star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Бебеправене
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебеправене  (Прочетена 24522 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #25 -: Април 15, 2013, 13:01:28 »

Точно това щях да пиша, че си има и такъв тип хора, които просто не огласяват "ето аз сега работя за бебе", даже привидно мнението им е "по-скоро не", само че си действат и не им пука на ушите какво смятат или не смятат другите, понеже си е тяхна работа. Аз например само чакам да ми извадят пироните от крака, а междувременно мисля имена и тройно легло (щот все едно бебе ще има, дето да спи в кошарка Smile, затова само тройно).
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #26 -: Април 15, 2013, 13:01:36 »

Аз вече го казах, ще кажа пак:  явно който не повтаря припева "оу как те разбирааам, милата", а има свое мнение и го изразява, е супер безсърдечен и зъл.

Не може ли хората да имат различно мнение и отношение към живота, егати. За един е супер щастие да си направиш три-четири деца от нагон и да живеете щастливо в каравана, за друг това не е вариант. Айде сега да се обиждаме и да се избием по въпроса.
Какво ви пречи нашето мнение, та се наложи Ди да прави характеристики на Ут, а Пуп два пъти да ми повтаря какъв лично свой проблем имам? Ако някой се обижда от нещо, много съжалявам, но няма да започна да припявам в рефрен с другите само заради това, не мисля, че форумът много ще спечели от това.

Едит: не мога да смогна, това беше за след поста на Пупи. Паяк, готин пост, мен почти успя да ме размекнеш, ще видим дали и Ут ще се даде  Lol Финансово не мисля, че ще ви е чак такъв проблем, нали и двамата взимате добри заплати, не ме плаши, ей, тук всички обясняваха, че бебетата излизат евтино и не съм се притеснявала ПОНЕ от този аспект  Razz
« Последна редакция: Април 15, 2013, 13:06:08 от Korneliq » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #27 -: Април 15, 2013, 13:08:12 »

Пак ли се карате за бебета Lol

Обещавам да ви прочета като имам време за губене.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #28 -: Април 15, 2013, 13:11:47 »

Пак ли се карате за бебета Lol

Обещавам да ви прочета като имам време за губене.

еее, ще се разсърдим, времето в четене на нас е тооолкова пълноценно прекарано Razz

Ако щете вярвайте, ама на мен днес ми е супер бебешко и емоционално, просто в тази тема се абстрахирах изцяло и си пилим теоретично кокошката или яйцето  Lol

Омазахме секс темата с тия бебета обаче, ще трябва някой без отношение по въпроса да дойде да се похвали каква нощ е имал, чакаме  Exclamation
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #29 -: Април 15, 2013, 13:13:21 »

Гал, ще ти дадат ли веднага да имаш голям корем след като свалиш пироните? Няма ли някакво време за доизлекуване и опасност да те боли крака,ако  натежиш? Без да съм имала пирони никъде, като качих 20 кила и стана чудо от болка в краката.
Паяк, малък и влюбен мърмот си ти:}
Корни, никой не ти пречи на мнението. Както виждаш едно си имат мнение, други си имат деца. И не са така евтини децата, рязко поскъпнаха от както не ядат само мляко.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #30 -: Април 15, 2013, 13:14:09 »

За един е супер щастие да си направиш три-четири деца от нагон и да живеете щастливо в каравана, за друг това не е вариант.

Проблемът е, че те не си ги правят просто от нагон, а са си решили, че след месец-два или година-две ще си направят още едно Smile И някакси, когато те причисляват към гръпата на мангалите, които си правят децата, защото не им пука за тях и не знаят какво е презерватив...се чувсваш обиден и започваш и ти да обиждаш.

Иначе на мен пък ми беше мега странно, че някой ползва ОК и кондом, за да не стане бебе, а беше човек в сериозна връзка. Не се сещам сега кой, но пък не съм тръгнала да го нареждам какъв е егост, че не иска деца сега, а си планира. Примерно.

Разбирам да седнете да нареждате някоя 16 годишна дето правила секс и й е било супер яко и не е сложила кондом и сега неразбирайки каква отговорност е да имаш дете си се кефи, притеснява и после пак кефи. Ама хора с деца и опит са това. Не ядат колците с доматите. Като си искат дете има ли значение дали ще стане планирано  след 1 година или ще си правят як секс сега и то ще стане сега?
Активен

Моето име е Любов.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #31 -: Април 15, 2013, 13:17:49 »

Ей Корни, искрено съжалявам, ако съм те засегнала с "проблема", въобще не съм влагала този смисъл. Разбирай под проблем, че е ваш проблем, че не можете да я разберете.  Lol
Паяка си каза всичко  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #32 -: Април 15, 2013, 13:19:15 »

Ди, те и сеа искаха 2 месеца да не стъпвам, обаче аз след първия отидох на преглед на крака. Не смятам да ги питам, честно казано, иначе да, определено няма да съм хвърковатата чета, но какво пък толкова. А за евтиното... мойто пуйче още ми е евтино, действително не разбирам къде хвърчат толкоз пари при хората. Той яде от нашата храна и (сега Ути ще подскочи, ама аз пак си я любя, тача и милея) буквално е още един черпак в супата, дрехите му не са скъпи хич, не, че няма и такива, просто не купувам скъпи и пак е най-добре облеченото дете из градинките, но пък, да чукна на дърво, ми е здрав и такъв характер вложения нямам. Действително като си теглиш калема и ти се приискват още 2, честно. Просто вече ги няма страховете и притесненията, от които човек се опасява преди да му се обърне живота от теорията към практиката, затова съм смела.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #33 -: Април 15, 2013, 13:23:59 »

Моите последни сексове са все умопомрачителни, а преместим ли се на новото място (което сме си правили с много любов и мерак  Lol) за какви сексове ще става въпрос, мисля, че още ми е бедна фантазията.  Lol
Аз лично се включих, понеже все Ути го отнася, че е малко по-рязка, пък веднага тръгнахте да я разкоствате какъв проблем имала и как тя не разбирала, щото няма деца... И все се гледа някак пренебрежително на тези, дето още не са видели откъде изгрява слънцето, ми хубаво де, усмихнете се под мустак, кажете си "име време, и тя ще разбере", защо трябва да се намила все едно и също на едни и същи хора... Сакън някой да не се изкаже по-остро по великата тема за бебетата, всички придобиват някакво много заядливо тонче... На мен лично всеки път ми става адски обидно като се почне с "вие и ние" и тези, дето сме малко по-критични спрямо това кога да имаме деца, излизаме някакви кучки, дето само хейтят по майките и мразят децата, даже не искат деца, та хората не смеят тука да обсъждат бебета на спокойствие, щото идва кака ви Ути с резачката и забранява да се обсъжда в нейно присъствие. Ми странно ни е, блещим се, коментираме, нормално. Ама между "аз не разбирам как може така, за мен това е лудост" и "не ти е уврял акълът още/имаш някакъв проблем явно/и ти ще разбереш някой ден като станеш майка" има известно количество разлики... както и да е, да не излезе, че пак се бутам между шамарите, пък никой не ме пита, ама все пак, нали...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Април 15, 2013, 13:33:26 »

Ама виж сега, рязкото "аз не разбирам как може, за мен това е лудост" дойде от нямащите деца към имащите едно по повод планирането на второ. Значи, така може, а иначе не може, защото е "мнение". Малко смотанко се извъртяха нещата, особено покрай сравненията с цигани и прочие. Така че няма какво да подскачаТЕ (ти, ути и корнишу, обединени от неангажиращата младост, кхъ, кхъ) като ощипани, че някой ви дава акъл по темата кога да си мултиплицирате клетките, защото правите точно същото спрямо паячето, при това по доста по-грозен начин.

А Ути просто ще ми се види бяла и добра, когато дойде Алето и види, че в темата за секса пак нищим лапетии. Ще ни намятка всичките по черешата и отвъд.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #35 -: Април 15, 2013, 13:43:05 »

Добре, всичко друго както и да е, ама... това с раничката за мен си е сериозен проблем и най-много то ме притесни,че един вид "майната му на здравето, ако е станало - станало, после ще му мисля". Паяче, недей така, моля те, погрижи се за здравословния проблем пък после и 10 да си направите, никой не може да ви държи сметка. Но здравето трябва да е над всичко. Никой нагон не е редно да поставя здравето ти в опасност. А иначе аз продължавам тихомълком да се обиждам, когато става въпрос за "вие и ние", направо ме боли, и то много, защото очевидно само аз си знам какво ми е отношението към децата, ама какво пък - нали не изпоприпадвам от умиление при всяка отворила се възможност да се увеличи форумното семейство, ерго мразя деца и имам личен проблем. Трябва да ми се обясни, че съм още зелена и не знам как стоят нещата от живота, но пък а сметка на това всеки би ми пожелал дузина бебета, за да видя какво е, че да се науча и да мина "в другия отбор", за да размахваме пръсти на поредната заблудена душа. Аз = случаен форумец без деца, който си позволява да коментира деца без да му изтичат дъги от устата.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #36 -: Април 15, 2013, 13:48:45 »

Лично аз не влагам нищо такова, честно, искрено се надявам да не излъчвам такова послание, защото би било супер отвратително, най-малкото доста добре си спомням как на мен надменно са ми обяснявали "ти ще видиш като родиш", и то някакви зелени тикви, дето си въобразяват, че като се мултиплицираш, си хванал господ за гегата. В интерес на истината, както съм си мислела преди Николището, такива са ми възгледите и в момента, слънцето не почна да изгрява от друга посока след като родих. Обаче както и да го гледаш ми се струва нелепо човек без дете да дава акъл на човек, който дискутира второ. Все едно някой, който никога не е имал котка, да почне да ти обяснява на теб, дето си с две, какво смята, че трябва да ти бъде отношението към прибирането на домашен любимец, защото на него му е такова. Принципната ситуация е нелепа, не имането и нямането на деца, животни и кафе.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #37 -: Април 15, 2013, 14:00:32 »

Хепи, какво му е странното като си в сериозна връзка да се пазиш не разбрах? Ти като си в сериозна връзка, да не би да изстрелваш деца на поразия? Страшна логика.

За Паячето - мъжът ти иска ли второ детенце или свърши и после се хвана за главата? Или си на принципа: ако стане, той ще е много щастлив, защото това си е опасна игричка малко. Стискам палци да е това, което искаш, щото за мен е чисто и просто лудост да се рискува така. Здравето пък изобщо не е за пренебрегване, тия ранички, днес раничка, утре раничка, на третия път айде да не казвам. Просто не разбирам как е възможно да имаш едва ли не личен пример колко е опасно и да не се организираш да идеш на лекар.

Корни, тва с караваната ме изкефи много Cheesygrin Нищо безотговорно не може да ме размекне Razz

Не мисля, че планирането на децата поне до някаква степен ги прави по-малко заченати с любов, даже напротив, според мен е много несериозно да се прави дете "каквото стане, после ще го мислим и чак после ще се настройваме психически" и много по-чувствено, когато и двамата знаете, че го искате.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 14:05:38 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 15, 2013, 14:05:41 »

Никой не ви изпраща никакво послание, нито пък смята, че сте масови убийци на деца. Но успяхте да сравните правенето на деца с любов със семейното планиране на Асан, което е известно, че не е много добро. И защо сте толкова тънкообидни на темата за деца и страстно размножаване? Винаги идвате и започвате да обиждате колко са безотговорни останалите, само у вас има отговорност за 10 семейства.
Ути, хора с ранички под път и над път, не всички са конизирани, недей да драматизираш и да вменяваш на Паячето болести, дето ги няма.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #39 -: Април 15, 2013, 14:06:21 »

Иди да видиш в бгмама колко от тях са конизирани. Раничките си остават ранички ако се погрижиш за тях, ако отлагаш с години не е точно така. Според мен е в пъти по-добре човек да се уплаши и да се прегледа, отколкото да махва с ръка, че не е страшно, докато не стане твърде късно. От преглед никой не е умрял най-малкото.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #40 -: Април 15, 2013, 14:08:26 »

Cheesygrin Значи, Ути, как си я представяш сега тая работа - той не иска и да чуе за деца, ама свършва вътре, при условие, че доказано може да ги направи от раз? Или пък той не иска, бяга с надървена пишка из хола, а паюна с цялата си слаботелесност търчи зад него и вика ела да свършиш вътре, маймунке мръсна... Какво значи "иска ли", ми щом свършва вътре и знае, че така стават бебетата, сигурна си дава сметка, че шансът е "зад планината или има вода, или няма"...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #41 -: Април 15, 2013, 14:13:30 »

Едит, Биз, моля те, премести мненията някъде. Извинявам се, от моя "последен секс" нешата тръгнаха в различна посока.. Нека наистина не става причина някой да се сърди, не е на подходящото място този спор. Kiss

Ути, нека го кажа така, защото не искам да говоря от негово име. Не ми е казал в прав текст искам деца още първия път, много се дърпаше от идеята, дори че съм бременна. Факт е, че го имаше онова 50/50 има татко, няма татко. Така ми се е стекъл животът.. За преголямо щастие сега имаме семейство. Можеше да съм самотна майка и щях тук да се оплача. Сега споделям с вас щастието си Kiss Ако забременея пак, отново съм далеч от мисълта, че ще остана сама. Не, случих на човек, разгеле! Дълго го търсех... Дано имаме повече деца, дано сме щастливи заедно Smile Той обича децата, отговорен е. Малко по-рано му се наложи отколкото искаше, сигурно точно защото е мислел (ще има да мисли) с пишката си, но си носи последствията с удоволствие. Не знаете как му греят очите от една нейна усмивка.. Отплеснах се! Фактът, че след като се намерихме, се отпуснахме един с друг и му отпуснахме края (което преди НИКОГА не сме си позволявали с когото и да е. Имам примери за НЕВЕРОЯТНА овулация от сорта, която не съм ползвала по предназначение, а съм мислила с главата си.) си е показателен.

Раничката.. Добре, мислех, че не е нужно да го казвам, но ще го кажа. Не, не искам да родя две деца и да умра от рак. Да ги оставя без майка и каквото и да било. Затова са ми притесненията, да, признавам, завладя ме моментът по неподходящото време. Надявам се да не съм бременна ако раничката ми би ме принудила да направя аборт например.. Защото няма да се поколебая, ще си спася живота.. На някаква цена.. Която няма да е малка за мен, емоционално и лично.. И да, сама съм си го  направила..

« Последна редакция: Април 15, 2013, 14:17:41 от paiachka » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 15, 2013, 14:16:33 »

Абе паяк, иди утре, виж я тая раничка и стига мисли. За 10 минути работа е!
И да настане размножаване на спокойствие и спокоен живот. Вземам бележка и аз ще ида на цитонамазка.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 14:19:48 от D.Dimitrova » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 15, 2013, 14:16:56 »

Не ми е странно, че хората се пазят. Странно ми е, че се пазят с ОК и презерватив за по-сигурно! Не познавам хора забременели при пиене на ОК по схема.

И пак се говори същото. Никой не отбеляза, че хората така или иначе са си искали второ дете.  
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Април 15, 2013, 14:17:12 »

Няма да умреш от рак, просто не отлагай прегледа, много жени се лекуват дори бременни, няма страшно, просто не отлагай наистина Smile

Иначе другото хубаво ми прозвуча, макар че аз лично не харесвам тоя начин - затваряте си очите и ако стане, ще го мислите...бих искала един ден като правя деца да са осъзнати и желани и от двамата.

Хепи, страх ги е, пазят се, чудо голямо.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #45 -: Април 15, 2013, 14:17:54 »

Добре бе, а защо от една седмица я говорим тая раничка, а ти още не си си отлепила трътката да идеш на преглед? Аз ли да дойда да те заведа? Ммм? Зайче сумист пляска агне Exclamation
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #46 -: Април 15, 2013, 14:19:15 »

Мисля, че най-големият ми принос за благото на форума, е, че намерих тая прословута емотка.  Lol
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 15, 2013, 14:19:43 »

Еми правят им се деца без план, правят си ;)
Активен

Моето име е Любов.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #48 -: Април 15, 2013, 14:20:24 »

Имам цито pap II, взето ми преди месец и половина. Не че е мед и рози, трябва колпоскоп! Ще ида, искам да ми мине цикълът първо. Досега защо не отидох е неясно.. Rolling Eyes
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Април 15, 2013, 14:20:44 »

Едното е проява на отговорност, другото липса на такава Cheesygrin Поне по начинът, по който е поднесена информацията.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: