star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Педофилията!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Педофилията!  (Прочетена 38830 пъти)
aleto
Newbie
*
Публикации: 7120

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #100 -: Май 22, 2013, 10:53:33 »

Ахаха , това да не са семки бе Корни . Били решили е така . Кой се решава е така просто да си осинови дете ? Че то доходи се проверяват , препоръки , сметки , питай Аливера да ти каже какви докуемнтации и колко се бориш с държавните институции , не само ако си обратен , ами по принцип. И това си е чиста дискриминация примерно , все едно да цакаш някого ,защото е по-възрастен като има и по-млади двойки . Един вид ти решаваш кой има право на деца , бре че вездесъщи . 
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #101 -: Май 22, 2013, 11:59:29 »

Але, след като се мине подборът по документи, в крайна сметка има човешки елемент и решение. И много ясно, че процедурата е тежка и тромава, аз това обясних няколко поста нагоре- че дори здрави, умни мъж и жена чакат с години за детенце, поне у нас. Затова ви питах вие на кого бихте дали бебе при такава ситуация. И отговорът е ясен, нищо, че подминавате въпроса.

Получава се малко- ами те нека имат право на деца, но дори с перфектни препоръки и всичко, с предимство ще са хетеро двойките и шансът за гей двойка да осинови легално е 0-1% при толкова чакащи хетеро двойки. Тогава пак стигаме до въпроса за дискриминацията и т.н. Не е така прост въпросът, даваме им права и айде, всички нарамват по едно бебе и живеят щастливо...Неслучайно  не е разрешено, не е просто, защото законите се пишат от баби с външни тоалетни.

Бтв аз не виждам проблема при две жени едната да забременее (ин витро, с мъж и т.н.) и да има пълни права над детето. Другата, която живее с нея, да го гледа наравно, без да имат законови връзки. Нали и повечето хетеро семейства са така в днешно време, без брак, а има и много случаи без признат баща за детето. Къде е тук дискриминацията? При мъже-обратни е друго, там биологически нямат възможност да имат деца и както каза някой, трябва да са го приели, когато са приели ориентацията си.
Активен

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #102 -: Май 22, 2013, 13:09:03 »

Е това с приказките за гейове ми е малко прекалено...
Принца с какво буди Спящия Красавец, целувка или... ? Lol

Подкрепям осиновяването от гей двойки принципно, стига да има начин по който да се докаже че отношенията им са хармонични и здрави. Сигурно е по-добре да имаш свестни мама и мама, отколкото никого. Или родители алкохолици и насилници, да речем. Или такива които изглеждат О.К но пукната пара не дават за теб, ако сме честни...

Колкото до това което Корни каза над мен, как точно това двойка жени да си имат дете е по-нормално от двойка мъже ? Последния път като проверих, и жените нямаха "биологична възможност" сами да се оплодят ?
« Последна редакция: Май 22, 2013, 13:37:45 от Garfield » Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #103 -: Май 22, 2013, 15:16:06 »

Ми аз някуде горе си казах, че едното мога да допусна, а другото не, макар и да съм наясно, че звучи като чиста дискримиация по полов признак.

Но все пак жените са биологичният вид, който носи, ражда, кърми и гледа деца, макар и да имат нужда от осеменяване. Чисто законово доколкото знам няма ограничения една жена да опита ин витро и да роди дете, дори да не е омъжена. Това дете си е нейно, не осиновено. А един мъж и да иска, просто не може да има собствени деца без да има жена или да задейства процедура по осиновяване. Затова и няма как да се приравняват двете неща, колкото и хората да са с равни права, биологически са си различни.

Сега да не кажете, че изключвам ролята на таткото и т.н., изобщо не е така и много вярвам в добрите бащи и колко добре се отразява това на детето, но горното си е факт и оттам според мен идва проблемът хората да възрпиемат двама мъже като майки. Мъжът просто не е майка, той е татко.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #104 -: Май 22, 2013, 15:18:36 »

Е баш биологически, без сперма- бебе ще видиш на кукoво лято Smile Баси и дискриминацията, честно Smile
В достатъчно много страни по света мъж може да плати на сурогатна майка и да се възползва от утробата и, примери дал бог - Рики Мартин примерно Smile

*да не помислиш,че те нападам - не. Просто ми звучи безумно написаното от теб, но пък за теб самата вероятно си си права Smile
« Последна редакция: Май 22, 2013, 15:22:46 от Garfield » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #105 -: Май 22, 2013, 15:22:10 »

Е баш биологически, без сперма- бебе ще видиш на кукoво лято Smile

Ми да, но за сперма има банки или секс за една нощ, а при вас не е точно така просто, нали  Razz

Сори, не съм дискриминирала аз, а Господ. Мен ако питаш ще е идеално в една двойка сами да решаваме кой от двамата да износи и роди детето, ама нямаме избор, нали  Rolling Eyes
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #106 -: Май 22, 2013, 15:24:36 »

Е то и за крушовидно отделение има секс за една нощ, ама какъв е смисъла нещата да стават грозни ? Хайде, приключих с темата, peace Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #107 -: Май 22, 2013, 17:01:14 »

Сори, че съм обяснила като на малоумни, обаче прото не можах да разбера какви са тези съпоставки с педофили и зоофили и доста се ядосах.

Иначе аз не мога да преценя точно нещата с децата и хомосексуалистите. Не съм се замисляла сякаш и нямам ясно изразено мнение. Но сякаш не съм против.
Активен

Моето име е Любов.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #108 -: Май 22, 2013, 17:04:04 »

Фата, Kiss

Але, не шумим/пишем по форуми/блогове, защото в България проблемите са толкова много и все неразорани ниви, че то се чудиш за кое по-напред да пишеш... Rolling Eyes
И в тази връзка Ди го каза ясно и точно в 10ката - обществото не е готово изобщо да приеме еднополови родители. То трябва турд в тази посока (толерантност), трябват НПО-та, кампании, да се говори, да се обяснява...Но според мен не се прави активно към момента, защото преди това има по-важни проблеми. Примерно - да се затворят т.нар. домове за деца, лишени от родителска грижа и децата да се пренасочат към приемни родители. Само че това също е огромен труд. А дори за това обществото не е готово! Става бавно, няма много кандинат приемни родители, хората са нетолерантни към приемните родители, сигурно по примера даден и от Даут - не искам детето ми да си играе с вашето, което е от дом/приемно дете/сирак...Изобщо това са едни времеемки социални трансформации, които не стават от днес за утре с картинки в буквара и няма как да очакваме тук всички да прегръщат с трепет идеята за еднополови семейства.
Може и да не ни харесва, ама на този етап сме на това стъпало от еволюцията. И това се обуславя от много фактори.

А в крайна сметка не е ли факт, че жената може да си прави каквото си ще? Ако иска може да се осемени на 65 г., имаше такъв случай, ако иска може да е самотен родител, който се е осеменил, ако иска може да е родител с друга жена, ако иска може да е родител с мъж?
Тоест по-големият проблем е на мъжка гей двойка. Хем няма как да си родят (освен сурогатна майка?), хем няма как да осиновят, защото законът не го позволява, хем са двама мъже, а традиционно мъжете се приемат като по-неангажираната с децата част от човечеството. Горките.

Иначе се чака бая за осиновяване. Едни познати чакаха към 2 години за ромче…
« Последна редакция: Май 22, 2013, 17:07:12 от Fei4ka » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12039

« Отговор #109 -: Май 22, 2013, 17:05:30 »

Е, Гарф, факт е, че лесбийките в България имат деца точно по тези начини, докато при гейовете няма как, нали? Макар че Азис всъщност няма ли дете от сурогатна майка  Rolling Eyes Както и да е, въпросът е, че не е легализирано и евентуално може да стане с някакви уговорки и гигантски суми, докато при лесбийките си е съвсем законно.

Фей, имам някакъв спомен като попълвах документите за ин витро, че има възрастова граница и беше към 50-те някъде... Аха, сега прочетох - до менопауза със собствен материал, до 51 с донорски яйцеклетки, до 43 се поема от държавата.
« Последна редакция: Май 22, 2013, 17:10:02 от Лора » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #110 -: Май 22, 2013, 17:08:12 »

Ха, докато пиша и Лор пише същото Smile
Да бе, вярно, че Азис има от сурогатна майка, е, значи и това може. Ми...Варианти има. Да не ги мислим.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #111 -: Май 22, 2013, 17:19:35 »

Лори, това което споменаваш е така но...трудно, не значи невъзможно ;)
Но Корни спомена "биологически", пък "биологически" независимо дали е от съпруг, банка, висок тъмен непознат или извънземен, без сперма нЕма да стане точно толкова, колкото и без яйцеклетка. Другото са закони, морали, привички и прочие   KissRazz
Както и да е, това което ме подразни е как гей двойките нямали право, а лесбийските имали - и ми се струва, че Корни говори от гледната точка на женската "важност" а не законова такава ;)
« Последна редакция: Май 22, 2013, 17:26:17 от Garfield » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #112 -: Май 22, 2013, 17:25:50 »

Лори, това което споменаваш е така но...трудно, не значи невъзможно ;)
Но Корни спомена "биологически", пък "биологически" независимо дали е от съпруг, банка, висок тъмен непознат или извънземен, без сперма нЕма да стане точно толкова, колкото и без яйцеклетка. Другото са закони, морали, привички и прочие   KissRazz

Казах, че  жените са биологичният вид, който носи, ражда, кърми и гледа деца. От всичко това само последното може да се прави от мъжа теоретично.

И също, че са различни биологически двата пола и неслучайно може да жени да имат дете без законови ограничения, а мъже- не.

Никъде не съм казала, че децата стават без сперма, чувствайте се значими Wink
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #113 -: Май 22, 2013, 17:28:34 »

Както и да е, прочетох наново както точно си казала, ок, разбирам те. Не съм съгласен, но това е друга тема Smile
« Последна редакция: Май 22, 2013, 17:57:14 от Garfield » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #114 -: Май 22, 2013, 19:33:47 »

Мисля че, никой от нас не познава дете пораснало и отгледано от двама татковци, или две майки и не можем да дадем заключение дали растат щастливи и дали са "нормални". Оф, искам аз да видя една гей-мъжка-мама по майчинство като всяка друга жена- е така да бърше повърни,  да влачи детето из квартала, да бута количката докато носи пазар за вечеря и да не спи поне 2 години до последния зъб, като през това всеки ден гледа анимация и носи детето на ръце навсякъде с него. Щото това са споделени действия и отговорности само в  главата на който няма сблъсък с действителността.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #115 -: Май 22, 2013, 19:58:30 »

D.Dimitrova искаш-не искаш, ще трябва да признаеш, че това са напълно несподелени отговорности за немалко (макар и не педераси) бащи, останали по една или друга причина самотни родители, нъл тъй ?
Айде малко по-кротко с родителското ви превъзходство ;)
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #116 -: Май 22, 2013, 20:39:37 »

Ама искам да знам как минава денят на такова семейство само от татковци и то по-превзети и чувствителни. Между другото тука няколко пъти се споменава колко се чакало за деца и видиш ли ромчета, циганчетата не са ли деца? Звучи все едно хората чакат по две години за преоценен салам. Обществото ни не е готово за семейство от двама татковци, ако пък са осиновили и ромче съвсем се омаза работата. То това общество за нищо не е готово, както каза Феи трябва много работа и средства, за да се променят нещата, но всичко,което има отива в социални помощи и то не само за хора от малцинствата, има твърде много българи, които не искат нито да мислят, нито да работят. Така че скоро ни сурогатсво, ни нещо друго ще има.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #117 -: Май 22, 2013, 20:46:08 »

Това че обществото не е готово, и си е **** ******, е факт който нито бих могъл, нито бих искал да оспоря. Има много по-сериозни проблеми при осиновяването, от евентуалните хомо-родители. Стига да имат възможност, родителите подбират детето на вкус и цвят, все едно е кученце, окраса, а после говорят кое е правилно и кое - естествено ?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #118 -: Май 22, 2013, 20:48:40 »

Оф, все едно сте се изтрепали да осиновявате негърчета и циганета, айде по-полека.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #119 -: Май 22, 2013, 20:51:36 »

Ути, смей се колкото искаш, ама навремето майка ми беше видяла някакво негърче по телевизията и зор- да го осиновим. Тъкмо навлизаше в средната възраст жената, та...
Аз бях много въудушевен да си имам братче, ама баща ми не се нави.
Както и да е, ти дете ли би искала или украшение ? Ако си родиш твое, има ли как да гарантираш, че ще е русо и синеоко ? Че ще е напълно нормално ? Че ще е напълно здраво ?
И ако не е, какво ще направиш, ще го върнеш обратно ли ? Рекламации май не се приемат.
« Последна редакция: Май 22, 2013, 20:53:09 от Garfield » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #120 -: Май 22, 2013, 21:03:00 »

Е айде сега, не ми се прави на по-светец по папата, бас държа, че ако можеш да избираш между беличко детенце и цигане при еднакви условия, ще осиновиш бялото.

Ако си родя мое няма как да е циганче. Другото не можеш да го предвидиш, сравняваш несравними неща.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #121 -: Май 22, 2013, 21:08:39 »

Ми не Тони, при еднакви условия и ако мога да прекарам малко време с тях, разбира се, мисля че ще осиновя това с което повече си допаднем, ако ще и розово на зелени ромбове да е. Това също е вид дискриминация, обаче все пак не съм и твърдял че съм по-католик от папата Tongue
Надявам се да не се стига до там, ама както ми е тръгнало, след някоя година може да тръгна да търся варианти за това и без да съм гей Smile
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2547

« Отговор #122 -: Май 22, 2013, 22:31:34 »

Нещо от педофилия ли тръгнахте?
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7120

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #123 -: Май 23, 2013, 01:19:16 »

Аз се обидих малко,моето дете щеше да е мулат,ако може не давайте такива неща за пример,все едно негърче ще е втора ръка дете.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #124 -: Май 23, 2013, 08:38:55 »

Не, бе, Але просто ме подразни как всички разправят колко са толерантни, ама едно е да не мразиш циганите, друго е дъщеря ти да се ожени за циганин Wink

А и говорех за осиновяване, според мен повечето хора биха предпочели беличко дете ако имат избор и то не само защото мразят циганите или нещо подобно, а защото подсъзнателно дори всеки иска детенце, което да прилича максимално на него и да не отнася един куп подигравки в училище най-малкото. Но иначе теоретично, да, всеки от нас би се оженил за еднокрако джудже-албинос, убедена съм.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: