star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Бебеправене
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебеправене  (Прочетена 24952 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #125 -: Май 17, 2013, 16:30:13 »

Да, права е Жулиет, така погледнато звучи много сдухващо, но реално това са били (най-вероятно) празни плодни сакчета, малфункция някаква. И мен ме жегва нещо сега като в документите на консултациите ми попълват "четвърта бременност", но реално нито съм загубила деца, нито нещо, което е щяло да бъде дете. Само остават тези страхове при следващи бременности, но все пак вече е доказано, че забременяваш лесно и успешно и правиш приказни деца, така че горе главата Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1663

« Отговор #126 -: Май 17, 2013, 16:36:37 »

Лор, аз го казвам, защото аз самата съм с извънматочна и знам докъде съм се докарала с тоя начин на мислене и знам, че човек изобщо не трябва да започва да мисли така, защото после трудно се спира.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #127 -: Май 17, 2013, 16:42:11 »

Може ли да споделиш за извънматочната, че малко ми е мъгла там - какви са симптомите, как се открива навреме? Знам, че се отстранява оперативно (с лапароскопия ли?), но как - реже ли се част от тръбата или само ембриона се вади, или зависи от степента на развитие?
Много съжалявам, че ти се е случило, на мен това ми е голям страх, откакто ме бяха наплашили със съмнения за такава и като видях лекарката ми как се паникьоса, откачих и аз.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #128 -: Май 17, 2013, 16:56:33 »

Наистина добре че не е извън маточна, и това което Гал е казала е много правилно...организма си знае Smile Паяк радвам се че си добре, а малката Ада как е?
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #129 -: Май 17, 2013, 17:07:52 »

Паяк, гушни си Ада и горе главата!
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #130 -: Май 17, 2013, 17:42:59 »

По молба на Лора споделям, но предупреждавам, че нищо хубаво няма да кажа, та който е по-плашлив да не чете. Също така говоря от личен опит и от всичко, което понаучих около това и не претендирам да съм медицински точна. Симптоми до един момент никакви или поне нищо различно от това, което всички усещат при съмнения за бременност. При мен протече така: закъсняващ цикъл - първи тест за бременност в деня на закъснението - отрицателен. Отидох на доктор, защото по принцип не ми закъснява, последва преглед с вагинален ехограф, на който не се видя нищо и си отидох по живо по здраво с инструкцията да направя още един тест след няколко дни и да се явя пак след седмица. Втория тест беше положителен. Вечерта след теста получих леко прокървяване и болка все едно ще ми идва. На сутринта съответно бях в болницата, където отново не видяха нищо никъде и заради положителния тест ме приеха със съмнения за извънматочна бременност. От там нататък се пускат изследвания за бета ЧХГ на 48 часа и се седи под наблюдение, за да може да се пристъпи към операция, ако се спука тръбата. При мен през целия ми престой в болница (6 дни) не можаха да видят къде е ембриона (тук говоря за прегледи на вагинален ехограв от 4 доктора в едно АГ и един в друго, където избягах за второ мнение един от дните). Междувременно ЧХГ-то спря да расте. На шестия ден единия доктор каза, че не вижда къде е ембриона, но вижда не малък вътрешен кръвоизлив и е време да оперират. Операцията е лапароскопска, ако се хване преди тръбата да се е спукала, а понякога и при спукана. Какво и как се вади е по преценка на съответния оператор. Аз лично съм с извадена цяла тръба. Според моя доктор, ако се остави тръбата шанса власинките, които трябва да придвижват ембриона към матката да се възстановят напълно е някъде към 20%, но при мен каза, че не е имало смисъл да я оставят.
Та така, дали при мен беше много лош късмет - не знам, но диагнозата е доста тежка като цяло.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #131 -: Май 17, 2013, 19:17:58 »

Да, общо взето както си го представях. Ужас, през какво си минала... И аз съм чела, че ако не се премахне тръбата, има голям риск това да се повтори, заради сраствания разни, но мислех, че ако си съвсем в началото, може и да ти се размине. Орисвам те само на хубави неща в това направление вече!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #132 -: Май 17, 2013, 19:25:25 »

А ти правила ли си снимка да видиш в какво състояние е другата тръба?
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #133 -: Май 17, 2013, 19:37:07 »

Лор, на теория може. Аз затова казах, че аз и лош късмет изкарах. Димитрова, не съм. Доктора по време на операцията я е огледал и според него си е перфектна и за момента не ми дава да се юрвам по хиляди изследвания и процедури, защото ме вижда, че леко съм се чалнала по темата.
ПС: Мерси  Kiss ще разчитам да ти се сбъдне орисията.
« Последна редакция: Май 17, 2013, 19:56:53 от juliet » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2686

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #134 -: Май 20, 2013, 10:31:31 »

Жулиет, много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.. Kiss

При мен всичко завърши благополучно. Напълно съм се изчистила и матката ми изглежда нормално, е ми се спести абразиото, което доста ме притесняваше.
И така, след първа нормална менструация съм на основен гинекологичен преглед, цито и плегр
лед на гърди, за да ми изпишат ОК, а дотогава секс с мисъл  Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*
Публикации: 16582

A believer

« Отговор #135 -: Май 20, 2013, 11:00:25 »

И колпоскоп Exclamation
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*

« Отговор #136 -: Май 20, 2013, 11:06:10 »

Браво, Паяк! Сега стъпваш на крака, гледаш си малката мишка, пиеш си хапчетата и един ден като решите за второ даваш смело и всичко ще е наред!
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #137 -: Май 20, 2013, 23:47:57 »

Аз следвам поста на Виви и да кажа нещо. Моята лекарка ми каза,че напоследък - 3-4 години насам, направо е изумена от растящия брой спонтанни аборти. При първия ми преглед  и явно изписаните ми колебания и страх, с идеята да ме успокои ми каза,че не се знае как ще се развие... Един вид,може и да не съм много задълго бременна.

Разбира се,знам колко много помогнах в тази тема с този си пост,само да метна и тук детелини!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: