star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star К-О-Л-Е-Д-А !!! 2013
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: К-О-Л-Е-Д-А !!! 2013  (Прочетена 36250 пъти)
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« -: Ноември 07, 2013, 14:53:07 »

Гледам никой все още не е пуснал тема, та, вие сте!  Big grin

Ние наскоро с моя мъж си говорихме, колко искаме тази Коледа да е приказна и много по-различна от всички останали до сега. Разбираемо защо. Имаме си нов член на семейството. Всяка емоция вече ще е пречупена през призмата на малкия дечко. Много сме ентусиазирани и двамата. Но, все още никакви покупки не съм правила. Само обмисляме кое как ще позиционираме вкъщи, къде е ще е елхата...  Cheesygrin И на мен някак още не ми е коледно, от гледна точка на това че пече слънце, а аз винаги съм свързвала Коледа-та със сняг и студ.  Big grin
Иначе вече сме намислили подаръка за малък мишок, както и за мъжо.
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 14:56:21 от alivera » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #1 -: Ноември 07, 2013, 15:08:38 »

Някой нещо коледно...Настроение, дух, подаръци...Споделете. Че вече всичко ми е толкова сиво и еднообразно, и тук такъв застой е настъпил...Че вече леко ме хваща депресия Cheesygrin

Аз съм поръчала подаръците (Ангелче Kiss), само без за семейството ми (миш и дете), а днес поръчах и 4 щолена в коледна кутия Cheesygrin
Също така съм запазила дата за коледна фотосесия и съм купила много готини дрехи на Цвета, без изобщо да имам идея как ще я държим в кадър, но все ще трябва да измислим нещо, например - храна Cheesygrin
Обмислям и концепция за украсата вкъщи. Интересно дали тази година Цвета ще инвазира елхата... Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #2 -: Ноември 07, 2013, 15:13:51 »

При нас Коледно настроение имаше покрай разговора ни, че имаме да взимаме отпуски и май ще има дълга декемврийска ваканцийка Lol То ние така смятахме и за октомври... какво го мислихме, тя каква стана...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #3 -: Ноември 07, 2013, 16:23:25 »

Каква Коледа бе, хора, ние още с чаршаф спим вечер и някой път до плажа стигам да пием по нещо. Като видях, че Пикадили са уркасили коледно и си помислих, че живея в друга вселена.

Иначе мъж ми и другаря естествено са запланували вече коледната ски почивка, точно по Коледа, така, че ще сме на Чепеларе/Пампорово засега.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 07, 2013, 16:43:45 »

О, не, за мен почивка няма, така че - оставете ми поне коледното настроение Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2013, 09:55:58 »

Любимият ни празник Cheesygrin
Писмото до дядо Коледа е написано, подаръците са разпределени по баби (всяка година пишем писмо с определен брой подаръци и после казваме на бабите какво да подарят. Че да си мисли детето, че са от дядо Коледа), обмислям само с какво ще се вихря в кухнята. Започнах и едни мини играчки от бижутерска тел и мъниста, много ефектни се получават. А и е голяма занимавка и за Мариела. Татази година ще заложим на ръчните нещица.
В Лидл пък за заредили страшно хубави подправки, захаросани плодове и куп коледни играчки.
И като знам, че след две седмици ще пуснат елхите и ще украсяваме, уха  Cheesygrin И покривка си купих, и свещи. Въобще не ме притеснява слънцето, да си пече колкото си иска, аз знам, че след РД на Преслав, започваме дамислим единствено и само за Коледа Lol
За родата подаръци не сме измислили, но има време.Иначе планираме малка почивка из Балкана с четиричленното ни семейство. Да видим какво ще се получи  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2013, 10:06:48 »

Мале, имам чувството, че в различни галактики живеем. С това слънце, в къщи е около 30 градуса, едва се сдържам да не пусна климатика на студено. Все още ароматът на канела и портокали не ми въздейства изобщо, много ми е далечна Коледата още. Мисля, че ще ми стане коледно чак към средата на декември, когато се прибират баща ми и брат ми. Но си пожелавам тази година да можем да си позволим някакви малки подаръчета, макар че ще опитам и този път да измисля някакви красиви вкусотийки.

Споделяйте всякакви идеи, картинки и рецепти, на които попаднете. Онези мъфини-еленчета (Пупи ли ги беше постнала, Лъвчето ли...) бяха голямо попадение.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2013, 10:17:35 »

Аз съм като Лор, както писах в другата тема- то още време за по тениски и бири навън, те за Коледа ми говорят  Cheesygrin

Но пък организацията за НГ тече, почивните дни почти сме ги измислили и скоро ще започна обратното броене и аз.

Може ли да ползвам тази тема да си кажа (в стил Форевър малко  Kiss ), че ми е много влюбено напоследък... Сутринта имахме време за повечко гушкане и лигавене и съм се размечтала за едни романтики, камини...Не знам какви периоди ме гонят, или ми е криво всичко, или пращя от любов и се чудя къде да я насочвам в работно време   Razz
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #8 -: Ноември 08, 2013, 10:40:37 »

Тази Коледа има шанс да ми е коледно и въобще празнично SmileНашият тети ще се е прибрал,макар и за малко UnsureПланували сме и мини почивка на планина,така че стискам палци да се получат нещата Smile

п.с - Дано не почина от стрес и преумора дотогава Blink
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2013, 11:15:55 »

Даут, да имате вълшебна почивка и празници Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Ноември 08, 2013, 14:50:04 »

Eйй, писмо до Дядо Коледа, поне това трябва да направя Smile
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2013, 16:56:50 »

О, не, за мен почивка няма, така че - оставете ми поне коледното настроение Smile
Фей,чак толкова вълшебни няма да са Unsure,че се очертават пак разни сътресения, но ще се постарая повече Wink
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #12 -: Ноември 14, 2013, 10:49:41 »

Вече и на мен за почва да ми става коледно  Cheesygrin днес си сложих зимен десктоп на монитора да се настройвам и чакам да започна да чувам коледни песнички вече. Откъм подаръци за пореден път съм мега зле обаче  Lol единственото, което съм измислила, е, че искам да поръчам на кумата ми и на малката и бебка един комплект шапки от Ангелчето.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #13 -: Ноември 16, 2013, 12:23:48 »

http://www.diy-enthusiasts.com/decorating-ideas/christmas/christmas-crafts-kids-ornaments-pasta/
Коледни творения Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #14 -: Ноември 16, 2013, 12:41:40 »

Супер яко! Особено ангелчетата!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #15 -: Ноември 16, 2013, 12:48:14 »

Просто и гениално Smile
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #16 -: Ноември 22, 2013, 18:51:56 »

Чорапчета за елха

Какво мислите? Опитвам се да направя нещо за един базар http://www.premature-bg.com/iniciativi-i-novini/item/298-nabirame-uchastnitzi-za-koledniq-ni-bazar.html

На мен са ми много симпатични, макар че ми отнемат доста време... Мисля да имат и късметчета вътре и може би бонбонче. Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #17 -: Ноември 22, 2013, 19:49:36 »

Много са симпатични, да, още в лицекнигата ги зърнах с лека нотка на завист, че не мога да плета.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 25, 2013, 09:44:28 »

Мен много ме кефят, но не знам дали бих си купила. Декоративни са, нали, т.е. шапката не става за носене от бебе, че не мога да преценя размера? Аз от базари купувам най-вече картички и свещи, затова и в това съм се фокусирала да изработваме (тъй като и ние организираме благотворителен базар).

И аз мислех коледен чорап с лакомства и късмети, но излиза много скъпо като себестойност (аз не мога да плета и щях да купя готови), а никой няма да даде над 5 лв за малко чорапче май...

Някак си хората са готови да дарят директно пари (примерно 20 лв), но не и да си купят нещо, което им се вижда с надута цена (примерно 10 лв). Наблюдения от миналата година, повече получихме от чисти дарения, не от купуване.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #19 -: Ноември 25, 2013, 09:51:12 »

Благотворителният базар (лично мое мнение) е повече за да накараш хората да дойдат, да им разкажеш за каузата и просто да ги събереш на едно място - хора, склонни да даряват с нуждаещи се. От там нататък, дали ще се продадат предметите, или просто ще дадат пари в кутията... Какво значение има??
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 25, 2013, 09:58:29 »

С удоволствие ще си окича елхата с тях. Обичам подобни щуротии, дори и украса от меденки сме си правили.  Cheesygrin
Маги, слагай по едно духовито и закачливо късметче, аз бих си купила  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 25, 2013, 09:58:39 »

Благотворителният базар (лично мое мнение) е повече за да накараш хората да дойдат, да им разкажеш за каузата и просто да ги събереш на едно място - хора, склонни да даряват с нуждаещи се. От там нататък, дали ще се продадат предметите, или просто ще дадат пари в кутията... Какво значение има??

Ми няма значение, защо ми се караш, просто казвам на Маги, за да не се мъчи да плете твърде много чорапи (сама каза, че отнемат адски много време). Не разбирам въпроса за значението? Опитваме се да приготвим неща, които да се харесат на хората, нормално да го мислим.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 25, 2013, 10:20:27 »

Дойдоха ми щолените в коледни кутии. Ох! Коледно ми е...Само да оздравеем...Обещала съм на детето, че в неделя, след рождения ми ден, ще кичим елха Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Ноември 25, 2013, 11:04:49 »

И на мен от вчера ми е коледно. То не може да отидеш в Джъмбо и да не те "хване"  Lol

Първо съм се заела да си почистя и подредя апартамента, че да е по-уютно. Чакам мъж ми да свърши с една къщичка, че половината хол е строителна работилница  Razz След това започвам с украсата- елха, шишарки, играчки...И с печене на кексове   Cheesygrin

Накупих материали за коледни картички и украса на свещи. Лепенки, брокат, много идеи имам, дано се получи хубаво и съберем парички на базарите  Smile

Подаръците тази година ги измислихме от рано. На нашите ще е най-хубав- макет на любимата им къща, с лампички и всичко  Wub За едната сестра + мъж СПА уикенд, за другата още го мисля- театър/концерт + нещо лично сигурно. За мъжа най-сетне имам хубава идея, че последните пъти се излагам и неговите подаръци ми скриват шапката  Rolling Eyes  Не мога да го напиша, че винаги има шанс да му се отвори форума на компа  Cheesygrin Но ще е много, много тежко  Lol

Това е засега, кифлея си и аз вече  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #24 -: Ноември 25, 2013, 11:22:38 »

Аз напреднах с подаръците, ама за децата. В петък имаше намаление в Хиполенд и ударих джакпота Cheesygrin Всъщност преди да ми пристигне поръчката, няма да съм спокойна. Дано не се разочаровам.
Украсяваме винаги за РД-то на щерката, традиция си е. А сладкоправенето започва веднага след това. Вече съм си набелязала доста неща из сладкарските магазини. Само мъжо ми е сложен, че иска едни неосъществими неща Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #25 -: Ноември 25, 2013, 11:31:24 »

Нашият подарък с мъж ще е общ и ще е...нови зимни гуми за колата Lol Lol Lol

Да не съм чула нищо! Говорим за малко повече от 700 лева.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #26 -: Ноември 25, 2013, 11:37:09 »

Ние таквоз си подарихме предната  Lol Много мил подарък, мхм.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Ноември 25, 2013, 11:38:03 »

Ние това си го подарихме още миналия месец, че не искахме отново да хващаме истерията на първия сняг, когато чакаш с часове за гуми...Дам, цената беше сходна, как да си купя отделна кола се чудя, хем вече ми се иска, ама като знам как над половин заплата ще отива там  Cry Засега карам старата, когато  се наложи, ама ще отива при свеки и идва моята дилема да търсим ли, или да отложим пак...
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #28 -: Ноември 25, 2013, 18:10:09 »

Фей, от къде поръчва щолените в кутиите че съм изтървала?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Ноември 25, 2013, 22:48:51 »

Вивре
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #30 -: Ноември 26, 2013, 12:34:04 »

уж следя ама съм ги пропуснала, тенк ю за инфото Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #31 -: Декември 01, 2013, 15:15:39 »

Във връзка с коледния дух - снощи си сложих плюшени рога и нос на колата, е направо ми е такъв кеф да я карам така! Хората ми се хилят, светкат, свиркат, правят ми път, а децата умират от кеф. Ей, направо такова настроение ми дойде! Lol Сутринта си мислех, че съм идиотка, ма после много се изкефих Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #32 -: Декември 01, 2013, 15:46:55 »

Една снимка не можа да приложиш значи....
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Декември 01, 2013, 18:10:48 »

Ама, заповядайте:

Рогата кола  Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #34 -: Декември 01, 2013, 18:27:12 »

Много яко! Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #35 -: Декември 01, 2013, 18:37:19 »

Страхотно, Ут!

Аз реших да започна психическата си подготовка за Коледа/зимната ваканция. Купих две свещи  Cheesygrin
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #36 -: Декември 01, 2013, 19:03:01 »

Ооо, това с колата е супер!!  Cool Thumbup

А аз толкова да обичам Коледа. Мисля, че и друг път съм споделяла тук, че това е любимият ми, най-обичният ми празник.. Обичам, обичам Коледата и всичко, което тя носи като усещане, емоция, настроение .. Дух .. Обикновено още от началото на ноември коледното настроение ме е обхванало, но сега за първи път нямам силите и желанието да й се радвам и да я очаквам като всяка друга година ..
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #37 -: Декември 01, 2013, 22:32:44 »

Ама, заповядайте:

Рогата кола  Cheesygrin

Питай в някоя автомивка да ти пастират фаровете. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Декември 01, 2013, 23:14:30 »

Добра са си, просто са мокри, иначе само единият е леко мътен от едната страна, нищо сериозно Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 02, 2013, 12:49:47 »

Много сладко, Ути! А мъжът ти сложи ли си рога...на колата Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Декември 02, 2013, 13:24:01 »

Ееее, аз на него откога съм му сложила  Lol шегувам се Smile  не си е сложил, ама няма и да отиват на неговата кола. А колегите ме обявиха за хахо.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 02, 2013, 21:46:04 »

Ето малко коледно настроение и от мен, извинявам се, че разни мили неща все във фейса ги поствам, ама просто по-удобно и въпрос на няколко клика, а и понякога забравям, че тук има хора, на които ще им е интересно, а не са ми от приятелите.

Та, Писмо до Дядо Коледа

Много мил момент, просто през цялото време си представях как ще го изкарам след 15 години и ще си спомням Smile

Иначе все още ми е едвааам Коледно, но пък съм решила, че ще взимам на децата този път истинска елха, та тази седмица с украсяване това онова ще се наместят нещата. Лошото е, че времето много бързо минава в работа, а и с тия съботи дето предстоят, просто ей така ще дойде празника и ще си замине.

А и на работа все си повтарям как вечерта трябва да понаправя малко сладки едно друго, а вечер изключително много ме домързява.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #42 -: Декември 02, 2013, 21:54:02 »

Аз се чудя дали да украсявам... На С. му е все едно, а за себе си само да го правя нямам мерак. На работа колегите още не са се сетили да закичи някой нещо някъде... А и все още не са светнали лампичките по улиците. Насложиха украсите преди две седмици, а още никакви ги няма :(

А писмото е уникално сладко Wub
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Декември 02, 2013, 22:10:28 »

Днес четох, че традиционно щели на 7-ми да ги запалят Smile Не, че бях обръщала внимание, че има традиция в датата.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #44 -: Декември 02, 2013, 22:11:50 »

Традиция? И аз не знаех... Значи ще има съботна вечерна разходка Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 02, 2013, 22:40:31 »

Нямам търпение за новата година!!!
Тази ще си бъда вкъщи, взех заплата навреме и ще има подаръци за всички от сърце Cheesygrin, а и няма да работим между празниците. Организирала съм ходене на гости при едни много сладки семейни приятели с огромен двор на село, още едни гости ще ни идват с преспиване и ще се запозная с новия мъж на братовчедка ми. Много се вълнувам, всеки ден на работа им съобщавам колко седмици и дни остават, колкото и пъти да го кажа, винаги поне един ми се ухилва. Cheesygrin
Тази година даже аз измислих тъпа тема за коледното парти, а тази седмица ни украсяват офиса, той е с бая студен интериор, но с коледната украса става по-топло и уютно. И моята украса сложих, три висулки на дръжките на шкафовете. Razz Lol

Биз, много мило, ама какво е това колело, не разбирам думата, я преведи! Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #46 -: Декември 02, 2013, 22:43:03 »

Грънчарско! Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #47 -: Декември 02, 2013, 22:44:12 »

Ехеее, супер сладко!  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #48 -: Декември 03, 2013, 07:50:04 »

Много мило, не се сетих да снимам на Мима писмото. Да й го показвам след години  Lol
Ама твоите са скромни, да беше видяла нейния списък. Баба й я научи, че се рисува ръчичката и във всяко пръстче се пише желанието.
Поне ми решават проблема с измислянето на подарък от всяка баба, че и за РД-то й  Lol
Аз почнах с щуротиите - направих си Бейлис, ама вечер нямам сили за алкохол, че да му се нарадвам и микс за горещ шоколад. Има и няколко сладки за пробване, но тая ггодина няма да се престаравам с количеството.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 03, 2013, 13:26:07 »

Абе искам само съвсем тихо да измрънкам...Решили сме да купим лего на детето за Коледа, защото забелязахме интерес в нея (когато сме в детски магазин я оставяме на онези масички, на които има закрепена дъска и елементи лего и тя много си играе), обаче цените не са ли леко шокиращи Blink Започват от 50 лева най-малката и проста кутия и стигат над 200 Shocked То за нейната възраст е ясно, че ще взема такова за 50, ама пак ми се вижда страшно много... Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #50 -: Декември 03, 2013, 13:29:45 »

Ами да, и аз не го разбирам, просто е марка, какво да правиш. Аз лично не виждам смисълът да й купувате такова Лего, освен, ако не е на 10 да си го пази, и баща й да е супер фен. За нейната възраст има достатъчно добри строители, а и с по-големи парчета, за да е удобно. От опит - 1 седмица игра и после се ползват за материал за пресипване от еднакофа в друга, не си струва инвестицията Smile

А, и освен това трябва да видиш цените на Star Wars Lego ;)
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #51 -: Декември 03, 2013, 13:35:44 »

Абе да, направо някои неща наистина ме потрисат.
Права си, че може да прегледам и по-немарковите конструктори. Това, което ми допада в легото е, че си е за момиченца с разни готини цветове и мотиви от приказки, че да се учи и на разни герои евентуално, че хич я няма...
Иначе легото, което съм харесала, е за 1 1/2 - 3 г. и също е с големи елементи, даже повечето части са готов голям детайл (а не сглобяем), който да бучнеш там към нещо друго. Съобразено си е с възрастта.
А за това, че ще му се радва ден и половина сме примирени. За нейната възраст това важи за абсолютно всичко. Ако изхождаме от това не бива нищо да й купуваме Lol
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #52 -: Декември 03, 2013, 13:37:02 »

Да ама ако го пази и не го разгуби, то никога не остарява. Имам един приятел, който имаше два замъка от лего (средните комплекти дето сег аса по 200 лв.) изтъркахме ги от игра и сега също с удоволствие бих си играл с тях. Ще може и нейните деца да си играят. Пък ако решиш да спестиш пари има Бамбуу, китайски разбира се, както с всичко останало не могат да се сравняват с оригинала но поне са единствените съвместими с лего.
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #53 -: Декември 03, 2013, 13:47:00 »

Лего... С. има цяло чекмедже с всякакви детайлчета и най-различни комплекти. Наскоро си построихме голям кораб (ще приложа снимки като се прибера вкъщи). Уникално яко е, а и моя е голям фен на Лего. С години си ги е събирал. Роднини са му носили от чужбини още от много мъничък. А последното му е от миналата Коледа - Star Wars Lego Lol Според мен си заслужава инвестицията, но може би ако е малко по-голяма.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #54 -: Декември 03, 2013, 13:47:30 »

Ххаха, и аз имам два замъка и бих си играла с тях още Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #55 -: Декември 03, 2013, 13:48:23 »

Ще проуча пазара още малко, но сме почти твърдо решени за легото.
Аз съм склонна да давам повече пари за някои определени неща, особено в категорията играчки. Винаги й купувам книжки, когато поиска и прояви интерес, не пестя и от пъзели, дървени играчки за редене и разпознаване на цветове и форми, основно в това сме инвестирали до момента. Тя и основно на това отдава вниманието си. Другите й играчки са повечето подаръци - разни кукли, топки и пластмасови глупотевини, които разнася напред-назад ама по обясними причини не се заиграва...И сега съм решила да я пробвам с легото, да видим как ще се приеме.
На баба й (майка) никоя сила на света не може да обясни да не купува от тъпите камиончета дето детето го яха и се бута с крачетата, свири и пее...Ей за такава глупост 50-60 лева отказвам да дам на 200%!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Декември 03, 2013, 14:01:24 »

Защо да му се радва само ден и половина, може пък да й харесват този тип игри. Дани почти само с конструктори си играе от една година насам, вече няколко комплекта има и не му омръзват. Гледаме да му купуваме на една марка, за да могат да се смесват и допълват и да си прави цял град с къщи, влакчета и т.н. Има и по-евтини марки, които пак са тематични и с фигурки, не само блокчета.
А голямо лего му подариха миналата година - приятелката ми от Щатите, ама там май идват по-евтино.
Пък по-изгодно голямо можеш да видиш в продавалника. Аз сега поръчах на майка ми активна гимнастика за Саня за Коледа и направо я пратих да гледа там. И е взела много хубава, нова, неразопакована, на половин цена.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #57 -: Декември 03, 2013, 14:04:29 »

Нещо такова? Никола получи мелница от същата фирма, Сашо (като познавач и заклет Лего фен, аз не позволих да е Лего заради цената) е очарован, твърди, че е супер детайлно и че по нищо (почти по нищо, ама кое е това "почти"...) на оригинала. Вечер не мога да ги отлепя и двамата. Вкъщи нещата отиват вече на цялата ферма...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Декември 03, 2013, 14:20:24 »

Ами не знам, аз малко съм се отчаяла вече с тия тип строители да ви кажа и други подобни игри с елементчета. Както казах, ако умее да си ги пази, ок. И Дарко също обича да си играе, но въпросът е, че като се застоят повече пред погледа, почват да се ползват само за разпиляване. Просто мъжът ми да си признае честно, че се занимава с прибирането на играчки, само, ако става въпрос за любимото му влакче от Икеа, иначе моите, при все, че са прибрани деца - на пъзели, строители и други игри с елементи, просто ми се е овикало виканието, омръзнало ми е да се занимавам с тях аз да ги прибирам, а още осъзнато не могат да го придобият за навик и това е. Признавам си, че аз лично такова нещо не бих взела на децата си, ако някой друг не поеме отговорността да ги научи и да прибира заедно с тях.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #59 -: Декември 03, 2013, 14:25:55 »

Пиле, тези, които си дала ми харесват, но определено, ако е по-голяма.
Бога ми, за в момента говоря за нещо ей такова или това , с макс 16-20 части...Защото е права Биз, че аз ще прибирам, макар че овнето е доста научено също да събира с мен, но понякога вади рогата и се тросва да ме гледа хитро от дивана докато й оправя целия хол, на чийто под няма къде да се стъпи от играчки Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #60 -: Декември 03, 2013, 14:28:18 »

За нещо от тоя сорт дори не бих си правила труд да проучвам, честно, просто бих взела най-евтиното. Не го виждам като дългосрочна инвестиция, просто след ужасно кратко време ще й у омръзнало до полуда.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 03, 2013, 14:39:52 »

Аз не правя проучване. Възмущавам се от цените Lol

А за омръзването - ще видим. Аз така мислех и за пъзелите, ама си ги реди регулярно. Та може и Лора да е права - трябва да се пробва, за да се види в какво й е интересът и натам да се насочва и предлагането от наша страна Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #62 -: Декември 03, 2013, 14:51:30 »

Ооо, това са абсурдни цени за нещо, което трудно би могло да се нарече конструктор. Почти безсмислено ми се вижда, не могат да се правят никакви вариации. Евентуално може да се ползва за ролеви игри, такива има за по 5 лв. в нормалните магазини.

Нашето лего е това: http://shopping.bg/lego-duplo-zabavlenie-s-tuhlichki-duplo-4627. С доста части е, строи прилично големи къщи. А гледам, че в Щатите се продава за $15, баси.

С прибирането проблеми нямаме въобще. След игра си разглобява всичко и го прибира в съответната кутия, не знам как помни коя част от кой конструктор е, понеже ги смесва като играе (даже сега го чувам в детската да подрежда Big grin).
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #63 -: Декември 03, 2013, 15:08:11 »

Хахах Дарко също ги помнеше, като цяло с него беше много по-лесно, сам си прибираше, а и съм го надзиравала. Сега като си играят сами ми е грехота постоянно да им вися над главите да ги дебна всичко ли си е по мястото, вече и е достатъчно и всичко да нахвърлят в един кашон, само да не ми се пречкат  Pinch
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #64 -: Декември 03, 2013, 16:16:36 »

Еми и аз затова казвам, че цената ми идва в повече.
А вашето, Лор, гледам също е дадено от 1 1/2 г., така че ме замисляш дали да не опитам директно с него. Ако се окаже, че й е приятно и в бъдеще дълго ще играе с него, няма да ме е яд, че съм дала повече пари и ще ми се отвори повече работа по прибирането на ъъ...85 части many smileys Drop
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #65 -: Декември 04, 2013, 09:40:28 »

Лего... С. има цяло чекмедже с всякакви детайлчета и най-различни комплекти. Наскоро си построихме голям кораб (ще приложа снимки като се прибера вкъщи). Уникално яко е, а и моя е голям фен на Лего. С години си ги е събирал. Роднини са му носили от чужбини още от много мъничък. А последното му е от миналата Коледа - Star Wars Lego Lol Според мен си заслужава инвестицията, но може би ако е малко по-голяма.

Както обещах - корабче - с най-различни Лего части - 1
2
3
4
5
Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 04, 2013, 11:32:47 »

Помните ли едно време онези лего-клубове, когато още нямаше по магазините? Толкова яко беше, с брат ми обожавахме да ходим там.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #67 -: Декември 04, 2013, 13:35:05 »

Ей, Спароу, страхотен е корабът!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 04, 2013, 18:03:01 »

Аз днес официално започнах да купувам подаръци. Отметнах племенниците, кръщелниците, бабите, но остават най-важните. За Диляна нямам идея какво да изберем. Тя от месец сигурно повтаря, че иска дядо Коледа да и подари две зелени жаби, обаче първо, че съм в потрес от липсата и на вкус и второ - жаби не се продават по магазините. И ние мислим в краен случай да купим втори конструктор от серията с Хелоу кити, че да има поввече части за комбинации. От рождения ден и е и все си играе с него. Другият вариант е тротинетка, че миналата седмица на разходка ми каза, че искала. Ама като я внам каква е спъната не вярвам да и се кефи. А и не знам какво да гледам - отпред ли да е с две колела, отзад ли..
Аз много исках да и взема играчка с Маша и мечока, или с Дора, че така искрено да им се зарадва, ама не се предлагат.                     
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Декември 04, 2013, 18:56:23 »

След като писах в лятната тема е време да попиша и в зимната Cheesygrin

Много готина дискусия за играчки и лего, обожавам магазини за играчки, понякога се захласвам пред барбитата и мъж ме дърпа насилствено  Razz

Лъвче, уби ме желанието на Дилянка за жаби  Lol Виждала съм плюшени по принцип по магазините, ако искате да й направите кефа. 

Аз сложих коледна украса вкъщи,но нямам голяма муза, дори един кекс не съм изпекла още. Украсата е супер семпла- елхата има само топки, лампички трябва да купуваме. Но пък изработихме над 60 благотворителни картички и другата седмица ще бъда отново продавачка  Cheesygrin Ако някой в района на бизнес парка иска да помага на деца и животни, купувайки прекарсни картички и календари и сладкиши, пишете и ще ви дам детайли  Razz

Уж и коледно парти с подаръци ще си правим с колегите, но май аз трябва да организирам и може да ме домързи...

Та така, май по-скоро нямам още коледен дух, не знам къде се бави тази година, но съм сигурна, че ще дойде  Cheesygrin

Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #70 -: Декември 04, 2013, 19:15:15 »

Лъвче, според мен всичките ти идеи за подаръци са страхотни. Но купете й жабоците все пак. Те ще са някакви гумени или силиконови за десетина лева и двата. В магазините по левче няма начин да няма, ако няма в детските. Не й чупете хатъра, ще се зарадва истински. Smile)) А може и от някой музикален магазин музикална жаба или жаба пъзел.

А за тротинетката - лека-полека тя ще си координира движенията. И аз съм спъната, но вече карам колело все по-малко суицидно, все по-координирано и все по-смело. И с кеф.

Та, нека си се зарадва на жабите, а тротинетката да е големият подарък, на който, ако не се зарадва веднага, ще се зарадва по-късно. Но пък сега е студено и, ако има мерак, ще трябва пък да чака. Може да й купите хубава шейничка Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Pupi
Newbie
*

« Отговор #71 -: Декември 04, 2013, 19:24:59 »

Лъвче, на хиполенд има страхотни жаби и са мн готини - сменят си цвета от температурата.  Big grin http://www.hippoland.net/chameleon-zhaba
Аз се разминах с елхата и днес, за първи път ще посрещнем рождения ден на детето без елха. Иде ми да го набия моя мъж, щото му скимнало тая вечер да ходи да си избира компютърна конфигурация. Бясна съм му  Razz
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #72 -: Декември 04, 2013, 19:44:16 »

Това е супер яката жаба

Пупи, не му се сърди понякога милите не успяват да се синхронизират напълно с нас и време-пространството, но не си разваляй празника...

Пупи, кажи какви късметчета да сложа на моите чорапковци. Понякога ми се струват много сладки, понякога - доста грозни, но почнала съм, вече имам към 20, поне с някакви хубави късметчета да ги спася.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #73 -: Декември 04, 2013, 20:07:11 »

Плюшени жаби не искам, то и от мен има някаква останала в гардероба. Пък и тя иска жабите да скачат Blink. Пупи, пропуснала съм в хипото тез жаби. Ще ги погледна пак в някоя обедна почивка, ама са грозни, пустите... Що не каза пони, толкова ги има и все красиви, а то жаби иска.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #74 -: Декември 04, 2013, 20:16:41 »

Спомням си като бях малка имах жаба-ножица. Демек имаше част да си пъхна пръстчетата като в ножичка и като ги движа жабчето скачаше напред назад. Мноооооого го обичах! Но докато се местехме от старата ни къща в апартамента някъде се погуби и... мда. Тъгувах си много. Та жабчетата не са лоши играчки! Cheesygrin
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #75 -: Декември 04, 2013, 20:54:27 »

Сега като казваш, Смайли, се сещам, че и ние имахме - бяха интересни, сигурно ще се намери все още някоя на село. Лъвче, тя иска скачаща, защото не знае, че има такива магични - сменящи си цвета Smile Според мен е уникално, че проявява такъв интерес.

Сега четох една книжка "Мистър Бог, тук е Ана". Разказва се за едно 5-годишно момиченце, което открива света с помощта на микроскоп, призма, вариации на морзовата азбука, семенца, пиано... Аз съм луда и фрийквам от жаби, но ако на детето ми му е интересно някой ден и искрено му харесва да зяпаме жаби и гущерчета, ще се прежаля да участвам в жабешка експедиция и да стоя на метър-метър и половина. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #76 -: Декември 04, 2013, 22:23:36 »

През цялото си детство съм копняла за жаба, но тогава съвсем е нямало - нито грозни, нито красиви, никакви. Гледала съм в последствие като тийн жабки-албинос, имам всякакви бижута на жабешка тематика, изобщо, силно застъпена ми е жабата в живота и до днес заради тая пуста липса. Много се изкефих Никола като пожела, на следващата бензиностанция спряхме и се обзаведохме с разкошна антиалергична плюшена жаба Smile Мисълна ми е - купи й, като иска, да не се озовеш после в положението на майка ми с жаби албиноси Smile
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #77 -: Декември 05, 2013, 10:12:18 »

Kaто сме на темата за жабите.. като малка съм имала една пластмасова жаба, коятосъм разнасяла навсякъде и съм казвала "заба зелена", в последствие всички колеги на мама ме наричаха жаба зелена, защото често се подвизавах при нея.

А онази вечер с Адата гледаме една книжка и аз й посочвам животните, казвам имената (кума лиса, зайо байо, жабата), при което тя посочи жабата, погледна ме и с една въпросителна интонация каза "Дзаба?" и аз умрях от кеф Lol Cheesygrin
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #78 -: Декември 13, 2013, 11:23:28 »

Утии, не беше ли традиция да правиш годишни класации някъде по това време всяка година?
Аз тази година съм скучна и кротка и нищо няма да спечеля, но пак ми е забавно  Razz

Иначе ми идва все повече коледно настроение, нямам търпение за 24ти, ще има много изненади- повечето вече са готови. Останалите подаръци мислим този уикенд да вземем. И започвам да тренирам капама и сладкиши  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #79 -: Декември 13, 2013, 11:43:14 »

Беше, ама нямам време да дишам тия дни...не съм забравила.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #80 -: Декември 13, 2013, 11:51:19 »

Коледният ми дух избяга. То няма ли сняг, никак не ми се върти около печката. Меденки не съм правила още, сладки щяхме да печем за госпожите в градината. Само елха си имаме, украсихме я, дори лампички не сме сложили по прозорците. Е и подаръците за децата са взети, останаха племенниците, но нищо не съм измислила още.
Корни, какво ще печеш? Аз за Бъдни вечер мисля да направя един пудинг на Джейми Оливър, никак постен, ама така повелява семейната традиция на свекитата. Пък за Коледа в нашите ще е орехов пай най-вероятно, миналата година ми се получи вкусен.
Вчера правих опит да правя карамелизирани ябълки. Много вкусен карамелен сос се получи, който само обля ябълките и се стече.  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #81 -: Декември 13, 2013, 12:10:31 »

Моят пък кипи Cheesygrin

В работата имаме Коледен базар и всеки ден притичваме за някое сладко изкушение Cheesygrin

На госпожите в яслата реших да подаря билети за опера. Да си направят един хубав тиймбилдинг по празниците. Пък, ако не искат или не им допада опера - да подарят билета на някой близък и да го зарадват. Към билетите ще добавя и бутилка вино, което да изпият на някоя тяхна сбирка и един календар (те сами помолиха да им подарим).

Подаръците са купени и опаковани. Само от Ангелчето си чакам голямата доставка, но там нямам притеснения, защото съм сигурна, че ще са уникални и красиво опаковани Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #82 -: Декември 13, 2013, 12:15:02 »

На госпожите в яслата реших да подаря билети за опера.

Страхотен подарък!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #83 -: Декември 13, 2013, 13:44:39 »

Феи, страшна идея за госпожите, много оригинално. По този въпрос цялата група се организира да събере пари и ще купят подарък на госпожите, та отпадам да го мисля сама.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #84 -: Декември 13, 2013, 14:00:27 »

Ами хрумна ми, тъй като самите ние сме на Травиата на 4 януари и го чакам с нетърпение, защото знам, че спектакълът е впечатляващ, че може би и те ще се зарадват да го посетят Smile
Утре отивам да взема билетите.
Активен

Lila
Newbie
*

« Отговор #85 -: Декември 13, 2013, 19:35:51 »

А, ето къде ще поискам съвет  Smile
Изпитвам огромното желание да подаря нещо на един човечец, който е възрастничък и ми е много симпатичен, от месец се чудя какво и все още не знам кое би било подходящо, хем да го зарадвам, хем същевременно да не го обидя. Всъщност много ми се иска парички да му дам, но се чудя дали няма да го обидя по този начин, пък и не мисля, че бих могла просто ей така да му ги връча. Rolling Eyes
Куриер е с когото работя, но във всички случаи той ми носи пари, а не аз на него да давам, че да има повод просто да му дам повече и да не си взема рестото, така че да не е фрапиращо, защото не ми се иска да го подчертавам като жест даването.  Rolling Eyes
Сега по Коледа по-може да мине номера с коледен подарък, мислех някаква кошница продукти, ама отново ме спира мисълта, че може да го обидя по някакъв начин, а ако е все пак кошница продукти какво бих могла да сложа в тази кошница  Confused
А не го познавам, че да знам какъв предмет би бил подходящ и би му бил полезен, защото ми се иска нещото да му е от полза, а не просто прахосъбирачка или отбиване на номера.
Много ще съм благодарна, ако някой сподели мнение.
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 19:39:04 от Lila » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #86 -: Декември 13, 2013, 19:43:21 »

Лила, защо не му подариш един хубав шал и в кутията да сложиш картичка с ваучери вътре примерно? Така че сам да си избере...

Другия вариант е наистина да му дадеш примерно 50 лв за сметка 15, и да му кажеш,че рестото е коледен подарък...
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #87 -: Декември 13, 2013, 19:48:28 »

По принцип мисля, че имат фирмени (поне на едни от куриерите съм виждала) шапки за зимата, но винаги може да му подариш комплект шапка/шал/ръкавици например. А не беше ли нещо креативно и ръчни дела твоето занимание?

Добре, повторила съм се с Корни. Но явно еднакво мислим Cheesygrin
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #88 -: Декември 13, 2013, 19:53:17 »

Портфейл. Не се подарява празен и може да добавиш в него парички без да е грозно и неловко. А ако правилно съм разбрала, че човекът е куриер, който често ти носи пари по работа, можеш да съчетаеш подаръка с пожелание и двамата да ги имате в изобилие догодина Smile
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #89 -: Декември 13, 2013, 20:02:17 »

И на мен първо това ми дойде като идея - нещо топло - какъв по-хубав подарък за Коледа, плюс нещо вкусно - домашни меденки, плюс нещо красиво - направено от теб. И няма защо да ти е неудобно - казваш му, че ти е скъп колега, виждате се често и че го правиш от сърце, така както би подарила нещо на колежка.

Като се видите и той ще ти подари нещо мъничко сигурно, приеми го, пак от сърце и през новата година ще можеш да го черпиш с чай, сладки и т.н. и по-често и ще можеш да му подариш и шапка към шала, защото си я видяла и си сетила към него, защото вече ще сте приятели Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #90 -: Декември 13, 2013, 22:14:02 »

Баси, много ми е криво, скапана съм, нямам време за нищо, прибирам се и умирам след работа, нито имам коледно настроение, нито време да купувам подаръци, ще ходим за 2 дни (само!) на почивка и се прибираме на 24ти...реве ми се просто.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #91 -: Декември 13, 2013, 22:16:08 »

Ут, ама няма ли да почивате поне вкъщи по празниците повечко дни? Съвсем малко остава, последна седмица работа, стисни зъби и после релакс ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #92 -: Декември 13, 2013, 22:18:10 »

Е то голям кеф, нямам никакво настроение за Коледа, ще бачкам до последно и после ще мине Коледа без да се усетя...то кефът е в подготовката, в меденките...

А на НГ сме сами и не очаквам някакви готини емоции...абе...просто ми е ужасно тъпо тая година. Нещо и равносметката ми е много лоша за тая година, нищо не направих, нищо не постигнах, нямам желание да ставам от дивана даже. Исках едно нещо, обаче...тц. Вече ми е все тая.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #93 -: Декември 13, 2013, 22:30:48 »

Аз имам малко коледно настроение, но тъпото е, че е покрай работа - първо там украсихме, помагам за подаръците, опаковам, търся. Което съответно ме прави супер заета и не мога да мисля за вкъщи кой знае колко, а като се прибера съм като Ути - утрепана, гледам да сложа децата да спят, даже и за банята си правя сметката, камо ли меденки да правя. А хем ми се иска, хем с тия работни седмици просто не знам как ще оцелея. Прането ми е толкова назад, че само, за да изгладя, ще трябва да се лиша от 2 вечери сън и още малко почивка.
Иначе би трябвало да почивам по празниците, ама вероятно ще пътуваме, така, че всякакви такива домашнярски планове пропадат.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #94 -: Декември 13, 2013, 22:34:14 »

Аз пък мисля, че постигна много тази година, Ути. Пребори една гадна болест успешно и смело в началото. После започна да гледаш малко по-ведро на живота, стана по-позитивна, започна пак ездата, спортува много. Бориш се успешно със страховете си. И най-важното- връзката ви се развива много положително, няма толкова скандали, няма постоянни терзания и съмнения, обичате се и мислите напред, макар и по-бавничко, отколкото ти се иска. Според мен годината изобщо не е загубена, една стъпка напред към всичко, за което мечтаеш. Имам много хубаво усещане за вас за 2014. Голямо излияние стана, ама нали знаеш, че си ми слабост  Kiss Kiss Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #95 -: Декември 13, 2013, 22:34:39 »

Аз съм страшно зле от стрес, имам непрекъснато сърцебиене, избухвам непрекъснато, рева, оня ден сънувах, че получавам инфаркт. Голяма съм идиотка. Голям стрес. Какво настроение, искам само да се нарева и да спя до дупка. Айде да не ви развалям темата.

Корни, не е вярно това съвсем. Имах някакви проблясъци, ама пак спрях спорта, пак се карахме скоро много сериозно по същите теми, имам чувството, че не съм/сме мръднали и сантиметър, не знам, много застояла се чувствам. Инертна. Имам нужда от някаква разтърсваща емоция (положителна!!!), защото усещам, че ще се депресирам сериозно скоро.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #96 -: Декември 13, 2013, 22:46:26 »

Ути, зима е, на никой не му е супер активно, да не мислиш, че не прекарвам почти всяка вечер на дивана и аз...

Ще мине това, ти прочети пак поста ми и мисли по-глобално, според мен напредък си има.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #97 -: Декември 13, 2013, 22:55:13 »

Според мен ти трябва свалка за разведряване.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #98 -: Декември 13, 2013, 22:57:43 »

надявам се, че това е шега, нали? какво по-хубаво от свалка за една разклатена в момента връзка...

Сори Ди, че пак се пада да те репликирам, знам, че си непукист и няма да го приемеш тежко  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #99 -: Декември 13, 2013, 23:00:31 »

Ххаха, е как го измисли тва сега. Тц, няям нерви.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #100 -: Декември 13, 2013, 23:11:49 »

Не мога да и дам съвет за връзката и давам алтернативни източници на забава Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #101 -: Декември 13, 2013, 23:17:13 »

Не мога да и дам съвет за връзката и давам алтернативни източници на забава Rolling Eyes

Фен съм на Ди. Искам я за жена  Kiss

Ути, я по-ведро! Стига спича като някоя леля Razz
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #102 -: Декември 14, 2013, 00:44:34 »

Ути, ако си в Сф на 21ви, си подари това http://www.restauranttalents.bg/bg/events/49 Или дебни кога има вечеря през януари.

Мисля, че много ще ти хареса Училището за кучета-водачи като цяло и нещата, които организират и правят, и че ти също си човекът за тях. Пожелавам ти поне точно толкова вълнуващо нещо през новата година, колкото би било едно ново приятелство с тях.

А иначе слагай един клин и прави котешки гръбчета - помага срещу стрес, умора и безсексие (проверено).
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #103 -: Декември 14, 2013, 09:47:07 »

Ох, ние имахме специална покана за вечерята, ама не успях да отида, а няма да мога и на 21ви Rolling Eyes, но съм обещала на Албена (председате на училището за кучета-водачи), ако го превърнат в традиция, че ще ги уважа при първа възможност...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #104 -: Декември 14, 2013, 10:13:27 »

Маги, я дай подробности, много интересно звучи...Ще има ли ретривъри и някакви занимания с тях? Или само вечерята? Може да отидем с половината, не е кой знае колко по-скъпо от нормална вечеря...Мислех на 21-24 да постим, ама може да започнем и от 22ри  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #105 -: Декември 14, 2013, 11:09:51 »

Корни, на предната вечеря май само Албена е била с кучето си водач. Поне по снимките, които видях...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #106 -: Декември 14, 2013, 11:22:37 »

Мерси за идеята, но не сме в Сф.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #107 -: Декември 14, 2013, 15:41:15 »

На всичкото ми планиране да спестявам тази година, започвам все повече да си мисля за едно пътуване до Милано за концерт на Pearl Jam, като влюбена, дето планира афера съм, пфу.
Активен

Lila
Newbie
*

« Отговор #108 -: Декември 15, 2013, 10:10:35 »

Благодаря, момичета, за споделените мнения!  Kiss
Аз, мисля, достигнах до решение.  Smile
Ще бъдат парички (трябваше ми увереност, че няма да е обиден и/или неадекватен подарък, за което ви благодаря!), заедно с коледни сладки/сладкиш.

Обичам Коледата, но тази година просто нямам силите да й се радвам и да мечтая. Реалността е болезнено реална. Затова в петък реших, че ще се опитам да си самоинициирам някакво коледно настроение и цял ден ходих с коледна шапка.  Cheesygrin И ми беше много интересно да наблюдавам реакциите на хората.  Lol Имаше и усмивки, и очудване, и безразличиеа, дори стресирани погледи  Lol, но признавам - преобладаваха положителните реакции.  Big grin
Затова продължавам и в понеделник със същата инициатива  Cheesygrin, надявах се гарнирана и с коледни гети  Razz (ама ще почакам още за тях, Ангелче  Kiss)
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #109 -: Декември 15, 2013, 11:05:40 »

Ути, вчера видях най-Коледния моторист и се сетих за теб и рогата ти кола. човекът си беше сложил коледна шапка на каската, залепена с червено тиксо  Lol Определено създава настроение. Аз бих ходила така на работа, жалко, че не съм се сещала други години!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #110 -: Декември 15, 2013, 11:13:27 »

Ххаха, да, на мен много ми се радват по улиците, много създава настроение определено. Даже тази година не съм видяла друга рогата кола още Cheesygrin
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #111 -: Декември 15, 2013, 11:18:15 »

Един приятел си беше окичил джипа като теб Cheesygrin ама той като е голяма машина и рогата не изпъкваха толкова Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #112 -: Декември 15, 2013, 18:44:34 »

Ние снощи бяхме на коледно парти на фирмата. Получи се според мен доста добре. Или поне аз много се забавлявах! Напихме се с колегите, танцувахме, смяхме се и като си изкарахме страхотно.
Опитвам се да измисля подаръци на близките, имам някакви идеи вече, пък да видим дали ще намеря това, което търся. Иначе настроението го има. Особено вече като светнаха лампичките по улиците (градинката на Севастопол - това за варненци - особено ми харесва с украсата по дърветата!).
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #113 -: Декември 18, 2013, 12:34:08 »

Коледа и Нова година отново ще бъдат прекарани в предсесийно учене и работа всеки ден от 22.12 до след Нова година.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #114 -: Декември 18, 2013, 18:46:26 »

оплаквам се, че няма да имаме фирмено коледно парти !!!!  Exclamation
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #115 -: Декември 18, 2013, 19:59:30 »

оплаквам се, че няма да имаме фирмено коледно парти !!!!  Exclamation

И ние, затова сами ще си направим- аз и една колежка го организираме...

донякъде даже предпочитам, сами си избираме дата, място, всичко...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #116 -: Декември 18, 2013, 20:05:56 »

Ако искаш иди на нашето на мое място.
Ние пък няма да имаме никаква коледна добавка... Rolling Eyes
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #117 -: Декември 19, 2013, 10:41:20 »

Я да питам нещо. Как го играете по празниците с родителите и кое с кого празнувате? Изпадам за пореден път в казус с на мъжа ми техните, които обясняват как да Бъдни вечер трябва да сме при тях, а аз обяснявам как ще сме си вкъщи, та ми е интересно вие как си разпределяте времето по празниците.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #118 -: Декември 19, 2013, 10:43:36 »

В предишни години се събирахме всички на едно място на Бъдни вечер. Тази година ще караме Бъдни вечер с техните, Коледа с нашите, а на 26-ти ще ходим и у бабини. Общо взето, си е въпрос на договаряне в крайна сметка.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #119 -: Декември 19, 2013, 10:47:26 »

Въпрос на договаряне и компромис. Ако всеки си тегли към своето няма да стане.
Според мен с появата на дете/ца вече спокойно човек може да си празнува и в собствената къща. До преди това винаги сме се менкали - на Бъдни вечер в едните родители, на Коледа в другите и така.
Тази година мъжът ми е на работа 24, 25 и 26, иначе щяхме да сме си вкъщи и толкова. Все пак ние вече сме си отделно, самостоятелно семейство. Сега аз ще съм с Цвета от 22-ри в Тетевен, на 25-ти се прибирам в София и ще отскоча до майка ми и баща ми. И така.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #120 -: Декември 19, 2013, 10:55:02 »

При нас, за щастие, никога не е стоял този казус. Първите години празнувахме Бъдни вечер с нашите (майка ми е рожденичка тогава и няма спор за това), а Коледа при свекърите, но после като се запознаха родителите и като се харесаха, започнахме и двата дни да ги празнуваме всички заедно. Аз не мога да си представя да не сме маса народ на тези празници - еуфорията, масовото отваряне на подаръци, огромната маса, децата щуреят из къщата....любимите ми дни в годината. Представям си след време и останалите ни двама братя като имат деца, ще е уникално яко Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #121 -: Декември 19, 2013, 11:09:20 »

Ние обикновено Бъдни вечер сме при нашите, на Коледа- при свекърите. Обаче тази година вече много ми се иска да сме си вкъщи, детето сутринта под нашата елха да получи първите подаръци. А и си искам аз да определя менюто, да сложа трапезата.. Ама пусто, като знам колко са привързани всичките родители много тежко ще го приемат, ако не сме заедно.
Ние вече две коледни партита имахме - с колегите и с приятелите, освен това купих подаръци за всички, освен за мъжа, но неговият е планиран, остава само да остане време  Cheesygrin
В събота ще си правим коледен обяд на работа, макар че ще даваме дежурства всички дни, включително съботи и недели до края на годината, но все пак в събота ще се изпращаме и аз ще се отчитам с портокалов пай и торта с маскарпоне и бадеми  Cheesygrin (десертите се паднаха на мен).
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #122 -: Декември 19, 2013, 12:04:54 »

Лъвче, а да събереш семействата у вас Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #123 -: Декември 19, 2013, 12:47:39 »

Ние винаги празнуваме 24-ти със свекитата, а 25-ти с моите родители. 26-ти каним кумовете или сме семейно. От години е така и ни харесва. На 25-ти вечерта татко се облича като дядо Коледа и носи подаръците.  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #124 -: Декември 20, 2013, 09:37:24 »

Нашият тати пък го помолиха да бъде дядо Коледа на ясленото парти довечера  Lol Нямам търпение да видя балеринката ми и дядо Коледа  Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Лора
Newbie
*

« Отговор #125 -: Декември 20, 2013, 09:44:20 »

На Дани партито беше затворено, а снимките, които публикуваха във фб са покъртителни - тъмни и размазани, едва си познах детето. Но аз и на снимки само като го видях, се разчувствах много, представям си ако присъствах какъв рев щях да му ударя  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #126 -: Декември 20, 2013, 10:18:31 »

Май-май съм готова с подаръците, остана само да ги опаковам. И една част от на свеки подаръка да се купи. Супер, тази година няма да има обикаляне на магазините насила в последния момент, когато гъмжи от бутащи се хора  Razz

Вчера с колегите отпразнувахме подобаващо- шеги, лигня, подаръци и пийване. Днес никой не го брои за работен ден, всички срещи за отменени  Razz И с бебешката новина вчера всичко си е на мястото. Пуснах си музика, пее ми се, направо Коледа може да заповяда, напълно съм готова за нея Stuart Как му казвахте, май пак "акам дъги"  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #127 -: Декември 20, 2013, 11:23:15 »

Аз съм на работа. И утре на работа. И има работа! :( А главата ми ще се пръсне вече от търчане и недоспиване
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #128 -: Декември 20, 2013, 11:38:40 »

Lol много го обичам тоя лаф  Lol
Корни, то и утре е работен ден, душа  Razz
Аз довечера съм на банкет, нямам търпение да си видя колежките.
Тази сутрин Мими занесе подаръчетата за госпожите, ама фотоапарата беше умрял и не можах да ги снимам. Много хубави картички направи, аз само й изрязах елементите, приказни станаха  Cheesygrin
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #129 -: Декември 23, 2013, 11:40:48 »

Йййхууу, привет от мен. Smile Отдавна не съм отваряла форумчето, с нетърпение чаках почивните дни, за да го направя. Коледната тема е първата тема, която отварям.

Аз нямах време да се подготвя за Коледа, чак днес сядам да помисля за кого какво и по-скоро ще превърна подаръците си в новогодишни.
А какво взехте за близките? Ще се радвам да споделите, всякакви идеи са добре дошли.  Stuart
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #130 -: Декември 23, 2013, 12:58:31 »

Да ти нахвърлям идеи от моите подаръци- билети за театър, ваучер за био уикенд, книги, комплект за прожектиране на съзвездия, козметика, шалове, игри, портфейл (по поръчка).

А най-специалният подарък е макет на къща, ама това отне седмици за изработка и сръчни ръце (не моите).

Днес ще надписвам вече картичките  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #131 -: Декември 23, 2013, 14:50:43 »

В нашата къща Дядо Коледа е особено щедър тази година, а даже не е минала Коледа все още  Lol В рамките на една седмица мъж ми се с доби с някакви мониторни колони, от които аз не разбирам, ама той като звуков дизайнер твърди, че са му много важни и са много яки, та както и да е, това си е негово  Cheesygrin Отделно поръчан лаптоп Леново и купен Плейстейшън 3  Lol И всичкото това за нас от родата, само Плейстейшъна си е подарък от нас за нас, понеже нямаше как да изтървем яката промоция. Който се интересува - има на някои места ПС3 за 300 лв. Ние го взехме от Технополис. Чак ми е малко гузно, че толкова много и скъпи неща (лаптопът не е особено скъп за лаптоп, де, ама ще ни върши идеална работа) получаваме, а аз поне съм много куца тая година с подаръци за другите.  Razz Нищо кой знае какво интересно и оригинално не съм взимала, само на мъж ми му взех някаква настолна игра, която изглежда много интересна и точа зъби, че ще си играем заедно.  Lol Въобще, ако някой мисли да ни пожелава бебета тая година, пак не е улучил. Ние сме по-бетер от дечурлигата, още игри си подаряваме.  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #132 -: Декември 23, 2013, 16:15:23 »

Не съм купила нито един подарък, явно ще останат за след Коледа. Ама какво да се прави. Отивам да правя меденки и да режа мандарини.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #133 -: Декември 23, 2013, 16:48:39 »

Да живее интернет пазаруването. Дето се вика обзаведох всички с един клик  Lol Само за детето си позволих да изляза за половин час до Хиполенд.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #134 -: Декември 23, 2013, 17:20:27 »

Пък аз дори от Хипото пазарувах онлайн  Lol
Ние се разбраяхме подаръци само задечинките, 5 на брой, достатъчни са ни. Другото е ясно - носим алкохол, носим, сладко и пада ядене и пиене.
Отивам и аз да правяснежна торта и сладкизадядо Коледа, че детето знае, трябва сладка и чаша мляко да му оставим. Как нямада е дебел после  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #135 -: Декември 23, 2013, 20:11:53 »

Тююю, попрепекох меденките и сега са по-скоро като бисквити, някои даже са по-твърди.  Sad eyes Някой трик за поомекване или няма надежда?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #136 -: Декември 23, 2013, 20:41:22 »

В кутия с нарязана ябълка  Rolling Eyes
Ако им направиш по-течна шоколадова глазура или ги слепиш ще поомекнат също.
И аз се издъних. Купила съм обикновено кондензирано мляко, а то е свръх течно. До сега го варих, уж се посгъсти, чакам да изстине давидя как  още щеи мпровизирам.Повече на пазар с двете хлапета НЕ  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #137 -: Декември 23, 2013, 20:42:09 »

Няям ябълки. Гадна работа Sad И картонена кутия нямам. В йенска тенджера съм ги сложила. Уф, съвсем се вкиснах.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #138 -: Декември 23, 2013, 21:22:42 »

Сервирай ги с горещ шоколад, топло мляко или какао и обясни, е трябва да се потапят, преди да се хапнат  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #139 -: Декември 23, 2013, 21:31:30 »

Еми така ще стане. С мляко, чай или какао :-DDD
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #140 -: Декември 23, 2013, 22:52:43 »

Твърди, нетвърди, получаваш приза за коледни сладки! Все се надявам някой да качи снимки на разни вкусотийки, да пооплакна окото, че тази година нищо не съм правила, колкото и да ми се искаше. Но гледам, че никой няма вдъхновение нещо..

Но пък дали не поопаковах малко подаръци, а? Lol Кръстоса ми се погледът, родата голяма, какво да се прави. Имам още 3-4 и съм готова. Изброявам някои от тях, пък може да послужат за идеи: за майка ми - лятна чанта, ръчно тъкана; за баща ми - книга и шах/табла, да има какво да прави като замине пак; за брат ми - книга-пътеводител на водопадите в България и бутилка вино, за мъжа - швейцарско ножче, оригинално, малко се поизръсих там, но той е ценител и ще се зарадва; иии още книги, пъзели за двама маниаци, дрехи, кухненски джаджи и вече за децата разни играчки. И нещо, от което съм особено доволна - попаднах на един сайт за луксозни чайове, кафе и т.н. и на хората, с които си разменяме символични подаръци, направих торбички (или от онези картонени къщички от Джъмбо - много са сладки) с : цъфтящ чай, насипен и чай в копринени торбички, пакетче горещ шоколад, по 1-2 бонбона Линд и Рафаело, коледна играчка и късметче с канелена пръчка. Много готино се получи.

Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #141 -: Декември 23, 2013, 23:08:27 »

Ехааа, колко много подаръци, наистина е веселба при вас. И ти толкова да получиш Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #142 -: Декември 24, 2013, 09:05:45 »

Браво! Много хубави подаръци!
Пожелавам на всички уютен и топъл Бъдни вечер Smile
...Дано стане коледно чудо и детето спре да кашля...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #143 -: Декември 24, 2013, 12:23:12 »

Днес между другото ще правя и първи опит за содена питка, та очаквам и там провал Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #144 -: Декември 24, 2013, 14:23:31 »

Сто парчета мъфини и два вида боб - готови. Ако след 2 часа не се отчета с леща и грах, звънете да питате за жертви.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #145 -: Декември 24, 2013, 15:14:39 »

Ути, от опит- първите питки стават много грозни, ама страшно вкусни  Razz Единствената забележка миналата година беше защо не е по-голяма, че се омете за 5 минути...

Аз се мъча с една капама и тиквеник днес. Капамата май прекалих с количествата, защото се огъна тавата на фурната като я сложих, а аз за малко да се сецна като я вдигах  Cheesygrin Ама то самият пръстен съд тежи 5 кила сигурно и като се сложи месо и всичко...

Което ме подсети за един тъп виц, дето мъж ми го прочете сутринта като му обяснявах нещо за тиквеника: Две жени си говорят "Стана ли тиквеникът?"- "Не, спи още"  Lol Поздрав за всички, които ще правят тиквеници днес  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #146 -: Декември 24, 2013, 15:16:54 »

Аз днес правих ризото с пилешко, ама ние довечера не сме вкъщи, та за утре. И питка. Дано стане, стискайте палци :-DDD
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #147 -: Декември 24, 2013, 15:40:47 »

И нещо, от което съм особено доволна - попаднах на един сайт за луксозни чайове, кафе

Линк, моля. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #148 -: Декември 24, 2013, 15:53:46 »

Отчитам лещата и граха. Ред на ризото и царевица с копър. И после торта и курави бийки.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #149 -: Декември 24, 2013, 16:25:09 »

Ето, Салси.

Галче, изготвила си света!

Прекрасен празник на всички  Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #150 -: Декември 24, 2013, 16:52:19 »

Много обичам така за празници да готвя, с големия играем Хироус междувременно, дивеем и тримата с дребчо. Ама са ми простички манджите, тръпна да разбера Уна какви ги е сътворила с нейните зелени бадеми и шпиковано агнешко с карамфилчета (примерно).
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #151 -: Декември 25, 2013, 12:05:30 »

Честита Коледа, момичета (и момчета)! Желая ви много здраве, щастие и спокойствие Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #152 -: Декември 25, 2013, 16:10:37 »

Честит празник на всички! Дано си изкарате подобаващо Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #153 -: Декември 25, 2013, 22:34:02 »

Честита Коледа на всички!

Бъдете много, много щастливи и усмихнати! Balloon
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #154 -: Декември 25, 2013, 23:14:04 »

Честита Коледа на всички и от мен!

Надявам се да прекарвате празника с любими хора. Дори и да не е така, дано ги чувствате близо до вас. Пожелавам на всички много прекрасни мигове и изживявания от онези малките, които обаче правят живота красив и смислен!
 Wub
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #155 -: Декември 26, 2013, 11:43:13 »

Страхотна Коледа! Спретнахме си невероятен купон с клана Р. + трима от нашите си приятели, невероятно готино си прекарахме. Вярно, че говореха основно за енергетика, но това е, така да ке саже, кармата на града Smile Свекър ми ведро обобощи, че семейството се е събрало и гордо оповести, че сме все Р., освен тъща му (присъстваща Smile) и приятелите. Много беше смешен Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #156 -: Декември 26, 2013, 12:05:51 »

Страхотна беше и нашата Коледа. Супер весело беше снощи в мама, 4 деца + бебка и амнайсет възрастни. Дядо Коледа (баща ми) отказа да си облече костюма, щели да го разпознаят децата. Оставихме подаръците на площадката, съседите звъннаха и се скриха, все едно дядо Коледа е минал. Лудницаааа, толкова не съм се забавлявала от ужасно много време. Супер ме заредиха хлапетата с разпарчедисването на хартията и кутиите. И аз на равно с тях, ровя и разлепям тикса  Lol Чакам снимките с нетърпение. И се наядох с боб и какво ли още не, напих се с бира, щото главата ужасно ми тежи. А бебока и каката днес спаха до 11:20, доволна не, ами на върха на щастието съм. Купонът ще е такъв до 29-ти, после ще забавим темпото. Опасявах се, че ще лудна покрай тая тяхна ваканция, само ще готвя и няма да си показвам носа от кухнята. Мама чу молбите ми и ми прати доволно количество храна  Cheesygrin
И подаръците, ох толкова са много. Много готина Коледа, почувствах се и аз като дете!
Весели празници, дано късметът винаги да бъде с вас  Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #157 -: Декември 26, 2013, 12:24:25 »

Честита Коледа и от мен!  Smile На мен ми беше много емоционално, защото това ни е първата Коледа вкъщи. Мислехме да си я празнуваме сами, но после решихме да поканим приятели на вечеря. Готвихме цял ден, после дойдоха много хора, някои от тях неочаквано, но се получи много хубаво  Cheesygrin Мъж ми меси баница (да, меси - не с готови кори  Cheesygrin), която беше тотален хит и се омете за точно 15 минути цялата тава. Аз пълних пиле и пекох кукис. Имаше храна, мезета и алкохол на корем, хубава музика за фон, приятна компания, въобще чудно беше. Най-хубавата ми Коледа дотук. А Бъдни вечер преди това беше със семейството, по-кротко някак.  Cheesygrin Въобще, много съм доволна, и от подаръците, и от атмосферата, настроението, компанията, всичко беше чудно. Дано такава да ми бъде цялата следваща година, заредих се с положителни емоции. Сега чакам утре да си вземем лаптопа, а вдругиден отиваме на мини рожденденска почивка. Хубава седмица ни е тази.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #158 -: Декември 26, 2013, 12:34:56 »

Вълшебници и феи, честита Коледа и от мен! Радвам ви се много на Коледния дух, красивите снимки, споделените емоции и ви пожелавам другата година от всичко в повече: здраве, любов, уют, разбирателство!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #159 -: Декември 26, 2013, 16:31:47 »

Честита Коледа! Здраве, щастие и световен мир!

Кат, мъжът ти ме спечели тотално  Big grin

И при нас беше такава готина лудница, и все още продължава, всички са в някакво еуфорично настроение тези дни, много е заразително. За първи път оставихме подаръците за коледната сутрин, както си му е редът - коледни пантофи, закуска с щолен и мляко (тази изконна българска традиция  Lol) и масово разпарчатосване на тонове подаръчна хартия. Детето пощуря от кеф, готова съм да се откажа от всякакви подаръци, само за да го гледам как се радва на своите. Макар че явно и аз особено много съм слушала тази година, защото ме затрупаха с хубави неща, сред които миялна и фотоепилатора на Филипс (умирам от яд, че не мога да го ползвам сега). И за следващата седмица програмата е невероятна просто, така че въртележката продължава Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #160 -: Декември 26, 2013, 19:05:52 »

Весели празници! Изпълнени с обич, здраве и забавления.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #161 -: Декември 26, 2013, 19:48:22 »

Весела Коледа! Желая ви много щастие в последните дни на годината и всичките новогодишни планове и мечти да ви се изпълнят.

Като стигна и до компютър, ще ви покажа и коледните ми сладки Smile
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #162 -: Декември 27, 2013, 08:37:59 »

Страхотни, вълшебни празници! Наистина, по-хубави не съм имала. Всеки ден различна програма, обикаляме баби, лели, чичовци, трапези пълни (и дупета, съответно  Lol).. А малчко е в центъра на вниманието, като най-малко паленце. Получи много подаръци, радва се, дивее... И той усеща, че нещо специално се случва. С две думи, страхотни празници!  Cheesygrin
Весела Коледа и на вас. И да сте много здрави и засмени през новата година.  Big grin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #163 -: Декември 27, 2013, 10:58:19 »

Честита Коледа!

Бъдете здрави и обградени с обич.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #164 -: Декември 27, 2013, 11:14:41 »

Честита Коледа и от мен Smile много здраве на всички и щастие и много хубави моменти Smile
И ние си изкарахме доста добре на празника, малката получи безброй подаръци.. и за капак температура с разстройство, ама ще го преборим и това Smile
Лор, аз ползвам един друг фотоепилатор Silk'n и от един месец само, а вече имам резултати Smile само да попитам - ти защо да не може да го ползваш ?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #165 -: Декември 27, 2013, 11:59:12 »

Защото кърмя, противопоказно е  Unsure Ти на кои зони го ползваш? Дано и при мен да има ефект, че моята козинка е русолява...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #166 -: Декември 27, 2013, 12:02:41 »

да.. забравих.. ползвам навсякъде Smile от глава до пети ;) засега най-много има ефект на краката и ръцете, ама аз съм го ползвала само 2 пъти, сега тази седмица ще се правя 3ти път.. дано и при теб има ефект : )
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #167 -: Декември 27, 2013, 12:12:46 »

А лицето? Мен ме притеснява това, че трябва всичко да се обръсне преди да се светнеш и ако не подейства, какво правим?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #168 -: Декември 27, 2013, 12:15:03 »

Само да кажа, че лицето не е нужно да си го бръснеш. Или корем линията Exclamation

Аз не знам - не ви ли е страх сами да си правите такива неща Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #169 -: Декември 27, 2013, 12:25:04 »

Домашните уреди са с много по-малка мощност от професоналните, така че няма страшно, стига да се спазват инструкциите, да се внимава с бенки, слънце и т.н.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #170 -: Декември 27, 2013, 12:44:56 »

аз на лицето си правя само горната устна, но там така или иначе съм с крем.. иначе на всякъде другаде се бръсна, да ти кажа доста по-добре е от колкото да стоя месец, че да си направя кола маска...
Фей, ходила съм и на професионалист, но там да ти кажа ефекта беше по-бавен... само за триъгълника де, и след година ходене само най-горе имам една линия с няколко косъмчета.. иначе ефект нямаше.
А сега краката ми са като на зебричка ;)
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #171 -: Декември 27, 2013, 15:20:31 »

Честито Рождество на всички! Не съм ви чела напоследък че имах други ангажименти, но сега поне да ви честитя. Да сте живи и здрави всички вие и хората които обичате Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #172 -: Декември 31, 2013, 12:14:45 »

Изкарахме много хубави коледни празници, бяхме в София, и ми е малко гузно, че понеже го решихме в последния момент, не го обявих на всеослушание да се организираме нещо да се видим, ама в същото време и без това сме сложни с органзацията семейно, та, ак обях казала на мъжа ми още едно "айде да се организираме да правим еди кво си" и да го юркам, щеше да ме изгони от тях си Smile
Децата са доволни, имахме план да оставим едното, но бабата си поиска и другото, за което шапка й свалям! Сега ще сме 2 седмици без деца, много е странно, страшен подарък ни направи. Майка ми, която иначе нямаше план и на която щях да оставя Бояна за НГ, само ми се скара, че не съм й казала навреме, ами съм я вързала напразно да остане (със семейството й). Но явно трябва да има баланс във вселената, ако обичните баби бяха тук, щеше да е прекалено Cheesygrin

Подаръци получих много хубави, почти не съм подарарявала освен общите :/ С мъжа ми си казахме, че няма да си подаряваме, че бяхме окъсали с бюджета, преди да се получат бонусите и той пак ме изненада, естествено.

Весело посрещане довечера!
Активен

Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: