star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Да посрещнем второто съвършенство на Пупи - Ростиана!
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да посрещнем второто съвършенство на Пупи - Ростиана!  (Прочетена 62399 пъти)
Maggie
Newbie
*
Публикации: 980

« Отговор #300 -: Август 31, 2016, 16:56:58 »

Wub Пупи, сега и ние ще се разплачем... Всичко хубаво в градината на голямото момиче Smile И браво на добрата кака Smile))
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #301 -: Август 31, 2016, 17:02:04 »

Оо, душици Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2297

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #302 -: Август 31, 2016, 17:04:34 »

Много хубаево звучи всичко  Smile и пожелавам в градината да е още по-хубаво!
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #303 -: Август 31, 2016, 19:15:58 »

И тук ... охххх  Wub
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8976

« Отговор #304 -: Август 31, 2016, 23:16:20 »

Пупи, прекрасно звучи и са много сладки дечицата на снимката. Значи си заслужава въпреки всичко ;) Даваш ми много надежда и оптимизъм с това албумче за яслата, значи има смисъл и хубави страни. Да ви е леко и хубаво в градината и на голямата ученичка също!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13568

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #305 -: Септември 01, 2016, 10:02:44 »

Знаех, че ще вникнеш в същината  Lol
Има смисъл, дори за да видиш през обективни и чужди очи колко прекрасно ти е детето  Razz
Благодаря ви да милите думи. Днес пък научих, че доста деца в новата група са братчета/сестричета на дечицата от групата на Мими, други пък са деца на приятели от квартала. Това фейса е голяма работа  Cheesygrin Страхотно е, че се събираме пак познати лица Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16002

« Отговор #306 -: Септември 01, 2016, 10:43:06 »

Корни, разбира се, че има смисъл! Как изобщо си даваш детето на ясла, ако не си ти самата дълбоко убедена в това. И то има много голям смисъл и ползи. Не очаквай да ги видиш всичките на ден 1... Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #307 -: Септември 01, 2016, 13:06:23 »

Естествено, че съм вътрешно убедена, ама това малкото с тези сълзи може да промени всичките ми убеждения за 1 минута  Razz Днес съм доста оптимистична, но да не спамя темата на Пупи, като мине малко време още ще разкажа.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #308 -: Септември 16, 2016, 16:09:31 »

Днес дъм емоционално смазана. След вчерашния успешен първи учебен ден в градината, днес се разплака още с влизането. При това не на инат, а жално и късащо сърцето, придружено с думите "Мамо, не искам да ходиш на работа. Искам с теб, не ме оставяй". Застреля ме направо, що рев ревах в колата като излязох. Нямам търпение да си я взема. Окуражаващото , че никой от градината не се е обаждал. Дано се е успокоила. Такива драми нямах с голямата, от първия ден й хареса и ходеше с желание до последния ден.
Корни да не чете  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #309 -: Септември 16, 2016, 17:19:02 »

Корни най- добре може да те разбере и съчувства :р  според мен е нормално,тя отдавна не е ходила, но би трябвало бързо да мине, за 2-3 дни. Учителката сигурно е нова и трябва време, за да се привърже- при нас стана след 6 ден, но му е за първи път.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #310 -: Септември 17, 2016, 15:09:47 »

Абе не е толкова отдавна - няма месец. По-скоро си го обяснявам с наличието на много ревящи деца и промяната - нова обстановка, нови госпожи, дори ново креватче и шкафче. Иначе беше много спокойна вчера като я взех, дори следобеда беше като голямо човече, шегуваше се, играха си с кака си без караници и разправии. И спа нощес изключително спокойно, нещо, което напоследък беше рядкост. Днес влезе спокойна, сама се преоблече и се преобу. При това са сборни групи заради гадната работна събота.
Ще свикне, няма къде да иде. Ама вчера що рев изревах  Unsure
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4272

« Отговор #311 -: Септември 21, 2016, 11:31:52 »

Пупи, Дея си ходеше цяло лято.. миналата седмица нали ни нямаше и тази седмица още вторник имаше със събуждането 'мамо не искам повече да ходя на градинка, искам на работа с теб' и сълзи.. напълно те разбирам.. много е гадно, а уж тя е голяма и трябва да е свикнала.. дано да посвикне по-бързо сега и да се поуспокои сутрин.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #312 -: Септември 21, 2016, 13:26:15 »

Понеже ме насадиха да съм касиер на групата, ми се наложи на няколко пъти да се видя с госпожите й по разни организационни въпроси. Ами явно проблемът е в мен/ вкъщи, защото на градината винаги е първа за игрите, всичко си изяжда, включително неща, които отказва да яде у дома, облича се сама, храни се сама, заспива бързо и едва я събуждат после. Според госпожите просто е свикнала на режима в институцията и вкъщи го удря през просото. Просто трябва някъде да разтовари  Lol Много ми я похвалиха, на мама гарджето  MrGreen
Всъщност само този втори ден беше ревлив на влизане. Онзи ден пак се опита, но бързо я успокоиха. От тогава нямаме проблеми  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11987

« Отговор #313 -: Септември 22, 2016, 00:47:40 »

Пупи, винаги е така, в градината всички са перфектни, а вкъщи е апокалипсис после  Big grin

Ох, моите са някаква уникална картинка в градината - всички учителки и лели се разтапят покрай тях  Wub
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4272

« Отговор #314 -: Септември 22, 2016, 10:44:15 »

ахах и Дея е така Smile на градината слуша, тук е ужас.. Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #315 -: Януари 11, 2018, 11:45:00 »

Къде да подхвана да споделям  Lol
Трети ден на училище и двете се връщат с нови и нови неща. Супер лесно тръгна първия ден, Мими излезе засмяна и щастлива. Роси пусна сълзичка на влизане, но веднага се успокоила. От днес вече е за цял учебен ден.
Иначе от към отношение, всички са страшно търпеливи и разбрани. С Мими вече работят още двама учителя, единия се явява нещо като логопед заради акцента и произношението. Играят много, пишат си домашните в училище и като се прибере има време дори и за почивка. При Роси е по-спокойно, нейната форма е за 2ч. и половина, но учат цветове и форми, играят ситуационни игри, рисуват и пеят песнички.
На мен ми е весело и щастливо. Виждам, че и децата стоически приемат промяната добре.
Предният уикенд ги заведохме да видят океана. Аз такава емоция скоро не бях изпитвала. Ростиана пощуря като го видя, пищя и се смя толкова непринудено, че всяко мое поемане на въздух ми беше на пресекулки от заразителната й реакция.
Предстои уикенд и намам търпение пак да поемем на някъде.  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #316 -: Януари 11, 2018, 12:15:29 »

Еха, че яко звучи. Роси е още малка и езикът не е такъв проблем, но Мими как усвоява материалът в училище? Примерно математика на английски ще й е трудно в началото...

Страхотно звучи това за океана и пътешествията Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #317 -: Януари 11, 2018, 12:24:05 »

Точно с математиката е екстра. Тук учат неща, които тя е учила втория срок миналата година. Текстови задачи за сега няма и се справя лесно с умножение и деление. Учат и десетичните дроби,но събиране само, лесно го разбра и дори и давали допълнително задач, за да не скучае. Ирландски няма да учи тази година, използват часа, за да работят допълнително учителите с нея. Абе явно се оправя, щом разбира, че има да преписва текст, да учи песен, която между другото е на Лили Алън  Lol  Само леко ме втрещи, че денят им започва с молитва, но ще го преглътна.
Вчера говорих с госпожата й и тя гочно това ми обясни - личи си, че слуша и разбира, въпросът е да се отпусне са говори. В Бг я бяхме записали на интензивен три месечен курс по АЕ, просто е нужно време да придобие увереност.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #318 -: Януари 11, 2018, 12:27:50 »

Уф, кофти за молитвата, аз така се бях напрегнала, че в ДГ си хващат ръцете и казват нещо преди ядене, но се оказа, че не е молитва, а стихче на немски за добър апетит и е хубав ритуал.
Предполагам и при тях е повече ритуал, ако нямат специални часове за религия. Пък и завси вкъщи какво ще им говорите основно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #319 -: Януари 11, 2018, 12:30:06 »

Имат религия, но е доста всеобхватна и учат за всякакви религии и обичаи. Все пак е богато общество и не са само католици децата. Не знам текста на молитвата все още, не може да я пресъздаде, за да вникнем в текста Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17099

A believer

« Отговор #320 -: Януари 11, 2018, 13:59:27 »

Ирландски? Те не говорят ли английски? Иначе всичко звучи супер.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #321 -: Януари 11, 2018, 14:05:00 »

Английският е официално признат език, но изучават в училище ирландския. Явно не на всяка цена, защото ни оставиха сами да вземем решение искаме ли да го учи сега или не. Та от догодина ще е. После след шестиэучат по избор немски, френски или испански. И така до гимназията ще са понаучили 4 езика. Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #322 -: Януари 11, 2018, 14:52:02 »

Ох, че вълнуващо. Пупи, стискам палци момичетата да се впишат максимално бързо! Има ли други чуждоезични в класовете им?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #323 -: Януари 11, 2018, 15:33:17 »

Много са, Лъвче. Предимно поляци, но има и бразилци, индийци, испанци. Може би и за това така бързо реагират с чуждоезичните и успяват да ти приобщят.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16002

« Отговор #324 -: Януари 11, 2018, 15:38:27 »

Много прекрасно е това, Пупи Wub И двете ще се адаптират много бързо, сигурна съм.

Извинявам се, че ще се натреса в темата...Абе всъщност няма. Ще ида в темата на Цвета.
Активен

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: