star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Диамант заблестя и на моята ръка :)
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диамант заблестя и на моята ръка :)  (Прочетена 27741 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #50 -: Юли 02, 2013, 12:13:16 »

Тююю, ся ме хвърлихте в размисъл за кумовете на въображаемата ми сватба. Rolling Eyes Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #51 -: Юли 02, 2013, 12:14:49 »

Уелкам ту дъ клъб  Lol Да знаеш откога го мисля...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #52 -: Юли 02, 2013, 13:50:10 »

О, дали  Lol Аз бях супер критична към някои моменти, които си усетих само аз, дори Преслав ги пропусна  Lol Но си имаше неизменно гафове, които ако повторим сватбата, ще знам как да ги избегна със сигурност.
После, на филма ни пише Честит сватбен ден Венцислава и Преслав  Razz (Венцислава е кумата ни). Можете да си представите шока, когато събрахме родата, пуснахме филма и зяпнахме всички след първите надписи. Сега ми е смешно, но толкова ни мота смотльото, че дори не си направи труда да поправи грешката си!
Да кажа при нас как беше. Кумовете ни не са двойка, но се познават перфектно. Тя е моята най-добра и близка приятелка, той - на мъжо съответно. Тя беше/е обвързана с момък от нашата компания, който познаваше абсолютно всички от младежите. Т.е. нямаше го неловкия момент, нямаше ги подмятанията от страна на диджея за кума и кумата, всички знаеха, че не са двойка. Никой не се е чувствал неловко, момъка си беше на една маса с част от младежите и се забавляваше на равно с нас. Убедена съм на 100%, че точно на нашата маса нямаше да му е комфортно. По-кофти беше, когато кумата ни я поканиха да кумува отново сама. Пак на общи приятели от компанията ни, пак без младежа, с друг кум, но отнесоха супер много базици от типа на горчиво, целувки и т.н. За справка - диджея беше същия  Lol Просто човека реши да употреби гадното си чувство за хумор. Ако изложиш фактите пред водещ/диджей/гости и близки, мисля, че няма да има обидени, засегнати и гости (половинките на кум и кума), които да се чувстват неловко.
Между другото сега ни е много яко, когато се събираме да празнуваме - като едно голямо семейство сме, аз, мъжо, кум, кума и техните половинки. Дори и сега на кръщенето на малката пак бяха до нас и дори за миг не са ни отказвали подкрепа или съвет. Важното е да си сигурен в избора си. Определено не бих допуснала да ни се меси някой в избора на кумове, пък особено да са двойка, само защото така трябва  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #53 -: Юли 02, 2013, 13:50:22 »

Аз пък ще ти кажа, че на младоженците всичко около сватбата винаги им изглежда по-перфектно, отколкото е било всъщност  Big grin

По принцип е така, съгласна съм, ама достатъчно сме ги питали (кумата и нейния) предварително и след това, много мислих и аз за този аспект (както и за повечето  Lol ) и наистина не им е било проблем. Но то си е до хора, те не са от двойките, които са залепени и не искат до магазина да отидат един без друг (не го казвам с лошо, ние сме от втория тип по-скоро). Плюс това и от друга гледна точка ти казвам, наистина не се обидих като ме питаха дали може мъж ми е да кум с друго момиче, даже ще ми е странно да съм кума на хора, които не са ми близки, само защото съм му жена. Виж ако изобщо не съм поканена на сватбата, ще  ми е криво, но ако не ги познавам (примерно негови колеги) и това ще преживея и няма да правя фасони.

Пупс, и аз си знаех за 2-3 гафа, които никой друг не забеляза (освен мъжа и кумовете), даже като ме поздравяваха с възхищение за добрата организация се чудех бъзикат ли ме, при тези "важни неща", които се объркаха, а то се оказа, че никой не знае за тях  Lol
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 13:53:59 от Korneliq » Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #54 -: Юли 02, 2013, 17:57:43 »

Корни, не разбрах едно от изреченията ти, ама ме мързи да се връщам на предишната страница и да цитирам Smile Че ако сме 6-ма на масата, по-добре да поканим половинките на кумовете отколкото 2-те двойки ... ? Ако схващам правилно това е хипотезата, в която имаме 2 двойки кумове и едната двойка не е двойка, а си има половинки ... кой да каня на масата и не е ли тъпо едната половина кумове да не са на нея? Обърках се Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Юли 03, 2013, 09:42:55 »

Хаха, и аз се обърках от твоя пост  Lol

Идеята беше, че ако имаш 2 двойки кумове, трябва да си избереш едни "основни" за масата и т.н. Ако не го направите и вземете и 2те "двойки" кумове, ставате 6. И ако ще сте 6, за мен е по-логично да имате само една двойка кумове- тези, които си харесвате с техните половинки, а не отделни за църква и гражданско. Т.е отново си подкрепих тезата да си вземете които кумове са ви близки, а не които са двойка. Не знам дали стана ясно, ужасно ми се спи.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юли 03, 2013, 09:59:35 »

Стана, стана, ама ще видим какви ще ги свършим накрая. Има още много време, така че ще мислим Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #57 -: Юли 15, 2013, 13:54:30 »

Във Франция си правят сватбите с 2 двойки кумове - едната от страна на младоженеца, едната от страна на младоженката. Годеникът ми беше изненадан, че за тук трябват само 2ма а не 4ма. Освен да констатираме пореданта разлика в обичаите, това не ни притесни, свикнали сме с подобни неща.
След кратко колебание решихме да са хора близки и на двамата и избрахме единствената двойка от която момчето е негов приятел, а момичето моя приятелка (не най-близката, но много добре приятелка). Натресохме им се преди 2 седмици на гости, беше много забавно, те се бяха чудили дали ще ги поканим на сватбата, пък ние направо за кумове  Smile  Изпихме наколко бутилки вино по повода и така.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юли 17, 2013, 11:58:04 »

Първа среща със сватбените агенти, потенциална дата, потенциален ресторант, потенциална църква Wub Влюбих се от пръв поглед във всичко, което ми предложиха, сега само тръпна в очакване да се случат нещата на датата, която искам. Лошото е, че има много време дотогава и все още не правят резервации, а пък аз все се притеснявам, че някой ще ми открадне местенцата и не казвам и думичка. Агентите мигновено ми разбиха всички идеи, които имах за ресторанти и църкви Lol Много съм доволна, ще направят всичко възможно в самия ден аз да не мисля за нищо, освен за собствения си кеф Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #59 -: Юли 17, 2013, 12:18:05 »

Браво на теб Smile много е важно да си се влюбиш в местенцата, където ще се случва всичко. Аз още въздишам всеки път като си мина покрай църквата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #60 -: Юли 17, 2013, 13:44:01 »

Виви, как вървят цените на тия агенти, винаги съм се чудила...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #61 -: Юли 17, 2013, 13:49:05 »

Като всяко нещо - различно Cheesygrin

Моята беше доста ниска цена, а свърши бая работа.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #62 -: Юли 17, 2013, 13:52:14 »

зависи какво искааш да ти направят, цените най-разни Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Юли 17, 2013, 13:54:11 »

Е то е ясно де, просто ми беше интересно какъв порядък е разликата между това да си направиш нещо сам и да ти го свърши агент.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #64 -: Юли 17, 2013, 13:59:49 »

Не знам дали изобщо ще има разлика, защото цената за присъствието в самия ден не е особено висока, а пък работят с различните фирми (цветя, dj-и, фото и т.н.) с отстъпка и реално може да ти излезе по-скъпо сама да си ги наемаш. А и украсата е по-евтино да си я наемеш, отколкото да си купиш и правиш всичко сам.

Аз много препоръчвам агентите, няма нищо по-хубаво от това да си спокоен на сватбата ти, че всичко е в ръцете на професионалисти и не те занимават, нито пък роднините ти, с нищо.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Юли 17, 2013, 14:00:36 »

Хм, винаги съм мислела, че е някаква невероятна гъзария да наемеш агент.
Ами добре, ще дам на агент да ми планира въображаемата сватба Lol
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юли 17, 2013, 14:05:26 »

Ути, зависи с кое ще искаш да ти помогнат. С нашите се разбрахме да им се плати накрая когато установим какво реално са свършили, тъй като няма как отсега да знам с какво ще ги натоваря. Сумата ще е в интервал от 500 до 1500 лв. Примерно на мен ми беше супер ценна първата среща, тъй като в главата си имах идея кое къде искам да бъде, но се оказа, че не съм запозната дори най-малко с подробностите и сега като ги чух директно се отказах от всичките си намерения. Друго си е да си го работиш това, да имаш опит, а не да си избираш ресторант по снимки и коментари, в всъщност да не знаеш например, че управителите в него не се разбират и си правят мръсно един на друг като по този начин ти скапват празника (щях да го разбера в деня на сватбата когато вече няма връщане назад).

Иначе аз искам от тях да координират трите места - граждански, църковен и ресторант. Да се свържат с когото трябва, да запазят дати и часове, да ми кажат какво трябва да си приготвя - пити, вина, документи. Искам в деня на сватбата да са там и да контролират целия процес, да настаняват гостите, а не аз да мисля кое след кое следва и да не мога да се отпусна. Също така ще ми помогнат с изработката на украсите за ресторанта и колата, ще ангажират Dj, фотограф и оператор, ще ми запазят часове за гримьор и фризьор. Абе определено смятам, че си заслужава наемането им. Не че няма да се справя и сама, но ще ми спестят доста време и нерви.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 14:06:57 от Vivi » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #67 -: Юли 17, 2013, 14:09:30 »

А в тия 1500лв влиза само услугата организация или самата услуга също? Имам предвид това, че координират само ли или самите украси, ритуали? Щото 1500лв си е бая само за организация на нещата.

Иначе звучи много яко да седиш и само да казваш кое как искаш Smile
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юли 17, 2013, 14:24:04 »

Влизат организация и труд за украсата - всичко останало се плаща допълнително. Примерно в тази цена влиза драпирането на плата за украсата, но самият плат се плаща отделно. Влиза намирането на dj, фотограф, опрератор, фризьори, гримьори, но на всички се плащат отделни възнаграждения.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #69 -: Юли 17, 2013, 14:27:05 »

В такъв случай все пак не е много евтино, ама сигурно си струва да не се занимаваш и нервираш за глупости. Ее, размечтах се Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #70 -: Юли 17, 2013, 14:32:59 »

Гъзария трънки Lol
Цените на съответните услуги са отделно. Поне при мен беше така.
Ние дадохме около 300 лева за самата организация, а именно да ни посъветва за заведение, в последствие да го запази, да запази дата за църква, да наеме DJ, да координира разпределението на масите в ресторанта, изработката на покани, да намери фирма за цветя, да координира аранжирането им заедно със свещи и да ги поръча (ние друга украса освен живи цветя нямахме, никакви балони, бутониери, в църквата пък още по-малко да седна да кича нещо), да ми казва и подсеща какво на кой етап трябва се свърши като задача или документи, да поръча всички питки, кошнички, късметчета и прочие, които са нужни за ритуалите и разбира се да присъства и координира всичко в самия ден, което е просто безценно! Също така агентката ме заведе да опитаме сватбени торти на няколко места и след като избрах, тя пое поръчка, доставка и прочие.
Гримьор, фризьор, фото и видео си бях уредила аз. Алкохол също аз си поръчах, но тя контролира пристигането и разпределението му в заведението.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юли 17, 2013, 15:05:22 »

Аз съм си "за" човек да си прави нещата сам и не харесвам агенти. Но не заради парите, просто ми беше голям кеф всичко да измислям, проуча и организирам сама, от сватбените форуми може да се научи наистина всичко (точно инфо за кой колко е доволен от даден ресторант и как е протекло примерно). И от кумата имах добро рамо и изобщо не си го представяхме с агент, половината ни кеф щеше да отпадне  Cheesygrin.

Но си е индивидуално- ако човек не приема сватбата като кой знае какво и не му се занимава с дреболии, си е добър вариант, със сигурност пести и време.

На самия ден няма как да избегнеш гафовете и притеснението, примерно на нас основният ни беше- по традиция питката за захранване идва от свекървата. Да, ама шофьорът на нейната кола му стана лошо изведнъж и бам вкъщи заедно с питката  Lol После нямаше време да го гоним и просто търсихме нова (помогнаха ни от ресторанта).
Не агитирам нищо, Виви си е решила и сигурно е добър вариант за нея, по-скоро на Ут да подудна  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Юли 17, 2013, 15:26:36 »

Не намирам нищо романтично е тва да чета за всяко нещо с дни форуми, да се чудя кое да избера и как да организирам нещата и да търча насам-натам да правя резервации. Виж, идеи мога да давам Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юли 17, 2013, 15:31:42 »

Не намирам нищо романтично е тва да чета за всяко нещо с дни форуми, да се чудя кое да избера и как да организирам нещата и да търча насам-натам да правя резервации. Виж, идеи мога да давам Cheesygrin

Ама то пак даваш идеите ти, просто на различни хора- примерно сама си избираш ресторант, човек за поканите, агенция за украса...Няма да седнеш ти да шиеш калъфите за столове и да надуваш балони  Cheesygrin Просто с агент е едно звено повече за координация, аз така го разбирам- от ресторанта звънят на нея, после тя звъни на теб да пита ок ли е еди кое си. Или решава сама, ама аз бих избесняла друг да взима решения вместо мен  Razz

Млъквам, че ще почнем спор за нероден Утко  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Юли 17, 2013, 15:35:19 »

Ама едно е аз да чета един месец по форуми кой ресторант в какво е добър и как ще ме прекарат, друго е вътрешен човек да ти даде акъл.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: