star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Да ми е на късмет!
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да ми е на късмет!  (Прочетена 18114 пъти)
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« -: Януари 28, 2014, 08:43:19 »

Нямам много какво да пиша, всъщност. Но ме трогна тропкането на Корни  Cheesygrin

Ммм, освен че получих романтичния пръстен, още нищо не сме говорили. Ама то... няма и кога де. Тук ни стегна зимната прегръдка, а децата бяха на село, преди да падне снега заради мой изпит. И сме сами от 3-4 дни  Demon Днес-утре вече си ги прибирам. Таааа... нямаше време за уточняване. От копаене на сняг и бутане на коли, да не си помислите друго  Cheesygrin

Иии ще трябва да решим нещо за дата. Аз съм решила, де, но трябва да го убедя. Вкъщи общо взето така се случват нещата  Lol ПланираМ (хайде, да му оставя малко място за модификации) да е макс 30 човека, което ни е най-най-близкият семеен кръг, просто сме си много. Избрала съм ресторанта.
Основният ни "спор", заради който и цялата работа с въпросЪТ "да се оженим или не" се отложи толкова във времето е, че имаме разминаване по самата сватба. Той е романтичен, влюбен и държи да покаже на света, че съм негова.  Razz Мен това ме дразни: първо, щото, нали вече съм била един път булка; второ - две деца; трето - живеем от 5 години заедно. Май го бях споделяла и другаде, че ми е нелепо да правим дандании. И изобщо за мен е някакво административно улеснение цялото нещо, имам си практически съображения, особено касаещи Тео. Тръпкаво ми стана, разбира се, когато ми даде пръстен и а-у. Но все пак не намирам за нужно да ръсна 10 хилки за купона.
Та така: разговорът предстои.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1 -: Януари 28, 2014, 09:10:10 »

Палиш колата до най-близкото населено място, подписваш се, връщаш се, черпиш постъпателно родата. Готово Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #2 -: Януари 28, 2014, 09:21:26 »

Мне. Не ми е на сърце това.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #3 -: Януари 28, 2014, 09:25:38 »

Ше обличаш ли тържествена бяла рокля в този формат на сватбата? Ако твоят човек много го напъва да се ожени романтично май няма как да го спреш, защото много ще се скарате. Имаш си шаферчета, ще са супер милички.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #4 -: Януари 28, 2014, 09:32:43 »

По-скоро си представям нещо като костюм официален... Нещо такова. Няма да е снежно бяло, но кремаво-шампанско, с възможност (примерно) роклята или сакото после да мога да си ги нося.
Аа, той е отстъпчив. За 5 години съжителство сме се карали не повече от 3 пъти. Пък в ученическите години - ни веднъж, тогава повече ми угаждаше  Cheesygrin
Ще намерим компромис, то даже това, което описвам е, един вид, компромис. Аз съм отстъпила малко територия, той - също и така. Въпросът е да не се поканят:1) лели и братовчедки от всичките родове - ограничавам до втора степен по права и съребрена линия  Cheesygrin; 2) да не се изхвърляме с пищни ритуали, ходене от залата в църквата и в ресторанта. Смятам да се подпишем - ние, свидетелите и родителите и всички да са поканени в ресторанта; 3) никакви взимания-от-вкъщи-плащане-на-булката-анд-стъф.
Иии да се съберем под 5 хил. Което смятам, че ще стане, де - костюми, халки, цветя, ресторант и залата.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #5 -: Януари 28, 2014, 09:32:55 »

Браво за темичката, добро момиче  Cheesygrin

Много готино и романтично това с младата двойка, затрупана от сняг  Wink

Тези 30 души нали знаеш, че ще станат поне 40-50- ще се окаже, че си забравила нечие гадже, любима сестра и т.н.

Бяла рокля може и някаква лятна, ефирна, не непременно булчинска. Ние ако правим църковен някой ден, така съм решила, не ми се дават пак 1000 лв за рокля за един път, а няма шанс да се побера в старата  Razz

Направете си среден вариант- семпло, без дандании и оркестри- подписвате и отивате в елегантен ресторант.

Според мен в такъв среден формат с около 40 души ще ти излезе към 3-4 хиляди.
А защо те притеснява Тео? Мислиш ли, че ще му е неловко? Няма ли да преобладава гордостта, че е шафер на мама и има важни задачи?
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #6 -: Януари 28, 2014, 09:37:00 »

А? Нее, не ме притеснява. Има вариант за осиновяване от съпруга на майката, което да ме освободи от задължителните декларации-шмекларации от биологичния татко. Всъщност, аз най-вече заради това искам да подпишем. Иначе, Тео живее с тати (името) от 2-годишен. Ще е забавно на сватбата, де, защото ще я помни. Той даже пита дали сме женени и знае, че не сме. Не съм му казала още, че това предстои. Мисля си, че ще му е гордо на самия ден. Той много обича да се облича официално и само търси повод да си надене костюм с папийонка  Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #7 -: Януари 28, 2014, 09:42:49 »

Искаш мъжът ти да осинови официално Тео, за да не се налага да търсиш баща му за разрешения за излизане от страната и там каквито трябва да подписва неща? Мисля, че в този формат ще се вденете до 3-4 хил, то важното е да не купувате скъпи дрехи , иначе храната за ресторант ще се вместите. 30 роднини,ама голяма рода.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Януари 28, 2014, 10:23:18 »

Йей, сватба. Пък Тео и Лори ще са приказни. Аз мн се вълнувах за роклята на Мими на сватната ни. Както и да го измислите, ще хубаво, особено ако няма баби с мераци за съвети кого да каниш. Ние бяхме твърди за бройката, само бабите, първите беатовчеди и родителите им. Но имаме мн общи приятели, но бройката от 45 човека си я спазихме. Щото сме били и на сватба от 100 човека и само 1 маса млади.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9 -: Януари 28, 2014, 10:24:19 »

Хайде да е на късмет! И дано успеете да го направите както вие желаете!
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #10 -: Януари 28, 2014, 10:57:12 »

Голяма е, да. Мама-свекърва има двама братя и една сестра  Razz И тооо, моите-неговите и се събират, смятах ги. Пък и 1-2 приятели ще поканим, все пак, ама те ще са малцинство  Cheesygrin

Аз не се съмнявам, че ще има мераци да каним и онази първа братовчедка, която видя (простете) на погребението на еди-кой-си, нооо - НЕ!
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #11 -: Януари 28, 2014, 11:43:50 »

Smile Супер звучи планът, Ан, изписала си точно моите мисли за..., когато ми дойде редът (т.е. когато Рости се накани, но аз си знам, че ще има съпротиви и то сериозни по организацията от майка му).

На хаир да е темичката, а сватбата да ви направи безброй пъти по-щастливи.  Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 28, 2014, 11:55:40 »

Не се давай за роднините. Има изключения, но като цяло сватбите с млади хора са много по-весели. Ние имахме само родители и лели (ама 3 броя със семейства, не е малко), баби уви нямахме вече :( А по-странични роднини не, освен един братовчед на баща ми, но с него сме близки, живяли сме в една къща (пък и те скъсаха да танцуват).

Така че най-близките роднини и повечко приятели ще е супер.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #13 -: Януари 29, 2014, 01:20:15 »

Анн, още не съм ти честитила събитието, дано да ви е всичко по вода, да сте здрави и да се обичате!

А колкото до сватбата...има и сватби и сватби...и аз не исках много хора но в крайна сметка поканихме 120 човека от които дойдоха малко над 100...беше супер весело, преобладаваха младите, имаше и на средна възраст хора, но големи купонджии и беше голям купон. Направете го както го чувствате Smile
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #14 -: Януари 29, 2014, 10:12:40 »

Честито, Ан! Незабравима сватба ти пожелавам Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #15 -: Януари 29, 2014, 10:46:20 »

Чудесно звучи проекта за сватбата, Анн Smile Да ви е на късмет и любов!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #16 -: Януари 30, 2014, 08:25:40 »

Дано-дано! Тук една дружка ми обяснява как всичко се сменяло след подписа, колко било важно да го имаме и пр. Хем ми е смешно, хем... сигурно дава това някакво усещане за стабилност, а аз съм била твърде млада първия път, за да го усетя. Но все ми се струва, че едни други неща са по-важни от подписването.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #17 -: Януари 30, 2014, 09:24:49 »

Личното ми мнение е, че ако преди подписа са били наред нещата, и след подписа са така, но да разчита човек на единия подпис да му внесе сигурност в живота... Кофти баничка. Но теб специално не те мисля с тревога, тая връзка е тооооооолкова проверена отсвякъде и устояла, че заади вас ще взема да повярвам в Половинките и Кармата, и двете с главни Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #18 -: Април 16, 2014, 12:49:08 »

Похвалвам се, че си поканих вече почти всички гости. И се оплаквам, че от 30 станаха 50 човека  Rolling Eyes

Ритуалът в гражданското ще е "добруджански", т.е. всичките захранваници, подливаници и настъпваници ще бъдат извършени там (в рамките на час време) от девойки и младежи в носии  Razz На мъжа му се накъдриха косите, докато му го обяснявах, но пък кумата ми беше въодушевена. Да, поканихме си и кумовете. Трябва да запазя и ресторанта, но все не ми остава време. Уговорих се и с дамата с цветята, и с фризьорката.

Общо взето, тече някаква подготовка, макар че е суупер по между другото...

Оу, и датата е Съединението  Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #19 -: Април 16, 2014, 16:44:52 »

Хаха, Ан, на една и съща дата сме Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 16, 2014, 17:30:28 »

Че вие направо ще се съединявате  Lol
Кажи за на Лори тоалета Cheesygrin На мен това ми беше доста по-трепкаво, от колкото моята рокля  Razz
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #21 -: Април 17, 2014, 07:30:55 »

Хах, Виви..Ама си е символична датата пък  Razz Макар че при нас беше по-скоро случайност, че точно на нея се спряхме.
Още не съм ги мислила на никого тоалетите. Купих си чанта за събитието  Cheesygrin Май при всички официални тоалети така ми е вървяло - първо копчето, пък после балтона. Цветът на роклята ще е кремав най-вероятно, но това е заради цвета на въпросната чанта - мноого е сладка. А главната ми идея е да мога и после да нося цялата композиция по официални събития.

Тео нещо много навътре приема нещата. Все едно ме "дава", разбираш ли. Обяснявам му, че това е просто един празник и нищо няма да се промени в живота ни.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #22 -: Април 21, 2014, 18:31:18 »

Ан и аз водих същият разговор с Калина. Но още ми е пред очите като ме стискаше за ръката пред ритуална зала и цялата трепереше. После ми вика " Аз ти каза, че ще се промени...вече сме семейство "  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 22, 2014, 12:15:12 »

Похвалвам се, че си поканих вече почти всички гости. И се оплаквам, че от 30 станаха 50 човека  Rolling Eyes

хихи, аз кааазах ли ти   Razz

Цитат
Тези 30 души нали знаеш, че ще станат поне 40-50- ще се окаже, че си забравила нечие гадже, любима сестра и т.н.

Иначе звучи суперско и датата, и детайлите, и йей, решила си за роклАааа (не костюм).
Изобщо май те хваща тръпката  Wink
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #24 -: Юни 05, 2014, 16:20:15 »

Отчитам си сериозния напредък:
Платихме вече ритуалната, макар че ни почти ни върнаха парите, щото било много рано  Blink
Оказа се, че специално трябва и в ГРАО да запазя датата. Не знам защо си мислех, че от ритуалната зала им звънят. Нейсе, обадих се. За момент се заиграх с мисълта да ме омъжи кметът - отказах се.  Cheesygrin

Запазих ресторанта. И там било рано, да съм ходела след 10 дни за менюта. Иначе е много хубав, до язовира, с паркинг, с тревички-полянки, извън града. Пак не знам защо всички очакваха, че ще правя сватба в един от двата 5-звездни хотела в града. Отрязах ги.

Запазих музиката. Те са двама - пеят и свирят, семейна двойка са. Разговорът беше мноого сладък. "Аха, българи сте, значи. А каква музика ще искате?"
Аз: миии, ретро, рок, метъл...
Той:  Ооо, Браво! Я, да пием кафе, че не сте много такива в града.  Cheesygrin

Купих си перли за деня Хикс. И остана да харесам... точно така - рокля. Все още съм на акъла, че искам нещо, което да мога и друг път да нося. Но направо нямам идеи - нито за модел, нито за нищо.

В следващата седмица ще харесам и халките, макар че там имам драма със свекървище, защото иска да ги плаща. Аз й обясних много човешки, според мен, че имам доброто и искрено намерение да нося тази халка цял живот и поради тази причине не ми се съобразява с нейния бюджет. Но подозирам финтове от вида: дааа, толкова струват. Щом искаш, дай ги сега тези пари, пък ние ще отидем да си ги купим. И ще си ги доплатя и толкоз  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #25 -: Юни 05, 2014, 16:48:41 »

При нас свеки дойде с нас и даде колкото беше преценила (то май беше във вид на злато даже), ние си доплатихме. Сами избрахме всичко, тя си мълчеше. Само каза съвет за гравирането, ама я отрязахме и написахме каквото ние си бяхме решили. Според мен е готин вариант за подарък от най-близките, от майка ми пък е роклята.

Много готино звучи за ресторанта и музиката, идва ми се на вашата сватба  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Юни 05, 2014, 19:41:41 »

Ей, как ме подсети за гравирането... Сякаш не ми се иска да слагам датата. Ще го дообмисля и това.
О, и междувременно се оказа, че най-добрият видеооператор по сватби е кореспондент на нац. телевизия в града.

Вие снимали ли сте? В смисъл, видео, не снимките. За тях имаме май около петима полу- и напълно професионални фотографи. Още му се колебая, но сега пък тате настоява, че било хубаво "да има флашка с моментите". Пфу.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #27 -: Юни 05, 2014, 20:48:25 »

Оо, двд-то си е задължително според мен. Ние редовно си го гледаме, много моменти са запечатани, които няма как и 10 фотографа да пресъздадат. Пък Диляна периодично изпада в настроение за филма с мама-булка и го гледа дни наред.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Юни 05, 2014, 22:03:52 »

Обезателно видео, да. Нашето го прави един приятел (който по принцип си снима) и уж като на шега, ама се получи много добре, особено клипчето. Тук-там и той танцуваше и има изпуснати моменти, ма няма как, то ако питаш мен бих гледала всичките 9 часа в ресторанта + останалите 5 преди това  Lol
А видеото го правят към час и нещо всичко.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #29 -: Юни 06, 2014, 09:25:03 »

Нашето видео е три диска по 1 час, разделено е на сцени и можеш да скипнеш някоя, освен това има много як музикален фон, а първия диск започва с най-запомнящите се моменти от сватбата като приказка, и общо взето можеш да гледаш само тия 20 минути ако не ти се пропиляват три часа. Много си е важно двд-то по моите критерии, то дава най-ясна представа за емоциите, изпуснатите реплики, как на гостите са им треперели брадичките. Защото тези работи се забравят, а дори да имаш 10 000 снимки от различни ъгли, те са без звук и пак не може фокусът и цветовете им да пресъздадат обстановката. А сватбата минава като насън и бързо се забравят моментите. Ние и двата пъти като кумувахме имаше само фотограф и мъжът ми се е зарекъл, че ако кумуваме трети път той ще си поръча оператор, защото искал да си гледа речта  Lol
Ако имате възможност да си го позволите - направете го, в най-лошия случай ще заврете двдто в шкафа, но поне веднъж да го гледате след 5 - 10- 15 години и ще си е струвало.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #30 -: Юни 06, 2014, 10:42:51 »

За мен също видеото от сватбата е много важно. Нашето съм го гледала доста пъти вече и всеки път има моменти, на които искрено се забавлявам. Съгласна съм с Лъвчето, че снимките не могат да пресъздадат емоцията така както филма и си е друго да седнеш да си изгледаш няколкочасовата приказка.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #31 -: Юни 06, 2014, 10:46:47 »

Мрън за нашето видео, само това беше куцото от цялата сватба. Объркал имената ни в началото на филма - та започва с името на кумата ни и ПРеслав, ха честита им сватба  Lol Иначе си го гледаме, много си го харесваме, даже и на Мими сме го пускали, че тя какво помни от тая възраст Smile Важно си е, снимката не е достатъчна, за да пресъздаде емоцията.
И нашите халки бяха от свеки, злато и кеш, даже хартиса. Ние си ги избрахме, никой не се е месил. Роклята беше от мама, пак не се е месила, само носи парите  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #32 -: Юни 06, 2014, 12:16:09 »

хаха и аз заради музиката ще искам на вашата сватба Smile
за видеото да се изкажа и аз - много, много доволна! друго си е да гледаш след време какво е било, кой какво е казал.
за халките - ние си избрахме класически, злато даде свеки, точно отиде за халките, че ние искахме по масивни, тя ми плати и шиенето на роклята, макар, че плата беше от мама Smile
не са се месили, аз даже им се сърдех накрая, че никой не казва мнение.. но пък и от двете имам невероятен жест, който никога няма да забравя - ушила ми цялото було /3м/ по края със сребрист конец по дантелата, за да отива на дантелата от роклята /това щото си го поръчах за 30лв от ибей ../
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #33 -: Август 19, 2014, 21:54:26 »

Събитието брутално наближи, та си споделям, че утре съм на проба на роклята и е почти готова, халките са поръчани и идват до понеделник. Ще се наложи да ги гравираме във Варна, че се оказа, че тук няма машинно или сносно ръчно гравиране. Тортата е интересно решение - 65 - гостите за мое отчаяние станаха толкова, Корни - малки бели тортички с панделка и една по-голяма за ритуала с рязането.
Пречупих се И за видеото, макар операторът да ми каза, че съм "много хард", щото не съм искала кумовете да играят ръченик с петела и питката била "екзистенц минимум".

Имам да доуредя цветята, менюто в ресторанта и костюм на младоженеца. Малката шаферка има по-булчинска рокля от мен, а големият шафер спори с мен дали да е с вратовръзка или с папийонка.

Някъде в средата на този вихър от лудости използвах случая да кажа на мъжа: аз, нали ти казах само да се подпишем  Razz Контрира ме, че и тогава нямало да го пусна по шорти в ритуалната зала...

О, и чашите са аметистови, страашно яки. Поне камък би трябвало да се запази по-задългичко.
Тъй. Не остана.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #34 -: Август 19, 2014, 21:58:22 »

Супер, движение и в този раздел, вече се чудех  да не сте се оженили тихомълком и да съм пропуснала.  Cheesygrin Готино звучи всичко, въпреки лудницата, много ме заинтригува с аметистовите чаши, за пръв път чувам и ми стана много интересно. То вярно не е останало, после ще чакам разказ.  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #35 -: Август 19, 2014, 21:58:34 »

По шорти пускат и аметиста го пази повече и от кристал, най-добре на гардероба, ако може - в занитена поставка. Иначе на Съединението ще ви лисна едно канче дистанционно да ви е по вода Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #36 -: Август 19, 2014, 22:05:30 »

Хаха, отчая ме със занитената поставка... На халките ще гравираме надписът "От съдбата не можеш да избягаш". И на него му казах, че възнамерявам цял живот тихичко да хихикам на това.
И ще си купя бельо, близко до цената на роклята  Razz  Пък за нея си намерих най-най-яката шивачка евър. Не съм убедена, че тя осъзнава колко верен клиент си е спечелила  Lol

П.П. Гал, те може да пускат, ама той е убеден, че аз няма да го пусна по шорти в Ритуална зала  Lol И е прав.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 22:08:06 от Anna T. » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Август 21, 2014, 09:53:23 »

Ух, вече съвсем истинско взе да става. Приходи ми се на сватба като чух за малките тортички  Razz Благородно завиждам за приготовленията, голям кеф е. Успешни последни задачки, то има доста  време, ние основната работа я свършихме за 3 седмици, че преди това младоженецът беше забегнал на друг континент  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Август 21, 2014, 12:49:01 »

Ихаа 65 човека - то си е голяма сватба  Cheesygrin Сигурна съм, че се въпреки това всичко ще е така както го искаш и ще си много щастлива булка  Smile Спокойно довършване на оставащите детайли!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #39 -: Август 21, 2014, 15:52:00 »

Наистина ще сте голяма сватба, ама колкото повече, толкова повече Smile в крайна сметка решихте ли папионка или вратовръзка Smile много ми е интересно ..
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 21, 2014, 17:25:11 »

Аз предлагам да си подготви и двете, да няма изненади в последния момент  Lol
Хайде, то не остана, младоженеца все последен с тоалета, да им завиди човек за спокойствието  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #41 -: Август 22, 2014, 08:45:11 »

Днес е обещал да ходим за костюм... Вчера бях на първа проба на роклята и се оказа много по-булчинска от очакванията ми. Но както каза шивачката - бял плат и дантели, каква да е  Razz Поръчах цветята и уточних "сценария" за сватбения ден. Татко ще вземе мен и кумата от фризьорския салон, пък младоженецът да чака  Cheesygrin
Утре ще чистим стаите за гостите от други градове... И общо взето приключвам. Предсватбено трескаво ми е, признавам.
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: