star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar ЧПВ - профилактика и изследвания
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧПВ - профилактика и изследвания  (Прочетена 57450 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #150 -: Февруари 17, 2015, 18:10:58 »

Нормално е да си втора група, бе, ти луда ли си Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #151 -: Февруари 17, 2015, 18:23:31 »

Нормално е. След първото бях 1ва група, сега след второто съм втора. Доки каза, че няма нищо притеснително. Скоро пак съм на преглед, надявам се пак всичко да е в норма.
Активен

isi
Newbie
*
Публикации: 24

« Отговор #152 -: Април 04, 2015, 22:40:07 »

+1 към посетилите д-р Станков след съветите на Ути.

В петък бях при него и се оказа, че имам доста голяма „раничка“, която след колпоскопията той опрдели като ектопия (епител от канала на шийката, който е излязъл върху самата шийка) и каза, че не се виждат изменения. Въпросната раничка ми я откриха още преди 1 година при редовен гинекологичен преглед. Тогава ходих на колпоскопия при д-р Здравков в Майчин дом, който също я определи по този начин и според него не бе нужно да я горим. Станков също каза, че това не е необходимо, но може да се изгори, ако ме притеснява. Чета обаче, че не е хубаво да се оставя без да се прави нищо, защото с течение на времето се увеличава рискът тъканта да се измени и вече да стане рак. Някой имал ли е подобен проблем?

Освен това Станков откри, че имам и 3 см. киста на единия яйчник, което вече беше голяма изненада, тъй като не съм имала подобни проблеми до този момент. Не ми предписа нищо, каза да отида след един цикъл, за да я проследим. Мрън!  Unsure
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #153 -: Април 04, 2015, 23:05:45 »

Аз бих я изгорила, уж и аз имах една такава безобидна, дето я следяхме, ама да ти е мирна главата. Цито направи ли ти?
А за кистата, хахаха, може да видиш драмата ми в темата Да се оплачем, явно му е седмицата на кистите на Станков Cheesygrin
« Последна редакция: Април 04, 2015, 23:18:23 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

isi
Newbie
*
Публикации: 24

« Отговор #154 -: Април 04, 2015, 23:27:30 »

Явно наистина му е седмица. Ужас  Big grin Но много неприятно се получава при теб с това пътуване :( Казваш, че след много мъки ти е изписал лекарства. А ти имаш ли някакви болки сега? Аз не знам дали от внушение или какво, но постоянно усещам слаби болки от тази страна. А даже забравих да попитам какво да очаквам, ако се спука. Предполагам много по-силни болки, ама какво друго...  Confused

Да, направи ми цито, въпреки че аз си правих през януари и ми беше ПАП 2. В понеделник ще ходя за резултата.

А за раничката и аз май по-скоро клоня към това да я изгоря. Страх ме е да я оставя така.
« Последна редакция: Април 04, 2015, 23:32:49 от isi » Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #155 -: Април 05, 2015, 10:39:27 »

Имам болки след прегледа, защото прегледа беше доста...сериозен, ахха, плюс вчера се пребих на ски и сега не знам вече кракът ли ме боли, яйчникът ли. На мен ми изписаха лекарства заради самото пътуване, иначе не е нищо страшно. Каза ми, че ако се спука се усеща остра болка, така че явно няма как да се сбърка, знам ли.

За цитото и аз ще звъня в понеделник, но имах леко възпаление и се съмнявам този път да е първа група като предния.
« Последна редакция: Април 05, 2015, 10:41:41 от utopia » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #156 -: Юни 08, 2015, 13:04:56 »

Да изтупам малко темата от прахта.. Неприятен повод, но ми се ще да споделя.
С PAP група III a съм - LSIL (нискостепенна плоскоепителна лезия), CIN1 - лека дисплазия - според течно-базирана цитология. Първо ми правиха само цитонамазка, но тя излезе II c и за шийката и за канала, та лекарката препоръча по-доброто изследване.

Следващата стъпка е колпоскопия и биопсия, евентуално и HPV тест (типизацията ли се води или в последствие се прави?).

Насочила съм се директно към раковата болница в София, четох добри отзиви, акушер-гинеколозите там са и онколози, пък и честно казано ми се ще каквото може да ми се поеме от касата.
И така, не зная защо пиша изобщо, ще си се справя знам, но имах нужда да споделя. И още не зная как да кажа на мама, защото ще откачи...
« Последна редакция: Юни 08, 2015, 13:07:06 от paiachka, Причина: , » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #157 -: Юни 08, 2015, 13:50:57 »

Паяче, няма страшно, а защо в Онкологията, аз бих ти препоръчала да идеш при Станков в Шейново за колпоскопия и биопсия (само трябва да му напомниш да ти вземе секрет за ЧПВ преди колпото ако изобщо ще си правиш това изследване, по мое мнение основно се психираш от резултата).

ЦИН 1 може да минеш и само с имуностимуланти и да се следиш на 3 месеца, в голяма част от случаите се самоизлекува (в случай, че и биопсията потвърди ЦИН 1, защото все пак е по-добра от течно-базиното цито) Smile

Ако има нещо, пиши и на лични, ще помагам Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #158 -: Юни 08, 2015, 13:56:24 »

Паяче, дано се разминат нещата Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #159 -: Юни 08, 2015, 14:01:33 »

Ути, Лъвче, мерси.  Clover

Ами в онкологията защото четох доста добри отзиви за лекарите там, + че са онколози и имат опит с конкретно тези проблеми. Станков в Шейново доколкото разбирам е доста натоварен, а наистина ми се ще още тази седмица да си задействам всичко. В раковата приема е по ред на пристигане и ще почакам, но почти сигурно ще мина тази седмица. Просто физически нямам възможност да протакам нещата, а тази седмица взимам болничен и ще работя в тази посока (+ че трябва да ида до КАТ да подам документи за книжка Cheesygrin).

Почетох доста откакто имам резултатите. Не съм се психирала, но това още е само изследване от цитология, искам да си направя колпоскопия и биопсия, да видя резулата. През Юни 2013 ми правиха колпоскопия и уж нямаше проблем, после горихме с ДТК и оттогава II група.
Сега от профилактичните прегледи в работата излезе това и имайки предвид как понякога цитологиите показват едно, биопсиите друго, а хистологиите съвсем трето (както в твоя случай след конизациото)... Гъх!

П.П.
Единственото положително нещо, което мога да измъкна от тази ситуация е, че живот и здраве, като приключи всичко благополучно, ще работя усилено за убеждаване на мъжа ми, че е време за второ.. дете  Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #160 -: Юни 08, 2015, 14:13:06 »

Станков в Шейново доколкото разбирам е доста натоварен, а наистина ми се ще още тази седмица да си задействам всичко.

Не е, в общия случай за тази или най-късно следващата седмица спокойно може да си запишеш час. Плюс той се води гуруто на колпоскопията и също е онколог.

Също ако е профилактичен от работата не бих се притеснила изобщо, докато не ида на истински лекар Cheesygrin
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #161 -: Юни 08, 2015, 15:18:42 »

Паяче, аз също си мисля, че всичко е наред и се надявам скоро да се успокоиш изтински и напълно.

Не казвай по-добре на майка си, докато си правиш изследванията, да не се тревожи. Кажи й накрая, че всичко е супер Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #162 -: Юни 08, 2015, 19:16:23 »

Също ако е профилактичен от работата не бих се притеснила изобщо, докато не ида на истински лекар Cheesygrin

Абсолютно подкрепям, особено като знам какви са лекарите при нас обикновено...Не се притеснявай, сигурно си просто 2ра група (и аз съм втора) и нататък всичко си е ок  Wink

Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #163 -: Юни 08, 2015, 21:30:25 »

Паяче, аз бях писала точно преди месец, че съм 3б даже, но никой една дума не каза. Затова помолих Биз да ми изтрие мнението.

Искам да те посъветвам да си вземеш стъклото и да го занесеш да го види друг лекар! Ако искаш ми пиши във фб да ти разкажа моята одисея, защото аз успях да си спестя кюретаж с точния лекар и малко повече съобразителност:)
Активен

Моето име е Любов.
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #164 -: Юни 08, 2015, 22:53:49 »

Паяче,дано всичко е наред Smile
Хепи, дано при теб нещата също са наред, лично аз много я следя тази тема (всеки път поглеждам чие е последното мнение), не знам как съм пропуснала, когато си писала :/
Аз съм си обещала да ходя при Станков другата седмица, даже утре ще се обадя, че от толкоз "заета съм", накрая ще стане голямо мазало, не че сега не е, от два месеца, да не са и три вече, имам зацапващо течение, което уж е хормонално, щото и преди се е случвало, но!, вече сериозно се стряскам.
Стискам палци на всички!
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #165 -: Юни 08, 2015, 23:34:34 »

Ивенче, шамари! Отивай веднага! Аз така точно се подредих първия път, а днес, а утре, и пропуснах цяла година (което принципно при 1ва група 3 поредни цитонамазки не би следвало да е проблем, но...)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #166 -: Юни 19, 2015, 10:47:16 »

Паяк, мисля те, имаш ли развитие?
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #167 -: Юни 01, 2016, 11:11:21 »

http://www.fastcompany.com/3059799/body-os/the-quantified-vagina-this-startup-aims-to-track-womens-health-through-smart-tampons/1
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: