star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Яслата - алтернатива или необходимост
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Яслата - алтернатива или необходимост  (Прочетена 33997 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16090

« Отговор #350 -: Март 22, 2018, 15:44:29 »

Като не става по лесния начин, ще стане и по трудния Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6332

Усмивка

« Отговор #351 -: Март 22, 2018, 15:52:23 »

Има светлина в тунела с прерязването на пъпната връв, Фей Lol Макар още да не съм го пуснала на ясла и да не знам как ще е, но като излизам от вкъщи НЕ РЕВЕ!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8516

« Отговор #352 -: Март 22, 2018, 17:07:29 »

А като влизаш в банята? Щото ми писна да се къпем двамата  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #353 -: Март 22, 2018, 17:12:47 »

Казва ми чао и затваря вратата. По някое време идва да провери дали съм в душ кабината. Давам му цунка, затваря, пак ми казва чао и заминава.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9063

« Отговор #354 -: Март 22, 2018, 17:16:55 »

което ме подсеща, за майките на момченца, докога се събличахте спокойно пред тях? Една приятелка каза, че спряла още на 2г, защото я гледал...Аз мисля, че хич не се впечатлява и не си представям колко сложно ще е, ако трябва скоро да спра- по басейни и тн как ще се къпем...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17403

A believer

« Отговор #355 -: Март 22, 2018, 17:19:23 »

А, по басейните не сте голи?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8516

« Отговор #356 -: Март 22, 2018, 17:21:45 »

Аз като излизам от нас ми маха, чао-чао и носи ключа за вратата. Но вляза ли в тоалета или банята целия блок разбира. И вече стига дръжките и успява да отвори. А банята ми е метър на два и отвори ли, веднага влиза под душа. Не съм се къпала основно не помня от кога  Lol Понякога ако не успее да отвори просто си реве, но чак му теква кръв от носа.
Сега като се върне баща му втори път ще го родя, втори път ще ни срежат пъпната връв. Вече от два месеца е това чудо, постоянно е наврян в мен.
Корни, и аз се интересувам от този въпрос. Сега си ходя гола, но не желая да го травмирам излишно, кажете кога стават хора момченцата  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #357 -: Март 22, 2018, 17:27:10 »

А, по басейните не сте голи?

Как бе, Ути, не си ли гола в басейните  Lol

Нали се къпем  на душа и после и се обличаме в женската съблекалня.
 Като сме с баща му, той го поема в последно време.

Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #358 -: Март 22, 2018, 17:29:57 »

Ами аз си се събличам пред него. Гледа ме по-скоро заради циците. Нали наскоро го отбих. А и още иска да ги гали като заспива. Надявам се като тръгне на ясла да спред с този навик. Инак ще трябва за втори път да се отбиваме Lol

Лъвче, аз като беше по-малък го слагах на столчето за хранене (вътре в банята, ама нашата е голяма, ти може пред вратата примерно). Така хем вързан там с някоя играчка, хем ме вижда, хем не ми идва в краката да се мокри.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #359 -: Март 22, 2018, 17:33:54 »

Ади стои в банята на пода на едно килимче и разглежда книжки. Също много държи да ми обясни кое точно и кога да си измия, хахах

Корни, не ми е минало през акъла, че ходите само двамата на басейн Cheesygrin Не бих си го причинила сигурно
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16090

« Отговор #360 -: Март 22, 2018, 17:42:46 »

Аз като съм сама с децата се къпя а. по време на следобедния сън на Теодор или б. след 21:30, като го приспя. Цвета гледа детски в хола и при двете ситуации и служи за бейбифон, ако ревне - тича да ми докладва в банята, а аз я пращам да стои малко при него, докато си метна халата, но всъщност не сме имали такъв случай, той Тео си спи. Като ходя по нужда не го уча да виси с мен, както беше тя - оставям ги двамата, ако ще да се избиват, да се научат, майка му стара, че и мама сере! И то на заключена врата Razz Цвета зверски ревеше винаги да е с мен в банята и до толаетна като съм и затова с него внимавам, че хем е и момче...Не върви. Едвам я отучих Цвета към 3 г с кански ревове... Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #361 -: Март 22, 2018, 17:46:12 »

Ади стои в банята на пода на едно килимче и разглежда книжки. Също много държи да ми обясни кое точно и кога да си измия, хахах

Корни, не ми е минало през акъла, че ходите само двамата на басейн Cheesygrin Не бих си го причинила сигурно

Що бе, какво му е? Аз го водех на плуване като бебе още (5 месечен), много е готино. Е, изнервящо е с обличане и оправяне на двама ни, но си струва.
Наскоро не сме ходили сами, де, той плува в градината + уикенди като сме тримата.

Ама и в банята се събличам, иначе ставам вир вода с дрехите, а не мога да чакам баща му да го къпе винаги.

Доколкото съм чела, трябва посетепенно да затварям вратата примерно (май на тая възраст- 3-4), но ако ме види, да не правя драма, ами все едно нищо не е станало. Така се създава естествено отношение към голота, полове и след време- към секса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #362 -: Март 22, 2018, 18:36:26 »

Ми и аз мисля същото, просто не ходи гола и не се събличай, докато го къпеш, пък за другото ако види, голяма работа.

Никога не ми е хрумнало да я къпя, докато съм гола. Как се къпят тия вашите деца Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #363 -: Март 22, 2018, 18:52:34 »

Ми и аз мисля същото, просто не ходи гола и не се събличай, докато го къпеш, пък за другото ако види, голяма работа.

Никога не ми е хрумнало да я къпя, докато съм гола. Как се къпят тия вашите деца Cheesygrin

Хмм, че как иначе? Като са големи за корито и се къпят прави на душа- къпем се заедно.
Че и с коритото май така беше, само като съвсем малко бебе на мивката не се къпехме заедно.
На мен пък не би ми хрумнало облечена- случва се, ама после съм цялата мокра и няма смисъл Smile)
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4306

« Отговор #364 -: Март 22, 2018, 18:55:14 »

Аз влизах с тях по едно време да се къпем заедно - гледаха ме и до там.
Сега ги къпя поотделно, т.е аз съм навън. Но ем виждат гола, вжидат и баща си гол. Ще видим като порастнат още.
За жалост не разбират, че като сме в тоалетната не трябва да влизат.. все искат да кажа нещо - но казват и заминават.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13727

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #365 -: Март 22, 2018, 19:11:21 »

ОО аз много обичах да се къпя с моите. Ама и все пак съм с момичета. Понякога питат кога и те ще имат гърди и до там.  Lol Не се крия, не ме е срам.
Баща им се крие, срам го е.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #366 -: Март 22, 2018, 19:23:26 »

На мен ми е странно за срам от собствено дете, но е малък може би. Бизар може да ми натяква тук, преди бях на друго мнение, имахме си тема за това  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #367 -: Март 22, 2018, 20:40:02 »

Е нямам намерение да го превъзпитаван на 33. Пък и не е нещо, което да създава пречки в общуване и битуване.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4306

« Отговор #368 -: Март 22, 2018, 21:17:52 »

и ние се къпехме трите... ама вече го караме една по една, че иначе не стига бойлера ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #369 -: Март 23, 2018, 00:26:35 »

О, ами как, лесно, влиза във ваната права, държи се за ръба, аз съм отвън и я мия. Никога не съм се къпала заедно с нея, струва ми се ужасен зор. Веднъж седмично пълня ваната, за да се поплацика.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3127

« Отговор #370 -: Март 23, 2018, 00:41:25 »

Към четири момчетата забелязват ,че си различен и е по добре да не дефилираш вече по голо дупе. Също изпитват срам. Никой не позволявам да ми прави компания за стане. Да се избият, но съм сама.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #371 -: Март 23, 2018, 09:20:09 »

А, да, за тоалетна и аз го спрях след бебешка възраст. Още не се заключват вратите, но си знае и не влиза, даже понякога чука.
Е, за пишкане в някои външни тоалетни още се случва, защото не винаги смея да го оставя сам навън (зависи от ситуацията).
Ди, ок, и аз предполагах, че към 4 години. Те вече играят на доктор с една приятелка, но още не сме имали сериозен разговор, засега различаваме момче от момиче по косата само  Cheesygrin

Ути, с вана явно да, но ние сме с две малки бани, само с душ, няма как. Но съм ок да го къпе баща му, хич не се бутам  Cheesygrin Само дето лятото като се къпем по-често, няма да седна да го чакам. Но скоро май и сам ще може да се къпе.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #372 -: Март 23, 2018, 09:25:09 »

За последното не се надявай, освен ако очакваш да се оплакне и да се заиграе. Къде след първи клас голямата почна да се къпе сама, пък косата е дълга и аз я мия. Но да се измие качествено и от-до със сапун преди 6-7г., едва ли.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2334

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #373 -: Март 23, 2018, 14:24:23 »

Цитат
но още не сме имали сериозен разговор, засега различаваме момче от момиче по косата само  Cheesygrin
Ъ, аз още миналото лято въведох термините и казах какво имат момченцата и какво имат момиченцата. Тя ме пита по отделно за всяко приятелче дали има и какво има,  за баща й също и аз и казах. Знае, че ги има нещата, че са различни при момченца и момиченца и толкова, не съм навлизала в подробности. Също, че се крием като ходим до тоалетна и да не си вдига роклята, защото там е тайно място, да не си го показва на никой, освен при помощ за тоалетна (аз, учителките и баща й).

Моите като имат малко косичка (малката все още редовно я смятат за момче) какво да обясня, сега нетърпеливо чакаме да порасне мнooого дъъълга косата (до земята!) и да правим плитки. За училище може и да стане Lol
« Последна редакция: Март 23, 2018, 14:29:39 от syanna » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3127

« Отговор #374 -: Март 23, 2018, 15:29:22 »

Корни, за външните тоалетни аз да вляза сама ,а той отвън му се доверих на пет. По - рано не знаех вода ли ще пусне, ще се шмугне ли някъде или просто ще се заключи в съседната тоалетна отвътре. Сега спокойно ме чака, ноооо пита : мамоооо, акаш ли?, или уведомява влезлите: аз чакам тука мама да пишка. За банята му правя вана с пяна от обикновен детски шампоан , за да си поседи сам и познание.
Активен

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: