star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Педофилията!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Педофилията!  (Прочетена 27706 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #25 -: Май 19, 2013, 16:10:02 »

Shocked Shocked Shocked
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #26 -: Май 19, 2013, 17:03:38 »

Ъъъ...какво е ювенална юстиция ? В сми, гугълнах го, ама нещо не можах да зацепя...
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
tori
Newbie
*
Публикации: 9

« Отговор #27 -: Май 19, 2013, 21:43:28 »

Garfield, по въпроса ти: http://www.glasove.com/zakonut-za-deteto-e-s-prezumptsiyata-za-vinovnost-i-nekompetentnost-na-roditelite-21844
А между другото такива случаи като този на рускинята Ирина Бергсет има вече доста, рядко обаче придобиват популярност.
Активен
pupe6
Newbie
*
Публикации: 74

« Отговор #28 -: Май 19, 2013, 22:56:02 »

tori, мерси за линка. Но ако това е вярно, се получава някакво гигантско противоречие/двуличие/двоен стандарт - противозаконно е да се повишава тон на дете там (или от сорта), а пък да загине в "садистична педофилска оргия" си е съвсем в реда на нещата? Струва ми се, че и да има истина, то тя е много силно преувеличена... щото иначе хорор филм реално?
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #29 -: Май 19, 2013, 23:18:24 »

To Е хорър филм и е съвсем реално, за съжаление.
Активен

tori
Newbie
*
Публикации: 9

« Отговор #30 -: Май 20, 2013, 10:20:40 »

Границите между добро и зло вече почват да се размиват.
Спомням си преди няколко години в университета имаше някои "по-свободомислещи" преподаватели, които ни "учеха", че детето е отделен човек от родителя, което по принцип, разбира се, е така, но до 8-9-годишна възраст детето няма формирана личност и воля, родителят избира вместо него и то възприема родителските решения като най-добри и така се учи на добро и зло, а след това в тийейджърската си възраст естествено и нормално изпада в някакъв период на бунт, в който отхвърля или затвърждава ценностите на родителите му. Идеята, която всъщност се опитват да прокарат, е, че родителят няма право да учи детето си на традиционни ценности, вместо това трябва да го остави да се лута в тоя луд свят на пълна деградация, така че то само да си избере дали е гей, лесбийка или там каквито още определения има без то истински да знае от опит що е това. Този закон е далече от истинска защита на детето в този смисъл, в който повечето хора го разбират. Той защитава една философия, която все повече навлиза и се харесва на хората. Защо мислиш, pupe6, че непрекъснато по разни сериали, филми, предавания има по някоя и друга гей двойка и се води "борба" за техните права? На повечето хора не им пука какво правят те. Ако един човек е доволен и е прав в своята истина, той няма да тръгне да доказва нещо и да търси признание за своята нормалност от другите.
И последно, двата проблема са свързани един с друг, просто това е една цяла философия на нашето време. Новият световен ред изисква нови правила и нови хора. В училищата в Европа вече на децата се четат приказки за гейове принцове и за принцеси, които искат да се оженят за кралицата и на децата в най-ранна възраст им се говори за тяхната сексуалност: http://www.gaykids.co.uk/ . И това не са някакви антиутопии, тия неща се случват съвсем наистина.
Съжалявам, че се разписах толкова много, но нещата са наистина сериозни и на мен ми е плашещо вече от нещата, които виждам вече от няколко години.
« Последна редакция: Май 20, 2013, 10:23:34 от tori » Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #31 -: Май 20, 2013, 21:21:14 »

Тия работи с изнасилванията са покъртително отвратителни, нямам думи.

А за четенето на гейски приказки, защо да е толкова ужасно. На мен ми развиваха една теория, че и старите, традиционни приказки били зле, защото принцесите все някой ги спасявал, ако покажат определени добродетели, пък малките момчета страдали неосъзнато, че може да не убият дракон и спасят принцеса. Има логика, защо да не се показват всички варианти на децата, за да не е грях велик, ако се окаже, че ги влече техния пол, не знам, де, не съм задълбавала, а явно трябва.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Май 20, 2013, 21:42:46 »

Аз пък съм супер против да се обяснява на децата, че е едва ли не еднакво нормално да си обратен и straight. Щото не е. Еле пък приказки с гейове да им чета, как пък не!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #33 -: Май 20, 2013, 21:57:41 »

Нормално, всички сме различни. Аз нямам против, не съм чела приказки на сестра ми, но съм й обяснявала за тази любов, че е вариант и т.н. Да ти кажа природата си е природа и тя е по-консервативна и от теб, въпреки моето вложено старание. Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Май 20, 2013, 22:05:37 »

То лошо няма според мен, но на по-късен етап и някак не така показно. Не е едно и също, не, че е лошо, просто е различно, не е същото...как да го обясня. Отвращавам се от идеята в букварчето да има гушнати момченца и да се обяснява, че тва е едно към едно с другото.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #35 -: Май 20, 2013, 23:00:19 »

А не се ли отвращаваш от идеята,че примерно на някое дете му се яко подиграват ,защото има две майки . Или пък най-любимото,пребиване на 'педалчета' след късна вечер по клубовете. Има начини тези неща да се въведат при децата,както и впрочем възпитаването на толерантност и равноправие си е доста нужно и то от ранни години,съгласна съм,че е безвкусно. Все пак не си виждала и целуващи се 'нормални' двойки по букварчетата.

Не знам дали прочетохте коментарите и поровихте в повечко,едно ми направи впечатление,че според ООН ли там някой си комитет е понижил статуса на Норвегия,което ме изненада е,че сега с наш статус...правете си сметка тогава и нали за кой чеп се възмущаваме.

Не знам всъщност до колко да разчитам на нечий блогър за информация,и аз мога да напиша куп сведения с малко префърцунстване от нечий си немски вестник,па друго си е да цъкнем с език.

Тори,развалата на поколенията -така да го наречем е нещо подобно на това,през което са минавали и баба ти,и майка ти. Късите поли,ранни премахвания на ципи и подобни. То си е някаква нормална еволюция,явно необратима. И мен ме плаши,че из Щатско е нормално да си на 16 и бременна ,ама какво да се прави. Бориш се колкото можеш,както правя в момента и се молиш някой метеорит да ни изчатка,че да се освестим Smile)
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Май 20, 2013, 23:09:47 »

Аз съм супер против дете да има две майки или бащи, не смятам, че растат в нормална атмосфера, сори.

Иначе да, толерантност трябва да се възпитава, съгласна съм. Но не мисля, че това е начинът.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #37 -: Май 20, 2013, 23:14:18 »

Уффф, не може ли някаква златна среда - да си растеш нормално и необезпокоявано, да знаеш, че има някакви такива хора и те не са лоши или виновни, че са такива, че има шанс и ти да се окажеш такъв и в това няма нищо наистина лошо, ама дотам, защо трябва все в крайности да се изпада.  Razz Иначе със сигурност има истина в тая статия, ама и на мен честно казано ми звучи малко ту мъч, има нещо гнило, защо ще се тълпят иначе хората да живеят в Северна Европа, ако е чак такъв ад и хората бягат с писъци оттам? Но със сигурност има нещо, де...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #38 -: Май 20, 2013, 23:22:30 »

Е,що за изказване,защо съдиш така генерално и при липса на по-свястна дума- задръстено? Каква е гаранцията,че с баща и майка,единия няма да се държи като путка,да е липсващ и подобни? Ами ако е сингъл родител? Нали и той изземва функцията на двама родители,ще кажеш,че в такъв случай се обърква детето каква роля ще има в семейството ли? Не виждам нищо лошо едно дете да е обичано от двама души,пък било то и хомосексуална двойка. Да не мислиш,че ще му променят нагласата и ще го превърнат в гей?

Иначе се замислих за какво 'супер' много не съм съгласна спрямо родителството,та се сетих от подписа на Паяка. Децата са привилегия и докато примерно аз мога да се плодя на поразия,или пък да осиновявам като куче катерички,въпреки,че примерно съм алкохолик,едвам завършил 8ми клас варианта да отгледам подобни е много по-голям,отколкото някоя двойка татковци,борили с години бюрокрацията. Защото не знам дали знаете,но документацията и самия справочник при такива двойки е много по-сериозен и са подлагани на милион обработки,техники,разпити и тренировки и в повечето случаи с негативен резултат- главно заради това -ами двама от един пол са.

Има един лаф,много ме кефи,да спрат да се плодят хетеросексуалните,щото в края на краищата те раждат хомосексуалисти Smile

А по какъв начин може да се възпитава толерантност,ако не в ранно развитие. Приказки и подобни,аз намирам за една идея добро решение. Каза,че не е такъв начинът,а какъв е? Пълно отричане води до ...знаете какво. Това е някаква много тънка линия,която почти винаги се прекрачва или главоломно,или пък избягва до тотално игнориране.

Знаете ли,че България е на последно място или краен някакъв номер беше, по толерантност и борба с расизма в ЕС. Даже ако не беше и в света,щото май след нас беше Пакистан.

Кат,аз също се чудих,другото,което ми направи впечатление,че все за руснаци ставаше дума в тая статия...все руски семейства,ще кажеш,че там други семейства няма. Честно казано бих се изненадала много,ако наистина е всичко както го приказват,аз при такова положение само гледам как куп комитети биха се самосезирали,не говорим за племе в Африка все пак.

Както и да е, не ми е идеята да парадирам напразно за гей-паради и подобни,просто някои неща от поста на Тори ме замаиха,та затова се разписах.

Но все пак у нас все още ги има тия пазари за булки,продават се е там,до Узунджово на всеки 3 години,ромчета на поразия. И въпреки,че съм малко ух,роми,деца са все пак. 7-11 годишни,защо не пишем повече по блоговете и не се тюхкаме.
« Последна редакция: Май 20, 2013, 23:33:37 от aleto » Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #39 -: Май 20, 2013, 23:32:18 »

Дам, звучи ми малко като антискандинавска пропаганда, явно много усилена за Русия... Не се наемам да казвам как е, защото не живея там и не ми се е случвало всичко това - да, по света всякакви ужаси се случват наистина, вече трудно мога да кажа "Не, това няма как да се случва", но много тенденциозно поднесено ми се струва. Иначе те скандинавците доста е оплитат в собствените си стремежи да са много толерантни и широко скроени, това е факт. Ама тука го изкарват все едно държавите от Близкия изток са рай в сравнение с това... нещо не звучи съвсем.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #40 -: Май 20, 2013, 23:39:08 »

И аз не знам,всъщност имам там 3-4 семейства познати норвежчета,ама не върви да питам дали си дават децата на съседите. Но пък прочетох откъде е статията,един сайт,който е доста пропагандно изтормозен,пък и там честно да ви кажа ми е все още много страшно. Моята близка другарка Мария,работеше известно време в Москва,в голям ТВ-канал,нещо като БНТ,но разбира се един от многото. И все пак достатъчно популярен,с голяма публика,тя не беше нещо фрапантно като позиция,графичен дизайнер,но ми е казвала,че в края на всеки ден нейната работа се е проверявала задължително от някакви авторитети и корекции са били нанасяни с цел я промивка,я скриване на туй-онуй.... Както и в Северна Корея,между другото,четох,че достъп до Интернет там е някаква невероятна привилегия,само хора на държавна служба и не знам си какви заслуги я печелели....

Извинете моля, не искам да се караме или да проповядвам пак. Върнах се от работа преди малко,днес бяхме на семинар за ФГМ или -female genital mutilitation и  изобщо ми държи много гневно,много борбено,всеки път като се забия на някаква такава среща и ми се поднесат още информации или среща с потърпевши. И си мисля,аз днес се тюхкам,че ми се обелиха ноктите нали,пък те хората през какво минават и имат сили да се борят срещу това даже.
« Последна редакция: Май 20, 2013, 23:40:53 от aleto » Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #41 -: Май 21, 2013, 00:36:30 »

И аз съм чувствителна на тези теми, повече от преди, карам втори пубертет. Имам нужда от много толерантност, да я усещам и да виждам прояви. И да се уча на нея.
На една оперативка скоро  ни казаха, че еди кой си клиент иска мъж за проекта си, не понася работещи жени, толкова се ококорих, че и дъвката си глътнах. Един приятел днес ми каза, че младоженците, които ме поканиха за кума без мъж са взели странно решение, явно не искаше да е по-груб. Имам приятелка, на която баща й й е забранил да следва, никакво вишу, за какво й е. Представям си, ако ей сега ми вземат всички права и ме направят кувиоз с дупка за удоволствие, без нищо, без дума и без живинка, не е било толкова отдавна, когато това е било факт. Не виждам какво пречат хомотата, черните и изобщо. Искам хората просто да са добри, да са малко образовани и да са мислещи, имам чувството, че всеки ден го пиша това тук, сори, че съм досадна. Толкова бързо ни свършва живота, толкова е труден в голямата си част, та не виждам какво ни интересува кой с кого си дели леглото. И за децата, в моето семейство има бити деца, съпруги, че и мъже, всичко, познавам толкова хетеро семейства, които са просто ужасен модел, кой ни дава гаранции за каквото и да е, защо да слагаме на всяка стъпка бариери, като говорим за големи, пълнолетни хора в съзнание, ми нека да са си щастливи. И толерантността се възпитава от малки. Продължавам да мисля, че колкото по-рано детето се сблъска с всичко, покаже му се от родителя и му се каже, ето това е еди какво си и е въпрос на избор, природа и т.н., толкова по-добре, децата нямат нашите ограничения и са склонни всичко да приемат с чисто сърце, във всичко слагам - голо човешко тяло, смъртта като явление, сексуална ориентация, косми в задника, ако щете. Smile
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #42 -: Май 21, 2013, 07:30:31 »

И аз съм чувствителна на тези теми, повече от преди, карам втори пубертет. Имам нужда от много толерантност, да я усещам и да виждам прояви. И да се уча на нея.
На една оперативка скоро  ни казаха, че еди кой си клиент иска мъж за проекта си, не понася работещи жени, толкова се ококорих, че и дъвката си глътнах. Един приятел днес ми каза, че младоженците, които ме поканиха за кума без мъж са взели странно решение, явно не искаше да е по-груб. Имам приятелка, на която баща й й е забранил да следва, никакво вишу, за какво й е. Представям си, ако ей сега ми вземат всички права и ме направят кувиоз с дупка за удоволствие, без нищо, без дума и без живинка, не е било толкова отдавна, когато това е било факт. Не виждам какво пречат хомотата, черните и изобщо. Искам хората просто да са добри, да са малко образовани и да са мислещи, имам чувството, че всеки ден го пиша това тук, сори, че съм досадна. Толкова бързо ни свършва живота, толкова е труден в голямата си част, та не виждам какво ни интересува кой с кого си дели леглото. И за децата, в моето семейство има бити деца, съпруги, че и мъже, всичко, познавам толкова хетеро семейства, които са просто ужасен модел, кой ни дава гаранции за каквото и да е, защо да слагаме на всяка стъпка бариери, като говорим за големи, пълнолетни хора в съзнание, ми нека да са си щастливи. И толерантността се възпитава от малки. Продължавам да мисля, че колкото по-рано детето се сблъска с всичко, покаже му се от родителя и му се каже, ето това е еди какво си и е въпрос на избор, природа и т.н., толкова по-добре, децата нямат нашите ограничения и са склонни всичко да приемат с чисто сърце, във всичко слагам - голо човешко тяло, смъртта като явление, сексуална ориентация, косми в задника, ако щете. Smile

true!
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Май 21, 2013, 08:46:51 »

Ми Але, колкото и да ми се пънеш и да ми се аргументираш, не го одобрявам. Любимият ми аргумент е "по-добре гей двойка, отколкото родител-пияница" примерно. Според мен едно дете, отгледано от двама родители гейове, не че непременно ще стане гей, но ще има объркана представа за семейство, за ролите в него.

Не искам детето ми от невръстно да се сблъска с всичко нередно в обществото, за да знае от малко, че има различни неща. На мен не са ми показвали гушнати момченца и съм толерантна (освен за осиновяването), не ми пречат, не ги мразя, значи има и други начини да се обясни без да се натрапва от невръстна възраст, когато децата имат нужда от пример, от солидна семейна среда, в която ролите са ясни, а не от една купчина модели, от които следва да изберат.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #44 -: Май 21, 2013, 09:06:10 »

Абе, Ути, какво означава объркана представа за семейство? Как мислиш, те като родители дали не дават всичко от себе си да го научат максимално обективно за живота. И съм напълно съгласна, че около нас е пълно със самотни родители, Катрин според теб с объркана представа за семейство ли е? Или пък Хепи? А много деца, отгледани предимно от баби и дядовци? Все различно модели за семейство, само защото хомосексуалността ти е гадна ли реши, че този точно не е успешен. Да си призная, на мен много по-работещо ми се струва две жени да отгледат дете, отколкото двама мъже, но в същото време се сещам, че има и самотни татковци, които се справят чудесно, та и това пак не върви. Просто ти е трудно да си изключиш онази чакра, която ти предизвиква отвращение, а не, че реално това, че са двама еднополови родители има значение. Ако е самотна майка, чиято единствена помощ е нейната майка и децата са отгледани от тези две жени, предполагам, че ще ти се стори много нормално иначе.

По горната тема иначе четох, четох, дори не смея да коментирам и да мисля за темата за Норвегия. Относно обясняването на децата за хомосексуализма - на мен със сигурност ще ми се наложи, но децата наистина от малки приемат тези неща за нормални, стига да им ги поднесеш с чисто сърце. Не ми се вярвва да е особено по-различно от разговора ни за обеците и дългите коси. Първо бяхме на етап - искам и аз обеци. Не, само момичетата носят обеци. После обаче се сещам, че любимият му чичо и той е с обеци, та обяснявам, че понякога мъжете също носят, ако им харесва. Вчера даже си говорихме за дългите коси, че и татко му някога и той е имал дълга коса, нищо, че е мъж. Та, вярвам, че по същия начин може да му се поднесат и неща, че понякога не само мама и татко са семейство, ами и леля му и друго момиче. Които биха били прекрасни родители, просто съм убедена. Такива хармонични и умни същества просто не може да са друго. Далече от мисълта съм, че всяка гей двойка е такава. Както и важи и за "нормалните".
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Май 21, 2013, 09:13:21 »

Ох, ама защо трябва да сравняваме със "самотен родител" или "две-три баби" или "родител алкохолик и родител наркоман" или други такива??? Нали сравняваме стандартния модел? Мъж и жена. Какво искаш сега да ти кажа, че човек, отгледан от самотен родител е сбъркан ли? Ми не е сбъркан, разбира се, но според мен една такава липса се отразява по някакъв начин, според мен идеалният вариант е мъж и жена и това, че ми обясняваш, че гей двойка е по-добър модел от две баби или същият, за мен не е аргумент.

Чакра за отвращение някак, дразни ме схващането за "нормално". За мен нормално е само мъж и жена, другото не е нормално, в смисъл, да, има такива хора, те са като нас, не пречат, не са лоши, но не е нормалната ситуация това. Както и да е, винаги съм имала трудности да обясня какво имам предвид по тая тема, а като кажа "нормално" и всички скачат.
« Последна редакция: Май 21, 2013, 09:15:39 от utopia » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 21, 2013, 09:17:51 »

Еми добре, какво да направим - да оставим семействата само с мама и татко, щото само те са нормални и всички останали - там някъде, далече, да не пречат Smile Аз не казвам, че гей двойка е по-нормална или по-добре, просто съществуват, както и самотните родители, както и всички останали работещи модели. В този ред на мисли, не знам какво искаш да кажеш. Нормално било, ами, ок - нормално е и какво? Всяко едно нещо се отразява на личността. Ето, например, твоето отглеждане в нормално, патриархално семейство, пък те е направила не особено толерантен човек, това не е ли пак минус някакъв? Който вероятно и ти би предала на децата си.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Май 21, 2013, 09:20:35 »

Еми мисля, че не трябва да осиновяват деца, аз вече го написах. Да си се обичат, да се държат за ръце, да се женят, но с децата не го разбирам...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Май 21, 2013, 09:29:39 »

А, вярно, извинявай.
Не заслужават деца, значи. Осиновени и то. Защото те милите, все едно не са достатъчно прецакани вече.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Май 21, 2013, 09:40:06 »

Еми иронизирай ме колкото си искаш, просто не го разбирам тва и толкоз. Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: