star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar В кюпа...
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кюпа...  (Прочетена 24479 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #50 -: Октомври 21, 2013, 18:48:14 »

Тва май беше кратка лекция, ама не я разбрах  Lol

Добре де, значи ли това, че никога не обличаш бели рокли/блузи/панталони? Понеже не се чувстваш непорочна? все едно, не целя да те убеждавам или подобно. Има и много готини не-бели рокли, аз просто съм си фен на цвета и не бих му се свенила, защото се чувствам развратна или нещо подобно  Razz Пък и някак това е още един маркер, който отличава собствената ти сватба от тази на приятелите ти, където можеш да обличаш какъвто си искаш цвят. Ти го каза- ако ще е гарга, да е рошава, и аз съм на този принцип.

Като малка мечтаех да се оженя в розово,де, добре, че пораснах и осъзнах как изглежда розово по такъв повод на мургава кожа  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #51 -: Октомври 21, 2013, 18:52:08 »

Разбира се, че нося бяло в ежедневието си. Сигурна съм, че и ти носиш дънки в ежедневието си, но не си била по дънки на сватбата си. Сега схвана ли колко е нелепо такова сравнение?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #52 -: Октомври 21, 2013, 18:56:20 »

Разбира се, че нося бяло в ежедневието си. Сигурна съм, че и ти носиш дънки в ежедневието си, но не си била по дънки на сватбата си. Сега схвана ли колко е нелепо такова сравнение?

Тц. Нали не вярваш в традициите, не виждам защо точно това ще те спре. Ако единствена причина ти е, че няма да си непорочна, както повелява обичаят- това значи, че му отдаваш всъщност твърде голямо значение. Ако просто не ти допада цветът и т.н., ок, това е друго, но аргументът с девствеността не го разбирам просто. Все едно да не правиш секс след това, защото няма как да покажеш червения чаршаф след това (ужасна традиция по мое мнение).
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #53 -: Октомври 21, 2013, 19:16:19 »

Аз на обичаите отдавам огромно значение, Корни, дори не можеш да си представиш колко. Именно по тази причина класическата сватба във вида, в който се случва днес, за мен си е жив цирк, ама купон да става. С което не искам да засегна никого, но просто аз лично не смятам да правя постановки в този момент, просто са ми твърде скъпи като инвестиция. Когато можем да си го позволим - ок, ще си облечем костюмите и ще си изиграем ролите, но пак казвам, то няма да е зарази потребността да сме семейство и по закон, а заради потребността на обществото като цяло да се вдигне джумбуш.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #54 -: Октомври 22, 2013, 09:24:39 »

Разсмях се за халките, но със същата идея сме с гравирани имена и дата. Но винаги има начин да забравиш. И двамата не си носим халките вече, така че язък за надписването.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Октомври 22, 2013, 09:28:26 »

Ха, Ди, аз не знам защо си  мислех, че нямате брак...

На мен ми е интересно защо хората спират да си носят халките? Не се ли свиква с тях, тъкмо си ги носил 1-2 години, напълно си свикнал и ги махаш-защо? Повечето ми познати женени двойки ен ги носят, затова се чудя. При жените може би спират да ни стават от бременността, но не е само това причината, защото двете двойки, за които се сещам, нямат деца.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #56 -: Октомври 22, 2013, 09:30:58 »

Аз също съм се чудила много по темата и нямам отговор. Не затова искаме най-обикновени, без допълнителни елементи, а да бъдат от сребро наложи фактът, че аз не обичам злато, а на Саш му е все тая. Но пък съм убедена, че даже и да си в анцуг, пак не дразни халката, не знам защо спират. Може би ги губят?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #57 -: Октомври 22, 2013, 10:12:43 »

Нашите са от бяло злато, пак тънички и изчистени (е,мойта има супер мини камъче, което винаги мога да сложа от другата страна). Всички мислят, че са от сребро ;)  Така че стават и за спортни, и за официални случаи. Всъщност не съм се замисляла за облекло, ние не ги сваляме никога, дори в басейни се къпем с тях, защото знаем, че почнем ли да ги слагаме и махаме, 100% ще ги загубим. Баща му на мъж ми си е загубил халката още първата година и мъж ми има страх от женския бяс в такива случаи  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #58 -: Октомври 22, 2013, 10:18:14 »

LolМъдро момче си имаш, Корни, мъдро Smile
Снахата си загуби халката някъде, мъжете реагират доста по-хладнокръвно и просто купуват нова за най-близката годишнина.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #59 -: Октомври 22, 2013, 11:32:47 »

Подуват ми се пръстите след бременелско усложнение и понякога са добре, понякога са като козунак и халката зловещо се заклещва, затова от две години не я нося.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #60 -: Октомври 22, 2013, 14:48:44 »

Нашите са от бяло злато, пак тънички и изчистени (е,мойта има супер мини камъче, което винаги мога да сложа от другата страна). Всички мислят, че са от сребро ;)  Така че стават и за спортни, и за официални случаи. Всъщност не съм се замисляла за облекло, ние не ги сваляме никога, дори в басейни се къпем с тях, защото знаем, че почнем ли да ги слагаме и махаме, 100% ще ги загубим. Баща му на мъж ми си е загубил халката още първата година и мъж ми има страх от женския бяс в такива случаи  Cheesygrin

Същата работа и при нас. Бяло злато, супер тънички. Универсални, изчистени, без камъни и орнаменти, подходящи за всякаква визия.
Аз също не си я свалям никога, само във фитнеса, че ми прави мазол на дланта, а мишката като спортува и вкъщи я маха. До сега не сме си ги губили.

Корни, бялото злато няма защо да му се опасяваш от басейни и прочие, няма мърдане, особено ако е качествена изработката, виж за сребро не бих дала гаранция.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #61 -: Октомври 22, 2013, 15:52:35 »

Потъмнява, разбира се, това си е особеност на среброто. И се и почиства. А бялото злато трябва да е качествена изработка, иначе жлътва и трябва да мине баня, не става с чистене. Освен това златото си е по-твърд метал, среброто и резки можеш да му направиш, ако го удариш по-здраво в нещо твърдо. Като цяло халка се прави от благороден метал, две думи няма, но просто аз върху себе си не харесвам. И никога няма да сбъркам бяло злато със сребро, просто едното лъщи, а другото патинира.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #62 -: Октомври 22, 2013, 16:45:12 »

Да, именно. И аз не бих ги сбъркала.
А от нашите съм много доволна като изработка, изобщо не са мръднали. Е, то, вярно, че са минали някакви си две години и половина от сватбата ни, ама все пак Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #63 -: Октомври 22, 2013, 16:49:49 »

То и проличава за година, Пиле, съвсем са ви наред халките. Боже, колко време мина...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #64 -: Октомври 22, 2013, 16:54:58 »

Нашите за година и половина са си същите, само тази на мъж ми е малко издрана, ама при неговите дейности нормално...Моята си е супер, а не я свалям. Жълто слава Богу няма, много мразим и двамата жълто злато.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #65 -: Октомври 22, 2013, 16:55:13 »

Боже, колко време мина...

Lol Десетки години...
Лафът е по-скоро - колко много още има да минавааа... Cheesygrin
Дето вика Биз - любов да има! Амин.
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #66 -: Октомври 24, 2013, 23:37:42 »

Винаги може пак, Корни Smile Особено, когато не си казал на никого, освен на кумовете  Lol

Не е вярно. И ние знаем! Честито!  Kiss
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #67 -: Ноември 19, 2013, 20:11:54 »

Искаш ли да ти дам моята рокля назаем, не е бяла  Big grin
Нашите халки са смесени бяло и жълто злато и са малко шантави, ама то това се дължи на ненормалността на семейтсвото ни Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #68 -: Ноември 29, 2013, 22:00:25 »

Минахме по реда, датата е днешна Smile Снимки - по-натам.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #69 -: Ноември 29, 2013, 22:29:00 »

Сега и ние ли толкова лаконично трябва да поздравяваме? Lol

Нищо, аз си изцвилих тука ентусиазирано и сега по-спокойно и уравновесено ви пожелавам всеки ден да ви е специален и особено жълт, да се влюбвате отново и отново и да си направите едно голямо, шумно и шантаво семейство!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #70 -: Ноември 29, 2013, 22:36:01 »

Кукувици пълни  Lol
Равносилно е на "аз родих", ей така, нищо особено  Cheesygrin
Честито. Много, ама много любов и разбирателство ви желая. И пълна къща с деца  Kiss
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #71 -: Ноември 29, 2013, 22:58:47 »

Ех, честито, лудогорско пиле! Обичам ви, всичко най-рунтаво ви желая, само да не е мечка! Kiss
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #72 -: Ноември 29, 2013, 23:10:06 »

Честито, Гале, много, много щастливи трепети Smile

Щом това е минало по ред, значи сега е ред на сестричка Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #73 -: Ноември 29, 2013, 23:40:32 »

Честито, бе, откачалке!!! Много либоФ ви желая!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #74 -: Ноември 30, 2013, 09:25:03 »

Честито, честито Smile
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: