star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Щитовидна жлеза
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щитовидна жлеза  (Прочетена 15112 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11325

« -: Февруари 21, 2013, 18:40:23 »

Отварям нова тема, за да не спамим другите раздели, а да си събираме информация тук. А и да си я ползвам като дневник, така че ще пиша подробно, може и да не четете  Big grin

Изследванията ми излязоха напълно обичайните за Хашимото - всички стойности са завишени.

ТСХ: 5.17 (0.27-4.20)
А-ТПО: 112.40 (0.00-34.05)
антителата (тат): 495.7 (0.00-115.00)

Предписаха ми Л-Тироксин (един ден 1 таблетка, на другия - половин и така се редуват), селен, омега-3 и Аспирин Протект. След месец и половина отново ще изследвам тсх-то. През това време няма да е добре да забременявам, тъй като пак може да се стигне до спонтанен аборт. Обаче за забременяване така или иначе няма да се мисли сега, защото:

Резултатите от биопсията не са много добри. Имам категория 5 (общо са 6, като 6 е най-лошото) суспекция за папиларна клетъчна неоплазия (папиларен рак един вид). Трябва да се оперира възела, като с него ще замине и цялата дясна половина на жлезата. И понеже имам и още два малки възела в другата половина, които уж бяха безобидни, но при тази диагноза вече и на тях трябва да се прави биопсия, може да се наложи да се отстрани цялата направо. И там вече след операцията ще се изследва дали е злокачествено и дали ще трябва някаква терапия след това.

Толкоз засега, следва да се видя с гръдния хирург, който е наш човек и поне там съм спокойна.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 13113

A believer

« Отговор #1 -: Февруари 21, 2013, 18:49:08 »

И тук да напиша, че стискам всички палци, Лори, ще видиш, че всичко ще е наред, смятай, щом аз ти казвам Stuart Kiss
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2 -: Февруари 21, 2013, 18:51:03 »

И от мен палци, Лор! И много, много вяра! Clover
Активен

C’est tout!
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #3 -: Февруари 21, 2013, 18:51:09 »

Оф, Лори, много съжалявам за тия кофти новини. Добре де, млади сме, да му се невиди, какви са тия болести, какво е това чудо. Точно сме като някои баби, които си споделят кой от какво страда. Отвратително е.
Много положителна енергия ти пращаме и действай, каквото трябва да се прави, го прави. За по-хубаво е. А забременяването, евентуално след операцията?
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 451

« Отговор #4 -: Февруари 21, 2013, 20:28:01 »

Успех Лора  Clover Clover Clover
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11263

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Февруари 21, 2013, 20:37:06 »

Ох Лор, толкова да ми е мъчно, че отново сте изправени пред здравословен проблем. Знам, че си силна и че ще намериш сили да се пребориш, от нас получаваш цялата положителна енергия и всички възможни стиснати палчета! Силно се надявах новините да са добри.  Kiss Clover
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2351

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #6 -: Февруари 21, 2013, 20:44:59 »

Лори, много ти стискам палци нещата да се развият по най-добрия начин. Мъчно ми е, че такъв слънчев и прекрасен човек като теб трябва да преживее това. Обаче се надявам да се справиш.
Хашимото е много тъпа работа, обаче се контролира в някаква степен, за жалост с чести изследвания, хапове и промяна в начина на живот и хранене. Зная, защото мама го има. Много  Clover Clover Clover от мен и Ада.
Активен

Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!

Magic Cubes
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2695

« Отговор #7 -: Февруари 21, 2013, 20:53:10 »

Това с операцията ме тревожи, предполагам и теб. Какъв е хирургът, който ще ти я прави? Питам, защото в София си оперират специални ендокринолози, в ендокринологичната болница. Много положителна енергия, за да не се маха цялата жлеза и всичко да се обработи по най-добрия начин. Иначе хормоните са ти не чак толкова зле. Ти как се чувстваше, че се осъмни, че нещо там има.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9200

« Отговор #8 -: Февруари 21, 2013, 22:10:34 »

Оф Лорет... баси и късмета, дето го сдоби. Ако имаш нужда от някакви съдействия , насреща сме.
Мъжа ми има Хашимото , хич не е розово и при него , и той има възли. Та  лекари имаме , ако са ти необходими.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 21, 2013, 22:29:38 »

Хирургът е завеждащ гръдна хирургия, той оперира гърдата на майка ми, ghoul също при него е ходила явно. Много, много е добър, имам му пълно доверие, а и е наш човек, ще се грижи много за мен.

Иначе никак не съм се чувствала, то нали знаеш, че са доста неопределени симптомите... Депресивните състояния и другите неща имаше с какво друго да ги свържа. Просто ми хрумна, че ми е време за профилактичен преглед.

Бааа, кога трябва да спре да ме боли гърлото след тая биопсия, много неприятно преживяване, значи.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 7312

Just Married!

« Отговор #10 -: Февруари 22, 2013, 09:13:11 »

Лори, стискам палци бързо да се оправиш и да преминеш и през това предизвикателство.
Нищичко не разбирам от тази каша, която ти се е паднала. Дръж ни е течение какво се случва.  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7056

« Отговор #11 -: Февруари 22, 2013, 09:51:26 »

Ух Лори, и от мен имаш много положителна енергия и късмет  Clover

Гушкай си Дани и мъжа и дано всичко да мине бързо и леко.
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2128

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #12 -: Февруари 22, 2013, 23:33:14 »

Гаднооооо  Cry Поне наистина ще си в много добри ръце със страхотен екип. Гърлото до няколко дни ще се оправи. Както и ти  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 23, 2013, 10:18:23 »

Да, съвсем лека е болката вече. А след операцията как е? На теб само възел ли ти махаха или и част от жлезата? Колко време се стои в болницата?

Аз тука се насилвам да се притесня поне малко, ама нъц, такова спокойствие ме е обхванало, чак е досадно. Пак съм пуснала пердето и пак ще изтрещя като мине всичко.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7081

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #14 -: Февруари 23, 2013, 11:15:58 »

Е, кво пък, щитовидна жлеза. Имаш и други. Ще се оправиш. Или ще те оправят. Ще ходим после на боулинг и на Силвър.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2128

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #15 -: Февруари 23, 2013, 11:55:20 »

След операцията в началото ме болеше доста, постепенно намаля. Караш само на течни храни. Аз имах и друг проблем след операцията и може и за това. Иначе на мен аденом и няколко кисти ми махаха. А вболницата стоях точно една вечер и казах, че ако не ме пуснат сама ще драсна от там. Голяма скука.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #16 -: Февруари 25, 2013, 11:00:12 »

След 2 седмици ми е операцията, на място се изследва туморът и решават дали ще махат и жлезата. Започнах да чета и за този безкръвния метод с ултразвук, доста по-добър вариант ми се струва..
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #17 -: Февруари 25, 2013, 11:28:48 »

А практикува ли се тук този метод?
Какво се случва, ако се махне щитовидната жлеза с организма? Хормоните се набавят медикаментозно ли?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 25, 2013, 14:13:41 »

Преди месец някъде започнаха да практикуват и в България този метод - в София и Плевен. Около 5000 ще струва  Unsure

Иначе да, пият се хормони цял живот после.

Нали по принцип едни от симптомите на Хашимото са постоянна умора, безсилие и такива неща и сега не знам дали от хормоните или от хранителните добавки, но като ми е дошла една енергия - не мога да стоя на едно място, дори не мога да спя, трябва постоянно да правя нещо.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2695

« Отговор #19 -: Февруари 25, 2013, 14:37:38 »

Не е от хормоние, трябва над месец, за да свалиш ТСХ-то с хапчета и да усетиш как ти идва енергия и ти става едно нервно, нервно, чак излитащо, ще да е от добавките. Какви са добавките?
Много ти стискам палци да не махат жлезата, да ти оставят жлезичка да има, само да поизчистят каквото там има да се разкара. Сега като сора да кърмя ще пускам и аз изследване, малко нещо ме хвана параноята, макар че преди 3 месеца бях на ехограф.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 28, 2013, 22:56:53 »

Чета тука за лечението с радиойод след операция на карцином (за щитовидната жлеза това е терапията, не лъче- и химиотерапия, поне за папиларния) и взеха да ми треперят крачката вече. Трябвало колко си там седмици да си в изолатор, докато отмине радиацията, особено да нямаш контакти с деца и бременни, след това да си изгориш дрехите, с които си бил  Confused и всякакви такива щуротии. Как няма да си виждам детето толкова време бе, тия луди ли са. Отделно трябва да се чака не знам си колко години, ако искаш да забременееш.  Frown
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Февруари 28, 2013, 23:08:59 »

Душа, недей така, какъв карцином, изчакай резултата, мисли позитивно, моля ти се Kiss

И аз си скъсах нервите, що публикации изчетох за рак на шийката, ама...няма смисъл, само се тровим така!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 28, 2013, 23:48:23 »

А, не ме ли познаваш, точно аз не се тровя предварително и излишно за нищо. Просто се опитват да ме подготвят тука лекарите за по-лошото, смятат, че доста неща ще трябва да изрежат, небрежно подхвърлиха и за радиойода няколко пъти, та си викам я да прочета да какво иде реч. То и карцином да е, пак няма да се тровя, защото се лекува напълно, просто явно процедурите по оздравяването са кофти.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Февруари 28, 2013, 23:49:40 »

Стискам палци да не се наложи все пак такова нещо, звучи безумно.

То и аз се притесних сега като четох какво и колко са ми изрязали, ама каквото - такова, вече и да се притеснявам, каквото са направили - това е. Егати бабешкия форум Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #24 -: Март 01, 2013, 07:01:24 »

Лори, детелинки :*
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: