star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Посуда!
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Посуда!  (Прочетена 17737 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #25 -: Април 21, 2014, 10:14:27 »

Ти си луда, 200лв за тенджера. Аз не робувам на марки поне що се отнася до посудата, не виждам какъв е толкова проблемът да взема една тенджера за 40лв, все едно ще умра от натравяне или нещо такова. Според мен се преекспонира много с тия покрития, бла бла. Не се заяждам, да отбележа само Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #26 -: Април 21, 2014, 10:25:58 »

Аз обожавам скъпи кухненски глезотийки, много си мечтая за хубави ножове например, но като се знам каква съм координирана, по-добре да си режа с тъпите май... Тенджера под налягане бих взела по-скъпа, но за повечето неща не знам дали си струва. Нали имаме от прехвалените цептери, свекърва ми беше дистрибутор преди - ми не бих казала, че съм особено доволна. Загарят и общо взето не виждам кой знае какви предимства. Най-много си обичам съдовете с керамично покритие.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Април 21, 2014, 10:32:35 »

Да де, за някои неща определено си струва, аз примерно имам 2 керамични ножа, без които не мога да живея, тенджера под налягане нямам, но и от нея не бих спестила, да, просто не се сещам други важни неща, от които е хубаво да се взима висок клас. Иначе аз имам милиони кутийки, буркани и бурканченца за подправки, побъркана съм на тая тема. Имам чувството, че всеки месец ходя до Икея за нови бурканчета, че ми свършват Lol Също съм вманиачена на тема оптимизация на шкафовете, но единия още не съм го измислила и ми е голяма драма. Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #28 -: Април 21, 2014, 10:45:37 »

Ами нашите по-скъпи съдове са от ценовия клас около 100 лв. по принцип, което не е най-най, но все пак си е доста, и определено мога да кажа, че има голяма разлика. Най-малкото са енергоспестяващи и с времето се изплащат, общо-взето доволна съм, само че ако бяха на пълна цена, щеше да ми се досвиди да си взема. А пък 200 лева за 3-литрова тенджера съвсем.  Cheesygrin А иначе и ние имаме един керамичен нож, не е от скъпите - около 20 лева беше, ама много хубав излезе.  Cheesygrin Имаме и един сантоку на Бергхоф, който е уникален нож, ама трябва да се наостри, че се изтъпи, а все не ни се занимава и в момента така си стои. И имаме един обикновен универсален нож, който на мен лично си ми е любим, взехме си го от Била за 7 лева някъде, български на великотърновската марка, всичко режа с него и няма изтъпяване.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #29 -: Април 21, 2014, 14:01:33 »

И аз не бих правила компромис с тенджерата под налягане. Нашата е на Фагор и съм много доволна.
Много се бях навила преди време да си купувам керамични ножове, после се отказах, защото ако ги счупя ще ме е яд.
И си купих повечето от серията Azza на Tescoma и съм много доволна. Остри, тънки и здрави. Вярно, че са малко скъпички, но нож не се купува всеки ден...
А за тенджерите за готвене, бях се влюбила в една и всеки път като минавах покрай магазина, в който я продаваха влизах да я гледам, докато един ден не попитах за цената. От тогава не съм влизала....
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #30 -: Април 22, 2014, 13:38:59 »

Ние като се задомихме си купихме чудесен комплект тенджери Солинген на някаква промоционална цена. Има 2-, 4-, 8- литрова, такава за готвене на пара (никога не съм я използвала) и тиган с махаща дръжка. Имам и две тенджери под налягане, два тефлонови тигана, един тиган-скара, касерола. Активно ползвам 4-литровата, 2-литровата като остане за второ ядене съхранявам в по-малък съд, херметиците използвам всеки ден. И млековарка имам, и нея активно употребявам. Голямо готвене пада, то и ни личи  Cheesygrin И 4 йени в различен размер и форма си имам - за всеки размер ядене адекватен размер йена  Smile Голям гювеч и 6 малки, малките съм ползвала няколко пъти и това е. Не ме влече гювеча.
Само с ножовете сме зле. Първо използвахме едни секънд хенд Солинген от вс телешоп от нашите, ама те много бяха износени и ме дразнеха. После ни подариха за едно кумуване комплект керамични, които окотих за точно 6 месеца. Само белачката за картофи издържа почти година и миналата седмица острието се счупи на две от един морков. Сега сме с едни Делимано от оферта на Кауфланд - много са ми дебели и неудобни и в крайна сметка използвам един стар нож от дядо ми с цепка по средата на острието..  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #31 -: Април 22, 2014, 18:57:14 »

Аз два ножа си купих от Vicko и съм много доволна. Един среден за общи глупости и един по-голям за месища разни. Имам един на Факелман за сирена и глупости, но рядко го използвам. Та.. от ножовете на Vicko съм много доволна. Vicko - за варненци - магазин на ъгъла на плевенските закуски на Червения и още един имат на ъгъла на Бенковски и Владислав (от страната на дискотеките верту/версай) - от тази серия са ми http://www.vicko-varna.com/?p=catalog&category=32&page=2
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #32 -: Април 22, 2014, 19:56:02 »

А ВиСкото( Cheesygrin) аз много го уважавам, все си харесвам нещо там  Cheesygrin Но сега първо трябва да окотя Делиманото и така да рева за нови, защото рискувам да бъда наточена официално.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #33 -: Април 22, 2014, 23:37:41 »

Начупи им връхчетата, случайно.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #34 -: Април 23, 2014, 11:01:48 »

Ох, като ви чета разбирам как нищо не знам  Lol

Взехме си комплект тенджери на промоция с котлоните, бяха 6 или 8 броя, различни размери, не знам коя колко литра е, нито с какво покритие- само че са индукционни (защото сме с такива котлони и бяха подарък към тях).
После търсихме тефлонов индукционен тиган сигурно 100 години- или няма, или са на безумни цени, накрая намерихме и си го ползвам само него като тиган, че не загаря.

Имам една йена и 2-3 пръстени съда тип гювеч..и тва е.

Ножове и аз като Лор- поддържаме ги тъпи, защото иначе досега да съм останала без пръсти  Lol

Я кажете за този пасатор-чопър- какъв точно трябва да е, марка, цена?
Мисля, че по-добре една хубава сокоизтисквачка от 300 лв и един такъв малък робот. За големите чух лоши отзиви особено за соковете.

Иначе пастор много ползвах във Франция, обаче се счупи, купих си някакъв евтин и не ме кефеше и сега съм без нищо...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #35 -: Април 23, 2014, 11:43:32 »

Я кажете за този пасатор-чопър- какъв точно трябва да е, марка, цена?

Моят е на Филипс и съм много доволна, изкара към 6-7 години, обаче го прецаках, защото с него разбивах масления крем за тортите (с не особено меко масло) и вече издава едни агонизиращи звуци. Беше ми незаменим за бебешките пюрета и тия дни смятам да си купя нов, сигурно пак същия, че другата седмица пак се почва одисеята с пюретата. Към 80-100 лв са, в зависимост от частите, дали има мерителна каничка и т.н.

Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #36 -: Април 23, 2014, 12:29:36 »

моят е на браун и върви към тази цена и наистина много помага ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Април 23, 2014, 16:28:11 »

Моят е на Браун също, гледах да е с по-мощен и с по-голямо контейнерче, затова мисля беше към 150лв, иначе има и по-евтини, но с малки контейнери.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #38 -: Април 23, 2014, 17:37:57 »

Моят робот е ето този http://www.technopolis.bg/img/catalog/DE/DECAAFC050A84CF1A90A002481B479E9.jpg. Безценен е Има си всичко. Имам си отделно миксер и пасатор. Всичко се ползва непрекъснато. От тенджарите имам комплект руски тенджари (червени на бели точки  Cheesygrin) купени преди 20 години, но не полвани. Страхотни са. А на тиганите им загубих бройката, просто сме им фенове с мъжа  Lol
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #39 -: Април 23, 2014, 19:37:58 »

Много мерси за съветите, защото наистина се ориантирах в цялата ситуация и си имам списък какво да си взема лека полека!

Бяхме до метро и видях съдове от други магазини доста голяма разлика надолу и реших от там да напазарувам. Там видяхме някакви много добре изглеждащи тенджери на Tarrington House, които доколкото разбирам са като Клевър в Била http://www.metrogroup.de/internet/site/mcc/alias/ownbrand_tarringtonhouse/Lde/index.html

Много се разколебах, а ми се сториха с хубаво дъно, тежко...абе въобще изглеждаха качествени?!
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #40 -: Ноември 29, 2016, 17:34:40 »

Ровичкам из старите теми... След като накупих сума покъщнина покрай обзавеждането.

Взех доста дребни неща от Икеа. Ами... Много ме кефят. Особена една белачка. Най-яката белачка евър! Харесва ми, че всичко влиза в съдомиялнята и като цяло са добро качество, на добра цена. По-големи покупки са ми комплект тенджери и комплект чинии, от които също съм много доволна.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #41 -: Ноември 29, 2016, 20:01:26 »

Абе не е по темата, ама за икеа да кажа, че и аз съм фен - днес взех кажи-речи всички коледни подаръци от там Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #42 -: Ноември 29, 2016, 21:03:42 »

По-големи покупки са ми комплект тенджери и комплект чинии, от които също съм много доволна.

Кои тенджери имаш? Ние взехме този комплект и не съм особено очаровна, ама ще ги сменям като не могат да издържат повече, така или иначе всеки ден се готви в тях. А пък съм най-доволна от уок тигана, който май беше най-евтин от всичко, което купихме оттам, него буквално го чупих от готвене  Cheesygrin
Икеа си е нещо страхотно, нашето кратко посещение "да вземем малките неща наведнъж" завърши със сметка, колкото  половин заплата и съжалително "това няма да го взимаме,няма вече място в колата!"  Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #43 -: Ноември 29, 2016, 21:28:37 »

Този комплект имам аз. Иначе сумарно за няколко месеца поръчах за 600лв неща от Икеа Lol Така че ви разбирам.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #44 -: Ноември 29, 2016, 22:04:10 »

Ще си го отбележа комплекта.  Покажи белачката!  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #45 -: Ноември 29, 2016, 22:05:42 »

click - дебела и доста удобна дръжка. Стабилна работа.
Има и от другия тип от същата серия - click 2
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Ноември 29, 2016, 22:44:57 »

Ох, аз точно искам да си купя нова тенджера, имах една тефлонова, ама я съсипах. Искам да става за миялна, ама тия на Икеа са ми супер грозни...
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #47 -: Ноември 29, 2016, 22:56:36 »

Моите пък на мен са ми много симпатични Lol но така де. Някои серии и на мен не ми харесват. Иначе тефлоновите май не е препоръчително да се пускат в миялня?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Ноември 29, 2016, 23:14:56 »

Всичко пускам. Не ми дреме. Тефлоновата се надраска просто с годините. Имам един тиган с алуминиево дъно, което нещо се прецаква в миялната, ама като се развали, ще го хвърля. Не ми се робува на специална посуда Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #49 -: Ноември 30, 2016, 06:56:56 »

И алуминият не става, дам. Не съм сигурна дали даже не беше вредною едното (дали алуминий, дали тефлон). Бях.чела, че се отделя част от покритието и полепва по миялнятя...
Аз вече нали собственик на миялня си търся само такива съдове и принадлежности за кухнята Cheesygrin та бях чела някъде. Мързи ме да търся къде и какво обаче Tongue
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: