star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Кучешка новогодишна
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кучешка новогодишна  (Прочетена 32315 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #25 -: Януари 04, 2013, 17:10:32 »

Едно е предупредиш непознат човек, защото не го знаеш що за стока е, съвсем друго е на познат човек, очевидно с трицифрено айкю, да заобясняваш като на идиот. Аз лично се обиждам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #26 -: Януари 04, 2013, 17:15:33 »

съвсем друго е на познат човек, очевидно с трицифрено айкю.

Lol

Але, ти Ай Кю тестове не правиш ли преди осиновяване???

Ут, колегите ти с двуцифрено Ай Кю ли са, само ти ли си с три цифри   Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 17:31:36 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Януари 04, 2013, 17:35:18 »

Не е необходимо да правиш тест, за да знаеш кой е с двуцифрено, Корни Wink

За колегите няма да коментирам. Там съм без думи.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Януари 04, 2013, 17:38:56 »

Вие сте луди, спорът Ви е напълно откачен Lol

Корни - Будапеща, Белград, София Cheesygrin

Е, 2  от 3 все пак  Lol

В Будапеща не сме били, а чувам много хубави отзиви и ми е в списъка за тази година Smile

Ут, това се опитваме да кажем  с Алето (или поне аз), ай кю-то няма връзка с отношението към животните.
Има много интелигентни, свестни хора, но се оказва, че не издържат на космите и чистенето, примерно, или на разходките в студа, илии.., списъкът е безкраен. Една от най-близките ми приятелки така уж искаше животинче и като й дадохме приемно, много бързо разбра, че не желае да гледа свое.  С това не я смятам да за по-тъпа или по-малко ми е приятелка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Януари 04, 2013, 18:12:28 »

Не съм съгласна. Не може умен човек с достъп до интернет, който е имал възможност да прочете какво го очаква, да си вземе животно и после да се чуди какво да го прави. Дори в някакъв момент това животинче да се окаже проблем, интелигентен човек ще намери начин да го подари някъде/на някого или да се погрижи по друг начин. А и не сме на по 12 години, егати. Срамота.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #30 -: Януари 04, 2013, 18:19:48 »

Еми не може,ама може. Мога да ти давам примери от сутрин до вечер с малка пауза за следобеден сън.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Януари 04, 2013, 18:24:38 »

Ут, има огромна разлика между четене и реалност. Не може да видиш по интернет какво е да имаш куче, котка, бебе, гадже и т.н. Винаги има изненади, понякога неприятни и не всеки иска/може да се оправя с тях. Не мога да си кривя душата да отрека, че повече обичам хората, които обичат искрено животни и не се гнусят примерно. Но половината ми познати/приятели  се гнусят от някои аспекти на кучето и не мога да ги заклеймя заради това, егати.  

Както има хора с ниско ай кю и искрено обичащи животните, така има и обратните. Животът е пъстър. Пак казвам, това, че на мен едните са ми по-симпатични, нищо не значи, опитвам се да бъда толерантна. Сигурна съм, че и бебе като имам, ще има хора, на които ще им е досадно да са с нас. Това не значи, че са лоши или с ниско Ай кю, просто са такива.

П.П. Моля, преместете при домшаните любимци. Ние тук не можем да зародим интересн спор/дискурия, ако не е за бебета или животни, егати  Lol
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 18:27:53 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Януари 04, 2013, 19:03:02 »

Ама вие нещо не ме разбрахте.

Ако не си готова за бебе, ама забременееш и родиш, няма да го изхвърлиш, нали? Направила си избор и ще си го гледаш.
Почти същия начин е с животното - взимаш го и поемаш отговорност за него. Сега, ок, там е по-хлабав режима, може да го подариш на някого, но отказвам да повярвам, че разумен и интелигентен човек ще вземе животно и като му писне, ще го метне на улицата. Някак са ми свързани интелигентост, разум и отговорност в едно цяло и не ги деля.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #33 -: Януари 04, 2013, 20:49:24 »

Бе ясно е, че имаш предпочитания за външен вид, просто чак такива подробности за ушите ми се сториха прекалени. А голите котки, брррррррррррр.

Ами то горкото, ако са разперени, прилича на прерийна лисица фенек. И как подробност, като те са му една трета от тялото  Lol Така де, като разгледах доста снимки, на повечето не им седят много яко тея уши  Cheesygrin За да са им ок, трябва да са като на снимката на Лъчо- с по-дебелички муцунки и тумбести такива, и с къса козинка Smile останалите са като лисичета. Клепоухите са сладки без изключение. Аз на живо никога не съм виждала корги.
Ние сме още в процес на обмисляне-дали, как бихме го гледали...по отношение на породата не сме мислили за друго, освен ритривър или лабрадор (така-да е умно, добро и рунтавко като мен  Lol ), че ми се струват и доста кротички, но пък малко куче се гледа по-лесно, а и тва ми се видя много сладко, дето го извади Лъчо...йоркитата са ми много мишки, не ме кефят много физиономиите им..и козинките не са много мой тип. Чихуата са ми мили, ама то чак не прилича на куче. На ритривърите ме притесняват и многото косми, големите акита ... Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Януари 05, 2013, 11:47:51 »

Що се ежите на катето, избира си животно, естествено, че си има някакви нейни си критерии, които дори не е нужно да обяснява и мотивира, щот са си нейни и тя, като бъдещ стопанин, си има пълно право на това.
Мен преди две седмици Сашо ме отряза за Мейн Куун с абсолютно същия довод - много са им големи ушите. Изобщо не щя и да чуе, че на котка, дето става метър дълга, най-малкият проблем са й ушите. Обаче си ме отряза и това е. "Като ще ми е всеки ден вкъщи и ще го гледам като дете, ще си го избера каквото аз го искам, точка". Не е трудно да се разбере.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #35 -: Януари 05, 2013, 13:24:12 »

Добре де, а никога ли не ви се приисква да осиновите животно?  Blink Много случаи знам за хора, които уж обичат животните, търсят си домашен любимец, ама въобще не обмислят варианта да си вземат непородисто. Не, че се опитвам да чета морал, но се изненадвам просто, понеже ми се къса сърцето заради всички обяви за намерени, изоставени, болни и т.н. животни, които просто няма кой да ги вземе и ще си умрат сами, докато померанчето или персийчето от развъдника няма да остане непоискано. В крайна сметка знам, че трябва да ти харесва животното (не знам какво животно не би ми харесало и защо Confused), ама избираш любимец и приятел, а не диван за хола все пак.  Confused Аргументът, че непородистите нямало да са толкова умни или добри, или възпитани, или че били непредвидими за мен не е основателен. Повечето мелези удрят в земята всякакви изкуствени породи по много фактори, най-вече интелект, но както и да е. Вие си знаете. На мен никога няма да ми се откъсне от сърцето да дам стотици левове за животно, като всеки ден някоя душица, която не е нито по-грозна, нито по-глупава, нито по-малко заслужаваща любов, бива размятана като куфар по улици и приемни домове и няма кой да я вземе. Ако имах къде, още 20 бих осиновила. Ама да купувам животно...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Януари 05, 2013, 13:31:21 »

Не знам защо, но за куче някак повече го разбирам, ама породиста котка, там вече съвсем не разбирам.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #37 -: Януари 05, 2013, 13:41:03 »

За куче съм 100% на мнението, че трябва да се избира порода и да се гледа родословието..Да не говорим, че всички кучета като малки са големи сладурчета, ама някои наистина стават грозновати като пораснат - дебели пък с къси крака.. Не, че няма да си го обичаш, просто всеки един от нас се стреми към красивото и в това няма абсолютно нищо лошо.

Котка и втори път бих си взела от улицата, даже не знам сега като няма улични котки в Германия, къде ще я търся Lol.
Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Януари 05, 2013, 13:48:50 »

Въпрос: ако всеки един от нас се стреми към красивото, тогава защо се развъждат изродени породи като персийки, булдози, мопсове, които прекарват живота си в мъка, защото са селектирани с дефекти - плоски муцуни, не могат да дишат добре, къси крака? Изглжеда хората харесват все пак изроди.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #39 -: Януари 05, 2013, 14:21:06 »

Хората харесват различни неща, и разбират красивото по различен начин. Та затова не коментирам кой каква порода харесва или иска.

Катрин, а не се ли замисляш, че някои хора искат гледано в любов и здраво животинче, а не изоставено, болно или сакато такова. Знам, че звучи грубо и егоистично, но да си вземеш чистокръвно животинче почти винаги означава здраво! Особено пък ако е от собственик на домашен любимец, а не на развъдник.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #40 -: Януари 05, 2013, 14:49:31 »

Пак повтарям - за мен това не е диван или тенджера, че да го гледаш за дефекти. Това е живо същество. Едната ми котка е с един бъбрек и пробит стомах. Да бяхме казали освен "Ааа, не, не, то това е болно, не го искаме". Или на Ути котето като хвана бронхит, да беше направила, както я съветваха колегите и. Нали и то душа носи, и то има нужда от шанс в живота, от лечение, от любов, не е счупен черпак, че да го хвърлиш на боклука. Не упреквам хората, които не обичат животни по принцип и не искат да гледат такива, всеки има право да харесва или не харесва нещо. Но специално в България, където е такъв проблемът с бездомните животни, според мен трябва повече хора да се замислят. Щом не го усещате така, не съм аз човекът, който да ви чете конско, но все пак ми е криво, че за много животни можеше и да има шанс в края на краищата. Можеше, ама на. Пенка от малка си мечтае за немска овчарка, а Сашко - за сиамка. Никое друго не е достойно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Януари 05, 2013, 15:05:55 »

Хриси, първо - изобщо не е вярно това за здравото животно - дори да е гледано по най-добрия начин и  да не е болно, примерно персийчетата си имат вродени проблеми с дишането, защото са развъждани специално с деформиран череп, защото на хората така им харесвало. А често са и болни, защото се гледат в ужасни условия.

Второ - взето от улицата животно не значи непременно нито сакато, нито болно, а просто животинче без дом. Някои като моя са даже красиви. Аз също не бих си взела някое, което не ми харесва на външен вид, признавам си, но не робувам чак на детайли във външния вид все пак, нито сме го изследвали в клиниката преди да го вземем. Както знаете, ние дадохме почти четирицифрена сума за лекарства + лечение, но не ни е хрумнало да се откажем.

И трето, но не и последно по важност - хората не взимат в общия случай породисто животно, защото е здраво или защото е гледано добре, а защото е символ на някакъв лайфстайл, като айфона примерно, което е отвратително.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #42 -: Януари 05, 2013, 15:55:13 »

Стига, това е тотално безсмислен спор и си е до човек. Не бих казала, че е въпрос на стандарт, нито на това дали обичаш/не обичаш животни. Просто е въпрос на избор. Той може да е мотивиран, а може и да не е, но така или иначе стопанинът на животното има този избор и абсолютно никой няма право да го оспори.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #43 -: Януари 05, 2013, 16:47:50 »

О, специално за това, че имам породсто куче, а не съм осиновила, никаква вина не може да ми се вмени на мен. Признавам си, че не съм чак толкова милосърдна, че да искам да спасявам целия свят. Аз не исках куче, исках чау. Не че не обичам всякакви възможни животни (ето това създание беше на братовчедка ми - кучето от ада  Lol, но го обожавахме, бих си го гледала в къщи).
Вярно, огромен процент от породистите животни се взимат за престиж и поза, което е супер тъпо, но и аз се кефя на комплиментите, които отнася моят мечок. Толкова повърхностна съм  Cheesygrin
Но не знам дали бих повярвала ако някой ми каже, че ако при осиновяване на дете или взимане на донорски материал за забременяване, има възможност да избира по ай кю на родителите, външност, етнос и т.н., няма да се възползва от това. Звучи отвратително, но това е положението.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #44 -: Януари 05, 2013, 16:50:41 »

И аз не разбирам защо отричате човешкото у хората... Особено както Лора го е написала, звучи много истинско и реалистично.
Радва ме, че има и такива самоотвержени идеалисти като Катрин, но... Нали знаеш как най-лесно, бързо и безболезнено ще се разреши въпросът с бездомните животни?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #45 -: Януари 05, 2013, 17:07:57 »

Ми не знам, не казвам, че не го приемам, просто не го разбирам това. Имам една дружка, която ходи и прегръща бездомните животни и реве за тях, ама наскоро и тя се сдоби с лабрадорче. Еми обичам си я, приемам избора и, но не го разбирам. Аз като видя душица в беда, така ми подскача всичко отвътре, такъв майчински инстинкт ме обзема да я прегърна, да я защитя, да и дам шанс. И за мен това е нормалното и това е човешкото. Но много малко хора го усещат по този начин, за съжаление. Мисля, че всички носим колективна отговорност за дереджето, на което сме с уличните животни. Но това е отделна тема. Дано продължават немците и холандците със същата скорост да осиновяват нашите помиярчета, че иначе съвсем ще я забатачим, както сме с претенции.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #46 -: Януари 05, 2013, 17:15:31 »

Водили сме го този разговор и друг път, но, Катрин, замисли се как звучиш - кое било човешко и нормално и кое не? Хайде стига..
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #47 -: Януари 05, 2013, 17:23:04 »

Как звуча? Не съм аз тази, която започна с това кое било човешко и нормално. Не е ли човешкото да се отнасяме към живите същества с милосърдие и любов, а не като с мебелировка? Не си споделяме генофонда с тях, все пак. Ако за някои едно куче, или котка, или заек е някакво естетическо допълнение към интериора, за мен то е приятел, дете, жива душа. Не казвам нищо лошо и съгласете се все пак, че ако повече хора мислеха като мен, нещата да са в доста по-добро положение. Сега знам, че половината форум се засегна от наглостта ми да поставям под съмнение любовта им към животните, но просто се замислете. Сори, че ви вменявам чувство на вина.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #48 -: Януари 05, 2013, 17:57:44 »

На теория звучи много мило. Smile Само дето по света има много гладуващи деца и сме пренаселени, ще се спасим от ситуацията ако примерно нашето поколение прескочи момента с децата и осинови поне по едно чуждо, но не го правим. И по тая логика има много симпатични циганчета, но се съмнявам много българи да ги осиновяват, пък примерно биха си взели едно мулатче (аз - също). Smile
На мен и много помиярчета (и малки циганчета Cheesygrin ) са ми харесвали, особено като по-малка, преди да ме хване страх от улични кучета. Има отвратителни породисти животни, ако някога реша да си взема, то ще си го избирам точно на принципа на Катерина, да е умно, хубаво, да мирише малко и да пуска малко косми, тоест ще си взема гущер. Cheesygrin
Като е породисто знаеш какво ще изскочи от шапката, колко ще е голямо и т.н., няма изненади и още едно куче "освободено" на улицата. Smile

Лор, в Пл шмекеруваха с яйцеклетките за инвитро преди години, няма да ти казвам една бяла, здрава жена със сини очи и хубави деца колко пари взе, а за колко пари й ги продаваха, не е истина ... сега са се спрели или поне така разбрах последно.
Между другото, аз искам и децата ми да са симпатични, и понеже си се харесвам горе долу, нямам против да вземат масово мои черти, скелет и т.н., без гадните неща, естествено. Smile
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 18:03:08 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Януари 05, 2013, 18:19:21 »

И аз харесвам породисти кучета, просто за котка не го разбирам. Не е типично някак, не е свързано чак толкова с порода, нито с външен вид - има супер красиви котки, които нямат определена порода. То е ясно, че не може да се спасят всички животинки, просто като прочетох поста на Катерина ми стана гадно, сакън ако му се изправели ушите колко щяла да е прецакана. Все едно само затова го взима. Както и да е.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: