star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Бебеправене
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебеправене  (Прочетена 24973 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16583

A believer

« Отговор #75 -: Април 15, 2013, 19:15:58 »

Бизар и Ди, не съм много убедена за мъжът ѝ колко точно планирано ги прави тия неща, предвид Ади как стана на третия месец от връзката им. Cheesygrin Което се разви прекрасно, ама можеше и да не стане така, нали?

Хепи, не ме засягаш, не виждам защо трябва да ставам по-мека с годините, напротив, все по-малко търпение имам. Razz Не съм агресивна, пряма съм просто.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #76 -: Април 15, 2013, 19:44:57 »

Един пресен татко,ако не иска деца ще стане и ще свърши в другата стая. Просто като се сети как крещи бебето от колики и зъби, как идват баби на талази, как не излиза никъде спокойно, как жена ми рошава и с немити зъби обикаля нервно апартамента т.н. Какво лошо има в това, че Ади е станала на третия месец от връзката?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #77 -: Април 15, 2013, 20:14:35 »

Нищо лошо няма, просто не можеш да ме убедиш, че тогава е свършил в нея, щото точно за тия неща е мислил. Както и сега, плющял си е кротко, докато е претеглял наум дали повече иска дете или рошава жена и се е решил. Пхфа!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #78 -: Април 15, 2013, 20:18:18 »

Е, то е ясно, че сега ще кажеш, че нищо лошо няма, след като в момента летят от щастие. Ако се беше случило на мен, щях да направя аборт със сигурност, говорили сме го с мъжа ми като решавахме в началото как ще се пазим, даже беше доста след 3-тия месец. Не казвам, че и това е правилно и даже много се радвам Паячето, че толкова спокойно реагира и така смело, с отворени сърце и душа прие всичко. Но за много хора наистина би било безумие такова развитие на нещата, хора като мен и Ути, за които е абсурд да действат така спонтанно и необмислено и които не могат съвсем да го разберат тоя неистов нагон за размножаване.

Ут, стига го нарежда така тоя мъж, чак на мен ми е неудобно вече.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #79 -: Април 15, 2013, 20:56:29 »

Е какво да кажа иначе Лори??? Cheesygrin Аз също щях да направя аборт със сигурност.

Не го нареждам него специално, просто едва ли НЯКОЙ мъж на третия месец е правил дете умишлено с много любов Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #80 -: Април 15, 2013, 21:06:18 »

За Ди беше това, тя пита какво лошо има, просто с теб сме писали по едно и също време Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15678

« Отговор #81 -: Април 15, 2013, 22:30:23 »

Предлагам темите вече да имат и визуално представяне, нещо като аватар за темата. Ето за тази:

Lol

ами тука и Феята, и всички майки се убиха да повтарят как и те преди са се дразнили на това, а след това са видели колко е вярно и че наистина едно е да говориш на теория, съвсем друго да го изпиташ, все пак говорим за животопреобръщащо. Слушай старите като ти казват, вярно е  Big grin

Точно същото искаше да напише Феята отново Smile

Ама аз знам кога ще е весело - Ути, Кат и Корни като започнат, подобно на мен, да питат за кърмене, акане и цедене Cheesygrin С такова неудобство съм чела отговорите на момичетата, на които преди съм се дула, че мога да си имам мнение, какво като нямам деца!

Мнението ми за първо, второ, трето дете, аборт и безрасъден секс съвпада с това на Лора.
Докато четях за пича с едно дете, чакащ близнаци и наетправих така Shocked, тоест разширих очи и не защото го съдя, а защото след първоначалното "уау, колко готинооо" започва да ме завладява именно това смесеното чувство и да нахлуват въпросите...

И последно - намирам, че прекалихте с Паяка. И тези, които я "защитавахте", и Ути. Гворите от нейно име и давате оценки как си е направила детето и защо. Излезе все едно знаете по-добре от нея или нея я няма тук да ни каже тя как ги вижда нещата, ами трябва някой по-ясно да обясни...
« Последна редакция: Април 15, 2013, 22:52:20 от Fei4ka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #82 -: Април 15, 2013, 22:57:43 »

Ми тва е, щото винаги споровете тръгват от един пример и после някак не можеш да излезеш от него.

Сори още веднъж, Паяк  Kiss

Фей, тая картинка ме накара да си изплюя виното - много, много точно! Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7675

Heart follower

« Отговор #83 -: Април 15, 2013, 23:03:54 »

Ама аз никога не съм отричала, че ще стигна до този момент и ще бъда повече от щастлива да си споделям вълненията с вас, сигурно вие ще сте първите хора, които ще научат като се забебя.  Razz Въобще не знам откъде ви хрумва, че се дуя и се правя на велика по бебешките въпроси Razz Просто искам равноправие в отношението...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15678

« Отговор #84 -: Април 15, 2013, 23:17:36 »

Ми видях я във Фейса и викам, а!, това е за оная кокошата свада Lol

Кат, не че се дуеш/те, но като почнеш да питаш същите тези хора, на които до вчера си подскачала, че си имаш мнение, нищо, че нямаш дете, за това как да си оправиш запека на бебето (примерно) и ти е нудобно, разбираш ли? На мен ми беше много неудобно преди какви разпенвания съм имала на Бизар, Лора...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #85 -: Април 15, 2013, 23:27:47 »

Никога не сме се карали за типично бебешки неща, Фей, като запек и такива подробности. Спорим за общи неща.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8788

« Отговор #86 -: Април 16, 2013, 10:14:29 »

Аз ще се опитвам вече да избягвам тази тема, защото в съзнанието на хората се развива един ужасна гротеска като мой образ, много далеч от реалността...
Иначе в момента съм на вълна голям страх от бебета, ама това по други причини и няма общо с тази дискусия.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #87 -: Април 16, 2013, 10:24:18 »

Сънувах, че си имам бебе. но беше някак междудругото. Нямаше мъж около мен. Обадих се на братовчедка ми да й го покажа колко е сладко. Беше много мъничко, като недоносено, нямаше косичка,  крехко и църкаше тихичко
Активен

Моето име е Любов.
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #88 -: Април 16, 2013, 21:59:25 »

Аз винаги сънувам кошмари как му клатя нестабилната глава и се събуждам вир вода.

Не мога да си спомня дали съм влизала в горещите спорове, сещам се, че Бизар ми обясни едно време за тия импулси и нагон, май го разбрах тогава, повече не ме е мъчило и замисляло. Иначе и мен си ме дразни като започне да се пише така - тип ще видите, ама от друга страна като гледам колко много се промениха майките и като си представя да си имам свое и си мисля, че няма начин да не избухна яко, да стана супер досадна и да се променя много. От другата страна, тук и сега конкретно, спорът си беше за планирането, и ето един пример - Лора, която си казва, че и сега е за планирането и не ги разбира много нагоните и импулсите, тоест си е същата, както и преди да роди първото си дете, та не знам в случая колко е важно да си майка, за да си от отбора на планиращите или импулсивните. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*

« Отговор #89 -: Април 16, 2013, 22:08:50 »

Специално за отборите - то или си такъв, или не си, наистина няма кой знае каква промяна след като родиш. Просто преди да имаш дете, някак обмисляш всичко по-прагматично и логично, докато сега по-добре мога да разбера тези импулсивните, защото вече съм запозната и с огромния емоционален момент, който наистина трябва да си го изживееш, за да го разбереш - като влюбването, например.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #90 -: Април 16, 2013, 22:20:53 »

Аха. Smile

Исках и още нещо да кажа, за тия много драматичните постове, как бездетните излизат черни в тия теми и т.н., тая заблуда не знам откъде тръгна, но е ебати простотията, повечето имате хиляди постове, прочетени от народа тук, сигурно имате живи приятели, които са слушали по-малко приказки от вас и познават по-слабо вътрешния ви свят, наистина ли някой може да реши, че другите ще го определят от едно мнение, че би си планирал бебето и ще се абстрахират от всичко друго хубаво и лошо, което е сътворил, от цялото му творчество, много ме дразнят такива глупости, може би конкурират "ще видите" от майките и възрастните хора.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8788

« Отговор #91 -: Април 17, 2013, 10:45:01 »

Фата, това ако беше за мен, имах предвид само, че понякога колкото повече се обяснява човек, толкова по-объркано става и по-грешна представата. Затова реших да спра да коментирам, защото остава криво впечатление, което не съм искала, но така се получава. Изобщо не мисля, че има лагери и специално отношение, има го от единици хора в единици постове, а не масово. Тъй че поне аз не съм имала предвид, че цял форум ще ме има за черна или каквото там казваш, то почти нищо лошо не съм казала даже този път, вижда ми се нормално човек да предпочита планирано бебе с избран човек.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2686

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #92 -: Април 17, 2013, 11:30:07 »

Само едно имам да кажа след толкова спрягане на ника ми ... Благодарна съм и адски щастлива, че нямам бастун в задника Wink Който както иска да го разбира, да се обижда, да ходи да се снима Razz Kiss

Добре че не мисля, а и мъжът ми. Благодарение на това си имам понастоящем едно малко киселяче с поникващ зъб Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #93 -: Април 17, 2013, 12:54:18 »

Eхааа и зъбче! Браво!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Май 11, 2013, 17:17:30 »

Надявах се след днешния преглед да пиша в по-долния раздел, но засега ще се огранича до тук, защото съм с повече въпросителни отколкото при отиването ми на лекар..
И така, след като споделих с вас за "гафа" и поспорихме доволно Kiss реших все пак да започна да пия фолиева киселина, за всеки случай. Две седмици по-късно, т.е. на 28мия ден цикълът ми не дойде, нито на следващия, нито на по-следващия. Взех си един тест и той показа много бледа втора черта.. После отидох на село и там отново си направих тест след 4-5 дни, който отново беше положителен с малко по-ясна черта. Нещата си добиваха очертания вече, със страховете му, притесненията и прочие. Споделих само с мама и една съфорумка любопитна Razz Kiss Kiss Kiss, както и с мишо, естествено.
Върнахме се в София и на 7ми срещу 8ми през нощта прокървих с ярко розова кръв, а в следващите дни понякога се явяваше леко зацапване, но истински цикъл така и не дойде.
Днес бях на лекар, гледа ме с УЗ, без вагинален преглед и каза следните неща - ендометриумът изглежда по-скоро като за бременност, отколкото пред цикъл. След малко търсене "се визуализира малък плоден сак с вид по-скоро на псевдо сак, без типичната ехографска находка. В него не се визуализират плодни субстанции и жълтъчно мехурче. Двата яйчника двустранно са с нормален вид, трудно се преценява жълто тяло. По тръбите не се визуализират формации. Малко течност в Дъгласовото пространство." Преписах нейното писание дето ми е дала заедно със ехографските снимки. Каза, че плодния сак не е типичното за тези г.с. (сега като се загледам в снимката си ми харесва пък, че се вижда и едно маааааааалко нещенце от едната страна... Rolling Eyes) Говори ми за ектопична бременност, макар че тръбите и яйчниците изглеждали добре. Каза, че кървенето и липсата на типичен плоден сак са възможност за биохимична бременност (май) и ще трябва да се проследява динамично, заради опасността, която би представлявала. Ако нямам кървене и болки ще ида отново в петък, ако имам предполагам в първия възможен ден. Предписа ми ф.к. Още като се прибрах преди малко открих, че зацапването отново се е появило и леееко се е усилило. Днес и утре ще се следя и ако продължава ще ида още в понеделник. Досега не съм имала болки, сега тази откакто ги спомена и току ме пристегне хипохондрията Lol
И така.. Някак, като споделя тук и нещата ще си дойдат на мястото, зная! Smile Просто имах нужда да споделя, да чуя кой какво би имал да каже, различен от мама и мишо.
Някак ми е странно, не само че след прегледа нямам повече яснота, ами и притеснението ми се увеличи. Unsure

п.п.
четох за дъгласовото пространство, че "Дъгласова кухина го наричат още, зона в малкия таз. При спукване на 2-сантиметровото мехурче, наречено фоликул, се отделя течност, която се излива в тая кухина и се абсорбира постепенно от околните тъкани. Щом в кухината се вижда течност, значи се е изляла там наскоро - това е един от признаците за определяне на настъпила овулация чрез ултразвук."
Сега освен да си стискам палци за късна овулация, кървене при имплатация и затова да е малко сакчето. А не да се филмирам!
« Последна редакция: Май 11, 2013, 17:26:29 от paiachka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #95 -: Май 11, 2013, 17:37:31 »

Ъх, Паяче, егати филма, стискам палци!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #96 -: Май 11, 2013, 17:57:46 »

И аз стискам палци всичко да се нареди!

Защо не си пуснеш едно кръвно изследване на чхг? Ако е кух плоден сак, ще покаже по-малки стойности и ще разбереш по-бързо какво е положението. А за късната овулация - вие след това имали ли сте още рискови контакти?
Кървенето при имплантация го имам аз всеки път - то е еднократно и е само едни точици, не продължава примерно цял ден, поне по принцип е така, може и по друг начин да се проявява, не знам... По-скоро такива кървенета са свързани с някакво хормонално нарушение, нисък прогестерон или нещо такова, отлепване на плодния сак...

Оф, просто много ми е познато всичко и дано дано да се окаже нещо безобидно!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #97 -: Май 11, 2013, 18:11:20 »

Друго, препоръча два кръвни теста за нива на HCG, сигурно още утре ще ида в Медива, защото днес и утре са до 19ч, сега няма да се юрна с Адата...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #98 -: Май 11, 2013, 18:12:29 »

Паяк днес е късно, в понеделник росна прясна пускаш ЧГХ кръвен и казваш колко е, след 48 часа пак пускаш ЧХГ, упражнението е около 30 кинта, но ще даде отговор на въпросите ти. После ще ти честитим с радост:}Ако имаш болки и притеснение винаги може да идеш по спешност в МД или Шейново. Стискаме палци да се появи, я кажи да сметнем коя г.с и, струва ми се много рано.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #99 -: Май 11, 2013, 18:35:09 »

Последна М на 31.03, т.е. в момента съм 5г.с. + 6 дни.. Не е чак толкова рано. Миналия път се видя и по-рано плоден сак, че и два даже Rolling Eyes
Ще ида в понеделник и после ще кажа. Притеснено ми е за жалост доста, колкото и позитивно да мисля.

п.п.
зацапването продължава, даже ми се струва засилено и по-червенеещо. Извинявам се за описателността. Май май още в понеделник ще ходя да ме видят.
« Последна редакция: Май 11, 2013, 18:45:04 от paiachka » Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: