star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Референдум
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Референдум  (Прочетена 33138 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #250 -: Май 10, 2013, 12:00:53 »

Успя ли наистина да скочи? Аз не видях. А тия предизборните плюеници винаги ги е имало. Чак ми е парадоксално какво пищят с подслушването, каво винаги го е имало и е прийом на ДС, не са го избислили герберастите.
Активен

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #251 -: Май 10, 2013, 12:11:47 »

Бе Гале, то за подслушването пищят само медиите, колкото да отвлекат вниманието от истинските проблеми.
'Щото нормалния българин е гладен, беден и обезверен, и му дреме на шишарката слушат ли го, не го ли. Така де, мен ако ме подслушват какво точно ще чуят ? Кога съм се напил ? С кого ? Какво съм обядвал ? Че смятам Бойко за малоумен педерас ? Дори не трябва да ме подслушват за тези неща, аз сам си ги казвам Smile
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #252 -: Май 10, 2013, 12:14:18 »

Аз мисля, че успя. Силно впечатлена бях от варненци, в София също беше доста масово. Поне по думите на приятели, които доста активно участваха в началото. До момента на намесването на всякакви граждански организации, опитващи се да си придадат важност и заслуги!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #253 -: Май 10, 2013, 12:18:39 »

Успя ли наистина да скочи? Аз не видях.

И аз това щях да попитам. Особено ме порази думичката "единно".
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #254 -: Май 10, 2013, 12:24:32 »

Аз не мисля, че нормалният българин е гладен, бос, озлобен и нещастен. Или не познавам нормални хора, но около мен такива "нормални" няма. Има много, на които им е трудно, защото работят волски, а условията са сложни, но работят и си свързват двата края и определено не са нещастни, просто не им е лесно. Но повечето, които се наместват в графата "гладни, боси, озболени и нещастни" са една форма на пушещи алкохолици, а никой не може да ме убеди, че човек, който разполага с 10 лв дневно (да си вземе цигари и три бири) е беден, гол и децата му гладуват, още по-малко, че които и да е управляващи са виновни и отговорни, че той/тя е на това дередже.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #255 -: Май 10, 2013, 12:25:24 »

Аз ще се изолирам за момент от личните си и професионални ангажименти и ще кажа, че според мен трябва да се гласува за това да не останем без правителство. Почти не виждам как ще стане да ни се размине парламентарната криза, но ми се струва, че тя ще разкаже вече напълно игручката на всички - бизнес, работещи И администрация този път...
Та, това означава - или за голямата партия, която си мислим, че ще спечели - или за някоя супер малка без реален шанс да влезе в парламента, ако толкова искаме да ни е чиста съвестта. Това последното е защото нейните гласове ще се преразпределят и според настоящата система ще отидат в най-големите.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #256 -: Май 10, 2013, 12:32:25 »

Ами Гале, и аз не познавам такива, но това не значи, че няма.
Щото, да си призная - с склададжии и камериерки не общувам. Нито с работници на поточна линия, хамали, автомонтьори и общи работници. Ама ги има, и са доста повече от ИТ-тата, ПР-ите,HR-ите и прочие, и прочие.
И ми се струва, че това щастието им да се измерва с това колко бири са изпили или цигари - изпушили не е ....готино. Човек сам си решава, а не може да отречеш, че заплащането у нас е ниско, а цените - не ( може и да можеш де, ама дай да не спорим в такъв хубав ден ).

Както и да е, идеята ми не беше да навлизаме в социални дебати, а да си изкажа мнението защо медиите ни се втеляват на тема срс-та и компромати. За да не покажат по-лошите неща предизборно.
Така или иначе, предизборните лайна не ме впечатляват. Това което ме дразни е, че СЛЕД изборите, вместо да се предприеме нещо срещу тези за които е доказано, че са престъпници, не се прави нищо. В целия свят това да накажеш "лошите" се нарича справедливост, само у нас - "реваншизъм" и е нещо лошо.
Тъй щото и червени, и сини, и лилави на жълти петна са еднакво омазани с говна.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #257 -: Май 10, 2013, 12:35:30 »

Мисля да гласувам и се надявам да вземе тази държава да си има някакви управляващии да вземе да поработят, щото от както се разсмърдя предишното правителство нищо не върви- ни бизнес, ни проекти, ни работа и ще го загазим. Проблемът ми е, че наистина не зная за кой да гласувам. Сметката ми за ток е 4 лв този месец, това предизборна агитация ли е?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #258 -: Май 10, 2013, 12:36:19 »

Напълно се съгласявам с това за справедливостта и реваншизма. А що се отнася до професиите, които изброи (-ьорки и пр.), и с такива комуникирам и да ти кажа, за тях например в един малък до средноголям град има много повече работа, отколкото за т. нар. "квалифициран труд", който в общи линии може да се котира само в община, ако има такава, на заплата до 500 лв (държавен таван) за специалист. Една сервитьорка в оборотно заведение ги изкарва като бакшиш тия пари за месеца.

Допълвам: примерът за бирата и цигарите ми беше, за да каже, че дори когато парите са малко, пак е въпрос на приоритети как ще се разпределят.
« Последна редакция: Май 10, 2013, 12:38:08 от Galina_Dim » Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #259 -: Май 10, 2013, 12:38:46 »

Не разбирам как точно в малък град, където половината население не работи, 'щото няма какво, ьорката си изкарва 500 лв бакшиши, но да не издребняваме - ти си имаш свое виждане за нещата, аз - мое Smile
A това за цигарите и бирата - избора е дали да мизерстваш, но да си угаждаш малко, или да оцеляваш "достойно", лишавайки се от всеки кеф. Пак е далеч от общочовешкото ми разбиране за нормален живот.

*Не те нападам, и допускам че може и да си права - аз носа си извън София не съм го подавал много отдавна и това ограничава гледната ми точка Smile
« Последна редакция: Май 10, 2013, 12:54:43 от Garfield » Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #260 -: Май 10, 2013, 12:53:56 »

За бакшиша съм склонна да се съглася, все пак Козлодуй не е представителен в това отношение. За цигарите и бирата съм непреклонна абсолютно. С 10 лв на ден "угаждане" е най-лесно да се плюе по управниците, че нямаш пари да си платиш тока. Това са 300 лв месечно угаждане, егати, защото те тия, за които говоря, са всеки ден в кръчмата и все са отчаяни и недоволни, че работа няма и не плащат достатъчно.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #261 -: Май 10, 2013, 13:05:22 »

Недоволни и мрънкащи винаги ще има, на тикава не може да им се угоди. Защото аз пък ставам свидетел и на такива, които от години са безработни, бръкнали са си в гъза за извинение и смятат, че държавата им е длъжна. Покрай тия проекти се нагледах на какво ли не, реват, че от години са без работа, че дори и обезшетение не взимат, а социалните помощи малки. При нас получават ежедневно стипендии и после се реализират за 3 месеца, е вярно 3 месеца са малко, но кой ти ги дава. Инак смърдят на цигари и алкохол. И пак им било малко, и пак стават панаири и грозни сцени, пълна маргинализация! Почвам да си мисля, че ходят и крадат и живеят по-добре и от мен  Razz
И на Ди притесненията са основателни. А мен силно ме вълнува особено темата с европейските средства и проекти, които по времето на БСП потъваха. Сега поне капи нещо  Unsure

Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #262 -: Май 10, 2013, 13:07:17 »

Добре де, те ако висят по цял ден в кръчмата, ето откъде е и големия бакшиш на ьорките ( харесва ми тази дума ), но бих останал изненадан ако всичките там....40% ? безработни и не знам колко още взимащи под средна заплата, висят постоянно по кръчмите.
Иначе да, за визираните от теб, е ясно, че сами са си виновни.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #263 -: Май 10, 2013, 13:13:07 »

Това ми е тезата, разбрал си ме... Не са всичките 40%, разбира се, но 30% като нищо да се вържат. Мисълта ми беше, че далеч не е такава трагедия в страната, каквато се опитват да изкарват масово. Средностатистическият българин е недоволен, определено, но не е потънал в мизерия, за 10 лв дневно можеш да си нахраниш семейството, не с вратни пържоли ежедневно, но една тенджера леща като продукти е 3 лв. 10 лв. от друга страна са килограм месо. Просто границата е тънка, но посмъртно не вярвам в повсеместно разпространения недоимък.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #264 -: Май 10, 2013, 13:14:33 »

Факт е, че висят, нямат пари ,а висят по кафета и уплътняват много свободното време. Има трайно безработни хора, които реално никога не биха желали да работят, те се водят много закъсали, но реално сами не искат да работят, чакат пари да паднат от небето и най-странното е, че явно падат, защото все нещо ядат. Познавам семейства, които всички членове разчитат на пенсията на баба и дядо.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #265 -: Май 10, 2013, 13:16:31 »

Гале, пак говорим за различни неща - ти за физическо оцеляване, аз за нормален живот. Който не включва СПА центрове и модни заведения, държа да отбележа. Anyway, може пък все още да съм прекалено голям идеалист, а вие да сте гласа на разума. Млъквам Smile Lips
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #266 -: Май 10, 2013, 13:20:19 »

филд...Гар...ьорки...Манджа Smile

Бакшиши и добри пари за 'ьорките винаги ще има, защото българинът пари за маса/манджа ще намери, ако ще стотинката на две да сцепи. Това е. Децата му гладни вкъщи, а той си пие биричката в локала...Типично.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #267 -: Май 10, 2013, 13:25:13 »

Малко почва да ми писва от т.нар средна класа и нейния вечен хленч, както и крайно-неправилното им гласуване, също това как съдят нямали щастието да получат по-свестно възпитание и образование хора.
Активен
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #268 -: Май 10, 2013, 13:55:35 »

Не знам за бакшишите на сервитьорките, но по малките градчета, като оставя повече по навик, на околнита им се струва странно... Така че много зависи къде точно работят.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #269 -: Май 10, 2013, 13:56:38 »

Много ми е интересно да чета дискусията, макар че не ми се говори за политика, много ми е писнало. В общи лнии подкрепям Гал за повечето неща. Аз много излизам от София, но това не значи, че съм напълно наясно как живеят хората и затова не мога да се изказвам. Постоянно се повтаря, че София не е България, не че тук 100% от хората тънат в разкош, но е истина, разликата в стандарта е голяма и като че ли стана още по-голяма с последното правителство. И сега въпросът е това устройва ли ни и да гласуваме само от собстветната си камбанария на живеещи в Сф, или да търсим справедливост и малко по-голямо равенство...За съжаление тъй като не знам как да реша втория въпрос и няма реална алтернатива, сигурно ще избера камбанарията.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #270 -: Май 10, 2013, 14:20:16 »

ще скачаш от нея ли?
Викни ни да гледаме, и купи пуканки
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #271 -: Май 10, 2013, 14:51:34 »

Ех Наки, не си дозрял още явно да прозрееш моите сложни метафори  Razz Аз очаквах по-сериозно включване от теб, ти много меко го даваш напоследък, станала съм ти безинтересна явно, срамота.  Sad
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #272 -: Май 10, 2013, 15:12:12 »

значи - без пуканки :(.Само скок
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #273 -: Май 10, 2013, 20:07:34 »

Сметката ми за ток е 4 лв този месец, това предизборна агитация ли е?
Shocked Ако това е агитация аз няма да гласувам за твоите, имам ток 139 лв.
Като слушам сутрешния блок преди работа и все по-противни ми стават тези агитационни клипове, хвърляне на камъни, плюене един друг. Аз ще гласувам, както винаги, дори да не е най-правилно спрямо всеобщото благо мнението ми, смятам да не оставям на маса купени неуки гласове да правят избор вместо мен.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #274 -: Май 10, 2013, 23:04:07 »

Аз ви бия и двете с вода за 160лв!!! Ама се оказа грешка де.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: