star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Хитри магазинчета, бабини ресторантчета
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хитри магазинчета, бабини ресторантчета  (Прочетена 9241 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Май 14, 2013, 16:49:39 »

Лигаво умалително заглавие, ама да насочи какво имам предвид...

Отдавна ми се върти в главата такава тема.

Тя е за всички, които обичат вкус "на баба" и "по старому". Е, препоръчвайте- откъде може човек да си купи истински кашкавал, зеленчуци от някоя баба, месо без нещо инжектирано и т.н, изобщо истински продукти...Говорим за всички градове, не само София, макар че за мен София би била улеснение.

Може да разширим с вкусни ресторанти, където сякаш готвят "по домашно", не с прахчета и в казана. Или дори с магазини за плетени и ръчно изработени артикули. Сега съм се запалила всички кутийки за подправки да са ми от дърво, по възможност ръчно рисувани  Cheesygrin

Аз започвам с каквото се сетя: много сме доволни от мандра Триград (в град Триград), имало техни продукти и други истински млечни в магазин Млекарница зад централна поща в София (още не съм ходила).

А най-добрият ресторант, за който се сещам в момента е в Калофер  Lol

http://panorama-kalofer.com/

Всичко е вкусно и в големи порции, а цените са 3 пъти по-ниски от средните за София.

Оттам научихме за книжките "100те национални кръчми"

Мога още много, но бързам и не ми хрумва, дацайте идеи вие или пишете какво търсите.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #1 -: Май 14, 2013, 17:41:33 »

Млекарница "Равногор". Уникално сиренце, и млекце. Продават кренвирши на някаква малка димитровградска фирма, но такъв вкус не съм опитвала от едно време-супер яки.
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #2 -: Май 14, 2013, 21:32:12 »

Сирене,масло и кашкавал на "Мандра Лесидрен".Уникално вкусни и истински продукти.За съжаление не знам къде се предлагат,понеже на мен ми носят директно от там.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #3 -: Май 15, 2013, 06:57:18 »

Равногор ми е кварталния магазин откакто го отвориха Cheesygrin
Магазинче на мандра Лесидрен съм виждала мисля по маршрута на 72, дано не греша Unsure
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #4 -: Май 15, 2013, 08:00:18 »

Като казахте Лесидрен, та се сетих, че на пазара в Мусагеница има магазин за месо на Лесидрен. Истинско, прясно българско месо.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 15, 2013, 10:59:55 »

Като казахте Лесидрен, та се сетих, че на пазара в Мусагеница има магазин за месо на Лесидрен. Истинско, прясно българско месо.

Ау, това е страхотна инфо, мъж често ходи натам и може да взима! Знаех си, че има нужда от тази тема  Cheesygrin
Активен

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #6 -: Декември 16, 2013, 19:32:56 »

Някой от нещата в руските магазини Берьозк...мляс, мляс.
Освен това си купих плюшен вълка от "Ну пагади" пак от там Smile
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #7 -: Декември 16, 2013, 19:45:47 »

Забеляза ли да продават Маша и мечока?  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #8 -: Декември 16, 2013, 22:43:35 »

Забеляза ли да продават Маша и мечока?  Cheesygrin
Тц, ама се кълна че видях Чебурашка и крокодила Гена ;)
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #9 -: Декември 16, 2013, 22:58:15 »

Лъвче като бяхме малки, мама и тати ни извикаха, питаха ни кои са ни любимите герои и без повод ни подариха по една кукла - на мен Снежанка, на сестра ми - Маша. Нито Снежанка беше баш Снежанка, нито Маша беше точно Маша, но беше много хубав момент.

Та, не можеш ли да асанблираш една Маша и един Мечок. Децата верно, че държат всичко да е като в Дисни, респективно ще очаква баш Маша, но все пак, с малко въображение, мисля, че ще й стане любимата играчка. Smile

И за да не е съвсем офф, Корни, разгледай кооперативите

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #10 -: Декември 17, 2013, 00:17:56 »

Не може Маша си е Маша, оня ден седях и давах 7 различни кафяви мечока на детето и той всички ми ги върна. Иска си Мечокът  и най-вече самата Маша. Никъде не съм виждала.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #11 -: Декември 17, 2013, 08:22:24 »

Има ги онлайн, но са много скъпи - 30-ина долара само Маша. Явно Маша още не е завладяла Китай, за да избухне индустрията с по-евтин вариант. Тая Маша, дето я имаше сестра ми, много си приличаше, да вземем да я намерим и да обявим търг...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #12 -: Декември 17, 2013, 08:53:40 »

http://prodavalnik.com/profile/vikula/
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #13 -: Декември 17, 2013, 09:09:22 »

Димитрова, изпревари ме - тази викула е от наше село - видях я в кварталния магазин преди известно време с едно себеподобно на Диляна с много сладка раничка с Маша, каза ми да я намеря в продавалника, но аз нали не уважавам този сайт и предпочитам да видя и пипна наживо, така и не го доразгледах.. А сега като гледам има много нови неща - всичките "коледни намаления" ги нямаше май.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #14 -: Декември 17, 2013, 09:15:51 »

Често поръчваме От манастира. Особено за Цвета. Много са им хубави нещата и ми е супер удобно, че ми ги носят вкъщи. Е, скъпо идва, ама това е... Razz
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #15 -: Декември 23, 2013, 23:50:53 »

В квартала наскоро отвориха магазин на "Ситово". Ами от години не бях пила такова прясно мляко. А в " Берьозка" ми езабранено да влизам след като пробвам да си тръгна с половината мягазин. Последният път мрънках за Чибурашка, ама йок.
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #16 -: Март 17, 2014, 09:44:25 »

Не съм опитвала от продуктите,но случайно видях страницата във Фейсбук и реших да я споделя тук.
https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B5-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%9A%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B8/715903751782661
За Добрич и софия дозтавката е безплатна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 17, 2014, 09:50:05 »

В квартала наскоро отвориха магазин на "Ситово". Ами от години не бях пила такова прясно мляко. А в " Берьозка" ми езабранено да влизам след като пробвам да си тръгна с половината мягазин. Последният път мрънках за Чибурашка, ама йок.

Я кажи къде точно е, че при нас фирменият магазин спря да работи със "Ситово" (сега май само Росица). А си харесвахме едно люто шопско сирене оттам, много е добро. Мъж ми се научи сам да го прави с извара и лют пипер, ама все пак ако знаем къде е магазинът няма да е лошо Razz
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #18 -: Март 17, 2014, 13:46:42 »

Хваля Ситовското, пък  Razz Клиенти са ни и съм ходила в мандрата. Страашно ги уважавам тези хора как от гола поляна го направиха и колко е чисто всичко. Да знаете, че най-много на два месеца им правят проверки. Та за тях поне съм сигурна, че им е от мляко продукцията.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #19 -: Март 17, 2014, 14:58:42 »

Аз купувам Ситовско като видя някъде. Но последно кисло мляко и сирене ходих да купувам от фирмения магазин на мандрата на Алфатар. Киселото мляко особено ми харесва много ;)
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #20 -: Март 17, 2014, 16:48:49 »

И "Ралица"-та видях в Русе и в София. Аз тяхното кисело мляко уважавам най-най.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #21 -: Март 17, 2014, 17:45:43 »

Сега ако кажете и от къде го купувате това Ситовско, цена няма да имате  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 17, 2014, 18:05:03 »

Сега ако кажете и от къде го купувате това Ситовско, цена няма да имате  Smile

Заповядай:

http://www.mandrasitovo.com/stores/

Иначе се оказа, че "нашето" фирмено магазинче беше точно Ралица, не Росица.

И аз им харесвах киселото мляко, ама после започна да ми е много сметанено и не кисло и сега пак съм на Елби 2%, най-доброто си е  Razz
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #23 -: Март 17, 2014, 18:08:22 »

аз ситово купувам от почти всеки магазин тук...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #24 -: Март 17, 2014, 18:25:11 »

Я, имат фирмен магазин на 5 минути от нас и аз да не съм разбрала до сега  Cheesygrin тези дни ще мина да си напазарувам по ваши препоръки.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #25 -: Април 18, 2014, 22:24:13 »

Млечни продукти задължително купувам на ЕлБи, освен, че са качествени (защото те са единствените, които държат патент за "лактобацилите" и всички купуват закваски от тях) са и на доста сносни цени. Купувам от фирмения им магазин в Младост, не от хипермаркети, защото там цените са двойни.
Другите неща си ги набавям от тук http://baharatbg.com
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #26 -: Април 18, 2014, 23:23:58 »

И мият мъж има такава инфо и ме кара само елби да вземаме
Активен

una hada
Newbie
*