star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Да посрещнем второто съвършенство на Пупи - Ростиана!
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да посрещнем второто съвършенство на Пупи - Ростиана!  (Прочетена 69145 пъти)
kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #325 -: Януари 11, 2018, 18:54:41 »

Супер! Важното е да ходят и да се връщат с кеф децата! Стискам палци да свикнат бързо, а съм сигурна, че ще е така Smile
За океана беше яко Smile  Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #326 -: Януари 17, 2018, 14:36:13 »

Първа среща с психолога. Обичам ги тия хора. Толкова са спокойни, подходът им е в пъти по-адекватен, от колкото този в бг образователната система. Децата се чувствали добре, не показвали да са стресирани от промяната, слушащи и дисципливирани. Похвалиха Роси колко е самостоятелна, как си личи, че е посещавала детско заведение и че учи много бързо. С Мими работи екип от помощник учител, психолог и логопед. И тя попивала бързо. Дори не очаквали, че толкова скоро ще им проговори  Lol
После имахме Happy talk с всички родители и деца от класа на Роси. Нещо като нашите открити уроци, но ни обясняват лесни похвати за учене с децата. Например трябваше да казваме какъв е пода и да имитираме ситуацията. Адски забавно, всички подскачахме, все едно ни пареше или стъпваме по мазно или стъкла.  Lol На пръв поглед нищо сложно и уау, но е много разтоварващо. А и опознаваш родители, деца и учители.
В петък ще има готварски курс с децата. Имат си parents room, изцяло оборудвана и с готварски кът. Дано успеем да присъстваме, че имаме час в общината, за да се регистрираме.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #327 -: Януари 17, 2018, 14:57:34 »

Ех, колко яко звучи. Браво на момичетата!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9113

« Отговор #328 -: Януари 17, 2018, 18:44:07 »

Ехааа, страхотно звучи всичко. Готваркият курс и подскачането са ми фаворит  Cheesygrin Супер яко е, че включват родителите, както и че организират психолог за децата и ги следят. Абе направо ми се прииска да учиМ другаде като те слушам. Толкова сме назад тук, дори в частните училища мисля, че ги няма тия неща  Unsure
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #329 -: Януари 17, 2018, 19:24:59 »

Факт! Целият ми съзнателен живот е минал покрай тетрадките, които проверяваше майка ми, бележниците и дневника, които мъкнеше често вкъщи, всякаквите игри и картинки, които им рисуваше и чертаеше, само и само да им разнообрази скучния учебен ден. Обаче това надмина всякаквите мои разбирания на тема образование и учебна среда.
Имам близка в Испания. Много ясно си спомням как ме плашеше, че чуждоезичните деца не се приемали добре, че учителите често обвинявали родителите, че не помагат и не говорят чуждия еик вкъщи. Днес точно обратното ми обясни прихоложката - че е важно децата да имат един основен, базов за тях език, който да говорят добре и със самочувствие. И препоръча това да си остане българския. Защото така или иначе живеят в англоговоряща среда, всички около тях говорят английски, ще го научат. Дори българския ще започне да им страда от това. Днес ме насърчиха да й обяснявам по време на игрите всичко на български и да й превеждам, като изговарям думата на английски, превеждам я на български и чакам да я повтори в същия езиков ред.
Аз виждам и Мими. Прибира се с 2 реда домашно, за уикенда и за ваканциите заължително всичко остава в училище. Не я виждам претоварена и изморена, а в Бг се принираше като труп, освен от мъкненето на 12 кг раница, но и от безкрайните домашни  Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3164

« Отговор #330 -: Януари 17, 2018, 20:25:19 »

Боже,колко хубаво звучи. А тук деца реват още в групата на сина ми всяка сутрин. И то има за какво да се реве. И психоложка имаме. На всички на чист български обяснява, че имат проблем в семейството и затова детето е срамежливо,или невнимава,или досадно. Мисля,че българската образователна система ще ме накара да си спася децата.
Активен

Страници: 1 ... 12 13 [14]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: