star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Темата на lady_dy, за да се почувства специална
Страници: 1 2 3 ... 8 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Темата на lady_dy, за да се почувства специална  (Прочетена 30879 пъти)
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« -: Януари 09, 2013, 15:57:25 »

То перфектни хора няма. Повече от ясно е.
Но все пак прави б**и впечатлението. Пък и претенции.
Господ да пази от подобни 'лекари'...........  Unsure
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #1 -: Януари 09, 2013, 16:11:20 »

И от такива неадекватни пачи... Rolling Eyes
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2 -: Януари 09, 2013, 16:25:32 »

В твое лице.  Rolling Eyes
Милата...как защитава. Кого? Този, който ще те лекува един ден ли? Smile
Заблудена му работа.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #3 -: Януари 09, 2013, 16:26:06 »

Ох, ладъ_дъ, отново затвърди позицията ми по отношение на форумното ти присъствие...
Активен

C’est tout!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #4 -: Януари 09, 2013, 16:28:22 »

Всеки се занимава с това, за което е учил, лекарите не са филолози. 

А ти не се отваряй особено, защото си много далеч дори от средното ниво на грамотност, че и на възпитание, голям праз, че разпознаваш вметната част.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #5 -: Януари 09, 2013, 16:29:40 »

Не мисля, че разсъждаваш правилно.  Smile
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #6 -: Януари 09, 2013, 16:30:41 »

Дано да не изглеждаш така, както звучиш, тоест тъпа, проста и заядлива, защото направо не бих могла да ти измисля приложение.
Гал, тва беше едната версия, другата-обособени части, а колегата ми се бореше за подчинено изречение, ама отпадна рано в класирането  Lol
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #7 -: Януари 09, 2013, 16:35:38 »

Жалко, katerina, или там каквато си, но не се засягам лесно. Ако очакваше да ме обидиш.  Sad Пък и в живота не съм такъв човек, за какъвто ме определи, дори не знам защо още чета тук (знам, за забава), но на такива очеизвадни простотии, няма как да не обърне внимание човек.

*Не се мъчи да се обясняваш, че става смешно. В такива случай е редно да се засрамиш. Не става въпрос само, че с някакви си вметнати части не си наясно, като цяло говоря.

« Последна редакция: Януари 09, 2013, 16:56:02 от lady_dy » Активен
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #8 -: Януари 09, 2013, 16:55:25 »

В такива моменти се чувствам сякаш някой ми изнасилва личното пространство... Няма ли как да се ограничават такива хора от форума  Rolling Eyes
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 09, 2013, 16:57:54 »

Да, заключете си форумния кокошарник-цирк, за да не четат външни хора.  Wink
Впрочем аз не знам хора като Галина, Феята, Мина и Корни какво правят сред останалите....
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #10 -: Януари 09, 2013, 17:07:04 »

Могъща мъдрост струи от теб за скромните ти годинки.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

katerina
Newbie
*

« Отговор #11 -: Януари 09, 2013, 17:12:04 »

Абе Гале, сори пак- защо да е вметната част, сега прочетох за тях, но както и помнех, тва са някакви странични изрази, които не са части на изречението, не пояснявали части от него, а цялото изречение... което не мисля, че е случая с моята част...тя си пояснява сказуемото, демек е обстоятелствено пояснение...реално едно сложно съставно с еди-кво-си подчинено (така ли се казваха) също си има смисъл и без подчиненото (не че тва е случаят де, ама какви са другите доводи в полза на вметната част?). просто не мога да си намеря достатъчно илюстративен пример, дето да наподобява структурно моето изречение. Не е мое де, на колегата ми, аз другояче бих го казала  Cheesygrin
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 09, 2013, 17:14:28 »

Lol Lol
Пълна трагедия.  Blink

Добре, че си ти, Гал, да ограмотиш народа. Честно.  Rolling Eyes
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #13 -: Януари 09, 2013, 17:16:08 »

Айде да те чуя теб, патицо, ако имаш версия по въпроса.

Едит:
Не ти бях видяла един пост-за тва, че не променяла значението. Ама реално първата част с невъзможността е еквивалентна на втората с опитите за локална хемостаза, как опеделяме коя е основното изречение и коя е вметната в такъв случай? Демек, има смисъл и така:
"При невъзможност за доставяне на тромбоцитна маса и продължаващо кървене се наложи прилагане на 3 дози ... през 3 часа, при което състоянието се овладя."  , както и така :
"След опити за локална хемостаза и поставена носна тампонада се наложи прилагане на 3 дози ... през 3 часа, при което състоянието се овладя."
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 17:22:28 от katerina » Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 09, 2013, 17:19:03 »

Патицата определено няма намерение да си губи времето, за да обяснява на недорасли патици..  Smile
Това със сигурност не означава, че не знам, но каква съм аз да давам уроци.  Smile
Иди си доучи, момиче, крайно смешна си ми вече.
Активен
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #15 -: Януари 09, 2013, 17:30:43 »

Лейди, шат ап, моля.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Януари 09, 2013, 17:38:01 »

Е, Краси, стига де, остави я да си каже, каквото си е намислила, ще й секнеш хатъра Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 09, 2013, 17:48:21 »

Друго си е да си оплзотворяваш времето, както в предишните си постове, много по-смислено, браво. По презумпция приемаме, че си го знаеш, нищо, че отказваш да се включиш в малката ни научна дискусия. Айде сега млъкни, за да може с Галина да си поговорим по нашия въпрос, след като отказваш да й асистираш, макар със сигурност да притежаваш необходимите знания.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #18 -: Януари 09, 2013, 18:01:42 »

Проверих си аз нещата, като повдигна онова за изразите, и се оказах в грешка - обособена е, да, не е вметната, но така или иначе, също се отделя в запетаи. Добре, че спомена за обстоятелствата, за да ми светне лампичката.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #19 -: Януари 09, 2013, 18:25:20 »

Аз за обособена също съм в чуденка, защото те по принцип не поясняват ли съществително? Или не е речено? Хах, какво изречение засука тоя колега, ум да ти зайде  Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #20 -: Януари 09, 2013, 18:32:02 »

Не, никак не е задължително, в това първото изречение са две обособените части - тази в запетаята и тази преди нея - самото начало.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #21 -: Януари 09, 2013, 19:31:26 »

Боже.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #22 -: Януари 09, 2013, 21:26:32 »

Ох, не не мога  Lol развитието на разговора ми оправи иначе скапания ден, благодаря  Lol Иде ми да плосна картинката на Мишел в голям размер  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #23 -: Януари 09, 2013, 21:33:03 »

На мене ми идеше да пльосна любимата си и позабравена емотка със зайчето и агънцето, ама пусто, изтрили са ми я  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Януари 09, 2013, 22:03:59 »

Lol Lol Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #25 -: Януари 09, 2013, 22:08:06 »

Аааааааа, живо е  Lol Имаш една бира от мен  Tongue
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Януари 09, 2013, 22:10:41 »

Търсих го в гугъл на "spanking emoticon"  Lol Lol Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #27 -: Януари 09, 2013, 22:16:08 »

Не, никак не е задължително, в това първото изречение са две обособените части - тази в запетаята и тази преди нея - самото начало.

Seems legit така, че аз търсих примери, ама само със съществителни намерих. Миси.

Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #28 -: Януари 10, 2013, 11:13:47 »

Впрочем аз не знам хора като Галина, Феята, Мина и Корни какво правят сред останалите....

Аз от цялата дискусия останах с дълбоко чудене защо съм в тази група хора и по какви си приличаме  Unsure Но се чувствам трогната, де  Cheesygrin

Обикновено мислим еднакво с Лора и Катрин, случва се и с Ути и Бизи, но с Гал, Мина и Фей почти никога  Cheesygrin Та как го измисли Лейди, не знам...

Инак освен за правописа на лекарства, не съм се замисляла, че лекарите трябва да имат изряден правопис. Юристите може би да, че историята помни важни запетаи като "Да се помилва не, да се обеси"  Lol, но на лекарите чак толкова да им е необходимо...според мен 90% от тях са далеч от грамотни (не говоря за Катерина), не случайно кандидатстват с биология и химия,а не с литература ;)
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #29 -: Януари 10, 2013, 11:15:50 »

Корни, радвай се, че си в групата, щото аз не съм, пък нищо, че никога една крива дума не съм казала на Лейди Ди, даже едно време я защитавах  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 10, 2013, 11:29:27 »

Корни, радвай се, че си в групата, щото аз не съм, пък нищо, че никога една крива дума не съм казала на Лейди Ди, даже едно време я защитавах  Razz

Аз си признавам, че ако не бяха класациите за 2012, нямаше да ми направи необичайно впечатление...не бях забелязала неадекватни постове и т.н. Ама аз следя форума много избирателно, 5-6 теми на кръст и толкоз.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #31 -: Януари 10, 2013, 11:39:55 »

Аз пък се поласках, че са ме сложили в Корни в една група. Че напоследък все се джанкаме нещо с нея  Smile

Пък с Галя и Феята хич не ме изненадва, че сме класирани в един подвид. Cheesygrin
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #32 -: Януари 10, 2013, 11:40:29 »

Аз пък мисля, че неграмотен лекар си е доста срамно, най-малкото доста писане има в медицината, документация..и неведнъж ми се е изправяла косата. Въпрос на култура и самоуважение. В изпитите по химия и биология се таксуват и правописни грешки, или поне така пише в критериите, друг е въпросът колко го правят наистина. Навремето дядо ми като е кандидатствал медицина, се е кандидатствало с 3 изпита-химия, биология и литература.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Януари 10, 2013, 11:44:05 »

Пък с Галя и Феята хич не ме изненадва, че сме класирани в един подвид. Cheesygrin

Ми... то... краставите... таковата...
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #34 -: Януари 10, 2013, 11:54:04 »

Момичета, честно ви се чудя на акълите. Бива ли толкова лицемерие да цари из този форум, предполагам и на живо.
Вие постоянно се рънчите за нещо, все спорите, да не говорим нечии постове колко кифленски изглеждат. (Утопия и Мишел особено)
И накрая всеки си знае неговото си и се прави, че се е съгласил, че на този свят не всички сме еднакви и всеки има различно мнение по даден въпрос. Хоп - всичко е ток накрая и все едно нищо.
 Confused
Защо ли няма приети потребители - защото не сте и способни да приемете друг човек във виртуалното пространство, защо не и след време да ви стане приятел (примерно).
На това му се казва ограничена работа.
Къде са Джъст и Candy да се подпишат под мнението ми не знам.... те поне навреме се преориентираха.

Друг е въпросът, защо споменах тези потребители. Защото са ми оставили много добро впечатление и съм сигурна, че в реалния живот са и прекрасни хора.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Януари 10, 2013, 11:57:03 »

Лейди, нищо не разбрах..аз откровено си казах с кого се разбирам повече и с кого- не толкова, но то е въпрос на начин на мислене, не мога да кажа, че другите са ужасни хора, само защото не ги разбирам (или те мен). Не е въпрос на лицемерие, просто не познавам никого толкова добре, че да дам някаква груба характеристика. И като цяло почти никога не обиждам хората във форума, обяснявала стм, за мен е проява на лош вкус.

В случая ми беше грозно както ти нападна Катерина, така и тя как те нарече с обидни имена...Много се дразня, като се стига до такива крайности, независимо кой прав, кой крив.

Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #36 -: Януари 10, 2013, 11:58:59 »

Защото тук сме като семейство. Ти винаги ли си на едно мнение със семейството си, винаги ли си съгласна с тях и никога ли не се караш с тях? Големи хора сме и ни е ясно, че спорът по една тема си е спор и без значение колко сме се хапали и обиждали, в края на краищата можем да направим разлика между един спор и цялостни взаимоотношения. Това не е лицемерие, това са нормални човешки взаимоотношения. Не знам как смятат другите, но аз така го приемам. Най-лесното е да се обидиш, да тропнеш с крак и да си тръгнеш. Но това, което сме си го изградили тук, не се получава с цупене и демонстративно напускане.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #37 -: Януари 10, 2013, 11:59:26 »

Лейди, мислех, че си се вметнала някъде след последната излагация и поне месец няма да се появиш, ама на, безочието си е безочие...
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #38 -: Януари 10, 2013, 12:01:52 »

Моля, крайно неграмотните (за жалост лекари) да си затварят гнусните устички. Smile
Защото ти си тази, която УЖ трябва да е безгрешна. И трябва да те е срам,  и да не пишеш повече по тази тема.  
Но като ти е толкова голямо самочувствието, чак на моменти без покритие, става и жалко/смешно.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 12:07:29 от lady_dy » Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 10, 2013, 12:04:25 »

Ти сега вметната част знаеш ли какво е, или не  Lol
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #40 -: Януари 10, 2013, 12:08:06 »

Иди си приеми дневната доза, че току не доживея от смях.  Smile
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Януари 10, 2013, 12:11:37 »

Мисля, че ще направиш добро на човечеството, посмей се още.

Особеният момент, в който някой е толкова неадекватен, че даже не знаеш как да реагираш. А в момента си представям един цял облещен форум. Тва е асоциално поведение. Blink
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 12:13:55 от katerina » Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Януари 10, 2013, 12:11:58 »

Йей, споменаха ме, споменаха ме!!! Определено много добре си разпознала кифлата в мен, просто се търкалям от смях Lol many smileys
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #43 -: Януари 10, 2013, 12:12:11 »

Въздържам се от коментар. Безсмислено е да се говори с такъв човек.
Да, Утопия, личи от километри.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Януари 10, 2013, 12:16:15 »

Благодаря ти, ще се поправя, мнението ти е важно за мен!
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #45 -: Януари 10, 2013, 12:16:38 »

Sedq i se bleshtq i chudq kakvo stava tuka Shocked
Lady, naistina li smqtash, che ima bezgreshni hora???
PS sry, pisha ot telefona.
Активен

Моето име е Любов.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Януари 10, 2013, 12:17:30 »

Ми... то... краставите... таковата...

Lol Stuart Kiss
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #47 -: Януари 10, 2013, 12:18:24 »

Според теб това ли й е най-основният бъг?
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Януари 10, 2013, 12:19:43 »

Според теб това ли й е най-основният бъг?

Lol Lol Lol

Основният й бъг е, че тестът й за интелигентност е отрицателен.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #49 -: Януари 10, 2013, 12:20:20 »

Ох, Лейди, сори, ама ме подразни и мен вече.

Не може ли без грозни коментари като "затвори си гнусната уста"? Познай чия култура личи тук, не е на Катето, определено.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #50 -: Януари 10, 2013, 12:21:32 »

Абе, Ути  Lol
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #51 -: Януари 10, 2013, 12:24:08 »

Ето затова гоните свестните хора от форума, не ви е срам  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #52 -: Януари 10, 2013, 12:25:07 »

Щот съм много зла, ще ви се похваля, защото ме удостоиха със специално внимание на празника ми:

"lady_dy

Sent to: utopia -: Януари 10, 2013, 12:21:53 »

Ха, пикла. Не знам дали русата ти коса не е предпоставка за отрицателен тест за интелигентност. Само се погледни в огледалото. То вярно, че за всеки влак си има пътници, но си на всяка манджа мерудията. Иди разправяй как ти пиша ЛС, за да не се излагаш още. "

Душа, наистина ли си мислиш, че ми дреме??? Отивам да си посипя главата с пепел.

Абе, кой го нае това клоунче за рождения ми ден? Да е жив и здрав, веселя се искрено! Lol
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #53 -: Януари 10, 2013, 12:25:51 »

Lol
Край, умрях. Изложи ме публично.  Sad
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #54 -: Януари 10, 2013, 12:32:20 »

Лейди, ще дойде ли заветния момент, в който ще спреш да сипеш глупостите си. Получи си дозата звезден миг, поспри се вече. И ако вътрешният ти усет се е затрил някъде, да! изложи се достатъчно вече!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Януари 10, 2013, 12:33:49 »

Вече ме е срам, че съм в списъка на Лейди за свестни личности :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #56 -: Януари 10, 2013, 12:35:23 »

Lol Lol Lol
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #57 -: Януари 10, 2013, 12:38:01 »

Ааааа, ето къде се забавлявате!  Lol Lol Lol Lol
Баш ми е драго да видя Катето, че се беше изгубила напоследък. Clover
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #58 -: Януари 10, 2013, 12:38:59 »

Lol Lol Lol

Не е смешно, съвсем сериозно, ако вижда доприни точки между  нас по начин на изразяване или грубост и т.н., хич не ми е приятно :(
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #59 -: Януари 10, 2013, 12:39:14 »

Редом до светата ни троица с Мина и Фей...  Lol
Ути, пикла с пикла любима, честит ти рожден ден!!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #60 -: Януари 10, 2013, 12:39:54 »

Благодаря, благодаря, оценявам как вметнато ми го написа!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #61 -: Януари 10, 2013, 12:45:15 »

Извинявай, но аз просто съм зашеметена още от прозренията в съобщението ти. Трудно ми е да се съвзема.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #62 -: Януари 10, 2013, 12:45:39 »

Благодаря, благодаря, оценявам как вметнато ми го написа!

Е не, вече и аз се разхилих и колегите ще ме гледат лошо  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #63 -: Януари 10, 2013, 12:46:13 »

Вметнато или обособено?  Lol
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #64 -: Януари 10, 2013, 12:46:22 »

Очакванията ми за тази дискусия кръжаха в сферата на песимизма, но признавам си, надминаха и най-смелите ми очаквания. Прогнозирам нагрубени майки в следващите редове.

Лейди, най-искрено ти го казвам- в случай, че не се чувстваш одобрена тук , не това е начина да постигнеш обратното. Скачаш с бутонките без причина, това не се приема добре никъде, не само по форумите.
И понеже видях , че спомена лицемерие някъде, само да кажа, че не е лицемерие да си кажеш мнението, пък било то и контра на всички други,  на тези , с които прекарваш виртуално/реално време. Лицемерие е да не го направиш. Ние си се караме, спорим, стигаме до крайности понякога в споровете си ,но това остава тук, и не ни пречи да си организираме среща, на която да се хилим като тикви и да изпием 100 кани вино.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #65 -: Януари 10, 2013, 13:00:44 »

Тук, ако имаме форумни психолози щяха да наблюдават един (щях да кажа интересен, но не е, по скоро максимално опростен) феномен - опит за включване в някаква референтна група по един елементарен поради естеството на субекта механизъм - сервилничене към обособилите се в главата на субекта като "силни на деня", игнориране на дистанцията, която въпросните силни създават със субекта, вметната атака към някого, който в главата на субекта минава за аутсайдер (starring me, тъй като отдавна не съм се появявала, а и инициирах спор преди няколко теми, зададох въпрос, което ме поставя в позиция на лесна жертва, ама уви, лейди  Lol ), и кво стана- epic fail. И изпростяване на финал поради невъзможност да се асимилира случката.
Кво да кажем, то да беше сефте...
Активен
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #66 -: Януари 10, 2013, 13:16:56 »

Сега ще помоля и останалите деца да спрат скубането и да игнорират Лейди следващите 48 часа.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #67 -: Януари 10, 2013, 13:18:19 »

Дооообре, дядо.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #68 -: Януари 10, 2013, 13:18:35 »

Еее, нека да е поне след края на рождения ден на Ути. Я колко веселко се получава  Stuart Аз иначе млъквам, нямам какво повече да кажа по въпроса, то... думи да имаше, които да опишат цялото това нещо...
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #69 -: Януари 10, 2013, 13:19:02 »

Ут, добре дошла в кроасанаджийницата!!! Да знаеш, обаче, че не само не си давам титлата за Кифла на 2012та, ами и ще се боря с избелени зъби и акрилни нокти за приза през 2013та Razz

Между другото аз верно се сдухах от себе си тая сутрин, осъзнавайки че написах велоаргуметър, вместо ергометър Lol Lol Lol Тва сигурно щото много се аргументирах във фитнеса тая сутрин...
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 13:21:40 от michelle » Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Януари 10, 2013, 13:19:48 »

Аз очевидно само с руса коса мога да се боря Sad Ех, несправедлив живот!
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #71 -: Януари 10, 2013, 13:20:10 »

Къде отива светът просто....  Rolling Eyes
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #72 -: Януари 10, 2013, 13:25:11 »

Аз очевидно само с руса коса мога да се боря Sad Ех, несправедлив живот!

Ее, водиш ме... Аз още не съм избелила зъбите и направила ноктите, а ти от много време поддържаш косата руса Cheesygrin
Активен

C’est tout!
juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #73 -: Януари 10, 2013, 13:54:30 »

Аз пък искам да кажа, че това, че някой не може да се впише си е негов проблем. Пиша супер рядко и не се включвам особено и въпреки това още си спомням как преди няколко години Фро предлагаше да ми помогне с едни лекции, без изобщо да ме знае и познава (помня като слон и още съм благодарна  Smile ) и в момента влязоха с мен в дискусия, в която съм сигурна, че изглеждам супер объркана, но въпреки това момичетата се опитват да ми дават съвети и да ме насочат.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #74 -: Януари 10, 2013, 14:19:18 »

^ T'ва да не кажеш, че не е мнение, написано от кифла. Smile Не, че нещо.  Wink
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #75 -: Януари 10, 2013, 14:21:27 »

Айде сега намери такъв мой пост, че изоставаш Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #76 -: Януари 10, 2013, 14:34:15 »

Лейди ду, следващият ти пост не по темата ще бъде изтрит, считай се за официално предупредена.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #77 -: Януари 10, 2013, 14:35:57 »

Не се чувствам изплашена, ако някой това цели. Smile
А фактите са си факти, те не се променят.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #78 -: Януари 10, 2013, 14:41:57 »

Добре сега, ще се гоним само из темите, защото ти липсват 2та часа слава месечно ли?
Не знам кой е простият, тебе тук насила ли те карат да пишеш в тоя кокошкарник, защото като гледам много ти харесва всъщност. Няма какво да те плаша, след 2-3 дена все ще си млъкнеш сама, защото на всички ще им стане досадно да се занимават с теб, но на повечето зрели хора тук не им е интересно да им се появяваш с нихилистичните си постове, просо ей така, за да кажеш колко сме зле тука. Няма да ти вземем пари, ако си тръгнеш, вратата е отворена. Нито ми харесва да се правя на лелка, нито ще тръгна да бутам Хриси да те заключва. Харесай си една тема, плюй си в нея, просто няма да те къшкам отвсякъде, капиш?
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #79 -: Януари 10, 2013, 14:54:47 »

Не знам какво да кажа. Толкова съм трогната за темата.  Sad eyes
Оф, мислиш ли, че ми дреме от един бан? Това нищо не променя. Нито пишещите, нито четящите, никой.
Тези със самочувствието отново ще вилнеят с пълна газ и ще се мислят за богини. И?
Това, че никой не им го е казал и се засягат от истината?
Все тая.

Ще изпозлвам на katerina думата в следния израз.. "Патиците'' са си патици. Smile
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 14:56:59 от lady_dy » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #80 -: Януари 10, 2013, 15:00:34 »

Ами съжалявам, че не се получават нещата между нас, но според мен просто не ни е писано. Сигурна съм, че в друг форум ще си повече обичана и оценена, просто ние не сме форумът за теб, мисля, че е редно да спреш да се опитваш, любов насила не става.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #81 -: Януари 10, 2013, 15:01:17 »

Браво Биз, според мен е добра идея да отделим темата.

Лейди ди, може ли малко да те разсея от нападките към други потребители и да те питам малко неща за теб самата (ама не ми отговаряй на лични, не е това идеята).

Открих, че освен да се дърляме, не знаем почти нищо за теб (или поне аз не знам). И като си имаш тема така или иначе ;) реших да те питам това-онова, пък току виж сме преминали всички в по-добър тон.

На колко си години? С какво се занимаваш? Имаш ли си приятел? Откога влизаш във форума и винаги ли си се дразнила, както сега,или нещо ти отключи агресията? И каквото още прецениш кажи за себе си.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #82 -: Януари 10, 2013, 15:01:23 »

оф, добре че си ти да им го кажеш  Razz
не мога да разбера като не ти харесва - какво правиш толкова много време тук ... Има още хиляда форума сигурно, все някъде ще си намериш хора, с които да ти е приятно ... това да пишеш само като искаш да се заядеш с някой е детинско, ама не в хубавият смисъл  Rolling Eyes

хахаха, Корни, недей пак с лексикона, моля  Lol
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #83 -: Януари 10, 2013, 15:08:53 »

Нали не си мислиш, че ще отговоря на въпросите ти?
Това никой не го интересува.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #84 -: Януари 10, 2013, 15:12:37 »

Що бе, на мен ми е любопитно. Razz Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #85 -: Януари 10, 2013, 15:17:35 »

Ми искам да разбера какъв човек се крие зад цялата раздразнителност и грубост, всички други тук малко или много се знаем...
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #86 -: Януари 10, 2013, 15:43:15 »

Аз честно казано не съм ти следяла много постовете Лейди, така че не знам от къде тази жлъч и неприязън към хората тук. Да си призная и аз в началото имах някакъв такъв период във форума. Но признай пред себе си, че да влезеш в едно вече сформирано и сплотено неформално общество, какъвто е този форум, не е лесно. И не става с обиди и закачки, нападки т.н. Изисква се време и постоянство. Съгласи се, че и дори в една компания, било то за вечерта, ако си нов човек има време на адаптация, всички те оглеждат, мълчат и само слушат, преценяват те. Но поведението ти наистина е изключително грубо и детинско. Тропаш с крак, като някое инатливо дете, което нещо са го обидили и сега наред се чудиш кой и как на нагрубиш. Така вредиш единствено на себе си. Тук никой няма да вземе думите ти на сериозно, така че помисли малко по интелигентно и престани с глупостите.
Съжалявам, че поста ми звучи много поучително, като някоя лелка съм, ама така си е.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #87 -: Януари 10, 2013, 15:51:57 »

Аливера, твърде сериозно виждаш нещата. Едва ли на Лейди й пука особено, едва ли иска да се интегрира, най-вероятно влиза просто да се забавлява и да си разтовари негативизма някъде, пък виж колко е благодатна почвата тука - всички се вързват  Big grin Нещо като Наком, само дето той го прави с къде къде повече класа Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #88 -: Януари 10, 2013, 15:52:48 »

Аз не й се връзвам, забавлявам се искрено.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #89 -: Януари 10, 2013, 15:54:41 »

Под "вързвам" имам предвид, че и се обръща внимание, подклажда се огънят и й се дава поле за изява.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #90 -: Януари 10, 2013, 15:55:26 »

Абе през изминалата година правеше впечатление на свестен, дружелюбен човек, честно казано. Малко след темата с номинациите съм ей-така  Blink, понеже наистина я виждах по много различен начин през изминалите месеци и не знам как така изведнъж се завъртя на 180 градуса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Януари 10, 2013, 15:56:14 »

360! Lol За по-голям ефект винаги се казва 360! Lol
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #92 -: Януари 10, 2013, 15:59:56 »

Дам, така е.
Само тук ме определят като груб човек. Smile
Не се обиждам, донякъде съм си го заслужила, но пък и лоша черта ми е, че не мълча.
Още повече, че нямам намерението да се интегрирам, по едно време имах желание да се запозная с някои от вас, (предполагам никой няма желанието, разбира се) но пък по-добре така.
Не изисквам внимание, не искам да ме четат и да ми се връзват, но за някои неща се дразня, защото хем са верни, хем се отричат и става един спор. В случая с Катерина. Ами не казвам, че всички сме безгрешни, но при мисълта, че тоя лекар един ден не дай си Боже да ме лекува? И ангелите няма да ме спасят.
Но понеже сте дружки, примерно, няма как да не скочите срещу мен. Нормално е.

За да доразвеселя аудиторията и по-специално да направя рождения ден на Утопия незабравим (  Lol ), преустановявам писането си тук, нищо, че повечето ще ме запомнят като вечният дразнител, но аз съм един обикновен човек, който както всички останали работи, учи и се грижи за семейството си.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #93 -: Януари 10, 2013, 16:02:30 »

Извинявай, но какво общо имат 2 запетаи с компететността на един лекар по медицинските въпроси? Не мислиш ли, че е доста крайно?
Активен

Моето име е Любов.
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #94 -: Януари 10, 2013, 16:03:14 »

Донякъде има, но не ми се обяснява повече. Наистина.
 Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #95 -: Януари 10, 2013, 16:06:27 »

ето, каза нещо за себе си  Cheesygrin (че учиш и работиш)

Аз не съм фен номер 1 на Катерина честно казано,  но не толерирам грубите нападки, особено като не я познаваш.

Изобщо не знаеш колко е добра или не е добра  в професията си , това не може да се разбере от колебанието за една запетая. Много е дребнаво и абсурдно да мислиш обратното. И да правиш генерлани изводи, че ще убива хора, защото не различава вметната част . Още повече можеше и по-културно да се изразяваш, дори да си убедена в теорията си, аз поне много мразя грубия език, и на живо, и във форума (груб към друг потребител, не пиперлив и вулгарен, това частично го търпя).

Казвам ти всичко това, за да видиш, че можем да си говорим  като големи хора и с теб, не е нужно със злъч и ирония.

Инак не веднъж съм участвала в не по-малки конфликти от този, не мисли, че е от статуса нов-стар.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #96 -: Януари 10, 2013, 16:30:44 »

И според теб е лошо да се допиташ до филолози и да се обогатиш?
За мен, когато скачаш без да дадеш обяснение хвърляйки обиди и сочейки с прсът, е простотия. Ако можеш да се аргументираш е друго нещо. Отказът ти за аргумент ме кара да мисля, че просто нямаш такъв.
Активен

Моето име е Любов.
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #97 -: Януари 10, 2013, 16:46:57 »

Айде стига бе! Искам да ми обясниш какво значение имат за теб две запетайки, две правописни грешки и как точно пречат на един лекар да бъде компетентен. Не съм лекар,ама могъщо се издразних. Обоснови се! Тези неграмотни лекари с какви олигофрени пациенти трябва да работят не е истина.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #98 -: Януари 10, 2013, 17:10:35 »

Да не говорим, че не е допуснала катерина грешка, а са обсъждали варианти по повод изречението, което си е достатъчно засукано, за да предизвика полемика. А и едно е да се колебаеш за втора запетая, друго е да си неграмотен, хайде сега. Дори аз нямам чак такива критерии, а моите са пословично гадни.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #99 -: Януари 10, 2013, 22:02:19 »

Lol Lol Lol От доста време не съм се смяла така. Абе маце от къде изкара толкова претенции, че да се смяташ за перфектна и да обиждаш хора които даже не познаваш при това брутално...

Ути, честит ти рожден ден, да си усмихната и щастлива винаги  Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #100 -: Януари 11, 2013, 04:12:10 »

Корни, извинявай, ама леко се нервирам вече по въпроса с вметнатата част и как не съм я различавала-всъщност май стана ясно, че доста добре я различих, за да се светна, че това НЕ е вметната част. Въпросната лейди хем стана ясно, че явно хабер си няма, след като твърдеше, че е такава, хем пише "във всички случаЙ", и има наглостта да нарича мен неграмотна, при положение, че не може едно множествено число да образува като хората. А нещата отиват натам да ме оправдавате за колебанието ми и едва ли не проявата ми на неграмотност, а аз лично смятам, че излязох свръхграмотна като за нефилолог. Или нещо на мен ми убягна?
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #101 -: Януари 11, 2013, 09:36:31 »

Корни, извинявай, ама леко се нервирам вече по въпроса с вметнатата част и как не съм я различавала-всъщност май стана ясно, че доста добре я различих, за да се светна, че това НЕ е вметната част. Въпросната лейди хем стана ясно, че явно хабер си няма, след като твърдеше, че е такава, хем пише "във всички случаЙ", и има наглостта да нарича мен неграмотна, при положение, че не може едно множествено число да образува като хората. А нещата отиват натам да ме оправдавате за колебанието ми и едва ли не проявата ми на неграмотност, а аз лично смятам, че излязох свръхграмотна като за нефилолог. Или нещо на мен ми убягна?

Lol Lol Lol Да, да, продължавай да ми се караш за това, че те защитих  Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #102 -: Януари 11, 2013, 09:54:48 »

Принципно мерси за добрите намерения, ама ако ще съдържа неща тип " какво като не разпознава вметната част", better not...
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #103 -: Януари 11, 2013, 09:55:55 »

Апффф...  Lol
След малко колегите ще ме изритат от офиса, усещам...
То бива смях, ама понякога не се сдържам, де...  Lol
И след малко се сещам, че не трябва да се смея, а да те съжалявам.  Rolling Eyes
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #104 -: Януари 11, 2013, 10:03:29 »

Ако я съжаляваш без да се включваш писмено, сама ти няма да си обект на присмех и съжаление.
Много се преекспонира темата...
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #105 -: Януари 11, 2013, 10:16:15 »

Ами тя много отдавна не съдържа нищо конструктивно, просто някой шокира всички с неадекватността си и хората се опитват да реагират някак..
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #106 -: Януари 11, 2013, 10:18:33 »

Какво остроумие лъха от мнението ти.....    Blink
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #107 -: Януари 11, 2013, 10:19:18 »

Принципно мерси за добрите намерения, ама ако ще съдържа неща тип " какво като не разпознава вметната част", better not...

Да, да, знам, че трябва да избягвам всяко споменаване на твоята важна личност, независимо с какви намерения, винаги следва  "ах, как се изнервих, леле, колко сте зле". И да, от жизнена важност за компетенцията ти като лекар (и за дискусията като цяло) беше дали различаваш вметната част, или просто не си сигурна за една запетая. Определено имаше нужда да се защитиш и да започнем отново да говорим за конкретния глупав случай, а не принципно.

Сега ако призная, че изобщо не знам теорията и правилата на българския език и кое как се нарича, но въпреки това се имам за  грамотен човек и по усет пиша правилно 99% от думите и запетаите, не знам какво ще стане, сигурно ще ме отхвърлите от форума.

Започвам частично да разбирам Лейди ди (изяжте ме сега), или поне намеренията/мислите й, изразяването вече не го разбирам.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:22:06 от Korneliq » Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #108 -: Януари 11, 2013, 10:20:07 »

Оле, това и днес ли продължава   Surprised
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #109 -: Януари 11, 2013, 10:26:19 »

Ами, да, ще бъдеш изядена, Корни, определено.
То никой никога няма да разбере защо съм скочила.
Да хванеш човек от улицата, за да го накараш да й препрочете постовете, ще остане с впечатление, че е човек със самочувствие без покритие, ама грам покритие. И, представи си, има претенции. И се заяжда, и подскача като ужилено прасе.

Знаеш ли? Последните 2 години....влизаше се с 3.50 медицина. За какво говорим? (Около 100 правописни грешки до 3.50 се връзват)  Lol
И, да, може би не трябваше да се включвам, заяждайки се, но......като липсва културата, какво да се занимаваш с такава особа.

Нека продължава да си живее заблудения живот и да се спасява както знае.
Отдавна личи колко нагло същество е, има ли смисъл повече за коментиране. Мисля, че НЕ.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:28:07 от lady_dy » Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #110 -: Януари 11, 2013, 10:41:27 »

къде се е влизало с 3.50 медицина ??
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #111 -: Януари 11, 2013, 10:43:08 »

Плевен и Варна.
Дете на приятелско семейство беше прието с 3.25. МЕДИЦИНА! (в Плевен)
И 4.00 фармация в София.......(друг пример от тази година)

После що измираме, е***и....  Rolling Eyes
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 10:45:38 от lady_dy » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #112 -: Януари 11, 2013, 10:56:07 »

А преди да ги пишеш тия изключения, осъзнаваш ли, че приемният бал за Българска филология в СУ е 3.00 от години насам?
Българска филология в СУ.

А ти какво си учила, къде, с колко си влязла, как се реализираш?
Адски плоско се хвана точно за катерина, че и с изумителното заключение, че нямала покритие. И то при условие, че е един от малкото хора във форума, за представителна извадка в обещството изобщо не говоря, които реално имат много стабилно покритие за самочувствието си.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 11, 2013, 10:59:23 »

Аз лично също не съм фен на хората с огромно самочувствие, без значение дали има покритие, или не.

Най-много харесвам хора, постигнали много, но на вид скромни, никога няма да предположиш.

То е като с парите- има една категория много богати хора, които ходят с изтрити джинси и стари коли...минали са етапа, в който имат нужда от демонстрации. Много го уважавам това.

Разсъждавам си принципно иначе, да не ми скочи пак някой отнякъде, обиден.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #114 -: Януари 11, 2013, 11:02:18 »

Поради факта, че искам да остана анонимна, ще кажа, че на редовните приемни изпити имах 5.50 и 5.75 (по език).
А тенденцията с 3-ките по медицина е от тази и миналата.
Как се реализирам ли? Като е толкова важно - работя си по специалността, уча 3-ти чужд език в момента, успоредно с университета.. Още нещо?

Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #115 -: Януари 11, 2013, 11:09:01 »

Ангелче, така е, за съжаление, навсякъде се влиза с такива оценки, а и остават незапълнени бройки на този фон. Мотивацията да се трепеш 6-10 години за 400лв рязко е спаднала, новозавършилите панически емигрират, много скоро ще се окажем в тежък дефицит.

Корни, и на теб не знам какво да ти кажа, ако пишеш по усет-ОК, аз предпочитам освен да пиша правилно, тва да не се случва по усет, а мотивирано. И то не защото ми липсва усет, а защото ми е любопитно защо, езиците са ми хоби, а и това ми е вътрешната нагласа - като правя нещо, държа да знам защо го правя.
За принципните ти разсъждения-да, смятам, че за професията ми като лекар е важно да съм грамотна. И не ме кефи спорът да лежи на псевдофактът, че съм неграмотна, ама кво ми пречело тва да съм добър лекар. Още повече сама не подкрепям тази теза за липса на връзка между нещата.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:11:26 от katerina » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #116 -: Януари 11, 2013, 11:10:26 »

Не, дори не държах толкова на мен да ми отговориш, колкото да се замислиш за себе си, затова ти и дадох примера с приемния бал за българска филология, който не е тенденция от две години, а поне от 15 насам. Винаги ме е възмущавало, но е така и то не от вчера.

Корни, много ми хареса поста ти по същество, исторически факт е, че реално овластените и хора не демонстрират положение по никакъв начин (и винаги съм си съпоставяла римските кардинали с израза "сив кардинал").
На мен лично не ми пречи самочувствието на катерина, защото достатъчно съм запозната с бекграунда й, за да зная, че е обосновано. Много повече например ме дразнеше самочувствието, което ти демонстрираше допреди години, защото беше доста очевидно, че няма на какво да стъпиш.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #117 -: Януари 11, 2013, 11:13:17 »

Няма какво да се замислям. Това, което съм искала, съм го постигнала с цената на много труд и безсънни нощи, но това общо с темата няма.

Ето, че катерина донякъде сама си го написа това - заради което скочих.  Wink
Какво повече.

*Забравих да допълня, че единственият факт, поради който тя беше защитена, е че форумът я познава и...няма как на непознат човек (в случая аз) да не се скочи, с цел да я оправдаят. Но на мен не ми дреме особено.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:16:24 от lady_dy » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #118 -: Януари 11, 2013, 11:15:30 »

Нищо повече, ние всички смятаме, че хората следва да са принципно грамотни, а за специалистите това важи двойно.

Просто, както ти написах и преди два-три поста, това, че са водили диалози за дадено изречение и тя задава такъв въпрос във форума, не я прави неграмотна, а ти се изказа така, сякаш пише "нехаресвам фъстци но пък обичъм бъдемй".
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #119 -: Януари 11, 2013, 11:18:27 »

Както и да съм прозвучала, не мога да спра да твърдя, че макар и да се съмнява в това, за което попита всъщност, продължава да е нагла. Някак не ми се връзват тези неща.  Rolling Eyes

Както казва една колежка - тъпото си е тъпо, каквото и да му говориш.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #120 -: Януари 11, 2013, 11:22:18 »

Абе и на мен не ми се връзва човек, който се представя с прекрасни оценки, образование и съответна реализация, да прави неадекватни изводи и да говори (пише) като каруцар, обаче ей на - факт е, и въпреки това не ми пречи да си говорим, нали Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #121 -: Януари 11, 2013, 11:25:38 »

Ами затова съм казала, че нямам общо с това, за което се представям тук, но пък както споменах по-рано, не търпя простотиите. От това са породени заядливите ми постове.
Да, де, някой ще каже - ми тогава какво правиш тук. Но пък....хайде, изкара мен неграмотна, но пък едва ли, ако наистина беше така, щяха още да ме държат на тази позиция.  Rolling Eyes При все, че и при техническа грешка, стават олелии..И за капак - нося отговорност. (брей, замислих се)
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #122 -: Януари 11, 2013, 11:28:03 »

Аз пък ни в клин, ни в ръкав, пък и не с цел да се подмазвам, ама... не мисля, че са чак толкова малко хората във форума, които имат предпоставки за самочувствие. Сега, зависи какви са критериите, ако критериите са дали успешно следват/упражняват хуманна професия, тогава да, но иначе...
Лейди Ди, ама ти също допускаш от време на време грешки, не исках да влизам в спор, ама понякога ми бодат очите, съжалявам.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #123 -: Януари 11, 2013, 11:30:31 »

Съгласна съм, щом така изглежда.
По-важно за мен е, че ако бях тооооолкова отчайваща по отношение ПИСАНЕ, нямаше да успея нито един продукт да пусна като хората. Който да действа без бъгове и да се получава един crash накрая.  Razz

Все едно. Това не засяга останалите.

Останете си със здраве. Хубав ден!  Clover
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #124 -: Януари 11, 2013, 11:32:25 »

Много ти висят във въздуха мненията, в които се хвалиш колко си постигнала, пък нищо не казваш реално. Щото 90% от хората тук са работили и учили едновременно и в това няма нищо невероятно.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #125 -: Януари 11, 2013, 11:33:04 »

Не, не си отчайваща, просто се случва.  Smile Ама и Катерина нямам спомен някога да е допускала, така че въобще нямаше смисъл да се започва тази тема и никой нямаше да си хаби нервите да се обяснява, както и нямаше да се стига до обиди.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #126 -: Януари 11, 2013, 11:34:23 »

Много повече например ме дразнеше самочувствието, което ти демонстрираше допреди години, защото беше доста очевидно, че няма на какво да стъпиш.

Първо ще се радвам да ми покажеш постове, където демонстрирам същото самочувствие с елементи на обида към другите хора и то системно, а не под афект ?

И второ откъде знаеш какво ми е покритието, като дори не си говорила с мен лично, камо ли да си наясно с "бекграунда" ми? Какви са критериите за покрито и непокрито самочуствие, ако изключим правописа, където определено не мисля, че имам проблем (отново ми избоде очите един пълен член при теб, но не бих те захапала, ако не беше ти първа)
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #127 -: Януари 11, 2013, 11:38:29 »

Ами затова съм казала, че нямам общо с това, за което се представям тук, но пък както споменах по-рано, не търпя простотиите.

А защо очакваш останалите да се припокриват 100%, че и изводи правиш за тях и за способностите им?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #128 -: Януари 11, 2013, 11:40:31 »

Боже. Втори път.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #129 -: Януари 11, 2013, 11:40:57 »

Аз пък ни в клин, ни в ръкав, пък и не с цел да се подмазвам, ама... не мисля, че са чак толкова малко хората във форума, които имат предпоставки за самочувствие.

Факт, но пък не го показват по никакъв начин, не се изразих точно, трябваше да уточня, че тя е от малкото със заслужено самочувствие сред онези, които изобщо имат претенции за такова. Яко а, дано ме разбереш какво се опитвам да формулирам Smile Не ми се получи както трябва, дано не е поради неграмотност Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #130 -: Януари 11, 2013, 11:45:54 »

Хаха, сакън, ти си следващата под ножа Cheesygrin Така съм напълно съгласна, и мен малко ме озадачи изказването, та реших да се включа.  Smile Чакай, че днеска съм все недоразбрала и аз, питам глупости по агенциите, много съм бавна  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #131 -: Януари 11, 2013, 11:47:07 »

Cheesygrin То по филолозите ходи явно...

*** Корни, прочела съм ти поста, прегледай си само това, което си пускала тази седмица, и ще направиш връзката, нямам никакво намерение да отделям време да ровя из хилядите ти постове, за да ти доказвам нещо, което ми се е набило преди време, и за което изрично споменах, че се отнася за миналото. Освен това никъде не съм споменавала за "елементи на обида", казах ти, че ме е дразнело празното ти самочувствие. Не ми подменяй думите като правителството въпроса за референдума, само за да ме изкараш крива, пък себе си - права, ако обичаш.

Ако имаш нужда да се хващаш за члена ми, моля, заповядай, няма да страдам. Нито си гледам членовете, нито запетаите, когато пиша тук, и това е поне от година насам. Обръщав мнимание на правопис, и то ако ме изненада.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 11:52:01 от Galina_Dim, Причина: Добавки със звездички » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #132 -: Януари 11, 2013, 11:56:26 »

... да се хващаш за члена ми...
Умишлено е, нали?  Lol Lol Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #133 -: Януари 11, 2013, 11:57:54 »

Нещо си се заблудила ти, виж, че изобщо не си бавна днес  Cheesygrin

Държа да ми се отчете, че не цитирах "да захапваш", за да не й докарам сърцебиене.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #134 -: Януари 11, 2013, 12:07:59 »

казах ти, че ме е дразнело празното ти самочувствие.

Аз просто попитах какви са критериите са празно и покрито и по какви си решила, че моето от празните, без да ме познаваш и да знаеш нищо за мен?

Ти написа 10 реда празни приказки, без да отговориш на този въпрос.

И да, ще се хващам за члена ти, то си е вградено подсъзнателно в женската психика  Lol

И тъй като филологията ми беше другата опция за следване, която подминах по ред причини, ми е интересно при равни други условия повече ли щях да печеля уважението ти, ако се водех официално филолог? Защото май не признаваш някой да е грамотен и способен в езици и прочие, ако не е филолог.

Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #135 -: Януари 11, 2013, 12:09:03 »

Корни, къде т. нар. ми "демонстрации" на самочувствие са включвали обида към някого сами в себе си? И пак по темата за скромността-Корни, аз си трая за повече от 3/4 от нещата, с които имам повод да се гордея, знаят ги семейството ми и най-близките ми приятели, като съм ги споделила не с цел ласкателство, понеже ми е достатъчно ясно какво мислят за мен, а защото съм била щастлива, а и защото от това са изходили промени в живота ми, за които няма как да не ги информирам. Така че ти реално грам не знаеш за бекграунда ми и какво е съответното на него себеусещане. Професията ми си е професия и не смятам, че един добър лекар е едни гърди пред един добър архитект, или какъвто и да е друг висококвалифициран специалист, само заради това, че е лекар. Във връзка с нея просто не приемам да ме обявяват за безсърдечна, както не примам и някой си, нямащ връзка с нещата, да каже за Галина, че е неграмотна или за Лора, че не може да чертае. Не приемам да ме обявяват и за неграмотна, при положение, че владея 3 чужди езика, 2 от които сертифицирани на високо ниво и на които вадя публикации, а собственият си владея до степен да допускам грешки изключително рядко, а за тези, които не допускам, мотивирано да мога да обясня защо се пишат така. За много други неща приемам критика  Smile ... когато е смислена, де.

И все пак притежавам достатъчна самокритичност, за да се отнеса до по-висока инстанция, когато нещо не е от компетенцията ми. Нещото, което работя, има и хубавото свойство да ти демонстрира една необятност от информация, която няма как да не те научи на скромност и да си знаеш мястото. Ако не ти е приятно, че мястото ми не е много ниско, и че го знам-проблемът си е изцяло твой. Аз достатъчно лесно си признавам, като не знам, не смятам, че и има нещо срамно в нещата, които не знам. Който си мисли, че е постижима безгрешност, значи дори не подозира за каква планина от информация става дума, от което само по себе си следва, че има допирни точки само с много малка част от нея. Към безгрешност можем само да се стремим, а това става с питане и учене.

Като говорим за самокритичност-Лейди, според теб нормално ли е да не можеш да образуваш множественото число в словосъчетанието "всички случаЙ", при което да продължаваш да бълваш всички тези простотии? Това съвсем отделно от казуса с вметнатата част, която накрая се оказа не много вметната, ама тва беше сложно, няма да ти го таксуваме. Възможно ли е да си наистина дотолкова зле?
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 12:12:29 от katerina » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #136 -: Януари 11, 2013, 12:10:05 »

Нещо си се заблудила ти, виж, че изобщо не си бавна днес  Cheesygrin

Държа да ми се отчете, че не цитирах "да захапваш", за да не й докарам сърцебиене.

А, нямаше да ми повлияе до сърцебиене, понеже снощи имах щастието да си оползотворя енергията и мераците по темата, та не ми е трепетно в момента Lol

Едит: Кате, сори, но наистина не ми се спори с теб, не обичам. Виж, с други форумисти ми е навик  Lol Вече си казах мнението и то е, че предпочитам хората, които имат причини за самочувствие, но са скромни и не го набиват в лицето на другите. А причини ти имаш, да, както и много други форумисти и хора. Най-дразнеща разбира се е комбинацията надменност и самочувствие БЕЗ покритие, но ти не влизаш в тази категория, споко. Просто лично аз не се кефя на определени човешки качества,  колкото и да е велик човекът зад тях. Не ми се навлиза в конкретизации, тъй или иначе нямах  намерение да те коментирам повече. 
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 12:15:14 от Korneliq » Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #137 -: Януари 11, 2013, 12:30:43 »

Как може да се ловите на въдицата на подобни очевидно умишлени провокации и да се захапвате една друга докато провокаторът стои и ви наблюдава отстрани?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #138 -: Януари 11, 2013, 12:37:07 »

Ми, Вив, сутринта ми е адски мъзелива, няма нищо смислено за гледане, свършила съм си неотложната работа, а за "отложната" ми е прекалено размазано в момента, що да не си спретнем дискусийка, поне можем да я водим цивилизовано и в добър тон. Нека гледа който иска отстрани, това нито ще го направи по-читав, нито по-свестен човек.
Чешем си клавиатурите, с други думи... А навън ръми (поне при мен), сиво е, абе, от онези дни, в които ми се спи по цял ден. Кашмер, дано ме осени вдъхновението следобед, имам да превеждам книжка, вярно, далеч съм от крайния срок, но все пак...
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #139 -: Януари 11, 2013, 12:39:19 »

Аз не мисля, че тва е случаят, тя не седи особено отстрани, освен тва няма да внесе нищо като нова схизма, ние си се знаем ениуей, тъй че какво толкова, най-много да изяде някой бан...пък и мен не спират да ме озадачават неподлежащи на логика феномени, малко с експлоративна идея си поглеждам тук.
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #140 -: Януари 11, 2013, 12:40:20 »

Ми, Вив, сутринта ми е адски мъзелива, няма нищо смислено за гледане, свършила съм си неотложната работа, а за "отложната" ми е прекалено размазано в момента, що да не си спретнем дискусийка, поне можем да я водим цивилизовано и в добър тон. Нека гледа който иска отстрани, това нито ще го направи по-читав, нито по-свестен човек.
Чешем си клавиатурите, с други думи... А навън ръми (поне при мен), сиво е, абе, от онези дни, в които ми се спи по цял ден. Кашмер, дано ме осени вдъхновението следобед, имам да превеждам книжка, вярно, далеч съм от крайния срок, но все пак...

Lol

Нямам какво да кажа, заглъхнах направо. Форумната ми любов си ти и това си е Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #141 -: Януари 11, 2013, 12:42:21 »

Е много ясно, че ако бяхме заети със сериозно проблеми в момента, нямаше да прецъквамше темата през 5 минути и да се хапем..по членовете  Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #142 -: Януари 11, 2013, 12:43:32 »

На мен пък сега ми дойде и сигурно ще ми омръзне тая тема  Cheesygrin
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #143 -: Януари 11, 2013, 12:49:03 »

На мен пък сега ми дойде и сигурно ще ми омръзне тая тема  Cheesygrin

еее, така кажи, че си била в ПМС, защо ни остави да те обвиняваме в каквото и да е друго  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #144 -: Януари 11, 2013, 12:51:15 »

А причини ти имаш, да, както и много други форумисти и хора.

никой не видя тази ми изцепка, според която форумистите са от трети вид, определено не от хората  Lol

Предлагам да си направим секта- да имаме специална маркировка и дрес код и да плашим хората по форумните срещи  Razz ох не, пак го казах- "хората", отделно  Lol
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #145 -: Януари 11, 2013, 12:55:26 »

Корни, ма аз не, че не ги мисля тези неща, просто иначе нямаше да се занимавам да се обяснявам
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #146 -: Януари 11, 2013, 13:16:04 »

*
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 13:28:24 от lady_dy » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #147 -: Януари 11, 2013, 13:17:17 »

Възможно ли е да си наистина дотолкова зле?

Утрепка като теб......

Лейди, сама се закопа, мисля, че дискусията за грамотността се изчерпа  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #148 -: Януари 11, 2013, 13:18:32 »

Възможно ли е да си наистина дотолкова зле?

Момиче, ти сериозно ли мислиш, че си способна да ме засегнеш?
Утрепка като теб не мисля, че би могла да го постигне по такъв смешен начин. Още повече да ми стъпи на малкия пръст. По никакви параграфи не би могло да стане това.
Понеже 'кадърни' лекари като теб бол, няма кой да ми излекува психическите отклонения.  Wink
Апф.  Confused

Определено няма кой, наистина. "Утрепка" се пише с О. Ето това е груба правописна грешка, която говори за ниска езикова култура.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #149 -: Януари 11, 2013, 13:19:06 »

Мерси. Поласках се колко сте загрижени за правописА ми. Smile
Предположих, че веднага ще скочи някой. Няма как.  Lol Това е чарЪТ на този форум. Няма да се пропусне.
Не ми мина номерът с У-то.  Cry
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #150 -: Януари 11, 2013, 13:20:53 »

Еееее, сега, Утрепка? Дори и без правописната грешка това е дума, която не бих си позволила да използвам дори за човек, който ми лази по нервите безкрайно, а не го познавам. И аз съм от хората, които често са имали пререкания с Катерина, ама никога не бих си помислила дори да я нарека по този начин, ужасно грубо е това, а както сама виждаш, не я обиждаш, понеже, както спомена, тя има самочувствие. Какво целиш всъщност? Ако наистина не ти дремеше, щеше ли да продължаваш този спор и да ръсиш такива груби неща? Въобще не схващам вече  Confused
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #151 -: Януари 11, 2013, 13:29:40 »

Ти ще се самоунищожиш, няма нужда някой да те засяга, както се вижда, и правописните правила не те ловят. Lol
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #152 -: Януари 11, 2013, 13:33:13 »

"Почувствах" се много специална с извеждането на цяяяла тема, посветена на мен.  Wink
За щастие на всички, преустановявам влизането/писането във форума.
Но не, защото нямам какво да кажа, или отстъпвам, ами защото нямам работа в това стадо.
 Smile
Хайде сега един бан и темата да се delete, че да ми мине леко деня ( и да се успокоя  Lol ), току измъдря нещо полезно, поне колегите да не ме гледат лошо.  Lol

Най-важното - катерина да спи спокойно.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 13:40:24 от lady_dy » Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #153 -: Януари 11, 2013, 13:36:20 »

Добре де, разбрахме, че работиш и имаш колеги, разбрахме, че правиш забележки за неща, които на самата теб ти куцат, разбрахме, че сме ти под нивото... само не разбрахме какво се случи, че от мил и симпатичен човек с желание да помага и да се разбира с останалите се превърна в това, което демонстрираш сега.  Confused Да не ти хакна някой профила?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #154 -: Януари 11, 2013, 13:40:05 »

Аз пък не ща да се трие, виж кви бисери намята, мен ще ме е яд. Пък и човек трябва да си седи зад делата, то много лесно така-delete и пак изведнъж да станеш грамотна. Тцъ, няма undo в живот  Lol
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #155 -: Януари 11, 2013, 13:40:48 »

Колко жалко, че няма.  Lol
 Razz

Не коментирам постоянното ти  КВА, КВО, КВИ. Изпускаш апострофа. Smile
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 13:42:30 от lady_dy » Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #156 -: Януари 11, 2013, 13:43:11 »

Къса клечка, дарлинг, сори  Lol
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #157 -: Януари 11, 2013, 13:43:27 »

Срам и позор.  Smile
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #158 -: Януари 11, 2013, 13:49:52 »

Ако си спомняте, още в Лейдипил-ския форум имаше едно такова дете господно,
което по същия начин злосторничеще по темите. Много ми напомни.

Лейди , не разбрах само, какъв кеф ти прави цялата тая случка. Confused
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #159 -: Януари 11, 2013, 13:56:38 »

Ама онази хвърляше такива цветущи псувни, че сълзи ми потичаха от смях, за тази ли говориш?
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #160 -: Януари 11, 2013, 13:59:20 »

Аз нищо не помня от лейди пил :( как помните такива неща, бре...Знам само, че постоянно пусках притеснени теми "дали мога да забременея от..." (е, не от свирка де  Lol ) и че Бизи беше голям авторитет в моите тийн очи  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #161 -: Януари 11, 2013, 14:12:56 »

Ама онази хвърляше такива цветущи псувни, че сълзи ми потичаха от смях, за тази ли говориш?

Ъхъ. Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #162 -: Януари 11, 2013, 14:39:20 »

Баси, и аз нищо не помня от лейдипил!

*9 години във форума правя и вече забравям младините явно Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #163 -: Януари 11, 2013, 14:40:45 »

Егати, и аз нищо не помня  Blink Мъча се, ама нищо не ми изплува... освен оная злополучна тема, която постнах след дълъг размисъл, за това как да простиш и да забравиш изневяра, май тогава много ми се карахте, ама даже не си спомням точно как  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #164 -: Януари 11, 2013, 14:41:42 »

Аз от Лейдипил помня само на Лъвчето мъжът като отиде в казарма (освен моите терзания естествено) и едно девойче, дето даваше мъдри съвети. Никой и нищо друго не помня!!! Срам.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #165 -: Януари 11, 2013, 14:47:24 »

Аз пък всичко си спомням
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #166 -: Януари 11, 2013, 16:33:05 »

Няма триене тук, като искаш да триеш - до тоалетната и после трий. Не, че вече не направи опит и тук да се изходиш, ама няма кой да ти трие оаканото. Прозренията ти ще останат за поколенията, ще пращаме новите потребители тук и ще им казваме "ако ще се държите така, по-добре си вървете отрано".
Защото колкото и да се козиш, има нови хора, които са приети МНОГО добре, ценят се и им се радваме всички. Фата, Мишел, ТатиТеди, форевър... Дори си имаме и номинация за най-готино ново попълнение, това е нещо като АНТИтвоята номинация за най-неадекватно недоразумение.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #167 -: Януари 11, 2013, 16:51:01 »

Lol Гал, как можа да събереш толкова бисери в 4 реда  Lol

Много добре си се изразяваш днес даже, аз съм фен  Cheesygrin (е,с малки изключения на тема  корнелийско самочувствие)
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #168 -: Януари 11, 2013, 16:57:04 »

Lol Гал, как можа да събереш толкова бисери в 4 реда  Lol

Много добре си се изразяваш днес даже, аз съм фен  Cheesygrin (е,с малки изключения на тема  корнелийско самочувствие)

Е, това е солта в живота, иначе да сме хванали диабет от захаросаност.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #169 -: Януари 11, 2013, 20:44:56 »

Ееех, лейди пил Cheesygrin  Някога много ми липсваше, после явно пораснах и тук се чувствам по-човек Smile И аз помня много от там, но и много съм забравила. Дори Лила, дето толкова я дъвчете я имаше в Лейдпил Cheesygrin
Помня нелепия ник на Фани - "SmileSmileSmile" Cheesygrin
Единственото, което не помня и което се затри и никога повече не можах да открия е първото впечатление на Краси за мен - че в лейдипил Бамбина нещо го е захапала, а аз съм го защитила (естествено, защитничка на онеправданите Cheesygrin). А на мен първият ми спомен от него е чак тук.
Но големи разправии бяха там, просто като си спомня какви караници, какви дискусии, колко се палех, лелее. И колко  хора ме дразнеха в червата чак Cheesygrin

И не знам защо си мислите, че тая девойка нещо я е прихванало и е станала зла, аз винаги я помня като заядливка, не помня да е имала кротък период.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #170 -: Януари 11, 2013, 23:37:31 »

Помня нелепия ник на Фани - "SmileSmileSmile" Cheesygrin

сериозно ли съм имала такъв ник  Blink
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #171 -: Януари 12, 2013, 00:16:21 »

Lol ех, любов, мога ли да ви забравя  Cheesygrin
може с години да не влизам, ама все се присещам по някое време (добре, че е Фани, де (ама такъв нейн ник не помня) Lol, ама пуста памет за пароли и пощи хич не е услужлива Lol

Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #172 -: Януари 12, 2013, 00:22:15 »

Aз не съм сигурна,че баш тя беше усмивките,но знам,че и откраднах ника като бях аминистратор във форума на моя интернет доставчик Smile

И аз не помня кой знае колко от лейдипила,освен нескончаемото ми хахах,но то още си е валидно. Реално май нещата ми блеснаха тук,по-прегледни станаха нещата,повече интерес проявих,а и се откроих хъ хъ .

Абе помните ли тая мацка- секси дупенце ли беше,хот дупенце ли- знам,че е приятелка с Блоу и Блонд- Мартина ако не се лъжа. Много се галкаха с ТОЙ Smile
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #173 -: Януари 12, 2013, 09:55:58 »

А ТОЙ колко ми липсва...  Unsure

Не разбрах само на Ангелчето ника какъв е бил  Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #174 -: Януари 12, 2013, 10:52:42 »

Не разбрах само на Ангелчето ника какъв е бил  Cheesygrin

три усмивки  Lol бързах да се регистрирам и нищо друго не ми дойде на ум .. не знам как съм станала angel_sin после  Razz
И на мен много ми липсва Цецо ... И Георги много време не се е появявал  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #175 -: Януари 12, 2013, 11:04:54 »

Castelo ли беше?  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #176 -: Януари 12, 2013, 17:53:38 »

Ти след усмивките дълго време беше Fani4ka, тогава чак тук стана ангел сан Cheesygrin
Аз не го помня това секси дупе на Цецо Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #177 -: Януари 12, 2013, 18:46:25 »

Я! Почти като Fei4ka Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #178 -: Януари 12, 2013, 20:57:27 »

Я! Почти като Fei4ka Cheesygrin

Tongue
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #179 -: Януари 12, 2013, 21:38:12 »

Kiss
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #180 -: Януари 13, 2013, 20:01:13 »

Тва не знам къде да го напиша, в коя от двете оакани теми, но май в тази е повечето калабалък, тъй че тук.
Гале, питах леля ми, че най-накрая се видяхме (тя е филолог, синтаксис и е по-тясната специалност), та диагностицира изречението. Каза, че по никакъв начин тва не е обособена част, просто нямало към какво да се отнася. Тва са две обстоятелствени пояснения, а тъй като смисълът им е изреждане, втората запетая пред "се наложи" отпадала.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #181 -: Януари 13, 2013, 21:35:05 »

Значи определено е супер чукнато изречение, защото пък аз в последствие се консултирах с майка, която е филолог-езиковед (аз все пак съм литературовед), която потвърди две обособени части и всичките запетаи.  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #182 -: Януари 13, 2013, 21:45:06 »

Аз да си кажа най-непрофесионално, че по-усет бих сложила и двете запетаи, не ми се връзва без втората някак си, но ще ми е интересна дискусията "дали" и "защо" Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #183 -: Януари 13, 2013, 22:05:10 »

Значи, това българската пунктуация е голЕм дзвЕр и аз лично си признавам, че не ми е силна страна. Смятам, че се справям със запетаите, но в такива изречения баш не мога да дам пълно обяснение кое как е и защо (нищо, че Лейди Ди, макар и изречението да обърква медици и филолози  Lol твърди, че е елементарно и очевидно  Tongue). Аз лично точно по усет не бих сложила втората запетая, не мога да се обоснова научно, но просто не бих я сложила. Ако трябваше да пша аз текста, за да избегна несигурност, просто бих го преформулирала. Български синтаксис не съм учила на високо ниво след училще, освен единия семестър езикова култура, който карахме задължително, но и там не беше много здълбочено  Razz Така че не съм капацитет, само се обаждам, за да се включа в дискусията.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #184 -: Януари 13, 2013, 22:05:50 »

Еее, мойта е уни-преподавател почти доцент по синтаксис Cheesygrin И само го погледна и отсече, без да я сугестирам грам - питах я дали тва изречение е така -тя погледна и каза-първата запетая е факултативна, но е смислово по-ясно, ако я има, ама тая втората да я махаш - пред "се наложи".
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #185 -: Януари 13, 2013, 22:08:31 »

Питах я и за обособената част-каза, че абсурд, няма коя главна част да пояснява просто, даже ми се скара леко  Lol

Катрин, и аз все се изразявам така, че да мога със сигурност да си напиша изречението без грешки, ама явно не всички хора са така и виж какви дискусии пораждат.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #186 -: Януари 13, 2013, 22:19:14 »

Разковничето е в различната формулировка Cheesygrin
Не е като да се фукам, ама и мойта има доста стаж като уни-преподавател, ако ще си ги мерим  Cheesygrin
Честно казано зверски ми опротивя тоя казус и с лека ръка бих добавила <един сръбски глагол> ти и запетаите.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #187 -: Януари 14, 2013, 09:46:44 »

зверски ми опротивя тоя казус и с лека ръка бих добавила <един сръбски глагол> ти и запетаите.

Слава Богу, мислех, че само на мен Lol
Ебаси и епичната запетая...
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #188 -: Януари 14, 2013, 10:28:41 »

На мен са ми интресни такива казуси.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 8 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай