star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Щитовидна жлеза
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щитовидна жлеза  (Прочетена 62911 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #325 -: Декември 28, 2016, 11:57:55 »

Имах сбъркан цикъл два месеца по ред. Обилна, продължителна над две седмици менструация, после пък, закъсня цикъла и ме тресна болезнено и ужасно зле, с болки, схваната и смазана бях дни наред. Ходих на профилактичен, микробиология и цитонамазка - отлични. Разпита ме за симптоми разни, дали ме души в гушата, дали имам топли и студени вълни, дали съм напълняла или отслабнала в последно време, дали съм имала проблеми с щитовидната жлеза по време на бременността. За него момент имах само напълняването. От няколко дне ме е стеггнало нещо в основата на шията, като си поема въздух ме подпира някак дълбоко и само в дясно до гръкляна, като се наведа също усещам напрежение. И съм леко шаш. На ендокринолог ли да ходя? Мога ли сама да си пусна изследвания, какви и кога? Тъпи въпроси задавам, но и гинеколожката ми почива до трети,а проблеми с хормоните до сега не съм имала, т.е. съмсем боса съм по темата.
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #326 -: Януари 01, 2017, 17:21:02 »

При мен проблемите с щитовидната (нисък ТСХ) се изразяваха по-скоро в ужасно сърцебиене, лесна умора, и т.н.  Можеш да си пуснеш ТСХ, ТАТ и МАТ, и да са готови за прегледа, хубаво е човек дори чисто профилактично да ходи. Според мен стягането е въпрос на известно самовнушение и като цяло, ако нещо не е ок с щитовидната, човек го усеща доста недвусмислено. Всичко ще е наред Smile
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #327 -: Януари 01, 2017, 17:31:57 »

Те резултатите излязоха. Ок са и нсичко е в норма, вкл. антителата. Остана на видеозон да ида, за да съм напълно спокойна. Въпросът е, че нещо се случва с мен и явно не мога да открия причината. Ще си пусна и желязото, току виж и той се е сринал след тежкия цикъл.
Активен

Страници: 1 ... 12 13 [14]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: