star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Лечение на бактериална инфекция
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лечение на бактериална инфекция  (Прочетена 7349 пъти)
Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« -: Септември 16, 2013, 17:08:31 »

Вече няколко дни отлагам да си почна лечението за бактерии в урината и бактериална вагиноза, защото все си мисля, че изписаното ми лечение ще ми се отрази разнопосочно, да го кажа меко.

Хайде, с антибиотика ще оцелея, защото съм пила подобен със същата активна съставка и преди. И 4 фасижна наведнъж ще глътна щом трябва, но не мога в един и същи ден (втория) да изпия 2 г антибиотик, 2 г фасижин и  1,5 г микомакс (профилактично, да не направя гъбична инфекция) като микомаксът ми е изписан за три поредни дни, което ми се вижда твърде много.

Аз съм голяма паника на тема лекарства, чета си листовките по 16 пъти, следя се за нежелани реакции, склонна съм дори да си ги измисля.

Та, вие как бихте ги изпили - аз ще сменям схемата, но се чудя кога да го изпия този микомакс. Тежа 42 кила и това също ме притеснява, ще взема да се тръшна...

Извинявайте, че ви занимавам, но две глави мислят по-добре от една... Мерси за мъдрите съвети, ако някой има опит и знания по въпроса.

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #1 -: Септември 16, 2013, 17:17:28 »

От колко милиграма е този микомакс, веднъж питах аптекарката и тя ми каза, че гъбичките към 3-тия ден се активирали. Ако те притеснява така изписаното лечение пий микомакса като изпиеш антибиотиците, той така или иначе дейстава няколко дни и да имаш гъби ще ги избие. Щом си и 42 кила (ххохохохохохо 42 кила:}:}:}:}) давай първо антибиотика, после против гъбички. Защо са три хапчетата микомас, винаги съм пила само едно и безотказно е действало.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #2 -: Септември 16, 2013, 17:18:11 »

4 фасижина?! Той беше брутален откъм реакции май. Но нищо не мога да кажа, не разбирам и не съм лекар, ако се съмняваш - най-добре се консултирай с друг лекар. Или пък поне с някой фармацевт?
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #3 -: Септември 16, 2013, 17:25:58 »

Микомакс е от 150 мг и винаги го дават в листовките по 1, но аз съм много рецидивна... Разбирам три поредни седмици, 3 поредни месеца, но 3 поредни дни няма да го изпия. Лечението с АБ е само за три дни, защото са 10 - 2 х 2, и май наистина ще го изпия като спра АБ или последния ден.

Биз, недей така, да не го бъркаш с Флажил. Фасижин ми изглежда по-... нестряскащ, ама ми е нов.

А пък лекарят ми ми каза, че това е най-щадящият вариант и го мисли и ме вижда, че съм слаба, не ме претупа, ама няма той да се тръшне, ако се предозирам нещо...

Мерси, момичета Smile

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #4 -: Септември 16, 2013, 17:29:17 »

За микомакса има различни схеми, някои дават по 1 хапче, някои дават по 3, обикновено в началото, в средата и в края на лечението, но съм виждала и схеми с по три хапчета.

Що се отнася до Фасижина - мъжът ми изпи 4 наведнъж (микоплазма/уреаплазма ли лекуваш?) и такива адски гъби хвана...така че може схемата да ти е съвсем адекватна. Надявам се ги пиеш след антибиограма, защото Фасижина е бахти гадното нещо, а мисля, че е вече поостарял и на мен лично не ми реши проблема.

На твое място нямаше да пипам схемата, изписана ми от лекар. Я си кажи изобщо цялата схема, а не само втория ден.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #5 -: Септември 16, 2013, 17:36:41 »

Абе по-скоро бих отишла на друг лекар, и 4 фасажина, като три микомакса ми се вижда удар с чук за 42 кила.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Септември 16, 2013, 20:00:13 »

4 фасажина е стандартно лечение, ще ви дърпам ушите начи!!! Понякога се нервирам като прочета някой да каже: "много е", щото така му се е сторило! В самата листовка пише, че се пият по 2г еднократно!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #7 -: Септември 16, 2013, 20:14:54 »

Може и да ги бъркам, Маги. Имаше едно, дето помня, че се пиеше по две и много гадене следваше от него.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #8 -: Септември 16, 2013, 21:04:32 »

Благодаря, Ути, питах и фармацевтката и тя така каза - 4, но каза, че не предизвиквало гъбички. Да не би да е било от друго на твоя мъж.

Утре ще звъня на лекаря да се разберем за микомакса, аз малоумно съм написала, че  е грам и половина, а то реално e много по-малко.

То като се филмира човек, и вижда звездички преди да е глътнал каквото и да е.

Мерси на всички за съветите Smile)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Септември 16, 2013, 22:01:51 »

Сигурна съм, че беше от това, но все пак неслучайно са ти изписали и Микомакс. Те обикновено го изписват през 2-3 дни, защото е с натрупване, но няма да се учудя и на тази схема.

Внимавай с Фасижина, че имам спомен, че ми стана много лошо от него. Но се преживява де. А правиха ли ти антибиограма все пак? Имаш ли идея какво конкретно лекува тая лекарка?
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #10 -: Септември 16, 2013, 22:15:00 »

Не е лекарка, а Кузманов. Гарднерела вагиналис е причина за вагинозата, в урината са открили стафилококус сапрофитикус. За с.с. имам антибиограма - всичко изброено е сензитив, за г.в. - нямам антибиограма.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Септември 16, 2013, 22:19:06 »

Ааа пък в него изобщо не бих се съмнявала, много добро впечатление ми направи като бях при него Smile Там ми откриха изобщо проблема на мен Smile
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #12 -: Септември 16, 2013, 22:40:51 »

Аз в него не се съмнявам, в себе си се съмнявам... Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #13 -: Септември 16, 2013, 23:25:11 »

Маги, питай си лекаря щом се безпокоиш, защото съвети от типа "много е" от хора, които дори не знаят какво лекуваш не са ти от полза, даже може да ти навредят.
По принцип смятам, че сехмата ти е ОК, но е важно да си коментираш с АГто за свое собствено спокойствие.
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Септември 16, 2013, 23:28:04 »

Баш Smile
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #15 -: Септември 17, 2013, 15:21:33 »

Каза ми така да си остане, стискайте ми палци :(( Хлип...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Септември 17, 2013, 15:37:51 »

Споко, нищо няма да ти стане, виж на мен какъв АБ ми бяха изписали...на Коледа, баш на 25ти търсих кой да ми измери спешно кръвното, че щях да умирам. Lol Razz
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: