star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Педофилията!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Педофилията!  (Прочетена 27708 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15624

« Отговор #125 -: Май 23, 2013, 09:01:27 »

Ути, представи си, има хора, които взимат дори деца с увреждания. Какво толкова ги нагънахте тия циганчета...

Търсих къде Гар се изцепи, че сме били "прецакани" да раждаме, кърмим и прочие, да го питам от къде знае дали сме прецакани или не, като той откъм гъза да се цепне, не може да ги направи тия неща Razz, ама май се е редактирал...Тюх.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #126 -: Май 23, 2013, 09:07:01 »

Ути, представи си, има хора, които взимат дори деца с увреждания. Какво толкова ги нагънахте тия циганчета...

Да бе, естествено, че има, просто не всички такива хора са в този форум, това имах предвид Smile Само светци сме се събрали Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #127 -: Май 23, 2013, 09:18:02 »

Фей, това за "прецакването" беше в отговор на Корни - тя твърди че лезбо двойките трябва да са с предимство, щото теоретично ги могат тия неща Smile Редактирах го, и се отказах, щото нито тя ще ме убеди в своята теза, нито аз в моята, пък живота е прекалено кратък за безсмислени спорове Smile
Иначе, дали се чувствате прецакани или благословени - нямам идея, и два пъти да се сцепя откъм гъза, пак няма да го разбера, и е безумно далеч от темата Smile
Тони, имай предвид че предимно си чешем езиците и си развиваме теории тука - кой как ще реагира и как ще постъпи, няма как да се знае със сигурност, докато не реши наистина да осинови дете - така че, да, и ти си права Smile
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #128 -: Май 23, 2013, 09:43:06 »

Аз не мога да взема отношение по темата (сефте  Lol), но искам да изкажа задоволство, че Гарф се завърна в редиците  Cheesygrin Край на съобщението, можете да продължавате  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #129 -: Май 23, 2013, 09:49:01 »

Аз по принцип подкрепям Ути че не може всички тук да са светци и да са се втурнали да спасяват деца от други раси или с увреждания, просто не си признават. Обаче за ромчето не знам дали е толкова фатално, ако се облича добре и е чистичко, може по нищо да не се различава от другите деца, има мноого красиви. А и на мен повече ще прилича ромче от бяло, особено ако сравняваме август месец някъде  Lol

Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #130 -: Май 23, 2013, 09:55:08 »

Не знам. Аз имам една позната двойка, които след почти 15 години опити да имат дете си осиновиха черноочка девойка. Ами, 3 години по-късно (когато успяха да наваксат изоставането на детето), момиченцето е прекрасно и с изгледи да стане пълноценен член на обществото. Та, не всичко е гени. Може би да е малко по-сръчна в пръстите  Razz

Иначе, се съгласявам, че на теория е много лесно да си говорим. Ама ей на, има хора, които го правят. И те са много, много различни. От по-голямата част от обществото, та и от повечето от нас тук.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #131 -: Май 23, 2013, 11:10:35 »

Това е прекрасно!!!
Аз само исках да кажа, че едно е да си чешем езиците кой колко деца би взел и какви, съвсем друго е да го мислиш реално, затова просто няма нужда да се тупаме в гърдите кой колко бил толерантен, че и да цъкаме с език хората по какво си избирали децата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #132 -: Май 23, 2013, 13:34:40 »

Може ли да ми посочите кой се тупа толкова тук, кой се прави на светец, че ви подразни и започнахте да обяснявате как хората тук не били не знам си какви? Просто обсъждаме. Аз не видях никой да се тупа, не знам.
Алето се изразява по-пламенно, защото участва в различни каузи, имащи връзка с обсъжданото и макар да не е осиновила дете, допринася реално по определени issues за обществото. То не е казано, че само едното осиновяване е нещо значимо...Малко говорите за осиновяването (Ути, де) като за изкачване на Еверест. Това не е постижение или кой знае какъв подвиг. Да решиш да осиновиш за мен си е същото като да решиш да родиш. Но просто е по-сложно да го осъществиш, от там идва проблемът.
Иначе, моето биологично дете е с бая тъмна шарка, бащичко, а мишката се притесни от факта и ми вика: "Да не я помислят за циганче" (расист Razz), аз му казах, че слабо ме вълнува кой за каква ще я мисли, нали е такова хубавиче сладунесто Smile

Лично аз обмислям много и отново как да помогнем на някое дете/ца...Да осиновим едва ли, защото мишката иска да имаме биологично второ дете, а не мисля, че ще можем да си позволим три, освен това, ако наистина е толкова сложна процедурата реално влизам в конкуренция с двойки, които не могат да имат детенце, например...Откакто работим по един проект за приемна грижа си мисля да се пробваме за приемни родители, но тук пък ме спира това Цвета да стане малко по-голяма, за да може да й се обясни наличието на друго дете...Абе, сложно е, но съм сигурна, че рано или късно ще го направя това. Да, не знам кога, не знам точно как, не занм циганче ли ще е, българче ли или какво, все дете ще е, но съм убедена в готовността си да подам ръка, защото в България има огромна нужда от това и аз съм я видяла очи в очи. Без да се правя на каквото и да е.

Да, Гар, тая теория за лесбо двойките, дето по ги можели нещата е, нека съм по-мека, пълна глупост Smile Тук ще те подкрепя. Обаче недей да мислиш, че жената е наказана да ражда, да кърми и прочие, защото си в толкова дълбока грешка, но пък си и прав, че ще ти е трудно реално да го осъзнаеш. Може би малко ще ти светне един ден когато имаш жена и дете, когато я видиш да го кърми и т.н. Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #133 -: Май 23, 2013, 13:42:16 »

Оф, Фей, моля ти се, няма как да разбереш, защото не си обмисляла осиновяването наистина, имаш си вече свое дете. Изобщо не е същото като да си родиш дете, много по-трудно е, не мога да ти обясня наистина. Изобщо не всеки може да приеме дете, което не е негово, особено ако детето е голямо или видимо се различава от него (раса, етнос...).

Мисля, че Гарф се беше възмутил кааак аджеба можело да гледаш етноса като осиновяваш, все едно е осиновил вече 5 камбоджанчета. Нямам време да търся цитати.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #134 -: Май 23, 2013, 13:45:46 »

Обмисляла съм всичко. Но няма да седна да те убеждавам, защото изобщо не ми е цел.
И ако тръгна да взимам приемно дете или да осиновявам изобщо няма да ме притеснява етносът. Точка. Но с ръка на сърце ще призная, че на този етап не бих взела дете с увреждане, не мисля, че имаме капацитета да се справим.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #135 -: Май 24, 2013, 09:23:30 »

Сори, че съм обяснила като на малоумни, обаче прото не можах да разбера какви са тези съпоставки с педофили и зоофили и доста се ядосах.

Вярно като за малоумни си обяснила. А да се борим ли тогава за право на осиновяване от инцестни двойки? Не са педофили, не са зоофили, не вредят никому, не са заразни и има съгласие от двете страни. Не е ок да се размножават от генетична гледна точка. Защо тогава да не осиновяват, а? Тъкмо ще осигуряват и здрава семейна среда, особено здрава и особено семейна.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #136 -: Май 25, 2013, 08:21:23 »

Сори, че съм обяснила като на малоумни, обаче прото не можах да разбера какви са тези съпоставки с педофили и зоофили и доста се ядосах.

Вярно като за малоумни си обяснила. А да се борим ли тогава за право на осиновяване от инцестни двойки? Не са педофили, не са зоофили, не вредят никому, не са заразни и има съгласие от двете страни. Не е ок да се размножават от генетична гледна точка. Защо тогава да не осиновяват, а? Тъкмо ще осигуряват и здрава семейна среда, особено здрава и особено семейна.

?

Димолина,защо продължаваш да сравняваш хомосексуалността с подобен тип отношения? Така като ги поставяш нещата,все едно не знам и аз кой слушам,адски съм изненадана . Разбирам,че на Хепи обяснението не беше топла вода от кранчето и че твоя майчински инстинкт се бори за Трета световна,но все пак.

Това е прекрасно!!!
Аз само исках да кажа, че едно е да си чешем езиците кой колко деца би взел и какви, съвсем друго е да го мислиш реално, затова просто няма нужда да се тупаме в гърдите кой колко бил толерантен, че и да цъкаме с език хората по какво си избирали децата.

Без да се обиждаш Ути,но твоята толерантност към околните често граничи с Келвинова нула, дали на базата на сексуална ориентация,етнос или килограми е без значение. А това,че някой си се тупал по гърдите,защото бил толерантен или разбиращ,би трябвало само да те радва. Но предполагам наистина трябва да се сблъскаш с това и не,не говоря,че дечицата в училище са ти измислили прякор,защото си била слаба. Ама наистина да се сблъскаш с обществено недообрение,особено за нещо,което не можеш да промениш и е неотделима част от теб,като личност и подобно. Най-елементарното е,че и към самите нас като български граждани има неприязън. Като ти се случи сблъсък подобен 6-7 пъти и сама ще се усетиш колко е обидно и нараняващо.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #137 -: Май 25, 2013, 10:02:50 »

Але, аз нямах предвид, че е тъпо да си толерантен, а че тук ми се стори, че хора, които идея си нямат за какво става дума, са супер толерантни на теория, ама и през ум не им е минавало нищо за живота на това осиновено дете и въобще нищо за осиновяването, обаче вече мислено са осиновили 6 камбоджанчета. Ми на теория можем да си чешем езиците много, ама ми се струва тъпо да си мерим хипотетичните възможности.
Аз го приех малко лично, защото самата аз мислех преди 2 месеца съвсем реално за осиновяване (и още го мисля ако трябва да съм честна) и мисля, че постовете ми са далеч по-реални, а не просто чешене с езиците с кой е по-по-най. Както и да е, де, дано не се налага на някого това да му е единствената опция.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #138 -: Май 25, 2013, 10:31:29 »

Сравнявам ги, защото става дума за осиновяване, не за това да ги приемам толерантно. И понеже педофилията и зоофилията ви дойдоха в повече, дадох пример по друга лайсна, който отхвърля престъпление и несъгласие от страна на двамата. Определено съм един от най-толерантните хора, които познавам, като отношение към гейовете, имам много близки хора и от двата пола гей, да не кажа, че по-голямата част от приятелите ми са гей. И са все читави, прекрасни Човеци, на които съм се възхищавала в различни моменти по различни поводи, винаги съм била насреща, както и те за мен. Но когато говорим за осиновяване, не мога да подмина нещата така, просто не е редно, изключително не е редно спрямо личното ми усещане. А и в крайна сметка, защо да не го сравня? С какво е по-различно гей-двойка да осинови от инцестна двойка, наистина? Еднакво нередно е, защо да проявя толеранс към едните, а не към другите? Това не е ли дискриминация? Когато става дума за лични отношения които засягат единствено двамата (повечето) души, обвъзрани в тях, нямам никакъв проблем, да правят каквото решат за добре, аз общувам с хора, не общувам със сексуалните им предпочитания, нямам задръжки и стереотипи на тема кой какъв секс прави. Но когато става дума за дете, ми светват много лампички в главата.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #139 -: Май 25, 2013, 11:28:28 »

Най-елементарно е в този контест,че едното е забранено със закон? Това не е ли достатъчна предпоставка да ги отхвърлиш като еквивалент?

Виждам,че ти светват лампички,даже си като Лас Вегас. Много интересно ми стана сега,като изтъкна,че имаш много приятели гейове,развиваш ли така свободно теориите си пред тях? И показваш ли,че слагаш знак равенство за родителски способности на тях и на зоофили/педофили и прочие? Ако кажеш да,ще ти кажа,че не ти вярвам и нота. А ако кажеш,че не- значи се срамуваш и ти е неудобно,а щом ти е неудобно,знаеш,че е грешно.

Не можеш да декларираш,че си избирателно толерантен,няма такова нещо. Или одобряваш и си приел техните решения от до,или не. Няма такова наполовина. Точно като лафа ' Най-мразя расизма и циганите'.

И си противоречиш много сериозно,какво означава - общуваш с хора,не със сексуални предпочитания-супер, ама валидно само за определени неща. Какво общо има сексуалната ориентация с родителските инстинкти? Мислиш,че една жена дето обича друга жена и главоломно всичко се променя и дефакто е инвалидизирана по тая майчинска линия ли ? Е тва ми обяснете,ако може и двете,какво си мислите,че се случва в тия порочни семейства? Побъркват ли се,избиват ли се,правят се колонии от малки гейчета ли?

И както Ути винаги иска данни и статистки,нейното любимо 90% ... като има данни и статистики как деца отгледани еди си къде,от еди си какви хора,не сте навън да им отнемате правата или поне да пуснете някой и друг пост във форума,но видиш ли наготово да се обявиш срещу нещо,все още неразрешено в бъдеще - което всъщност е с незнаен (за вас) резултат си е друга бира.

Але, аз нямах предвид, че е тъпо да си толерантен, а че тук ми се стори, че хора, които идея си нямат за какво става дума, са супер толерантни на теория, ама и през ум не им е минавало нищо за живота на това осиновено дете и въобще нищо за осиновяването, обаче вече мислено са осиновили 6 камбоджанчета. Ми на теория можем да си чешем езиците много, ама ми се струва тъпо да си мерим хипотетичните възможности.
Аз го приех малко лично, защото самата аз мислех преди 2 месеца съвсем реално за осиновяване (и още го мисля ако трябва да съм честна) и мисля, че постовете ми са далеч по-реални, а не просто чешене с езиците с кой е по-по-най. Както и да е, де, дано не се налага на някого това да му е единствената опция.

Ми то в повечето случаи и ти си нямаш и на идея точно за какво става дума,но се бориш за твоето ,даже често казваш ' еми всеки си има мнение' или 'всеки си има право на мнение' . Възмущение не баш на място. Ако повечето хора говореха от собствен опит , щеше да цари благословена тишина,защото не виждам вариант,в който да изпиташ повечето житейски ситуации на свой гръб,но това не ти пречи да изградиш впечатление и предполагаема стратегия за действие.

И забелязах,че Феята се е опитала да ме оправдае горе,но аз не считам себе си по никакъв начин за яростна тук,или пък пламенно изразяваща се,може би пиша малко в повече,но и на живо говоря много,така че не виждам разликата. Ако се напъна много сигурно бих могла да се вкарам във вашите отритнати калъпи и да стане мазало,но нито съм лесбийка пънеща се да осиновява,нито ще раждам смесени деца в България,така че ще е невалиден гняв. Rolling Eyes
« Последна редакция: Май 25, 2013, 11:30:26 от aleto » Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #140 -: Май 25, 2013, 11:47:46 »

Аз пък си мисля, че едно дете би било щастливо с гейове родители, ама да го обичат, образоват, разнообразяват и всичко. От колкото с двама от нормалните, дето се мразят, нямат никакво настроение за нищо, цял ден си броят парите като чичо Скрудж, никога не ходят никъде, навикват го, защото не се понасят. Но е ясно, че в България няма как да стане, затова може да спим спокойно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #141 -: Май 25, 2013, 11:52:03 »

Да, известен факт е, че всички гей семейства са добри, мили и образовани и сред тях няма алкохолици, дето не се понасят, това е прерогатив само на хетеро двойките.

Але, все ми е тая вече, изказвайте си абсурдни мнения, колкото си искате, ясно ми е, че тука всички са светци в корпуса на мира и с идеални семейства. Изобщо не ми се спори. Просто ме дразни колко сте крайни как, видиш ли, всеки тук би осиновил цигане. Не вярвам и на дума от това. Не и на толкова крайни изказвания.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #142 -: Май 25, 2013, 11:55:38 »

Smile

Като стигнеш предела си и завършиш гръмко с нещо невероятно,си ми най-мила. Не го казвам саркастично,ами наистина, има нещо много мило в теб тогава и чак ми се иска да те нагуша,макар че сигурно на живо си някакво върло банши. Cheesygrin

Както винаги си преувеличаваш де,никой не е казал,че ще осиновява главоломно циганчета,да не е Анджелина на българска територия. Просто никой не ги е отрекъл толкова рязко като теб, не виждам драмата особено. От повечето хора тук,обикновено ти си най-крайна,съвсем сериозно го казвам,извън тоя диалог. Определено не си партия на либералите или демократите,хаха .

Да,известен факт е,че всички хетеро-двойки,които осиновяват са също,мили,добри и образовани и нищо не им куца. Не виждаш ли общото?
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #143 -: Май 25, 2013, 12:04:20 »

Точно аз не съм се изказала крайно в тая тема. Не съм казала никъде, че не бих осиновила циганче.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #144 -: Май 25, 2013, 12:14:57 »

Никой не се изказва крайно тук, понеже не мога да пиша в повечето време и само дебна как след някой пост ще се захапем, пък не става и е много хубаво, като големи хора.

Аз не бих осиновила циганче. Много ми е тъпо, че е така, но е така. Ако изобщо тръгна да осиновявам, посто съм свикнала да гледам на тях като на голям проблем, как крадат от семейството ми и само създават грижи. Срам за мен, но не мисля, че мога да се абстрахирам. И в тази връзка не знам дали изобщо съм способна да осиновя, сякаш нямам толкова сърце или поне сега мисля така. Мама, моето огледало Cheesygrin, твърди, че не е така и си плямпам глупости. Та, Ути, светци няма.

Корни зададе хубава подтема. Корни, аз бих дала дете първо на хетеро двойката, това пред хомо двойка, сама жена и сам мъж, дори хетерото да с разлика -1 точка от останалите, просто защото е стандартен модел семейство и защото съм продукт на времето си. Няма да лъжа, само за да защитя теза. Но и в много голяма част от професиите е така, мъжете вземат повече, по-стабилни са, защото не раждат, не излизат в майчинство и такива, но все пак жените се борят и справят. Все прокарвам това сравнение, но за мен е едно и също. Та и гей двойките, нямаме наблюдения, нека е трудно да вземат дете, да се борят, така поне ще отпаднат тези, които го правят за моден ефект. Нямам намерение да разтуря домовете и да раздам на всички гей хора по едно бебе, независимо от желанието им.

Аз пък не познавам толкова много хомосексуални, но за около три месеца живях с такава двойка и не ми правеше никакво по-специално впечатление.

Гале, ще ти го кажа така, не мога да си представя дори да се събера с братовчед ми, баща ми, ти с Николището или брат си и да твърдим, че имаме право на бебета. Толкова е сбъркано, че ми е една стъпка пред зоофилите. Приемам връзки само между трети братовчеди и по-далечни. Семейството е хубаво нещо, но да се чукаме извън него.
« Последна редакция: Май 25, 2013, 12:16:29 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #145 -: Май 25, 2013, 12:19:23 »

Аз пък нямам против педалите.Едно от най-свестните момчета в моята махала се оказа такъв.И един от една бивша компания.Без много злоба и шум, и двамата се  оттеглиха.Но без лошо.
Педалите са непълноценни в по-голямата си част.За съжаление.Няма как да не станат жертва на обществото в което живеем , пълно е с лумпени.От там натиска върху тях ги деформира, и те се "изглаждат" в други насоки - стават подли, прикрити, ритани улични котки.
Има си и такива, които са си пичове та дрънкат без значение какво са преживели.Просто имат достойнство.Но явно имането на достойнство не е педалски приоритет, пропорционално е разхвърляно върху населението - 2-8%.
Хем ми е жал за тях, хем не им понасям някои аспекти от мисленето/държанието.Няма как да ме убедиш че този тип отношения са "ненормални за да бъдат приети от хората на равна основа с хетеро" или "нормални за да бъдат възпитавани децата така".
От друга страна, има една лесбо-двойка - две момичета, ясно си личи коя е мъжкия партньор.Два-три пъти ги засичам в разни транспорти и пред НДК.
Мъжката с една кофа обеци по тиквата гледа нормално, впрочем - нищо странно няма.Обаче другата така я гледа влюбено, очи не откъсва.Случихме се в метрото, на половин метър един от друг.Е, "женската" така гледаше "мъжката", чак през моя мозък мина че "любовта е винаги красива".
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #146 -: Май 25, 2013, 12:27:42 »

Мен ме дразнят и хетеро двойките, към тях понякога не съм много толерантна. Особено някои жени (бе и мъже, ама по-малко, по-стабилни са емоционално и сякаш по-малко зависими, респект) как се разтичат по мъжете си, загърбват цялата си идентичност, та какво стабилно в това, освен, че е традиционно прието.

Бе и за тия деца в бг домовете, все си мисля, че всеки, който може да им предложи малко любов, грижа, образование и минимален стандарт е по-добър вариант от домовете. Имам познати, които преди години работиха в такъв, служителите на дома им крадяха и продаваха нафтата за отопление, дарените дрехи рядко стигаха децата, гледаха ги по-зле отколкото баща ми си гледа бройлерите. Дано сега е по-различно и по-контролирано.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #147 -: Май 25, 2013, 12:52:48 »

Бе и за тия деца в бг домовете, все си мисля, че всеки, който може да им предложи малко любов, грижа, образование и минимален стандарт е по-добър вариант от домовете.
!!!
Това би било достатъчно да прекрати спора ( макар че, надали ще стане така ).
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #148 -: Май 26, 2013, 20:23:54 »

Най-елементарно е в този контест,че едното е забранено със закон? Това не е ли достатъчна предпоставка да ги отхвърлиш като еквивалент?

Ами щом обсъждаме друго, забранено със закон, а именно, гей-двойки да осиновяват деца, къде е проблемът да преосмислим и това законово положение, нали сме супер толерантни и out-of-the box поне някои от нас? Останалите, след които и аз, очевидно сме яко ретроградни и живеем по калъп. И да, много пъти сме обсъждали тези теми с приятелите им, само един от тях го тресат някаква форма на майчински инстинкти и повече се интересува има ли как да си присади матка, отколкото да осинови дете.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #149 -: Май 26, 2013, 21:21:33 »

Ако за теб родителските възможности на хомосексуалисти и зоофили,педофили,майкоебачи и прочие се препокриват,наистина си ретроградна ,както се нарече сама с насмешка.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: