star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star К-О-Л-Е-Д-А !!! 2013
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: К-О-Л-Е-Д-А !!! 2013  (Прочетена 36201 пъти)
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« -: Ноември 07, 2013, 14:53:07 »

Гледам никой все още не е пуснал тема, та, вие сте!  Big grin

Ние наскоро с моя мъж си говорихме, колко искаме тази Коледа да е приказна и много по-различна от всички останали до сега. Разбираемо защо. Имаме си нов член на семейството. Всяка емоция вече ще е пречупена през призмата на малкия дечко. Много сме ентусиазирани и двамата. Но, все още никакви покупки не съм правила. Само обмисляме кое как ще позиционираме вкъщи, къде е ще е елхата...  Cheesygrin И на мен някак още не ми е коледно, от гледна точка на това че пече слънце, а аз винаги съм свързвала Коледа-та със сняг и студ.  Big grin
Иначе вече сме намислили подаръка за малък мишок, както и за мъжо.
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 14:56:21 от alivera » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #1 -: Ноември 07, 2013, 15:08:38 »

Някой нещо коледно...Настроение, дух, подаръци...Споделете. Че вече всичко ми е толкова сиво и еднообразно, и тук такъв застой е настъпил...Че вече леко ме хваща депресия Cheesygrin

Аз съм поръчала подаръците (Ангелче Kiss), само без за семейството ми (миш и дете), а днес поръчах и 4 щолена в коледна кутия Cheesygrin
Също така съм запазила дата за коледна фотосесия и съм купила много готини дрехи на Цвета, без изобщо да имам идея как ще я държим в кадър, но все ще трябва да измислим нещо, например - храна Cheesygrin
Обмислям и концепция за украсата вкъщи. Интересно дали тази година Цвета ще инвазира елхата... Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #2 -: Ноември 07, 2013, 15:13:51 »

При нас Коледно настроение имаше покрай разговора ни, че имаме да взимаме отпуски и май ще има дълга декемврийска ваканцийка Lol То ние така смятахме и за октомври... какво го мислихме, тя каква стана...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #3 -: Ноември 07, 2013, 16:23:25 »

Каква Коледа бе, хора, ние още с чаршаф спим вечер и някой път до плажа стигам да пием по нещо. Като видях, че Пикадили са уркасили коледно и си помислих, че живея в друга вселена.

Иначе мъж ми и другаря естествено са запланували вече коледната ски почивка, точно по Коледа, така, че ще сме на Чепеларе/Пампорово засега.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 07, 2013, 16:43:45 »

О, не, за мен почивка няма, така че - оставете ми поне коледното настроение Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2013, 09:55:58 »

Любимият ни празник Cheesygrin
Писмото до дядо Коледа е написано, подаръците са разпределени по баби (всяка година пишем писмо с определен брой подаръци и после казваме на бабите какво да подарят. Че да си мисли детето, че са от дядо Коледа), обмислям само с какво ще се вихря в кухнята. Започнах и едни мини играчки от бижутерска тел и мъниста, много ефектни се получават. А и е голяма занимавка и за Мариела. Татази година ще заложим на ръчните нещица.
В Лидл пък за заредили страшно хубави подправки, захаросани плодове и куп коледни играчки.
И като знам, че след две седмици ще пуснат елхите и ще украсяваме, уха  Cheesygrin И покривка си купих, и свещи. Въобще не ме притеснява слънцето, да си пече колкото си иска, аз знам, че след РД на Преслав, започваме дамислим единствено и само за Коледа Lol
За родата подаръци не сме измислили, но има време.Иначе планираме малка почивка из Балкана с четиричленното ни семейство. Да видим какво ще се получи  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2013, 10:06:48 »

Мале, имам чувството, че в различни галактики живеем. С това слънце, в къщи е около 30 градуса, едва се сдържам да не пусна климатика на студено. Все още ароматът на канела и портокали не ми въздейства изобщо, много ми е далечна Коледата още. Мисля, че ще ми стане коледно чак към средата на декември, когато се прибират баща ми и брат ми. Но си пожелавам тази година да можем да си позволим някакви малки подаръчета, макар че ще опитам и този път да измисля някакви красиви вкусотийки.

Споделяйте всякакви идеи, картинки и рецепти, на които попаднете. Онези мъфини-еленчета (Пупи ли ги беше постнала, Лъвчето ли...) бяха голямо попадение.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2013, 10:17:35 »

Аз съм като Лор, както писах в другата тема- то още време за по тениски и бири навън, те за Коледа ми говорят  Cheesygrin

Но пък организацията за НГ тече, почивните дни почти сме ги измислили и скоро ще започна обратното броене и аз.

Може ли да ползвам тази тема да си кажа (в стил Форевър малко  Kiss ), че ми е много влюбено напоследък... Сутринта имахме време за повечко гушкане и лигавене и съм се размечтала за едни романтики, камини...Не знам какви периоди ме гонят, или ми е криво всичко, или пращя от любов и се чудя къде да я насочвам в работно време   Razz
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #8 -: Ноември 08, 2013, 10:40:37 »

Тази Коледа има шанс да ми е коледно и въобще празнично SmileНашият тети ще се е прибрал,макар и за малко UnsureПланували сме и мини почивка на планина,така че стискам палци да се получат нещата Smile

п.с - Дано не почина от стрес и преумора дотогава Blink
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2013, 11:15:55 »

Даут, да имате вълшебна почивка и празници Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #10 -: Ноември 08, 2013, 14:50:04 »

Eйй, писмо до Дядо Коледа, поне това трябва да направя Smile
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2013, 16:56:50 »

О, не, за мен почивка няма, така че - оставете ми поне коледното настроение Smile
Фей,чак толкова вълшебни няма да са Unsure,че се очертават пак разни сътресения, но ще се постарая повече Wink
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #12 -: Ноември 14, 2013, 10:49:41 »

Вече и на мен за почва да ми става коледно  Cheesygrin днес си сложих зимен десктоп на монитора да се настройвам и чакам да започна да чувам коледни песнички вече. Откъм подаръци за пореден път съм мега зле обаче  Lol единственото, което съм измислила, е, че искам да поръчам на кумата ми и на малката и бебка един комплект шапки от Ангелчето.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #13 -: Ноември 16, 2013, 12:23:48 »

http://www.diy-enthusiasts.com/decorating-ideas/christmas/christmas-crafts-kids-ornaments-pasta/
Коледни творения Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #14 -: Ноември 16, 2013, 12:41:40 »

Супер яко! Особено ангелчетата!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #15 -: Ноември 16, 2013, 12:48:14 »

Просто и гениално Smile
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #16 -: Ноември 22, 2013, 18:51:56 »

Чорапчета за елха

Какво мислите? Опитвам се да направя нещо за един базар http://www.premature-bg.com/iniciativi-i-novini/item/298-nabirame-uchastnitzi-za-koledniq-ni-bazar.html

На мен са ми много симпатични, макар че ми отнемат доста време... Мисля да имат и късметчета вътре и може би бонбонче. Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #17 -: Ноември 22, 2013, 19:49:36 »

Много са симпатични, да, още в лицекнигата ги зърнах с лека нотка на завист, че не мога да плета.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 25, 2013, 09:44:28 »

Мен много ме кефят, но не знам дали бих си купила. Декоративни са, нали, т.е. шапката не става за носене от бебе, че не мога да преценя размера? Аз от базари купувам най-вече картички и свещи, затова и в това съм се фокусирала да изработваме (тъй като и ние организираме благотворителен базар).

И аз мислех коледен чорап с лакомства и късмети, но излиза много скъпо като себестойност (аз не мога да плета и щях да купя готови), а никой няма да даде над 5 лв за малко чорапче май...

Някак си хората са готови да дарят директно пари (примерно 20 лв), но не и да си купят нещо, което им се вижда с надута цена (примерно 10 лв). Наблюдения от миналата година, повече получихме от чисти дарения, не от купуване.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #19 -: Ноември 25, 2013, 09:51:12 »

Благотворителният базар (лично мое мнение) е повече за да накараш хората да дойдат, да им разкажеш за каузата и просто да ги събереш на едно място - хора, склонни да даряват с нуждаещи се. От там нататък, дали ще се продадат предметите, или просто ще дадат пари в кутията... Какво значение има??
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 25, 2013, 09:58:29 »

С удоволствие ще си окича елхата с тях. Обичам подобни щуротии, дори и украса от меденки сме си правили.  Cheesygrin
Маги, слагай по едно духовито и закачливо късметче, аз бих си купила  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 25, 2013, 09:58:39 »

Благотворителният базар (лично мое мнение) е повече за да накараш хората да дойдат, да им разкажеш за каузата и просто да ги събереш на едно място - хора, склонни да даряват с нуждаещи се. От там нататък, дали ще се продадат предметите, или просто ще дадат пари в кутията... Какво значение има??

Ми няма значение, защо ми се караш, просто казвам на Маги, за да не се мъчи да плете твърде много чорапи (сама каза, че отнемат адски много време). Не разбирам въпроса за значението? Опитваме се да приготвим неща, които да се харесат на хората, нормално да го мислим.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 25, 2013, 10:20:27 »

Дойдоха ми щолените в коледни кутии. Ох! Коледно ми е...Само да оздравеем...Обещала съм на детето, че в неделя, след рождения ми ден, ще кичим елха Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Ноември 25, 2013, 11:04:49 »

И на мен от вчера ми е коледно. То не може да отидеш в Джъмбо и да не те "хване"  Lol

Първо съм се заела да си почистя и подредя апартамента, че да е по-уютно. Чакам мъж ми да свърши с една къщичка, че половината хол е строителна работилница  Razz След това започвам с украсата- елха, шишарки, играчки...И с печене на кексове   Cheesygrin

Накупих материали за коледни картички и украса на свещи. Лепенки, брокат, много идеи имам, дано се получи хубаво и съберем парички на базарите  Smile

Подаръците тази година ги измислихме от рано. На нашите ще е най-хубав- макет на любимата им къща, с лампички и всичко  Wub За едната сестра + мъж СПА уикенд, за другата още го мисля- театър/концерт + нещо лично сигурно. За мъжа най-сетне имам хубава идея, че последните пъти се излагам и неговите подаръци ми скриват шапката  Rolling Eyes  Не мога да го напиша, че винаги има шанс да му се отвори форума на компа  Cheesygrin Но ще е много, много тежко  Lol

Това е засега, кифлея си и аз вече  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #24 -: Ноември 25, 2013, 11:22:38 »

Аз напреднах с подаръците, ама за децата. В петък имаше намаление в Хиполенд и ударих джакпота Cheesygrin Всъщност преди да ми пристигне поръчката, няма да съм спокойна. Дано не се разочаровам.
Украсяваме винаги за РД-то на щерката, традиция си е. А сладкоправенето започва веднага след това. Вече съм си набелязала доста неща из сладкарските магазини. Само мъжо ми е сложен, че иска едни неосъществими неща Cheesygrin
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: