star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Отпускарска 2013!
Страници: 1 2 3 ... 10 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отпускарска 2013!  (Прочетена 48597 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« -: Юни 26, 2013, 16:05:46 »

ВъзмУтена съм че нямаме темичка за тазгодишната почивка. Кажете сега,къде ще ходите на почивка- морски или планинка? С децата ли,с кучето ли? ;)
Аз съм планувала средата до края на август да съм си в България с една близка моя приятелка-германка и съм в голяма чуденка къде да я заведа на море? Мислех по 2-3дни на 2-3 места по черноморието,в приятно хотелче и възможност да се види нещо,не държа да я водя в Съни ..
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #1 -: Юни 26, 2013, 16:12:03 »

Ние отиваме за Джулай на Камен бряг, но това е по-скоро междинно събитие.

Иначе, ще ходим на палатки в Крапец. За любителите на тази форма на летуване - отново препоръчвам.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2 -: Юни 26, 2013, 16:24:13 »

Юли - дълъг уикенд (3 дни) в Аспровалта, Август - дълъг уикенд (3 дни) в Балчик и Септември е истинската почивка - 10 дни в Халкидики, 2 в Кърджали /Перперикон/ и 5 дни в Сопот и Карлово.

В Аспровалта сме само двамата, в Балчик - компания и кучето, през истинската почивка сме пак с компания, но в по-тесен кръг и без кучето Smile

Междувременно гледаме да отскачаме до някъде уикендите, но друго си е като си в отпуск.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #3 -: Юни 26, 2013, 16:27:15 »

Опитвам се от 4 до 7 юли да направя едно ходене с Цвета до Огняново или до морето, после август ние сме в Мармарис и май ще е това, че нещо съм във финансова криза и без друго...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #4 -: Юни 26, 2013, 16:37:36 »

Аз вече съм на отпускарска вълна, ама на макс. На 12.07 заминаваме за 5 дни за Албена, а от август се изнасям на село, вероятно с детето, защото подозирам, че ще ми е добре да съм без обхват, пък и ще изпукаме от жегите в града. Иначе от както се е стоплило разпускаме почти всеки уикенд на вилата, тази седмица откриваме и басейна, в който ще си плакна само краката  Lol
Към края на юли ще си направим и един дълъг уикенд на планина, зависи кога мъжо ще се завърне от командировката в Чехия. И друго не планирам, защото психологическата ми граница за по-дълго пътуване е до края на юли, после честно казано ме е страх.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Юни 26, 2013, 17:42:49 »

Ние другата седмица сме за 3 дни в Цигов чарк, на много хубаво местенце. Ще си правим традиционната среща с колегите от университета, така че ще е яко избухване както винаги. Много е готино, че всеки път имаме по някое ново бебе, цяла банда станаха вече и то само момчетии  Lol

И това е, нищо друго не планираме, ще си ходим тук на плаж и на разходки, и без това покрай местения и други хамалогии нито пари има, нито време.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #6 -: Юни 26, 2013, 17:46:54 »

Уу, живна тоз форум най-накрая!
Ние започнахме лятото със семейна екскурзия в Хисаря, началото на юли имаме 3 дни с голяма компания на вила в една живописна вила до Шумен, а сега планирам и един Тетевен или средата на юли, или август, остава да уточним някои работи  Big grin И това ще е - кратки моменти на бягство.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #7 -: Юни 26, 2013, 18:24:00 »

Една седмица на Халкидики, засега е това. Имахме планове за октомври/ноември една седмица Хургада ама и тази година не виждам как ще стане. Реално и Халкидики-то се размина само щото нямаше как да отменим резервацията толкова късно...Дано поне си починем добре Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #8 -: Юни 26, 2013, 20:54:42 »

Седмица или десет дни в Турция на море, засега това ми е планът, началото на септември с компания и сестра ми. Ако това не се организира според очакванията ми или нещо се откажат, защото още нямаме резервации, то само със сестра ми някъде навън. И поне един уикенд като захладнее ще си направя хубав, Охрид ми се върти в главата или подобно. Дано успея и друго да си организирам, малко шарене на наша земя, но като гледам как нямам свободно време и ми бавят парие, може и да увисна. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #9 -: Юни 26, 2013, 21:01:48 »

На първо време е морето-7-11 юли на Поморие.По-нататък ми се иска да отидем поне за 3 дни и на планина (Априлци или Рибарица),обаче е под въпрос.На морето ще сме ние с мъж ми и детето,едно много близко семейство с момче на 4 год и техните кръстници,които не познаваме с хлапе колкото нашето.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #10 -: Юни 26, 2013, 23:04:49 »

За мен едно голямо, тлъсто НИКЪДЕ  Lol  Razz Ако имам много късмет, другата седмица ще ме вземат за няколко дена в Сърбия, че имат участия с групата, което значи, че те ще си репетират и ще обикалят по уъркшопи, а аз ще кибича и вероятно ще работя, така че голяяямата почивка  Rolling Eyes Да не говорим, че едва ли ще отида така или иначе  Razz Само ще гледам снимки във фейсбук и тая година. Мъж ми покрай университета и музикално-театралните ангажименти си изпука целия отпуск за годината, да ми е честито  Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #11 -: Юни 27, 2013, 00:14:42 »

Браво бе, какви хубави почивки сте заформили Smile Ние тази година нищичко. Или поне не сме планирали. Разчитам на външна помощ - че приятеля ми, който се върна от Щатите ще ни организира за традиционната почивка на компанията, която миналата година пропуснахме, както и че нашите традиционно ще ми подарят за рождения ден уикенд някъде Smile
Но вашите всички звучат супер Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #12 -: Юни 27, 2013, 08:25:00 »

ехаааа страхотни почивки....ние няма да ходим никъде, нямаме нищо планирано...дори тази година и с плажа ще се размина, преди 2 дни отидохме с мъжо на плаж да си начеше той крастата, ама мен като никой бански не ми става и си седях с дрехите през цялото време....
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #13 -: Юни 27, 2013, 08:52:29 »

Нашият план е Парга - Превеза - Лефкада - Метеора - Солун - за около 9 дни общо. След две поредни морета на Закинтос, всяко традиционно море ни се струва скучно и неатрактивно. Просто не мога да си представя да отидем на място, където да има само плаж и ние да сме ежедневно на него. Трябват ни повече обиколки и разнообразие в природата. Дано ни се получи замисълът, че ще бъде без предварителни резервации и на място ще се настаняваме.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Юни 27, 2013, 11:05:41 »

Ивена, вие с кола ли бяхте до Закинтос? Аз честно казано не останах очарована - да, красиво е, но не си струват нито пътя, нито цените, а учудващо на Ситония/Халкидики има също толкова закътани плажчета с красиви неща за гледане.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Ivena
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юни 27, 2013, 11:22:21 »

С автобус. Използвахме услугите на една агенция. А вече на място наемахме кола/лодка/организиран круиз около острова според времето и желанието. Общо взето всеки ден бяхме на различно място. На мен островът ми е любимо място завинаги. Може би, защото ни беше първото море с половинЪТ, но наистина имаме прекрасни спомени.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Юни 27, 2013, 11:40:43 »

Олеле, вие сте побъркани, с автобус, ние бяхме с кола до Кефалония и един ден до Закинтос като по пътя спахме в Делфи, ако някой ден имате път натам с кола, задължително идете там, просто съм без думи, толкова невероятно магическо място е!

На Ситония/ Халкидики също винаги сме на нов плаж, всеки ден миткаме с колата насам-натам, има разкошни малки уединени плажове, със скали, с пясък, абе...нямам търпение Smile
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юни 27, 2013, 12:00:17 »

Сигурно и на мен щеше да ми се стори ужасен ужасон пътят, но автобусът беше голям, относително празен и климатизиран, пътувахме на две съседни двойки седалки самостоятелно, та, някак по-леко преживях нощния преход. Тази година, живот и здраве, сме с кола.
Активен
juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #18 -: Юни 27, 2013, 12:26:32 »

Ние открихме сезона с една седмица на Халкидики миналата седмица. Евентуално август месец може би ще мръднем до нашето море и евентуално нещичко и за септември за годишнината ни ще мислим.
Оооох, Закинтос  Wub ние трябваше да сме там вместо на Халкидики, но в последния момент ни отмениха полета. Тоооооллова му се бях наканила и ми се ходеше. Може да споделите някпя друга агенция или хотелче там направо, че рано или късно ще стигна до там.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #19 -: Юни 27, 2013, 12:55:44 »

Не е ли адска жега в Гърция баш посред лято? Ние най-късно през май сме ходили и то в по-северната част и пак щяхме да изпукаме.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юни 27, 2013, 13:22:37 »

На мен ми е супер, по цял ден на плажа изобщо не усещам жегата. Виж, в Турция само един път съм ходила баш лятото и въздух не можех да си поема. Септември е идеално.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Юни 27, 2013, 13:32:23 »

Лори, ние сме редовни там, та ще ти кажа, ходим в началото на юли и е доста горещо, но не е като да ти стане лошо, 31-32 градуса е, но примерно на островите (Йонийските) е значително по-хладно.
А в Турция веднъж бяхме юли и как не умряхме не знам.

Добре де, сериозно, какво им харесвате толкова на тия острови - красиво е на картинка, ама иначе - плажовете са каменисти, много рязко става дълбоко, има страхотни мъртви вълнения, отделно е значително по-хладно и ветровито. Нито може да се плацикаш, нито може да се гмуркаш, а е и тройно по-скъпо и по-далече. Сериозно, обяснете ми, моля ви се.
« Последна редакция: Юни 27, 2013, 13:35:25 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юни 27, 2013, 14:44:22 »

Айде, имаме Комплекс Градина от 4 до 7 юли, Огняново. Да заведем малко дивакчо и да я пращаме най-после на село, че нямам търпение Lol
Малко го дават да вали, ама дано пък по този край на страната ни се размине Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юни 27, 2013, 14:51:10 »

И ние днес заковахме 10-14 юли - Тетевен.  Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #24 -: Юни 27, 2013, 15:29:02 »

Еее, Лъвче, с вас ще се разминем. Не знам още как ще организираме ходенето до Варна, но предполагам ще е на отиване  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #25 -: Юни 27, 2013, 17:06:40 »

И ние днес заковахме 10-14 юли - Тетевен.  Big grin

Уааааааааааааа!!! Ние 12-13-14 ще сме на село (12 км от Тетевен), живи и здрави, за да оставим Цвета! Хайде срещааааааа!!!
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2672

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #26 -: Юни 27, 2013, 18:12:06 »

Ние планираме в края на август да сме в Китен без Адата, нея ще я гледа свекърва ми.
Нямам търпение, чак бански си купих!

Имам и огромно желание да видя рилските езера това лято. Крайно време е, че им се каня от години.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #27 -: Юни 27, 2013, 20:47:19 »

И аз да се разпиша. Неочаквано и изобщо не обмислено морето е запазено, а отпуската ми е одобрена. Компанията избра Синеморец и плати резервацията. 4ма сме. За първи път ще ходя с тях на почивка. Не знам какво е да си 15 дни в отпуска, 13 от тях на морето. Но нямам търпение да дойде август. Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #28 -: Юни 28, 2013, 10:21:58 »

Фей, тази година като не се видим на морето ще се видим в гората  Cheesygrin
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #29 -: Юни 28, 2013, 11:11:42 »

Ще проведа сериозен разговор с алкохолното ми другарче, да му предложа да отидем до Полша при третото. Евентуално има някакво море в Гърция с една девойка, но това е само подхвърлена идея.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #30 -: Юни 29, 2013, 10:24:39 »

Оу, че свежарска темичка! На мен тази година за първи път от 5 годишна вероятно ще ми се случи да планувам 9 дена на море. И то защото ще взимаме и Косматия, утре тръгваме за Каваците. Въпреки че се дърпах за южното черноморие, грабнаха ме защото почти навсякъде позволяват с домашни любимци и ми станаха симпатични. Иначе отпуската ми започна още миналата седмица, но лошото е, че съвпадна с първата партида връщащи се от море беззъбаторчета, съответно имах един тон бебешки пъпки от претопляне за преглед, съответно си работих пак всеки ден. Обаче схемата ми против чревни вируси е ефективна.
Определено съм се наточила за плуване с делфини в делфинариума, та ще има едно отиване до Варна, което ще гледам да е в почивен ден, за да мога да хвана поне някои от вас да видя. Половинката обаче като се е обаждала за информация са му казали, че всичко било фул и да сме пробвали пак, можело да пуснат допълнителни часове. Явно ще им се тръшна, ще се разрева и ще заплаша със самоубийство, ама ще се намъкна в тоя басейн и това е!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Юни 29, 2013, 12:24:28 »

Оу, половинката? Блоули, разказ, разказ!!!
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #32 -: Юни 29, 2013, 13:33:39 »

Ние ако успеем да си откраднем 2-3 дни по морето. Възнамерявам да оставим малкия на някоя баба да го гледа. Ама ако ще се случва това ще е към края на лятото  - началото на септември, та да е поотхвръкнал малкия. Няма да е пагубно да го оставим за 3 дни, нали? Все пак, живот и здраве, тогава ще е на 5 месеца.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #33 -: Юни 29, 2013, 16:24:37 »

За бебето няма да е пагубно, може бабата да се травматизира:} Супер ще е и с нови сили ще си го гледаш след това. Ние ходихме във Велинград и пак се глася да идем,може би в друг хотел само, защото в този, който бяхме всичко беше страхотно, но храната ужасяваща
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #34 -: Юни 29, 2013, 17:07:55 »

И аз да се разпиша. Неочаквано и изобщо не обмислено морето е запазено, а отпуската ми е одобрена. Компанията избра Синеморец и плати резервацията. 4ма сме. За първи път ще ходя с тях на почивка. Не знам какво е да си 15 дни в отпуска, 13 от тях на морето. Но нямам търпение да дойде август. Smile

Синеморец - добър избор.
Силистар е близо, на 5 км. Любим плаж, любими скали, познати летуващи, хипарски нощи.

Сърцето ми е там.

При мен се очертава основна почивка в Родопите. Уикенди в Рибарица. Много планинско. Ако има море, ще е Синеморец.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 29, 2013, 19:32:29 »

Али, преди 8-9 м. е идеалното време да го оставяте, после почва драмата и ревовете...
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #36 -: Юни 29, 2013, 21:09:08 »

Оу, половинката? Блоули, разказ, разказ!!!
  Ще има, само още съм в дилема в кой подфорум да го цъкна. Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Юни 29, 2013, 21:11:44 »

Shocked Shocked Shocked

Що, има вече сватба и бебе ли??? Surprised
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юни 29, 2013, 22:06:59 »

Къде преглеждаш беззъби, претоплени отвратяги?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юни 29, 2013, 22:25:04 »

Блоу, пишеш веднъж на високосна и говори повече за делфините, отколкото по същество! Обидени сме Cheesygrin
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юни 29, 2013, 22:34:10 »

И сватба и деца има, ама ... само той Cheesygrin
Ще разкажа, ама ще ме анатемосате, чакайте първо да си изкажа тирадата за делфините.
Димитровче, в кабинет преглеждам, в болницата. И вече, да ви кажа честно, се чудя защо не съм видяла нито едно форумно бебе!
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #41 -: Юни 29, 2013, 23:28:42 »

Къде преглеждаш беззъби, претоплени отвратяги?

Lol Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юли 01, 2013, 15:37:46 »

Фей, тази година като не се видим на морето ще се видим в гората  Cheesygrin

Да w00t Няма ли да е толкова яко? Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #43 -: Юли 02, 2013, 11:03:49 »

Я разкажете и препоръчайте нещо за Гърция, не сме почивали там от много време. Ходим до Кавала за някой уикенд и това е. Преди години съм била с нашите на Халкидики и на Корфу, но с тях не се обикаля и се ходи само на плаж, та нямам много опит.

Аз бих търсила по-луксозен хотел с хубав плаж (основно водата ме интересува) и ако има какво да се разгледа наоколо ще е супер.
Мислех да комбинираме Метеора с Катерини, но и тази година цялата отпуска е глътната , а за уикенд май не си заслужава, поне още ден още трябва. Но събирам идеи за догодина, а може и да измисля ден-два, ако Ути ме зариби с нещо  Cheesygrin

Ут, и аз вече не обичам острови сред огромното разочарование Малта. Много по-добре си е Гърция или Турция континентални части- да има и хубав плаж и нещо историческо наблизо примерно. От островите ми е останала слаба мечта за Малдивите, но май повече си заслужава Тайланд, ако ще се прави далечна и скъпа екзотична почивка.

При нас оставащи почивки са: един уикенд на морето през юли, един дълъг през август (ако успеем и два, ще е супер), а септември за 3 седмици в Испания- то няма да е съвсем почивка, ама с половин свободен ден на крачка от морето няма как иначе да го нарека. Два от испанските уикенди пък са планирани за Севиля-Кордоба и Фаро-Лисабон (второто португалско де  Cheesygrin). И Гибралтар искам да видя поне за ден.
Куче си взимаме винаги, когато сме в България или в чужбина с кола, само със самолет не става.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Юли 02, 2013, 11:08:05 »

Корни, аз съм с две ръце за Ситония/Халкидики, 3 пъти по-евтино е от островите и има неподозирани малки симпатични скалисти плажчета, където може да се усамотиш. Палиш колата и караш просто. Всеки ден на нов плаж. Аз съм супер доволна Smile
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юли 02, 2013, 11:19:36 »

Корни, за посоката Метеора и Катерини, за по-луксозно място, аз лично препоръчвам това - http://www.mediterraneanhotels.gr/content.asp?id=2 Влюбена съм в огромния плаж и страхотната база и най-вероятно това е едно от малкото места, които ще повторя за почивка. Сега на Халкидики бяхме в едно курортче - Геракини, което е между Касандра и Ситония и можеш да обикаляш и в двете посоки, което се оказа много удобно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Юли 02, 2013, 12:06:52 »

Тази година поради липса на места надолу по Ситония, и ние планираме да сме в района на Геракини.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 02, 2013, 13:55:43 »

Ути, да препоръчам, ако не сте резервирали? Хотел Decauville Геракини. Семейно хотелче за без пари обаче стаите са супер (само да не са на приземен етаж) и терасите са огромни, а персонала е супер любезен. Това, ако не търсите спа-ра и всякакви такива глезотии де.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Юли 02, 2013, 14:03:19 »

Мерси, не търсим глезотии, ама вече имаме резервация, тъпото е, че изобщо не искахме там, но нямаше места вече на юг.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #49 -: Юли 04, 2013, 22:11:20 »

уф, най-накрая и ние ще почиваме .. на Силистар, о йе ! на 20-21 тръгваме, като преди и след това ми се очертава по една седмица в Габрово, дано успея да си почина ..
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #50 -: Юли 04, 2013, 22:39:24 »

Къде на Силистар - в смисъл палатки, къмпинг или нещо друго, че ние ходим на Ахтопол обикновено и ме заинтригува... Аз още не знам кога ще съм отпуска, че зависи от шефовете, ама ми се иска една седмица на море и евентуално 4 дни (дълъг уикенд) на планина... ама да видим дали ще ме огрее.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #51 -: Юли 05, 2013, 00:37:23 »

ами то там е само къмпинг ... ние взехме единственото бунгало, защото преценихме, че ще е по-удобно за детето .. и две палатки към компанията ;)
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #52 -: Юли 05, 2013, 00:41:17 »

7 дни в Рим и Неапол.. КАТО ГРЪМ ОТ ЯСНО НЕБЕ за рождения ми ден!!!

Имам най-добрия мъж на земята, още не мога да повярвам. Wub
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #53 -: Юли 05, 2013, 09:12:24 »

Много яко Smile Особено за Рим, ако не сте били, много ще ви хареса (то и да сте били, този град не омръзва). Ти днес ли имаш рожден ден? Ако да, ЧРД Smile

За Неапол обаче...как да го кажа...недейте с големи очаквания. Това беше най-неприятното място в Италия, колкото и странно да звучи. Много е занемарено и ти се струва, че на следващия ъгъл ще те убият или поне оберат...Направо не можех да повярвам, че това е прочутият Неапол.
Активен

motley
Newbie
*

« Отговор #54 -: Юли 05, 2013, 14:43:09 »

Благодаря, вчера ми беше рожденият ден. Smile Не сме ходили в Италия изобщо, а и почти никъде другаде. Много се вълнувам!

На теб къде в Италия ти харесва най-много? Мисля, че не е късно да се откажем от Неопол, но на мен ми е заповядано да не търся информация и да не се притеснявам за нищо (която заръка не спазвам много-много). Ще пейстна на мъжа твоите впечатления.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Юли 05, 2013, 15:29:34 »

Ами зависи дали ще бъдете с кола, или не. Ако сте ограничени със самолет/автобус, аз бих избрала Рим (поне 3-4 дни) и Венеция (2-3 дни стигат).
Ако сте с кола и имате повече мобилност- добавям Флоренция, Ла Специя с прочутите Cinque Terre (тях не можахме да видим, но си заслужава със сигурност), Пиза, белите градове по Адриатика (вариантът с ферибот до Гърция е интересен).
За Неапол- човек трябва лично да се увери, иначе ще ви човърка, така че щом е решено- идете. Поне не планирайте много време за там. Някога е било много хубаво, но сега изобщо не можеш да видиш града, превърнат е на пазар- има стотици сергии с боклуци, емигранти ти досаждат и ти пробутват глупости, по невнимание си купих магнит на Истанбул, вместо на Неапол, беше изложен с останалите- прави сметка каква селяния е. И около гарите и т.н. е адски, адски мръсно, не се бях отвращавала от друг град така дотогава.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #56 -: Юли 05, 2013, 17:43:35 »

Мотли, била съм в Рим, Венеция, Флоренция и Пиза.

Изкарах един месец в Рим и искам да се върна и да ям сладолед в the oldest ice-cream factory ( http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g187791-d191005-r131856553-Palazzo_del_Freddo-Rome_Lazio.html ), да стоя при артистите на пиаца Навона и да изпия чаша вино в Трастевере!!!!!

Когато бях аз исках да пътувам до Неапол, но лекарите от болницата казаха, че през лятото не бил така приветлив, защото не успявали да се справят с извозването на отпадъците. Така и не отидох.

Флоренция е град с много  изкуство и дух в него. Всяка вечер седях и слушах един музикант до църквата в центъра и не можех да му се наситя. Ако сте любители на изкуството прекарайте 2 дни там. През Пиза можете да минете навръщане към Рим за 2-3 часа да видите кулата. Препоръчвам да пътувате с влак!

Ако имаш някакви въпроси ще се радвам да ти дам инфо Smile
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 17:46:20 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юли 06, 2013, 15:05:31 »

Ох, не ми говорете за Италия ...това прекрасно място!
Но днес от нищото ни излезе едно уикендче другата седмица за Созопол с друзята, много гот ми стана! Отделно по-другият ще сме на сватба в София, та ще има малко движение при нас най-накрая Smile
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2672

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #58 -: Юли 06, 2013, 15:27:52 »

И аз най-после ще ходя на сватба w00t Не съм ходила от 5 години и нямам търпение. Още повече, че ще е на морето и на близки за нас хора Wub Та добавям 2-3 дни през септември в календара на почивките и размишлявам да вземем ли Ади с нас или толкова много път за 3 дни ще й доде в повече Confused
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юли 06, 2013, 19:27:37 »

Варненци, в петък на 12-ти около обяд ще ви бъде ли удобно да спретнем срещичка? Ще сме умрели от глад и от сега го виждам как муам Макдоналдс Cheesygrin
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #60 -: Юли 06, 2013, 19:58:48 »

Зависи на кой Макдоналдс и по кое време. Аз съм близо до МакДрайв и обедната ми почивка е от 13:00 до 14:30 Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юли 06, 2013, 21:00:16 »

С кола сме и ще дойдем, където ви е удобно  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #62 -: Юли 06, 2013, 23:12:26 »

Ние сме извън града до 13-ти за съжаление.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #63 -: Юли 07, 2013, 01:16:51 »

Аз мога на другия, дето се видяхме преди и то за бързо Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юли 07, 2013, 11:13:59 »

Освен да държим връзка и да измислим в движение друга среща, че и без това ги дават дъждовни съботно-неделните дни, да се разходим тогава до Варна. А и мислим до Балчик да отскочим. Ако ви е по-удобен уикенда  Smile
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #65 -: Юли 07, 2013, 17:16:22 »

Почивните дни са по удобни определено Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юли 07, 2013, 22:27:27 »

Много ми хареса Огняново, 100 пъти повече от Велинград. Не знам, предпочитам помаци пред цигани.
Страхотно минаха кратките ни дни там, с прекрасно време, басейни, разходка и ако злоби се тръшкаше по-малко и се мирваше поне за миг, щях да кажа, че беше рай! Smile
Много са любезни хората, красиво е, водичката е супер, абе гот! Smile Ще напиша хотелите, в които бяхме в темичката, за архив Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #67 -: Юли 08, 2013, 10:07:25 »

Ние се завърнахме от Цигов чарк и даже не знам какво да разказвам, защото няма такова двуполюсно преживяване  Lol Получи се страхотно, много весело и емоционално, понеже се събрахме около 25 човека, заедно със 7-те деца и ни беше толкова хубаво, семейно, онази сладка лудница, която си правим всеки път с колегите. От друга страна, беше най-каръшката ни почивка евър и добре, че се постарах да не обърна внимание на лошите неща, защото щях да си проваля цялото прекарване. Първо, оказа се, че да се юрне бременна жена да пътува с кола по 10 часа във всяка посока, е глупаво, безотговорно и опасно. Особено ако въпросната бременна се е разболяла зверски и й е толкова лошо, че името си не може да каже. Когато най-накрая се замъкнахме там и започнахме да се настаняваме, мъжът ми, който държеше нищо да не пипвам, той щял да пренася всички багажи, ми сервира, че е забравил чантата на детето. И трябваше непрекъснато да пера 2-3-те чифта дрехи от ръчния му багаж и да взимаме от другите деца. На всичкото отгоре, времето беше чудно просто - студ, бури, никъде не можахме да мръднем, а за нас да не ходим по забележителности, е цяла трагедия. Дори предварително така се бяхме надъхали, защото се оказа, че по същото време съвсем близо до нас има мотосъбор, а в съседното село - панаир, но и на двете не можахме да отидем. Добре поне, че управителят на комплекса се съгласи да пусне парното, макар и с малко мрънкане, че щели да го обявят за луд да пуска парно през юли. Както и да е, имаше си чар и в дъждовното време и пак ни беше много весело, макар че аз прекарах доста време в леглото и не можах да нагуша един пухкав бебешок, само го гледах с влажен поглед отдалече.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #68 -: Юли 08, 2013, 13:34:28 »

Просто... добре, че е минало Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юли 08, 2013, 15:00:55 »

Да  Lol Макар че съм много горда със себе си, че не ме изби на мрънкане и сдуханост и всъщност ми беше доста приятно и се забавлявах. Бурите в планината са удивителни, а и после много повече оценяваш слънчицето и моментите, в които излизахме пред вилите да се припичаме и да хапваме диня, бяха страшно блажени.
Активен

motley
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юли 08, 2013, 15:40:07 »

Korneliq и HappyHeart :Р,

И други хора потвърдиха, че в Неопол е мръсно и престъпно и хич не си заслужава, така че отпадна. Аз се запалих по Флоренция, но мъжът твърди, че са му много тези над 4 часа път до там и ще си отидем специално някой ден. Оптимист! Smile Изглежда, че ще прекараме цялата седмица в Рим. Никак, никак не се оплаквам де! Между другото, в началото една седмица ми звучеше много, но взе все повече да се смалява.

Казаха ми, че плажовете в близост до Рим не си заслужават. Имате ли наблюдения? Въобще не се бях замисляла, че трябва да има плажове там.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юли 08, 2013, 15:42:50 »

зарежи плажовете, седмица в Рим  Wub задължително да прекарате ден в парк Боргезе Smile
уредено ли ви е спането ? мога да препоръчам квартира ;)
Активен

motley
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юли 08, 2013, 15:49:13 »

Villa Borghese Gardens ли? Ех, че приказно изглежда!!

Хотелчето е избрано, но не е резервирано. Искам да чуя предложението. Smile
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юли 08, 2013, 15:49:45 »

Божее, къде ще ходите в други градове, то и една седмица в Рим няма да ви стигне, особено ако сте такива музейни откачалки като нас  Lol На нас във Флоренция една седмица ни дойде съвсем точно, за да разгледаме всичко и то като се има предвид, че е доста малък град. А Рим ми е голяма мечта и за по-малко от седмица не отивам там, че много ще ме е яд. Благородно ви завиждам, твоят мъж явно е една порода с моя  Lol

Ох, нашата злощастна мини-почивка още ни преследва - сега се оказа, че едно от децата е било с шарка  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #74 -: Юли 08, 2013, 16:11:10 »

Villa Borghese Gardens ли? Ех, че приказно изглежда!!

Хотелчето е избрано, но не е резервирано. Искам да чуя предложението. Smile

ще ти пиша на лични като се сетя как точно се казваха хората ;) иначе квартирата е на удобно място, около 20 минути пеша от гарата (там спират и автобусите от летищата), много уютно и приятно беше, 60 евро ношувката за двама.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #75 -: Юли 08, 2013, 17:05:20 »

Лораа, дано ви е подминала!!
И ние тъкмо се прибрахме от първата част от почивката. Изкарахме дълъг уикенд в една бутикова и леко прехвалена по мое мнение вила в едно село до Шумен. По пригноза трябваше всеки ден да вали и гърми, но буквално облаците се въртяха около нас и само по някоя капка отнасяхме. Пекохме се на басейна, пихме кокетейли, разходихме се в парка на Мадара и вечер откарвахме на маса до късно. За първи път оставихме Диляна (освен една командировка миналата година), при това в свекърите, но и тя е изкарала много добре и без да ни търси. Сега имаме планирана бърза серия от гости и плаж и в сряда живи и здрави отпрашваме на планина Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #76 -: Юли 08, 2013, 19:21:13 »

Мотли, аз бях само 3 дни във Флоренция и успях да видя основните неща и да усетя полъха на този град, но не съм фен на изкуството чак като Лора.

Иначе за Рим един месец не ми стигна да видя всичко и да се наситя. Ходила съм там на плаж и да ти кажа не е нищо особено, но ние бяхме на безплатен. Все пак не вярвам морето да е било много по-различно на платените. Всичко си е като у нас, само пясъкът е черен и циганите продават кокосови орехи, а не царевица. Мога да ти пратя 2-3 снимки. До плажовете се ходеше с едно влакче, което се взимаше от последната спирка на метрото и после един автобус. Ако много те интересува ще се разровя в картите си, за да се сетя.

Моля те изяж един сладолед в моя чест! По възможност от факторито, което ти споменах по-горе. И си искай да ти мацнат бита сметана!

И задължително прекарайте 1 вечер в Трастевере!!!!!!!
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 19:24:14 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #77 -: Юли 08, 2013, 20:04:22 »

Лъвче, да не е Булгара Еко Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #78 -: Юли 09, 2013, 06:32:48 »

Аха. Няма да повторя обаче.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юли 09, 2013, 07:27:39 »

Тя е на една приятелка. Не съм ходила, но по нейните префърцунени обяснения как я е правила, по снимки, цени и т.н. все ми се е струвало прекалено и все съм си мислела, че е от женска злоба, но сега поне имам истинско мнение Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #80 -: Юли 09, 2013, 09:54:16 »

Мотли, и аз мисля, че седмица в Рим е много яко и не стига. Ние вече не ходим толкова по музеи след първите ни ударни 2 години, но поне един ден във Ватиканските всеки трябва да прекара  Razz (За Лора, поне 3 дни  Lol ). И един ден за Колизея и около него, един ден фонтаните, музеите в самия Рим хич не са малко- дори да видите само някои, пак поне ден-два.. И паркове, дворци, абе там наистина не стига седмица, ние сме били 2 пъти по 3 дни и не успяхме да видим доста неща, а някои ми се искаше да повторим.

Надявам се този уикенд да стигнем до родно моренце, че вече 2 опита се провалят заради лошо време,дано този път се получи всичко както трябва. Нямам търпение и обещавам поне 2 пъти здраво плуване по час и повече  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 15, 2013, 10:16:07 »

Отпуската свърши  Sad
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юли 15, 2013, 10:26:51 »

Оф, бяхме на моренце за 4 дена.Толкова хубаво не съм изкарвала скоро, ама много кратко беше. Искам пак. :(
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #83 -: Юли 15, 2013, 10:56:13 »

Нямаше ли разни пияни нудисти при вас Cheesygrin Четох, че на Иракли точно имало някакви скандали с пияници, дето тормозели туристите.

Иначе и ние бяхме по южното черноморие, досега, когато софиянци са разказвали за там и съм виждала снимки, винаги ми е изглеждало екзотично-романтично, ама се оказа, че навсякъде е все едно, поне за мен Cheesygrin Дружно решихме, че не си струва да ходим по другите курорти за единия плаж Smile Но иначе изкарахме супер, децата изглеждаха много доволни, играха на сухо, на мокро, спаха, слушаха. С някои изключения от синеоко, къдрокосо естество.

Бях много учудена първо от това, че вече няма такъв народ по курортите и по плажа, и второ от цените. По-евтино беше от Варна за някои неща.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юли 15, 2013, 11:06:02 »

Нямаше ли разни пияни нудисти при вас Cheesygrin Четох, че на Иракли точно имало някакви скандали с пияници, дето тормозели туристите.

Еми, може нашите хора да са били от партията на нудистите  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #85 -: Юли 15, 2013, 11:16:12 »

Хахах, между другото изпуснахме купона за една бройка. Сутринта бяхме на плаж на Иракли, после тръгнахме към "Дълбока" и за малко сме се разминали с шоуто.
Иракли е огромен плаж , дълъг е около 4 км. Една трета е охраняема , като около 150 м са чадъри на някакъв концесионер , който държи и плажното заведение ( на чадърите има около 3-4 семейства обикновено), след това е свободната зона на която има около 20тина семейства. След охраняемата зона вече започват къмпингари и палаткаджии, които са веселяци като цяло. Има и нудяги , но те се развяват по към края. Общо взето е мноооого красиво, адски чисто, и наистина е романтично, точно поради това , че не е пренаселено. За мен е един от най-прекрасните плажове.

Биз, вие къде сте ходили на юг?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 15, 2013, 12:14:24 »

Ние бяхме в Созопол, като плажувахме на плажа на Смокиня. Били сме на Иракли, хубаво е, имаше някакви интересни блата, но и Камчия е така голяма и спокойна, например.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 15, 2013, 12:35:00 »

Ние пък бяхме 1 ден на Чифлика без дете и беше толкова яко, все едно бях 1 седмица...
Освен това установихме, че не ни се чака чак до 23 август за турското море и сега гледам оферти да направим един дълъг уикенд от 26 до 28 юли Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #88 -: Юли 15, 2013, 14:34:23 »

Ходи ми се и ма мен до морето за 2-3 дни, ако намеря време....  Rolling Eyes Вече бяхме за една вечер. То на нас всичко ни е за по-толкова, от работата ми се смеят как за минимално време се отвяваме на другиуя край на държавата. Иначе след 2 седмици ще правим пътешествие из Европа с кола за 2 седмици. Още не сме уточнили от къде ще минем и къде ще спираме и предвиждам, че ще е пълна импровизация, както винаги  Lol

А като пишете за Иракли - това е мястото, за което от няколко години слушам хубави неща и още не съм отишла  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юли 18, 2013, 09:55:23 »

Отиваме на мореее Clap  Very cool
26-28 сме в Царево с компания.
Много съм доволна. Добре ни се получи това лято, привсе, че няма лято и се спука от дъжд - Огняново, басейнчета в Чифлик, българско черноморие, Мармарис...Мисля сега петък, след работа да направя един басейн на Виктория Stuart
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 18, 2013, 14:03:46 »

Тъъъй, да дам и аз моя отчет от моренцето.  Cheesygrin
Супер беше, но твърде кратко, направо не го усетихме. Всъщност съм с доста противоречиви впечатления, но гледам да мисля позитивно. На отиване във Варна се видяхме с Лора и семейство. Съжалявам, че не се обадихме повече, но се оказа, че е ужасно натоварващо да почиваш с още едно семейство с малко дете.
 Малкият бабаит ни изпили нервичките, не мисля, че родителите му си починаха от цялото не-кане, забележките, глупостите му и безкрайната му лигня. Бях много щастлива, че в неделя ни беше последния общ ден. В неделя през нощта обаче мен ме налази някакъв вирус, изкарах нощта в тоалетната, загубих бройката на драйфането. В понеделник ми беше толкова зле, че си мечтаех да съм си вкъщи и да си страдам в моето легло. Обзаведох се със свещички (безценни са!) против гаденето, закрепих положението, но бях толкова отпаднала, че нито стигнах до ресторанта за закуската, нито успях да хапна нещо на обяд. На обяд Преслав пое щафетата, втресе го, пребледня, отпаднал и с болки в корема. Трупясахме се и оставихме детето само да се оправя. Да живеят лаптопите, филмчетата и крекерите. Вечерта бяхме най-ужасната картинка - слязохме до ресторанта да вечеряме, само за да може Мариела да се нахрани и да не остава сама, ако на някой от нас ни се наложи спешно повикване от тоалетната. Честно, мечтаех си за някоя баба да беше до нас и да ни помогне, супер е беззащитно цялото това състояние. Добре, че е голямо и разбрано детето, не се е вряла в нас, седя изолирана на другото легло и като цяло не ни е занимавала.
Във вторник бяхме вече оцелели след кошмарната гад. Изкарахме си най-готиния ден на плажа, с цацата, бургерите и лежането под чадъра. Наиграхме се, наснимахме се, беше супер семейно и мило. Жалко, че гадни, черни облаци и ужасно студения вятър ни изгониха от плажа.
Като цяло Албена ми хареса, семеен курорт, с хубав плаж, чиста вода, плитко, абе идеално да си заведеш малкото дете. Догодина обаче ще мислим в посока АИ, защото е ужасно скъпо да се нахраниш някъде за обяд, а бяхме само със закуски и вечери. На нито едно заведение не се почувствах добре, не ми беше вкусно и не ме впечатлиха с обслужване. Чужденците пък са ужасно прости, невъзпитани и на няколко пъти попадахме в такива неудобни ситуации, че ми идеше да си заровя главата в пясъка от срам. Като например едно русначе как се изпика право върху прекрасния ни дворец...на 2 метра от чадъра ни. Въпросното русначе беше с няколко години по-голямо от Мариела  Unsure
Хотелът биваше, верно старичък и позанемарен, но пък всеки ден чистеха стаите, храната беше супер вкусна и имаше страхотен избор. Пък и ни беше на 2 мин от плажа.
Та като направя равносметка, от всичките дни, вторникът ни беше най-интересен и изпълнен с емоции. Много се надявам да имаме възможност за още един уикенд на морето, така да не ми се връщаше в ужасния град  Sad
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Юли 18, 2013, 14:12:29 »

Това е много странно, нашите и тази и миналата година в Албена са били толкова зле от тоя вирус, че викали линейка. Какво има толкоз отровно там не знам. Как пък откакто ходим в Гърция нито веднъж не сме лепнали нещо?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #92 -: Юли 18, 2013, 14:17:19 »

За пръв път ми се случва, обикновено мен ме подхваща нещо като настинка - кашлица, хрема. Но този път толкова внимавах какво ям, че чак не знам от какво може да е. Предполагаме, че е от варената царевица, защото Мариела отказа да яде тогава с нас. Но пък от всичко друго, което и ние сме яли, е яла и тя, а и нашите приятели. Остана си мистерия, както и мигновеното ни оздравяване  Rolling Eyes
Иначе миналата година като бяхме в Кранево, се бях ужасила от мизерията по улиците, от препълнените кошчета, от разхождащите се котки и кучета, които спокойно се катереха по столовете в заведенията. Много гнусна картинка. А Албена е една чистичка, зелена, подредена, всеки ден миеха улиците.  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #93 -: Юли 18, 2013, 14:22:08 »

Как пък откакто ходим в Гърция нито веднъж не сме лепнали нещо?

Супер просто е - хората имат пречиствателни станции Smile Което не може да се каже за нас в пълна степен. Ти защо мислиш батко се пенеше по всички медии като открие пречиствателна станция, особено по морето... Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #94 -: Юли 18, 2013, 14:27:02 »

Имаш предвид, че не си изливат канализацията в морето ли? Rolling Eyes
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юли 18, 2013, 14:31:43 »

Е то и това пак не е критерий за нас, защото аз във водата не съм влизала, само до коленете, чешмянка не консумирам, умишлено и таратор изягвах, чай, кафе не пия. Детето не спря обаче да пие чай, къпаха се доста активно в морската вода, но пък винаги имахме под ръка шише с минерална вода  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #96 -: Юли 18, 2013, 14:42:45 »

Имаш предвид, че не си изливат канализацията в морето ли? Rolling Eyes

Да.

Освен това, колкото и да се пазиш, то е вирусно - като ти хвърли плюнка от кихавица върху яденето някой болен служител в ресторант или ти пипне с неизмитите си ръчички и ти колкото щеш не се къпи...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #97 -: Юли 18, 2013, 16:11:25 »

Скъпи варненци, идем! От 5-ти август, до към 15-20 (неопределено, на гости сме), но ви желая. Тази година морето ни ще е варненско ексклузивли Smile Също сме отворени за разходки в близост (Камчия, Шкорпиловци и сие), имаме налична кола, само ентусиасти търсим Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #98 -: Юли 18, 2013, 17:25:01 »

Оуу, и ние ви желаем!!! Ние сме лесни, понеже не сме обвързани с работни графици, само свиркате и идваме!
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #99 -: Юли 18, 2013, 18:20:15 »

Like! Like!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #100 -: Юли 29, 2013, 13:51:11 »

Прекрасни три дни в Царево, Китен, Лозенец, Приморско... Cool many smileys
В края на тази седмица отиваме за 4 дни (петък, събота, неделя, понеделник) при детето Wub Така ми липсва...
И може би пак ще направим някое басейнче, най-малкото с нея в двора Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #101 -: Юли 29, 2013, 23:13:27 »

прибрахме се от най-яката почивка до сега, в Силистар ... не мога да си представя повече да отидем на друго място - въпреки малко мизерните условия, беше направо страхотно !!!
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #102 -: Юли 29, 2013, 23:40:26 »

Я сподели къде се спи на Силистар!
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #103 -: Юли 29, 2013, 23:49:13 »

в гората, Мин  Cheesygrin Ако искаш да си до плажа, само това е вариант, иначе може в Синеморец или Ахтопол и всеки ден да пътуваш няколко километра .. Там е резерват, няма никакви постройки и всичко е толкова диво, че се чудиш как се е запазило до сега .. Тока се пуска само вечер за няколко часа, топлата вода е само на едно място в къмпинга, птички ти кацат в скута и чакали вият всяка нощ, мишки ти се блъскат в краката в тъмното и гущерчета и жаби щъкат навсякъде .. истинска приказка е, не исках да си тръгвам от там.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #104 -: Юли 30, 2013, 12:01:46 »

в гората, Мин  Cheesygrin Ако искаш да си до плажа, само това е вариант, иначе може в Синеморец или Ахтопол и всеки ден да пътуваш няколко километра .. Там е резерват, няма никакви постройки и всичко е толкова диво, че се чудиш как се е запазило до сега .. Тока се пуска само вечер за няколко часа, топлата вода е само на едно място в къмпинга, птички ти кацат в скута и чакали вият всяка нощ, мишки ти се блъскат в краката в тъмното и гущерчета и жаби щъкат навсякъде .. истинска приказка е, не исках да си тръгвам от там.

Да, да знам, че няма. Ама реших, че може би са направили бунгалца, нещо.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #105 -: Юли 30, 2013, 12:06:49 »

има бунгала, но ако питаш мен - по добре на палатка, толкова са зле Smile ние бяхме в каравана - някак си заради детето ни се стори по-подходящо и не съжалявам - беше супер, макар и леко мизерно - ама аз още първият ден изчистих, измих прозорците, така че си беше добре .. А другите бяха на палатки до нас, така че основно прекарвахме времето навън .. толкова беше хубаво в горичката, че не ми се ходеше на плаж  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #106 -: Юли 30, 2013, 12:37:52 »

Направо ме настръхваш Lol С най-добри чувства го казвам, но аз само две буби като ме полазят, недай Боже детето, и ще съм отнесла с 200, да не говорим, че и на село чакали слизат почти в самото село и само като ги чуя се заключвам три пъти Rolling Eyes
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #107 -: Юли 30, 2013, 13:06:45 »

хахаа, чакалите са сладури, освен това ги е страх от хора и не нападат .. ние ги чувахме почти всяка нощ, а свекър ми два пъти ги случва навън - кучето го изкарва да пишка и точно пред палатката ги чува - каза, че му спряло сърцето, хахаха  Lol кучката забравила за какво излязла и набързо се прибрали в палатката .. Аз се впечатлих само първият път, после ми бяха като част от почивката  Lol иначе чувахме нощем стъпчици насам-натам, но бяха или зайци, или таралежи .. вълците не влизат в къмпинга.
Пък за другите гадини си има мазила и пръскала - детето не е хапано нито веднъж. Не знам, за мен това си беше истинска почивка и се изкефих как Аника не спря да търчи навън - по цял ден или на плажа, или в гората - спираше само като стане тъмно вечер. Ако бяхме на квартира или хотел не знам какво щях да я правя.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #108 -: Юли 30, 2013, 13:18:34 »

Да бе, знам, че не нападат, но това не пречи да ме е страх Lol
А иначе палатките и къмпингите просто не са моето...
Така че ще трябва да измисляме какво да правим нашия дивчо по хотелите Cheesygrin
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #109 -: Август 05, 2013, 23:36:06 »

И аз хвал, че изкарахме романтичен дълъг Викенд с любимия. Мнооого беше добре. Поомиткахме северното черноморие, където не бяхме ходили, макар че явно на повечето места вече сме стъпили. Та обмислям вече на юг от Варна да се ходи.
Активен

deni_4ka88
Newbie
*

« Отговор #110 -: Август 06, 2013, 11:41:23 »

Очертават ни се 3 дни в Синеморец (събота,неделя и понеделник) тази или другата седмица,та разкажете ми нещо за селцето  Rolling Eyes Малко забутано и диво ми се струва.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #111 -: Август 06, 2013, 11:56:24 »

Тази година не съм ходила, но последния път не бих го оприличила на диво и забутано, доста хора си имаше.

Плажът се води един от най-добрите/големи у нас, но често има вълни и е опасен.

На две крачки ти е Ахтопол, ако искаш заведения, глъч и джунджурии по улиците, иначе до Резово, Силистар и Варвара също си заслужава да се отиде.

За хотели и заведения в самия Синеморец нищо не мога да кажа, че сме били все за половин ден.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #112 -: Август 06, 2013, 14:18:57 »

Всичките ни мераци за уикенд в планината пропаднаха с гръм и трясък. Изместиха пътуването на мъжо за след седмица, т.е. вече ако планирам, ще трябва да планирам за септември, а е абсурдно да се навия да пътувам тогава  Razz
За сметка на това, заминаваме за село с малката за неопределен период от време. В Русе е ад от комари и слънце. Просто се чудя други години как сме виряли  Rolling Eyes И не ги знам главанаците с какво ги пръскат комарите, но минути след като мина пръскащото камионче, 2 комара се бяха лепнали за задника ми  Razz
Наши близки ходиха преди години на Синеморец. Но те са доста по-социален тип и омрънкаха света от липсата на банкомат и близка аптека. Аз намирам и в това някакво очарование. Бяха в някакъв много готин комплекс и май до там им беше положителното впечатление от курорта  Rolling Eyes
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #113 -: Август 06, 2013, 18:03:18 »

Аз съм със смесени чувства за Синеморец. За мен липсата на банкомат, аптека с каквото ти е нужно и избор от магазини е голям недостатък. Плажовете са страхотни. Хотелът ни е симпатичен, а компанията дори по-яка от очакваното. Та моите лични
препоръки са да си носите всичко, което може да ви хрумне, че ще ви
потрябва, да заредите достатъчно бензин за да щъкате наоколо и да си оставите мрънкащите пориви вкъщи. Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #114 -: Август 06, 2013, 18:18:30 »

Всъщност те са с малко дете, доста си е рисковано за мен лично да кукна по отдалечено и забито село. Заради детето чантата с лекарствата е огромна и попълнена с какво ли е, но пак тази година ни се наложи да търсим рано сутрин аптека, заради невероятното ми повръщане.  Rolling Eyes
Не искам да ви отказвам, не това целя. Но бъдете все пак подготвени с нужните консумативи, за да не ви се налага да преживявате инфарктни ситуации.
Активен

Lo
Newbie
*
Публикации: 286

« Отговор #115 -: Август 06, 2013, 19:48:28 »

Синеморец е страхотен. Едно от малкото кътчета останали не толкова атакувани от туристи. За мен лично хич не беше диво и забутано. Е, не е Китен или Несебър, тълпата да те носи по главната улица, но зависи кой какво търси. Аз търсех почивка и релакс и определено ми хареса. Въпреки, че тази година на Силистар имаше много повече хора. Поне все още намираш къде да си забиеш чадърчето и да няма хора около теб на 2-3 метра, което си е успех в активния сезон.  Big grin Иначе аз бях помъкнала чанта с лекарства и разбира се точно това, което ми потрябва се оказа, че го нямам... и ходих до аптеката - всичко, което ми трябваше го имаше, никакъв проблем. Единствено няма банкомат, ама няма как хем благинки, хем по-диво...  Smile
Активен
deni_4ka88
Newbie
*

« Отговор #116 -: Август 06, 2013, 21:30:10 »

Аз никога не съм ходила там,но от това,което прочетох останах с впечатление че е много...скучно.Не съм по нощните клубове и дискотеките,но ми е приятно като си седна на терасата да чувам смях,детски писъци и вятъра да ми носи народна музика от кръчмичките,ама така от далеко да я долавям.Не знам и аз как да обясня какво искам.Искам да съм на светлинни години от Несебър и Сл.бряг примерно,но да си има малко шум,така за фон,все пак  Smile
П.С.Липсата на банкомат и аптека не са ми фактор-парите  в портмонето и малката здрава като бик  Big grin.
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #117 -: Август 06, 2013, 21:43:36 »

Нашата почивка се провали с гръм и трясък. В събота отидохме в Лефкада и днес се върнахме. Тръшнах се от юестока гнойна ангина, която още ме дърйи и реших, че няма смисъл само да се търкалям в някакво легло там. Уф, уйасно беше, направо не знам децата ви как издърйат, миличките. Температура, непоносими болки в гърлото,а толкова исках да си почина и да се откъсна от всичо. Моля, някой да ме редактира, че съм с някакъв несъвършен кирилизатор.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #118 -: Август 06, 2013, 22:26:37 »

E, Синеморец не е Съни бийч... но и принципно на места, където не серат 250 000 души в морето, вероятносста да те хване чревен вирус.

Ивена, много ми стана тъпо като те прочетох. И на мен ми се е случвало неистово да искам да си почина и да се сгромолясат плановете поради няква такава тъпотия.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #119 -: Август 07, 2013, 13:09:19 »

E, Синеморец не е Съни бийч... но и принципно на места, където не серат 250 000 души в морето, вероятносста да те хване чревен вирус.

Cool Thumbup на Синеморец не знам какъв му е плажът, но ходехме до там за провизии и имаше всичко .. Ахтопол пък е на 5 км, там има и шумотевица, и кръчми, чалга, всичко ... честно казано ходихме една вечер на разходка и ми се повръщаше, нямах търпение да се приберем в гората  Cheesygrin но това съм аз де ...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #120 -: Август 07, 2013, 16:12:36 »

Ами аз сега съм на Ахтопол. Има си заведения, но е спокойно и тихо. За Синеморец не знам много, бяхме само на плаж на Бутамята, но май има повече хора от Ахтопол. Ако сте на Синеморец отидете д плаж Лепите-на 20 мин пеша е, но е много чист и плавностава дълбоко.
Ангелче, на Силистар как е плажа, че сутрин има корабче до там и се чудим дали  да отскочим.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #121 -: Август 07, 2013, 17:04:42 »

плажът е разкош, но тази година наистина има много хора .. водата е чиста и топла, почти няма вълни, плитко е много навътре ... Пясъкът ми направи голямо впечатление на мен, беше като пресят, толкова пухкав и чист
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #122 -: Август 19, 2013, 23:58:06 »

Това беше най-хубавата ми отпуска ever!
Синеморец - може би е твърде спокоен за моя вкус, но навярно това помогна да си почина наистина и да се откъсна от всичко и всички. Хотелът ни беше добре като цялостна оценка. Имаше какво да се желае от апартамента, но за тези му пари беше прилично добре. Ресторантът също не беше никак лош и даже беше едно от двете ни основни места за вечеря и закуска. Другото ни място беше едно от ресторантчетата, където не остана нещо в менюто да не сме пробвали и да не сме очаровани (поне аз). Интернетът беше зле. 3G-то на Мтел не е най-доброто в този регион. Хотелът ползваше някакъв странен доставчик и мобилните ми устройства почнаха да се държат прилично чак след като добър приятел ми пусна прокси и ми прекара трафика от там.
Плажът - доста по-малко малко хора от където и другаде да съм била. А морето беше направо топла супа, което за мен е предимство. По-приятно ми беше на Бутамята отколкото на Велека, колкото и странно да е. Ходихме още на Силистар и Аркутино. Плажното мляко с висок фактор си свърши чудесна работа и няма да познаете, че съм била повече време на слънце, но пък нямам изгоряло и почти никакви нови бенки.
Забавленията - хич не са много в тази част на черноморието. Няма барчета по мой вкус за биричка или коктейл. Няма и къде да се разходиш така, че да не ти писне още на третия път. Иначе мога да кажа, че ме научиха да играя карти. Гледахме падащите звезди докато слушахме шума на морето. Направихме разходка по Велека.
Компанията - бяхме двама single и двойка, като с другия single ни запознаха на живо седмица преди морето и онлайн няколко седмици по-рано. Въпреки това съм сигурна, че никой видял ни отстрани през тези дни не би могъл да предположи този факт Smile

И така, започнахме с концерта на Rammstein и завършихме с 5 часов обяд на Панчарево и кино след това, а между тях една седмица бирички и вино след работа и две седмици щастие на морето. И като си помисля какви планове исках да изпланувам за лятната си отпуска, мога единствено да съм безкрайно щастлива, че усетих навреме, че на сила хубост не става, зарязах всичко и се оставих на изкачащите възможности Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #123 -: Август 20, 2013, 11:30:44 »

Ох, от утре най-после съм в отпуск по-дълъг от 2 дни!!! Cheesygrin
В петък заминаваме за Мармарис, стискайте палци всичко да е наред, най-вече с детето, че да не долитам по спешност от Турция...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #124 -: Август 20, 2013, 12:19:54 »

Стискаме, Фей, разкошно ще изкарате Smile И аз откога си мисля за Турция с мъжа, ама все нещо друго е с приоритет...

Хриси, много готин натурален разказ, а последният абзац звучи уникално.

На мен ми остават малко над 2 седмици до най-дългата отпуска през последните 2 години. Нямам търпение, защото напоследък нещо сме станали много нервни и не можем да си починем и да релаксираме. Говорейки за късмет- след много нервна седмица да отидем на морето за почивка уикенда и там първият ден (от общо 2) първо вълните да са огромни,а в края на деня леля ми да си разтегне коленни връзки, та нито море, нито почивка видяхме, сега още ги мисля как ще се оправят сами с детето цяла седмица като майката едва ходи...И все такива неща напследък, не че мрънкам или мисля за липса на късмет, ама просто ми е неспокойно и не особено щастливо.

Само ще ми е гузно с голямата отпуска за работата, защото почивката ми се пада в най-неподходящия момент, но нямах голям избор...Дано наваксам след това. Още не мога да се зарадвам и отпусна, сигурно чак в самолета ще усетя ваканцията, няма да има седмици предвкусване както обикновено...
Активен

motley
Newbie
*

« Отговор #125 -: Август 22, 2013, 22:28:34 »

Хорааа, върнах се от Рим! Stuart Благодаря на всички, които ми писаха по въпроса, беше ми от полза! За Хепи си мислех, докато хапвах сладоледа от най-старата фабрика, доколкото е възможно да се мисли, докато се спасява огрооомен сладолед от падане от фунийка! :Д

Страшно интересно ми беше. Разглобихме се от ходене от сутрин до вечер, проветрихме си главите и ги нафрашкахме с нови впечатления! Толкова съм ходила само на поход в планината. :Д Имах енергията да обиколя света пеша! Рано-рано зареждахме с вкусната закуска (ямиииии), после обикаляхме с нашата вярна и любима дружка картата с чести спирки по чешмичките. Мокрех си косата и стратегически места с вода и така почти не ми беше жега. :Д Хапвахме най-вкусната пица евър! Губихме се доволно, а понякога и сърдито. :Д Влюбихме се в няколко места и вече са "наши". Вечер беше най-хубаво; тогава Рим е прелестен.

Единственото разочарование за мен беше тоталното ми байганьовско изживяване на туристическите атракции. Колизеума, форумите, музеи, галерии - нищо не ме докосна. Мръщех се на тълпите снимащи хора и пусках цинични коментари.

Италианците ме изумиха първоначално какви са несериозници. Егати хаосът цари на много места. Между другото, на два пъти искаха да ни ограбят много смешни крадци Big grin Единият път едни двама стояха без каквото и да е занимание край пътя ни и ми зяпаха чантата съвсем очевидно (нямаше как да знаят, че в нея най-ценното е гребен Cheesygrin). Аз казах на мъжа, той ги погледна и те като видяха, че са "разкрити", супер забавно се смутиха, заоглеждаха и си тръгнаха. Следващият път бяхме в Трастевере и аз снимах нещо с телефона, при което някакъв ми го е фокусирал и се е спуснал с бясна скорост към него. Приятелят ми реагира и готиният крадец, както се беше забързал към мен, изуфка звучно и разочаровано и си тръгна. Lol

Спирам с произволните споделяния. Ако има някой бъдещ римуващ, ще разкажа за хотела, препоръчвам го.
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #126 -: Август 23, 2013, 10:11:43 »

Мокрех си косата и стратегически места с вода и така почти не ми беше жега.

Стратегически места?  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
juliet
Newbie
*

« Отговор #127 -: Август 23, 2013, 15:54:19 »

Ох, много активна отпуска си изкарвам. До тук сме обиколили плажовете на Градина, Смокиня, Каваци, Буджака и Лозенец. Утре по план остава Силестар. Мноооого добре си починах този път Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #128 -: Август 26, 2013, 22:37:31 »

Още три дни и отлитам, всъщност отивам да се лашкам 18 часа с автобус, но ! даже и за тази част нямам търпение, много ми се почива, дано никой не ме притеснява от работа, всички да се наплашат от цените на разговорите в Турция и да няма и една инфарктна ситуация, искам почивка като на Хриси. Обричам се, амин!  Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #129 -: Август 26, 2013, 23:01:13 »

Ох, Турция.Замислили сме с мъжо следващата ни дестинация да ни е до там, ама да видим.
Иначе късмет и успех Фата, да има после какво да разказваш и ние да ах-каме.  Smile
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #130 -: Август 30, 2013, 10:56:27 »

След 7 часа обявявам официалното си изключване за всички и всичко за половин месец Cheesygrin Не искам да виждам телефони, компютри, документи, искам само морска вода, слънце и храна! Дано само да е хубаво времето Smile
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #131 -: Август 30, 2013, 11:04:39 »

Къде ще почивате, Виви? И приятна почивка.  Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #132 -: Август 30, 2013, 11:07:40 »

Халкидики Smile Гледам, обаче, че нещо максималните ги дават не повече от 25, което изобщо не ми харесва, но какво да се прави ... Мерси, само се надявам да не ме занимават с работни въпроси, всичко друго ще е добре Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #133 -: Август 30, 2013, 11:27:34 »

Вивс, то 25 градуса там са си достатъчно при тази влажност, не се притеснявай Smile Да си изкарате супер Smile
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #134 -: Август 30, 2013, 11:41:41 »

Колкото толкова, нищо не може да ме спре. Мерси, Ути Kiss
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #135 -: Август 30, 2013, 11:50:46 »

A, Виви, с туристическа агенция ли или с ваш превоз и собствена програма?  Smile Там ходила ли си преди и как ти се струва? Сондирам мнения.  Big grin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #136 -: Август 30, 2013, 11:56:12 »

Това лято живея чрез вас, така че много хубаво да си изкарате и после чакам подробни разкази и снимки!  Big grin
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #137 -: Август 30, 2013, 12:11:25 »

Аливера, да ти кажа последните 4-5 години само там почиваме. Там си е за почивка - пълно спокойствие, няма дискотеки, няма барове, няма лудница. Принципно не уважавам гърците, но плажната им ивица е нещо огромно, определено я предпочитам пред нашата. Ние специално вече 2 години ходим в един и същ хотел - на 10 м. от плажа, малък, с много вкусна закуска. Иначе не ползваме никакви агенции, аз резервирам хотелчето през booking и си пътуваме с колата.

Лори Kiss
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #138 -: Август 30, 2013, 12:26:16 »

Ние в началото на лятото бяхме на Халкидики, а в края в Созопол. Ами колкото и да си обичам Созопол, познайте дали догодина няма пак да палим с пълна газ към Гърция Smile На Халкидики на мен много ми хареса. Спокойно е, имат страшно много плажове, които спокойно можеш да обикаляш, ако си с кола и което най-много ми хареса - в началото на сезона добри хотели пускат мнооооооого добри цени. Виви, приятно изкарване и дано никой не те занимава със служебни глупости през тези дни.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #139 -: Август 30, 2013, 13:26:56 »

Ааа, Аливера, ниe от 5 години ходим там по 2-3 пъти годишно, ако имаш въпроси, ще ти отговоря веднагически Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #140 -: Август 30, 2013, 13:36:15 »

Ох, супер сте. Мерси. Питам специално за Халкидики, защото една моя приятелка ходи там преди две години и остана много разочарована. По думите и било затворен комплекс, трудно да мръднеш нанякъде, града бил далеч... Нещо такова си спомням. Но то всеки според изискванията си. Иначе си питам. Дано да има за какво.  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #141 -: Август 30, 2013, 13:54:02 »

Ама, то на Халкидики има мнооооооооооооого села и градчета, където да отседнеш, така че можеш на какво ли не да попаднеш. Ние навъртяхме към 350 километра само от обикаляне на плажовете там. Твоята позната може просто да е била в някой откъснат комплекс, където няма кой знае какво на пешеходно разстояние и това да е бил проблема.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #142 -: Септември 08, 2013, 15:18:04 »

Сега се прибирам от супер яката почивка в Кушадасъ.  Cheesygrin Cheesygrin
Много беше добре, 7 дни на менти и басейн, моренце и всякакви емоции. Видях Ефес, Памуккале, прекарахме цял ден на аквапарк, пуснахме се от 42 метра пързалка и в някакъв тунел с егати скоростта, играхме тъпи танци под сух фонтан. Просто не е истина колко се откъснах и как си починах. Много съм доволна от хотел Арора, нищо особено като хотел, но всяка вечер ни събираше очите с програма, змии, турски народни танци, акробатики, изпълнения с огън, скечове, чак нямахме търпение да заемем първа маса към сцената на терасата. Всяка вечер пускаха танци за всички чужденци, за нас беше бяла роза, имаше иранци, руснаци и всякакви, много ми харесаха иранските танци и хора, беше много интересно. Такава почивка не съм имала от сто години, всяка вечер се прибирах каталясала. Cheesygrin
Само пътят е зле, твърде дълго се пътува с автобус - 18 часа и най-кошмарното бяха шумни, непрекъснато ядящи миризливи неща българи, блъскащи се и на връщане даже си имахме пърдящ - направо ни призля. И имаве адски много пенсионери в нашия хотел и от другите хотели, наистина не знам откъде взимат пари, като знам, че на нас ни беше трудно.  Rolling Eyes

Много съм доволна, не искам да идва утре и да се върна към моя си живот, еххх. Razz
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #143 -: Септември 08, 2013, 17:42:43 »

Еее, браво, заслужила си си всяка хубава секунда, много се раздвам!

И да бе, винаги съм се чудила на тоя феномен - като се качат хората в автобус и им се отключва някаква яка чакра на глада и задължително трябва да дъвчат нещо през цялото време. За едното пътуване Варна-София се запасяват със сухоежбини поне за седмица, колкото по-хрупкаво и миришещо на крака, толкова по-добре, а при международни преходи е просто покъртително - най обичам като извадят пилето на грил върху коленцата и така звучно да осмукват всяко кокалче  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #144 -: Септември 08, 2013, 19:15:05 »

Да, те и за 2 часа път пак се запасяват, малко като в киното. Абе и ние имахме сандвичи, ама ги ядяхме в почивките или поне набързо в автобуса, ама не, голямо дъвчене братче и говореха сякаш са в двата края на двора и трябва да си викат, за да се чуват, ами ...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #145 -: Септември 09, 2013, 09:42:14 »

Винаги ми е странно като ядеш в автобуса не се ли притесняваш, че ще ти се доходи по двете нужди, особено като мушкаш кюфтенца с бира.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #146 -: Септември 09, 2013, 11:01:46 »

Завърнах се и аз от отпуска, още не съм много адекватна. Cheesygrin

Бяхме първо на о.Тасос за 3 дни, след това се прехвърлихме на о.Самотраки.
Самотраки е вълшебно кътче земя! Там е мястото, където можеш да се изключиш от абсолютно всичко.Малко цивилизация, много дивотия, красоти... просто е един път. Препоръчвам на всички , които имат една идея приключенски дух.

Толкова съм запалена по островите вече, че за другата година вече имам набелязани 2-3.  Cheesygrin

« Последна редакция: Септември 09, 2013, 11:04:02 от Mina » Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #147 -: Септември 09, 2013, 20:08:49 »

И аз се прибрах, пак изринахме северна България до шушка. Но вкъщи си ми е най.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #148 -: Септември 10, 2013, 21:06:28 »

Аз си издействах още едно септемврийско море и ако не ми се беше изляла поредната любовническа помия, щях още повече да пърхам от задоволство. Това, което исках да кажа е, че тази година преоткрих южното черноморие и както допреди 2 години се дивях на северните плажове, така сега бленувам за Смокиня, Аркутино, Силистар... Някак приказно синьо е морето там, просто друг цвят има. И пълен релакс. В 22 часа вече няма кой да те напсува, само те ръчкат за последни поръчки. Много морска храна, пущинак и смокини направо от дървото, разхождайки любимото си животно буквално в нищото и оставяйки аналните му благинки да се саморазграждат в тревата. Тишина, щурци, морето, узо и цигари. И секс. Всякакъв. И всякакви цигари, не всеки ден зареждаха от моите.
Въобще не бях почивала по този начин, демек в пълна изолация, все съм с някакви компании или във все пренаселени градове. Къмпингарите със все единствения проформа-спасител ме наградиха със саморъчно направена картонена статуетка "най-добър делфинонаблюдател" защото на 3ти юли бях първата, която забеляза делфини в морето, такъв вой нададох, че половината плаж инстинктивно започна да се евакуира. Септемврийският вятър след 5 часа следобед ми осигури невероятното преживяване да карам кайд сърф ( или поне да се опитам) и достигнах тен, който никога не съм имала в живота си, сега всеки ден се събличам диби-дюс в банята и се съзерцавам.
Беше хубаво лято, едно от най-хубавите ми.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #149 -: Септември 12, 2013, 14:19:18 »

Любовническа помия и всякакъв секс, поредната неочаквано добра комбинация.  Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #150 -: Септември 12, 2013, 15:57:10 »

Любовническа помия и всякакъв секс, поредната неочаквано добра комбинация.  Cheesygrin

Това къде, в Япония ли?  Lol Ако - да, е било интересно преживяване
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #151 -: Септември 13, 2013, 02:44:53 »

Хахаха, не, това е коментар на Blow-ините вълнения.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #152 -: Септември 13, 2013, 10:08:25 »

Кофтито беше след секса, ти ще ме изкараш, че съм правила секс върху помия. Все пак още ставам ;)
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #153 -: Септември 13, 2013, 15:13:47 »

Може да е бил секс за сдобряване, знам ли?  Stuart
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #154 -: Септември 13, 2013, 15:59:11 »

Мен влизането дибидюс гола всеки ден в банята ме впечатли като изказ  Lol

Пфуу, вълнуващо ми прозвуча Блоу. Чак може да се навия да отида малко по на юг другото лято  Rolling Eyes
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #155 -: Септември 15, 2013, 01:05:17 »

Анна, няма да сгрешиш с почивка на юг.

От години ми остана място в сърцето от Варвара на юг.
Тази година направихме дълго море с половинката. Планувахме да сме на палатка на Иракли. Отидохме до там, хареса ни много, но беше невъзможно да стигнем до местата, на които се правят биваци, защото колата ни е много ниска. Мерак голям, но не бяхме подготвени за това място.  Cheesygrin
По тази причина се смъкнахме на юг.
Един месец редувахме по 5-6 дена палатка/хотел. Предимно заради здравословното състояние на половинката и прогнозата за времето се местехме на хотел в близките курорти - Варвара, Ахтопол, Нестинарка.

Палатката ни беше в един рибарски залив между Ахтопол и Синеморец, голяма дивотия, само 1 рибарско бунгало. Но собствениците му се оказаха страхотни хора, позволиха ни да разпънем там палатката си.
Сутрин имаше видра в залива.  Това място кипеше от живот. Има скали, камъни, всякакви рибки, раци, змии Big grin А изгревите бяха невероятни. Там гледах метеоритния дъжд на 12 Август, беше голяма романтика. При спокойно море скачахме от скалите и плувахме до обяд там. Следобедите прекарвахме по други плажове - Липите, северен на Синеморец или нудито под Делфин. Северният плаж на Синеморец беше на 20 минути пеша от нашия залив, ходейки по скалите.  Smile
За любителите на йога - всяка година след 15 август на северния плаж на Синеморец има един немец, който е много колоритен, прилича на индиец, има червена точка на челото, носи атрактивни препаски и прави разни упражнения по плажа и не само там. Наричат го Райдас. Много е готин.  Cheesygrin

Липите е един от любимите ми плажове. А под къмпинг Делфин нудито е с черен пясък, който е лековит. Там ходят много готини хора, незабравими запознанства, които ще ми останат в сърцето. Има едно семейство от Варвара, което прави скулптури от миди, рапани и дървета в края на плажчето. Много разкошни хора.

И аз обожавам Силистар, ходихме там на плаж няколко пъти, но този път искахме напълно див къмпинг да си направим. И не беше грешка, това е най-разкошното ми море.
Силистар не е това, което беше преди години. Все така е сравнително диво място, но чадърите бая място са заели, поне в сравнение с преди. По тази причина се отказахме от къмпинг там. На скалите по посока Резово има диви смокини.  Cheesygrin А в Резово имаше много дървета нар. Аз за първи път виждам. Дори си откъснах един, макар да не беше готов за консумация.

Иначе обикаляхме много на разходки в околностите, един ден отделихме само за Странджа - селата Българи и Кости, където има нестинарски танци всяка година на 3 юни. Красиво е, различно е много, но пътищата са в критично състояние. Особено до с. Кости. Нестинарски танци не сме гледали, бяхме на море август месец.

След морето отидохме и до Родопите за седмица. И там почти всеки ден пътувахме на различни места, прибирахме се в къщата само да спим.
Хората са различни и гостоприемни. Планината ражда хора, а полето тикви.

Другата година сме отново на палатка в заливчето. Тази почивка е най-вълшебната, която съм имала. От Варвара на юг съм като в собствения си дом. Уютно и познато.

Горещо препоръчвам почивка на юг на всички, които търсят спокойствие, дивотия, по-малко хотели.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #156 -: Декември 04, 2013, 18:47:46 »

Знам, че ще ме помислите за луда като чуете въпроса  Cheesygrin

Ама ми дойде музата да попитам- в края на април/началото на май в Гърция става ли за къпане? И кое беше това място, от което Ути беше много доволна- ясно, че Халкидики, ама кой ръкав, кой хотел?

Иска ми се нещо близо до морето, да има много места за разходки, хубава храна (ол инклузив примерно), чист хотел...И да има и голям град наблизо, да не е съвсем диво. Разбира се да се стига с кола.

И не ми се смейте де, има някакви си 5 месеца, време е да мисли човек!   Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #157 -: Декември 04, 2013, 18:52:05 »

Категорично НЕ става за къпане. Сори.

Иначе Ситония!!! Цялата Smile)))
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #158 -: Декември 04, 2013, 19:31:49 »

И от мен имаш НЕ за къпането. Особено за мъжа ти  Lol
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #159 -: Декември 04, 2013, 23:28:34 »

Зависи.Миналата година в началото на май, на Тасос ставаше за къпане.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #160 -: Декември 04, 2013, 23:39:51 »

Даааа беее, 18 градуса е водата, не лъжи. И на Халкидики, и на Тасос съм била май месец. Само за моржове. Виж на плажа може и 30 да чукне.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #161 -: Декември 05, 2013, 09:47:43 »

Ние миналата година се къпахме около 5-6.05 на Тасос.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #162 -: Декември 05, 2013, 10:23:10 »

хаха, защо пък за мъжа ми да не става, голяма работа, че ще му постудуват органите  Lol Иначе той е издържлив на ниски темп на вода, аз също, но по-умерено. В Ница се къпахме от април на около 19-20 градуса.

Ситония изглежда много добре, защо трябва да започва зимата сега  Cry

Но ще си помечтая де, мерси за отговорите  Stuart

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #163 -: Декември 05, 2013, 11:21:51 »

Абе ако сте моржове става, ама на 17-18-19 градуса вода става да се топнеш само и да мръзнеш после на плажа - не е кеф като за плацикане. Иначе и аз съм се къпала в такава вода, ама ми е гадно.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #164 -: Юни 24, 2014, 15:30:56 »

Може ли да пиша тука за лятната отпуска на 2014 Big grin

Изкарахме 4 страхотни дена в Милано! Въпреки, че се бях настроила, че няма какво да гледаме, дори приятелите, които ни развеждаха там същото казаха, че освен 2-3 супер известни атракции, всичко друго е само ресторанти и магазини, все пак имахме много италианско преживяване Smile Запазихме си апартамент от airbnb, който беше в един от по-старите и запазени в стар стил квартали - Изола, и беше просто невероятно  - такъв дух, красиво, спокойно. Не можете дори да си представите как улиците в 6 след работа се пълнят с хора, които дори не стоят вътре в заведенето, а се трупат на крак по 10тки около него, с чашите в ръка и жужат, жужат, не спират да си говорят. Никой не си поглежда телефона, дори музика не им трябва, просто все едно са на събиране на любимият си клас отпреди 10 години. В 9 като приключат с традиционния аперитив се мятат да хапват и в 12 отново можеш да ги видиш на огромни групички пред сладоледаджийниците Smile

За сградите дори не ми се говори какви са, толкова вдъхновяващи, особено в този квартал, бяха само жилищни блокове, много стари и всеки един приличаше на хотел - с красива врата, огромно антре с червен килим, изкуство по стените. По всички покриви растат дървета, храсти, повече дървета можеш да видиш по сградите, от колкото на пътя Smile

Изкарахме един ден в Комо, на езерото и после с едно много готино трамвайче, по един път с наклон 45* нагоре до друго градче китно горе в планината.

Останаха ни очите по стадиона, никой от нас не беше ходил на такова място, толкова колосално и огромно, толкова публика и съответно отиваш сядаш си на мястото, гледаш, тръгваш си и все едно нищо не е, все едно си отишъл на театър, никакви блъсканици и трудности.

За концерта също мога много да говоря - Pearl Jam свириха и пяха така, все едно знаят, че сме пътували стотици километри, дали сме сума ти пари и са ни мечта от години. Близо 3 часа концерт, толкова много се раздаваха, че на всяка една от последните 10 песни си мислех - толкова енергия вложиха, сигурно е последната от шоуто! А това да си стадион с толкова прекрасна и огромна публика, да пее в едно, да се движи в едно, много е настръхващо.

И за пореден път си мисля, че съм била италианка в предния си живот, толкова ми е уютно там, така ми идва да чуруликам и аз на италиански в магазините Smile

Искам да благодаря на Лъчо и Краси, че ми сбъднаха и тази мечта и отново отидохме на това вълшебно място, жалко, че Лъчо не успя да се върне навреме, за да дойде с нас.

И така, сигурно звуча като селянче в столицата, ама всичко беше много европейско, приятно и в същото време много нашенско - с полуделите шофьори, неспазването на светофарите, това, че им се почива повече, от колкото работи Smile Smile

Дано другата година пак, искам вече в Южна Италия Smile Снимки не съм качвала още, покрай трагедията не ми се чекваше, снимаше, качваше, ще ги кача довечера наведнъж във фейса и ще ви дам публичен линк тук Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #165 -: Юни 24, 2014, 16:24:40 »

Тази пък Бизар с нейните разкази  Cheesygrin, много хубаво звучи, браво на вас, искам и аз там, навсякъде искам!  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #166 -: Юни 24, 2014, 16:46:55 »

Честно, много ми се пътува, много! И дори с децата вече, че вече ми е гузно, че гледаме толкова неща без тях. Пък на концерта като запяха песничката от Frozen и чак ме хвана яд, че и там не сме ги взели Cheesygrin

Готова съм до края на живота си да живея по квартири, ако успяваме поне веднъж годишно да ходим така Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #167 -: Юни 24, 2014, 18:25:28 »

Ох, благодаря, че сподели всичко точно по този начин, точно с такива чаровни подробности! Радвам се, че ви е било хубаво. Трябва някой път да отидем заедно в Италия, защото и на нас това ни е идеалното духовно местенце. Като те четох, пак се пренесох във Флоренция където за първи път не се чувствахме като туристи в чужбина, душата ми пееше там и то на италиански. Сигурна съм, че ще ти хареса много.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #168 -: Юли 01, 2014, 13:36:44 »

Хора, планирахте ли отпуските?  Cheesygrin Хайде малко да замирише на морско във форумчето, че някои може и без отпуск да останем тази година и поне емоционално да се заредим от почивките на другите  Cheesygrin
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #169 -: Юли 02, 2014, 10:36:27 »

Не съм най-точният човек, от който да се заредиш специално за това, ама нека си споделя болката. Cheesygrin
Аз съм много зле с летните планове и тази година. Наскитах се в първите месеци от годината, издумках си голяма част от спестяванията и сега ще го карам по-скромно.

В началото на август традиционно отивам на палатки и това е единственото, което знам, че ще стане. Иска ми се да отскоча някой уикенд до Бургас при приятели. Иска ми се и до Гърция за 3-4 дена да отида, но зависи от 2 приятелски компании и техните планове, та ги изчаквам.
Макар и без запланувани почивки си ми е доста лятно иначе. Ходи ми се на басейнчета, пикници, на вечерни разходки, пият ми се коктейлчета, спортува ми се, танцува ми се, плажува ми се. Въобще последните седмици се чувствам преизпълнена с енергия - спа малко, живея много. Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #170 -: Юли 02, 2014, 16:46:22 »

Ела във Варна, ще те приютя и ще висим по плажовете по цяла ден и по партитата по цяла нощ.  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #171 -: Юли 02, 2014, 16:57:52 »

Как съм изпуснала разкошния разказ на Бизар просто не знам! Звучи приказно, браво за екскурзийката. Аз лично миналата година се влюбих тотално и окончателно в Италия и наистина там се чувствам много вкъщи.
Иначе относно отпуските - ние изкарахме вече една седмица в Гърция. Бяхме на Ситония и обикаляхме различните плажове на ръкава. Открихме Портокали бийч, който бил супер известен, а ние до сега не бяхме ходили и много много ми хареса. Хванахме и хубаво време и само един ден валя дъжд, така че съм много доволна от част първа на летните почивки.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #172 -: Юли 02, 2014, 17:36:06 »

Благодаря Smile Smile
Аз забравих, че обещах снимки и не сложих цък
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #173 -: Юли 03, 2014, 10:08:58 »

Ооо, Салс, това е доста изкушаващо предложение.  Cheesygrin
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #174 -: Юли 05, 2014, 17:24:43 »

Хахаха, ами помисли си.  Tongue
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #175 -: Юли 06, 2014, 14:45:39 »

Може да ме огрее в края на седмицата да съм в Истанбул за няколко дни. Стискайте палци да се наредят правилно нещата, че мъжът е на командировка, а ни се иска да имаме малко време да се поразходим.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #176 -: Юли 07, 2014, 10:49:40 »

Стискам палци, Смайли  Smile

Ние вчера се върнахме от морето, беше много хубаво  Smile Обиколихме няколко местенца, бяхме две двойки. Три дни за нищо не съм мислила, само вълни, слънце и фрешета  Cheesygrin Много съм доволна, защото това си беше програма максимум за почивка тази година на фона на всички други неща, заредена съм за до каря на лятото  Cheesygrin
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #177 -: Август 04, 2014, 16:31:46 »

И аз изкарах дългоочакваната почивка на планинските палатки. Времето не беше перфектно, но все пак се радвам, че минахме без голям дъжд.
Както всяка година беше много весело. Още веднъж хората, с които ходя, ми доказаха колко готини са и колко заслужават всяко лято и всяка НГ да съм с тях. Smile

Само дето не успях да си отдъхна напълно емоционално, но аз сама съм си виновна. Бях домъкнала странични хора - някои поединично, други в мини компания, и бях като майка орлица, всеки искаше нещо от мен. А и един от страничните хора беше момче, с което си имаме вземане-даване. Уж му бях обяснила, че там не искам да ме занимава много много, да дойде само ако се кефи на такъв тип почивка и му се социализира с готини хора. Е да, ама него го изби много любовното, което си обяснявам защо се получи, но не исках да става, и имаше леки драми. Та, изводът е, че втори път такова нещо няма да допусна.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #178 -: Август 05, 2014, 08:03:14 »

Аз бях за една седмица на Тасос и съм очарована от разкошните плажчета, до които ходихме (е, колата пострада малко, защото там наистина не е за такива коли, НО си струваше), обиколихме буквално всички скалисти плажове, много беше готино. Скоро пак ще ходим на моренце, но само за 4 дни и този път в БГ Smile

П.С: Тасос наистина е като Приморско, пълно е със селяндури от всякакви нации, шумно, пълна лудница, веднъж се минахме да идем на по-популярен плаж и беше пълен ужас, вечер е такава лудница от хора, че ако си без кола не можеш да се разходиш на спокойствие.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #179 -: Август 05, 2014, 08:36:37 »

Предпочитате по камъни да лежите, а не на пясък, така ли?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #180 -: Август 05, 2014, 09:23:40 »

Предпочитаме да плуваме навътре в морето с шнорхелите покрай камъните, вместо да се плацикаме на пясъчни плажове, да Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #181 -: Август 05, 2014, 13:49:36 »

Ние утре летим за Бургас и ще ходим по южното Черноморие или каквото е останало от него непренаселено Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #182 -: Август 07, 2014, 17:31:10 »

Веселуш, той романтичен, а на теб ти се релаксира, много ми стана смешно. Lol
Между другото, никога не съм ходила на палатки или подобно, а и не знам дали ставам за такива приключения, но като гледам снимки от дивите места и ми се приисква, естествено с опция да се изнеса, ако не издържа. Cheesygrin
Много хубаво е било, снимките са ти много яки и кооолко много народ. Smile
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #183 -: Август 08, 2014, 10:36:56 »

Хах, да, така стана с тоз' младеж.  Cheesygrin Ама като имате различни възприятия и намерения един към друг, май така се получава...
Фата, горещо ти препоръчвам да намериш ентусиасти, да се грабнете и да отскочите. Не го правете ударно за 5-6 дена, по-скоро първо за 1 или макс 2 нощувки. Дори може да е близо до Сф. Виж, може следващата ни форумна среща да е уикенд сред природата. Cheesygrin

Аз преди 3 години открих що е това палатка и как да си изкараш почивката на нея. И няма такъв кеф - цялото откъсване от цивилизацията, от интернет и телефони, от всички глупости на ежедневието като какво ще ядем, къде ще излизаме, какво ще обличаме днес изчезват. Знаеш, че ставаш, някой вече е запалил огън, слагаш вода за кафе, препичаш си филийка на жарта, сядате около огнището и си говорите глупости от рано, сипваш си ментата от обяд, размазваш се на едно столче, потопено в реката, чоплиш слънчоглед, пак си говорите глупости, по някое време отиваш да скачаш от скали във вировете, замръзваш от ледената вода, после момчетата събират и секат дървета, и се почва цялото приготовление около вечерята - мръвки, салсати, ракии, и после пак размазване край огъня, гледане на звездите, евентуално малко салсичка под открито небе. Влюбена съм в това място, наистина Wub.

Очертава се следващия уикенд да отскочим до Доспат на палатки и тогава се надявам да си взема веч емоционалната почивка. Няма да каня никого страничен, само 5мата, 6мата, които отидем. Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #184 -: Август 09, 2014, 10:38:53 »

мръвки, салсати, ракии, и после пак размазване край огъня

Често срещана грешка в нашите среди.  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #185 -: Август 09, 2014, 18:35:22 »

Спретнахме си невероятна почивка - 4 дни в Хисаря на басейн и разходки, и 3 дни в Пампорово. От 33 градуса в Хисаря отидохме на 14, а днес се върнахме пак на 33 във Варна. И много обикаляхме- Калофер, Пловдив, Чепеларе, Широка лъка, Девин, Смолян.. Дишахме планински въздух, четох, гледах филми, брахме горски цветя, от толкова време не бяхме се откъсвали така както трябва Wub
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #186 -: Август 11, 2014, 10:50:48 »

мръвки, салсати, ракии, и после пак размазване край огъня

Често срещана грешка в нашите среди.  Lol

OMG, не знаех, че съм чак толкова промита.  Lol. Ама то и само един истински салсеро би успял да го забележи.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #187 -: Август 11, 2014, 13:30:49 »

И аз да се похваля, че обиколихме родината на шир и длъж. От образователната обиколка си записвам Ловеч. Минах по-рано през лятото случайно от там и е много хубаво. Видяхме нещастния леопард, преди да избяга... Като цяло им е очарователна зоологическата и всички животни са близо до посетителите, което май не бях виждала другаде. Старият град в Пловдив, Карлово... После се качихме на Кръстова гора и както казва Веселушка - палатки, ходене по пещери, всичките телефони нямаха обхват и нет, беше идеално! От там се провлачихме до Перперикон и Татул. Първото е задължително да се види... 8000 години преди нас - много е въздействащо. За по-напряко на връщане минахме през Враца  Cheesygrin на гости на приятели. Почти нищо не разгледахме, освен музея им - те пък имат направо гробове със скелети вътре, освен съкровища и пр. Бяхме доста атрактивна групичка, де. Две млади семейства и 5 деца на възраст от 1-7 години  Lol Не съм предполагала, че може да е толкова приятно и весело с толкова деца, но те сите са дресирани, признавам.

О, и вмятам, че точно на почивката премахнах памперсите на Лоринище освен нощния. Кръстихме таткото "човекът с гърнето" вместо популярния "човекът с колелото"  Cheesygrin Много-много яко си починах и е суупер готино да се прави такова дълго пътуване. За седмица време беше цялото, но ми се стори поне месец.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #188 -: Август 11, 2014, 14:18:10 »

На мен пък зоопаркът в Ловеч ми беше много ужасен... Особено големите котки. Ама аз мразя зоопарковете в нашата родина, така че съм отрицателно настроена по дефолт.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #189 -: Август 17, 2014, 11:34:05 »

Ще ходя на някакъв сръбски фестивал на месото, за един ден и с автобус, но нямам търпение, това ще е за това лято!  Lol

(Ако почна работа ще ида и до Охрид за един уикенд, голяма мечта ми е от години, много лесна за реализация, но съм несериозна  Razz )
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #190 -: Август 17, 2014, 12:07:43 »

Хахаха, фестивал на месето, звучи яко.
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #191 -: Август 17, 2014, 12:08:55 »

Тази година отпуска - тц, поне лятна, де. Още не съм намерила баланса между всичко. Ама така е, като си надценявам възможностите. Трябва да си предам магистърската теза в началото на септември, продължих с А2 по италиански, което ми отнема много време, и работата ми се увеличава, мрън, мръъъъън.
След предишните позитивни постове, моят не е много на място, за което се извинявам.
Иначе искам и аз на Охрид, Фата,  приемаш ли другарчета?
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #192 -: Август 17, 2014, 15:13:09 »

Стискайте ми палци.Да видим таз форумна магия.Следващата седмица, дългоочакваната ми от една година отпуска.Ако не я отложа за втори пореден път
Активен
veselushka
Newbie
*

« Отговор #193 -: Август 18, 2014, 11:40:33 »

Наком, точно ти не вярвах, че можеш да разчиташ на магия и още по-малко форумната. Но имаш силно стиснати палци от мен.  Cheesygrin

Уикенда отскочихме с част от тайфата до Доспат. Уникално местенце! От нашата страна на брега нямаше никого, бяхме само ние, водата и гората.  Wub Къпане, скачане, залезно къпане, пеене на песни край огъня - получи се една перфектна комбинация, точно това, от което имах нужда. На сутринта ни валя доста, събрахме багажериите под дъжда, измокрихме се до кости и решихме да отскочим на гости на бабата на едно от момичетата в Пещера. Обожавам стари къщи, има много чар в тях. Та, доизядохме останалия тон храна, преоблякохме се (аз бях в уникалното съчетание от чорапи над глезена и чехли тип прашка Cheesygrin), постоплихме се и обратно към вкъщи. Важното е, че се чувствам много, много заредена.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #194 -: Август 18, 2014, 14:21:52 »

Аз не мога да се оплача от хайманосване тая година. Имахме перфектното море с баба и внучета, починахме си, накъпахме се, случихме идеално време, топло за плаж и прохладни вечери за разходки. Отспах си, излизахме без деца, изключително бързо мина почивката ни.
Вчера пък си направихме еднодневна разходка до Търново и околията, ей така опознай родината, за да я обикнеш. Ужасен трафик, наваля ни доста, но пък и под дъжда да вървиш и да разглеждаш манастири си има своя чар Smile Планираме след някой друг уикенд да обърнем към Шумен, Мадара, Велики Преслав и Плиска. В края на септември сме към София, а два дни по-късно заминаваме за седмица в Трявна. Въобще не съм си и мечтала за толкова динамично лято, много ми е гот, само планирам, организирам и палим на някъде. При хубава и не много заснежена зима, можем да се пробваме и към Смолян около декемврийските празници.  Cheesygrin
Наком, айде заминавай да почиваш, че не си ти ако не си минал лятната си отпуска  Lol
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #195 -: Август 18, 2014, 17:23:16 »

От нашата страна на брега нямаше никого, бяхме само ние, водата и гората.  Wub Къпане, скачане, залезно къпане,

А голо къпане?  Cheesygrin
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #196 -: Август 19, 2014, 09:27:50 »

Някак си с брат ми и още 3 момчета, познаващи ме от мъничка, не вървеше.  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #197 -: Август 19, 2014, 13:55:28 »

Това ако не се намеси някой брат, да развали нормалното полово общуване :(
Активен
juliet
Newbie
*

« Отговор #198 -: Август 19, 2014, 14:56:34 »

Всеки път като дойда на българското черноморие и се сещам защо ходя в Гърция   Cheesygrin но съм почиевка и съм на море, което ми е доататъчно все пак.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #199 -: Август 19, 2014, 15:19:59 »

Принципно и аз, ама точно се връщам от 4 дена в Созопол и беше много културно, бяхме на широк и чист плаж (е, разбира се, 2 от 4 дни времето беше гадно, но...какво да се прави)
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #200 -: Август 25, 2014, 19:34:45 »

Ох нямам думи. Толкова пречистващо лято не съм имала.

Първо морето в Ахтопол беше повече от супер, второ с моето момче бяхме на много живописни места. Бяхме си навили да ходим на Йонийско море, но после решихме да не мия повече на ръка и заминахме за един къмпинг край Дуранкулак. Северното ни Черноморие е толкова красиво, спокойно, има километри плажове без нито един човек. Разходихме се, гоних жабки и полски мишленца, къмпингувахме, имаше мега буря, цялата палатка беше осветена, ходихме до ТюленовоКрапец, Шабла... любимия нос Калиакра, ядохме в ресторанта на Калиакра, бяхме в ботаническата в Балчик, ядохме сурови семки от слънчоглед на пътя, къпахме се голи....беше неописуемо. Края беше малко драматичен, понеже една змия изяде едно жабче пред очите ми(това ми е най-ужасната ужасия). Но това пък ни отведе в Дълбока за първи път се престраших да ям миди и съжалих за изгубените години, насладихме се на гледката...после спахме в моята любима Варна. Вярно само се разходихме късно вечерта и тръгнахме рано сутринта, но това не попречи моята душичка да се развълнува. После видяхме за кратко и Русе....абеее накрая се оказа, че сме минали 1700км и беше малко почивка "опознай България, за да я обикнеш".

Не съм знаела, че имаме такива плажове и такова море. Много съм щастлива, че имах толкова хубаво лято, понеже последната ми година в уни ще е по-дълга, имам 5 държавни и после изпит за зачисляване....та ме чакат около 2 календарни години без много въздух. Надявам се да съхраня енергията, която натрупах!
Активен

Моето име е Любов.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #201 -: Септември 01, 2014, 15:36:47 »

Хепи, и аз имам нужда от нещо такова, звучи много хубаво, а и много романтично си го представих! Big grin

Ходих на панаира на месото в Сърбия и не е за всеки.  Razz Lol
За два часа разгледахме Ниш, който ми хареса и напомни за родния град. В автобуса се слушаше сръбска радиостанция, но аз харесвам тази музика, та ми беше много хубаво, особено старите, познати песни. После попадаш в обстановка, която е нещо между селски сбор и циганска сватба, умножено по 20. Lol Пълно със скара, въртят се агнета и прасенца, кошмара на вегетарианеца, пушещо, шумно, няколко цигански оркестъра и много народ. Нищо културно няма в това събитие. Та ядох плескавица за пръв път в живота си и пих тамошна бира. После пихме кафе в много приятно и интересно кафенце, много изискано на фона на всичко останало. Компанията беше супер и се прибрах много доволна. Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #202 -: Септември 08, 2014, 14:11:51 »

Оф, с отпуската свърши и лятото.  Razz
Есте, бяхме отново на Тасос- чувствам се все едно сме местни там. Най-накрая се престраших да плувам с маска и шнорхел и да разглеждам живота под водата. току виж, след време може и да се престраша на истинско гмуркане. Аз доволен! Само дето ми се иска още едни 10-15 дена да се търкалям по плажовете.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #203 -: Септември 08, 2014, 16:13:58 »

И аз бях в Гърция, в Пефкохори, едно малко селце на Касандра. Един салса клуб организираха екскурзията. По цял ден на плажа, и после парти до към 3-4 сутринта. Толкова не съм танцувал сигурно в последните две годни.  Cheesygrin
Времето не беше прекрасно, но ползвахме дъждовните моменти да ходим да ядем. Мотахме се с едни девойки, които говореха гръцки. Голям гъдел им е на гърците това, обгрижваха ни навсякъде. В едното заведение сервитьорката какво нещо ни направи... Четири човека не успяхме да изядем всичко.
С пътя беше малко тегаво, много часове ми се събраха в автобуса. Не подозирах, че така ще се проточи. А снощи за капак изкарах една безсънна нощ в София, даже и с veselushka се видях, съвсем случайно, потанцувахме си. Smile
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #204 -: Септември 08, 2014, 18:13:17 »

Аз в друга тема се похвалих, че се видяхме.  Razz До сутринта ли продължи купона? И моята нощ не беше много сънна. Като се прибрах, в 3 часа през нощта пусках прахосмукачки, бърсах прах, мих чинии... Забавата беше пълна. Ама се получих добро парти, въпреки камерния състав. Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #205 -: Септември 08, 2014, 18:39:16 »

Ххаха, не знам как някой не те е убил, Веселуши, в 3ч през нощта прахосмукачка?!

Мини, аз честно казано съм разочарована от Тасос тая година...
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #206 -: Септември 08, 2014, 20:26:33 »

Аз в друга тема се похвалих, че се видяхме.  Razz До сутринта ли продължи купона? И моята нощ не беше много сънна. Като се прибрах, в 3 часа през нощта пусках прахосмукачки, бърсах прах, мих чинии... Забавата беше пълна. Ама се получих добро парти, въпреки камерния състав. Cheesygrin

Хах, не съм обърнал внимание.  Lol Ходихме след това някъде в студентски да ядем, в 7 и 30 се прибрах, взех си багажа и търчах към метрото. Поне беше празен автобуса и се бях опънал на две седалки да спя.
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #207 -: Септември 08, 2014, 21:57:58 »

Хах, Ути, и аз не знам. Май не е толкова шумна. Като я включвах, си казах, че ако е силен звукът, няма да продължавам, но ми се стори ОК. А и не исках да оставям мръсно до днес вечерта.  Cheesygrin

Салс, готино, че сте продължили. Ей на това се казва подобаващ край на една такава екскурзия.  Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #208 -: Септември 09, 2014, 12:00:43 »

Е ти от парти се прибираш, кой знае как са ти бучали ушите  Cheesygrin
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #209 -: Септември 09, 2014, 15:35:55 »

Lol

Аз за това си купих на Ровента тихата прахосмукачка и съм много доволен.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #210 -: Септември 09, 2014, 15:57:42 »

като каза тихата се сетих за онази реклама .. на зелмер ли беше, дето един я риташе в стената, докато й правеха тестове.. много забавна Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #211 -: Септември 09, 2014, 22:53:32 »

Мини, аз честно казано съм разочарована от Тасос тая година...
  Що бе , Ути?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #212 -: Септември 10, 2014, 08:31:44 »

Ми не мога да определя, дали щото очаквах повече...страшна лудница от хора, водата беше студена, а и плажовете не ме впечатлиха особено, не знам някакво общо кофти усещане ми остана.
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #213 -: Септември 10, 2014, 11:43:11 »

Подкрепям Ути.
И аз съм разочарован от Тасос има къде по-хубави кътчета из Гърция и по-диви плажове.
Обиколихме острова 2 пъти и се завряхме къде ли не. Не намерих хубав плаж където да не пренаселено, да не е шезлонг върху шезлонг. Изненадах се, че дори на един малък каменен  плаж бяха наблъскали шезлонги.
Повечето плажове бяха доста замърсени, никой не чистеше. А на голдън бич  направо все едно си на Черно море - дупе до дупе, мръсотия ....
Водата беше хладна и не особено чиста на места.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #214 -: Септември 10, 2014, 15:01:40 »

Ние си ходим все на едни и същи пусти плажове между Скала Рахони и Скала Принос, където няма никой и сме си само ние- без чадъри и шезлонги.
След Трипити също има плажове без никакъв народ. А на Голдън бийч не съм стъпвала никога, а като се има предвид ,че три години ходим на Тасос
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #215 -: Септември 10, 2014, 15:03:02 »

Ами ние обиколихме цялата долна част на острова, всякакви забутани плажове (даже леко очукахме колата, дето е 4Х4 на едни камъни, още не съм чула края на тая драма)...и пак нещо не ми допадна, просто...нищо особено...мръсна, студена вода...като в БГ.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #216 -: Септември 10, 2014, 15:35:26 »

даже леко очукахме колата, дето е 4Х4 на едни камъни, още не съм чула края на тая драма

Lol Lol Lol

Не е вашето място явно, няма какво да спорите. Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #217 -: Септември 10, 2014, 16:19:45 »

Мани, мани, за драскотина ПОД КОЛАТА, дето се отлепи там 2см от нещо, дето нито се вижда, нито е нещо важно, цяяял ден мъка беше, драми, ревове :ДДД
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #218 -: Септември 10, 2014, 17:16:44 »

Не е нищо! Там като се е надрало покритието, или пък да се е отлепил прага, сега ще почне да ръждясва от там.  Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #219 -: Септември 10, 2014, 18:00:02 »

Ей това искам да го снимам - Утопия прегърнала мъж си който плаче безутешно, и го гали по главата "недей, не плачи, има си каско"
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #220 -: Септември 10, 2014, 18:11:50 »

Мани, светът свърши след като подпрях ръба на вратата в една ограда и се олющи около половин см от боята. Само ръба на вратата...Половин см...Не ми говори 3ч... Lol Еми не ги разбирам тия втелявания, честно. Мъже Razz

Накоме, не плаче, ама гледа лошо и мълчи с часове Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #221 -: Септември 10, 2014, 18:14:23 »

Секс да има и пари да носи.Ако ще-хич да не говори
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #222 -: Септември 10, 2014, 18:16:14 »

Хахха, ти така ли ги подбираш Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #223 -: Септември 10, 2014, 18:16:33 »

За жени - да.Ама вярвам че е общовалидно
Активен
Shushi
Newbie
*

« Отговор #224 -: Септември 10, 2014, 18:19:29 »

Mina - можели някакви gps кординати  или на карта да покажеш тия плажове(любопитно ми е дали сме били там)? И ние се завирахме къде ли не,  особено съвестно ми беше за колата защото нормален път няма до повечето плажове(е и колата си е моя де после мен ще ме яд).
Явно много зависи по кое време се ходи . Направи впечатление,че имаше масово румънци. Иначе след Трипити и аз се отбелязах един плаж беше спокойно (но не празно ). Като цяло ми се видя доста западнало, приятели каза същото и те няколко години поред ходят на Тасос.

3 години поред на Тасос - толкова  ли много ви харесва или има друг повод ? Направо съм изненадана . Аз лично не бих отишла пак - дори и на Халкидики има по-добри плажове.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #225 -: Септември 10, 2014, 18:21:19 »

Именно затова ме е яд, че на Халкидики има много по-добри плажове, и пясъчни, и каменисти като за гмуркащи се Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #226 -: Септември 10, 2014, 23:19:00 »

Там, където ние си ходим на плаж

GPS координати не бих могла да дам, щото не знам къде да ги намеря, но мога да обясня.

Почувствах се виновно, че ходя на толкова западнало място.
По местата , където ходят повечето хора , ние не стъпваме'- нито на Голдън, нито на Парадайс, нито Алики. Не обичам някой да се разхожда върху мен , някакси.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #227 -: Септември 10, 2014, 23:41:19 »

Е много ясно, и ние не сме били на тия, само веднъж се излъгахме Lol
Активен

Shushi
Newbie
*

« Отговор #228 -: Септември 11, 2014, 10:44:00 »

И аз не отивам на море да ми стъпват по ушите и мразя гъчканицата . На голдън се разходихме 2 пъти по дължина на плажната ивица то иначе нямаше къде да се седне вълните бяха силни, водата не особено чиста и с водорасли на места. Парадайса 2 пъти спряхме на него в началото на деня и вечерта към 19 ч минахме да се поплацикаме в морето.
Алики 4 пъти минахме през него и нямаше къде да се спре , колите блокираха дори и пътя - видяхме го от горе( хич и не ми се слизаше до долу).
Иначе плажчето изглежда супер.
Аз от всичките ходения по Гърция само 2 пъти съм повторила място, главна заради собствениците. Страхотно голямо гръцко семейство - много готини хора постараха се по всякакъв начин да ни угодят ( определено не се държаха и към другите гости по този начин ). Бих ходила там всяка година, но съм на мнение, че има толкова много места където може да се отиде.....пък времето е малко Smile))
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #229 -: Септември 11, 2014, 14:09:35 »

Ние ходихме на Фанари. Имаше основно българи и тук - там германци и холандци. И как няма да има като пътят беше около 2часа от Хасково , при все че се движихме бавно.   Ама не беше претъпкано, може би защото бяхме през седмицата там. Ама щом успях да дремна на плажа, значи е било спокойно Smile. Водата беше божествена - топла, бистро чиста и с много рибки. Много приятно място, в ресторанта на плажа хапнахме и ми направи впечатление, че всичко плуваше в зехтин, но беше много вкусно. Догодина може направо към Гърция да летим и оттам после към Пловдив. Големи оферти за Родос намирам. Иначе половинката иска да идем някъде към Испания ей сега като захладнее още тука, ама с моите премеждия с тея самолети, никъде не ми се пътува :(
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #230 -: Септември 13, 2014, 16:00:19 »

Тая година ни преследва луд късмет с почивките ни. Все места с лоши отзиви, а всъщност почивката ни е повече от разкошна. Камчия приятно ме изненада, море за почти без пари, релакс, без лудница и навалица, гора и кълвачи. По-хубаво не съм и си го представяла
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #231 -: Септември 13, 2014, 17:52:20 »

Вече мина сезона, няма толкова много хора. Къде сте на Камчия, бунгала или хотел?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #232 -: Септември 13, 2014, 21:27:34 »

На къмпинг Рай, последните три остри бунгала, точно на плажа. Реновирани са и са мн прилични :Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #233 -: Септември 14, 2014, 02:19:28 »

Точно за тия острите - алпийски се водят мисля  Lol - говорихме с bizzare наскоро. Добре е, че са реновирани, защото там бунгалата са си леко мизерия. Иначе плажът е голям, стига да ги няма руските лагерници, че слизат на талази по някое време и става луда шумотевица. Smile
Активен

Страници: 1 2 3 ... 10 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: