star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Темата на lady_dy, за да се почувства специална
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Темата на lady_dy, за да се почувства специална  (Прочетена 50063 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #100 -: Януари 11, 2013, 04:12:10 »

Корни, извинявай, ама леко се нервирам вече по въпроса с вметнатата част и как не съм я различавала-всъщност май стана ясно, че доста добре я различих, за да се светна, че това НЕ е вметната част. Въпросната лейди хем стана ясно, че явно хабер си няма, след като твърдеше, че е такава, хем пише "във всички случаЙ", и има наглостта да нарича мен неграмотна, при положение, че не може едно множествено число да образува като хората. А нещата отиват натам да ме оправдавате за колебанието ми и едва ли не проявата ми на неграмотност, а аз лично смятам, че излязох свръхграмотна като за нефилолог. Или нещо на мен ми убягна?
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #101 -: Януари 11, 2013, 09:36:31 »

Корни, извинявай, ама леко се нервирам вече по въпроса с вметнатата част и как не съм я различавала-всъщност май стана ясно, че доста добре я различих, за да се светна, че това НЕ е вметната част. Въпросната лейди хем стана ясно, че явно хабер си няма, след като твърдеше, че е такава, хем пише "във всички случаЙ", и има наглостта да нарича мен неграмотна, при положение, че не може едно множествено число да образува като хората. А нещата отиват натам да ме оправдавате за колебанието ми и едва ли не проявата ми на неграмотност, а аз лично смятам, че излязох свръхграмотна като за нефилолог. Или нещо на мен ми убягна?

Lol Lol Lol Да, да, продължавай да ми се караш за това, че те защитих  Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #102 -: Януари 11, 2013, 09:54:48 »

Принципно мерси за добрите намерения, ама ако ще съдържа неща тип " какво като не разпознава вметната част", better not...
Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #103 -: Януари 11, 2013, 09:55:55 »

Апффф...  Lol
След малко колегите ще ме изритат от офиса, усещам...
То бива смях, ама понякога не се сдържам, де...  Lol
И след малко се сещам, че не трябва да се смея, а да те съжалявам.  Rolling Eyes
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #104 -: Януари 11, 2013, 10:03:29 »

Ако я съжаляваш без да се включваш писмено, сама ти няма да си обект на присмех и съжаление.
Много се преекспонира темата...
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #105 -: Януари 11, 2013, 10:16:15 »

Ами тя много отдавна не съдържа нищо конструктивно, просто някой шокира всички с неадекватността си и хората се опитват да реагират някак..
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #106 -: Януари 11, 2013, 10:18:33 »

Какво остроумие лъха от мнението ти.....    Blink
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #107 -: Януари 11, 2013, 10:19:18 »

Принципно мерси за добрите намерения, ама ако ще съдържа неща тип " какво като не разпознава вметната част", better not...

Да, да, знам, че трябва да избягвам всяко споменаване на твоята важна личност, независимо с какви намерения, винаги следва  "ах, как се изнервих, леле, колко сте зле". И да, от жизнена важност за компетенцията ти като лекар (и за дискусията като цяло) беше дали различаваш вметната част, или просто не си сигурна за една запетая. Определено имаше нужда да се защитиш и да започнем отново да говорим за конкретния глупав случай, а не принципно.

Сега ако призная, че изобщо не знам теорията и правилата на българския език и кое как се нарича, но въпреки това се имам за  грамотен човек и по усет пиша правилно 99% от думите и запетаите, не знам какво ще стане, сигурно ще ме отхвърлите от форума.

Започвам частично да разбирам Лейди ди (изяжте ме сега), или поне намеренията/мислите й, изразяването вече не го разбирам.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:22:06 от Korneliq » Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #108 -: Януари 11, 2013, 10:20:07 »

Оле, това и днес ли продължава   Surprised
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #109 -: Януари 11, 2013, 10:26:19 »

Ами, да, ще бъдеш изядена, Корни, определено.
То никой никога няма да разбере защо съм скочила.
Да хванеш човек от улицата, за да го накараш да й препрочете постовете, ще остане с впечатление, че е човек със самочувствие без покритие, ама грам покритие. И, представи си, има претенции. И се заяжда, и подскача като ужилено прасе.

Знаеш ли? Последните 2 години....влизаше се с 3.50 медицина. За какво говорим? (Около 100 правописни грешки до 3.50 се връзват)  Lol
И, да, може би не трябваше да се включвам, заяждайки се, но......като липсва културата, какво да се занимаваш с такава особа.

Нека продължава да си живее заблудения живот и да се спасява както знае.
Отдавна личи колко нагло същество е, има ли смисъл повече за коментиране. Мисля, че НЕ.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:28:07 от lady_dy » Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7089

« Отговор #110 -: Януари 11, 2013, 10:41:27 »

къде се е влизало с 3.50 медицина ??
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #111 -: Януари 11, 2013, 10:43:08 »

Плевен и Варна.
Дете на приятелско семейство беше прието с 3.25. МЕДИЦИНА! (в Плевен)
И 4.00 фармация в София.......(друг пример от тази година)

После що измираме, е***и....  Rolling Eyes
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:45:38 от lady_dy » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #112 -: Януари 11, 2013, 10:56:07 »

А преди да ги пишеш тия изключения, осъзнаваш ли, че приемният бал за Българска филология в СУ е 3.00 от години насам?
Българска филология в СУ.

А ти какво си учила, къде, с колко си влязла, как се реализираш?
Адски плоско се хвана точно за катерина, че и с изумителното заключение, че нямала покритие. И то при условие, че е един от малкото хора във форума, за представителна извадка в обещството изобщо не говоря, които реално имат много стабилно покритие за самочувствието си.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 11, 2013, 10:59:23 »

Аз лично също не съм фен на хората с огромно самочувствие, без значение дали има покритие, или не.

Най-много харесвам хора, постигнали много, но на вид скромни, никога няма да предположиш.

То е като с парите- има една категория много богати хора, които ходят с изтрити джинси и стари коли...минали са етапа, в който имат нужда от демонстрации. Много го уважавам това.

Разсъждавам си принципно иначе, да не ми скочи пак някой отнякъде, обиден.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #114 -: Януари 11, 2013, 11:02:18 »

Поради факта, че искам да остана анонимна, ще кажа, че на редовните приемни изпити имах 5.50 и 5.75 (по език).
А тенденцията с 3-ките по медицина е от тази и миналата.
Как се реализирам ли? Като е толкова важно - работя си по специалността, уча 3-ти чужд език в момента, успоредно с университета.. Още нещо?

Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #115 -: Януари 11, 2013, 11:09:01 »

Ангелче, така е, за съжаление, навсякъде се влиза с такива оценки, а и остават незапълнени бройки на този фон. Мотивацията да се трепеш 6-10 години за 400лв рязко е спаднала, новозавършилите панически емигрират, много скоро ще се окажем в тежък дефицит.

Корни, и на теб не знам какво да ти кажа, ако пишеш по усет-ОК, аз предпочитам освен да пиша правилно, тва да не се случва по усет, а мотивирано. И то не защото ми липсва усет, а защото ми е любопитно защо, езиците са ми хоби, а и това ми е вътрешната нагласа - като правя нещо, държа да знам защо го правя.
За принципните ти разсъждения-да, смятам, че за професията ми като лекар е важно да съм грамотна. И не ме кефи спорът да лежи на псевдофактът, че съм неграмотна, ама кво ми пречело тва да съм добър лекар. Още повече сама не подкрепям тази теза за липса на връзка между нещата.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:11:26 от katerina » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #116 -: Януари 11, 2013, 11:10:26 »

Не, дори не държах толкова на мен да ми отговориш, колкото да се замислиш за себе си, затова ти и дадох примера с приемния бал за българска филология, който не е тенденция от две години, а поне от 15 насам. Винаги ме е възмущавало, но е така и то не от вчера.

Корни, много ми хареса поста ти по същество, исторически факт е, че реално овластените и хора не демонстрират положение по никакъв начин (и винаги съм си съпоставяла римските кардинали с израза "сив кардинал").
На мен лично не ми пречи самочувствието на катерина, защото достатъчно съм запозната с бекграунда й, за да зная, че е обосновано. Много повече например ме дразнеше самочувствието, което ти демонстрираше допреди години, защото беше доста очевидно, че няма на какво да стъпиш.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #117 -: Януари 11, 2013, 11:13:17 »

Няма какво да се замислям. Това, което съм искала, съм го постигнала с цената на много труд и безсънни нощи, но това общо с темата няма.

Ето, че катерина донякъде сама си го написа това - заради което скочих.  Wink
Какво повече.

*Забравих да допълня, че единственият факт, поради който тя беше защитена, е че форумът я познава и...няма как на непознат човек (в случая аз) да не се скочи, с цел да я оправдаят. Но на мен не ми дреме особено.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:16:24 от lady_dy » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #118 -: Януари 11, 2013, 11:15:30 »

Нищо повече, ние всички смятаме, че хората следва да са принципно грамотни, а за специалистите това важи двойно.

Просто, както ти написах и преди два-три поста, това, че са водили диалози за дадено изречение и тя задава такъв въпрос във форума, не я прави неграмотна, а ти се изказа така, сякаш пише "нехаресвам фъстци но пък обичъм бъдемй".
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #119 -: Януари 11, 2013, 11:18:27 »

Както и да съм прозвучала, не мога да спра да твърдя, че макар и да се съмнява в това, за което попита всъщност, продължава да е нагла. Някак не ми се връзват тези неща.  Rolling Eyes

Както казва една колежка - тъпото си е тъпо, каквото и да му говориш.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #120 -: Януари 11, 2013, 11:22:18 »

Абе и на мен не ми се връзва човек, който се представя с прекрасни оценки, образование и съответна реализация, да прави неадекватни изводи и да говори (пише) като каруцар, обаче ей на - факт е, и въпреки това не ми пречи да си говорим, нали Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #121 -: Януари 11, 2013, 11:25:38 »

Ами затова съм казала, че нямам общо с това, за което се представям тук, но пък както споменах по-рано, не търпя простотиите. От това са породени заядливите ми постове.
Да, де, някой ще каже - ми тогава какво правиш тук. Но пък....хайде, изкара мен неграмотна, но пък едва ли, ако наистина беше така, щяха още да ме държат на тази позиция.  Rolling Eyes При все, че и при техническа грешка, стават олелии..И за капак - нося отговорност. (брей, замислих се)
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7797

Heart follower

« Отговор #122 -: Януари 11, 2013, 11:28:03 »

Аз пък ни в клин, ни в ръкав, пък и не с цел да се подмазвам, ама... не мисля, че са чак толкова малко хората във форума, които имат предпоставки за самочувствие. Сега, зависи какви са критериите, ако критериите са дали успешно следват/упражняват хуманна професия, тогава да, но иначе...
Лейди Ди, ама ти също допускаш от време на време грешки, не исках да влизам в спор, ама понякога ми бодат очите, съжалявам.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #123 -: Януари 11, 2013, 11:30:31 »

Съгласна съм, щом така изглежда.
По-важно за мен е, че ако бях тооооолкова отчайваща по отношение ПИСАНЕ, нямаше да успея нито един продукт да пусна като хората. Който да действа без бъгове и да се получава един crash накрая.  Razz

Все едно. Това не засяга останалите.

Останете си със здраве. Хубав ден!  Clover
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #124 -: Януари 11, 2013, 11:32:25 »

Много ти висят във въздуха мненията, в които се хвалиш колко си постигнала, пък нищо не казваш реално. Щото 90% от хората тук са работили и учили едновременно и в това няма нищо невероятно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: