star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За малките войни вкъщи
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За малките войни вкъщи  (Прочетена 19975 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #25 -: Февруари 11, 2013, 10:59:03 »

Като съм дала 30 лв за бикини Етам и не искам на третото изпиране да се раздърпат, а точно така става в пералнята. Затова си пера на ръка. Сутиените са по-издръжливи, но на тях пък съм забелязала, че по-лесно им пробиват банелите, ако се перат в пералня. Абее, бельото ми е качествено и си го пера на ръка. Дори малко да му удължа живота, струва си.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #26 -: Февруари 11, 2013, 11:01:45 »

Е то тези идеи са на майка ми, и аз копирам, да не мислите, че на мен ми хрумват гениални неща.

О, аз 30лв за бикини найн. Купувам си безшевни с купища за по 9-10лв и после ги хвърлям накуп като се захабят. Имам и по-хубави, разбира се, но и тях няма да тръгна да ги пера на ръка, преди го правех, ама ми писна.

Единственото умно нещо, на което аз я научих след като прочетох в интернет е, да замразявам цели връзки копър и като правя таратор да го режа с ножица над тенджерата. Lol
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 11:04:43 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #27 -: Февруари 11, 2013, 11:16:41 »

Аз откакто открих, че мъж ми изобщо не се впечатлява от бикини- прозрачни, дантелени, каквито и да си взема- все му е едно, само гледа да ги свали  Lol Та вече си купувам предимно удобни.Ако искам да го впечатля- става само с горната част на тялото- корсети и т.н.  Razz
Та си взимам черни памучни изрязани бикини, дантелени също имам, ама не са толкова удобни, прашки почти не нося. Обаче съм развила мании към черно и червено, всички други цветове ми се струват анти-секси  Razz

таа, като не са супер фини, нищо им няма от прането, пък и предпочитам често да си купувам новички ,друго си е Smile
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 11:21:24 от Korneliq » Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #28 -: Февруари 11, 2013, 12:22:56 »

30 лв за гаща , уха, не виждам да съм впечатлила особено с някоя особена тантела,само да докара вид на секси и се отбелязва.

Ужас,точно баща ми е като вашите мъже,само дето е близнаци,не знам що тикате толкоз тия зодиакални фантасмагории . Абее много е дразнещо,аз също като Корни живеех в постоянно напрежение кое перде се е замотало в щората. Няама такова отвратително нещо,като малка ми се прощаваха нещата , после като се поосъзнах и се почна и на мен намилане,а аз вече съвсем като се поосъзнах почнах да правя скандали всеки път . И пак нищо не се променя де, то не е за бойлер , вана,ама пастата за зъби не се стиска как трябва , коша се надига малко капака , особено за щорите е голямо упражнение- не знам как определя времето -ама винаги трябва да са на обратно,на което съм пуснала. Чашата гледа на еди-къде си,пантофите не са на обичайното място, тряскаш вратата на колата,трошиш на пода в нея,а няма да си го изчистиш нали? Снега да се изтупа хубаво ,чадъра във ваната да се отече ,плодовете преди ядене , космите да си изчистиш .

Най-любимото е някой да си забрави вещ извън личната територия и демонстративно да се доведе загубената душа и да и се посочи- как е могло такова прегрешение да се направи. Гледам и майка ми го пуска покрай ушите си,обръща го на шега, но аз на такъв фон абсурд да живея . Да дойде да ми прасне тенджера в спалнята на показ или да ми показва с пръст къде има прах  - охо , един-два пъти ,иди ми дойди ,ама после се открива сезона на дивите патки и ако аз съм ненадуваща главата по принцип, с един скандал оправям положението за половин година. Мъж да ми умяква по цял ден не съм имала , а и не бих го допуснала , толкова ми е било хубаво като се изнесох преди 9 години . Чак се потрисам при идеята,че ако ида на гости и на втория ден се почва пак същите неща , само че границата на търпимост е Келвинова нула.

Сега като го пиша това и се набрах една яката,щото като ми викат айде с нас на почивка,или айде ела си на гости и аз нещо не се ентусиазирам на идеята ми се чудят що . К'во що , аз съм си свикнала на спокойно и на уютно , като ги знам,ще се разочаровам на първия ден и ще си развалим прекрасните отношения.
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2672

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #29 -: Февруари 11, 2013, 13:05:31 »

Много готина тема. И аз мога да си пиша тук цял ден, но не само за мишо, ами и за моите ужасни навици Lol Например, обичам да ям в кревата, особено сутрин да си направя филии, да си отрежа торта и си се чепим с Адата по спалнята, за да сме си заедно, после вечерта карам мишо да тупа чаршафи Lol И той тая сутрин ме гледа и вика - "мхм, сега разбирам защо има трохи в леглото...". Но ги приема повечето неща комично де, когато не ми намила Lol
И аз правя цялата баня в косми, с тая разлика, че мен адски много ме дразни да вляза боса, да имам някакви неща под краката, а пък ако стъпя на килимчето пред душ-кабината и ми джвакне направо ewww. A и мишо окосмява редовно като си мине главата с машинката и след това минава с душа над цялата баня да се изчистело. Съответно всичко отива в ъглите и килимчето джвака Lol После като му кажа, че съм мила банята след него, вдигнала съм килимчето да съхне "ама аз си я бях измил"..Беше дръжки! Lol
Дрехите си ги държим редовно и двамата на един стол в спалнята, но горнището на домашния му анцуг обезателно е на облегалката на стола на компютъра в хола, защото "тук си му е мястото" Lol
И ВИНАГИ когато чистим основно или ходим в хипермаркет се караме Lol Даже последния път вече сме на паркинга когато установявам, че сме в приповдигнато настроение и не сме се карали и се обърнах, цунах го и му честитих, че не сме се скарали, много се смяхме.
Има и още, ама Ада заспива и да не чаткам.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #30 -: Февруари 11, 2013, 13:15:39 »

Държа на хубаво, памучно бельо. Целта ми изобщо и отдавна не е да впечатлявам някого. Моделите са прости и изчистени обичайно, отдавна не съм фен на дантели и драперии. Просто имам чувствителна кожа и от един милион материи получавам обриви и червенини, така че ми е важно. Същата история и с кожата на малката, там още повече гледам материи...За всичките й дрешки. Бодитата й са само бели, защото от багрилата дори се получават проблеми.
Тъй че не е глезотия, а необходимост.
Има 1-2 неща, с които не правя компромис - козметика и бельо се сещам веднага.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 11, 2013, 13:21:58 »

Аз от гледна точка на себе си разсъждавам все пак, едно че гащите си не пазя и да съм имала скъпарски и качествени заминават в коша след няколко месеца като парашути раздърпани . Друго,че все още съм на фаза "да та фпичатля с гаща,о мили мой' . И аз обичам памучна,хубава боксерка,но си намирам обикновено нещо средно,задовлително добре. Не съм изнежена особено отдолу,та може би съм късметлийка.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Февруари 11, 2013, 13:48:55 »

Да ви кажа аз също ужасно намилам, просто непрекъснато му правя забележки. Сърдя се, че е такъв критикар, за всяко нещо, ама аз се усещам, че съм едно към едно, цяло чудо е, че не сме се изтрепали.

Еми онзи ден залепил капачката на сифона, ма все едно дете идиотче го е лепило! Лепило навсякъде, така го е наместил, че в единият ъгъл е залепен накриво!!! Грррр!

Чорапите що не са в торбата, ела да вечеряме, недей да ставаш от масата без да помогнеш, айде стига си играл тъпата игра, дръпни пердетата сутринта да свети слънцето в цветето ми, що не си изчистил на котката...ииии до безкрайност.

Ама се чудя аз ли просто съм зла, или той е идиот, защото според мен не е нормално за такива прости, очевидни неща да трябва да казвам по 5 пъти. Що не им идва отвътре? Така че сигурно и той живее в постоянен ужас, даже може би повече от мен, ама просто не го впечатляват такива неща сигурно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

aleto
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 11, 2013, 13:56:43 »

Ужас ,абе и аз бях така с мъжа ми,ама той имаше просто много трески и честно казано си бях много неприятна. Чиста лелинска атмосфера,само квакане по цял ден . Сега честно казано ме е много срам и не знам ,надявам се да не ми се налага да стигам дотам пак някой ден - да съм нечия майка . Надявах се да си ги е пускал покрай ушите , но пък след няколко години го усетих,че всичко е запомнил и насъбрал. То затова има страшно много вицове как в дългогодишните бракове женското съсловие само натяква,а мъжкото пие в кръчмата.

Гледай This is 40 :Д , да видиш аз как се ужасих,па и Корни.

Малкия ми ямайски мъж пък само затваря врати след мен.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #34 -: Февруари 11, 2013, 13:59:22 »

Като съм дала 30 лв за бикини Етам и не искам на третото изпиране да се раздърпат, а точно така става в пералнята. Затова си пера на ръка. Сутиените са по-издръжливи, но на тях пък съм забелязала, че по-лесно им пробиват банелите, ако се перат в пералня. Абее, бельото ми е качествено и си го пера на ръка. Дори малко да му удължа живота, струва си.

Ти си луда Cheesygrin Купи си на VS, супер качествено е, скъсвам го от пране на пералня и не мърда, има и 100% памук, има и с полиестер... и е по-евтино, особено като има годишна разпродажба.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Февруари 11, 2013, 13:59:42 »

Ми и аз не се харесвам такава, да не мислиш, че ми е кеф, ама ако не му досаждам, ще се пльосне на дивана и хич няма да се сети да вечеряме, да помогне да се прибере нещо, даже няма да седне да яде от мързел. И после аз всичко трябва да върша сама.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 11, 2013, 14:11:30 »

Еми и аз така,викам побутване трябва да има , ама вече па си мисля - голям човек е - да се оправя.

Аз пробвах какви ли не тактики,имитирах го в непомагането, спирах да правя нормални задължения - сготвя си само на мен наприемр,дигна си моя чиния ,изпера си моя дрешка или пък като него- гледам го в очите и чакам да ми се сервира и обгриже.Без натякване,без нищо,с усмивка и се усещаше поне за 1-2 месеца .

Ама по принцип той беше безхаберен,незаинтереован,цял живот мама му е угаждала,нямаше как да е другояче. А и малък , акъл на 22 годишен мъж къде се сравнява с на 30. Просто аз трябваше да го отглеждам наново и изобщо личеше си,че му липсват елементарни неща . Аз хич не обичам някой да чака наготово и макар,че обожавам да глезя- да ме считат за даденост отключва гневната домакиня в мен.

Та и така,това също ми е добавено в найн листа ,ако са имали поне един брак преди мен-знаеш ли как са научени хаха.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:22:27 от aleto » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 11, 2013, 14:19:06 »

Аз дудна през 1-2 минути само за вечерята- това ми е много досадно. Разговорът протича горе долу така:  "хайде, масата е сложена" ("да, добре"),-> "хайде идвай да вечеряме ("идвам")"-> "хайдееее("да, ей сега")"-> "започвам да ям без тебе!!!".

На последното обикновено идва и вече сам си  гаси ТВ или звука без да напомням  Cheesygrin

За дреболии като чорапи или чинии не дудна, нито той на мен, рано ли късно някой ги оправя. Даже аз съм с по-лоши навици- забравям си бельото и чорапите на закачалката в банята по ден-два и разхвърлям дрехи навсякъде...Като цяло си правим забележки само на шега- примерно като го видя да седне с дънките от работа (и други мръсни места) на дивана, се хващам театрално за сърцето и той се събува  Cheesygrin А той ми се чуди стоножка ли съм, та успявам да разхвърлям поне по 10 чорапа из къщата за един ден Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Февруари 11, 2013, 14:22:40 »

Ма то за всяко нещо е "ей сега". Не може просто да си вдигне гъза и да дойде да свърши каквото трябва. А аз като кажа 10 пъти и мерси за помощта, пак сама си го правя.

То ми се връща, защото и аз едно време така се мотаех майка ми като ме помоли за нещо. Може би трябва да я карам по-спокойно и да не се връзвам, ама съм си такава.

Чакам го да излизаме някъде примерно 1 час, щото "ей сега идвал". Или любимото ми: само да си доиграя играта, чакам аз половин час и после: еееееееее, ма аз забравих и започнах нова игра! Е тогава да видите какво е случвааааааааааа Exclamation
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:28:59 от utopia » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 11, 2013, 14:29:23 »

А от друга страна ти ако се офлянкваш,ще почне да си яде сам и изобщо няма да си го сложи на сърцето. Ама и ние се втиляваме нали,имаме си някакви представи и оттам директно мрънкане.

И изобщо Корни,кефите ме как и двамата не си вдавате особено емоциите за такива неща,много ме радва това. Искам и аз така,много ми е някакси хармонично,а по принцип проблеми от битийно естество много ме плашат .

Ооо,а баща ми как оправя шкафове,врати "напролет" и отказва да извика друг майстор- той искал пък и негова работа било . Аз 4 години с висяща вратичка на гардероба бях, с Джош пък трябваше да се наглася душа от легнало положение поне 2 години. Много ме влудява такова безхаберие и отлагане. Не знам що и съм го чакала де,ама то е така,човек се учи,вместо да извикам еди-кой си да дойде и да го оправи мигновенно- аз се гневя с месеци.

И не знам дали не е ,защото в такива моменти не го виждам вече като равноправен партньор,ами разлигавено бебе...Май тая представа ме ядосва повече,много се разочаровам.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Февруари 11, 2013, 14:32:14 »

Е да, ама аз се обиждам ако яде без мен Cheesygrin

В интерес на истината в 90% от случаите и аз гледам да го приемам с чувство за хумор, но понякога много ме изнервя. Повечето дребни неща не ме дразнят толкова, колкото това вечно чакане да се накани да стане. Онзи ден му спрях бушона, за да спре да гледа телевизия, щото "ей сега, точно ставах де"!

Але, аз като чета, те 90% са такива  Confused Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 11, 2013, 14:37:17 »

Хм, аз не се обиждам, ако яде без мен. Ама съм свикнала на семейни отношения, където не се изчакваме.
Неговото семейство пък се чакат с часове, което адски ме изнервяше- не сме закусвали преди 2 на обяд на вилата, че всииички да са станали, да са се оправили, да са свършили това,с което са се захванали...сакън да не хапне някой, по-добре да му прилошее от глад. ааа. Хем искам сплотено семейство, хем това е вече малко задушаващо, не знам как ще го направим...

Пфф,откопча ми се сутиенът и сега се чувствам отвратително, а тъкмо се връщам от почивка и не ми се ходи пак до тоалетните...гадни предни закопчалки, а са така красиви!

Але, ами то от теб си зависи. Мъжете като цяло са "над" тия неща (освен някои изключения явно), така че ако жената не се изнервя за глупости, е голям шансът да си живеете в блажен сладък хаос  Lol
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:40:15 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Февруари 11, 2013, 14:38:24 »

Е, ако аз съм станала в 10, няма да го чакам до 1 да закусваме заедно, но при положение, че вечеряме по едно и също време и сме вкъщи едновременно, а от него зависи само да спре да играе/да гледа ТВ, някак...не ми изглежда много сложно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 11, 2013, 14:41:43 »

Е, ако аз съм станала в 10, няма да го чакам до 1 да закусваме заедно, но при положение, че вечеряме по едно и също време и сме вкъщи едновременно, а от него зависи само да спре да играе/да гледа ТВ, някак...не ми изглежда много сложно.

е, да, това е съвсем друго, аз просто се сетих. Но ако единият е по-гладен от другия и инциденто хапне пръв, не е болка за умиране все пак. Но 99% е приятно да си седнете двамата на масата с винце, не отричам Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 11, 2013, 14:42:26 »

Ех, тия 90 процента бе!

Ути,аз определено не мисля,че повечето мъже са такива , виждам каква коренна  разлика има в мъжете,с които се виждам сега и го отдавам и на повечето опит,години,да не говорим,че и въртят домакинство сами отдавна (да,да,живеят сами хъ хъ хъ). Пък и за самото им държание . Просто моя мъж си ме гледаше като "жената",даже не и "съпругата" щото пак едно по-достойно звучи Ми жената ще донесе салатата,пантофите и вестника,абсолютно глезена егоистична работа. И накрая си дадох сметка,ми искам и аз така пък,не съм ничия слугиня,чак толкоз да му вървя след гъза . Ама буквално,не можеш да си представиш.Аххх,как се натварих сега,такъв скандал бих му лепнала и шут в гъза,ама де да бях на този си акъл.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Февруари 11, 2013, 14:47:46 »

Бе не е само до живеене сам, а и до възпитание (от майка му и баща му). Ако не е глезен и е учен да е самостоятелен, всичко си е ок, ако ще и на 30 години да заживее директно от майка си с жена си. Особено важен е примерът на родителите, ако майката винаги върши всичко, се влиза в порочен кръг и синът е убеден, че това е едиснтвеният правилен начин и го пренася в своето семейство,после на своя син и т.н.. Ако бащата/той са помагали активно, е друго. Да живеят умните строги мъжки майки  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Февруари 11, 2013, 14:48:59 »

Еми аз като гледам всичките ми познати, все такива са им мъжете.

Ама все пак имай предвид, че и аз преекспонирам малко, защото лесно се нервирам, иначе винаги ми помага, просто не веднага, както аз искам Cheesygrin

Ти да видиш бившия ми мъж, все още е убеден, че на жената вкъщи се помага само ако е на смъртен одър, яко патриархат. Вкъщи не е така изобщо, но го помързява просто, предвид, че досега никога не е пипвал домакинска работа за тия 30 години Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 11, 2013, 14:52:51 »

Утиии, пак го направи!!! Промени си мнението, без да излиза редакция...или аз съм луда- преди 3 минути беше без последния абзац??? Егати, все при теб я забелязвам таз магия  Razz

Уви май повечето ми познати мъже и на мен са такива. Освен мъж ми се сещам само още един, който е "нормален" в моите очи (т.е. да се сеща да помага, да не мрънка, да не очаква да е обслужен наготово). Останалите са свикнали точно така, всичко е женска работа, сакън да пипнат чорап, метла или чиния.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Февруари 11, 2013, 14:54:42 »

Ххаха, ми не знам как става!
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 11, 2013, 15:00:21 »

Еми Корни,нали и да не е възпитан сам,като излезне на квартира и няма кой да му изпере гащите и ще се научи сам. И да си подрежда,и да си ги сортира,и да пуска омекотител в правилното време,и в шкафа да си ги прибира. Пример само,кратък и прост. Мъжа ми никога не пусна и една пералня,а честно казано не мисля,че съвсем е нямал пример в дома си , майка му не ми изглеждаше глезана,но пък допускаше доста магарии.

Ут,аз имам примери горе-долу наполовина ,балансирани са един вид. Американските мъже повечето ги гледам,че са мързеливи,не особено вдаващи се,с някакво изключение ,дето се е научил от армията на малко повече съвестност и дисциплина ..  в частност хасковските айде,че да не се изпокараме и те едни такива...малки душици - ракийка и салатка,един така тормози мойта приятелка,че ми идва да му изшибам една точилка. На рожденния му ден,тя става рано и подготвя офиса му с торта и украси,че юбилей. .Звъни и се гневно вечерта,защо не е дошла да си почисти след това..Друг е проблемът ,че тя все си ги намира едни такива готованковци.

По-голяма домакиня от карибски мъж  не съм виждала обаче,ама там е по-сложна идеята,та не се впускам в излишна полемика. Щото па са стиснати Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: