star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar В кюпа...
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кюпа...  (Прочетена 24494 пъти)
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #75 -: Ноември 30, 2013, 10:41:12 »

Честитка и от мен. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #76 -: Ноември 30, 2013, 11:10:15 »

Тръгнахме вчера сутринта от Козлодуй към София с нужните документи, взехме си кумата (кумът беше на работа), отидохме да видим какво следва, там ни погледнаха, погледнаха, че сме с всичко нужно. Пита жената - за кога, пък аз милно й казвам - ами, днес, утре или вдругиден. При което, сещате се как ни изгледа, та Сашо обясни, че "не сме оттук и сме за малко, колкото да се разпишем", тя вече съвсем се ошашка, взе да пита кои обредни домове знаем, ние казахме, че сме с GPS, та където кажат, там ще идем, една друга лелка съжалително отсече "ама те са от провинцията и са с малко дете" и взеха да прозвъняват колегите си по домовете. При което нас ни напуши на смях, ама си траем. Дадоха ни декларациите и ни пратиха в "Триадица", което е много готино място, както се оказа. Та, отиваме ние там, кумът вече е тръгнал и той от работа, изчакахме го отпред, влязохме. Служителките се размазаха по Никола, той им изяде ябълките и им изпи чая, с което генерално ги покори завинаги, питаха искаме ли снимки - ами искаме, що да не искаме. Изчакахме фотографката, попълнихме си документите там, каквото казаха и дадоха, всичко, и ни набутаха в ритуалната, не че искаме, ама нали. Дойде една нимфа в черно със знамето, обясни ни за какво сме там, междувременно Никола търчеше наоколо и се кефеше супер звучно, разменихме си халките, настъпах си човека, подписахме се където трябваше и така. Връчи ми свидетелството (ето това, г-жо Р..... е първият ви семеен документ, на което аз отвръщам - след ипотеката, разбира се, и вече и тя цвилеше от хилеж с нас), целувки, снимки, айде чао. Минахме край брат ми да го видим, той изумен, прозвъняхме родителите, и те изумени, и се паркирахме да си поливаме повода с кумовете. Спокойна и лежерна работа, препоръчвам на всеки Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #77 -: Ноември 30, 2013, 14:01:39 »

Хах, шемети. Честито!  Kiss
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #78 -: Ноември 30, 2013, 15:08:10 »

Честито! Другия път и аз така ще се оженя без роднините.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #79 -: Ноември 30, 2013, 17:17:56 »

Честито! Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #80 -: Ноември 30, 2013, 17:24:46 »

Честито и от мен!

Макар че май ще си по-настроена за честитки като има "истинска" сватба (май планирахте след време). Тогава и ние ще пишем емоционалните пожелания  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #81 -: Ноември 30, 2013, 18:35:52 »

Напротив, истинската мина, другото ще е маскарад да се радва родата. Съответно не я и бързаме Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #82 -: Ноември 30, 2013, 18:53:20 »

Ооо, Галино... Известихте, казваш, родителските тела за свършената работа  Lol Lol Lol

Дълъг щастлив семеен живот пожелавам!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #83 -: Ноември 30, 2013, 18:59:05 »

Много предпазливо, за да не ми се кара някой, ама да питам: щом не си изпитала никакви емоции на подписването, а празненството ти се вижда маскарад, защо всъщност решихте да се ожените? Съвсем искрено питам, интересно ми е какво движи хората, аз чисто административно особени плюсове не виждам (даже повече минуси с градините и т.н.)- само емоционално, а точно това поне по разказа е последното, което ви е движило вас...Та сподели, ако искаш, или ми се скарай, изборът е твой  Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #84 -: Ноември 30, 2013, 19:27:38 »

Маскарад е, нали всички се забавляват, а  женещата се в повечето случай е маскирана като Снежанка- бяла рокля и черна коса, а некои роднини го играят джуджетата и злата мащеха. Останалите се маскират с алкохол.
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #85 -: Ноември 30, 2013, 19:44:01 »

Честитооооо, мило семейство! Много щастие и разбирателство ви желая! Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #86 -: Ноември 30, 2013, 20:51:07 »

Корни, много бързи изводи си вадиш. Да нашляпам емотикони?
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #87 -: Ноември 30, 2013, 21:26:41 »

Честито, все така любов, разбирателство и яко сексене ви пожелавам!  Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #88 -: Ноември 30, 2013, 23:17:02 »

Честито и щастлив семеен живот! Все така бързо и лесно да ви се получават всички важни стъпки в съвместния живот и да се радвате на дългогодишно разбирателство и любов!
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #89 -: Ноември 30, 2013, 23:19:20 »

Велкам госпожа  Kiss Ще го зпомниш ли този момент ...ще го зпомниш.Значи това е истинската сватба. Пък как ви завиждам, че симате няколко ритуални зали, ние тук една, че и с предварително записване. Иначе можеше и в бански с пареро да отида, ама бяло за да съм кат булка  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #90 -: Декември 01, 2013, 11:02:26 »

Как няма да го запомня, три поредни петъка се опитваме да стигнем до София, с триста зора се синхронизираха нещата. Предварително записване, бла, при нас всичко става на педал, за предпочитане в най-големия студ (като се изнасяхме/пренасяхме, заминаха 30 кила морска сол по улиците...). Така си е и това Smile Никола да не се е явил с предварително записване, или пък ние да сме се намерили с предварително записване (то и това остана, в планината, в пещерата).
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #91 -: Декември 01, 2013, 11:19:27 »

Гале, що в София?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #92 -: Декември 01, 2013, 12:45:43 »

Гале, що в София?
Да и на мен това ми стана любопитно.
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #93 -: Декември 01, 2013, 13:31:02 »

Корни,недей така,моля те.Четейки за сватбата на Гал,ми се струва хиляди пъти по-истинска,от колкото много от сватбите на които съм присъствала,точно защото изтъкнатите от теб причини " щом не си изпитала никакви емоции на подписването, а празненството ти се вижда маскарад" не са водещи.
П.С.За справка,аз съм от тези с маскарада,пък на всичкото отгоре и бременна в 6 месец,но не бебето беше причината.Ние още 2009 година решихме,че ще се оженим пролетта на 2011,обаче известно време преди сватбата желанието да си имаме дете натделя,пред желанието да съм фина булка  Big grin
П.С.2 Корни,поста ми не е с лоши чувства и не се заяждам,но за мен сватбата на Гал е българският вариант на сватбите в Лас Вегас-две луди глави,които се обичат и не ги интересува никой и нищо,освен факта ,че искат да бъдат семейство И на хартия.Без условия и без напрежение,просто двама влюбени  Wub Wub Wub
П.С 3 Гал,ЧЕСТИТО,ЧЕСТИТО,ЧЕСТИТО
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #94 -: Декември 01, 2013, 17:47:14 »

И не получих отговор на въпроса си, но нищо. Просто ми беше интересно, не исках да стават дискусии за кое било истинско и т.н.  Знам, че всеки има различна нагласа и емоционалност към нещата, точно затова исках да чуя гледна точка на човек, който по принцип е против брака, по какви причини си променя мнението.

А Вегас изобщо не ми го споменевайте за пример, това е най-най-най гадният град, по-грозно и неромантично от него място не съм виждала.
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 17:49:20 от Korneliq » Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #95 -: Декември 01, 2013, 17:59:11 »

Ето:
Супер съм изненадана, май само на Паяка бебето ме шокира така, винаги съм мислила, че не искаш сватба. Ще сменяш ли името, абе разказвай, много ми е интересно.

По всяка вероятност ще го сменя, да. Както и адреса си в личната карта, това вече - със сигурност. На Сашо фамилията е уникална, а пък моята - не. Пък и, в крайна сметка, това, което силно ми наклони везните, е плановете за второ. Егати, аз ги раждам, аз ги гледам, аз им бера гайлето, условно казано, пък накрая те с баща си с една фамилия, аз и котката не сме в колектива...

Като не искаш да стават дискусии за кое било истинско, защо й викаш, че нямала емоции на сватбата си, много гаден коментар, не виждам да е писала това.
Иначе и аз не споделям мнението, че сватбата е маскарад, но пък и ми се струва доста глупаво да омаловажавам нейния ден, само защото не е направила сеира, за да влезе в моите разбирания. Тя и за сеира (маскарада) ти беше обяснила доста подробно, но ти настояваш за още.
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 18:04:51 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #96 -: Декември 01, 2013, 18:16:22 »

Доста грозен коментар, че на някой в сватбата няма емоция и се размина , та затова дойде пак да поровиш, че не си получила отговор. Гал, сега с тази новата много яка фамилия може ли да ти викаме тука вече Галина_(х)руп Lol да ти кажа с таз фамилия направо бих се оженила веднага за мъжа, за да си я имам.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #97 -: Декември 01, 2013, 18:35:41 »

Lol И аз мислех да предложа подмяна на ника с _Руп.

Пък за самата сватба... Аз го наричам купон, не маскарад. Но в общи линии ми се припокрива мнението. Даже, когато се жених беше също разделено - на подписване и купон. А в ситуацията, в която ми се иска второ, ще си спестя парите за купона - определено.

Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #98 -: Декември 02, 2013, 08:23:10 »

Тенк ю, пипъл, тенк ю Smile И за поясненията, щот определено не ми се занимаваше. Към второто като довод можем да сложим и ипотека с потребителски, така пък съвсем вече се надявам, че е сведено до рационални възприятия.

Добавка по въпроса защо в София - защото Козлодуй е минималистично място, населено предимно с клюкари, фамилията, както сте установили, е уникална, освен това за капак Сашо е бивш служител на общината, така че беше гарантирано да ни разнесат в радиус от 50 км преди още да сме се явили за подпис. И ни отива на пух и прах идеята за малка сватба с 5 човека на кръст. София все още гарантира известна анонимност по тия въпроси, затова. Пък и свидетелите са ни софиянци.
« Последна редакция: Декември 02, 2013, 08:53:44 от Galina_Dim » Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #99 -: Декември 02, 2013, 10:33:00 »

Хахах, кога се ожени бре лудо Lol Хайде, честито и да Ви е весел животът Kiss
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: