star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За малките войни вкъщи
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За малките войни вкъщи  (Прочетена 20034 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #50 -: Февруари 11, 2013, 15:03:00 »

Еее, тва е егати безумния пример.
Между другото аз съм забеляазла, че ми помага с удоволствие в неща, които са му силата, без да се налага да напомням по 100 пъти. Примерно с колата много ми помага. Кара ми я на ремонт, сменя ми гумите, сега се е захванал да ми намери застраховки на добра цена, изнамери ми там всички документи, обади се да пита за оферти, въобще такива, по-мъжки неща, или ако се налага нещо да се поправи вкъщи винаги е на линия.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #51 -: Февруари 11, 2013, 15:17:55 »

Ох, с колата е много трудно без мъж. Аз се чувствам сравнително еманципирана, оправяла съм се сама за всичко с месеци на различни места, но сама да поддържам кола, да се обяснявам с майстори за лагери и ремъци, да сменям гуми, ми се вижда направо невъзможно. Като се наложи един път се оправих де, напомпах си сама гумите и докретах до гумаджия за лепене, ама така ежедневно да знам, че няма на кого да разчитам за автомобилите простотии, ще е гадно. Ето я единствената полза от мъжа  Lol (шегувам се)

На мен ми дай колата обслужена и със сипан бензин, обичайно така ми я оставя, като го няма или се наложи нещо  Cheesygrin

Але, права си за отделното живеене, аз само казвам, че има и друг вариант, иначе много ясно, че това го учи.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #52 -: Февруари 11, 2013, 21:52:19 »

Вкъщи първата година - година и половина говорех много, когато ме пропускаше покрай ушите си и скандали съм вдигала, но изключително рядко. Само дето аз като вдигна вкъщи скандал, близките два вход се крият зад дивана. Откак се роди детенце, вкъщи настана хармония, чисти кой когато му остане време, предимно аз, готвя предимно аз, но си има закономерни неща - той пуска прахосмукачка, той овкусява, аз пускам пералня, той простира, пазаруваме задължително двамата, аз сама и за едно руло тоалетна хартия не мърдам, и то съвсем принципно, не че не мога. Такива неща, горе - долу синхронно си движим нещата, без аз да се изживявам като домакиня и без да позволявам той да се изживява като готованко. Но с много зор стана тая работа, в началото като го взех, знаеше в кухнята къде има сол и откъде се пуска водата, до там.
Колата е изцяло негова работа, в това число един ден и аз като си взема, също ще е негова работа, точно както готвенето като концепция е изцяло моя работа. Колкото аз мога да забърша дамаската на седалките с кърпичка, толкова му е и на него асистенцията да наръси подправки.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #53 -: Февруари 11, 2013, 22:10:30 »

Повечето мъже от семейните двойки, които познавам, вършат ужасно много неща вкъщи. Готвят, перат, чистят и други, но жените са винаги недоволни. Много месо слагал като готви, като пере не отделял белите чорапи от белите гащи и тя затова имала гъбички, не сгъвал хубаво дрехите, използвал всички чинии вкъщи и после не включил миялната. Изобщо си мисля, че жените не се чувстваме комфортно, ако няма поне малко драма.

Вкъщи едно време беше аптека, сега са малко по-разхвърляни и се чисти дооооста по-рядко, отдавам го на годините, голямата и сложна за чистене къща също помага. И двамата са подредени маниаци, баща ми в пъти повече. Хващало ме е срам да си хвърля мръсните дрехи на топка в коша за пране, като гледам неговите сгънати като за в гардероба. А като си чуя пълното име да се крещи със сила, знам, че обувките ми "запушват" входа или съм оставила чинийка за кафе в мивката, без да я измия. Ама на сестра ми й беше по-зле, защото тя официално е най-разхвърляната вкъщи, сигурно много кошмари е преживяла, много се оправи като заживя сама.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #54 -: Февруари 11, 2013, 22:12:44 »

като пере не отделял белите чорапи от белите гащи и тя затова имала гъбички

Dafuq? Blink
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #55 -: Февруари 11, 2013, 22:14:49 »

Ми от мизериите по чорапите, така си е решила, защо се чудиш? Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 22:17:27 от Fata morgana » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #56 -: Февруари 11, 2013, 22:15:13 »

Ми това не е ли абсурдно твърдение??? Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #57 -: Февруари 11, 2013, 22:16:39 »

Аз и друг път съм го чувала, ма не знам доколко има резон в него  Rolling Eyes От една страна що пък не, ама от друга... чак пък толкова  Rolling Eyes
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #58 -: Февруари 11, 2013, 22:18:41 »

Съмнява ме, все пак перем на високи градуси, а топлото убива гадостите, но и аз предпочитам да ги отделям.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Февруари 11, 2013, 22:41:27 »

Ако има гъбички сигурно бих ги отделяла, ама просто ей така, ми се струва странно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #60 -: Февруари 12, 2013, 09:10:37 »

Абе вие на колко градуса перете? И аз съм чувала от еднна позната, че за да убие бактериите, пере всичко на 90 градуса...Но така половината дрехи ще си отидат. Аз пера между 40 и 60 и си мисля, че е нормално. Ако имам инфекция инцидентно, ще пусна всичко на 90, сигурно и за бебе също, ама иначе 60 ми е напълно достатъчно, а при дънки и пуловери- 40...Обаче открих, че като бързам и пускам краткия режим (час и нещо), по дрехите остава малко прах..та ще трябва май винаги на 2+ часа да ги пускам  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #61 -: Февруари 12, 2013, 09:19:08 »

Аз пера цветно на 30, бяло на 40, хавлии на 60 (ама не винаги, че имам една цветна хавлия, която ме съмнява малко). Не съм побъркана на тема дезинфекция в никакъв случай.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #62 -: Февруари 12, 2013, 11:19:30 »

Всичко пера на 60, дрехите миришат много повече на чисто така, на по-ниски температури не става.

От цялата тема стигнах до заключението, че с мъжа ми сме големи късметлии по отношение на съжителството. Той никога, ама никога не ми е правил забележки, че не е изчистено, подредено, сготвено или нещо такова. Аз си се чувствам като домакинята на къщата и ми харесва, а той ме кара да се чувствам като добра домакиня, въпреки че не съм. Поела съм почти изцяло тези задължения, дори и сега като работя и с дете в къщи (макар че понякога си давам сметка, че хем работим и гледаме детето наравно, хем той докато си почива, аз чистя и готвя, но не се чувствам прецакана). Понякога подхвърлям, че днес не съм в настроение за домакинска работа или че няма да готвя и той веднага се хваща да изчисти и купува нещо бързо за хапване. Аз пък от своя страна не се дразня от битовизми и не му мърморя изобщо. А имам много яки мании по отношение на подреждане, чистене, безумни ритуали, съчетаване на цветове, форми, изтискване на пастата, за простирането изобщо няма да говоря.. и т.н., но си знам, че си е мой проблем това, не смятам, че всички са длъжни да се съобразяват и не правя забележки. Ако видя, че нещо е оставил не на мястото му или нещо подобно, просто го оправям. Много сме лесни за съжителстване просто.

Единствената война, която водим в къщи, е за неговото спане и събуждане. Аз не мога да се успивам и излежавам, а това, че той може да легне и да спи 14-16 часа, направо ме побърква. Чакам го половин ден да стане и ми е изнервящо, после трябва доста да се постаря, за да го посрещна с усмивка като се събуди. Събуждането е още по-зле, той е много тежък случай, а аз пък имам нещо като фобия да будя хора, ужасно много мразя. Какви ли не методи прилагам, включително и по телефона му звъня, той се буди, пак заспива, ръмжи, абе направо ужас. Ей сега излизам сутринта и го будя да гледа детето, връщам се - той през цялото време е спал, а дребният е обърнал къщата с краката нагоре. И това е редовно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Февруари 12, 2013, 11:37:58 »

Лори, същата работа със спането!

Макар че ако му оставя да гледа детето, а той през това време спи...просто...ще се чуе чак във Варна сигурно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #64 -: Февруари 12, 2013, 11:40:16 »

хаха, вие пък, намерили за какво да се ядосвате...мъж ми е много щастлив сигурно, че има няколко часа без мен сутрин  Lol Той си става към 7, аз към 10 (през почивни дни) и плюсът е, че понякога има готова закуска и кучето е разходено  Cheesygrin Друг път си се мотае и ги правим тия неща заедно, пак обичам.

Инак и ние сме като Лор, спокойно си живеем и не ми хрумва да вдигам скандали,но единствен дразнител не е спането,а  ТВ-то, ама като се замисля от седмици не ме е дразнило, просто си го повтарям, да кажа и аз нещо  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Февруари 12, 2013, 11:44:36 »

Аз ставам към 10-11 през уикенда, той може да спи до 4 ако не го събудя. После аз си лягам в 12, а той в 2-3 през нощта, реално почти не се засичаме през деня Cheesygrin Мен това много ме дразни, гледам да го будя към 13 часа, защото иначе си проспива целия ден и с нищо не може да ми помогне ако стане в 4. Много съм зла, знам.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #66 -: Февруари 12, 2013, 11:47:37 »

Аз ставам към 10-11 през уикенда, той може да спи до 4 ако не го събудя. После аз си лягам в 12, а той в 2-3 през нощта, реално почти не се засичаме през деня Cheesygrin Мен това много ме дразни, гледам да го будя към 13 часа, защото иначе си проспива целия ден и с нищо не може да ми помогне ако стане в 4. Много съм зла, знам.

А, не си зла, мен ме убиват хора, които спят чак толкова до късно...аз си спя по 10-11 часа без проблем, но не мога да стана след 12, дори на Нова година. Най-късно в 11 съм вече станала. До 4 да чакаш някого е верно изнервящо, то се е стъмнило вече  Lol

ама пък имате реалния шанс да будите мъжете по мечтания от тях начин ;) При мен това е абсурд, за 7 години има сигурно 3 дена, в които съм се събудила преди него...:(
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #67 -: Февруари 12, 2013, 12:00:52 »

Много ми е мило уикенда като измъкне произведението в другата стая да си играят, за да мога да си отспя. Разкошно е да станеш наспал се + да има направено кафе. После се реванширам с някоя по-така манджа или с нещо сладко. И всички са крайно щастливи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Февруари 12, 2013, 12:04:53 »

Да бе, Корни, най-много да ми шибне един. Буденето е процес, който отнема поне 2ч търкаляне в леглото, мрънкане и сумтене и по 20 напомняния, айде ставай, че нещо си трябва да помогнеш примерно. Абе как ме търпи тоя човек не знам Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Февруари 12, 2013, 13:19:46 »

Да бе, Корни, най-много да ми шибне един. Буденето е процес, който отнема поне 2ч търкаляне в леглото, мрънкане и сумтене и по 20 напомняния, айде ставай, че нещо си трябва да помогнеш примерно. Абе как ме търпи тоя човек не знам Cheesygrin

Аз обратното щях да кажа, как имаш нерви за 2 часа будене и увещаване следобед, не виждам твойта грешка къде е тук  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Февруари 12, 2013, 14:06:33 »

Ми вместо да го оставя да си спи човека...
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #71 -: Февруари 12, 2013, 15:00:49 »

Ох и моя тиквеник не можеше да става и не само в почивни дни,ами и за работа. Мега изнервящо,три аларми само за прелюдия в 5 сутринта,а аз ще става нали нормално към 8 ,ръгай-блъскай,все едно голямо дете. Да ми се чуди човек ,не знам как съм живяла всекидневно с малки дразнения, абе тая тема адски ме подкокоросва и вече 2 дена го сънувам и се събуждам ядосана.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Февруари 12, 2013, 15:13:32 »

Да, точно така, и всяка сутрин: уф, ми аз пак отидох в 10.30 на работа...като децата, не може да се накара да си вдигне гъза навреме от леглото.

Е, ама Але, това, че мен ме нервира това, защото не го смятам за правилно, не значи, че трябва всичко да става, както аз смятам за добре. Такъв си е.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #73 -: Февруари 12, 2013, 15:21:08 »

това, че мен ме нервира това, защото не го смятам за правилно, не значи, че трябва всичко да става, както аз смятам за добре.

Хаа, тоя цитат ще ти го вадя при всеки удобен случай  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Февруари 12, 2013, 15:23:07 »

Еми опитвам се да се озаптявам за някои неща. Но за други съм непреклонна Cheesygrin
Активен

Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: