star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star тревичка .... колко тъпо
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: тревичка .... колко тъпо  (Прочетена 11679 пъти)
6u6inka
Newbie
*
Публикации: 425

« -: Декември 19, 2013, 11:04:10 »

Здравейте приятели, отдавна не съм ви писала, дано не си мислите лоши неща за мен:)). Пак съм в дупка... даже се чудя дали не е глупава "дупка".
Човекът, с когото съм решила да имам семейство, от време на време пушеше трева с приятели, т.е. само в компания. Сега вече живеем заедно .... Но сега разбирам, че той не е пушил само в компания, а той явно си пафка постоянно.Уж стигнахме до някакво негласно споразумение. Но ми прави ми впечетление, че чака да заспя, за да си изпуши шибаната цигарка. Когато му направих забележка, че не ми е приятно, той с една огромна надменност ми заяви, че тогава ще си отиде ... почувствах, че земята потъва под краката ми. В същото време ми стана много смешно, защото ми се струва, че това не може да случи на мен... Та той толкова ме обича или така ми се иска... Мислих и друго, ако сега направя компромис със себе си, това няма ли да продължи и занапред, когато имаме дете, както правят негови приятели - пушат и пред децата си... ебаси, аз ли съм със стари разбирания, аз ли съм толкова ограничена, НЕ ИСКАМ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ И НА МЕН.
Не искам да ви използвам като кошче за душевни отпадъци, просто споделете нещо каквото и да е, ако някой има опит как е излязъл от тази ситуация .. ще се радвам да го чуя. Може би отстрани изглежда и малко смешно, при факта, че тревата не е кой знае колко сериозен опиат .... В момента явно единствения изход е, да се разделим след толкова време .... след като дори купих апартамент само и само да сме заедно .... Поздрави на всички!
Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #1 -: Декември 19, 2013, 11:12:32 »

Шушке, ами ти си го казала - не искаш това да се случи на теб. Ти можеш да правиш стъпки, крачки, апартаменти да купуваш, а той заради една трева да е готов да си ходи. Явно приоритетите му са други.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
6u6inka
Newbie
*

« Отговор #2 -: Декември 19, 2013, 11:22:31 »

А забравих да спомена, че той нямало да си отиде заради този му порок, а заради това, че съм се опитвала да го огранича. Но аз не го правя за лошо. Излиза си с приятели по мъжки, никога не съм му правила проблем кога се прибира, с кого излиза, защото му имам доверие. Така го изкарва, все едно е жертва .... направо съм в един затворен кръг ....
Активен

Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #3 -: Декември 19, 2013, 11:24:26 »

Ти за себе си знаеш до къде може да стигнеш и какво може да направиш на компромис. Мога да ти се изфръцкам и да кажа как няма да го допусна в живота си такова и колко е кофти децата да имат такъв баща, но това е твоя живот, твоя мъж и твоите бъдещи деца. Зависимостат си е зависимост, у дома мъжът ми пуши цигари, адски му се дразня, моля го, той обещава да спре и те така тече животът. Същото е и с тревата. Той ти е казал, че ще си отиде и ако ти наистина не може да живееш с човек, който пуши трева за вас е по-добре да се разделите. Ако може да живееш с него и тревата, няма проблем.
Мъжът ми имаше колега, вече около 40-те, които методично си пуши от 20 години денонощно трева, има си семесйвто, гледа си детето, свива си цигарки навсякъде и си пуши.
Като пуши мъжът тои какъв става- весел, забавен, тромав, унесен, превъзбуден...
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #4 -: Декември 19, 2013, 11:26:55 »

То това е като с цигарите и алкохола. И аз големи усилия хвърлих за пустите му цигари, уж ги отказахме, ама той си е лабилен в тази посока и всеки момент очаквам пак да ги започне. В твоя случай, според мен, или приемаш тревата или не. Това да чакаш да я спре насила, без сам да го е решил и пожелал, няма да има ефект. Друг е въпросът ако го направи заради себе си, защото той сам иска да преустанови пушенето.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Декември 19, 2013, 11:27:11 »

На колко години е тоя човек? По мои наблюдения, това обикновено се израства с годините. В компанията на мъжа ми едно време много се пушеше, когато се запознахме вече бяха започнали да разреждат и постепенно спряха изцяло. Първите години държахме някакви запаси ей така като се събираме по планините 1-2 пъти годишно, но в един момент взеха да застояват и ги изхвърлиме. А пък откакто всички се задомиха, съвсем няма никакви изцепки, включително алкохолни.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #6 -: Декември 19, 2013, 11:29:31 »

По никакъв начин на му влияе, само по червените очи и миризмата мога да го позная. В поведението няма разлика. Според него с това разпускал, но от какво разпуска и той не дава отговор. Не било от мен - надявам се поне това да е така. Той принципно е много спокоен човек, да не повярва човек, който ме познава, но покрай него и аз съм станала по - уравновесена и сдържана. Самата аз съзнавам, че това реално не ми пречи, щом не му влияе на поведението към мен, но ме дразни, че той държи да го прави и заради това би ме оставил....
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #7 -: Декември 19, 2013, 11:31:11 »

Е момента е на 28, именно за това ми се струва смешно, че за него е толкова важно. Някакви пубери да пафкат, ок, интересно е - всеки го е правил, но сега би трябвало да е малко по - разумен
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #8 -: Декември 19, 2013, 11:37:11 »

Аз имам много примери, които не са го израснали и така като гледам няма и да го израстат поне още десетилетие. Пък са около и над 30-те. Та си мисля, че не е въпрос само на години, а по-скоро на манталитет и зрялост.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Декември 19, 2013, 11:38:38 »

За съжаление май да!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #10 -: Декември 19, 2013, 11:44:15 »

Или приемаш тревата, или не. То е ясно, че докато е в компания с трева няма да спре, ама да го махаш от компанията му..да не е на 15 егаси.
Как шофира напафкан? Искаш ли да кара детето ти напушен?
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #11 -: Декември 19, 2013, 11:46:25 »

И аз му зададох този въпрос. Отговора беше: разбира се, че не съм такъв боклук. Докато е на работа съм сигурна, че не го прави, слава богу.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16519

A believer

« Отговор #12 -: Декември 19, 2013, 11:46:52 »

Моят е така с компютърните игри. Cheesygrin Същата работа, същите оправдания. Явно много мъже залитат в някакви тъпотии. Тъй като аз точно като теб не мога да докарам някакъв смислен довод, защото реално не ми пречи, просто е малоумно и ме нервира...нищо не може да се направи. Докато той знае, че реално не пречи на никого и нямаш причина да се дразниш, смята, че ти е някаква лиготия и от какъв зор да престава...
« Последна редакция: Декември 19, 2013, 11:48:47 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #13 -: Декември 19, 2013, 11:49:08 »

Utopia, хаха да и при нас го има това, също е дразнещо ... какво излиза, че ние жените сме големи мрънкала Smile)
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #14 -: Декември 19, 2013, 11:54:33 »

Като играе на игри, освен че ти убива кефа от всякъде и те вбесява, не е вредно и няма да даде лош пример за нищо на никого- освен на сина ми, че може да дреме пред компютъра. Но тревата си е друга работа- поведенчески е по-гадно и опасно. Гарантирам ти, че ще си пуши и ще кара детето с колата и на разходка. Но щом казваш, че не се отнася и забавя явно няма да е проблем.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Декември 19, 2013, 12:09:34 »

В тази връзка понякога си мисля, че ако ме кара да спра да правя нещо, което ме кефи и не му пречи (примерно да пиша във форума Cheesygrin), ми и аз ще се опъвам. Само че той не прави тънката граница между "играя нормално" и "играя почти цяла нощ"...ама какво да се прави...съдба.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Декември 19, 2013, 12:11:00 »

хаха да:)))
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #17 -: Декември 19, 2013, 12:17:07 »

На мен основният въпрос би ми бил доколко това му влияе на околния живот - служебно, вкъщи, при излизане с приятели. Ако пуши от време на време, не ми се вижда особена драма, но, ако му е част от ежедневието, мен лично би ме притеснило. Моите мисли са в посоката на Димитрова. Не виждам как някой, който не може да се отърве от един опасен и НЕЗАКОНЕН ежедневен навик като е вече не в тинейджърските години, ще успее за в бъдеще да бъде отговорен глава на семейство.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #18 -: Декември 19, 2013, 12:29:07 »

Juiet, благодаря за мнението ти! И аз се опитвах да се успокоявам, че ако е отвреме навреме с приятели, няма какво да драматизирам. Но щом почнах да намирам тази смрад вкъщи, си мисля, че е по - често от приятелските срещи. Общо взето осъзнавам, че ако му забранявам, не ме чака нищо по - хубаво. Сигурно ще почне да излиза още по - често с приятелите си за да се напушва, да се прибира по - късно когато съм заспала за да не го надуша и така ... Общо взето не мисля да полудявам на млади години.
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #19 -: Декември 19, 2013, 12:30:17 »

Той ако си пуши нон стоп, 100% вече не му влияе така както на човек, който пуши 1 път в годината. Привиква се какво с всичко останало. Аз излизах доста време с един човек, който пушеше трева като нормални цигари  Cheesygrin по около 15 на ден и никога нищо не му е имало. Беше страшно интелигентен човек, работеше и всичко останало. В работата си излизаше като другите хора за цигара, всички знаеха и не му правеха проблеми, понеже реално не му действаше по никакъв начин тревата. Аз обаче не можех да приема, че не може да спре да го прави и не можех да си представя да продължавам нещо по- сериозно с него.. просто ми се вижда нередно  Rolling Eyes Но е различно де, все пак съм била по- малка, не съм живяла с този човек, не съм искала семейство и т.н.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #20 -: Декември 19, 2013, 12:41:45 »

Аз съм много крайна относно тревата, спорили сме и друг път- някои смятат, че е напълно безвредна, даже полезна. За мен си е наркотик- от по-слабите, но достатъчно вреден наркотик. Няма да ровя за статии и доказателства, не ми е целта да споря и убеждавам, казвам мнение...За мен не е нормално 30 годишен мъж да го прави всеки ден и да не може да спре. А за деца изобщо не мога да допусна мисълта в този случай.

Според мен може да си карате така известно време, като поговорите сериозно той как си представя живота след време. Ако видиш напредък, може да мислите за брак и деца, иначе аз бих си хванала чукалата.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #21 -: Декември 19, 2013, 13:05:31 »

Корни, станало е чудо. Много ни съвпадат мненията. Но нали всеки е индивидуален и реших да не съм рязка и да говоря за раздяла. Най-важното е до колко е адекватен и може да се разчита на него. Мноо мразя пороци. Така мразя цигарите, ако и трева попушва нямаше да се разберем с добро.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Декември 19, 2013, 13:31:38 »

Корни, станало е чудо. Много ни съвпадат мненията.

Засмя ми малко тъпия иначе ден  Lol

Сори за Спама, Шуши. Сигурна съм, че ще вземеш правилно решение, както писах горе, можете да си позволите един не малък преходен период, в който спокойно да си говорите и да следиш развитието, може пък да стане второ чудо и той да осъзнае притесненията ти и да спре.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Декември 19, 2013, 13:51:38 »

Принципно и аз съм съгласна, само дето и аз бича винце всяка вечер, сигурно и аз съм наркоманка Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #24 -: Декември 19, 2013, 14:02:15 »

Глупости, една чаша вино и няколко цигари марихуана нямат нищо общо..

Дет вика някой- най-малкото едното е незаконно.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #25 -: Декември 19, 2013, 19:14:34 »

Аз съм била в такава ситуация - но не само с трева, а и с амфети и други подобни боклуци. Моят проблем бяха амфетамините, същата работа - криене, после дебнене от моя страна, скандали, много тежко и много грозно, а и много дълго. Общо взето няма значение какво прави твоят човек - щом те дразни нещото до такава степен, щом се стига до криене и до ултиматуми - или приемаш тревата (и много тайно се надяваш да му мине от само себе си някой ден) или се разделяте - не бих разчитала на обещания, на жертви и т.н. Просто, както и ти може би усещаш, проблемът скоро няма да е тревата, а загубеното доверие, кой ще се наложи и т.н.
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #26 -: Декември 20, 2013, 01:07:28 »

Каквото и да ти кажем, това си е твоят мъж и твоят живот. Какво, колко и срещу какво ще търпиш трябва да е в хармония с твоите чувства и разбирания. Запитай се още ако се разделите дали земята ще потъне под краката ти наистина или просто ще се отървеш от нещо, което не искаш да ти се случва...

И Маги е права. Няма значение дали е трева или нещо друго. Има ли ултиматуми,криене и дебнене, това до нищо хубаво не ще доведе.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #27 -: Декември 20, 2013, 12:59:42 »

И аз съм на този принцип - не става с дебнене и ултиматуми, или приемаш човека с всичките му екстри, или не.
Лично аз с трева не бих могла изобщо и по никакъв начин да се примиря. И не само защото персонално на мен ми се драйфа от нея.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #28 -: Декември 27, 2013, 20:13:03 »

Благодаря момичета за отговорите, общо взето в отговорите ви не намерих нищо по - различно от това, което си мисля. Проведохме жесток разговор, след който "уж повече няма да пуши". Не знам защо, но не ми се вярва Smile)) Може би 5 години съм мислела, че съм с мъж, сега осъзнавам, че съм с непораснало момченце. Все повече неща се натрупват в главата ми... по - сериозни от тая гадна смрад. Дори когато става дума да имаме дете: отговора не звучи никак приятно, даже ми е неуобно да цитирам, защото се унижавам... Поздрави на всички добри момичета Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Декември 28, 2013, 10:47:49 »

Душо, съдейки по моя, дето не е спрял да играе до припадък...едва ли ще спре. Стискам ти палци, но се готви за другия вариант.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 28, 2013, 22:41:19 »

Не знам защо, но и такива мисли взеха да ми минават!
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #31 -: Декември 28, 2013, 23:05:51 »

Шуши, знаеш защо, само че трезвата мисъл е едно, чувствата - друго и просто трябва да си изживеем агонията на една връзка, за да я приключим...

С което не ти казвам и не ти пожелавам това да е твоята история, хора - разни, може пък и да се промени(м) - защото в моята връзка аз съм тази, която трябва да се промени и "повече да не прави така"... Просто навиците и глупостта са си едно, но като ти зависи много на косъм връзката и... си казваш, че ТРЯБВА нещо да се промени.

Дано стане, както е най-добре за теб Smile

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
6u6inka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Декември 29, 2013, 13:35:11 »

Да, Maggie, за съжаление е така Smile В момента във връзката ми се появиха и други проблеми, които не бях очаквала. Имам чувството, че тревата в момента е най - малкия проблем или поне тя отключи други такива. Не искам да го напиша, защото знам следващите отговори, които ще бъдат от сорта  "как може да си още с този боклук" и моя отговор ще бъде отново един такъв "клатушкащ се" между един голям избор....
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Декември 29, 2013, 13:41:17 »

Напиши си де, поне ще ти е полезно да видиш и друга гледна точка Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Декември 29, 2013, 13:50:06 »

Моят опит показва, че когато ВСИЧКИ ми се чудят на акъла какво правя с тоя боклук, то обикновено са прави и въпросният ме ебава, та подхвърчам. За съжаление ми трябваха няколко такива индивида, докато прозра pattern-а.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #35 -: Декември 29, 2013, 22:57:08 »

Моят опит показва, че докато не повярваш, че заслужаваш повече и по-добро, няма да направиш нищо в посока клатушкащия се отговор да спре да бъде клатушкащ се.
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: