star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Диамант заблестя и на моята ръка :)
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диамант заблестя и на моята ръка :)  (Прочетена 27773 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #25 -: Април 19, 2013, 19:18:06 »

Честито, Виви! Дано годежът и последствията от него ти донесат много красиви емоции  Smile

Пропуснала съм тaз дискусия, заинтригувахте ме.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #26 -: Април 20, 2013, 10:38:30 »

Честито и от мен Smile на невероятно място ти е предложил, сигурно е било още по-вълнуващо насред строящия ви се дом Smile
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #27 -: Април 20, 2013, 23:44:14 »

Ооо, честито, Виви! Много здраве, щастие и любов ви желая!

Хубаво предложение на хубаво място и на хубава дата! Даже и аз няма да забравя на коя дата сте се сгодили  Rolling Eyes
А ти недей така, че нямало време, нали знаеш нашата сватба за колко време я подготвихме  Cheesygrin (два месеца  Lol )
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #28 -: Април 21, 2013, 22:41:30 »

Хааха, стига, бе, и ти ли ! Cheesygrin
Много ти се радвам, исках някой да раздвижи тоя раздел, ама не те подозирах. Много ми хареса предложението и си е романтично, даже много, едно такова затрогващо и мъжко, само ме е яд, че си е избрал рождения ден, сякаш ти краде от фойерверките, но му прощавам. Cheesygrin
Да сте много щастливи и влюбени и за мое щастие ти пожелавам да си малко по-малко кратка и ясна по време на подготовката, за да четем повече! Razz Lol
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #29 -: Април 21, 2013, 23:31:10 »

Честито!
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #30 -: Април 30, 2013, 13:03:19 »

ха, честито !!
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #31 -: Април 30, 2013, 14:00:58 »

Хаха! Мноого мило, наистина. Малко като онази къща от свещи в Анатомията на Грей ми прозвуча всичко...

Пожелавам приказна сватба и семейно щастие, Виви!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #32 -: Април 30, 2013, 14:46:19 »

Честито! Хубави емоции около подготовката и празненството, както и прекрасен семеен живот.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #33 -: Април 30, 2013, 14:53:36 »

Kiss Благодаря, момичета!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #34 -: Май 08, 2013, 08:00:34 »

Честитка, Виви!  Clover  Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 27, 2013, 13:39:03 »

Момичета, какво мислите за различни кумове за гражданския и църковния брак? И какво мислите за кумове, които не са двойка /дотук добре/, но и двамата са обвързани ... кофти ли е, че така се пренебрегват половинките им и се "слагат" до друг, непознат човек?

Голямо мислене ще падне при нас с избора ... от една страна, мъжът имат там някаква традиция за кумуване и по тази традиция се пада на нас да са ни кумове едно тяхно приятелско семейство /обаче аз не си падам по тези традиции, тези хора никога не съм ги виждала и не съм съгласна/. От друга страна аз имам много близка приятелка, която искам да ми е кума, обаче тя е обвързана и с приятеля й не сме близки изобщо, така че не искам той да ни бъде кум. Може евентуално да поканя нея, заедно с някой близък приятел на мъжа ми /обаче и той ще е обвързан/.

И току що ми хрумна една идея онова традиционното приятелско семейство да кумуват в църквата, а пък в гражданското да са наши приятели ... Ама не съм убедена доколко интелигентно решение изглежда отстрани ...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #36 -: Юни 27, 2013, 14:39:56 »

Ама не съм убедена доколко интелигентно решение изглежда отстрани ...

Няма никакво значение как изглежда отстрани. Истината е, че в наши дни толкова варират вариантите и хората като цяло си правят баш каквото си искат. Така че - направете си го както вас ви устройва.
За мен е странно решение да имаш различни кумове, сякаш ми е по-приемливо да са двама души, които не са двойка - единият от твоя страна, другият от страната на мъжа ти. Но това си е за мен. След малко ще ти пише друг, който ще ти каже, че това е много тъпо, а обратното е ок, така че вие ще трябва да си решите Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юни 27, 2013, 15:08:15 »

Каквото й да изберете е важно да сте доволни и щастливи , и да усещате, че за напред ще имате добри отношения с кумовете (казва ти го човек, който е направил удивително тъп избор на кумове). Но ако не са двойка няма да може тържествено да казвате : "Отиваме на гости у кумувете" Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #38 -: Юни 27, 2013, 15:35:53 »

нашите кумове не са двойка - моя близка приятелка, която е омъжена и брата на мъж ми, който тогава беше обвързан, а вече и семеен Smile Та, аз не виждам нищо лошо в това да не са семейство и дори го намирам за по-добър вариант, отколкото двойка, от която близък е само единият (защото има доста такива случаи) .. и сега ни е кеф, че си имаме две кумови семейства ;)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #39 -: Юни 27, 2013, 16:52:36 »

На мен лично ми беше некомфортно, когато ме поканиха за кума без мъжа ми, още повече, че кумът ми беше непознат. Говоря за всичко - самата покана беше сконфузна с това уточняване "каним те, ама нали...без мъжа ти", организирането на сватбата, специалните срещи и запознавания с кума, за да сме се опознаели, самата сватба, на която с мъжа ми бяхме на различни маси и се чудех с него ли да танцувам и общувам, или да си върша кумските задължения. Поне кумът беше готино момче и си паснахме, което обаче доведе до разни намеци и сватосвания и съвсем стана кофти. Поставих се и на мястото на мъжа ми - цял ден да гледа жена си да танцува, да се снима и изпълнява разни ритуали и закачки с друг мъж, а той да е някъде в тълпата, да идва с друга кола и т.н. - на мен би ми било неприятно. Не бих го причинила на други хора, освен ако и трите семейства не са супер близки, от една компания и някак да се слеят нещата и всички да се чувстват комфортно.

А това с различните кумове за различните ритуали май е популярно напоследък. Наши познати направиха така и много ми допадна идеята за гражданския брак да поканят свои приятели, връстници, а за църковния - възрастна двойка, на която се възхищават и която да ги води духовно. Много хубава символика се беше получила при тях, а и двете двойки кумове се бяха съгласували много готино в разни изненади, облекло и т.н. и се получи някак единно и естествено.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юни 27, 2013, 17:16:46 »

Благодаря за мненията. Smile

Лори, да ... точно за това неудобство се притеснявам и аз. Проблемът при мен е, че много ми се иска кумата да ми е най-близкият човек, но пък от друга страна не желая за кум някой само защото е мъж на близкия ми човек, а всъщност изобщо да не е подходящ. Но си права - кофти си е отвсякъде за неговата половинка, не съм сигурна, че ще го направя по този начин.

Но пък сериозно обмислям различни кумове за граждански и църковен - точно както казваш ти - в църквата по-зряла двойка, дългогодишно семейство, а в гражданското - млади приятели. Но пък тук идва и въпросът как ще си поканим кумовете, но - "ама да знаете, че не сте единствени, ще бъдете кумове само еди къде си". Пък не е оферта. Абе ще видим какви ще ги сътворим, много благодаря за съдействието!
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #41 -: Юни 27, 2013, 17:28:40 »

Мисля, че ще е най-забавно, ако имате по една възрастна двойка за църковния и по една половинка от две други двойки за гражданския Cheesygrin

И аз винаги съм се чудела кои кумове бих избрала, нямам такава двойка, където и двамата да са ми ужасно близки, но пък имам няколко приоритетни приятели, които много бих се радвала да ми кумуват. Ако имаше как да имам 2ма кума, би било чудесно Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 27, 2013, 17:39:56 »

Мисля, че ще е най-забавно, ако имате по една възрастна двойка за църковния и по една половинка от две други двойки за гражданския Cheesygrin

По ирония на съдбата точно с тази мисъл се събудих тази сутрин Cheesygrin И все още ми се върти из мозъка Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #43 -: Юни 27, 2013, 17:41:58 »

Сложна работа, но интересно сте го измислили. Аз като се замисля, много ми харесва идеята кумовете да са семейство и един вид да са духовни наставници, каквато е и основната идея. Ама аз женени приятели нямам, пък като се знам, че съм от най-улегналите, как да "възложа" на някого да ми е духовен наставник, то сърце няма да ми даде.  Lol Това в кръга на шегата. И на мен ми се струва забавно, както Бизар каза. В крайна сметка в днешно време всичко е възможно.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #44 -: Юни 27, 2013, 17:57:42 »

Една моя близка като си покани кумовете вкъщи и идват осем човека  Cheesygrin те са така имат различни кумове за гражданския и за църковния ритуал като нито една от двойките кумове не са двойка всъщност и всеки си има половинка. Ако не друго, поне е забавно  Smile аз лично бих се почувствала кофти, ако ме поканят да кумувам без мъжа ми, но все пак много зависи от хората, които мислите да каните. Ние като трябваше да избираме кумове се оказа, че нямаме двойка близки женени приятели. Избрахме двойката, която ни изглеждат най-сериозни и отговорни и са ни най-близки. Решението е много лично така или иначе и няма верен и грешен отговор.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юни 27, 2013, 18:14:33 »

Бизар, вече няколко пъти чувам за сватби с двама мъже кумове - явно е възможно, давай! Cheesygrin Само да не се изпокарат отборът юнаци  Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 27, 2013, 18:19:04 »

С двама мъже кумуве има вероятност гостите да се чудят дали не са гей двойка Stuart Мисля, че за празника всичко е разрешено, стига да ви е приятно.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #47 -: Юни 30, 2013, 00:09:21 »

Да кажа при мен как беше, поканих за кума най-близката ми приятелка, с която се знаем от малки. Мъжът й не го познавах, бях го виждала само веднъж или два пъти (понеже тя тъкмо се беше оженила в чужбина), но за мен някак беше естествено, че щом тя ми е кума, нейният най-близък човек ще ми бъде кум Smile Изберете си две двойки тогава Smile както каза Лора, ще бъде малко сконфузно по мое мнение ако и двамата са обвързани.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #48 -: Юли 02, 2013, 11:19:37 »

Вив, да си кажа и аз. Изобщо не съм мислила да взимам двойка, само, за да имаме двойка както е по традиция. Важно е хората кои са, а не какъв им е семейният статус. Аз си имах идея коя да е кумата от самото начало, мъж ми се колебаеше между двама, но тайничко си знаех кого ще избере, много по-близък беше с братовчед си, отколкото с другия приятел. Получи се много добре, не сме им нагласяли танци, на които да се чувстват некомфортно, бях съгласна и приятелят на кумата да е на нашата маса, ако ще им е по-добре така- но сами си решиха той да е на маса с гости. И двамата кумове се справиха много добре в ролите си и още не се сещам за двойка, която да бъде по-подходяща, тъй че изобщо не съжалявам. Още повече, че все още сме близки и с двамата, макар и поотделно (на море примерно ходим заедно в една компания, но дотам, не е като всяка седмица да ги събираме). Идеята е това да са ви хора, които при нужда или просто за да споделите нещо са до вас и преди, и по време, и след сватбата (най-вече след). Ако има такива, които са двойка, е идеално, но ако няма си взимайте най-близките приятели и това е.

Отделни кумове също е ок, но в съзнанието ви винаги едните ще са Кумовете с главно К. И в ресторанта трябва да решите кои са "основните" за ритуалите, масата и т.н. Ако ще седите 6-ма на масата, по-добре си вземте кумовете с техните половинки, отколкото 2те двойки кумове.

Това, което казва Лор го разбирам, но много зависи от младоженците и самите вас. Мъж ми бе поканен за кум без мен и аз много се вълнувах, щях да му помагам да измисли речта, да се гордея и снимам с него и изобщо не е като да съм напълно изолирана. (сватбата се отложи, затова говоря на "щях"). Мъжът на нашата кума също ходи с нас като избирахме ресторанти, танцуваха си заедно, викахме ги за тортата, бяха си двойка отвсякъде, само в гражданското и колите бяха отделно, на масата в ресторанта седяхме точно 5 минути, та нямаше значение Cheesygrin.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юли 02, 2013, 12:11:35 »

Аз пък ще ти кажа, че на младоженците всичко около сватбата винаги им изглежда по-перфектно, отколкото е било всъщност  Big grin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: