star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За малките войни вкъщи
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За малките войни вкъщи  (Прочетена 20036 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« -: Февруари 10, 2013, 19:50:50 »

Вдъхнових се от тема в друг форум, а и е нужен малко хумор, за да заровим томахавките. Темата е за малките дразнещи неща, които правят половинките, за да ни влудяват.

Започвам с пример - побърквам се, когато чорапите са пуснати директно в коша за пране, а не в отделното пликче за чорапи Stuart Или са пуснати вътре на стегнати топки  Lol

Вие сте, като се сетя още нещо, ще добавям Stuart
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1 -: Февруари 10, 2013, 19:56:17 »

Да ти имам проблема, пликче за чорапи вика.  Lol Lol Lol Lol
Моя си ги държи под стола в спалнята. Все се каня да приложа техниката на Лъвчето (май нейна беше), да му сложа мръсните чорапи под възглавницата  Lol
Често си тананика разни безмислени дразнещи мелодии без да се усеща. Като съм поизнервена чак му крясвам, че да се усети  Lol
Хърка, яко при това  Razz
Цялата баня плувва в космища след като се избръсне. Не ги бил видял. То аз съм с чифта фарове и съм кьорава, неговото оправдание не върви.
Редовно си слага приборите в мивката, зацапва се и после пак почвам с търкането и бърсането. Тоооолкова е трудно да отвори съдомиялната и да ги запокити вътре.
Абе все битовизми са, но нищо не е прекалено дразнещо, че да искам да го променя  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #2 -: Февруари 10, 2013, 20:05:01 »

Аз мога да напиша книга в тая тема, но ще се въздържа. Все пак това е човекът, който обичам Cheesygrin

Като цяло всичко идва от зодията му (Дева), при това с асцендент Дева! Непрекъснато ме тероризира. Например - като отключваме входната врата, ключовете се удрят в касата. Прави ми забележка, че я "беля". Винаги оправя нещата след мен, например, ако съм оправила леглото отива и го изпъва още. Намира недостатъци на всичко (това по принцип, не само вкъщи). Дори постоянно ми казва да се изправям. Аз наистина ходя и стоя прегърбена, но едва ли това ще се оправи, предвид, че съм на 28 г. Blink Хитът беше веднъж като ми каза да ходя с прави крака, защото съм си ги замятала навътре или нещо такова измисли. Абе, ужас. Всичко трябва да става както той е решил, че е правилно да се случва.
Като бяхме гаджета често съм се дразнела и дори обиждала на някои неща. Вече толкова съм му свикнала, че дори не коментирам...Даже ми е забавно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3 -: Февруари 10, 2013, 20:05:14 »

Е тя темата е за такива смешни неща Smile

И аз не разбирам защо е нужно чиниите да се слагат в мивката, вместо в миялната Cheesygrin

Това, което ме подлудява наистина е, че като помоля нещо, то винаги е "ей сега", което е всъщност е неопределено време, т.е. никога не съм го дочаквала Cheesygrin

Хахха, Фей, как добре те разбирам!!! Това с краката 1 към 1 съм го чувала, тичала съм била странно! Ох, не, ще умра от смях Lol Защо не съм си била мазала лицето с крем, защо не съм си била изправяла косата...и все критикува, ааааа. Ама и аз съм голямо мрънкало. В негова защита, той много се дразни като си оставям лаковете на плота в хола, е, познайте дали не ги забравям ВСЕКИ ПЪТ.
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 20:06:54 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #4 -: Февруари 10, 2013, 20:22:54 »

Ние живеем в найлоновото царство. Слага разни торбички навсякъде, така, да му е лесно да си вземе като му потрябва. Зад чиниите, зад кошчето, между дръжките на вратите на кухненските шкафове, навсякъде. Когато готви Cheesygrin, също закача торба на дръжките на шкафа, нищо, че кошчето е на една ръка разстояние. Днес му предложих да си сложи една на врата, че като си върви, ако трябва да изхвърли нещо да му е по-лесно Lol.
Като яде чипс, много силно хрупа Lol.
Хвърля дрехи по дивана, аз прибирам, после невинно пита: "Мило, къде са ми дънките", казвам "в хладилника, зад киселото мляко". Ми къде, в гардероба, много трудно за досещане. Нищо, той всеки ден по 20 пъти ме пита къде, къде. Явно трябва да спра да премествам Cheesygrin.
Аз обаче съм доста по-разхвърляна, така че всичко му прощавам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #5 -: Февруари 10, 2013, 20:27:00 »

Ххахаха, значи най-обичам някой като ще идва на гости, всичко се облизва! Прибира се абсолютно всичко, което може да бъде знак, че в този апартамент живеят хора, бършат се капки от мивката, от нея се прибират гъбичката и верото, щото е грозно да са отгоре (естествено, никой нормален човек не ги държи до мивката!), прибира се кърпата за ръце, защото висяла грозно, неща, оставени да съхнат, се прибират в първия видян шкаф, съответно аз ги търся с дни после.
Последно се прибирам, почвам да търся някаква тава, не я намирам, измих си ръцете, търсих кърпата 15мин, накрая я намерих навита в дъното на един шкаф. Е, издивях! Lol Поне вече не ми прибира шампоаните в банята, защото и те са грозни да са отвън. Изобщо се чудя как не ме е изнесъл като имаме гости. Lol
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #6 -: Февруари 10, 2013, 20:38:25 »

Като Фред Флинтстоун и ти да биеш по вратата. Lol
Бахти и дискримацията,а тия дето нямат официален мъж- да си го забият сами ли?

Аз се сещам от бившия съпр. - никога не си миеше ръцете като се прибере вкъщи,голям дразнител ми е това. Абе имаше и други десетки,ама нещо сега не се сещам. Иначе баща ми е като на Фей мъжа,пък е различна зодия и все пита някакви малоумни въпроси- вижда неприбрана чаша и "Тази чаша защо е на масата?" . Или ми сипва вода в газираното,че да не съм пиела толкова захар,да съм ядяла по-бавно,даже ми се е казвало в колко да си лягам-просто е маниак на тема контрол.

Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #7 -: Февруари 10, 2013, 22:00:20 »

Хахха, Фей, как добре те разбирам!!! Това с краката 1 към 1 съм го чувала, тичала съм била странно! Ох, не, ще умра от смях Lol Защо не съм си била мазала лицето с крем, защо не съм си била изправяла косата...и все критикува, ааааа. Ама и аз съм голямо мрънкало. В негова защита, той много се дразни като си оставям лаковете на плота в хола, е, познайте дали не ги забравям ВСЕКИ ПЪТ.

Именно! Ако съм с права коса, защо не е къдрава, ако е къдрава - а защо не е права. Ако съм в черно, защо не съм в червено...И така до безкрай. Отвътре му идва Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8 -: Февруари 10, 2013, 22:06:52 »

Хаххаха, аз мислех, че съм само азззз, Феййй Lol Lol Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #9 -: Февруари 10, 2013, 22:41:03 »

Хаха, е няма как без малките ежедневни дразнители  Lol Аз изпитвам някакво чувство на неудобство да му разкривам пред широката публика тези малки магарийки, така че ще се огранича. Нещо, което се гордея, че престана да се случва, е оставянето на използвани клечки за уши в пепелници и други неподходящи места поради мързел. Не заради другото, а защото котките полудяват, и почват да ги разнасят. И после като чистя си намирам сдъвкани използвани клечки за уши под леглото, зад дивана, под масата... Бляк  Crazy И двамата мъже го правеха, ама след много четене и оплакване от моя страна, отдавна не се е случвало. Сега предимно се дразня, че като влиза да се къпе, си оставя дрехите на раклата до банята и после забравя да ги занесе в коша за пране.  Razz И тъй нататък, да не изпадам в големи подробности. Но като цяло навиците на баща му са ми по-голям дразнител, понеже не ми е мъж, имам някакъв респект от него и хем съм по-нетолерантна, щото не си е моят мъж, хем се измъчвам, че не мога да му направя забележка.  Razz Сега като нещо ми избият бушоните, моля любимия да говори с баща си и да му каже уж от свое име  Lol Но повечето досадни навици ги имат и двамата, тъй че все тая  Razz Та като се изнесем, дразнещите неща ще намалеят поне наполовина. Ех...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #10 -: Февруари 11, 2013, 09:06:25 »

Леле, на Фей мъжът все едно  е баща ми (частично и на Ут нейният)! Той ако може да живее в аптека, ще му е идеално. Няма да обяснявам за колата колко лекции сме слушали, една троха да няма, сакън да удариш вратата по-силно, а пясъка след плаж се чисти с часове, че ще вземе да падне една песъчинка...Ужас е направо. У нас вече не го каня- един път дойде, за да му се похваля с новото бюро и секция, а той критично огледа всичко, откри кусури и накрая завърши с "как може да са толкова мръсни прозорците! Ами то по-мръсно ДОРИ от вкъщи!" и бе напълно отчаян от мен  (и аз от него) Lol

Много се гордея, че съм взела рачешкия хаос на майка ми, вместо маниите на баща ми (дева)  Lol
И ми е така спокойно да живея далеч от вечния стрес, че ще чуя нададен вой за една неизмита чаша  Lol Но това със зодиите не го вярвам, защото както и друг път съм споделяла- с половинката (две деви) си живеем уютно в творчески хаос  Razz Подредено е само когато има гости (или като имам много свободно време) и дори тогава сме далеч от наистина подредени домове.

Тъй че почти не се сещам да ме дразнят битовизми, но имаме война за телевизора. Той разпуска като гледа нещо шумно и може дори ТВ да гърми, а той да е на разходка с кучето примерно!   Важното е да има ТВ всяка секунда. Аз само го дебна да излезе от стаята и гася  Lol той влиза и го пуска. За мен почивка е да НЯМА ТВ или поне да има някой сериал от компа, а не някое смотано предаване или шумен екшън.

Мъж ми беше в потрес как като го нямаше, 3 седмици не бях пускала ТВ  Razz чудеше се как съм издържала сама вечер..на мен пък ми е много спокойно и приятно да е тишина.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 11, 2013, 09:15:23 »

Абе, не го вярваш, ама виж, че си има бая представители на лудите Деви като мъжа ми, баща ти и на Ути мъжа Cheesygrin

Като писа та ми изскочиха още неща. Колата. Разбира се. Как я пропуснах! Чисти се с часове, рядко я води на автомивка, защото "никой няма да я изчисти като мен". Не се яде вътре. Ако нещо случайно падне, една троха, например - "пак си освинила" (точно с този термин). За удрянето на вратите до скоро не беше мрънкал, ама ония ден обясни на Цвети, че майка й искала да строши колата...
Това с прозорците съм го слушала и аз Cheesygrin
Сетих се и за космите от косата ми - цялата баня била в косми, това на какво приличало, ами ако дойдели гости (те гостите коса нямат сигурно Lol) и да съм ги чистела Surprised Иначе е първи на опашката да съм с дълга коса Razz Не веднъж съм заплашвала, че ще се подстрижа 0 номер и няма да има никакви косми вече. По тоя повод за домашен любимец не дава и да се издума...
А като се изсуша, отива в стаята и обира с мопа падналите косми, после идва да ми го покаже демонстративно, че да видя какво адско дело съм сътворила! Колко косми само съм направила...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #12 -: Февруари 11, 2013, 09:24:07 »

Направо и аз се чудя дали някоя от двете крайности е за предпочитане. Аз съм доста разхвърляна, за себе си съм много далеч от идеалната домакиня, обаче някои неща ме хвърлят в дълбок потрес. Общо-взето моята идея как трябва да се поддържа домът е да си държиш ежедневното хаосче под контрол, за да не се стига изведнъж до огромен хаос, който трябва да оправяш цял ден. Тук обаче са на точно обратния принцип. Зарязвай каквото където ти падне, като изцапаш нещо, не си прави труда да го изчистиш, било то и нещо елементарно като да разсипеш малко кафе по барплота, в края на краищата ще стане нетърпимо и ще го изчистиш всичкото.  Rolling Eyes Нещо, което тук може и да не е толкова от значение, ама преместим ли се ще проведа кратка превъзпитателна програма, защото това адски ме побърква.  Razz Хем не съм някаква маниачка, просто ми се ще тези малки елементарни нещица да ги правят, не е като да ги карам да чистят и да търкат, просто като направят мизерийка, да си я оправят.  Rolling Eyes И да кажа все пак, че половинката ми помага в чистенето, има си някои задължения, които знае, че са негови и си ги върши, просто не се сеща да оправя след себе си дребните неща. Пък за зодиите специално за чистотата и аз не съм много убедена, че имат значение. Аз съм козирог, ама не съм много старателна, свекс е дева, пък като го гледам, много му дреме за ред и дисциплина.  Lol

А, по въпроса за телевизора, аз един от хубавите навици, които придобих тук, е, че се научих да стоя без телевизор.  Lol Вече можем да стоим със седмици без телевизора и да не ни направи впечатление. Включваме го като има мач или нещо подобно. И ще ни влезе в употреба, когато си вземем Плейстейшън  Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 09:26:41 от Catherine » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 11, 2013, 09:30:10 »

А като се изсуша, отива в стаята и обира с мопа падналите косми, после идва да ми го покаже демонстративно, че да видя какво адско дело съм сътворила! Колко косми само съм направила...

неее, не е истина просто- не знаех, че има и други такива освен баща ми  Lol той редовно идва да покаже какво е изчистил- примерно ако има прах някъде (на най-най-високия гардероб, където никой не може да стигне без стълба) си топи пръста и го бута под носа ти...Върхът беше като един път мрънкаше на майка ми да измие чиниите и понеже тя си почиваше и не скочи веднага, той дойде в спалнята и й тръсна мръсната тенджера до леглото  Shocked Ама мислех, че тия  неща се случват само след 30 години брак и то почти няма други такива като него...Я кажете как се справяте, че майка ми постоянно се ядосва и се карат  Sad

Честно казано добре е да имаш чувство за хумор, ама ситуацията хич не е лека. Аз живеех едва ли не в постоянен страх и напрежение какво ли съм сгафила...
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #14 -: Февруари 11, 2013, 09:52:48 »

Зодиите не ме вдъхновяват особено щом става въпрос за ред,почистване, мрънкане и т.н Lol Просто мисля,че е до характер Lol.
Аз също съм Дева, но нямам маниашки уклони по отношение на постоянно чистене и поддържане на аптека.Даже не обичам и такъв тип домове,които са толкова облизани отвсякъде,че не личи някой да живее там - наричам ги погребални агенции Lol Ако пък ми се случи да попадна на гости на такова място ми е неуютно и некомфортно и повече не повтарям. Като цяло, в повечето случаи, усещам кога с някой не излъчваме  на 1 вълна и не попадам в много такива "погребални агенции" Smile Това беше офтопик Smile
А по темата най-дразнещото в мъжа ми е голямото мрънкане за всичко до полуда - Защо това така,защо онова иначе и постоянните наставления  кое къде да оставя, кое как да направя Blink Аз разбира се като добро Дева слушам и после си правя, което както преценя Cheesygrin
Между другото на работа съм се наслушала на забележки на мъже към жените им от сорта: Не си кълчи така краката; Това никак не ти стои добре; Как въобще ти хрумна да обуеш това; защо като знаеш,че ще пробваш еди какви си обувки, не си  облече нещо по подходящо Lol LolМъжете са доста по досадни мрънкалнци Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 11, 2013, 10:02:50 »

Корни, просто му свикнах, спрях да му обръщам внимание и тези изцепки като да ми тикне парцала с прах (да, случва се и у нас Big grin) гледам да ги обръщам на майтап.

Разбира се, имаме си моментите, когато примерно и на мен не ми е до шеги и става скандалът. В последно време все се караме кой повече неща върши вкъщи. Защото аз му вдигах пара, че никакъв го няма, сама гледам детето и всичко, пък той ми надигаше, че си идвал от работа и почвал да чисти, защото било ужасно мръсно и нямало кой да погледне, как съм оставяла детето в толкова мръсно Cheesygrin
Истината е, че аз гледам детето на 95%, готвя, пазарувам (е, да, с него, за да ме закара, но често и сама мъкна торби), мия съдове, чистя баня и тоалетна, грижа се да има сапун, т.хартия и всичко друго такова, защото иначе като свърши тоалетният сапун и той минава на този за пране и изобщо не му пука, ще се изкъпе и с Мр.Пропър сигурно, ако друго не съм заредила, хвърлям боклука. А той...ЧИСТИ. Тоест - минава за прах и пуска прахосмукачка. И седнал да ми прави изречения даже. Нахалство. Да спра, че пак почнах да набирам, пък скоро не сме се карали, май схвана, че все пак не е на хотел и трябва и той да има ПОНЕ едно задължение.
Мен не ми тежат нещата, които правя, ама ме дразни да ми казва, че не правя нищо, защото правене на нещо за него е само ЧИСТЕНЕ и нищо друго Razz

Иначе ми прави добро впечатление, че не се впечатлява на нещата, които детето унищожава/цапа и т.н. Сигурно, защото то (все още) няма как да разбере да не удря по стената с дистанционното, защото го бели, а по стената остават черни следи...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #16 -: Февруари 11, 2013, 10:12:22 »

Фей, честно да ти кажа всички тези неща, които изреди и аз ги правя- пазаруване, чистене на бани, зареждане на сапуни и препарати, готвене, но изобщо не ги приемам като задължение, става си лесно ей така междудругото- докато се къпя, ще измия банята и мивката; след пазар сменям за секунди сапуни и подобни; готвя, когато ми е кеф и т.н. Истински неприятното е точно чистенето. Така че ако мъж ти го е поел на 100%, това наистина не е малко. Поне мен би ме облекчило много.
Разбира се, ти гледаш и дете, което променя нещата напълно, но говоря за чисто домакинската част.

У нас мъж ми мие чинии повечето пъти (да кажем 70% от случаите) и подрежда прането и изхвърля боклука. Всичко друго си правя аз. Ама не ми тежи, защото имам в пъти повече време от него. Пък и вместо да му обяснявам какво да свърши и да го гледам как не го прави като хората, предпочитам аз да си го свърша  Razz Идеята е, че не сме се разпределяли, просто всеки се сеща за различни неща и си ги прави. Той никога няма да се сети да измие мивката, а аз  няма да се сетя да взема боклука на излизане...А често никой от нас не се сеща за нещо  Lol Обикновено първа съм аз все пак, ако банята не е мита със седмици, не мога да не забележа  и да не сетя да я измия, а той може без проблем да не забележи и с месеци сигурно  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Февруари 11, 2013, 10:13:22 »

Аз пак казвам, аз съм си дразнител, защото съм доста разхвърляна и дрехите ми в дрешника са на топка, хахаха, обаче той с неговите изисквания...

Косми имало, да не ходя по чорапи, защото пускали пухчета по мокета, смятайте за 1 седмица 2 пухчета и това вече е кошмар.

Ама аз не ви доразказах за коша за пране. Имам мрежички за чорапи. Ако мрежичката е на коша отгоре, чорапите се слагат вътре, ако обаче е паднала вътре, се вади нова мрежичка и се пълни тя. Ако и тя е паднала вътре, щото е много сложно да се наведеш да я вдигнеш, чорапите се пускат вътре. Когато тръгна да пера изравям мрежички с по 2 чорапа вътре по реда на пропадането им в бездната на коша Cheesygrin

А за чистотата, що не съм измила прозорците, трябвало по 3-4 пъти годишно да се мият, кога пак ще переш пердетата, айде да измиеш ваната, че е мръсна, бе яяяя Cheesygrin
За сметка на това дори и да съм имала намерение да измия примерно банята, ако ми натякне така, ще я чакам да стане като на Централна гара от инат. Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 11, 2013, 10:18:56 »

Преди и аз ги правех тези неща така "между другото", точно както си описала ти, и съм се включвала и в чистенето, не е било проблем, но с детето...е, ЩЕ ВИДИШ Lol Lol Lol Lol Ш-Е-Г-А! Но наистина се променят нещата. Обаче, винаги има обаче, зависи си много и какво е детето. Моето е дивак, не стои никъде за повече от 10 мин. без да вдигне блока на главата си, а има кротки деца, които ще ти позволят да си свършиш много неща, така че пак е относително и не може да се обобщава.

ПП. А, да, забравих прането. Пак съм аз Smile + Простиране и прибиране после.

Хахахаха, Утииии! Сега имам едни нови пантофи, червени, вчера го гледам се навел и обира нещо от мокета. След малко ми вика: "гледай, всичко е в червени пухчета от тия пантофи" Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #19 -: Февруари 11, 2013, 10:24:01 »

Е да, много е педантичен за такива неща, ама тръгне да чисти го мързи да изчисти под килимчето и се скатава, чисти отгоре-отгоре Cheesygrin Но на мен такива волности не се позволяват Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 11, 2013, 10:34:12 »

Ут, я обясни за тези мрежи за чорапи- какъв им е смисълът? Като пускаш пералня, чорапите не се ли смесват пак с останалите дрехи- не вярвам да пускаш пералня само от чорапи, ще трябват седмици, че да се събере пълна и ще си седите боси през това време  Lol не съм виждала такъв кош, та се чудя.

Инак като си направим новата кухня, ще имаме 2 или 3 отделни коша за пране, че сега всичко е на едно и ръчно отделям белите дрехи и все става мазало...

Фей, досетих се, затова го споменах това с детето  Cheesygrin Ама все пак мъж ти и преди е бил поел чистенето, нали ;) Пък и можеше да ти го остави на теб, а той да поеме нещо по-приятно като готвенето например  Гледам аз хубавите страни пак  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Февруари 11, 2013, 10:38:28 »

Нищо особено не е, просто мрежичка с цип, която се пуска заедно с другите дрехи в пералнята. Просто хем ми е по-лесно да ги простирам после, хем не се губят, изядени от пералнята Cheesygrin. В същите мрежички си пускам бикини и сутиени, уж за да се запазят по-добре и да не се раздърпат.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 11, 2013, 10:42:58 »

Да, и преди повече той чистеше. Факт. Но той от всички домакински неща, това което със сигурност изобщо не може, е да готви. Така че хич не му е "приятно" Cheesygrin

И аз преди имах такива мрежички. Ама циповете се прецакаха и вече нямам. Сутиените и гащите в пералнята си се скапват, в каквото и да ги пускаш...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 11, 2013, 10:50:18 »

Хитро, ще си взема и аз такива мрежи, че нашите чорапи винаги са по един и изчезват дори да сме купили 10 чифта преди 2 дена...

Е, какво им има на сутиените пък? Моите ги пера относително рядко (като имам 5-6, се редуват и всеки се пере 1-2 пъти месечно някъде) и хубавите марки си издържат с години. Бикините се скапват по-бързо, ама аз нямам и желание да ползвам едни и същи 10 години, купувам нови и изхвърлям най-старите през няколко месеца...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #24 -: Февруари 11, 2013, 10:58:10 »

Ха, това за чорапите в мрежичката наистина е хитро. И аз имам такава мрежичка и я ползвам точно за по-фини тъкани, понеже така пише на опаковката - че за това служи.  Lol Но никога не ми се хрумвало да я ползвам, за да не диря чорапите из прането  Red face
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #25 -: Февруари 11, 2013, 10:59:03 »

Като съм дала 30 лв за бикини Етам и не искам на третото изпиране да се раздърпат, а точно така става в пералнята. Затова си пера на ръка. Сутиените са по-издръжливи, но на тях пък съм забелязала, че по-лесно им пробиват банелите, ако се перат в пералня. Абее, бельото ми е качествено и си го пера на ръка. Дори малко да му удължа живота, струва си.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Февруари 11, 2013, 11:01:45 »

Е то тези идеи са на майка ми, и аз копирам, да не мислите, че на мен ми хрумват гениални неща.

О, аз 30лв за бикини найн. Купувам си безшевни с купища за по 9-10лв и после ги хвърлям накуп като се захабят. Имам и по-хубави, разбира се, но и тях няма да тръгна да ги пера на ръка, преди го правех, ама ми писна.

Единственото умно нещо, на което аз я научих след като прочетох в интернет е, да замразявам цели връзки копър и като правя таратор да го режа с ножица над тенджерата. Lol
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 11:04:43 от utopia » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Февруари 11, 2013, 11:16:41 »

Аз откакто открих, че мъж ми изобщо не се впечатлява от бикини- прозрачни, дантелени, каквито и да си взема- все му е едно, само гледа да ги свали  Lol Та вече си купувам предимно удобни.Ако искам да го впечатля- става само с горната част на тялото- корсети и т.н.  Razz
Та си взимам черни памучни изрязани бикини, дантелени също имам, ама не са толкова удобни, прашки почти не нося. Обаче съм развила мании към черно и червено, всички други цветове ми се струват анти-секси  Razz

таа, като не са супер фини, нищо им няма от прането, пък и предпочитам често да си купувам новички ,друго си е Smile
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 11:21:24 от Korneliq » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 11, 2013, 12:22:56 »

30 лв за гаща , уха, не виждам да съм впечатлила особено с някоя особена тантела,само да докара вид на секси и се отбелязва.

Ужас,точно баща ми е като вашите мъже,само дето е близнаци,не знам що тикате толкоз тия зодиакални фантасмагории . Абее много е дразнещо,аз също като Корни живеех в постоянно напрежение кое перде се е замотало в щората. Няама такова отвратително нещо,като малка ми се прощаваха нещата , после като се поосъзнах и се почна и на мен намилане,а аз вече съвсем като се поосъзнах почнах да правя скандали всеки път . И пак нищо не се променя де, то не е за бойлер , вана,ама пастата за зъби не се стиска как трябва , коша се надига малко капака , особено за щорите е голямо упражнение- не знам как определя времето -ама винаги трябва да са на обратно,на което съм пуснала. Чашата гледа на еди-къде си,пантофите не са на обичайното място, тряскаш вратата на колата,трошиш на пода в нея,а няма да си го изчистиш нали? Снега да се изтупа хубаво ,чадъра във ваната да се отече ,плодовете преди ядене , космите да си изчистиш .

Най-любимото е някой да си забрави вещ извън личната територия и демонстративно да се доведе загубената душа и да и се посочи- как е могло такова прегрешение да се направи. Гледам и майка ми го пуска покрай ушите си,обръща го на шега, но аз на такъв фон абсурд да живея . Да дойде да ми прасне тенджера в спалнята на показ или да ми показва с пръст къде има прах  - охо , един-два пъти ,иди ми дойди ,ама после се открива сезона на дивите патки и ако аз съм ненадуваща главата по принцип, с един скандал оправям положението за половин година. Мъж да ми умяква по цял ден не съм имала , а и не бих го допуснала , толкова ми е било хубаво като се изнесох преди 9 години . Чак се потрисам при идеята,че ако ида на гости и на втория ден се почва пак същите неща , само че границата на търпимост е Келвинова нула.

Сега като го пиша това и се набрах една яката,щото като ми викат айде с нас на почивка,или айде ела си на гости и аз нещо не се ентусиазирам на идеята ми се чудят що . К'во що , аз съм си свикнала на спокойно и на уютно , като ги знам,ще се разочаровам на първия ден и ще си развалим прекрасните отношения.
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2677

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #29 -: Февруари 11, 2013, 13:05:31 »

Много готина тема. И аз мога да си пиша тук цял ден, но не само за мишо, ами и за моите ужасни навици Lol Например, обичам да ям в кревата, особено сутрин да си направя филии, да си отрежа торта и си се чепим с Адата по спалнята, за да сме си заедно, после вечерта карам мишо да тупа чаршафи Lol И той тая сутрин ме гледа и вика - "мхм, сега разбирам защо има трохи в леглото...". Но ги приема повечето неща комично де, когато не ми намила Lol
И аз правя цялата баня в косми, с тая разлика, че мен адски много ме дразни да вляза боса, да имам някакви неща под краката, а пък ако стъпя на килимчето пред душ-кабината и ми джвакне направо ewww. A и мишо окосмява редовно като си мине главата с машинката и след това минава с душа над цялата баня да се изчистело. Съответно всичко отива в ъглите и килимчето джвака Lol После като му кажа, че съм мила банята след него, вдигнала съм килимчето да съхне "ама аз си я бях измил"..Беше дръжки! Lol
Дрехите си ги държим редовно и двамата на един стол в спалнята, но горнището на домашния му анцуг обезателно е на облегалката на стола на компютъра в хола, защото "тук си му е мястото" Lol
И ВИНАГИ когато чистим основно или ходим в хипермаркет се караме Lol Даже последния път вече сме на паркинга когато установявам, че сме в приповдигнато настроение и не сме се карали и се обърнах, цунах го и му честитих, че не сме се скарали, много се смяхме.
Има и още, ама Ада заспива и да не чаткам.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Февруари 11, 2013, 13:15:39 »

Държа на хубаво, памучно бельо. Целта ми изобщо и отдавна не е да впечатлявам някого. Моделите са прости и изчистени обичайно, отдавна не съм фен на дантели и драперии. Просто имам чувствителна кожа и от един милион материи получавам обриви и червенини, така че ми е важно. Същата история и с кожата на малката, там още повече гледам материи...За всичките й дрешки. Бодитата й са само бели, защото от багрилата дори се получават проблеми.
Тъй че не е глезотия, а необходимост.
Има 1-2 неща, с които не правя компромис - козметика и бельо се сещам веднага.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 11, 2013, 13:21:58 »

Аз от гледна точка на себе си разсъждавам все пак, едно че гащите си не пазя и да съм имала скъпарски и качествени заминават в коша след няколко месеца като парашути раздърпани . Друго,че все още съм на фаза "да та фпичатля с гаща,о мили мой' . И аз обичам памучна,хубава боксерка,но си намирам обикновено нещо средно,задовлително добре. Не съм изнежена особено отдолу,та може би съм късметлийка.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Февруари 11, 2013, 13:48:55 »

Да ви кажа аз също ужасно намилам, просто непрекъснато му правя забележки. Сърдя се, че е такъв критикар, за всяко нещо, ама аз се усещам, че съм едно към едно, цяло чудо е, че не сме се изтрепали.

Еми онзи ден залепил капачката на сифона, ма все едно дете идиотче го е лепило! Лепило навсякъде, така го е наместил, че в единият ъгъл е залепен накриво!!! Грррр!

Чорапите що не са в торбата, ела да вечеряме, недей да ставаш от масата без да помогнеш, айде стига си играл тъпата игра, дръпни пердетата сутринта да свети слънцето в цветето ми, що не си изчистил на котката...ииии до безкрайност.

Ама се чудя аз ли просто съм зла, или той е идиот, защото според мен не е нормално за такива прости, очевидни неща да трябва да казвам по 5 пъти. Що не им идва отвътре? Така че сигурно и той живее в постоянен ужас, даже може би повече от мен, ама просто не го впечатляват такива неща сигурно.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 11, 2013, 13:56:43 »

Ужас ,абе и аз бях така с мъжа ми,ама той имаше просто много трески и честно казано си бях много неприятна. Чиста лелинска атмосфера,само квакане по цял ден . Сега честно казано ме е много срам и не знам ,надявам се да не ми се налага да стигам дотам пак някой ден - да съм нечия майка . Надявах се да си ги е пускал покрай ушите , но пък след няколко години го усетих,че всичко е запомнил и насъбрал. То затова има страшно много вицове как в дългогодишните бракове женското съсловие само натяква,а мъжкото пие в кръчмата.

Гледай This is 40 :Д , да видиш аз как се ужасих,па и Корни.

Малкия ми ямайски мъж пък само затваря врати след мен.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #34 -: Февруари 11, 2013, 13:59:22 »

Като съм дала 30 лв за бикини Етам и не искам на третото изпиране да се раздърпат, а точно така става в пералнята. Затова си пера на ръка. Сутиените са по-издръжливи, но на тях пък съм забелязала, че по-лесно им пробиват банелите, ако се перат в пералня. Абее, бельото ми е качествено и си го пера на ръка. Дори малко да му удължа живота, струва си.

Ти си луда Cheesygrin Купи си на VS, супер качествено е, скъсвам го от пране на пералня и не мърда, има и 100% памук, има и с полиестер... и е по-евтино, особено като има годишна разпродажба.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Февруари 11, 2013, 13:59:42 »

Ми и аз не се харесвам такава, да не мислиш, че ми е кеф, ама ако не му досаждам, ще се пльосне на дивана и хич няма да се сети да вечеряме, да помогне да се прибере нещо, даже няма да седне да яде от мързел. И после аз всичко трябва да върша сама.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 11, 2013, 14:11:30 »

Еми и аз така,викам побутване трябва да има , ама вече па си мисля - голям човек е - да се оправя.

Аз пробвах какви ли не тактики,имитирах го в непомагането, спирах да правя нормални задължения - сготвя си само на мен наприемр,дигна си моя чиния ,изпера си моя дрешка или пък като него- гледам го в очите и чакам да ми се сервира и обгриже.Без натякване,без нищо,с усмивка и се усещаше поне за 1-2 месеца .

Ама по принцип той беше безхаберен,незаинтереован,цял живот мама му е угаждала,нямаше как да е другояче. А и малък , акъл на 22 годишен мъж къде се сравнява с на 30. Просто аз трябваше да го отглеждам наново и изобщо личеше си,че му липсват елементарни неща . Аз хич не обичам някой да чака наготово и макар,че обожавам да глезя- да ме считат за даденост отключва гневната домакиня в мен.

Та и така,това също ми е добавено в найн листа ,ако са имали поне един брак преди мен-знаеш ли как са научени хаха.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:22:27 от aleto » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 11, 2013, 14:19:06 »

Аз дудна през 1-2 минути само за вечерята- това ми е много досадно. Разговорът протича горе долу така:  "хайде, масата е сложена" ("да, добре"),-> "хайде идвай да вечеряме ("идвам")"-> "хайдееее("да, ей сега")"-> "започвам да ям без тебе!!!".

На последното обикновено идва и вече сам си  гаси ТВ или звука без да напомням  Cheesygrin

За дреболии като чорапи или чинии не дудна, нито той на мен, рано ли късно някой ги оправя. Даже аз съм с по-лоши навици- забравям си бельото и чорапите на закачалката в банята по ден-два и разхвърлям дрехи навсякъде...Като цяло си правим забележки само на шега- примерно като го видя да седне с дънките от работа (и други мръсни места) на дивана, се хващам театрално за сърцето и той се събува  Cheesygrin А той ми се чуди стоножка ли съм, та успявам да разхвърлям поне по 10 чорапа из къщата за един ден Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Февруари 11, 2013, 14:22:40 »

Ма то за всяко нещо е "ей сега". Не може просто да си вдигне гъза и да дойде да свърши каквото трябва. А аз като кажа 10 пъти и мерси за помощта, пак сама си го правя.

То ми се връща, защото и аз едно време така се мотаех майка ми като ме помоли за нещо. Може би трябва да я карам по-спокойно и да не се връзвам, ама съм си такава.

Чакам го да излизаме някъде примерно 1 час, щото "ей сега идвал". Или любимото ми: само да си доиграя играта, чакам аз половин час и после: еееееееее, ма аз забравих и започнах нова игра! Е тогава да видите какво е случвааааааааааа Exclamation
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:28:59 от utopia » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 11, 2013, 14:29:23 »

А от друга страна ти ако се офлянкваш,ще почне да си яде сам и изобщо няма да си го сложи на сърцето. Ама и ние се втиляваме нали,имаме си някакви представи и оттам директно мрънкане.

И изобщо Корни,кефите ме как и двамата не си вдавате особено емоциите за такива неща,много ме радва това. Искам и аз така,много ми е някакси хармонично,а по принцип проблеми от битийно естество много ме плашат .

Ооо,а баща ми как оправя шкафове,врати "напролет" и отказва да извика друг майстор- той искал пък и негова работа било . Аз 4 години с висяща вратичка на гардероба бях, с Джош пък трябваше да се наглася душа от легнало положение поне 2 години. Много ме влудява такова безхаберие и отлагане. Не знам що и съм го чакала де,ама то е така,човек се учи,вместо да извикам еди-кой си да дойде и да го оправи мигновенно- аз се гневя с месеци.

И не знам дали не е ,защото в такива моменти не го виждам вече като равноправен партньор,ами разлигавено бебе...Май тая представа ме ядосва повече,много се разочаровам.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Февруари 11, 2013, 14:32:14 »

Е да, ама аз се обиждам ако яде без мен Cheesygrin

В интерес на истината в 90% от случаите и аз гледам да го приемам с чувство за хумор, но понякога много ме изнервя. Повечето дребни неща не ме дразнят толкова, колкото това вечно чакане да се накани да стане. Онзи ден му спрях бушона, за да спре да гледа телевизия, щото "ей сега, точно ставах де"!

Але, аз като чета, те 90% са такива  Confused Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 11, 2013, 14:37:17 »

Хм, аз не се обиждам, ако яде без мен. Ама съм свикнала на семейни отношения, където не се изчакваме.
Неговото семейство пък се чакат с часове, което адски ме изнервяше- не сме закусвали преди 2 на обяд на вилата, че всииички да са станали, да са се оправили, да са свършили това,с което са се захванали...сакън да не хапне някой, по-добре да му прилошее от глад. ааа. Хем искам сплотено семейство, хем това е вече малко задушаващо, не знам как ще го направим...

Пфф,откопча ми се сутиенът и сега се чувствам отвратително, а тъкмо се връщам от почивка и не ми се ходи пак до тоалетните...гадни предни закопчалки, а са така красиви!

Але, ами то от теб си зависи. Мъжете като цяло са "над" тия неща (освен някои изключения явно), така че ако жената не се изнервя за глупости, е голям шансът да си живеете в блажен сладък хаос  Lol
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 14:40:15 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Февруари 11, 2013, 14:38:24 »

Е, ако аз съм станала в 10, няма да го чакам до 1 да закусваме заедно, но при положение, че вечеряме по едно и също време и сме вкъщи едновременно, а от него зависи само да спре да играе/да гледа ТВ, някак...не ми изглежда много сложно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 11, 2013, 14:41:43 »

Е, ако аз съм станала в 10, няма да го чакам до 1 да закусваме заедно, но при положение, че вечеряме по едно и също време и сме вкъщи едновременно, а от него зависи само да спре да играе/да гледа ТВ, някак...не ми изглежда много сложно.

е, да, това е съвсем друго, аз просто се сетих. Но ако единият е по-гладен от другия и инциденто хапне пръв, не е болка за умиране все пак. Но 99% е приятно да си седнете двамата на масата с винце, не отричам Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 11, 2013, 14:42:26 »

Ех, тия 90 процента бе!

Ути,аз определено не мисля,че повечето мъже са такива , виждам каква коренна  разлика има в мъжете,с които се виждам сега и го отдавам и на повечето опит,години,да не говорим,че и въртят домакинство сами отдавна (да,да,живеят сами хъ хъ хъ). Пък и за самото им държание . Просто моя мъж си ме гледаше като "жената",даже не и "съпругата" щото пак едно по-достойно звучи Ми жената ще донесе салатата,пантофите и вестника,абсолютно глезена егоистична работа. И накрая си дадох сметка,ми искам и аз така пък,не съм ничия слугиня,чак толкоз да му вървя след гъза . Ама буквално,не можеш да си представиш.Аххх,как се натварих сега,такъв скандал бих му лепнала и шут в гъза,ама де да бях на този си акъл.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Февруари 11, 2013, 14:47:46 »

Бе не е само до живеене сам, а и до възпитание (от майка му и баща му). Ако не е глезен и е учен да е самостоятелен, всичко си е ок, ако ще и на 30 години да заживее директно от майка си с жена си. Особено важен е примерът на родителите, ако майката винаги върши всичко, се влиза в порочен кръг и синът е убеден, че това е едиснтвеният правилен начин и го пренася в своето семейство,после на своя син и т.н.. Ако бащата/той са помагали активно, е друго. Да живеят умните строги мъжки майки  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Февруари 11, 2013, 14:48:59 »

Еми аз като гледам всичките ми познати, все такива са им мъжете.

Ама все пак имай предвид, че и аз преекспонирам малко, защото лесно се нервирам, иначе винаги ми помага, просто не веднага, както аз искам Cheesygrin

Ти да видиш бившия ми мъж, все още е убеден, че на жената вкъщи се помага само ако е на смъртен одър, яко патриархат. Вкъщи не е така изобщо, но го помързява просто, предвид, че досега никога не е пипвал домакинска работа за тия 30 години Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 11, 2013, 14:52:51 »

Утиии, пак го направи!!! Промени си мнението, без да излиза редакция...или аз съм луда- преди 3 минути беше без последния абзац??? Егати, все при теб я забелязвам таз магия  Razz

Уви май повечето ми познати мъже и на мен са такива. Освен мъж ми се сещам само още един, който е "нормален" в моите очи (т.е. да се сеща да помага, да не мрънка, да не очаква да е обслужен наготово). Останалите са свикнали точно така, всичко е женска работа, сакън да пипнат чорап, метла или чиния.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Февруари 11, 2013, 14:54:42 »

Ххаха, ми не знам как става!
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 11, 2013, 15:00:21 »

Еми Корни,нали и да не е възпитан сам,като излезне на квартира и няма кой да му изпере гащите и ще се научи сам. И да си подрежда,и да си ги сортира,и да пуска омекотител в правилното време,и в шкафа да си ги прибира. Пример само,кратък и прост. Мъжа ми никога не пусна и една пералня,а честно казано не мисля,че съвсем е нямал пример в дома си , майка му не ми изглеждаше глезана,но пък допускаше доста магарии.

Ут,аз имам примери горе-долу наполовина ,балансирани са един вид. Американските мъже повечето ги гледам,че са мързеливи,не особено вдаващи се,с някакво изключение ,дето се е научил от армията на малко повече съвестност и дисциплина ..  в частност хасковските айде,че да не се изпокараме и те едни такива...малки душици - ракийка и салатка,един така тормози мойта приятелка,че ми идва да му изшибам една точилка. На рожденния му ден,тя става рано и подготвя офиса му с торта и украси,че юбилей. .Звъни и се гневно вечерта,защо не е дошла да си почисти след това..Друг е проблемът ,че тя все си ги намира едни такива готованковци.

По-голяма домакиня от карибски мъж  не съм виждала обаче,ама там е по-сложна идеята,та не се впускам в излишна полемика. Щото па са стиснати Smile
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #50 -: Февруари 11, 2013, 15:03:00 »

Еее, тва е егати безумния пример.
Между другото аз съм забеляазла, че ми помага с удоволствие в неща, които са му силата, без да се налага да напомням по 100 пъти. Примерно с колата много ми помага. Кара ми я на ремонт, сменя ми гумите, сега се е захванал да ми намери застраховки на добра цена, изнамери ми там всички документи, обади се да пита за оферти, въобще такива, по-мъжки неща, или ако се налага нещо да се поправи вкъщи винаги е на линия.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #51 -: Февруари 11, 2013, 15:17:55 »

Ох, с колата е много трудно без мъж. Аз се чувствам сравнително еманципирана, оправяла съм се сама за всичко с месеци на различни места, но сама да поддържам кола, да се обяснявам с майстори за лагери и ремъци, да сменям гуми, ми се вижда направо невъзможно. Като се наложи един път се оправих де, напомпах си сама гумите и докретах до гумаджия за лепене, ама така ежедневно да знам, че няма на кого да разчитам за автомобилите простотии, ще е гадно. Ето я единствената полза от мъжа  Lol (шегувам се)

На мен ми дай колата обслужена и със сипан бензин, обичайно така ми я оставя, като го няма или се наложи нещо  Cheesygrin

Але, права си за отделното живеене, аз само казвам, че има и друг вариант, иначе много ясно, че това го учи.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #52 -: Февруари 11, 2013, 21:52:19 »

Вкъщи първата година - година и половина говорех много, когато ме пропускаше покрай ушите си и скандали съм вдигала, но изключително рядко. Само дето аз като вдигна вкъщи скандал, близките два вход се крият зад дивана. Откак се роди детенце, вкъщи настана хармония, чисти кой когато му остане време, предимно аз, готвя предимно аз, но си има закономерни неща - той пуска прахосмукачка, той овкусява, аз пускам пералня, той простира, пазаруваме задължително двамата, аз сама и за едно руло тоалетна хартия не мърдам, и то съвсем принципно, не че не мога. Такива неща, горе - долу синхронно си движим нещата, без аз да се изживявам като домакиня и без да позволявам той да се изживява като готованко. Но с много зор стана тая работа, в началото като го взех, знаеше в кухнята къде има сол и откъде се пуска водата, до там.
Колата е изцяло негова работа, в това число един ден и аз като си взема, също ще е негова работа, точно както готвенето като концепция е изцяло моя работа. Колкото аз мога да забърша дамаската на седалките с кърпичка, толкова му е и на него асистенцията да наръси подправки.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #53 -: Февруари 11, 2013, 22:10:30 »

Повечето мъже от семейните двойки, които познавам, вършат ужасно много неща вкъщи. Готвят, перат, чистят и други, но жените са винаги недоволни. Много месо слагал като готви, като пере не отделял белите чорапи от белите гащи и тя затова имала гъбички, не сгъвал хубаво дрехите, използвал всички чинии вкъщи и после не включил миялната. Изобщо си мисля, че жените не се чувстваме комфортно, ако няма поне малко драма.

Вкъщи едно време беше аптека, сега са малко по-разхвърляни и се чисти дооооста по-рядко, отдавам го на годините, голямата и сложна за чистене къща също помага. И двамата са подредени маниаци, баща ми в пъти повече. Хващало ме е срам да си хвърля мръсните дрехи на топка в коша за пране, като гледам неговите сгънати като за в гардероба. А като си чуя пълното име да се крещи със сила, знам, че обувките ми "запушват" входа или съм оставила чинийка за кафе в мивката, без да я измия. Ама на сестра ми й беше по-зле, защото тя официално е най-разхвърляната вкъщи, сигурно много кошмари е преживяла, много се оправи като заживя сама.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #54 -: Февруари 11, 2013, 22:12:44 »

като пере не отделял белите чорапи от белите гащи и тя затова имала гъбички

Dafuq? Blink
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #55 -: Февруари 11, 2013, 22:14:49 »

Ми от мизериите по чорапите, така си е решила, защо се чудиш? Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 22:17:27 от Fata morgana » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #56 -: Февруари 11, 2013, 22:15:13 »

Ми това не е ли абсурдно твърдение??? Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #57 -: Февруари 11, 2013, 22:16:39 »

Аз и друг път съм го чувала, ма не знам доколко има резон в него  Rolling Eyes От една страна що пък не, ама от друга... чак пък толкова  Rolling Eyes
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #58 -: Февруари 11, 2013, 22:18:41 »

Съмнява ме, все пак перем на високи градуси, а топлото убива гадостите, но и аз предпочитам да ги отделям.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Февруари 11, 2013, 22:41:27 »

Ако има гъбички сигурно бих ги отделяла, ама просто ей така, ми се струва странно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #60 -: Февруари 12, 2013, 09:10:37 »

Абе вие на колко градуса перете? И аз съм чувала от еднна позната, че за да убие бактериите, пере всичко на 90 градуса...Но така половината дрехи ще си отидат. Аз пера между 40 и 60 и си мисля, че е нормално. Ако имам инфекция инцидентно, ще пусна всичко на 90, сигурно и за бебе също, ама иначе 60 ми е напълно достатъчно, а при дънки и пуловери- 40...Обаче открих, че като бързам и пускам краткия режим (час и нещо), по дрехите остава малко прах..та ще трябва май винаги на 2+ часа да ги пускам  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #61 -: Февруари 12, 2013, 09:19:08 »

Аз пера цветно на 30, бяло на 40, хавлии на 60 (ама не винаги, че имам една цветна хавлия, която ме съмнява малко). Не съм побъркана на тема дезинфекция в никакъв случай.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #62 -: Февруари 12, 2013, 11:19:30 »

Всичко пера на 60, дрехите миришат много повече на чисто така, на по-ниски температури не става.

От цялата тема стигнах до заключението, че с мъжа ми сме големи късметлии по отношение на съжителството. Той никога, ама никога не ми е правил забележки, че не е изчистено, подредено, сготвено или нещо такова. Аз си се чувствам като домакинята на къщата и ми харесва, а той ме кара да се чувствам като добра домакиня, въпреки че не съм. Поела съм почти изцяло тези задължения, дори и сега като работя и с дете в къщи (макар че понякога си давам сметка, че хем работим и гледаме детето наравно, хем той докато си почива, аз чистя и готвя, но не се чувствам прецакана). Понякога подхвърлям, че днес не съм в настроение за домакинска работа или че няма да готвя и той веднага се хваща да изчисти и купува нещо бързо за хапване. Аз пък от своя страна не се дразня от битовизми и не му мърморя изобщо. А имам много яки мании по отношение на подреждане, чистене, безумни ритуали, съчетаване на цветове, форми, изтискване на пастата, за простирането изобщо няма да говоря.. и т.н., но си знам, че си е мой проблем това, не смятам, че всички са длъжни да се съобразяват и не правя забележки. Ако видя, че нещо е оставил не на мястото му или нещо подобно, просто го оправям. Много сме лесни за съжителстване просто.

Единствената война, която водим в къщи, е за неговото спане и събуждане. Аз не мога да се успивам и излежавам, а това, че той може да легне и да спи 14-16 часа, направо ме побърква. Чакам го половин ден да стане и ми е изнервящо, после трябва доста да се постаря, за да го посрещна с усмивка като се събуди. Събуждането е още по-зле, той е много тежък случай, а аз пък имам нещо като фобия да будя хора, ужасно много мразя. Какви ли не методи прилагам, включително и по телефона му звъня, той се буди, пак заспива, ръмжи, абе направо ужас. Ей сега излизам сутринта и го будя да гледа детето, връщам се - той през цялото време е спал, а дребният е обърнал къщата с краката нагоре. И това е редовно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Февруари 12, 2013, 11:37:58 »

Лори, същата работа със спането!

Макар че ако му оставя да гледа детето, а той през това време спи...просто...ще се чуе чак във Варна сигурно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #64 -: Февруари 12, 2013, 11:40:16 »

хаха, вие пък, намерили за какво да се ядосвате...мъж ми е много щастлив сигурно, че има няколко часа без мен сутрин  Lol Той си става към 7, аз към 10 (през почивни дни) и плюсът е, че понякога има готова закуска и кучето е разходено  Cheesygrin Друг път си се мотае и ги правим тия неща заедно, пак обичам.

Инак и ние сме като Лор, спокойно си живеем и не ми хрумва да вдигам скандали,но единствен дразнител не е спането,а  ТВ-то, ама като се замисля от седмици не ме е дразнило, просто си го повтарям, да кажа и аз нещо  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Февруари 12, 2013, 11:44:36 »

Аз ставам към 10-11 през уикенда, той може да спи до 4 ако не го събудя. После аз си лягам в 12, а той в 2-3 през нощта, реално почти не се засичаме през деня Cheesygrin Мен това много ме дразни, гледам да го будя към 13 часа, защото иначе си проспива целия ден и с нищо не може да ми помогне ако стане в 4. Много съм зла, знам.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #66 -: Февруари 12, 2013, 11:47:37 »

Аз ставам към 10-11 през уикенда, той може да спи до 4 ако не го събудя. После аз си лягам в 12, а той в 2-3 през нощта, реално почти не се засичаме през деня Cheesygrin Мен това много ме дразни, гледам да го будя към 13 часа, защото иначе си проспива целия ден и с нищо не може да ми помогне ако стане в 4. Много съм зла, знам.

А, не си зла, мен ме убиват хора, които спят чак толкова до късно...аз си спя по 10-11 часа без проблем, но не мога да стана след 12, дори на Нова година. Най-късно в 11 съм вече станала. До 4 да чакаш някого е верно изнервящо, то се е стъмнило вече  Lol

ама пък имате реалния шанс да будите мъжете по мечтания от тях начин ;) При мен това е абсурд, за 7 години има сигурно 3 дена, в които съм се събудила преди него...:(
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #67 -: Февруари 12, 2013, 12:00:52 »

Много ми е мило уикенда като измъкне произведението в другата стая да си играят, за да мога да си отспя. Разкошно е да станеш наспал се + да има направено кафе. После се реванширам с някоя по-така манджа или с нещо сладко. И всички са крайно щастливи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Февруари 12, 2013, 12:04:53 »

Да бе, Корни, най-много да ми шибне един. Буденето е процес, който отнема поне 2ч търкаляне в леглото, мрънкане и сумтене и по 20 напомняния, айде ставай, че нещо си трябва да помогнеш примерно. Абе как ме търпи тоя човек не знам Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Февруари 12, 2013, 13:19:46 »

Да бе, Корни, най-много да ми шибне един. Буденето е процес, който отнема поне 2ч търкаляне в леглото, мрънкане и сумтене и по 20 напомняния, айде ставай, че нещо си трябва да помогнеш примерно. Абе как ме търпи тоя човек не знам Cheesygrin

Аз обратното щях да кажа, как имаш нерви за 2 часа будене и увещаване следобед, не виждам твойта грешка къде е тук  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Февруари 12, 2013, 14:06:33 »

Ми вместо да го оставя да си спи човека...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #71 -: Февруари 12, 2013, 15:00:49 »

Ох и моя тиквеник не можеше да става и не само в почивни дни,ами и за работа. Мега изнервящо,три аларми само за прелюдия в 5 сутринта,а аз ще става нали нормално към 8 ,ръгай-блъскай,все едно голямо дете. Да ми се чуди човек ,не знам как съм живяла всекидневно с малки дразнения, абе тая тема адски ме подкокоросва и вече 2 дена го сънувам и се събуждам ядосана.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Февруари 12, 2013, 15:13:32 »

Да, точно така, и всяка сутрин: уф, ми аз пак отидох в 10.30 на работа...като децата, не може да се накара да си вдигне гъза навреме от леглото.

Е, ама Але, това, че мен ме нервира това, защото не го смятам за правилно, не значи, че трябва всичко да става, както аз смятам за добре. Такъв си е.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #73 -: Февруари 12, 2013, 15:21:08 »

това, че мен ме нервира това, защото не го смятам за правилно, не значи, че трябва всичко да става, както аз смятам за добре.

Хаа, тоя цитат ще ти го вадя при всеки удобен случай  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Февруари 12, 2013, 15:23:07 »

Еми опитвам се да се озаптявам за някои неща. Но за други съм непреклонна Cheesygrin
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #75 -: Февруари 12, 2013, 15:32:58 »

Ми не е да става каквото искаш ,но примерно в моя случай пак го възприемам като неуважение. Защото аз съм била на работа около 4 часа след него,но вече съм будна,активна и се опитвам да събудя неговия гъз,а после съм била наказвана със съскане. Не стига,че си правех труда,че пульото се води мъж,а не може да си направи сметка кога да стане. А беше и някъв началник,демек с негова секюрити карта се пускаше целия компютърен свят- неуважение и към останалите,дето чакат. Абе живяла съм и с други хора,но специално някои навици просто се набиват и човъркат,не знам какво е правилното ,очевидно е,че не го уцелих.

Ох,все повече си се ядосвам,ама просто няма как , закучи ми се пак развода и съм угнетена как си аках на главата навремето от пусти емоции.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #76 -: Февруари 12, 2013, 15:40:41 »

Еми моят също е началник и си преценява кога да си иде, никой не го чака, върши си работата, и мен ме дразни и го смятам за несериозно, ама той си преценява.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #77 -: Февруари 12, 2013, 15:51:17 »

Друго се сетих,като ядем нещо и да видя някой мъж да си ползва дънкитО за салфетка. А пък да има. Тфръх.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #78 -: Февруари 12, 2013, 15:54:09 »

Не мислех да пиша в темата , защото аз по принцип съм от хората ,които ужасно много неща ги дразнят, и е безпредметно само да си изброявам до безкрай. Cheesygrin

Оообаче! Това със спането ме изкарва от кожата директно, и ми идва да си изгриза гръкляна понякога! КАк може голям човек да не може да си наложи на задника да спазва някакъв ритъм не знам. Другото , което ме води до лудост и пяна на устата е склонността към системно закъснение. За него няма час, няма уговорка, ако ще и с президента- все тая.Винаги закъснява, това му е като някакво житейско верую, което не може да престъпи при никакви обстоятелства. Понякога ми е минавало през акъла, дали той си мисли, че ако отиде навреме, нещо във вселената ще се прекърши и ще умре в адски мъки... на всичкото отгоре ми се подиграва , че се старая да ходя на работа в точен час.:х
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #79 -: Февруари 12, 2013, 15:58:37 »

Друго се сетих,като ядем нещо и да видя някой мъж да си ползва дънкитО за салфетка. А пък да има. Тфръх.

Еееее...ужасссс...или пердето, за да го забърше след секс Lol Lol Lol

Хахха, Мини, същото нещо, вечно закъсняваме заради него, щото все "ей сега идва и ей сега почва да се оправя" и аз гримирана и облечена го чакам да се накани да спре да гледа телевизия. Разбира се, никога не било фатално, кво толкова. Е, много ясно, че не е фатално, ама нужно ли е? Ооох, и мен ме хванаха лудите.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #80 -: Февруари 12, 2013, 16:14:29 »

И двамата имаме много дразнещи навици един за друг, но пък, ако някой ме пита, ще кажа, че живеем в чудесна хармония, просто всеки ден си напомняме, подиграваме, дразним за нещата, които ни дразнят, ама не ни пречат и то не като примирение, ами не знам, просто не ме изкарват извън нерви. Ние също сме с различни режими. Него например много го влудява уикенда като почна всички да ми е под график, защото и аз не обичам да се спи до късно, да не се прави нищо и като си направя план и не се изпълни и почвам да ставам много нервна и да давам зор. Той ми казва, че нарочно си поставям неизпълними планове във времето, за да нервнича и да му намилам Cheesygrin
Той пък съответно е твърден муден за моето разбиране за движение във времето и пространството. Веднъж ме изпрати до работа, а аз си имам точен маршрут, тръгвам под час и знам за колко време трябва да стигна и с какво точно темпро трябва да вървя. Съответно той ходи бааавноо и спокойно и трябваше да го дърпам през цялото време, за да мога да стигна навреме Smile
Пак поради тази причина аз съм много припряна, обичам да върша всичко бързо, като според него - некачествено Cheesygrin Той пипва всичко до най-малкия детайл, но е мноого бавно, а аз понякога имам нужда нещо просто да се свърши, няма нужда да е перфектно. И като трябва да му свърша нещо, ме пита - хубаво ли го свърши или все едно ти си го свършила Smile Любимото му е да ми обяснява да припадък как се подрежда миялната и да ми се кара всеки път след мен как не съм я подреила, както трябва, а аз просто нямам време като него да си дръпна столчето и да подреждам вилиците в кошницата като за изложба Lol.
Иначе за него не се сещам нещо супер фрапиращо, може би освен това, че като го подстригвам, супер внимателно си обира всички косми от пода в банята, върху тоалетната и ваната, но когато се бърсне, на сутринта намирам цяла мивка в косми, те явно са невидими Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #81 -: Февруари 12, 2013, 16:22:02 »

Брей, дори не съм се замисляла, че човек като се бръсне, падат косми  Lol

Или моят си ги чисти внимателно,или съм много късогледа  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #82 -: Февруари 12, 2013, 17:20:43 »

Еми то, ако се бръснеш с пяна, си е чиста работа, но той се постригва с машинката и хвърчи навсякъде.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #83 -: Февруари 12, 2013, 17:41:17 »

Ако искате да живеете с Монк заповядайте у нас. Значи взема се заплата и всяка банкнота се чисти с мокра кърпичка. Всичко що се купува се бърше и така се прибира. Сега на работа се развалил бойлера и наша гордост не може да се изкъпе. Мъка. Прибира се и с мокра кърпичка се пипат бравите, ключовете се мият. Отива директно в банята и там където е стъпвал се мие. Няма добър вечер няма нищо докато не се почувства чист. Иначе няма равен в пускането на чорапи на топка в коша и зарязването на дрехи навсякъде. И като чуя само "ей сега" косъма ми застава във вертикално положение. Много се ядосвах в началото като ми казваше, че не съм можела да чистя както трябва. Като е тъй сега само на него отдавам тази чест. Нищо, че това пак води до "Аз правя всичко "  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #84 -: Февруари 12, 2013, 19:17:37 »

Гоул, мисля, че след това, никой няма да посмее вече нищо да напише Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #85 -: Февруари 12, 2013, 19:58:29 »

Другото , което ме води до лудост и пяна на устата е склонността към системно закъснение. За него няма час, няма уговорка, ако ще и с президента- все тая.Винаги закъснява, това му е като някакво житейско верую, което не може да престъпи при никакви обстоятелства. Понякога ми е минавало през акъла, дали той си мисли, че ако отиде навреме, нещо във вселената ще се прекърши и ще умре в адски мъки...
Току що описа моя мъж. Значи с това закъсняване почти всяка сутрин сме на скандал. Еми, не увира тая глава и това си е. Отгоре на всичко не говорим за закъснения от по 5-10 минути. Моят под половин час не се води закъснял даже  Rolling Eyes Друг мега досаден навик му е прецизността за сметка на мудност естествено. Пример - като паркира колата два-три пъти включва и изключва първа скорост, за да е сигурен, че е влязла перфектно. След това като се заключи колата с алармата, се проверява ВСЯКА врата по отделно дали се е заключила, накрая се оглежда лампичката на алармата дали светка правилно и след целия тоя ритуал, отнемащ около 10 минути минимум, можем да тръгнем. Същото нещо се пренася и при чистенето вкъщи. Върви след мен и оглежда какво да допочисти. Хубавото е, че не мрънка, когато чистенето става веднъж седмично (е, как да е иначе като с него чистенето отнема 4-5 часа), че иначе щях да се гръмна.
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #86 -: Февруари 12, 2013, 20:28:37 »

Гоул, мисля, че след това, никой няма да посмее вече нищо да напише Cheesygrin
То и още има, ама нали си е моето говедо си го обичам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #87 -: Февруари 12, 2013, 20:29:08 »

Това с банкнотите ме остави безмълвна Lol
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #88 -: Февруари 12, 2013, 20:36:26 »

Тогава само си представи какво става с колата  Lol
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #89 -: Февруари 12, 2013, 22:29:47 »

То и още има, ама нали си е моето говедо си го обичам.
........ясно,просто и точно!Яко не обичаш някого,грам въобще няма да търпиш и всичко ще те дразни...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #90 -: Февруари 13, 2013, 09:11:29 »

Абе любов, любов, ама ако има наистина огромни дразнители, рано или късно човек изпушва според мен...

Това с банкнотите и мен ме уби, ами ако му дават заплатата на десетачки, цял ден отива сигурно за чистенето им  Lol

Мен от време на време ме тряска нещо подобно и си минавам клавиатурата, мишката, телефоните и портмонето със спорт. Ама досега май 2 пъти съм се сещала   Razz трябва да си го направя навик, месечно примерно...

В момента имам мания към обеци- никой не може да ме убеди да сложа току що купени и непочистени обеци в ушите си. Всичко се минава с гореща вода или спирт поне първия път. Ама имам оправдание, че дупките ми са още прясни, нямат година  Lol

Ааа, сетих се един дразнител от снощи. Имахме гости (близки, но все пак) и си пием виното кротко на дивана. Моят хубостник се събул бос и си качил краката върху стъклената маса и си шава с пръсти като Пипи, а на хората чашите там...Обачее голяма гордост (чети, мило) въздържах се и не направих забележка, да не изляза като лошата леля, която само дудне на горкия подчинен мъж. Прецених, че другите са мъже и само при мен се обръща нещо при тази гледка  Lol та нямаше смисъл да се обаждам.
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 09:21:31 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Февруари 13, 2013, 09:33:49 »

Леле, Корни, и аз ползвам спОрта за дезинфекция редовно Lol

Тва с краката е ужас Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #92 -: Декември 22, 2014, 21:21:50 »

Реших да пиша в тази тема за разнообразие, макар че е по-скоро за "споделете".

Много си обичам мъжа и добрия му характер, то е основното, по което си паднах, но понякога направо ме убива. Постоянно разни хора искат услуги от него. За близки хора айде, нормално, даже ми е приятно като го викат за неща, които само той може  Razz Обаче да го използват колеги за щяло и не щяло ми се струва прекалено...Примери: ако на някой му се развали колата- познайте кой ще отиде да го дръпне; ако има да се носи нещо тежко като пералня- пак познайте кой помага; върхът-  да дадеш колата си (ако не я караш в момента) на колега за няколко седмици/месеца, докато си купи своя?!

Иначе поводът да пиша е, че днес един колега го вика да сглобяват някакъв шкаф. И той понеже иска и на мен да помогне с бебето отива ей сега, ще се върне сигурно пак посред нощ. Не ми се вижда нормално след работен ден и мрънкащо бебе да ходиш да помагаш нощем на колеги... да не споменавам, че им се пада шеф на въпросните в примерите горе, да не си помислите, че има и най-малка "изгода" да им помага (друго щеше да е, ако го прави за шефа си примерно).

Аз съм на настроения де, обикновено го стимулирам, друг път му се карам да се стяга и да си пази времето и спокойствието...Като цяло съм много горда, че си имам такъв човек до себе си  Wub, честно не се сещам за друг като него, когото да познавам. Надявам се синът ни да наследи повече черти от неговия характер, отколкото от моя...

Баси, не мога да се оплача и един път от мъжа си, пак на любов ме изби, сигурно още ме лъжат някакви хормони  Lol  Ама се подразних първоначално, толкова ни е малко времето заедно и съвсем изчезва така  Sad
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #93 -: Декември 22, 2014, 21:31:49 »

Ех, Корни, какво да ги направим  Cheesygrin И аз си имам един такъв добряк вкъщи, не можеш и да му се разсърдиш значи  Razz Като цяло и аз хем гледам смръщено като го викат за разни работи, хем пък му се радвам колко искрено добър човек е и как на всеки иска да помогне. То и аз не съм много по-различна, но аз мога и да си помрънкам, докато той никога.  Lol Иначе това да си дадял колата за няколко седмици/месеца ме разби.  Razz Тия хора не осъзнават ли, че тоя човек има семейство, дете... чак аз вдигнах кръвно, то едно е да си добър и услужлив, ама друго е да те взимат за балама и много беснея като видя, че мен или мъж ми ни взимат за такива.  Razz И тогава хич не обичам да помагам.  Razz
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: