star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Да ми е на късмет!
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да ми е на късмет!  (Прочетена 18087 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #25 -: Юни 05, 2014, 16:48:41 »

При нас свеки дойде с нас и даде колкото беше преценила (то май беше във вид на злато даже), ние си доплатихме. Сами избрахме всичко, тя си мълчеше. Само каза съвет за гравирането, ама я отрязахме и написахме каквото ние си бяхме решили. Според мен е готин вариант за подарък от най-близките, от майка ми пък е роклята.

Много готино звучи за ресторанта и музиката, идва ми се на вашата сватба  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Юни 05, 2014, 19:41:41 »

Ей, как ме подсети за гравирането... Сякаш не ми се иска да слагам датата. Ще го дообмисля и това.
О, и междувременно се оказа, че най-добрият видеооператор по сватби е кореспондент на нац. телевизия в града.

Вие снимали ли сте? В смисъл, видео, не снимките. За тях имаме май около петима полу- и напълно професионални фотографи. Още му се колебая, но сега пък тате настоява, че било хубаво "да има флашка с моментите". Пфу.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #27 -: Юни 05, 2014, 20:48:25 »

Оо, двд-то си е задължително според мен. Ние редовно си го гледаме, много моменти са запечатани, които няма как и 10 фотографа да пресъздадат. Пък Диляна периодично изпада в настроение за филма с мама-булка и го гледа дни наред.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Юни 05, 2014, 22:03:52 »

Обезателно видео, да. Нашето го прави един приятел (който по принцип си снима) и уж като на шега, ама се получи много добре, особено клипчето. Тук-там и той танцуваше и има изпуснати моменти, ма няма как, то ако питаш мен бих гледала всичките 9 часа в ресторанта + останалите 5 преди това  Lol
А видеото го правят към час и нещо всичко.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #29 -: Юни 06, 2014, 09:25:03 »

Нашето видео е три диска по 1 час, разделено е на сцени и можеш да скипнеш някоя, освен това има много як музикален фон, а първия диск започва с най-запомнящите се моменти от сватбата като приказка, и общо взето можеш да гледаш само тия 20 минути ако не ти се пропиляват три часа. Много си е важно двд-то по моите критерии, то дава най-ясна представа за емоциите, изпуснатите реплики, как на гостите са им треперели брадичките. Защото тези работи се забравят, а дори да имаш 10 000 снимки от различни ъгли, те са без звук и пак не може фокусът и цветовете им да пресъздадат обстановката. А сватбата минава като насън и бързо се забравят моментите. Ние и двата пъти като кумувахме имаше само фотограф и мъжът ми се е зарекъл, че ако кумуваме трети път той ще си поръча оператор, защото искал да си гледа речта  Lol
Ако имате възможност да си го позволите - направете го, в най-лошия случай ще заврете двдто в шкафа, но поне веднъж да го гледате след 5 - 10- 15 години и ще си е струвало.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #30 -: Юни 06, 2014, 10:42:51 »

За мен също видеото от сватбата е много важно. Нашето съм го гледала доста пъти вече и всеки път има моменти, на които искрено се забавлявам. Съгласна съм с Лъвчето, че снимките не могат да пресъздадат емоцията така както филма и си е друго да седнеш да си изгледаш няколкочасовата приказка.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #31 -: Юни 06, 2014, 10:46:47 »

Мрън за нашето видео, само това беше куцото от цялата сватба. Объркал имената ни в началото на филма - та започва с името на кумата ни и ПРеслав, ха честита им сватба  Lol Иначе си го гледаме, много си го харесваме, даже и на Мими сме го пускали, че тя какво помни от тая възраст Smile Важно си е, снимката не е достатъчна, за да пресъздаде емоцията.
И нашите халки бяха от свеки, злато и кеш, даже хартиса. Ние си ги избрахме, никой не се е месил. Роклята беше от мама, пак не се е месила, само носи парите  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #32 -: Юни 06, 2014, 12:16:09 »

хаха и аз заради музиката ще искам на вашата сватба Smile
за видеото да се изкажа и аз - много, много доволна! друго си е да гледаш след време какво е било, кой какво е казал.
за халките - ние си избрахме класически, злато даде свеки, точно отиде за халките, че ние искахме по масивни, тя ми плати и шиенето на роклята, макар, че плата беше от мама Smile
не са се месили, аз даже им се сърдех накрая, че никой не казва мнение.. но пък и от двете имам невероятен жест, който никога няма да забравя - ушила ми цялото було /3м/ по края със сребрист конец по дантелата, за да отива на дантелата от роклята /това щото си го поръчах за 30лв от ибей ../
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #33 -: Август 19, 2014, 21:54:26 »

Събитието брутално наближи, та си споделям, че утре съм на проба на роклята и е почти готова, халките са поръчани и идват до понеделник. Ще се наложи да ги гравираме във Варна, че се оказа, че тук няма машинно или сносно ръчно гравиране. Тортата е интересно решение - 65 - гостите за мое отчаяние станаха толкова, Корни - малки бели тортички с панделка и една по-голяма за ритуала с рязането.
Пречупих се И за видеото, макар операторът да ми каза, че съм "много хард", щото не съм искала кумовете да играят ръченик с петела и питката била "екзистенц минимум".

Имам да доуредя цветята, менюто в ресторанта и костюм на младоженеца. Малката шаферка има по-булчинска рокля от мен, а големият шафер спори с мен дали да е с вратовръзка или с папийонка.

Някъде в средата на този вихър от лудости използвах случая да кажа на мъжа: аз, нали ти казах само да се подпишем  Razz Контрира ме, че и тогава нямало да го пусна по шорти в ритуалната зала...

О, и чашите са аметистови, страашно яки. Поне камък би трябвало да се запази по-задългичко.
Тъй. Не остана.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #34 -: Август 19, 2014, 21:58:22 »

Супер, движение и в този раздел, вече се чудех  да не сте се оженили тихомълком и да съм пропуснала.  Cheesygrin Готино звучи всичко, въпреки лудницата, много ме заинтригува с аметистовите чаши, за пръв път чувам и ми стана много интересно. То вярно не е останало, после ще чакам разказ.  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #35 -: Август 19, 2014, 21:58:34 »

По шорти пускат и аметиста го пази повече и от кристал, най-добре на гардероба, ако може - в занитена поставка. Иначе на Съединението ще ви лисна едно канче дистанционно да ви е по вода Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #36 -: Август 19, 2014, 22:05:30 »

Хаха, отчая ме със занитената поставка... На халките ще гравираме надписът "От съдбата не можеш да избягаш". И на него му казах, че възнамерявам цял живот тихичко да хихикам на това.
И ще си купя бельо, близко до цената на роклята  Razz  Пък за нея си намерих най-най-яката шивачка евър. Не съм убедена, че тя осъзнава колко верен клиент си е спечелила  Lol

П.П. Гал, те може да пускат, ама той е убеден, че аз няма да го пусна по шорти в Ритуална зала  Lol И е прав.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 22:08:06 от Anna T. » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Август 21, 2014, 09:53:23 »

Ух, вече съвсем истинско взе да става. Приходи ми се на сватба като чух за малките тортички  Razz Благородно завиждам за приготовленията, голям кеф е. Успешни последни задачки, то има доста  време, ние основната работа я свършихме за 3 седмици, че преди това младоженецът беше забегнал на друг континент  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Август 21, 2014, 12:49:01 »

Ихаа 65 човека - то си е голяма сватба  Cheesygrin Сигурна съм, че се въпреки това всичко ще е така както го искаш и ще си много щастлива булка  Smile Спокойно довършване на оставащите детайли!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #39 -: Август 21, 2014, 15:52:00 »

Наистина ще сте голяма сватба, ама колкото повече, толкова повече Smile в крайна сметка решихте ли папионка или вратовръзка Smile много ми е интересно ..
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #40 -: Август 21, 2014, 17:25:11 »

Аз предлагам да си подготви и двете, да няма изненади в последния момент  Lol
Хайде, то не остана, младоженеца все последен с тоалета, да им завиди човек за спокойствието  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #41 -: Август 22, 2014, 08:45:11 »

Днес е обещал да ходим за костюм... Вчера бях на първа проба на роклята и се оказа много по-булчинска от очакванията ми. Но както каза шивачката - бял плат и дантели, каква да е  Razz Поръчах цветята и уточних "сценария" за сватбения ден. Татко ще вземе мен и кумата от фризьорския салон, пък младоженецът да чака  Cheesygrin
Утре ще чистим стаите за гостите от други градове... И общо взето приключвам. Предсватбено трескаво ми е, признавам.
Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: