star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star България vs Западна Европа/САЩ
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: България vs Западна Европа/САЩ  (Прочетена 11140 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Март 11, 2014, 14:30:13 »

Ох..провокира ме фейсбук дискусия предимно с форумисти. Ставаше въпрос за тази снимка:

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1797497_10152023670436446_1617884121_n.jpg

от която тръгна спор дали "човекът си е прав", какво е "искал да каже", дали Америка е едно голямо зло, доколко е по-развита от нас и т.н. 

И се оказа, че май вече съм от другата страна на барикадата- не виждам с какво българите сме по- от американците примерно, не виждам как можем изобщо да се сравняваме и всякакви подобни коментари ми приличат на "гроздето е кисло" и "то па Вуте се едно я е втасал". Накратко- след като съм била там няколко пъти, не мога да кажа (почти) нищо лошо за американците и страната им, и уви като сравнпвам с у нас ми става адски болно и тъжно...

Решението къде да живеем лично ние си има друга обосновка, но условията тук са видимо лоши- ние де факто нямаме пътища, не говоря за магистрали, в самите градове нямаме- всичко е на дупки и кал, боклуците са навсякъде. Много ме дразнят напоследък тези неща. И ми е интересно дали сега ще се обърнем и вие ще ми обяснявате розовите облаци за България, а аз ще съм циничната...Давайте, спасете оптимизма в мен, може пък да измислите доводи, с които да се съглася  Rolling Eyes Дотук обаче тази снимка само ме раздразни допълнително- не стига, че някой Сульо е отишъл на метеното (насила сигурно), ами и си показва простотията и го разваля и там. Не струваме като хора и това си е.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1 -: Март 11, 2014, 14:50:45 »

Аз пък не знам що напоследък съм много по-склонна да приемам нещата от хумористичната им страна и не разбирам що хората се палят за такива неща. Както винаги е имало садистки, расистки, сексистки и анти-националистични вицове, така ще има и такива "смешки", продиктувани от реални събития. Смешно е не защото вандалщината е голям смях и кеф, а защото е някакво клише, един вид горчив хумор... Малко ми напомня на вицовете за Перник примерно. Смешни са, щото до голяма степен са си истина. Не ми е хрумвало обаче нито да се срамувам, че съм оттам, нито да ги опровергавам и да плюя по другите градове, че "завиждат" или не знам какво (и такива хора има, голям смях). Българската простащина и вандалщина си я знаем, тя не е нищо ново и не е похвална, нито смешна сама по себе си. Ама толкова е навлязла в "народното" творчество, че освен да и се смеем горчиво, друго не остава. Та от тази снимка не би ми хрумнало да почна като бабите "Простаци, идиоти, не ги е срам, ето затова никъде не ни харесват, затова сме на това дередже". Не съм го направила аз това, че да се срамувам. Всяка нация си има своите изцепки, и то не по-малки. Само като погледнеш примерните скандинавци и англичани какъв погром правят като дойдат тук на алкохолен и секс туризъм, ти става ясно, че не е само "Ганьо" така. Всяка нация си има утайката (и не, не вярвам, че българите като цяло са простаци, както и друг път съм казвала, твърде много хубави хора познавам, за да се съглася, че това е обща черта). И тая утайка си пълзи навсякъде по света и прави глупости. Не е някакъв наш национален феномен.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 11, 2014, 14:56:26 »

Не знам, Кат, ама как "утайките" в другите държави не хвърлят бирени бутилки от прозореца на колата и не си изхвърлят боклука през терасата? И не говорим за малцинствата, а за баш българите (защото в Берлин например има леки заченки в турските квартали, ама много леки, далеч от нас- не обаче от германци). Или вечното псуване по съседа и мръсните номерца- пукни гуми, одраскай колата с ключ, щото си е взел нова, явно има пари, нека му е!
Нашите отрицателни черти са някак повече, отколкото в другите страни.
Примерът на Ути за надписа "к*р" на глетчер в Австрия също ли ви е смешен? Май аз съм се сбъркала нещо, или съм в такова настроение, че наистина не виждам нищо смешно...

Май трябва да спра да пътувам, докато не си възвърна душевния баланс и не се убедя колко си ни е хубаво в нашата малка свинщина  Lol
« Последна редакция: Март 11, 2014, 15:00:27 от Korneliq » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #3 -: Март 11, 2014, 15:09:11 »

Според мен в момента си афектирана и затова ти се струва, че ние сме най-черните. Ако ще те успокои, румънците са на нашия хал - ни повече, ни по-малко простащина има при тях и даже съм се изненадвала да чуя вицове, които съм считала за "изконно" български, които се подиграват с нашата народопсихология, разказвани от румънци за румънци. 1:1 е ситуацията при тях и с малцинствата, и с чертите, и с всичкото. В Солун пък като бях, мога да ти кажа, че като се изгубихме и попаднахме в азиатския квартал, гледахме като телета на заколение. Много беше страшно, мръсно, гледаха ни лошо и само чакахме някой да ни извади нож. Ама точно Чайна таун, само че на Балканите и с по-малко китайски ресторанти. Не сме нито най-мръсните, нито най-крадливите, нито най-големите вандали. Ако има изобщо най в тоя случай. По принцип честно казано ми е все едно. Нито защитавам българите, нито ги смятам за по-долен клас. Имаме си тъпите черти, имаме си и добрите. Честно казано не съм била в много страни, но единствено в Унгария мога с ръка на сърцето да кажа, че е чисто и подредено. В Гърция, Румъния, Сърбия, Хърватска и Италия, където съм била, все същата кочинка си е. Просто южните народи имаме такъв манталитет, малко повече сме простаци, по-спонтанни, емоционални, неподредени, обичаме да забъркваме каши и да правим лудница, която да не си оправяме после. Ако има някакви такива черти, то те са общи и не се ограничават само до българите. Ако си отваряла и някой руски хумористичен сайт, можеш да паднеш. Техните глупости са просто легендарни, ние на малкия пръст не можем да им стъпим просто. Наистина в момента ми се струва, че реагираш много спонтанно в момент на афект и се изненадвам, защото знам, че винаги си била защитник на всичко българско и родно. Аз съм абсолютно неутрална и смея да твърдя, че съм безпристрастна. Знам си кирливите ризи на народа, но и много ми е опротивяло това отношение "Ах, ох, какви сме простаци, това само в България го има...". Светът е твърде голям, за да го има нещо само в България.
Едит: Освен това надписи със спрей има на всякакви езици навсякъде. Просто нашите си ги разпознаваме и разчитаме, не че само ние пишем глупости по чуждите стени.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #4 -: Март 11, 2014, 15:12:19 »

Да ти кажа в моята компания толкова са ни забавни, в смисъл нелепи, надписите "Вар няма!", "Кур" и не си спомням, още нещо култово имаше, че дори и да не сме простаци и вандали, някой път в снега, по колите и т.н. за майтап го правим, та не виждам, що и на глетчер да не се отбележи Cheesygrin

Taзи снимка горе първо мисля, че е фалшива, но дори и да не е -на мнението на Катрин съм на 100%. А и ми е бактисало малко от малоумни до откакт повтаряния вече кви сме простаци и не знам си какви като нация Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #5 -: Март 11, 2014, 15:18:11 »

Биз, как така по колите, кажи ми, че с нещо, което се измива  Shocked Направо ме изуми, никога не бих допуснала, че ти си го писала това, егати забавлението...Как може това да навредиш на някого да е забавно??? А определено ще полудея, ако някой ми напише простотия на колата с нещо трудно чистещо се, абе с каквото и да било...

Катрин, да, сега  ме подсети за Неапол и се успокоих  Lol Наистина южните народи са почти същите. Значи ми се спира само ходенето в Германия и САЩ  Cheesygrin

Просто съм крайна в някои отношения, едно от тях е именно да не разбирам "изкуството" на уличните надписи, боядисването на паметници, на коли и т.н. Ох, превръщам се във втора Ути имам чувството  Cheesygrin Ути, ела ме спасявай, че не съм само аз луда да се дразня на тия неща  Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #6 -: Март 11, 2014, 15:20:11 »

Е, аре сега, все едно не са масово българите простаци! Простаци са и още как! И не го казвам, за да кажа, че сме по-прости от всички останали, изобщо не сравнявам, защото нямам наблюдения над други нации, но сме си селяни и тва е. Само идиот би написал "к*р" на глетчер и гордо да се снима за фейсбук, голяма гордост!

Та българинът много разбира от изкуство, пише простотии по стените, ама иначе иска да се махне грозния паметник пред НДК, днес четох по въпроса и се разпалих Smile

Корни, сега се върнах да чета, според мен бъркаш нещата. Немецът не си изхвърля фаса не само, защото е немец и не е простак, а защото ще му друснат такава глоба, че свят ще му се извие. Т.е. не е до самосъзнание само, гледах скоро едно клипче с ангилчанин, дето си пъхна пиратка в гъза...(от поредицата на ББЦ за слънчев бгяг). Идиоти има масово. Просто тук елементът с гордостта от простотията ми е непонятен.
« Последна редакция: Март 11, 2014, 15:27:54 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15624

« Отговор #7 -: Март 11, 2014, 15:29:15 »

За случая си има дори виц и то много стар...
Вървят двама българи с туристическа група през тунели под една от египетските пирамиди. Става все по-тъмно и тясно, задушно, страшно. Накрая единият не издържал и казал: "Пешо, аре пишИ "к*р" и да излизаме" Cheesygrin
Нищо ново под слънцето.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 11, 2014, 15:59:44 »

Корни, по собствените си коли, когато са запотени, прашни или снежни, дишай Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Март 11, 2014, 17:25:08 »

Корни, по собствените си коли, когато са запотени, прашни или снежни, дишай Smile

Аз съм голям фен на умерените простотийки, ама с мисъл, хитри закачки, не виждам как може голям, интелигентен човек системно да се забавлява като пише "к*р" с пръст по коли. Нито е готино, нито е оригинално, сериозно не го разбирам. Blink
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 11, 2014, 17:32:53 »

Оф, ми не го разбирай, вътрешнозаводски хумор е Smile

Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Март 11, 2014, 17:39:19 »

Аз пък оставям мънички сърчица по колите на непознати, когато са много прашни и ми се прииска   Cheesygrin

Корни, не съм била в Щатите и не мога да коментирам, но и аз мразя такива обобщаваници какви сме били ние, пъктам какво било. Хората са различни. Дори в разговори с моите приятели французи, които живеят в България сме коментирали колко много хора в България учат по няколко специалности, говорят по няколко езика, други, които учат и работят и се чудят къде да тичат по-напред и как да спестяват и т.н. Не мога да се съглася, че сме простаци. Но е ясно, че има и такива. Но както и Catherine го е казала, има ги на всякъде. Мога да ти дам пример за Париж например как след футболен мач колата на мой приятел осъмва със счупено стъкло. Ей така, щото агитката си изразява емоциите. Сещам се и като пътувахме с кола из Европа как точно в Германия (за разлика от повечето други държави) като спирахме по бензиностанциите все миришеше на тоалетна, защото се плаща и всеки гледа да отиде някъде от страни. Вярно, може би не са германци, а шофьори от кой знае коя държава, но резултатът е гаден.

Писнало ми е да ме питат защо с мъжа ми живеем в България. Знаеш ли колко "добронамерени" съвети сме чували да се махаме от България. Не го обичам този негативизъм, който е насаден, повтаря се навсякъде, в медиите, хората го повтарят после. Не, че няма кофти неща тук. Но никой няма да ни ги оправи. Яд ме е например, че един хубав закон имаше - да не се пуши в заведенията и работеше и хората бяха свикнали. Сегашното правителство почти успя да го развали, а това беше едно от малкото неща, които ни правеха малко по-европейци. Ако си ходила по по-малките градчета може би си забелязала как контрола вече го няма и по кафетата спокойно се пуши. И въпреки, че аз и повечето ми познати например сме против, сме длъжни да се съобразяваме с някой си който решил, че така му е кеф. За съжаление много зависи от това как ни управляват, но докато си повтаряме как не ни бива и как там е по-добре няма да се оправи. Аз съм оптимист. Опитвам се да забелязвам малкото хубаво което имаме. Пък то не е никак малко всъщност...

Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #12 -: Март 11, 2014, 17:58:15 »

Аз си общувам с умерени простаци (не вандали) и покрай тях са ми забавни много простотии, че чак някакви такива възмущения "ау, колко просташко, какво му е забавното на това" ми идват малко префърцунени, без да ми се обиждате  Razz Понякога наистина е забавно  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Март 11, 2014, 18:21:53 »

Много ясно, ма точно това с к*ра не го разбирам. Иначе както казах аз съм фен на хитрите простотии, ахахаха.

Моите наблюдения са, че масово народът е прост, къде е липса на образование, къде е липса на знания, къде е 2К мозък, но погледнете телевизията, медиите, очевидно е, че масово задоволяват търсенето на простотия.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #14 -: Март 11, 2014, 19:49:53 »

Аз, разбира се, не съм съгласна, че това е непременно посоката. Според мен е обратна - медиите бълват помия и хора, които нямат 2 лаптопа вкъщи, 3 таблета, 4 смартфона и абонамент за 199, т.н. просто се примиряват. Никой не обича да се зомбира пред идиотии, но свикват, защото нямат избор. (Това е мн грубо казано, но за мен е така в общи линии).

Казах си мнението за Шоуто на Слави с децата и то не се е променило, но хората, имам предвид хората без ужасно много възможности за културен и социален живот извън телевизора, възкръснаха с тези деца.

По телевизиите се въртят обидно тъпи неща и хората много се трудят да си отбират...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Март 11, 2014, 19:57:02 »

Моето мнение е пък, че причината да предлагат тъпотии е, че масово това се търси...
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #16 -: Март 11, 2014, 19:57:55 »

Твоето мнение е хипотеза.... На какво се базира?
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Март 11, 2014, 20:15:30 »

А твоето е факт ли? Моето се базира на основния пазарен принцип, а именно, че предлагането е според търсенето.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #18 -: Март 11, 2014, 20:50:27 »

Простотията е световна, стига с това, че сме най-зле, зле сме, ама сме далече от най, аман от хейтъри.
Корни, другия път иди на 4 юли в някой евтин курорт в Щатите и после ми се обади какво мислиш. Направо ме шашнаха там, а пък не е като да не съм живяла в пропадналия Студенстки град. Пак там работих с момиче родило на 16, тук не познавам такова, а съм работила и имам доста познати от западнал квартал със смесено население в малък град. Също там ми се наложи да звънна на 911, защото пиян американец ни викаше "уона фък" в обществената пералня, тук никога не съм викала полиция за нищо. И тук и там си има идиотите и простотията, при нас е повече, защото живеем в бедна страна и няма как да не е така. На много от родителите на деца от нашето поколение дори не им е идвало на ум да накарат децата да учат сто езика, как ли пък да ги възпитават изтънчено и да надграждат нам си какво.
Иначе и аз си имам черни дни, примерно като чуя за условията в поредната чужда фирма и като знам аз как опъвам каиша, но пък и е безумна как всеки тръгва да сравнява с Австралия, Германия, ами страните в Азия, а тези в Южна Америка, или долната част на Северна, айде сега, наистина сме по-зле от най-развитите и икономически стабилни страни, но така са и почти всички други страни, айде може би правят изключение няколко по-уредени столици от нашата.

Хахах, сега видях, че е конкретно Западна Европа, ми хубаво, от тях сме по-зле.
« Последна редакция: Март 11, 2014, 20:56:33 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Maggie
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 11, 2014, 21:01:29 »

@ Ути

Моето се базира на почти единствено съществуващият сценарий, тоест най-масовият: в който е силата, ерго медиите, той дава тона - требе ни народ, който не мисли, не мисли за правилните неща, мисли за правилните неща, каквото ние искаме да мисли и така ни е лесно и чудесно да го манипулираме, да го държим настрана. И това чудесно работи. Хората не че не са образовани, но се възпитават от медиите (предимно) в консуматорски ценности и не че не знаят, те често НЕ искат да знаят, а, когато ИСКАТ да знаят, ги лъжат. И не са ТЕ, а сме НИЕ...

А понякога, колкото и да не ти се вярва, хората наистина ИСКАТ да знаят, но нямат шанса да имат фейсбук на 84 години или на 54 години и да се информират не от медиите, а от приятелите си, които ги виждат и чуват нещата със собствените си очи и уши (както примерно, моите приятели)... И, както се досещаш, това не са измислени геройчета, а реални мои близки хора. Това са мислещи хора, ерудирани, които наистина се вълнуват, но нямат среда, нямат избор и да, случвало се е да гледат помии, но това е... някакъв компромис, греда, падение, не е от радост и наслада.

Аз не вярвам, че хората са тъпи и прости, още по-малко, че са си виновни за това, по-скоро мисля, че са жертви, особено младите хора, които дори нямат база за сравнение, които не са видели друго. Аз, например, пътувам с БДЖ (на дълги разстояния) и виждам ученици и студенти и от това, което чувам в никакъв случай не си правя заключение, че са тъпи, по-скоро си правя заключение, че често никой не очаква нищо особено от тях, че никой не им предлага нищо особено, че те сами си влияят зле - ако някой е по-осъзнат, другите не го приемат.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Март 11, 2014, 21:59:46 »

Е след като се изказа, че твоят сценарий е едва ли не единствен, може ли някой друг да се изкаже след теб? Меко казано самонадеяно от твоя страна.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #21 -: Март 11, 2014, 22:02:35 »

На 100% съм с Маги. Наистина медиите са на безумно ниско ниво, аз не издържам да гледам повече от 15 минути. И не ми ги говорете тези за търсенето и предлагането, медиите могат да налагат мнение, възпитават мислене, да поставят въпроси или да ги избягват умишлено, да отвличат вниманието. Толкова са ми писнали забавните им формати, сутрешните им блокове са седянка все едно на кафе аз да си лафя с другарче, не се изслушват, анализите и коментарите все едни и същи физиономии ги правят и нищо конкретно не казват... и сами си противоречат... филмите рядко са смислени, от новините се подбират да се представят най-грозните и шокиращи неща. Вестниците са същата история - с големи букви, написано да звучи сензационно, с някоя грозна картинка... Плюс гола мацка и обяснение кой на кого бил гадже от родния "Елит". Моля ви се, това кой го интересува.

Съвсем от скоро имам кабелна. Мислех, че от повечето канали ще намеря все нещо по-смислено. Още не съм имала търпението да ги прещракам до края каналите. И наистина качествена информация много трябва да си я търси човек, за да си я намери.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 11, 2014, 22:22:06 »

@ Ути

Аз ти казвам какво Е по логика, за съжаление, не само моята, и по опит (моя), ти, ако имаш друг опит, друга логика, си я изложи, защити и т.н. Тоест, ако познаваш хора, които сядат и гледат турски сериали, биг брадъри, новини, публицистични предавания, дори "забавни" предавания с кеф и си ги търсят, а не заради липса на по-добро и от цялостна досада и апатия, сподели.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Март 11, 2014, 22:26:17 »

Начи аз телевизия не гледам, както и не комуникирам с простаци, но това не значи, че ги няма, нали? Или задължително трябва да познавам такива в личния си кръг, за да съм сигурна, че има такива? 100% съм сигурна, че масовият българин, не аз и ти, не форума, гледа турски сериали, ББ и прочие.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 11, 2014, 22:52:47 »

Понякога се чудя не ме ли разбираш или, защотот ти е по-удобно, даваш вид, че не ме разбираш.

Понякога се чудя как не ти е неудобно с такава лека ръка да класифицираш хората. По същество за мен няма разлика дали някой гледа турски сериали, или цъка комп игри, или фб, или гледа комиците, или някакви съмнителни уса сериали или ходи на съмнителни театрални постановки, или чете бози, но не викам на всички простаци. Всички разцъкваме някакви простотии. Това е ясно.

Малко е грубо да кажеш, че твоите простотии са по-изтънчени от простотиите на т. нар. от теб масов българин, който познаваш по догадки.

Пред простотията всички сме равни няма по- по- най-. Въпросът е кога, защо, по колко, до къде сме в нея.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #25 -: Март 11, 2014, 23:02:48 »

Какво съм класифицирала? Казах само, че не дружа с простаци. Обичам хората в обкръжението ми да имат трицифрено айкю и кръгозорът им да се разпростира по-далеч от носа им и ББ и новото гадже на Николета Лозанова. Сега нещо лошо ли казах? Далеч съм от мисълта, че интелигентни хора следят биг брадър, къртицата и подобни глупости, ама кой знае.

Малко е смешно да ми казваш колко трябва да ми е неудобно като първа каза как твоето мнение е единственото смислено и аз защо изобщо си мисля, че разбирам. С теб не обичам да споря, не ми е приятно. Изказваш се като последна инстанция, ама после ако някой друг е краен, той задължително не е прав. А моята логика мисля си имаше смисъл, някак ми куца теорията ти, че никой не гледа тв, защото е тъпа, обаче тв-то цени за затъпи хората, затова дава тъпи програми. Кой ги гледа и на кого се отразяват тогава ако няма търсене за такива?
« Последна редакция: Март 11, 2014, 23:05:21 от utopia » Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #26 -: Март 11, 2014, 23:05:59 »

За протокола: I give up... (сори, наистина не разбирам как не разбираш (?)...)
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #27 -: Март 11, 2014, 23:21:34 »

Просто хората масово не четат или четат списания и чиклити основно. Да разчиташ ТВ или нет да изгради ценности, да образова.... резултатът е виден. Това е според мен проблемът - просто не се чете. Допреди години, когато "медиите" не бях чак така "развити" и достъпни, хората четяха. Сега простотията вирее здраво, но аз още не съм видяла през живота си и многобройните ми контакти с всякакви хора, човек, който да обича да чете, да чете читава литература, и да е прост. И никой не ми е споделял за такова явление.  
« Последна редакция: Март 11, 2014, 23:24:37 от Galina_Dim » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #28 -: Март 12, 2014, 00:08:22 »

Много точно го каза. Хората не четат. Не се образоват, не се интересуват от смислени неща, затова масово се пробутват затъпяващи ги допълнително и манипулиращи ги новини/предвания/реклами.
Търсенето определя предлагането. Масата нечетящи и необразовани хора не умее да избира и оставя избора на по-малкото зло - едните на турския сериал пред предаването на Болен, другите на фейсбук безсмислиците пред телевизора. Броя на лаптопи, таблети и смартфони не е определящ щом възпитаваш детето си в тях, а не в това да *мисли*, да се интересува, да има ценности, да спазва правила, да уважава околните, да е работливо, да дава добър пример, и т.н. Та по темата Народът ли е прост или телевизия е манипулативна и долнопробна като съдържание, че първото е вярно. Ако народа не е прост, няма да има нужда от тояга и по него и по "управляващите" го. Щеше да има саморегулация и ред. А телевизията по дефениция е манипулативна, от потреблението зависи колко.

Иначе по темата с къде и какво - аз бих заминала. Заради по-уреден живот, повече ред. Нещата, които тук най-много ме дразнят е, че тези които трябва да вършат работата или да предоставят услуга си мислят и се държат с поведението, че този на когото вършат работата им е длъжен. Напоследък само се занимавам да сипвам на идиотите - всеки ден свиря на някого, че прави нарушение на пътя, онзи ден нареждах сервитьорки и управител в Хепи, тия кретени от банката им обясних да си оправят обслужването. А уж живея в розов балон. Дето се вика ако на мен ми изхвърлят нещо върху колата тия на служебния паркинг или тия дето им плащам за реда около вкъщи доста викане ще отнесат.
« Последна редакция: Март 12, 2014, 00:13:26 от Xpucu » Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #29 -: Март 12, 2014, 08:21:44 »

Не знам, Кат, ама как "утайките" в другите държави не хвърлят бирени бутилки от прозореца на колата и не си изхвърлят боклука през терасата? И не говорим за малцинствата, а за баш българите (защото в Берлин например има леки заченки в турските квартали, ама много леки, далеч от нас- не обаче от германци). Или вечното псуване по съседа и мръсните номерца

Май трябва да спра да пътувам, докато не си възвърна душевния баланс и не се убедя колко си ни е хубаво в нашата малка свинщина  Lol

Корни,знам че много ги тачиш германците,но според мен,тях си ги гледала през розови очила и не си им видяла мизерията,та трябва още малко да попътуваш. Докато четях другите мнения и ми излизаха само картинки от ежедневието в Германия,където също ще видиш боклуци по улиците,пияници,хвърляне на фасове или разбиване на бутилки по улиците,деца които знаят повече псувни от родителите си взети заедно или девойки,които са родили преди да са навършили пълнолетие. По телевизията също дават предаване,в което се гледат,кой е по-голям простак,сериали тип "родих детето на брата на леля,а не знаех,че ми е вуйчо" или "риалити" предавания как семействата се карат,бият и изхвърлят пеленачето на улицата,защото много реве.
От друга страна,трябва да кажа,че и на мен ми се завива свят,като пристъпя границите на родината,но автоматично се превключвам на вглеждане в простащината,а не трябва.
И в заключение:всички явно се водим от този синдром
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #30 -: Март 12, 2014, 08:42:01 »

Не само не се четат книги, а хората масово не са любознателни, изумявам се как хората просто ги мързи/не им е интересно да научават нови неща, интернет е необятно място за хора, желаещи да учат нещо.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 12, 2014, 09:38:44 »

Аз, разбира се, не съм съгласна, че това е непременно посоката. Според мен е обратна - медиите бълват помия и хора, които нямат 2 лаптопа вкъщи, 3 таблета, 4 смартфона и абонамент за 199, т.н. просто се примиряват. Никой не обича да се зомбира пред идиотии, но свикват, защото нямат избор. (Това е мн грубо казано, но за мен е така в общи линии).

Ъ, това ми се наби на очи- ти интелекта и образоваността по броя таблети и смартфони ли отчиташ  Shocked ? Значи аз съм от най-простите  Cheesygrin

Хареса ми мнението на Гал за четенето, макар че за мое учудване познавам хора, които четат доста и примерно пишат много зле, а си мислех, че има връзка (явно има изключения).

Може да съм била афектирана и крайна в началото, но не може да ме убедите, че сме качествен народ, масово не сме. Сори, просто контрастът е много явен, сега пак ще се оправдаем, че е от тежката ни история, но е факт, че толкова мрачни, озлобени хора (дори по дрехите личи- масово тъмни, не цветни), почти никъде другаде няма. И пак ще ми кажете, че на Запад са лицемерни като са усмихнати и учтиви, но нямам нищо против малко лицемерие тогава. А за състоянието на кварталите и улиците не може да оспорите- никъде няма такива грозни ръждясали стълбове, толкова дупки и кал, сори, това е реалността.

И причината да ги виждам не е, че съм хейтър и само мрънкам. Напротив- като ги виждам, започвам да действам- отново ще правим ден за чистене на боклуци, купили сме и цветя за засаждане с идеята ако име  чисто и подредено, може би ще им е неудобно да хвърлят там. Ако само повтаряме, че и на другите места е зле, не виждам голям плюс. Нека ВИДИМ проблемите си и се опитаме да направим нещо.

А за емигрирането още съм против- първо заради казаното горе (най-лесно е да се преместиш там, където друг е измел и оправил, но по-добре е да се опиташ да оправиш своята градинка), второ от чисто лични причини- тук имаме доста висок стандарт, другаде трябва да започнем да мизерстваме и пак няма гаранци докъде ще стигнем, да не говорим, че тук са родителите ни, а не си представям да ги оставим...

И не ме разбирайте погрешно- в моя микрокосмос все още всичко е розово и прекрасно, и аз общувам предимно с културни хора, подаряват ми хартиени книги, ходим по театри, кина и екскурзии, не мога да кажа, че не ми е хармонично. Но оглеждайки къде ще се бутам количка например леко ми прилошава- то просто няма една градинка с гладък асфалт без дупки и боклуци...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #32 -: Март 12, 2014, 10:46:13 »

Аз лично нямам крайно мнение по въпроса и съм балансирана в отношението си. Бих емигрирала поради същата причина като Хриси - заради по-уреден живот. Факт е, че до момента не съм го направила и най-вероятно няма и да го направя. Не смятам, че масово сме Ганьовци. Снимката няма да ме накара да тръгна да се тръшкам какви сме простаци. Конкретно този надпис е всеизвестен с това, че така надписано осъмна посолството на САЩ след една от бомбардировките над Югославия преди години, така че дет се вика и история си има по въпроса  Lol
Много съм съгласна с това за четенето. Считам, че възпитава и то много. Успоредно с това обаче не държа на високото ай кю на хората около мен. Много по-важно ми е да са добри хора отколкото да са мега интелигентни. Общо взето държа повече на емоционалната интелигентност на заобикалящите ме.
Виждам, че е кочина наоколо и се дразня на хората, които рушат и изхвърлят. Това, което ми е по силите обаче, е аз да не го правя и доколкото мога да контролирам това в заобикалящия ме свят.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #33 -: Март 12, 2014, 10:59:03 »

Много по-важно ми е да са добри хора отколкото да са мега интелигентни. Общо взето държа повече на емоционалната интелигентност на заобикалящите ме.

Да!!!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Март 12, 2014, 11:17:45 »

Много по-важно ми е да са добри хора отколкото да са мега интелигентни. Общо взето държа повече на емоционалната интелигентност на заобикалящите ме.

Да!!!

+1  Cool Thumbup
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Март 12, 2014, 11:24:36 »

Добре, че има планини и морета да забравя човек за момент  Razz Щото май само в София е гадното (напоследък съм напълно оперирана от регионален шовинизъм, много  ме дразни София, уж чакаме промени и ремонти, ама да видим).

Иначе много ясно, че не подбирам хората по Ай Кю, просто без да иска човек си остава в дадена среда, формирана от работа и университет, където хората са на някакво ниво все пак. Не са всички супер умни, но и честно казано не общувам с хора от малцинствата без основно образование, просто няма откъде да се запознаем...А за добротата- напоследък съм развила някакви филтри кой е добър човек и кой- не толкова, даже колегите си мислено ги деля така и като искам помощ за нещо, се обръщам към тези 2-3ма, които ги усещам като много добри хора (макар и по инстинкт, почти не се познаваме).
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Март 12, 2014, 12:05:16 »

Абе не си ви представям да общувате само с добри хора, дето не могат да вържат 2 изречения на кръст, ама айде, нека съм сноб.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Март 12, 2014, 12:31:41 »

Абе не си ви представям да общувате само с добри хора, дето не могат да вържат 2 изречения на кръст, ама айде, нека съм сноб.

Е, то рядко е чак такава трагедия- много добър и безумно тъп  Lol Поне средно ниво имат, нали ти обясних, че и да искам няма как да намеря от най-най-маргиналните...А че си сноб си те знаем  Razz Razz Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Март 12, 2014, 12:33:30 »

Еми аз не мисля, че трицифрено айкю е нещо снобарско, може да видиш чартовете, елементарна обща култура и интелект все пак...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #39 -: Март 12, 2014, 12:51:01 »

Мойто е около 105, за малко да не се класирам  Lol Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Март 12, 2014, 12:56:27 »

Мойто е около 105, за малко да не се класирам  Lol Kiss

Аз изобщо не помня как бяха цифрите, май в тийн години бях изкарала някакъв супер висок резултат, 170 ли, 180 ли, водеше се 1 категория свръх нещо си...Но оттогава съм доста затъпяла и сега не знам дали ще изкарам 105  Lol 
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #41 -: Март 12, 2014, 13:02:56 »

Ми не знам, аз това с айкюто честно казано (Ути  Kiss) не го уважавам много, защото аз примерно нямам никаква логическа мисъл, нито се оправям с пространствени и математически задачки. Въпреки това не се имам за прост човек, но според тези тестове винаги съм с незадоволително ниски резултати и в най-добрия случай попадам в средното масово ниво. Тези тестове ти оценяват някакви заложби и способности на мозъка, но според мен не може да се съди за цялостния интелект на човек спрямо това дали може да познае кое е следващото логично число/фигура в редичката. Но това е встрани от темата, предполагам, че Ути няма точно, конкретно и буквално айкю предвид, а наистина като говориш с някого, да не ти говори все едно никога не е прочел една книга и има речник от 100 думи.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #42 -: Март 12, 2014, 13:39:46 »

Ути, естествено, че не общуваме само с добри хора, които не могат по две изречения да свържат. Общо като принцип ти го казвам аз лично по какво си подбирам обкръжението и да ти кажа това, че например част от хората не могат да ми кажат всички европейски столици доста слабо ме вълнува. Чисто като пример имам един колега, който на пръв поглед си е чист Ганьо с все говоренето на висок тон, с вечните простотийки и пълната програма. Същия обаче, ако му звънна в два часа през нощта, че имам проблем, знам че ще тръгне да ми помага и това ми е в пъти по важно от това, че от време на време като ходим по заведенията прави панаири и всички нас зяпат  Cheesygrin моето кю даже не съм го тествала и не мога да ви кажа колко цифрено е  Cheesygrin дайте някой линк да се проверя ставам ли.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Март 12, 2014, 14:02:19 »

предполагам, че Ути няма точно, конкретно и буквално айкю предвид, а наистина като говориш с някого, да не ти говори все едно никога не е прочел една книга и има речник от 100 думи.

Е много ясно!

Джулиет, ами да, ама в крайна сметка приятелите стават приятели като общуват, а ако нямате за какво да си говорите...не виждам как ще станете приятели. То е ясно, че не обсъждате европейските столици, ама е хубаво човек да има широк кръгозор, да чете, да се интересува, иначе споделяте за вечерята и децата и млъквате.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #44 -: Март 12, 2014, 17:45:16 »

В един корсера курс наскоро ни разказаха за едно изследване - влизат в едно училище и дават на децата кратък тест - лесен. На произволен принцип дават на децата различен фийдбек. На едните "Ти си умен и затова успя", на другите - "ти положи усилия и затова успя". След време на малко по-труден тест "умните" деца се провалят, а "полагащите усилия" се представят добре и го приемат за супер яко изживяване, предизвикателство. Накрая пак лесен тест - "умните" пак се провалят - смятат, че явно не са достатъчно умни, страхуват се да не се провалят, не полагат усилия. Изводът от рисърча води до  тенденция да не се говори за интелигентността като IQ, а за growth mindset -  да опитват, да мислиш, да съобразяваш, да полагаш усилия, да искаш да се развиваш, да не се страхуваш от провал...

Дет' се вика, вече не е модерно да се мери IQ и да се мисли като нещо сетнато. Гледат се адаптивност, способност за учене, мотивация, желание за успех, постоянство, усърдие, оптимизъм, ентусиазъм...

Това са неща, които вече ползвам в работата си и виждам как реагират децата, когато ги хвалиш не за резултати, а за усилия, когато им казваш в какво конкретно са добри или върху какво имат нужда да работят. Само "браво" не е достатъчно или получаването на външни награди.

Иначе всеки човек, който само приказва, без да прави смислени неща, все едно дали е интелектуалец (4 г. във Философски факултет на СУ - ай ноу уот айм токин ъбаут) или мол-гърла могат да ми скъсат нервите...

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Март 12, 2014, 17:49:16 »

Интересно звучи, Маги, ама при мен примерно не беше точно така...
От малка си ме мързи да уча, но изкарвам високи оценки, учителите все казваха на нашите "много е умно детето, с малко старания постига много". Което до самия край на училищните работи не ме е демотивирало- напротив, все исках да покажа, че съм умна и пак си успявах по същия начин.

Вече в уни примерно се отрази по-кофти, по дифолт приемах, че няма нужда да се старая особено и не учех колкото трябва, изкарвах изпитите, ама не блестях с някой проект или подобно...и в работата съм така- което ми се удава, влагам много душа и става супер, което ми е тъпо- правя както дойде, на минимума...
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #46 -: Март 12, 2014, 18:08:44 »

Корни, нали точно това казва и проучването. Не полагаш усилия, когато нещата загрубеят...

Те са си измислили термини за децата, които минават така през училищните години - свикнали са да им е лесно fragile thoroughbred (http://www.cbsnews.com/news/why-failure-is-the-secret-of-your-success/) и се отказват като стане трудно  в един следващ момент. То не е казано, че ефектът е непременно толкова мигновен като в рисърча.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 12, 2014, 18:13:29 »

Ами аз в никой момент не съм се отказала, всичко, с което съм се захванала (универсситет, курсове, работа) го завършвам с над средното...Просто не съм станала свръх амбициозна, защото не съм свикнала да полагам големи усилия.

Дайте линк за Ай Кю тест да се измерим, де, ама да е кратък, че ме мързи  Lol Иначе и аз най-много мразя фигурите като Кат  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Март 12, 2014, 18:54:39 »

Аз също мисля, че просто умните деца успяват с по-малко усилия от другите, които пък компенсират с повече усилия. Маги, ти така го изкара все едно ако си умен и автоматично разчиташ на това и на по-късен етап се проваляш. Аз пък не мисля така. Умните си поставят по-сложни предизвикателства и полагат същите усилия, за да ги постигнат.

Корни, аз съм правила много онлайн тестове и всички ми изкарват различно +/-20
« Последна редакция: Март 12, 2014, 18:56:38 от utopia » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Март 12, 2014, 19:12:53 »

По повод експеримента на Маги - покрай учениците на майка ми също съм забелязала, че когато не толкова умните деца в един момент положат някакви големи усилия и постигнат резултати, по-високи от обичайните им, изпадат в някаква еуфория, надъхват се супер много и се стараят отново да ги постигат. Обаче това е временно, много малко им трябва, за да слязат на земята, да се обезкуражат, да се изморят и да се върнат на средното си положение.
Умните деца обаче не обичат провалите и не си дават първото място. Тук съм съгласна с Ути. Като човек, който винаги е постигал лесно всичко в училище (нали тука всички сме от умните Big grin), мога да кажа, че и най-малката стъпка надолу се преживява много драматично и после драпаш със зъби и нокти да се качиш пак отгоре.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #50 -: Март 12, 2014, 19:44:47 »

По принцип, Лори, курсът беше за teaching character strengths - успехът при учениците, както ти го описа, не се оставя да е моментно явление - а систематично се създават възможности за изграждане на силни страни на характера като ентусиазъм, постоянство, упоритост, вярва в успеха, които да отведат до успех.

За себе си мога да кажа, че ако някой ми иска нещо, се раздавам - точно, за да не си падам от нивото, но ако трябва да си движа някакви неща сама, забатачвам тези, които са ми трудни, просто съм си създала илюзията, че трябва да си чета книгите (учебни), когато ми приятно и съм в добро разположение на духа, което си е чиста глупост. Та, децата трябва да знаят, че ще има и трудни моменти, трудна практика, трудни тренировки, че ще се провалят, че ще полагат усилия и ще се провалят... То е повече ориентирано към това да си селф-дривън... Не знам до колко е възможно да си само селф-дривън, но ето аз искам да си прочета книгите, не си ги чета, защото ми е трудно, но никой не знае за това, че аз искам да си чета книги и че не си ги чета, следователно аз не съм се посрамила пред никого... Не знам дали ме разбирате... (и извинявайте, че пиша на един вид шльоковица, но не ми идват на български някои думи).
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #51 -: Март 13, 2014, 00:24:08 »

Според мен това не е въпрос на умен/неумен, а доколко се съпоставя детето с останалите. Не всеки, който "надминава" останалите е умен, зависи от средата. В царството на слепите и едноокият е цар.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #52 -: Март 13, 2014, 08:02:46 »

И също не означава нищо, ако човек не посреща изискванията/ не покрива критериите, защото съм виждала много фейлнати деца, заради неграмотни учители/ терапевти/ родители. Като го поставиш пред супер невъзможната ситуация и да е умно, и да е талантливо, и да е инатливо, и да е упорито - греда.

Изобщо да помогнеш на някого да израсте що-годе нормален и успешен е като да изтанцуваш някакъв супер сложен танц, да избродираш супер сложен гоблен, трябва да знаеш какво правиш през цялото време, да си концентриран. Да, ясно, че не можеш да предвидиш всяка ситуация, но трябва да си отворен заедно с детето, да се нагласяш и ти, а не да го класифицираш - айде ти си умно, ти не си, и до там да формираш очаквания към него и на него към себе си.

Пиша ги тези неща, защото наистина виждам деца, които са набедени за... някакви, а просто не са случили на учители...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #53 -: Март 13, 2014, 08:17:56 »

Но все пак трябва да си знаят възможностите децата и да могат да си поставят реалистични цели и да са готови да поемат отговорността и тежестта ако ги постигнат. Защото да успееш да постигнеш нещо е само първата стъпка, но да се задържиш там, е трудно и трябва да знаеш дали си готов да полагаш тройни усилия за постоянно. Майка ми е супер добър учител - ще те вземе двойкаджия и ще те вкара в МГ. Обаче винаги гледа да предлага на децата училища, които са в тяхната категория. И да, точно класифициране е, но е нужно, защото имаше един случай на неин ученик, който се напъна супер много и влезе в МГ - мечтата на родителите, но следващите 5 години бяха ад за него, просто защото не е математически тип детето, а и като цяло са му малко по-ниски възможностите.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #54 -: Март 13, 2014, 08:43:15 »

Класифициране звучи мн грубо, по-скоро е изграждане на адекватна представа за себе си - и в случая тя не е умно/ неумно, а е, как да кажа, в "друго би бил по-силен, в дуго ще ти е по-лесно", което вероятно и детето си знае (щом става дума за болни амбиции на родители). Това пък да се сблъскат интересите на трима възрастни - частният музикален педагог ти казва, че можеш да пееш, майка ти настоява да пееш на тържеството в ДГ, музикалният педагог на ДГ казва, че частният музикален педагог греши и, че детето не ставало, а детето много иска, майката много натиска... А то милото е на 6 и се разплака... Как да не ти се скъса сърцето...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #55 -: Март 13, 2014, 09:23:44 »

Аз ще го кажа така - важно е да си добър човек, защото такъв трябва да бъде всеки. Важно е и да си умен, но не е нужно всеки да е Нобелов лауреат. Под слънцето има място и за фризьорки (с което не искам да кажа, че те са глупави Exclamation), за продавачки, за чистачки дори.
Аз нямам болни амбиции детето ми задължително да е лекар или архитект. Ако не й се учи и няма желание какво да я пъна?
Ще се опитам да я възпитам в любов към четенето и ученолюбивост, най-вече с интерес към езиците евентуално, но не желая нищо да става на всяка цена! Достатъчно съм се нагледала на хора с престижни професии, които всеки момент ще си прережат вените от ужас в какво са превърнали живота си Razz
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #56 -: Март 13, 2014, 09:32:10 »

Мхм
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #57 -: Март 13, 2014, 09:51:17 »

Точната картинка, наистина, че и реална...
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #58 -: Март 13, 2014, 10:13:16 »

Тя темата като гледам , доста се е поразмила, така че ще коментирам по първо по началния пост на Корни.

Тревата определено е по-зелена там, по другите държави (за околната среда ми е мисълта). Смятам, че това е постигнато с много труд и постоянство, както от страна на управляващи , така и от страна на местното население. Някакси е постигната някаква рутина там- народа пази , властта поддържа и всичко си е горе долу ок. Не, че и там няма хора, които си хвърлят фаса и боклука на земята, но някакси не е практика (не съм живяла навън и вероятно много неща от ежедневието пропускам, най-дългия ми престой е 1 месец в Германия). А и това, което забелязах като вандалски прояви, общо взето беше дело на емигранти (араби, турци,руснаци - в Хановер имаше по много от всичките). Пример- прекрасно езерце с патки и патенца, плуващи в него, декоративни риби и т.н. , и в следващия момент гледаме как банда малки арабчета, запретнали крачоли и наджапали надълбоко в езерото, ловят рибите, а родителите им стоят до тях и не им пука. Няколко пъти германци им правиха забележка, но те хич не се впечатлиха.
Като цяло, ми направи впечатление как хората си уважават това,което имат, а пък държавата се грижи да е такова каквото е.

Тук, при нас, тази инерция се е загубила след промените. Общо взето , в София , а и в другите големи градове ползваме това,което е изградено през социализЪма, но тъй като никой не го поддържа , то отдавна вече се е съсипало и на нищо не прилича. Градинки, паркове,улици, ако щете и съоръженията по детските площадки. За наскоро обновено място, единствено се сещам за Южния парк.
Всичко останало е отдавна разрушено. А българина вече е масово озлобен, смачкан ,обезверен ,не му пука за абсолютно нищо, дреме му дали е мръсно. Всъщност ядосва се , че е мръсно , но не пази, не прави нищо , за да подобри обстановката около себе си. Дори не уважава това, което някой друг прави за НЕГОВАТА околна среда. Миналото лято , един комшия, супер мераклийски се беше захванал да облагороди района около блока, с колкото му е възможно. Купи цветя, насади, коси тревичката, насади прекрасни декоративни цъфтящи дървета и храсти. Резултата след две седмици- дърветата бяха откраднати, цветята извадени и също откраднати, а случайно останалите- изпотъпкани , припикани от някой пес. Това най-много ме притеснява- тенденцията да се унищожава и всякаква липса на уважение към другия. Въпрос и на манталитет е , мисля вече, и то манталитет , който се изменил след около 25 години мизерен и несигурен живот, без всякаква перспектива. Преди години много се ядосах на бате Бойко като каза, че материала е лош. Еми лош е, ама защо е лош? Защото масово качествените хора напускат страната, и то за съжаление вече не само тези , които търсят препитание, а и тези ,които тук имат що-годе добър стандарт, но има писва от всичко и хващат пътя, там където всичко е по-уредено и ще имат поне някакво спокойствие.
  Надписа на табелата определено ме разсмя (не толерирам вандалските прояви по принцип, но това беше смешно  Cheesygrin). Щатите не ги уважавам хич, по много причини. Не ми е кисело гроздето, просто не ги харесвам.

Ути, тва "ай кю" като го прочета някъде из редовете и вече ми идва да си върна снощната вечеря.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Март 13, 2014, 10:42:17 »

Ути, тва "ай кю" като го прочета някъде из редовете и вече ми идва да си върна снощната вечеря.

Мисля, че стана ясно, че не го ползвам буквално, а като заместител на "умен и интелитентен човек", не можете да четете между редовете начи.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Март 13, 2014, 13:44:47 »

Абсолютно съгласна с Мин. Същото се случи преди време и пред нашия блок. На Да изчистим България всички излизат, чистят, кипи пролетен ентусиазъм и после същите тия хора и децата им правят площадката пред блока на задник. Ми. Не го разбирам...

За Краси няма нужда да казвам Cheesygrin
Активен

Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: