star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Разходите по втора кола
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разходите по втора кола  (Прочетена 9046 пъти)
juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #25 -: Ноември 25, 2013, 18:06:27 »

Оооо за извънредните мога много да ви говоря тази година  Cheesygrin мисля, че до момента за тази година съм към 1500 а тези дни трябва да купя и нов акумулатор. И пак да уточня - това за втората ни кола, която респективно караме по-малко.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #26 -: Ноември 25, 2013, 18:55:15 »

По тоя повод да се похваля, ние вече сме с три коли като моята е най-малкия разход в семейния бюджет Cheesygrin

Джулиет, не можеш да ме биеш посмъртно, колата ми струва 4500, а ремонтите ѝ досега над 2 бона... Sad eyes
Дано поне новата е здрава.
И пак да се похваля, мъжът ми ми даде да карам най-ценното му - новата му кола (само 4 пъти по-мощна е от моята)! Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #27 -: Ноември 25, 2013, 19:44:46 »

Да не си е купил някое много фетско БМВ мъжо ти? Ама се стиска да ти вземе един Адам  Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin

Колата си е необходимост грандиозна. Дамска, не дамска- трябва си. Особено ако си с дете и отсъстващ мъж. Ама то няма как да не струва пари, както се казва- колата е "ортак" на джоба. Единственото ,което би могла да направиш за себе си е да инвестираш първоначално малко повече и да вземеш нещо по-читаво и с история. В противен случай, рискуваш да получиш злочестата сервизна съдба на Ути. Щото ако човек попадне на нещо здраво и запазено , от него си зависи какво ще ремонтира после, и дали ще ремонтира.

Но основно, да , колата си е разход- застраховки и гориво само като сложиш...пари са си, макар че за по-възрастните коли не са толкова високи цифрите.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Ноември 25, 2013, 20:05:53 »

Е, колко малко повече, Мин? Ти да не мислиш, че с кола за 20 бона не могат да се преебат яко? Тю. Даже повече отколкото е 5 бона.

Много фетско Хауди Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #29 -: Ноември 25, 2013, 20:09:04 »

Едни читави всесезонни гуми са далеч по-добра и бюджетна опция от изтрити зимни или летни, като невъртяла се по таван (пу, пу) пък да ви кажа аз. Говорите така, сякаш всесезонните гуми са предпоставка за катастрофа. Аз все пак не се опитвам да доказвам, че са най-добрият вариант, а че са най-бюджетният, както и че за кола за градско стават.

Гумите за различните сезони са направени от различен материал, хайде да го обясня така по женски, как си го и разбирам. Т.е. летните ти стават на шейна при ниски температури, зимните ти се разкапват на загрял асфалт. Няма такова нещо като ВСЕСЕЗОННИ за нашите климатични условия. Сигурно са много подходящи... някъде, където зимата е 10 градуса, а лятото 25. Това не са нашите ширини. Всесезонните са по-опасни от другите. С такива се въртяхме, бтв. По-добре е не да плюем в пазвите, а да си вържем гащите  Cheesygrin И всенародна мъдрост сътворих.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #30 -: Ноември 25, 2013, 20:19:49 »

То и с кола за 50 бона могат да те пре**ат, аз друго имах предвид. Мисълта ми беше, че е по-добре да дадеш 1000лв. повече за кола оттук ,която можеш да закараш някой да прегледа в сервиз , отколкото 1000лв по-малко за кола от Германия, която нямаш идея каква е.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Ноември 25, 2013, 21:23:10 »

Принципно съм съгласна, макар че тук в сервиз пак ще те излъжат/ да не видят нещо, така че си е изцяло въпрос на късмет.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #32 -: Ноември 25, 2013, 22:10:25 »

Фей, колата ти ли ще я караш?
Книжка изобщо ли нямаш?.
Щото ако е така, взимаш някакъв малък таралясник да се научиш да караш и това е.Нещо за 2-3 бона, карано в БГ от познати.
В София няма големи опасностни за карането, само е стресово и гадно.Извън град няма да караш така или иначе.
Не се хвърляй на "нов внос", през носа ти ще излезе
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Ноември 25, 2013, 22:12:06 »

Е, големи опасности няма. Как да няма. Има. Може да утрепеш пешеходец или да направиш тотална щета ако някой пияндурник те изтряска. Ама как я успокоих и аз Cheesygrin

Като цяло ако караш през деня по основни артерии и не в Студ. град, и си внимателен шофьор, наистина няма как нищо страшно да ти се случи Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 25, 2013, 22:30:21 »

Ем има ем няма Smile
Друго е на магистралата (засега единствена) да ти карат с 200+ с пуснати аварийки и надут клаксон за да правиш път на ГОЛЕМИО ШЕРЕН ЖИБ.
Там може да оставиш някой друг кокал, в град основно ламарини се огъват.Голяма работа.
Стресът е най-гаден тук
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #35 -: Ноември 25, 2013, 22:47:58 »

Щом Ути може и аз мога!   Lol Lol
Шегувам се.
Не, нищо не карам и нямам книжка. За сега.
Плановете ми са именно някаква бракмица да взема, за да се уча, нека стигнем до там
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 25, 2013, 22:56:11 »

Правилно си се ориентирала скъпа, съжителството с мен па макар и във форум видимо те е развило.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #37 -: Ноември 26, 2013, 09:46:43 »

А, ние винаги взимаме коли от България, защото първо мъж им вижда недостатъците (колко хубави коли в точния цвят е отписал, щото еди кво си, невидимо за мен..една страхотна синя имаше  Lol ) и второ много по-лесно е логистично. Даже нямам скрупули на тема "карана в България", все едно в Италия (откъдето са 90% нов внос) карат с перце, айде моля ви се.

Но все пак основната ни кола е скъпа и със сервизни документи, за втората няма да се изръсим толкова, нещо скромно ще е. Може да е грозна и всякаква, само да е малка (досега само комби съм карала) и с 4 врати.
Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: