star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Щитовидна жлеза
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щитовидна жлеза  (Прочетена 62894 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #25 -: Март 01, 2013, 08:08:29 »

Наистина звучи безумно това лечение. Дано не се стига до него. Само четях до сега отстрани и се надявах да е някаква лоша шега  Kiss
Час по-скоро да си решиш здравословните проблеми, от сърце ти го желаме  Kiss
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #26 -: Март 03, 2013, 11:28:37 »

Лора, сега прочетох. Имаш много стиснати палци от мен, дано операцията да мине възможно най-добре, бързо възстановяване ти пожелавам и добри резултати от биопсията. Имаш много прегръдки от мен и много положителна енергия. Бъди силна!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Март 15, 2013, 13:58:49 »

Много ви благодаря за подкрепата! И за всички съобщения - наистина всяко едно ме караше да се чувствам по-добре!

Както разбрахте, нещата не се развиха по най-добрия начин, туморът е злокачествен и се наложи да изрежат цялата щитовидна жлеза, така че вече минавам изцяло на изкуствени хормони. Не са ми махали лимфни възли, за паращитовидните жлези тепърва ще се разбере дали са си на мястото, но засега нямам симптоми, че ги няма, което е добре. Няма смисъл да разказвам за операцията, престоят и там болки, дренажи и всякакви гадости, беше ад. Все още не мога да изкарам звук от гърлото си, но това ще се оправи. Не ми даваха обезболяващи заради бременността, а и  гаденето доста яко ме е нападнало. Лекарите обаче ме съветват да я прекъсна и....не знам, не знам. Съпругата на хирурга ми е завеждащ гинекологичното отделение и нейното мнение е, че съм в много рисков, органообразуващ етап от бременността и упойките може да са повлияли много. След няколко дни ще излезе хистологията и ако се наложи терапия с радиоактивен йод, ще трябва да я прекъсна със сигурност, но и сега натам ме насочват. А аз просто не знам как ще отида на лекар и ще го видя това биещо сърчице и ще кажа да го махнат, просто не знам. Принципно щях да си изтърпя всичко мъжки, но тази бременност много ме събори. Отделно, че ако вляза в още една операционна, ще се побъркам вече.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #28 -: Март 15, 2013, 14:02:17 »

Милинко Лори! Много се радвам, че си тук!
Не знам друго какво да кажа, освен, че стискам палци всичко да се развие добре за теб и бебо...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #29 -: Март 15, 2013, 14:07:51 »

Ух, Лори, мамка му и гадости...как може да се случва така, по най-лошия начин, адски нечестно е  :(

Това с бременността и прекъсването направо нямам думи, представям си колко е болезнено и отчайващо...Има ли начин да се предвидят рисковете, имам предвид- с някакви изследвания да се разбере дали плодът е засегнат и само тогава да се действа? Не знам, наистина не знам какво да кажа, единствено се надявам да имаш най-добрите лекари и най-подкрепящото те семейство до теб в момента. Някой ден ще станете четирима вкъщи, убедена съм в това!
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #30 -: Март 15, 2013, 14:22:52 »

Какви са тези тумори, какъв е този бич на нашето поколение, нямам думи просто. Мила Лора, всичко ще бъде наред, бъди силна, всички сме с теб!
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #31 -: Март 15, 2013, 14:29:49 »

миличката .. постоянно си мисля за теб тия дни и си говорим с мъжа ми как се случват такива неща на хубавите хора  Unsure  Clover
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #32 -: Март 15, 2013, 14:32:24 »

Лори, прегръщам те, непрестанно те мисля, дано хистологията е добра и не се налага това кошмарно лечение!!! Дано и бебчо е добре... Clover
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #33 -: Март 15, 2013, 14:33:10 »

Лори, направо ме разтърси... Не знам дали има смисъл да го пиша, но тайно се надявам да не трябва да те подлагат на такава терапия, феталната морфология и БХС да са ок и всичко да завърши добре, но толкова много условности има, че не знам дали и прекаленото вярване в тази теория няма да те затрудни още повече накрая.
Моля ви, преместете мненията на Лора и тези по случая и в темата и за щитовидната жлеза. Тук само ще се затрият постовете сред повърхностни и маловажни теми. Стига тя да няма нищо против де.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #34 -: Март 15, 2013, 14:46:49 »

Изпращам ти най-детелинестия жираф на света! Моля се всичко да се развие възможно най-добре  Clover
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #35 -: Март 15, 2013, 14:48:25 »

Sad eyes Официално мразя днешния ден... Безкрайно много съжалявам, Лора.. Надявам се наистина Господ да направи всичко по силите си и нещата да се развият възможно най-добре!
Активен

C’est tout!
juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #36 -: Март 15, 2013, 15:07:29 »

Лора, много късмет и от мен. Преживяваш истински кошмар, но ти си силна и вярвам, че всичко ще се нареди. Стискам палци да не се налага последващото тежко лечение и да вземете най-правилното решение за бременността. Баси....  : Clover Clover Clover
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #37 -: Март 15, 2013, 17:03:51 »

Сладката ми Sad eyes, сега се прибирам и чета. Много те прегръщам, просто гордея се, че познавам толкова фин, деликатен и прекрасен човек като теб, като малка стъклена феичка си, а понасяш неща, които биха сломили повечето нормални хора. Освен да ти пожелая най-вече да запазиш себе си след всички тия неща, не знам какво повече да кажа. Пожеланията за здраве, деца и т.н. са повече от ясни, просто искам психически да превъзмогнеш тия гадости.
Не съм ти казвала май, но свекърва ми и тя е с изрязана щитовидна жлеза, но мисля, че след двете деца, защото ми е разказвала как е трябвало и нея с този йод да я третират, как са били отделени децата от нея, и как е плакала през прозореца, докато ги гледа как си играят долу на двора и не може да ги гушне. А сега е жива и здрава жената, да чукна, отгледала си ги е, пие си хормоните, следи си състоянието. Вярвам, че ще мине всичко, ако имаш нужда от нещо, да си пишеш с някой, докато минава лечението, каквото и да е, обаждай се. Не, че нямаш  и достатъчно обични хора да ти помагат, но все пак.
И ако решиш да пратиш утре Дани с Чефо и леля му Й., ще ми е супер драго да ги посрещна, пиши ми някъде или им кажи да ми звъннат, ако им се идва.
Безкрайни целувки, безкрайни, не мога да повярвам, че ще празнуваме без теб утре чак Kiss
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #38 -: Март 15, 2013, 17:06:12 »

Лори,  Clover

Удивлявам се на силата ти, ти си невероятна! Give flowers
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #39 -: Март 15, 2013, 17:09:23 »

Много съжалявам , че се налага да се бориш с всичко това. Какво лекарство пиеш? Как се чувстваш? Биопсията грешна ли се оказа т. е с по-малък риск от реалния резултат?
За бременността искам само да ти кажа да не забравяш, че си майка на един прекрасен мъж и нямаш право да поставяш живота на майка му на риск заради никой друг. Няма сила, която да те успокои сега, но винаги мисли за това, което имаш.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #40 -: Март 15, 2013, 18:31:44 »

Бизарче, Дани е при нашите тия дни, че сега не мога да викам по него  Big grin И мен ме е яд, даже съм направила наполовина на Дарко подаръка и много ми се искаше да го довърша. Ох, направо ме разплака с това за свекърва ти, дано не се налага, не знам как ще се отделя от детето за толкова време. Не знам и къде ще отида даже.

Ди, Л-тироксин пия и не знам дали защото го пиех вече от 2 седмици и директно увеличих дозата, но сякаш не съм усещала нещо по-особено като ми е махната жлезата. То не знам и какво точно трябва да усещам ,де - апатия, нещо? Нормално сдухано ми е, но не е кой знае какво. А биопсията беше съвсем точна, показваше почти най-високата степен на риск (5-та от 6), даже като казах на хирурга, че съм бременна, изобщо не му мигна окото, каза, че и ден няма да отлага.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #41 -: Март 15, 2013, 19:59:20 »

Лори, миличка, толкова много ми е мъчно. Дори не знам какво да напиша... Баба цял живот живее без жлеза, с лекарства... Но не е в това въпросът. Такива решения ти предстои да вземеш... Ти си герой, честно. Казвам го супер искрено. Моля се Господ да ти даде много сили.  Kiss
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 15, 2013, 21:13:40 »

Надявам се поне лечението да ти понася добре, ще регулират дозата, ако имаш забележки. При мен като "предусам" с Л-тироксин и започвам да треперя, сърцебиене, потят ми се дланите и съм една нерва невъзможна. Особено като бях бременна имах пулс 100-120 постоянно, даже и като спя усещах как имам сърцебиене, а моето на щитовидната нищо не беше, леко отклонение само. Надявам се с това да се приключи при теб и да няма никакви лечения с изолация, че не знам как се понася такова нещо- да си разделен с детето си и то по  такъв повод
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #43 -: Март 16, 2013, 11:54:46 »

Много те обичаме, жълтурке моя  Exclamation
Дръж фронта както досега, нищо няма да те събори, и това ще мине.
Прегръдки от мен и от мъжете.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #44 -: Март 16, 2013, 20:12:21 »

Много съжалявам за кофти резултатите. Прегръщам те, стискам ти много палци и се моля да не се налага терапия, и всичко да започне да минава и да се нарежда вече. Дано лошото да е свършило. Не мога да си представя как се чувстваш, но ти пращам много положителна енергия, опитай се да бъдеш позитивна, въпреки всичко! Понякога нагласата помага. Целувки!!!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #45 -: Март 18, 2013, 12:48:39 »

Ох, аз не знам какво да напиша. От цялото си сърце се молех всичко да мине благополучно и леко, явно е поредната ви година на трудности и изпитания. Аз вярвам, че и с това ще се справите, бъди силна, заради Дани, заради Чефо, вярвам, че всички неприятности скоро ще са в миналото. Много ви целуваме, пращаме ви безброй прегръдки и да знаеш, че не спирали да мислим за теб  Kiss
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #46 -: Март 18, 2013, 15:03:02 »

Лори, имаш ли някакви резултати от хистологията вече? Още ли си в болницата?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 18, 2013, 16:30:25 »

Резултатите ще излязат другата седмица, иначе съм си в къщи, само днес ходих да ми махат конците.
Възстановявам се полека, вече нямам кой знае какви болки, само гърлото ми още е подуто отвътре и е много неприятно. Вече мога и да изкарам някой звук, макар че все още ми е непосилно да говоря по телефона. Постоянно ми е замаяно, точно като много пияна съм и имам зверско главоболие постоянно, но мисля, че тези неща са от бременността, барабар със силното гадене - този път е по-тежко като цяло. Още не смея да отида при гинеколожката.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #48 -: Март 18, 2013, 17:21:28 »

Замайването може да е по-скоро от махането на щитовидната и новата доза лекарство, мале с комбинация с бременност е убийствен ефектът.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #49 -: Март 18, 2013, 18:41:19 »

Лори, не отлагай Kiss
Сигурно ти е тежко, много те подкрепям, да знаеш! Clover
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: