star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar И syanna е сгодена!!!
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И syanna е сгодена!!!  (Прочетена 18418 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« -: Май 08, 2013, 08:19:24 »

Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но това не можеше да не го споделя тук  Smile

Случи се сутринта на рожденния ми ден (в края на април). Беше наистина най-прекрасния подарък, който много ми усмихна деня  Cheesygrin и много набързо спрях с депресията, че остарявам  Cheesygrin
И аз, както Виви пише, в началото не го осъзнавах, даже и няколко седмици по-късно още не съм свикнала с тази статус  Smile
Казала съм на по-близките ми хора, но повечето още не знаят. Даже се чудя как да го съобщя на колегите ми, тези които не са ми толква близки за да на събирам цялото нимание... Такива някакви въпроси ми се вътрят...

Ще се опитаме да организираме сватбата за ноември, надявам се всичко да е ок.
Ами това е. Мисля че ще имам много много въпроси и сигурно ще изчета целия раздел  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #1 -: Май 08, 2013, 08:23:48 »

Честито! Трепкаво приготовление ти желая и много интересен избор на сезон за сватбата, как го реши така, защото няма как по-скоро ли?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Май 08, 2013, 08:27:42 »

Честито, Сияна! Бъдете много щастливи и влюбени!
Пък до ноември има достатъчно време, ние (аз  Lol) организирах/ме сватбата за около 3 месеца, заради мързел и мотане. Но е достатъчно време за всичко!  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #3 -: Май 08, 2013, 08:29:41 »

Честито!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #4 -: Май 08, 2013, 08:31:00 »

Честито! Трепкаво приготовление ти желая и много интересен избор на сезон за сватбата, как го реши така, защото няма как по-скоро ли?

Ами да  Cheesygrin
За лятото вече имаме планове какво ще правим. Следващата пролет ще съм не-по малко заета от тази пролет и от тази есен... Декември са пости и най не е разешен църковен брак. Остава ноември  Cheesygrin
Мисля че и двамата нямаме търпение, така спонтанно си го решихме.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Май 08, 2013, 09:03:40 »

Честито, сиянче! И аз ви пожелавам вълнуваща подготовка и много се радвам, че пак ще си говорим тука за сватбени нещица  Big grin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #6 -: Май 08, 2013, 09:20:44 »

Честито и от мен! Много вълнуваща подготовка ви желая и много красив празник да си направите Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #7 -: Май 08, 2013, 09:40:09 »

честито Smile Вярно, че пишеш рядко, но те помня като много позитивен образ и се радвам Smile

А за това как да съобщиш на хора, които не са ти близки- ами защо изобщо трябва да им казваш? Аз на колеги не съм казвала, само на 1-2 от тях и то когато стана въпрос (после ме разубеждаваха да не се женя  Lol ). Изобщо май на хора, които не смятам да каня, не съм споделяла, това са си лични неща, все едно на нова работа да дойда и да кажа "знаете ли, аз си имам приятел, много го обичам". Не ми е на място някак. Ама това си е мое отношение, знам хора, които още същия ден чуруликат на всеки, когото видят...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #8 -: Май 08, 2013, 10:16:07 »

Честито~ Big grin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #9 -: Май 08, 2013, 10:33:10 »

Хехе, честито Smile и успех с организирането на сватбата Smile
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #10 -: Май 08, 2013, 11:03:54 »

Честито!

Моля, отчитай тук всяка стъпка, за да съм наясно Lol
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #11 -: Май 08, 2013, 11:19:14 »

Честито, Сиана  Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #12 -: Май 08, 2013, 12:13:15 »

Честито и от мен Smile Желая ти трепкава подготовка изпълнена с по-малко нерви Smile

А за казването на колегите като видят пръстена на ръката ти те сами ще се сетят...при мен така стана...донесох почерпка на работа и те като видяха пръстена вече им беше ясно за какво е Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #13 -: Май 08, 2013, 14:44:49 »

И през ум не би ми минало да черпя колеги, че съм се сгодила  Rolling Eyes Явно съм темерут и темерут ще си остана  Lol Но не съм имала колеги, близки до приятели през последните 3 години и дори и с тези старите не се чувам много, просто голямо разграничение правя между приятели и колеги, едно е да си лафите приятно, друго е да им звъннеш при нужда, кой би се обадил на колега точно...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #14 -: Май 08, 2013, 15:48:02 »

Честито и от мен и приятна подготовка на събитието  Cheesygrin
На колегите - аз застанах и им казах, че ще ставам госпожа еди коя си, при което на половината щяха да им изпаднат очите, защото изобщо не подозираха, че с мъжа имаме връзка. След това настана голямото черпене, но така или иначе ние на моя рожден ден им казахме та имаше двоен повод  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #15 -: Май 08, 2013, 20:44:21 »

Благодаря за честитките на всички!

Обещавам да пиша за подготовката  Smile

Относно колегите сигурно ще занеса кутия бонбони, пък на място ще реша какво и дали ще казвам.  Ние сме малка фрма, те всички знаят за гаджето ми, особено в началото като ме караше с кола сутрин до пред работата, беше голяма атракция. Знаят, че живеем заедно, така че не вярвам да са много изненадани. С повечето се разбираме добре, но има някои, дето не са особено добронамерени (колкото и да го прикриват). Както и да е, няма да мисля за тях, такива неща винаги има... Аз още не съм се появявала след празниците, бях в дълга отпуска и на едно невероятно пътешествие до Босна и Хърватска.

Относно подготовката - планираме в близката седмица да разпитаме какви документи ще трябват  за гражданския брак, да попитаме в католическата и в някоя православна църква как стоят нещата със сватба между православен и католик, защото моят приятел не е българин и не е православен. Ако някой има инфо по въпроса ще се радвам да сподели  Smile

Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #16 -: Май 08, 2013, 23:41:44 »

Ау, оженете се в катедралата. Няма такава емоция. Аз не съм православна и не съм католичка, но за мен беше неповторимо. Чак ме е яд, че съм взела атеист. Сватбата беше на католичка и православен, невероятно, наистина няма такава правосласва церемония.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #17 -: Май 09, 2013, 00:00:27 »

Галче, ние живеем в София, но мислим сватбата да я правим в родния ми град, а тям няма католическа църква, та става още по сложно...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Май 09, 2013, 14:22:34 »

Галче, ние живеем в София, но мислим сватбата да я правим в родния ми град, а тям няма католическа църква, та става още по сложно...

И аз съм много "за" католическа церемония, много е истинско и няма общо с нашите, които за съжаление поне на мен рядко ми носят истинска емоция. Ние още нямаме църковен, с удоволствие бих се омъжила в катедрала, но като сме православни и двамата някак не върви и ако избирам църква/манастир, ще е по местоположение да е на красиво място.
Но в ситуация като твоята ще търся най-близката възможност за католически ритуал...ако искаш отиди да поговорите със свещеника просто ей така, и без това е задължително да опознае младоженците и да ги "консултира" преди брака.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #19 -: Май 09, 2013, 14:30:05 »

Заинтригувахте ме!  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #20 -: Май 10, 2013, 17:11:55 »

Корни, при нас с колегите е по-тънка работата. Черпя си само хората в отдела с които сме като "семейство", не че сме си толкова близки но сме свикнали да черпим за всякакви поводи...а и съм с тях в една стая няма как...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #21 -: Май 18, 2013, 17:01:44 »

Да докладвам как вървят нещата  Cheesygrin
Последно не казах на колегите, само занесох кутия бонбони без да уточнявам защо. Само на един съм казала, но до колкото виждам не го е разпространил.

В моя град и в двете църкви категорично ни казаха, че не може да се венчаем, ако той не се кръсти православно. В католическата в София ни казаха, че няма проблем щом единия е католик. Различното при тях е, че имат някаква подготовка около месец преди сватбата, която е прави задължително. Та за сега нещата накланят в посока сватба в София.

Днес минах през 2 бутика за рокли да разгледам информативно какво има. Бях си ги набелязала по снимки на модели в интернет. И в двата ми казаха, че трябва предварително да си запиша час и ми дадоха визитки. Колко съм неориентирана само  Lol

Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #22 -: Май 19, 2013, 06:40:00 »

Просто поредното доказателство колко по-отворен е католицизмът спрямо ортодоксалното християнство... Този месец по-рано ще трябва да ходите при свещеника да ви опознае и да ви научи що е туй нящу бракът, за да не встъпвате в него безотговорно и непросветено. Много се смяхме с онези мои приятели, заради които съм била на католическа сватба, защото ходиха всяка събота и неделя, няма тън-мън, почти като на спявка в полицията. Между другото ако свещеникът прецени, може да откаже да ви венчае, но това са изключения. Поне така ми разказаха.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #23 -: Май 26, 2013, 15:08:20 »

Относно католицизма - те са много по-стриктни от православните и бях изненадана, че при тях няма проблем. Православните църкви са много затворени, не се променят, не търсят път да спечелят хората. Не ми харесва как някои свещенници говорят неразбираемо. Това го няма при католиците - те говорят ясно, разбираемо (често с микрофон). Там пък не ми харесва, че се получава прекалено внушително като усещане (особено ако е в голяма катедрала). Не ми харесва и това че имат тълкование на свещеника или нещо такова - текст написан от човека, който чете службата. Някои от нещата за мен са откровено изопачаване в тълкованията и лесно биха могли да внушат различна идея...

Та не знам, малко съм разочарована от цялата история. Мислех че бракът в църквата че е по-хубавата част, а в гражданското само формалност. Сега не съм сигурна и за двете. С или без сватба ние си живеем заедно и не очаквам нещо да се промени. Освен това че семейството му започва да ме смята като част от неговото семейство (което не беше съвсем така преди годежа). Както и да е сигурно тази седмица ще запазим часовете за сватбата ако всико е наред, пък каквото ще да става  Cheesygrin

Бях обещала да разкажа по-подробно за нас. Запознахме се като правех един проект във Франция, но бяхме само приятели. В последствие не се виждахме дълго време (година-две) и не знам как стана, но той беше на гости един път в София, после аз ходих при него. Беше някаква луда романтика от която никой не очакваше да има нещо по-сериозно. Той пък все че си намери работа в България и няколко месеца по-късно дойде. Така малко по-малко направихме по-сериозна връзка от онзи флирт, който беше в началото. Ако ме бяхте питали тогава - не смеех и да си помисля, че може да се случи такова продължение. Понякога си струва човек да мечтае в невъзможни неща   Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #24 -: Юли 15, 2013, 14:20:17 »

Да пиша и аз до къде я докарахме. Реших да не се впечатлявам повече от това, че някои неща не могат да са такива кавито си ги представям. Мисля че каквото и да избера, все ще е хубаво.

Сега основното е да направим поканите, да ги изпратим, за да знаят хората да предвидят да дойдат.  Гледахме на 2 места - на едното моделите не бяха хубави и не допускаха възможност за корекции, така че да се адаптират към текста който искаме да сложим вътре (и на 2та езика). На второто мясо бяха много по-разчупени, почти всичко ми хареса, а и предлагат корекции на моделите според нашето желание. Но поради отпускарския сезон ми казаха че ще започнат да ги правят след 2 седмици.

Относно ресторантите обикаляме да разглеждаме (капацитет, разположение, цени)  и преценяме плюсове и минуси. Скоро ще съм ресторантен експерт  Lol Lol  Имам списък с още няколко да видим какво представляват и се надявам да изберем.

Както писах в темата на Виви, вече си имаме кумове, но понеже скоро те ще са във ваканция, а после ние, няма да се засечем преди края на лятото да уговаряме какво и как ще правим.

Днес ходих да пробвам първите рокли - за 30 мин, сама, харесах си първата която облякох  Cheesygrin
Ще обиколя още няколко места със сигурност, но съм спокойна че има едно нещо което ми допадна (и ми казаха че и да се продаде могат за ми го направят за 5 седмици). В общи линии почти всико ми стои добре, стандаретн размер съм, нямам недостатъци да крия. Тази която ми хареса е екрю, с ръчно изработена дантела - много принцеска и женствена  Cheesygrin Чисто белите също са хубави, но на моята кожа екрюто стои много по-добре, направо се слива.
Имам един въпрос към вече билите булки - този тип модели рокли които са без презрамки, има ли опаност да ми се смъква надолу? Защото ще се чувствам некомфортно ако поада и си я повдигам през цялото време. Знам че ще я направят точно по мен, че ще е добре стегната и т.н., но все пак? Мнения някакви?
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: