star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Кучешка новогодишна
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кучешка новогодишна  (Прочетена 32317 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #175 -: Януари 07, 2013, 15:19:11 »

Съвсем нормални междувидови взаимоотношения са, Але, но както и да е.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #176 -: Януари 07, 2013, 15:43:02 »

Але, какво по-точно питаш за организациите?

Аз знам със сигурност за Дай Лапа, че са "непорочни", така да се каже, парично де  Lol Както и "Приятели на котката".

Ето тук темата с календара, има и сайт на самата организация сигурно, но нямам време да търся. Но можеш да агитираш хората за календари,супер яки са, с всички именни дни  Smile

http://forum.dog.bg/topic/51062-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-2013/topic/51062-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-2013/

За Let's adopt s Paypall мисля също, че са ок и са "сигурни".
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #177 -: Януари 07, 2013, 15:57:10 »

имам познати и близки хора от "приятели на котката", "friends for animals", "Animal rescue Sofia" и от форума в дог.бг .. всички хора са много читави  Exclamation Не знам кои лапат от европейски фондове, сигурно има такива .. но гореизброените се финансират почти 100 % от доброволни дарители и бачкат много здраво., повечето в личното си извънработно свободно време  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #178 -: Януари 07, 2013, 16:11:14 »

Дам, и моите наблюдения са като на Ангелчето. Само за Екоравновесие съм чувала кофти неща и лично съм виждала кучета с маркирани уши да имат бебета, т.е. очевидно не са кастрирани, макар и да се взети парите за това.

Но останалите организации се състоят просто от хора, обичащи животните, някои от тях имат общо 5 "члена" на кръст, т.е. момичета, които дават от личните си средства, време и обич, за да променят  нещо. И успяват, може да видите десетките теми за животни, намерили дом Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #179 -: Януари 07, 2013, 21:41:05 »

Четох, недочетох и искам да си кажа, тъкмо е затишие. Smile
Първо за на Катерина изискванията към ушите на животното. Все си мисля, че малко или много се знаем, тя така си анализира всичко и има изисквания към всичко, на мен ми е адски интересна и е човекът написал ясно и подробно какви са чертите на лицето й и как отделните му чаркове не са красиви и т.н., строга е за килата си, какво остава за кучето й, големият проблем, а тогава даже не беше казала за двете върнати кучета. Понеже сравнявахте с на Корни темата за децата, ако отворите ще видите колко майки й казаха, че всичко ще се намести, ще е добра майка и т.н., а тука бам, айде без куче.

След това Алето каза, че само тук й реагират гадно на любовта към животните. Съвсем откровено мога да ти кажа, че и аз не го разбирам. Много трудно мога да изляза от рамките на заобикалящата ме действителност и като ми се каже куче, не се сещам за немската овчарка, която като умря, ревах часове наред, а за уличните твари, колко силно и непоносимо ме е страх от тях. Оттам любовта и закрилата на някой към тях е все едно добро на моя враг, малко или много. Гадно, но не го чувствам другояче. Затова и хората смесват темата, Хепи и още кой беше, защото уличните животни не са беззащитни създания в очите на много хора, а са абсолютен враг.

И не правя нищо за децата, пускам само смс-и и даваме дрехи, колички и т.н. на циганчета. Но за мен нещата се карат по приоритети, тоест ако аз разпределям благата няма да започна с кучетата и котките, а с децата, защото хората за мен са номер 1 и всеки лев похарчен, за да бъде пратена котка в Германия, ми е трудно да го разбера, при условие, че има страдащи деца. Само дето не чета морал, винаги е обратното, защитниците на животните атакуват, а другите почват Ами децата ? и става мазало.

И съвсем сериозно да си питам за плъховете и мишките, те трябва ли да се защитават и изселват, защото аз бих ги избила без капчица жал. Наистина питам.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #180 -: Януари 07, 2013, 22:01:20 »

моите свекъри бяха намерили мишка в къщата и я изселиха в другия край на парка до тях  Lol искрено се гордея с тях, баба ми примерно няма да се поколебае да я удави в буркан с вода  Razz
хората са различни, нищо по-нормално от това .. и не може да изискваме другите да чувстват като нас, Але .. Аз си признавам, че през живота си не съм наранила нито едно живо същество с изключение на няколко комара, които съм успяла да улуча с чехъла (и хлебарките в кухнята преди години). Не мога да убия буболечка, пък какво остава за нещо по-голямо .. Едно време намирах мишките в капаните на село и ги пусках .. Бях на 5 години, когато дядо ми купи 2 пиленца от пазара, а на следващата година си поисках два заека (които се оказаха разнополови и после имахме 30-на  Lol) Та така де, не просто обичам животните - смятам ги за точно толкова значими, колкото и хората на тази планета. И се радвам, че познавам и други като мен, с които мога да общувам пълноценно и да не се чувствам некомфортно. А това, че много хора не го разбират, ми е през онуй   Razz
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #181 -: Януари 07, 2013, 22:22:50 »

Аз пък имах патенца,хахах,само че като достигнаха размер без да се усетя се превърнаха във вечеря и още не съм им го простила на бабините диваци.

Фата,минавам само да кажа,че съм те прочела и съм ти разбрала идеята,да не кажеш,че те отсвирят и никой не пише. Просто няма да коментирам,че мисля се разбра колко лесно мога да си изпусна нервите по тия случаи,макар че аз считам,че бях мека.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #182 -: Януари 07, 2013, 23:12:26 »

Аз винаги съм била с по няколко животни, докато не се изнесох от вкъщи, пък после си взех котарака. И то животни всякакъв калибър, вид, размер, породисти и непородисти, просто много. Всичките са били педантично обгрижвани, без изключения и без разделения.
И при все това съм анти, искрено анти настроена към грижата за улични животни, без да се поема отговорност - т.е. - не разбирам храненето на котки и кучета около блока, поощряването им по какъвто и да било начин, без реално да се поеме отговорност.
И смятам също толкова искрено, че проблемът с уличните животни трябва да се реши по един или друг начин, като не изключвам крайности, защото, особено в София, самата ситуация вече предполага и краности. Просто излиза извън контрол, глутниците разкъсват хора. Но и смятам, че проблемът се задълбочава също благодарение на хора - онези, които изхвърлят мъници на улицата и онези, които хранят вече уличните животни (предимно кучета визирам), те съответно свикват, събират се по много, а ако в един момент човекът, който ги храни, спре, се озлобяват. И не са виновни животните за това. Много съм "за" ефективни законови наказателни мерки и за двата типа хора, както и за онези, които убиват животни.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #183 -: Януари 08, 2013, 09:20:30 »

Аз обаче освен Форевър, която почти не писа, не видях кой се грижи за проблема чрез хранене на бездомни животни?
Не, да правиш нещо по въпроса означава да махнеш животното от улицата, да го заведеш на лекар, да го обезпаразитиш, ваксинираш, евентуално кастрираш и да започнеш да му търсиш дом.
Нито един човек, който се занимава поне малко с животни, освен бабите, не се задоволява само с хранене. Все пак това са интелигентни хора (в повечето случаи) и знаят, че това само може да задълбочи проблема.

За плъхове сори, ама не ми е минало през ум да ги спасяваме. Не за друго, ами носят адски много болести и са наречени неслучайно "вредители". И са ми гадни и ме е страх. Да, явно не обичам истински животните, защото за хлебарки и плъхове не ми става мило определено  Lol

Но пък мъж ми спасява таралежи и костенурки от пътя абсолютно винаги, чак му се карам, защото като спира и се връща на оживения път рискува много, не знам дали аз бих чак толкова често  Unsure

И не знам защо от малка нямам никакъв страх от кучета. А ме е хапало един път сериозно, май и втори път, ама по-леко. Но ги приемам за напълно дружелюбни и безопасни, ако видя глутница обаче, я заобикалям отдалеч, не ми се рискува.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #184 -: Януари 08, 2013, 09:45:32 »

Мен куче не ме е хапало, обаче много ме е страх от тях и дори някое да ми се радва, ме е шубе. Не храня улични кучета и не съм им голям фен, с радост бих приела хуманно решение на проблема, обаче нещо не ми изглежда да работи.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #185 -: Януари 08, 2013, 09:56:01 »

Мен куче не ме е хапало, обаче много ме е страх от тях и дори някое да ми се радва, ме е шубе. Не храня улични кучета и не съм им голям фен, с радост бих приела хуманно решение на проблема, обаче нещо не ми изглежда да работи.

То и нехуманното не би работило. Да речем, че всички се изловят и избият (което си отнема време и средства) и какво, като утре Гошо ще си окучи кучката, кученцата ще се родят черни, вместо жълти примерно и той ще ги остави на улицата. От тези 8 кученца след година ще има около 60 , а след още няколко години, не мога дори да изчисля...И това от един Гошо, от останалите 1000 като него по още толкова + тези, които ще си изхвърли купения от зоомагазина голдън, защото като е пораснал, не прилича особено на голдън. Примерно.

Т.е. докато мисленето на хората не се промени, никакви мерки няма да помогнат, хуманни или не.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #186 -: Януари 08, 2013, 10:00:31 »

Закони, строги и ефективни. Мислите на тия, дето си изхвърлят кучетата, докато се променят, си е една еволюция време.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #187 -: Януари 08, 2013, 10:02:00 »

Корни, съгласна съм, то едното върви с другото Smile

Къде мисленето да се промени, къде да има строги закони, кучетата чипирани и намери ли се изоставено куче, по чипа - собственика и такава глоба, че свят да му се извие, да видим дали ще го хвърли после.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #188 -: Януари 08, 2013, 10:16:14 »

Наистина ли проблемът с бездомните животни не може да се реши, поради постоянното изхвърляне на домашни животни на улицата? Защото аз през годините съм виждала единици кучета, които изглеждат като да са били домашни преди това, 99% от бездомниците са типичните безпородни, които са си такива от толкова много поколения, че чак са станали еднакви в липсата на характерни за някоя порода черти. И уж ги кастрират, но само в нашата градинка, където разхождаме кучо, за няколко години се смениха няколко глутници от съвсем нови и млади кучета.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #189 -: Януари 08, 2013, 10:24:46 »

Лора, наистина. Знам редица случаи за кучета, които изглеждат точно безпородни както ти описваш и са им правили генетични изследвания (в Германия, тук едва ли някой би дал толкова пари) и им излиза в рода 3-4 поколения назад- хъски, немска овчарка, лабрадор и т.н. А при кучето 3 поколения назад е 3 години, не 300. Т.е. може да изглежда като съвършено  улично и пак да е намесено домашно куче няколко години по-рано.
Разбира се, че 90% са си от типичните улични, но дори да изчезнат всички те, до няколко години пак ще се напълни, предимно заради хората- много ни е трудно например да приемам кастрацията като нещо естествено и здравословно за кучето и редовно някое домашно, примерно оставено на двора без надзор, си опложда и някоя женска бездомна...
А и домашните кучета без родословие имат всичко в гените си, т.е. може от домашно приличащо на лабрадор, да се родят напълно "обикновени" улични кучета. Външният вид изобщо не е гаранция за нищо.

Едит: Сетих за леля ми, която се води интелигентна жена...Всеки път като ни види с куч, ни гледа съчувствено и казва "вие нали скоро/като имате дете, ще се отървете?", искаше да взема котка,с идеята "ако се окаже много трудно, може да я пуснем, нали?". Сигурна съм, че не би се сетила и за кастрация преди това. Ето така мислят много хора.
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 10:27:14 от Korneliq » Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #190 -: Януари 08, 2013, 10:28:07 »

Ние долу имаме една красота - черно хъски. Съвсем като хъски, ама с малко по-странни цветове. Даже и очите са си му небесносини. Това куче едва ли са го изхвърлили. По-скоро някой си е изтървал хъскито да заплоди улична женска. Ето ви и още нещо, което добавя към проблема.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #191 -: Януари 08, 2013, 10:49:42 »

Аз не знам дали това е основният проблем-"изхвърлянето" на домашни. Тук, след като решиха проблема, има само няколко маркирани кучета, през годините не забелязвам да се множат, демек най-вероятно са кастрирани. Ако хората изхвърляха толкова много, сигурно пак щяхме да си имаме проблем, а такъв няма повече от 10 години.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #192 -: Януари 08, 2013, 10:55:47 »

А да, забравих за изпуснатите животни. А пък колко хора съм виждала да си "разхождат" кучетата като просто ги пускат сами да бродят из квартала и те после си се прибират сами  Unsure
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #193 -: Януари 08, 2013, 11:13:17 »

А да, забравих за изпуснатите животни. А пък колко хора съм виждала да си "разхождат" кучетата като просто ги пускат сами да бродят из квартала и те после си се прибират сами  Unsure

мда, до нас в къщата гледат един такъв - ходи си по цял ден навън и се прибира вечер .. кой знае колко кучки е оплодил, не е кастриран  Rolling Eyes

иначе проблема с изхвърлянето на домашни животни е "да, наистина" .. лично съм намирала изхвърлени такива, няколко пъти  Razz пък покрай на св центъра няма много бездомни кучета, не съм виждала дори по две заедно  Rolling Eyes
Другият много сериозен проблем е оставянето на домашни мъжкари да оплождат бездомни женски ... правят го, и им е кеф да го правят  Razz
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #194 -: Януари 08, 2013, 11:38:52 »

не просто обичам животните - смятам ги за точно толкова значими, колкото и хората на тази планета.

Смятах и аз да пиша по темата, но сякаш това изречение е напълно достатъчно и няма какво да добавя.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #195 -: Януари 09, 2013, 23:24:01 »

ето ви прясна история, една от хилядите такива .. отделете 3 минути, за да я прочетете и после пак се чудете от къде идва проблема с бездомните кучета у нас  Razz
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=522086117826288&set=a.102216099813294.5165.100000747130093&type=1&theater
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #196 -: Януари 09, 2013, 23:31:39 »

Направо умирам от любопитство да разбера какво е в главата на човек, който е с грижата "ще й оставим 2, да не хване мастит", но другите ще ги задуши.
От друга страна съм сигурна, че това е практика от време оно, иначе нямаше да има още в приказките истории за вързани кученца, хвърлени в реката.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #197 -: Януари 10, 2013, 09:46:45 »

И аз се опитвах това да обясня едно време, за проблема със стотици кучета като Джена, гледани на верига, с давене на кученца, малко храна и т.н. Тогава Фата скочи да "защитава българското село" и аз се отказах от спора, защото изобщо не беше въпросът в това, много хора и по градовете гледат кучетата си така, до манталитет е. Но всеки път като видя такава история и нещо в мен се обръща...вярно, че кучетата могат да прощават до безкрайност, но защо трябва да им изпробваме тези качества като им причиняваме най-големите страдания :( Егати и "хората" сме...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #198 -: Януари 10, 2013, 10:13:07 »

Ами, Корни, според мен истината е, че хората едно време едновременно са били и безпощадни към животните, не е имало еко организации, които да ги пазят, но в същото време и много повече са се грижили за тях, като помощници на стопанството. Т.е. съвсем примитивно, както този човек - да остави кученца да сучат, за да не се поболее кучката му от мастит, но пък останалите са му излишни и като по-силния звяр, по естествен природен начин ще се справи с тях. Просто съм убедена, че това е практика от столетия.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #199 -: Януари 10, 2013, 10:21:19 »

Т.е. съвсем примитивно, както този човек - да остави кученца да сучат, за да не се поболее кучката му от мастит, но пък останалите са му излишни и като по-силния звяр, по естествен природен начин ще се справи с тях.

Аз така и така се показах малоумна вече в темата,обаче да кажа. Cheesygrin
Преди години, на моята куча дофторката препоръча раждане и кърмене , тъй като имаше бучка в гърдата , и било там нам си кво, което щяло да се оправи хормонално при бременност. Еми забременихме от расов татко, и тя ни награди с 11 (единадесет)малки приказни далматинчета.  Cheesygrin Подарихме ги почти всичките, даже последния симпатяга навърши 4 месеца преди да си намери стопанин. Но нито едно от бебетата не сме изхвърлили или омаловажили, дори ги хранехме с адаптирано мляко, защото след третата седмица някъде , майката отказа да ги кърми щото бяха зверове и я деряха и хапеха до кръв.Cheesygrin
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: