star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Кучешка новогодишна
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кучешка новогодишна  (Прочетена 32319 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« -: Януари 03, 2013, 22:55:00 »

като е бебе, как да го нацели човек...?

Взимаш от официален развъдник с ясни родители, баби и т.н., кучетата имат родословие по-богато от нашето и развъдчиците обикновено са проучили подробно поне 2-3 поколения назад. Но като цяло по-важен е темпераментът и интелектът на кучето (пак спрямо порода с родословие, родители), инак то като порасне така или иначе ще е най-хубавото за вас Smile
Най-добре да отидете и да пообщувате по-дълго с набелязаните породи и ще видите кое ще ви допадне.

Ама защо пак се обръща на кучета в чужда тема  Cheesygrin

То ясно за развъдника, ама ако искам клепоухо ме интересува как да го позная или ако си е клепнало бебе дали си остава такова  Lol Някои са много сладки, ама други са смешни, не ща да се прецакам, и без тва ще ни е свърхусилие грижата за кучи.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #1 -: Януари 04, 2013, 00:45:30 »

На Коргито ушите се изясняват чак докато стане на 11-12 седмици,има някои трикове да му ги изправиш,дето ако не ме мързеше бих ги написала.

Не говорете така,прецакване,защо да е прецакване само,защото може да има някакъв дефект,същото животно си е- и на мен веждите ми са сключени,да ме върнат в родилното Smile Пък за кучета и много заето ежедневие хич не препоръчвам,особено тия мъници-умират от мъка като са сами.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #2 -: Януари 04, 2013, 10:21:44 »

Да, и на мен ми прозчува много грозно, все едно ако ти е нещо грозно детето, ще го върнеш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #3 -: Януари 04, 2013, 10:27:47 »

Да, и на мен ми прозчува много грозно, все едно ако ти е нещо грозно детето, ще го върнеш.

Дам, и на мен не ми звучи като да са готови за  куче, ама помня като ти напомних на теб отговорностите за един живот как ме насмели и затова сега си мълча  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #4 -: Януари 04, 2013, 10:50:25 »

Това е съвсем друго, аз си се възмущавам на критериите за избор, не й напомням, че е голяма отговорност, мисля, че има достатъчно акъл, за да знае, че е сериозна отговорност. Ама ти й напомни де, днес ми е криво Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Януари 04, 2013, 11:00:12 »

И аз си мечтаех за куче от определена порода, просто защото ми харесват. И исках да е мъжко, червено и с тъпа муцунка. И какво от това, нали в крайна сметка си го купуваш и имаш избор. То е ясно, че няма да го върнеш ако не стане точно като картинката от десктопа ти като порасне, но не виждам защо да нямаш изисквания за порода и белези.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #6 -: Януари 04, 2013, 11:05:41 »

е да Лор, и аз исках определена порода по принцип заради характер, но и външността имаше значение и даже предпочитах да е от по-кремавата гама цвят, а не по-тъмните (затова и си избрах по родителите). Но думи като "прецакам" и "свърхусилие" не сочат точно неизменна любов към кучетата според мен Smile
А трябва да я имаш, за да си добър стопанин. Животът с кучето трябва да се свързва с радост, а не с гореспоменатото Smile

Но това е форум и отдавна съм се научила, че всеки си пише както му падне и това нищо не значи, Катерина просто не се е замислила как се изразява вероятно, а ние сега ще изпишем 10 страници в анализи  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #7 -: Януари 04, 2013, 11:24:48 »

И ти така пишеш за бебетата, разсъждаваш логично, практично и безпристрастно, защото още не си емоционално обвързана.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #8 -: Януари 04, 2013, 11:35:58 »

Честита Нова 2013 година на всички! Да сме здрави, щастливи и усмихнати Smile

Чак днес се възстанових от голямото празнуване. Резултатът е, че съм много по-спокойна, заредена, с няколко килограма отгоре и с изминати общо около 2500 км. Cheesygrin В първият ден от Новата година пих кафе в 3 столици, а дано през цялата година да ми върви така.

За 2013 година си пожелавам здраве и нов дом Smile

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 04, 2013, 11:36:15 »

И ти така пишеш за бебетата, разсъждаваш логично, практично и безпристрастно, защото още не си емоционално обвързана.

Ами не баш, аз сама си казвам, че не съм готова, точно заради този начин на мислене/писане.

Когато го почувствам, ще се усети и по начина ми на писане (даже напоследък е по-смекчен), в смисъл според мен започва да се усеща преди да имаш бебе/куче още, а не след това.

Междудругото вчера точно едвам заспах с топка от притеснение в корема, понеже си мислех за бебета в по-реален план  Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 04, 2013, 11:42:19 »

Корни, това са глупости. Колкото и да си писала, че не си готова за дете, и за секунда не съм си помисляла, че ако ти се случи сега, няма да бъдеш добра майка, да обожаваш това дете и да даваш всичко от себе си за него. Какво означава готов/неготов, може да го искаш или не, но докато не го получиш, няма как да разбереш колко си готов.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #11 -: Януари 04, 2013, 11:45:55 »

Аз бях тотално неготова, ама тотално, в сърцето на купона и работеща на 200 оборота. Но то си е като сляпата неделя - идва без да пита, влюбваш се и установяваш колко всъщност си го искала и как не можеш даси представиш света и живота си без него. В един момент недоумяваш как може да не си го знаела винаги.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12 -: Януари 04, 2013, 12:04:10 »

Аз малко не съм съгласна. Имам предвид, да, най-вероятно всяка от нас даже, когато не се чувства готова, ако й се случи, ще бъде прекрасна майка, не се съмнявам в това. Обаче е малко рисковано да се тества така, защото някои наистина не се справят добре и после съжаляват, защото наистина не е било времето.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #13 -: Януари 04, 2013, 13:02:52 »

Сто процента съм съгласна с теб, нямах изобщо предвид хората безразборно да се тестват и изобщо да експериментират по какъвто и да е начин в тая посока. По-скоро мисълта ми беше, че ако се случи, не е повод да седнем да роним крокодилски сълзи тип "защо на мен", не да се плодим напосоки.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 04, 2013, 13:16:04 »

И аз мисля като Ут, иска ми се да го желаем истински и тогава да се случи, нали винаги всичко си представям перфектно- и бебето ми се иска да е плод на голяма страст и желание връзката ни да стигне на най-висшето ниво, а не случайност.
Макар че е ясно, че ако се беше случило дори преди години, щяхме да го обичаме не по-малко и да се адаптираме, но все пак...има и случаи, когато става много трудно, както е Петето например, тя е единствената, която си е признавала за безброй психически трудности около малкия, мисля си, че и аз щях да съм така преди години, дано сега вече да съм по-зряла...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #15 -: Януари 04, 2013, 13:24:12 »

Ние сме взели (почти) всички възможни мерки, за да не се случи неволно, даже се шегуваме как ако стане бебе, ще го кръстим Худини  Razz И все пак понякога си задавам въпроса дали някога изобщо ще станем готови в смисъл такъв да вземем осъзнато решение, а не за самото дете. Като че ли сме от хората, които ако не стане случайно, няма да се решат никога, ама пък сме параноици и сме взели такива драконовски мерки, че ставането случайно е почти в сферата на свръхестественото  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Януари 04, 2013, 13:26:03 »

Кат, и ние така, толкова обмисляме нещата, че се съмнявам някой ден мъжът да се почувства наистина готов и да се решим да бебеправим целенасочено.
От друга страна не сме взели никакви драконовски мерки, даже напротив, не сме много стриктни, а уж хич не искал деца на тоя етап.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 13:27:47 от utopia » Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 04, 2013, 15:47:09 »

Але, ама аз не искам да му ги изправям, искам клепоухо, ако ще е корги.
И леко се изнервих да ми обяснявате кое било грозно-ми искам определен вид куче, освен да е умно твърде държа да ми е симпатично. Ути, ти за кво не си взе от ония голите котки. Сигурно са много добри по душа. И който там ме поучава на отговорност, може да се гръмне просто, много се изнервих. Да, заети сме, представи си, не си клатим краката по цял ден, и тва е причината досега да нямаме куче. Имам акъл да се сетя, че не е само за гушкане.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Януари 04, 2013, 16:13:34 »

Бе ясно е, че имаш предпочитания за външен вид, просто чак такива подробности за ушите ми се сториха прекалени. А голите котки, брррррррррррр.

Корни, видя ли, че не само аз ти скочих на веждите за поучаването!
Кате, ма сигурна ли си, че знаеш каква отговорност е, корни може да обясни подробно Lol Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Януари 04, 2013, 16:19:03 »

Който се е занимавал с бездомни животни поне малко, знае на какво са способни дори много интелигентни хора и няма да скочи на предупрежденията.

Ако знаете какви интервюта и чудеса са преди да си осиновиш бездомно от организациите, щяхте да се поболеете  Lol

Например сега се сещам и колегите на Ути, които я съветваха да върне котето, когато се разболя и да вземе ново, здраво- нали е безплатно. Интелигентни хора, сигурно изглеждат и добри и нормални. Ако и на тях някой бе говорил за отговорности, също щяха да скочат "ама как?? Ние да не сме тъпи да не знаем??" И после да върнат котето на улицата, защото еди какво си...Алето знае сигурно за какво става въпрос.

В случая на Катето тъй или иначе не съм учила никого, даже казах, че ми е смешно как ще анализираме една случайно пусната реплика в десет страници  Lol тъй че не мисля, че някой ми е скочил на мен, Ут  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Януари 04, 2013, 16:26:25 »

Например сега се сещам и колегите на Ути, които я съветваха да върне котето, когато се разболя и да вземе ново, здраво- нали е безплатно. Интелигентни хора, сигурно изглеждат и добри и нормални. Ако и на тях някой бе говорил за отговорности, също щяха да скочат "ама как?? Ние да не сме тъпи да не знаем??" И после да върнат котето на улицата, защото еди какво си...Алето знае сигурно за какво става въпрос.

Просто не знам как да го коментирам това?! Намирам за изключително обидно и (айде да не казвам по-сериозна дума) да обясняваш на всички за отговорностите за животните, допускайки, че макар че изглеждат умни, всъщност може да са скрити олигофрени, в това число очевидно и аз.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 04, 2013, 16:29:41 »

Просто не знам как да го коментирам това?! Намирам за изключително обидно и (айде да не казвам по-сериозна дума) да обясняваш на всички за отговорностите за животните, допускайки, че макар че изглеждат умни, всъщност може да са скрити олигофрени, в това число очевидно и аз.

е сега ме уби, нали ти казвам, че говоря точно за твоите колеги, а вече е повече от ясно, че ти си с различно мислене, иначе нямаше да се възмутиш...Къде видя отново себе си?? Много си мнителна напоследък  Razz

Обяснявам чисто теоретично защо който се е занимавал с животни, по навик пуска по едно предупреждение, заради хора като въпрсните колеги и още хиляди като тях. Изобщо не говорех за теб и е повече от ясно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Януари 04, 2013, 16:30:57 »

Честита Нова 2013 година на всички! Да сме здрави, щастливи и усмихнати Smile

Чак днес се възстанових от голямото празнуване. Резултатът е, че съм много по-спокойна, заредена, с няколко килограма отгоре и с изминати общо около 2500 км. Cheesygrin В първият ден от Новата година пих кафе в 3 столици, а дано през цялата година да ми върви така.

За 2013 година си пожелавам здраве и нов дом Smile

Вив, много яко звучи това, пътуване в наш стил  Cheesygrin
Ние зимата сме по-скормни де, но лятото обичаме да направим едни 5-6 хиляди км за 1-2 седмици без проблем  Smile

Кои са трите столици? Загреб, Белград, София, познах ли? Stuart
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #23 -: Януари 04, 2013, 16:48:37 »

Вие сте луди, спорът Ви е напълно откачен Lol

Корни - Будапеща, Белград, София Cheesygrin

Кате, коргитата са страхотни, много рядко виждам по улиците такива. Доколкото знам са доста интелигентни. И пуделите са умни кучета. Най-неангажиращи ми се струват малчовците като йоркширчетата. Въпреки че не съм имала такова, е с големината на котка и нито има нужда от много разходка, нито нищо.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 04, 2013, 17:03:59 »

Аз винаги предупреждавам , едно заради причините изредени от Корни , друго да няма разочаровани собственици и т.н . На всяко осиновяване в хасково имах три върнати или променили решение  .
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #25 -: Януари 04, 2013, 17:10:32 »

Едно е предупредиш непознат човек, защото не го знаеш що за стока е, съвсем друго е на познат човек, очевидно с трицифрено айкю, да заобясняваш като на идиот. Аз лично се обиждам.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #26 -: Януари 04, 2013, 17:15:33 »

съвсем друго е на познат човек, очевидно с трицифрено айкю.

Lol

Але, ти Ай Кю тестове не правиш ли преди осиновяване???

Ут, колегите ти с двуцифрено Ай Кю ли са, само ти ли си с три цифри   Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 17:31:36 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Януари 04, 2013, 17:35:18 »

Не е необходимо да правиш тест, за да знаеш кой е с двуцифрено, Корни Wink

За колегите няма да коментирам. Там съм без думи.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Януари 04, 2013, 17:38:56 »

Вие сте луди, спорът Ви е напълно откачен Lol

Корни - Будапеща, Белград, София Cheesygrin

Е, 2  от 3 все пак  Lol

В Будапеща не сме били, а чувам много хубави отзиви и ми е в списъка за тази година Smile

Ут, това се опитваме да кажем  с Алето (или поне аз), ай кю-то няма връзка с отношението към животните.
Има много интелигентни, свестни хора, но се оказва, че не издържат на космите и чистенето, примерно, или на разходките в студа, илии.., списъкът е безкраен. Една от най-близките ми приятелки така уж искаше животинче и като й дадохме приемно, много бързо разбра, че не желае да гледа свое.  С това не я смятам да за по-тъпа или по-малко ми е приятелка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Януари 04, 2013, 18:12:28 »

Не съм съгласна. Не може умен човек с достъп до интернет, който е имал възможност да прочете какво го очаква, да си вземе животно и после да се чуди какво да го прави. Дори в някакъв момент това животинче да се окаже проблем, интелигентен човек ще намери начин да го подари някъде/на някого или да се погрижи по друг начин. А и не сме на по 12 години, егати. Срамота.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 04, 2013, 18:19:48 »

Еми не може,ама може. Мога да ти давам примери от сутрин до вечер с малка пауза за следобеден сън.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Януари 04, 2013, 18:24:38 »

Ут, има огромна разлика между четене и реалност. Не може да видиш по интернет какво е да имаш куче, котка, бебе, гадже и т.н. Винаги има изненади, понякога неприятни и не всеки иска/може да се оправя с тях. Не мога да си кривя душата да отрека, че повече обичам хората, които обичат искрено животни и не се гнусят примерно. Но половината ми познати/приятели  се гнусят от някои аспекти на кучето и не мога да ги заклеймя заради това, егати.  

Както има хора с ниско ай кю и искрено обичащи животните, така има и обратните. Животът е пъстър. Пак казвам, това, че на мен едните са ми по-симпатични, нищо не значи, опитвам се да бъда толерантна. Сигурна съм, че и бебе като имам, ще има хора, на които ще им е досадно да са с нас. Това не значи, че са лоши или с ниско Ай кю, просто са такива.

П.П. Моля, преместете при домшаните любимци. Ние тук не можем да зародим интересн спор/дискурия, ако не е за бебета или животни, егати  Lol
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 18:27:53 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Януари 04, 2013, 19:03:02 »

Ама вие нещо не ме разбрахте.

Ако не си готова за бебе, ама забременееш и родиш, няма да го изхвърлиш, нали? Направила си избор и ще си го гледаш.
Почти същия начин е с животното - взимаш го и поемаш отговорност за него. Сега, ок, там е по-хлабав режима, може да го подариш на някого, но отказвам да повярвам, че разумен и интелигентен човек ще вземе животно и като му писне, ще го метне на улицата. Някак са ми свързани интелигентост, разум и отговорност в едно цяло и не ги деля.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #33 -: Януари 04, 2013, 20:49:24 »

Бе ясно е, че имаш предпочитания за външен вид, просто чак такива подробности за ушите ми се сториха прекалени. А голите котки, брррррррррррр.

Ами то горкото, ако са разперени, прилича на прерийна лисица фенек. И как подробност, като те са му една трета от тялото  Lol Така де, като разгледах доста снимки, на повечето не им седят много яко тея уши  Cheesygrin За да са им ок, трябва да са като на снимката на Лъчо- с по-дебелички муцунки и тумбести такива, и с къса козинка Smile останалите са като лисичета. Клепоухите са сладки без изключение. Аз на живо никога не съм виждала корги.
Ние сме още в процес на обмисляне-дали, как бихме го гледали...по отношение на породата не сме мислили за друго, освен ритривър или лабрадор (така-да е умно, добро и рунтавко като мен  Lol ), че ми се струват и доста кротички, но пък малко куче се гледа по-лесно, а и тва ми се видя много сладко, дето го извади Лъчо...йоркитата са ми много мишки, не ме кефят много физиономиите им..и козинките не са много мой тип. Чихуата са ми мили, ама то чак не прилича на куче. На ритривърите ме притесняват и многото косми, големите акита ... Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Януари 05, 2013, 11:47:51 »

Що се ежите на катето, избира си животно, естествено, че си има някакви нейни си критерии, които дори не е нужно да обяснява и мотивира, щот са си нейни и тя, като бъдещ стопанин, си има пълно право на това.
Мен преди две седмици Сашо ме отряза за Мейн Куун с абсолютно същия довод - много са им големи ушите. Изобщо не щя и да чуе, че на котка, дето става метър дълга, най-малкият проблем са й ушите. Обаче си ме отряза и това е. "Като ще ми е всеки ден вкъщи и ще го гледам като дете, ще си го избера каквото аз го искам, точка". Не е трудно да се разбере.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #35 -: Януари 05, 2013, 13:24:12 »

Добре де, а никога ли не ви се приисква да осиновите животно?  Blink Много случаи знам за хора, които уж обичат животните, търсят си домашен любимец, ама въобще не обмислят варианта да си вземат непородисто. Не, че се опитвам да чета морал, но се изненадвам просто, понеже ми се къса сърцето заради всички обяви за намерени, изоставени, болни и т.н. животни, които просто няма кой да ги вземе и ще си умрат сами, докато померанчето или персийчето от развъдника няма да остане непоискано. В крайна сметка знам, че трябва да ти харесва животното (не знам какво животно не би ми харесало и защо Confused), ама избираш любимец и приятел, а не диван за хола все пак.  Confused Аргументът, че непородистите нямало да са толкова умни или добри, или възпитани, или че били непредвидими за мен не е основателен. Повечето мелези удрят в земята всякакви изкуствени породи по много фактори, най-вече интелект, но както и да е. Вие си знаете. На мен никога няма да ми се откъсне от сърцето да дам стотици левове за животно, като всеки ден някоя душица, която не е нито по-грозна, нито по-глупава, нито по-малко заслужаваща любов, бива размятана като куфар по улици и приемни домове и няма кой да я вземе. Ако имах къде, още 20 бих осиновила. Ама да купувам животно...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Януари 05, 2013, 13:31:21 »

Не знам защо, но за куче някак повече го разбирам, ама породиста котка, там вече съвсем не разбирам.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #37 -: Януари 05, 2013, 13:41:03 »

За куче съм 100% на мнението, че трябва да се избира порода и да се гледа родословието..Да не говорим, че всички кучета като малки са големи сладурчета, ама някои наистина стават грозновати като пораснат - дебели пък с къси крака.. Не, че няма да си го обичаш, просто всеки един от нас се стреми към красивото и в това няма абсолютно нищо лошо.

Котка и втори път бих си взела от улицата, даже не знам сега като няма улични котки в Германия, къде ще я търся Lol.
Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Януари 05, 2013, 13:48:50 »

Въпрос: ако всеки един от нас се стреми към красивото, тогава защо се развъждат изродени породи като персийки, булдози, мопсове, които прекарват живота си в мъка, защото са селектирани с дефекти - плоски муцуни, не могат да дишат добре, къси крака? Изглжеда хората харесват все пак изроди.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #39 -: Януари 05, 2013, 14:21:06 »

Хората харесват различни неща, и разбират красивото по различен начин. Та затова не коментирам кой каква порода харесва или иска.

Катрин, а не се ли замисляш, че някои хора искат гледано в любов и здраво животинче, а не изоставено, болно или сакато такова. Знам, че звучи грубо и егоистично, но да си вземеш чистокръвно животинче почти винаги означава здраво! Особено пък ако е от собственик на домашен любимец, а не на развъдник.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #40 -: Януари 05, 2013, 14:49:31 »

Пак повтарям - за мен това не е диван или тенджера, че да го гледаш за дефекти. Това е живо същество. Едната ми котка е с един бъбрек и пробит стомах. Да бяхме казали освен "Ааа, не, не, то това е болно, не го искаме". Или на Ути котето като хвана бронхит, да беше направила, както я съветваха колегите и. Нали и то душа носи, и то има нужда от шанс в живота, от лечение, от любов, не е счупен черпак, че да го хвърлиш на боклука. Не упреквам хората, които не обичат животни по принцип и не искат да гледат такива, всеки има право да харесва или не харесва нещо. Но специално в България, където е такъв проблемът с бездомните животни, според мен трябва повече хора да се замислят. Щом не го усещате така, не съм аз човекът, който да ви чете конско, но все пак ми е криво, че за много животни можеше и да има шанс в края на краищата. Можеше, ама на. Пенка от малка си мечтае за немска овчарка, а Сашко - за сиамка. Никое друго не е достойно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Януари 05, 2013, 15:05:55 »

Хриси, първо - изобщо не е вярно това за здравото животно - дори да е гледано по най-добрия начин и  да не е болно, примерно персийчетата си имат вродени проблеми с дишането, защото са развъждани специално с деформиран череп, защото на хората така им харесвало. А често са и болни, защото се гледат в ужасни условия.

Второ - взето от улицата животно не значи непременно нито сакато, нито болно, а просто животинче без дом. Някои като моя са даже красиви. Аз също не бих си взела някое, което не ми харесва на външен вид, признавам си, но не робувам чак на детайли във външния вид все пак, нито сме го изследвали в клиниката преди да го вземем. Както знаете, ние дадохме почти четирицифрена сума за лекарства + лечение, но не ни е хрумнало да се откажем.

И трето, но не и последно по важност - хората не взимат в общия случай породисто животно, защото е здраво или защото е гледано добре, а защото е символ на някакъв лайфстайл, като айфона примерно, което е отвратително.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #42 -: Януари 05, 2013, 15:55:13 »

Стига, това е тотално безсмислен спор и си е до човек. Не бих казала, че е въпрос на стандарт, нито на това дали обичаш/не обичаш животни. Просто е въпрос на избор. Той може да е мотивиран, а може и да не е, но така или иначе стопанинът на животното има този избор и абсолютно никой няма право да го оспори.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #43 -: Януари 05, 2013, 16:47:50 »

О, специално за това, че имам породсто куче, а не съм осиновила, никаква вина не може да ми се вмени на мен. Признавам си, че не съм чак толкова милосърдна, че да искам да спасявам целия свят. Аз не исках куче, исках чау. Не че не обичам всякакви възможни животни (ето това създание беше на братовчедка ми - кучето от ада  Lol, но го обожавахме, бих си го гледала в къщи).
Вярно, огромен процент от породистите животни се взимат за престиж и поза, което е супер тъпо, но и аз се кефя на комплиментите, които отнася моят мечок. Толкова повърхностна съм  Cheesygrin
Но не знам дали бих повярвала ако някой ми каже, че ако при осиновяване на дете или взимане на донорски материал за забременяване, има възможност да избира по ай кю на родителите, външност, етнос и т.н., няма да се възползва от това. Звучи отвратително, но това е положението.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #44 -: Януари 05, 2013, 16:50:41 »

И аз не разбирам защо отричате човешкото у хората... Особено както Лора го е написала, звучи много истинско и реалистично.
Радва ме, че има и такива самоотвержени идеалисти като Катрин, но... Нали знаеш как най-лесно, бързо и безболезнено ще се разреши въпросът с бездомните животни?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #45 -: Януари 05, 2013, 17:07:57 »

Ми не знам, не казвам, че не го приемам, просто не го разбирам това. Имам една дружка, която ходи и прегръща бездомните животни и реве за тях, ама наскоро и тя се сдоби с лабрадорче. Еми обичам си я, приемам избора и, но не го разбирам. Аз като видя душица в беда, така ми подскача всичко отвътре, такъв майчински инстинкт ме обзема да я прегърна, да я защитя, да и дам шанс. И за мен това е нормалното и това е човешкото. Но много малко хора го усещат по този начин, за съжаление. Мисля, че всички носим колективна отговорност за дереджето, на което сме с уличните животни. Но това е отделна тема. Дано продължават немците и холандците със същата скорост да осиновяват нашите помиярчета, че иначе съвсем ще я забатачим, както сме с претенции.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #46 -: Януари 05, 2013, 17:15:31 »

Водили сме го този разговор и друг път, но, Катрин, замисли се как звучиш - кое било човешко и нормално и кое не? Хайде стига..
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #47 -: Януари 05, 2013, 17:23:04 »

Как звуча? Не съм аз тази, която започна с това кое било човешко и нормално. Не е ли човешкото да се отнасяме към живите същества с милосърдие и любов, а не като с мебелировка? Не си споделяме генофонда с тях, все пак. Ако за някои едно куче, или котка, или заек е някакво естетическо допълнение към интериора, за мен то е приятел, дете, жива душа. Не казвам нищо лошо и съгласете се все пак, че ако повече хора мислеха като мен, нещата да са в доста по-добро положение. Сега знам, че половината форум се засегна от наглостта ми да поставям под съмнение любовта им към животните, но просто се замислете. Сори, че ви вменявам чувство на вина.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #48 -: Януари 05, 2013, 17:57:44 »

На теория звучи много мило. Smile Само дето по света има много гладуващи деца и сме пренаселени, ще се спасим от ситуацията ако примерно нашето поколение прескочи момента с децата и осинови поне по едно чуждо, но не го правим. И по тая логика има много симпатични циганчета, но се съмнявам много българи да ги осиновяват, пък примерно биха си взели едно мулатче (аз - също). Smile
На мен и много помиярчета (и малки циганчета Cheesygrin ) са ми харесвали, особено като по-малка, преди да ме хване страх от улични кучета. Има отвратителни породисти животни, ако някога реша да си взема, то ще си го избирам точно на принципа на Катерина, да е умно, хубаво, да мирише малко и да пуска малко косми, тоест ще си взема гущер. Cheesygrin
Като е породисто знаеш какво ще изскочи от шапката, колко ще е голямо и т.н., няма изненади и още едно куче "освободено" на улицата. Smile

Лор, в Пл шмекеруваха с яйцеклетките за инвитро преди години, няма да ти казвам една бяла, здрава жена със сини очи и хубави деца колко пари взе, а за колко пари й ги продаваха, не е истина ... сега са се спрели или поне така разбрах последно.
Между другото, аз искам и децата ми да са симпатични, и понеже си се харесвам горе долу, нямам против да вземат масово мои черти, скелет и т.н., без гадните неща, естествено. Smile
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 18:03:08 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Януари 05, 2013, 18:19:21 »

И аз харесвам породисти кучета, просто за котка не го разбирам. Не е типично някак, не е свързано чак толкова с порода, нито с външен вид - има супер красиви котки, които нямат определена порода. То е ясно, че не може да се спасят всички животинки, просто като прочетох поста на Катерина ми стана гадно, сакън ако му се изправели ушите колко щяла да е прецакана. Все едно само затова го взима. Както и да е.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #50 -: Януари 05, 2013, 19:44:53 »

Фата, всички искаме децата ни да са симпатични  Cheesygrin То ако погледнеш, и това е въпрос на избор, де - раждаш го с клепнали уши или кривогледо, даваш го в дом и си правиш следващо  Razz Сега ако сте се шокирали от това сравнение, ще разберете как приемам нещата  Razz
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #51 -: Януари 05, 2013, 20:00:51 »

Ей, как го извъртя.
Виж сега, ако за децата не е сигурно дали ще са симпатични, поне с кучето може да се подсигури човек, като си го вземе марково, така по-лесно ще преживее грозното бебе. Razz

Ути, аз не харесвам повечето улични котки с къси косми, не са ми пухести, което очаквам от котетата и ми е приятно да пипам, тъй че и за котка бих дала пари.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #52 -: Януари 05, 2013, 20:09:40 »

Много сте лоши бе... Мен перфектните на външен вид хора ме отблъскват, това се отнася и за животните, затова си харесвах моят смешно нашарен котарак с петна по лицето. Къде къде по-важни неща има от физическите дадености.. Излъчването прави всичко. Аз затова не се харесвам по снимки, липсва ми душата на тях.
Активен

C’est tout!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #53 -: Януари 05, 2013, 20:14:37 »

Еее, Миш, и ти. Перфектните работи са само в моята глава Cheesygrin , говорим да ти е симпатично на тебе, хубавко за тебе, като твоето коте, това е, да си го харесаш, за да стане спойката и да има смисъл цялата работа. Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #54 -: Януари 05, 2013, 20:30:10 »

Явно аз съм нещо увредена, опитвам се да си представя не-хубаво коте или куче и ми е доста трудно.  Lol Тия, дето имат някакви видими дефекти,са ми много готини и уникални едни такива, пак имат чар. Аз преди време се бях засилила да осиновявам едно трикрако коте. То като ти престои в къщата едно денонощие, не знам какъв звяр трябва да е, за да не ти легне на сърцето, пък ако ще и три уши и един крак да има. Душички са те, без значение от цвят, размер и вид.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #55 -: Януари 05, 2013, 20:39:36 »

Катрин, аз те разбирам, много е мило всичко това, но наистина си е четене на морал. Всеки път като стане въпрос за породисти кучета, се започват трогателните истории за животинчетата в приютите. Но това са неща, за които просто е нелепо да се държи сметка, все едно аз да те разпитвам колко левчета си пратила за Българската Коледа и да си вадя някакви изводи за това.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #56 -: Януари 05, 2013, 20:45:32 »

Не е съвсем същото, понеже дечицата от Българската Коледа после не ходят по улицата да хапят хора и да бъдат тровени и застрелвани, понеже са имали злочестието да се родят непородисти и никой да не ги прибере. Абе както и да е, дълъг спор, дълга тема. Просто когато става дума за дечица, някак всички скачат, но за животните е ОК да бъдат дискриминирани и да се гледа на тях като на одушевени предмети, които се избират да ти отиват на тапицерията.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #57 -: Януари 05, 2013, 20:49:04 »

Не ти говоря конкретно за дечицата, можех да ти дам и пример за това колко малки сладки лабораторни мишки са страдали за червилото ти, примерно. Макар че дааа, определено бих предпочела да помогна на болни дечица пред осиновяване на кучета, ама да не я подхващаме тази. Мисълта ми беше, че ако тръгнем да се преследваме колко сме милосърдни и добри във всичко, ще излезем по-черни и от дявола.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #58 -: Януари 05, 2013, 20:59:56 »

Въобще не съответстват тези примери, но както и да е. Аз ти давам за пример нещо добро, което ще направи теб (примерно) и едно животно без особени шансове в живота щастливи и което ще спомогне за това няколко поколения улични животни изобщо да не се родят, а оттам и да страдат и да пречат на хората. Няма смисъл да обяснявам за ефекта на пеперудата. Ти ми даваш за пример някакви принципни неща. Аз дали ще си купя червилото или не, те мишките все ще си страдат, а с осиновяването на животно се прави нещо реално добро и се предотвратява съвсем реално нещо лошо. Аз не се имам за много голяма светица именно защото според мен това са нормални действия, не виждам нито някаква саможертва, нито нещо кой знае какво. Просто елементарната човешка нужда да бъдем необходими и да помогнем, с каквото можем. Съвсем реално не разбирам желанието за порода на всяка цена, ясно ми е и, че тук всички са с породисти кучета и ще скокнат, понеже ги обвинявам едва ли не. А аз просто си недоумявам. Но свят голям, както и да е. Аз каквото съм могла, съм направила, лошото е, че не мога да поема нещата за някого другиго. Тези решения са си лични. Жалко е, че се свеждат до формата на муцуната.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #59 -: Януари 05, 2013, 22:09:37 »

Отряза ми главата с последното изречение  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #60 -: Януари 05, 2013, 22:15:29 »

Добре де, както и да е. Напускам спора, макар че ще продължавам мълчаливо да недоумявам и да ми е мъчно.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #61 -: Януари 05, 2013, 22:55:57 »

Аз няма и да влизам в спора,че ще бухам наред,но пък все ми се иска да кажа,че често има породисти бебета в приютите. Не си мислете,че са само помияри,доста хора хвърлят всичко живо наред. Особено тук отношението бранд-не бранд е фрапантно Smile

Но и аз мисля като Кат,намирам всички животни за очарователни,включително котета сфинкс-като усмихнати червеи са ми.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #62 -: Януари 06, 2013, 00:50:29 »

Кат е по принцип съвършено права  и разбирам аргументите й, и аз частично проповядвам тази идеология. Наистина САМО заради външен вид да си вземеш породисто животно е малко прекалено, за престиж ми е вече гнусно и не ми се коментира. Камо ли кучетата от зоомагазини, които уж са еди каква си порода, а никой не знае какви са всъщност и почти винаги са болни. Аз съм на принципа- легитимен развъдник или осиновяване.

Честно казано ми е много трудно да не взема около 100 кучета месечно вкъщи, защото все ми трепка сърцето. Но не мога да спася всички. Възхищавам се на сестра  ми, която почти не подминава бездомно, все ще го вземе да му търси дом, да го ваксинира, кастрира...Аз толкова благородна не съм. Но и не съм лоша по душа, само защото имам куче с родословие. Ами при големи кучета наистина е важно да не е агресивно най-малкото,искам да го оставям спокойно край деца и други животни. Нито за секунда не съм съжалявала за избора си за порода, най-доброто семейно куче според мен. И да, от малка си мечтая за голдън и изпадам в еуфория като ги видя.

Но това не пречи в момента да се грижа за седем бездомни бебета и да съм поела ангажимент към тях с месеци да им търся дом, да им плащам лекарствата, да ги гушкам и социализирам и т.н. Чисти помияри, но за мен са прекрасни.
 И не съм само аз- собствениците на много от кучетата в голдънския клуб дават стотици левове месечно за бездомничетата и това е факт. Един от тях купи рентген за един от приютите наскоро. Много от тях имат и по едно-две улични у дома.

Накратко: човек с породисто куче не е равно на човек без сърце. И най-важното: някой търси ли си сладко, пухкаво, игриво куче на 2 месеца  Cheesygrin ? Имам седем- и снимки ;)
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #63 -: Януари 06, 2013, 10:11:07 »

Злодейски порочна практика е да се спонсорират приютите, щото последните са една бездънна клоака от "усвоени" пари ,които не е ясно къде са.

Иначе за пореден път съм в шок.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #64 -: Януари 06, 2013, 12:39:04 »

Катрин, ама адски неуместен и лицемерен урок по милосърдие. Нищо не каза по въпроса за изоставените дечица по приютите и дали би осиновила, вместо да си родиш свое. И си много в грешка, ако си мислиш, че те не ходят да хапят, крадат, убиват и прочее. Тъкмо напротив, предимно те го правят.
Ние сме прибирали помияр, но сме го връщали по същата причина, поради която си върнахме породистия кокер. На село кучетата ни са все помияри. За вкъщи по настоящем не бих си взела улично точно както не бих си взела и породисто, което не ми допада. Просто шансът да ми се случи толкова умно улично, колкото ритривър според мен е малък. А шансът породист ритривър да е тъп също е малък.
Не си честна да съдиш, защото си проявяваш милосърдието на базата на това, че нещастието на тези животинки буди нещо у теб, а при мен, не щеш ли интелигентността на голдъните прави това. Тоест ти не правиш нещо пряко себе си или да се откажеш от нещо, което харесваш повече, в името на помиярите, а недоумяваш и съдиш другите затова, че не го правят. Все едно аз да ти кажа, че недоумявам как може да си станала филолог, при положение, че има толкова деца, страдащи от онкологични заболявания и малко хора, желаещи да се занимават с тях, като мен хаха. Еми ебати нелепото.

Само забележка-да си обменяш генофонда значи да се размножаваш с нещо, за такъв между хора и кучета още не съм чувала.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #65 -: Януари 06, 2013, 13:13:29 »

Да, да, добре, права си, дишай  Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #66 -: Януари 06, 2013, 13:20:15 »

Спокойно си дишам, докато се задъхваш, превъзбудена от милосърдието си, айде, детски истории, да съм дишала.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #67 -: Януари 06, 2013, 13:26:53 »

Ех как ви гризнах на неправилното място, що ли не си замълчах Lol Ми опитвам се да разбера, бе, в крайна сметка положението с улични животни у нас е толкова извън контрол, че се опитвам да схвана защо някой любител на животните съвсем умишлено и осъзнато не иска на направи нищо по въпроса. Всички извадихте яките аргументи, ок, щом сте убедени, че това е правилното, добре. Аз просто имам по-различно виждане. С Корни съм съгласна, понеже тя наистина прави нещо по въпроса.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #68 -: Януари 06, 2013, 13:54:12 »

Да бе, точно се опитваш да разбереш, толкова си състрадателна, че всичко друго губи смисъл. От известно време просто се опиваш от собственото си благородство. Та и с изоставените деца проблемът не е по-малък. Ти умишлено и осъзнато би ли взела нещастно малко еднокрако циганче, вместо да си родиш собствено дете?
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #69 -: Януари 06, 2013, 14:00:58 »

Извън неприятния ви спор ми става винаги много интересно-какво си представяте под интелигентно куче? Да си казва като му се ака или да ви носи вестника ли?

Аз бих осиновила дете между другото , сега не знам дали ще е на точки или кривогледо,но идеята за осиновяване за сметка на моето лично възпроизводство не ми е чужда. Или може би по-скоро не изпитвам нуждата да е биологично мое.Не знам точно как бих процедирала и дали се бих грабнала от днес за утре,но от известно време се замислям сериозно над този въпрос и определено съм доста склонна да го направя. Това не е пророкувано от някви изкривени милосърдни мераци.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #70 -: Януари 06, 2013, 14:02:18 »

Точно с децата не можете да ми вмените пък на мен чувство за вина, понеже майка ми си дава здравето точно за такива деца в момента, и аз съм с нея и виждам какво се случва и честно казано съм се замисляла много пъти за осиновяване или приемен дом. Такъв пример имам в живота си просто. Тааа децата са едно на ръка. Ти пък толкова лошо мнение ли имаш за мен, че не можеш да повярваш, че аз наистина не се самоизтъквам, а просто ми се иска повече хора да се замислят за прибиране на бездомно животно? Не е егати жертвата, наистина. Дава любов и яде точно толкова, колкото и породистото. И прибирането на такова не изключва автоматично възможността да се помага на децата в нужда, какъвто довод се изтъква непрекъснато като се спомене грижа за бездомно животно. То аз няма и ккаво да се самоизтъквам, като непрекъснато слушам "Ти си луда, ти си ненормална, как така ще прибираш толкова котки?" Ми ще ги прибирам, като няма кой...
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #71 -: Януари 06, 2013, 14:09:33 »

Смятам, че е абсурдно да съдиш другите за избора им на куче.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #72 -: Януари 06, 2013, 14:19:01 »

Ми да, принципно е абсурдно, ама се паля, понеже взимам проблема присърце (и за децата също, между другото, и неведнъж съм го показвала). Естествено, че всеки е свободен да си избира куче, каквото иска. Просто се изразявам по-рязко, защото тоя спор съм го водила на десетки места и вече ми е втръснало и карам през просото. Ако успея да накарам дори един човек да се замисли (понеже колкото и да е абсурдно, много хора просто не са се замисляли, а не, че категорично отказват), макар и да съм полазила по нервите на десет, пак ще има някаква файда от спора. Както и да е, успех с решението за кученце, надявам се да си откриеш Своето куче и после да покажеш снимки  Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #73 -: Януари 06, 2013, 14:26:38 »

Да кажа и аз капацитетно - много тъп спор! По-добре обяснете на хората около себе си защо уличните животни не бива да се хранят, помагайте на приюти и си гледайте расовите кучета с чиста съвест.

Не бих си взела куче от улицата, защото не бих могла да му имам доверие, но аз съм наплашена от малка, че са ме хапали големи песове. Не съм сигурна дали бих осиновила дете... Ако не мога да имам свое, със сигурност ДА, но иначе... То ще е малко като изборът за второ - бих ли могла да понеса тази отговорност. Иначе нищо друго не би ме спряло и ако имам възможността и времето, което е нужно за да отгледаш още едно дете, не бих се поколебала. И все пак не храня улични животни, колкото и да ми се къса душичката за тях, и все пак бих си купила породисто куче. 
Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Януари 06, 2013, 15:00:33 »

Ние сме прибирали помияр, но сме го връщали по същата причина, поради която си върнахме породистия кокер.

Къде сте ги върнали, защо???
И кой те излъга, че породистите кучета били по-умни от уличните? Аз съм убедена, че уличните, предвид, че им се налага да оцеляват всеки ден, са по-умни.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #75 -: Януари 06, 2013, 15:02:46 »

И според мен са по-умни, заради по-разнообразните гени. То и при хората е така, май...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #76 -: Януари 06, 2013, 15:08:43 »

Не разбирам какво влагате в това по-умни,голдън ретривъра например е с висока оценка по тази графа заради бързото усвояване на команди,но не защото е с по-високо кучешко айкю-а защото характерите им са по-миролюбиви и последователни. Докато едно чау-чау например се води "тъпо",но не защото е с кух мозък,а заради прекалено големия инат и непоколебимост. Помиярите са лесни за тренировка,заради неистовото им желание за одобрение и любов.При един пудел да речем-който се води втората "най-умна " кучешка порода в 80 процента от случаите се изисква и кучешко лакомоство или определен вид награда,докато при един бездомник и потупване по глъвътъ помага.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #77 -: Януари 06, 2013, 15:11:07 »

Де да знам, предполагам се има предвид поддаване на тренировки и обучение, послушание...нямам идея.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #78 -: Януари 06, 2013, 15:14:15 »

И според мен са по-умни, заради по-разнообразните гени. То и при хората е така, май...

Да знам да се плодя смесено тогава. И без т'ва почнах да пускам любовни погледи наред с вагинални сосове като ходя на среща,сега съвсем ме изкуши.Lol
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #79 -: Януари 06, 2013, 15:18:23 »

Бе не знам дали се водят по-умни смесените дечица, ама ги водят по-красиви и по-здрави.  Lol По пътя на логиката... Плоди се, Але, чакаме да се отчетеш с мулатче  Tongue
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #80 -: Януари 06, 2013, 15:19:16 »

Със сигурност не може да се каже кои кучета са по-умни, най-малкото защото "улично" нищо не значи- обикновено това са кръстоски на десетки породисти кучета и си е въпрос на късмет.

Някой попита как се мери интелект при кучета- мери се по това при колко повторения усвояват дадена команда. Примерно немска овчарка от 3, голдън от 5, булдог от 10, само примери са това.

Но то е като при хората, интелект е по-комплексно понятие, това, че си научаваш урока с едно прочитане не те прави гений. Например моето куче е много умно според това с командите, научава всичко лесно и изпълнява железно. Но не е хитър като кучето на свек- не се сеща да си свали нещо от рафта примерно, нито да отвори врата с лапа. Тъй че не знам кой от двамата е по-умен.

Спорът е много грозен, пак казвам, напълно разбирам Катрин, Катерина каза много грозни неща по нейн адрес, за които знам, че са адски далеч от истината.
А това как всички приюти са пълни с алчни хора, които прибират даренията, е поредният абусрд. Да, има и такива, като екоравновесие, но 90% от организациите са толкова отдадени на животните, колкото никой тук не би разбрал. Чисто успокоение на съвестта би било "няма да дам дарение, защото те ще го откраднат". Ами ако дариш храна, лекарства?

А вечният спор защо да помагаме на кучетата, а не на децата, също е безумен. Все едно да питаш "ти защо стана счетоводител, а не сърдечен хирург, да спасяваш животи?" Всеки прави, каквото може и сметне за добре. Аз и на дечица помагам активно от няколко месеца, но не е тук темата да се обсъжда това.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #81 -: Януари 06, 2013, 15:57:34 »

Къде сте ги върнали, защо???
Присъединявам се към въпроса...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15624

« Отговор #82 -: Януари 06, 2013, 16:07:47 »

Да кажа и аз капацитетно - много тъп спор!

Lol Ма баш.
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #83 -: Януари 06, 2013, 16:12:44 »

Уличното куче зад блока ми дава лапа, за да благодари, че съм му дала храна... и то без да му искам лапа  Cheesygrin само да си го похваля, че е много як  Wub
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #84 -: Януари 06, 2013, 16:14:55 »

А защо не го прибереш вкъщи да си го храниш и да ти дава лапа?
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #85 -: Януари 06, 2013, 16:22:35 »

Ами защото не живея сама и се налага да се съобразявам и с други хора.. Иначе да бях направила сборище на кучища до сега и да ме дават в " Съдебен спор" да се оплакват комшиите от мен  Lol 
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #86 -: Януари 06, 2013, 16:33:00 »

Катрин, според мен не си нискоинтелигентен човек и смятам, че ако целта ти беше да накараш някого да се замисли дали да не си вземе бездомно, вместо породисто куче, щеше да се изразяваш в малко по-различен дух. В смисъл, щеше акцентът да е повече върху кучетата, а не върху твоята ангажираност, майчински инстинкт, неразбиране , човещина, състрадание, контрасти с безсърдечни приятелки. Имаше една хубава приказка, че възмущението всъщност било приятно чувство, защото ти давало усещане за собственото ти превъзходство над другите. Е, enjoy, щом ти е толкова важно да се заредиш по този начин. Другата ти т. нар. "цел" не я постигна, ама явно те болИ фара, защото не виждам да сменяш неуспешната стратегия.

Ути май попита къде сме върнали кучетата-породистото на стопанката му, уличното при глутницата му, откъдето го взехме. А за да не пита някой защо сме го взели-беше бебе и беше тръгнало само след баща ми и го беше следвало така километър и половина и той го беше съжалил. Върхаме ги, защото нямахме време да се грижим пълноценно за тях.
На село сме си прибрали и отгледали доживот през годините, мисля, 4-5 кучета и 2 династии котки. Отделно леля ми има няколко бездомни у тях си. Сакън някой да не помисли, че ни гони животинска снобария...Ама тва пък не ме кара да се чувствам някак си като Майка Тереза и да анатемосам всички, които по някаква причина са предпочели друго, камо ли тва да ми се струва обратното на човешко, ерго нечовешко.

Хм, какво значи за мен умно-да има потенциала да разбира и да се изразява някак пред нас, много ми е важно и да е кротко и добричко, защото някой ден ще ми общува с бебетата, а за такова нещо не бих се доверила на куче, понесло дори минимална грубост, или пък с неизвестни родители (а.к.а. неизвестна наследственост по отношение агресивност и т.н., тук който и каквото и да ми каже, аз вярвам в генетиката). За мен вариант максимум е да си взема голдън от поколение на кучето на един мой преподавател, защото по-добро и умно по моите критерии същество не съм виждала никога. Та ми трябва умно в смисъл изразително, общително, а не способно да оцелява или подкупно, хах.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #87 -: Януари 06, 2013, 16:38:31 »

Не си взимай куче.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #88 -: Януари 06, 2013, 16:39:48 »

Аз пак не разбрах, едното е тръгнало след баща ти, а другото?

Катерина, сори, ама не ми звучиш като човек, който е готов да отдаде време и внимание на куче. Може и като Корни да звучи, ама все едно верно мебел си избираш.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #89 -: Януари 06, 2013, 16:48:49 »

Кате, ако кучето на твоя познат не с родословие, няма да има гаранция за характера му- не знаеш откъде ще изкочи някоя прабаба или прадядо с обратен на голдънския темперамент. Инак да, и на мен това ми бяха аргументите, голдъните са незаменими при общуване с дец

Само се надявам това бездомното куче да не сте го гледали дълго у дома и тогава да сте го пуснали, защото със сигурност сте го обрекли- домашните куяета трудно оцеляват навън. Инак дано поне сте го кастрирали, преди да го пуснете, много се надявам и на това, така се спасяват поне още няколко дузини кучета, които просто не се раждат.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #90 -: Януари 06, 2013, 16:51:16 »

Като почнете да определятекой е достоен да си гледа животно вкъщи и почва да ми се гади, честно.
Аз от цялата малоумна дискусия, единственото градивно ,което видях са разсъжденията на Катето от какво куче има нужда и дали има нужда от него. В цялата картина ми липсва само Канди да ни обясни тука, че сме изроди, щото не храним бездомните кучета по улиците!

Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #91 -: Януари 06, 2013, 16:53:39 »

Катрин, защо да не си взима куче?

Много ми е интересно като седнат хората да разсъждават кой би могъл да се гижи за куче и кой не би могъл и не бил за куче. То навънка е пълно с хора, които не могат за собствените си деца да се грижат, да седнеме и тях да ги коментираме и да решим кой да кастрираме и кой не?
Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*

« Отговор #92 -: Януари 06, 2013, 16:56:55 »

Ох, Катрин, да, точно теб ще послушам, наистина такъв авторитет ми образува, че направо ми стана неудобно, че не съм ти превела пари по сметка за консултацията.

Ути, другото нашите го донесоха след някакво гости пияни, домакините на гостито имали бебета и те спонтанно решили да пробваме. Тези анамнестични данни как ти обогатиха представата за мен?
Аз и мъжете си избирам така, че и професията си, някак време и размисъл в насока какво точно искам и как ми импонира то на личността и стила ми на живот към момента ми е донесло само позитиви. Нали ти е ясно, че за мен няма грам значение дали ти ме смяташ за готова? И че аз сама мога да преценя кога съм готова откъм време?

Корни, с родословие е. И какви са тия глупости, дето ги раждаш непрекъснато-извинявай, но аз и цялото ми семейство сме достатъчно интелигентни, за да се сетим да не го държим 2 месеца, какво ми обясняваш като на полуидиот- по 2 дни сме ги държали и двете животни, какви кастрации, какви 5 лева.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Януари 06, 2013, 17:00:04 »

Кате, не искам да те обидя, просто имам един куп примери пред мен на хора, които си взимат животно и после го третират като плюшена ограчка за децата, не му обръщат внимание, абе като цяло не полагат необходимата грижа. Предполагам, че ти няма да си от тях, ама това като го написа, ми се стори странно, затова питах Smile

Хепи, ако зависеше от мен, щях да кастрирам половината хора, за да нямат деца. Не ми пречи да си коментирам обаче, нали? А и да си призная, не всеки може да гледа животно или дете, просто щото иска. Не е за всеки.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #94 -: Януари 06, 2013, 17:04:24 »

Добре бе, Тони, нали ти е ясно, че ако го възприемахме като плюшена играчка, при положение, че дадох да с еразбере, че го мислим отдавна, досега да сме си взели 100 пъти и да сме му ебали ма**ата? Ебати интервюто, ебати чудото. И не че искаш да ме обидиш, ама ми се прокрадва усещането, че ако бях дала някой "погрешен" отговор, щеше да те залее топла вълна на задоволство.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #95 -: Януари 06, 2013, 17:09:08 »

Ами може би напоследък аз съм си пременила светоусещането и спрях да се интересувам от подобни неща и да размахвам пръст на другите. Много по добре ми е да не бъркам в чуждата паница и да я преподреждам според моите представи.

В крайна сметка дори и да не си перфектния стопанин/родител по-добре отколкото на улицата/в дом. И въобще кой може да е капацитет и да казва кой ще е/няма да е добър стопанин/родител и кой да си взима куче/да ражда?
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 17:10:51 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #96 -: Януари 06, 2013, 17:19:02 »

,

Корни, с родословие е. И какви са тия глупости, дето ги раждаш непрекъснато-извинявай, но аз и цялото ми семейство сме достатъчно интелигентни, за да се сетим да не го държим 2 месеца, какво ми обясняваш като на полуидиот- по 2 дни сме ги държали и двете животни, какви кастрации, какви 5 лева.

Ако искахте наистина да помогнете на животното, без да можете да го гледате, можехте поне да го кастрирате. Отнема по-малко от два дена.

Е, хайде сега да спрем да си казваме мнението, за да не се бъркаме на другите...ще стане егати скучния форум.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #97 -: Януари 06, 2013, 17:23:31 »

Едно е да си казваш мнението, друго е да се опитваш да го насаждаш и да показваш на другите колко са грешни ;) Щото на теб никой не ти е казал "Не раждай", нали Smile

ПС За грешни визирам
Цитат
Ако искахте наистина да помогнете на животното, без да можете да го гледате, можехте поне да го кастрирате. Отнема по-малко от два дена.
Дефакто те не са навредили на животното, опитали са, не се е получило и са го върнали веднага щом са осъзнали в естествената му среда. Не са чак такива чудовища.

Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*

« Отговор #98 -: Януари 06, 2013, 17:31:47 »

Корни, вземи за един следобед у вас по Коледа, примерно, едно сираче да го нахраниш и тогава ми разправяй какво да съм направела. Ти кастрираш ли всяко бездомно животно в обсега си, след като толкова искаш да помогнеш? Отнема по-малко от два дни, когато го имаш тва време, освен тва си е и ангажимент в емоционално отношение.
На мен никога не ми е било цел да отървавам града от бездомни кучета, то и без тва тук няма, тоест има няколко в града, като гледам, всички са маркирани.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #99 -: Януари 06, 2013, 17:32:47 »

Еми Катерина, не, не ми е ясно, за мен не е нормално някой да се чувства прецакан ако на животното не му клепнат ушите, откакто го каза смятам, че го имаш за плюшена играчка. Няма да ти давам акъл, не си малоумна, нито пък аз съм капацитет някакъв, просто си казвам мнението. Надявам се искрено, че съм сгрешила в преценката си, че на теб ти дреме, разбира се.

Хепи, ти пък какво се засегна, ей така влезе в темата и вече си обидена, разсъждавам си, както ми е кеф. Да, смятам, че мога да отгледам куче/дете по-добре от голям процент от хората, защото повечето хора са идиоти, нямаш си идея даже. Не визирам никого тук, да няма пак обидени.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #100 -: Януари 06, 2013, 17:35:42 »

Не си взимай куче.

Всъщност ето това ми извади очите и ме провокира. Излезе все едно катерина е някакъв изрод, който ще измъчва животното и няма да е добър стопанин, защото има изисквания за външния вид. Нито имам намерение да си взимам куче, нито съм засегната Smile

И понеже много хора заговориха за милосърдието и взимането на бездомно се запитах колко от вас биха си взели да гледат цигане или пък дете с малформация, въпреки че могат да си направят тяхно. Щото за мен това също е човещина. Какво като е цигане или сакато?
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 17:38:25 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
aleto
Newbie
*

« Отговор #101 -: Януари 06, 2013, 17:38:06 »

Абе Хепи,всичко хубаво-ама накрая кво естествената среда? Кофите с боклуци ли е естествената среда? Малоумщини.

И кусур вече ако някой излезне,че е пламенен по тоя въпрос за бездомниците,в устата и залъка ли ви бърка. Тва най-вече заради пуфтенето на Мина,защото всяка тема,която съм прочела-все по един и същи начин реагира без реално да казва нещо градивно. И не,като са ми милни тия животни,не искам да седят навън и да ви хапят децата нали,щото то все тва ми се бута като аргумент.

П.С Нищо такова не е изленало,не си говорете с аналните дупки.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #102 -: Януари 06, 2013, 17:39:53 »

На мен пък ми извади очите това с ушите на кучето. Начи много ще си го обичам, грижа и прочие, ама ако му се изправят ушите, край! Гадост! По тоя повод и аз искам да се оплача, че на нашата котка опашката й стана като на катерица, освен това се държи като куче. Рекламация! Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #103 -: Януари 06, 2013, 17:40:37 »

Едно е да си казваш мнението, друго е да се опитваш да го насаждаш и да показваш на другите колко са грешни ;) Щото на теб никой не ти е казал "Не раждай", нали Smile

Оф, Хепи, верно откъде се взе с хитрите си постове, разбрала недоразбрала?
Мерси за сравнението, но досега не съм раждала, нито взимала дете, което после да върна.Айде по-леко със злобните коментари.

Естествено, че не  кастрирам всяко срещнато куче. Но ако гледам едно куче дори 2 дена, се привързвам към него и бих направила нещо за него. Казвам си мнението- за мен това би било най-доброто, оттам нататък всеки да прави каквото си иска, окей. Ако искате ги убивайте, не мога да ви спра, за съжаление. То аз помня какво мисли Катерина за бездомните животни, всъщност, от стари спорове. Затова ми е адски странно да иска куче.

Ут, започна ли да разбираш защо има интервюта и малоумни предупреждения преди да вземеш животно? Вече и ти започна така, време е скоро да ми простиш :Р
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #104 -: Януари 06, 2013, 17:40:42 »

Але, уважавам пламенността ви, въпреки че не ми е присърце и намирам други неща за по-важни. Има нещо друго- не обичам крайностите в какъвто и да е аспект. Има хора, които ще осиновят непородисти, болни и всякакви животни, има и такива, който ще пръснат пари за чистокръвни. Не е нужно нито едните, нито другите да се съдят.

Корни, мисля, че преценката ти е замъглена, защото не съм вложила грам злоба в коментара си Smile
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 17:43:00 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #105 -: Януари 06, 2013, 17:44:18 »

Да бе, ясно, ама е супер тъпо някой да спори, а ти да дойдеш, да махнеш с ръка и да кажеш, че има и по-важни неща. И сега какво, да спрем да спорим ли, щото не се бяхме сетили? Мерси.

Корни, подозирам, че си права. Ама за мен не беше права :-P
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #106 -: Януари 06, 2013, 17:46:38 »

Кво означава тва не ти присърце? Как може нещо,което се прави за добруването на живо същество да не ти е присърце?
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #107 -: Януари 06, 2013, 17:49:24 »

Ути, кво значи и край?? Къде съм казала, че ще го върна, ако му се изправят, за бога? Просто ако има начин да знам дали тва се случва, или не, предпочитам да знам и да си избера такова, което ми е симпатично.

Корни, помни си там, каквото си прецедила с този пилешки акъл, дето го хвърляш от известно време, извинявай, ама ме изумяваш.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #108 -: Януари 06, 2013, 17:51:32 »

Не, ама ще се чувстваш прецакана.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #109 -: Януари 06, 2013, 17:57:25 »

Виж сега, аз не мога да се грижа за куче и по тази причина смело мога да кажа, че не искам куче.
Освен това съм от онези ужаснихора, които смятат, че трябва да се направи нещо, при това много спешно, с бездомните кучета в София. И сега вече можете да ми скочите всички, но ще си кажа, че за мен човешкия живот е повече от този на кучетата. Да, обичам животните, бих искала да не страдат, да не умират от глад и да не ги гледам слаби и немощни. Но също бих искала да не бях сложила първата си мускулна инжекция на сестрата на приятеля ми след като беше зверски захапана от бездомно куче, не исках и да видя дете на 5г. с отхапана буза. Също така знам подробности от екипа обгрижвал мъжът, който бе изяден жив от глутница в София. Той нямаше крака, всичко бе изядено, затова ги ампутираха, носът и ушите му бяха изядени също. Поради гореизброените причини, плюс личният ми опит с бездомни кучета бих казала, че не ги намирам тях самите за толкова милосърдни и прекрасни, за да са ми присърце техните проблеми.

И сега ще ми кажете, че ако всеки прибере бездомно куче всичко това ще се реши. Тези кучета се размножават неконтролируемо, държавата не прави нищо или прави много малко. Бих искала просто да бъдат кастрирани и прибрани и хората, които си изхвърлят кучетата наказани. Да, не съм милосърдна и хуманна, на мен човешкия живот ми е по-скъп.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 18:00:23 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Лора
Newbie
*

« Отговор #110 -: Януари 06, 2013, 17:57:25 »

Абе какви ги говорите, бе хора! Защо не скачате на момичетата тука, които казват, че искат да имат момиче/момче, да е със сини очи, къдрички и не знам си кво? Направо се чудите вече за какво да се хванете.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #111 -: Януари 06, 2013, 18:01:51 »

Абе Лор,нали никой не казва,че се чувства прецакан ако се покаже пишка? Що се правите на толкоз зен като за пример една Корни,дето пусна тая тема за ужким някви негативни неща от раждането и се разцъткахте как не била готова. Еми същото е.

И Хепи ква ти беше идеята на поста,че не разбрах или ще трябва да се надцакваме пак,като очевидно не спорим за тва изобщо? Или просто един вид да пикаме в паничките си с аргумента,че човека си бил оставал висша форма на живот и срамота ако се отбием от коловоза на псевдо-милосърдието си с няква друга "благородна" кауза?
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 18:04:01 от aleto » Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #112 -: Януари 06, 2013, 18:03:27 »

Аз разбрах, че ме питаш защо не ми е присърце милосърдието към кучета и ти обясних защо не са ми важни и кое ми е по-важно. Ако не съм разбрала, съжалявам Smile

Мисля, че вече казах, че уважавам пламенността ви и я приемам, но това не променя различната ми нагласа. Както не искам и да променям вашите си схващания.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 18:06:55 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Лора
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 06, 2013, 18:12:24 »

Абе Лор,нали никой не казва,че се чувства прецакан ако се покаже пишка?

Моля? Явно не четеш бебешкия раздел много...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #114 -: Януари 06, 2013, 18:17:16 »

Напротив,за ваша изненада съм прочела абсолютно всичко в бебешкия раздел,даже не само чела,ами и препрочела и трипрочела. Или сега ще излезне,че може да съм го чела,ама не е било внимателно.

Така,че въпроса ми си седи. Гал спомена нещо за гледане на дете по някакъв неин тертип и се разквичахте,ама като стане дума за тия неща и едва ли не илизат маловажни и не знам си какви.

Ааа,защо нещата винаги трябва да се поставят на везни-тва не разбирам,Хепи? Не искала да промени нечии схващания ама тя всъщност мисли,че не е важно. Що трябва нечии усилия все да са прахосани,вместо човек да си каже браво-все още има някъв шанс за тва прокапало общество да добрува ?
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 18:21:35 от aleto » Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #115 -: Януари 06, 2013, 18:19:44 »

Е, прецакана, че няма да е красиво, за каквото съм го мислела, не че като се окаже грозничко ще го обичам по-малко или ще го хвърля на боклука, какво ви става?  Confused
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #116 -: Януари 06, 2013, 18:23:50 »

Але, в момента толкова преувеличавате всичко, че просто не мога да повярвам. Не знам за какви скачания и разквичавания говориш, то обикновено всичките ти мнения за нашта майчинска секта са в тоя дух, но такова държане на сметка и разнищване на морал, ценности, кой бил достоен и кой какво правил за благото на човечеството не съм виждала.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #117 -: Януари 06, 2013, 18:29:17 »

Считам, че обичам животните обаче и аз не бих си взела куче от улицата. Не толкова поради естетически причини колкото защото би ме било страх. Някой каза, че вярва в генетиката - аз също. Ако взимам куче ще искам да знам какви размери и характер мога да очаквам, което би било по-лесно с породисто. Друг е въпроса, че изобщо не мисля, че скоро ще бъда готова да гледам куче, защото е огромна отговорност. Котката ми е порода уличница и мога да кажа, че нрава и доста по-див отколкото на някоя породиста мързелна. Ето това например би ми било проблем с куче. А колкото за проблема с бездомните кучета в София - за съжаление според мен проблема е толкова гигантски, че не го виждам как ще се реши с скоро...и никой не може да ме убеди, че организациите си вършат прилежно работата без да отклоняват пари, защото видимо нищо не се случва.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #118 -: Януари 06, 2013, 18:32:16 »

Еми същата работа е,изпищявате ако кажа нещо за бебешките истории( при това аз никога не съм си правила устата да разсъждавам кой се плоди,как да го гледа и подобно,поне това е мега очеиваждащо),аз затва и не се бутам кой знае колко там,ама сега като говорим за нещо дето ми е страст ,запозната съм и съм активна- било преувеличение и преоценка на морал.

И айде някой да кръцне тая тема,щото е глупаво да отварям новогодишни желания пък да чета дали корги-бебето на Катерина ще е смешно и джавкане.

Впрочем само за информация,повечето животно се наблюдават в приютите за различни реакции,има си психолози,лекари,гледачи и варианта такъв тест да е по-прецизен и адекватен от лист с кучешка хронология е по-голям.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #119 -: Януари 06, 2013, 18:33:42 »

Кат, не знам кой е с пилешки акъл, но  дори да беше истина, бих предпочела този вариант- пилешки акъл и сърце, отколкото гений без душа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #120 -: Януари 06, 2013, 18:34:50 »

Хепи, а пък децата в Сомалия гладуват...Адски много мразя някой да се включва неадекватно със супер неподходящ пример, дето дори не е по темата. Никой не говори за трепане на бездомни кучета в момента.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #121 -: Януари 06, 2013, 19:23:42 »

Кат, не знам кой е с пилешки акъл, но  дори да беше истина, бих предпочела този вариант- пилешки акъл и сърце, отколкото гений без душа.

Lol Lol Lol Lol Lol
Добре бе, как можа да го кажеш това за човек, който се развива в една от най-хуманните професии, в едно от най-тежките (за мен) психически направления - болни от рак деца. Ти нормална ли си изобщо?

Изпонасрахте се да се изкарвате по-свети от Майка Тереза. Ама буквално. Спрете се, преди генерално да сте се изложили, честно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #122 -: Януари 06, 2013, 19:28:15 »

Е, Гале, ти пък се изказа. Тази най-хуманната нарече Корни "пилешки акъл"? Кой е ненормален не разбрах. Всеки нормален човек ще се обиди и защити.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #123 -: Януари 06, 2013, 19:30:07 »

Сега почвате да изщраквате.

Да оставим Катерина настрана,мисля че се познаваме прекалено добре,за да се окачествяваме кой бил без душа или с пилешки мозък,като мисля,че и по двете направления да се разсъждава е адски неуместно.

Но това за хуманната професия ми стана вече смешно,щото като стане дума за лекари и се плюка с двеста думи в час тук и ако не се лъжа дори има една-две съскащи теми за лекарското съсловие и какво било заслужавало.

Тоя спор малко като фурнаджийска лопата стана,всеки казва каквото му дойде изгодно.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #124 -: Януари 06, 2013, 19:36:52 »

Ми нормално, има два лагера на противоположни мнения и както винаги неадекватни, поучителни включвания от уж неутрални.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #125 -: Януари 06, 2013, 19:38:52 »

Сигурно ти е кофти,щото не можеш да си черната овца днес. Хаа хаа. Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #126 -: Януари 06, 2013, 19:39:33 »

На мен ми се струва, че всяка форма на генерализиране като "лекарите", "хората, които не осиновяват куче", "хората, които държат на породисто куче" водят точно до такива спорове, които са адски безсмислени, безпредменти и много тъпи.

Но извинявай Ути, че и ти Але, ама "пилешки акъл" за човек, който пропагандира хубави неща, ама реално не гледа трикрак помияр, а породисто животно, е доста по-адекватно от това да обвиниш онкохематолог-педиатър, че е нехуманен и нямал сърце. Това изказване единствено подкрепя пилешкия акъл, друго не прави.

Ути, айде престани да ми обясняваш кой се включва неадекватно. Това, че не пиша след всеки пост, не ме прави неадекватна, даже напротив, като ви гледам плоските разсъждения неадекватните са други. Не си позволявай класификации, за които нямаш ама грам основание.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #127 -: Януари 06, 2013, 19:42:59 »

Да, извинявай, супер адекватно е да четеш цялата дискусия и накрая авторитетно да напишеш, че Корни не е нормална и нищо по темата. Lol
И айде ся, щото Катерина е нам-си-къв-си-лекар, значи непременно това е прави прекрасен човек без значение мнението й, а всички, които са й казали нещо накриво - ненормални.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #128 -: Януари 06, 2013, 19:43:17 »

Тук,просто ще замлъкна,защото подобни окачествявания при водене на спор са ми вече дразнещи,макар че и аз съм се изпускала с грозни епитети тук.

А дали този спор е безсмислен или безпредметен ми идва малко ненужно,не може само за меденки да си приказваме.
Активен
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #129 -: Януари 06, 2013, 20:00:10 »

Гал, да отразиш иронично, че еди какъв си лекар един вид няма как да е не е хуманен, е точно толкова нелепо-обобщаващо, колкото шаблоните, които си дала за пример.
Иначе историята познава масови убийци, характеризиращи се с голяма любов към животните, та едното лудо умиление към всеки миловиден помияр не е критерий за безмерна човечност. Нито пък обратното, междувпрочем.
Обичам обобщенията! Правят живота така приятно инертно лек.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #130 -: Януари 06, 2013, 20:03:27 »

Все ми се струва, че не е много често срещано да посветиш живота си на това да лекуваш деца, болни от рак, от чисто материални или някакви други подбуди, различни от хуманното. Ма според Утопия може и да е неадекватно, знам ли, тя е капацитетът.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #131 -: Януари 06, 2013, 20:06:48 »

Да, най-хуманното и сърдечно нещо на света е да кажеш в спор на някого "пилешки мозък". Дори аз не го правя. Макар че ми се полага, щото не съм лекар.

Между другото леко съм огорчена от факта, че съм най-милата днес в този спор Lol
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 20:10:58 от utopia » Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #132 -: Януари 06, 2013, 20:43:16 »

И кусур вече ако някой излезне,че е пламенен по тоя въпрос за бездомниците,в устата и залъка ли ви бърка. Тва най-вече заради пуфтенето на Мина,защото всяка тема,която съм прочела-все по един и същи начин реагира без реално да казва нещо градивно. И не,като са ми милни тия животни,не искам да седят навън и да ви хапят децата нали,щото то все тва ми се бута като аргумент.

Много си духовита, явно на Мина пуфтенето на теб някъде ти бръкна. Може би все по един и същи начин регира, защото тая дискусия се води за найсти път, и найсти път едни и същи хора плямпат едни и същи глупости , реагират като настъпени жаби , умиргат , обиждат се смъртно, само защото някой ги е попитал дали със същия плам, с който събират кучета от улицата , биха помогнали на дете беда. Тоя филм , ако не си го гледала, то аз съм го гледала 100 пъти, и всеки път еднакво ме дразни и съвсем нарочно не се изказвам, тъй като е безпредметно.Изцяло безпредметно.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #133 -: Януари 06, 2013, 20:49:45 »

Съвсем хич не се изказваш,само за да обявиш някой за луд и колко си била шокирана,че и малко възмущение с привкус на светец. И точно,защото съм гледала твоята безпричинна реакция 100 пъти,реших да пусна нещо духовито,да влезна в тона един вид.

А като ще се пробва все един и същи въпрос- дето толкова се ежите,че някой му било на сърцето бездомно куче,вие самите помагате ли на деца в беда,за да се балансира глупостта ни? Щото иначе е само чесане на пръст на клавиатура.

Като ви е дразнител,не пишете темата,отдавна сме го формулирали като решение.

А на мен лично ми е писнало да се оправдавам и дори чувствам виновна,че всъщност правя нещо добро. Егати и глупостта е това,заклевам се. Не помня някой някъде да ме е карал да се чувствам неадекватно по тая причина,освен тук и някакви каубойско- диви фейсбук български страници.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 20:59:41 от aleto » Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #134 -: Януари 06, 2013, 21:08:38 »

Съвсем хич не се изказваш,само за да обявиш някой за луд и колко си била шокирана,че и малко възмущение с привкус на светец. И точно,защото съм гледала твоята безпричинна реакция 100 пъти,реших да пусна нещо духовито,да влезна в тона един вид.

А като ще се пробва все един и същи въпрос- дето толкова се ежите,че някой му било на сърцето бездомно куче,вие самите помагате ли на деца в беда,за да се балансира глупостта ни? Щото иначе е само чесане на пръст на клавиатура.

Отново ти е грешна преценката. Къде видя привкуса ми на светец? Възмущението ми беше в най-чист вид от това,как се вихри буря в чаша вода .От някакво елементарно изказване за клепнали уши, се дадоха квалификации как едва ли не хората ,които избират расови животни са някви идиоти бездушни ,които трябва да бъдат наплюти и да и м се отнеме правото на домашен любимец , щото не прибират песове от улицата. Ми сори, ако за тебе такова развитие на тона в темата е нормално, то мен ме възмущава дълбоко и то не, че нещо кой знае какво е казано, просто все още ме застрелва реакцията на конкретни хора и по някакъв начин си променям мнението за тях.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #135 -: Януари 06, 2013, 21:19:27 »

А на мен лично ми е писнало да се оправдавам и дори чувствам виновна,че всъщност правя нещо добро. Егати и глупостта е това,заклевам се. Не помня някой някъде да ме е карал да се чувствам неадекватно по тая причина,освен тук и някакви каубойско- диви фейсбук български страници.

Але, как не виждаш, че посоката е обратна? Вие скачате да осъждате хората, просто защото някой е казал, че иска да си купи куче, наистина сте много крайни и нападателни и колкото и да ви се възхищавам за всичко, което правите за животните и за отдадеността ви, няма как да не нагарча цялото това четене на морал. Направо ми пробужда тийнейджърските инстинкти да направя точно обратното, честно.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #136 -: Януари 06, 2013, 21:20:27 »

Ето къде се забавлявате Lol Добре де, как си представяте готина мадама- тяло,коса, дрехи, излъчване и да разхожда помияра Лисан, който е взет от приют и го лекуват от краста в момента, няма око и леко накуцва. Това, че човек иска куче с порода и не пада от умиление при вида на кален, кафяв, разплетен пес е причина да се сърдиш и да осъждаш ли?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #137 -: Януари 06, 2013, 22:20:39 »

Казах, че в спора се проявява с такъв вид акъл, ако съм била груба, то е защото бая ме изнерви да ми обяснява и дава акъл все едно грам култура нямам и как да се очовеча, видиш ли.
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15624

« Отговор #138 -: Януари 06, 2013, 23:12:26 »

Да ви имам проблемите и споровете...Катето, ако ще да си вземе куче от Марс, което владее английски, ми е толкова все едно, че пък няма докъде Lol

Виж по въпроса с храненето на бездомни - тъпо е. Като искаш куче - гледаш си го вкъщи, защото не е само до хранене и това е ясно на всички. Поне би трябвало.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #139 -: Януари 06, 2013, 23:29:39 »

Човек да не отиде на почивка, значи. Smile Все с 10 страници рев и сополи ме посрещате.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #140 -: Януари 07, 2013, 00:17:48 »

Този път заглавието много ми харесва Lol
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*

« Отговор #141 -: Януари 07, 2013, 00:19:54 »

Човек да не отиде на почивка, значи. Smile Все с 10 страници рев и сополи ме посрещате.
I'm back Cheesygrin
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #142 -: Януари 07, 2013, 00:32:02 »

ох, не мога да смогна. Не исках да се включвам, мразя личните нападки, но винаги са първо към мен, докато аз никога нищо лично не казвам. И да, както каза ут, нормално е да се защитя, а за репликата си имам основания. Въпреки че за това със сърцето не съм визирала точно Катерина, по-скоро нейния начин на мислене като цяло. За разлика от много хора тук избягвам да казвам име и след това някое грозно прилагателно. Инак безброй пъти съм казвала колко уважавам лекарите и това е съвсем отделна тема от животинската. Но дори през ума не ми мина медицината, сетих се за едни стари спорове за цигани, кучета и убийства и кой как се беше изказал, но наистина не искам да дълбая и да окачествявам хората, пък и мразя да се дава за пример стара дискусия, просто беше много подбна и се сетих.
Инак, пределно ясно ми е кой какво мисли за мен в този форум, Галина например винаги скача, когато може да ме засегне с нещо,  без изобщо да съм говорила с/за нея. Слава Богу ми е много далеч от светогледа и от хората, чието мнение би имало значение за мен, само един път помня да ми се е сторила истински гадна нейна реплика към мен.

Междудругото въпреки че имам много приятели, които не са запалени по животни, по съвсем друг начин започвам да гледам на хора, които могат без гнус да гушнат и да лигавят куче/коте, особено големи мъже. Просто си говори нещо любовта към животните, поне според мен. Тук аз не съм най-големият пример, неведнъж съм казвала, че не правя почти нищо.
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 00:37:38 от Korneliq » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #143 -: Януари 07, 2013, 00:41:59 »

Добре де, как си представяте готина мадама- тяло,коса, дрехи, излъчване и да разхожда помияра Лисан, който е взет от приют и го лекуват от краста в момента, няма око и леко накуцва. Това, че човек иска куче с порода и не пада от умиление при вида на кален, кафяв, разплетен пес е причина да се сърдиш и да осъждаш ли?

Това не го разбирам,извинявам се много,ама говорим за живо същество,което може да даде огромно количество любов и заслужава също толкова топлика,както и мекия померан,който си взела от магазинчето и претендира за куче на дукеса. Може и моя светоглед да се е променил много покрай приютите,не го крия,но пък не го намирам за баш трезво тва мислене.

Хапнах парче торта и моята астрална близначка си заминава пак вовеки,така че ще ви оставя да се пързаляте,пък и ми мина яда вече.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #144 -: Януари 07, 2013, 01:16:39 »

Айде, от мене тръгна темата, тъпо ми е да я зарязвам, така че просто ще се обоснова простичко и ясно, без нападки, защо казах на Катерина (също толкова простичко и ясно) да не си взима куче. Тя самата каза, доколкото помня, че не е сигурна дали ще и остава време и затова го обмисля. Като добавим едно куче, за което я и остане време, я не, и предвид историята с "предните две ги върнахме", просто предложих, за да не се стига пак до връщане, да не се затормозява. Абе общо-взето цялата работа се разводни адски много, адски грозна стана и от едно обобщаване от моя страна (малко смотано, признавам си без бой,) се стигна чак и до кой имал или нямал акъл, че чий бил пилешки, че кой се правел на Майка Тереза, че самочувствие, градено на милосърдие, че дечицата в сиропиталищата, че какво ли още не, аз горе-долу останах безмълвна и, ще ме извинявате, колкото и крайно да съм се изказала, дискусията не стана толкова грозна заради мен. Знаете много добре, че съм деликатен човек и каквито и да ги плещя, никога не бих си позволила да слагам грозни епитети, да се подигравам или да обиждам в прав текст. Както и като не съм права си признавам и се извинявам. Признавам, че мнението ми към някого може да се промени спрямо отношението му към животните. Факт е, че най-добрите и свестни хора, които познавам, обичат животните, дори и мелезите, не ги делят, и това е изиграло голяма роля в отношението ми. Нормално е, мисля. Ама пък и вие малко... едно време като някои се изказвахме, че ние пък се дразним на бебетата и не са ни симпатични, се скачаше на живо месо как могло. Общо-взето ако е за бебета, може да се стига до крайности, ако е за помияри - не. Още помня как се възмущавах на оная гадна реклама с бебешкото ако и как се обяснявахте, че нищо лошо и гадно нямало, то било нормално и бебешкото ако даже не миришело.  Confused Въпроса за готината мацка, дето разхожда сплъстен, кален, крастав пес и това с "Аз не мога да гледам такова, щото ме е хапало улично куче и ме е страх", мога да кажа само - вие наистина ли си представяте как отивате, взимате си един 5-годишен кучо със все бълхите, крастата и калта и си го пускате в леглото? Говорим за осиновяване на малко кученце, което, отгледано и възпитано от нас, нито ще е мръсно, нито краставо, нито зло и непредвидимо. Абе общо-взето... де да знам. Извинявайте, ако съм ви обидила, знам, че мнението ми е крайно и не съм искала да ви го навирам в носовете. Не бих приела обаче да се раздават грозни и обидни епитети и да се намесват гладните или нахапаните дечица и т.н. в дискусия, която няма нищо, ама НИЩО общо с това. Просто не е честно, да не кажа, че вече става леко банално и дразнещо. Да, тия, дето прибираме улични животни, никога не бихме помогнали на дете и фактът, че помагаме на животните, автоматично ни лишава от възможността някога да помогнем на дете. И един мармот завива шоколада в станиол... Та както и да е... стига толкова по въпроса.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #145 -: Януари 07, 2013, 08:32:09 »

Катрин, ти си обиждаш чиста проба, отсъждайки кой не можел да гледа животно, и как тва, което правиш ти, е човешко, а другите да си правим извода. После си деликатна, нали, да ти имам деликатността. Аз много обичам животни, и то не само домашни, смятам отношението и позицията си, що се отнася до уличните, за съвсем адекватни. И изведнъж Катрин да ми обясни за хуманността и състраданието, аман от комплекси.
Ох, Корни, ти очевидно не си в състояние да схванеш какъв е " начинът ми на мислене", ако ти се струва, че не обичам животни, затова ми идват слабоумни обобщенията ти, извинявай, ама по-приличен начин да се изразя, не ми идва, опитах се.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #146 -: Януари 07, 2013, 08:39:59 »

Lol Корнуел, не е нищо лично към теб, знаеш. Просто често ни се случва да сме на различни мнения, което, колкото и странно да ти изглежда, ценя. Да, директно се обръщам, не само към теб, но и към всеки, към който изпитвам нуждата да се обърна. Това е форум, не е необходимо някой да говори на мен, за да се включа в дискусията. Естеството на форума е такова - всеки се включва ако и когато прецени, независимо, че според Утопия тоя тип поведение е неадекватно, тя просто е забравила значението на думата.
И да ви кажа, много по-мъжко е да се обърнеш директно с името към човека, когото визираш, и да му кажеш онова, което искаш да му кажеш в прав текст, вместо да ръсиш неадресирани и завоалирани обвинения тип "Казвам ти, дъще, сещай се, снахо".
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #147 -: Януари 07, 2013, 09:18:45 »

Ей, ама от 100 кладенеца вода ще извадиш, за да се оправдаеш. Не било неадекватно, мъжко било. Ми аз ся да напиша на всяка какво мисля за всички, че било мъжко. Както и да е, де, аз не съм мъж, така че не се обиждам Lol Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #148 -: Януари 07, 2013, 09:26:23 »

Ми разбира се, че е мъжко, ти ако искаш си го дръж в графа неадекватно и отговаряй само когато те заговорят, както ни промиваха една време като малки, при това с недомлъвки и така, ако може, угоднически, да не излезе, че имаш някого предвид. Щом ти е удобно...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #149 -: Януари 07, 2013, 09:35:53 »

На мен личните обиди са ми грозни, не мъжки. Не обичам да слагам епитети на хора, които не познавам, или съм виждала веднъж примерно. Затова обикновено си пазя мнението за себе си и най-много да кажа нещо "завоалирано", ако друг ме нападне лично. Другото ми е проява на лош вкус.

И на мен винаги ми е странно наистина как се чудят хората, че някой видиш ли може да обича животните, при това дори тези, които не по своя вина нямат дом. И как това автоматично изключва лююбовта към хората, защото се е случвало куче да нахапе човек. А това, че хората умишлено режат краката на животните един по един примерно, или се избиват едни други не за храна, нищо не значи, нали, само животните са лоши...
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #150 -: Януари 07, 2013, 09:38:27 »

Това не го разбирам,извинявам се много,ама говорим за живо същество,което може да даде огромно количество любов и заслужава също толкова топлика,както и мекия померан,който си взела от магазинчето и претендира за куче на дукеса. Може и моя светоглед да се е променил много покрай приютите,не го крия,но пък не го намирам за баш трезво тва мислене.

Unsure не четох всичко, нямам и намерение .. но се сетих за нещо, което Animal rescue бяха публикували преди време и много точно обясняваше това, което и аз мисля
Цитат
Непрекъснато ни питат, защо не се занимаваме с детска благотворителност, ами с помияри.
Странна логика - виждаш човек, който си върши работата добре и го питаш - ти що не работиш нещо друго?
Все едно да срещнеш някой готвач и да му кажеш: "Гадино, толкова хора умират от рак, а ти, вместо да измислиш лекарство за онкоболните, готвиш супи..."

Unsure
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #151 -: Януари 07, 2013, 09:54:15 »

Ми, Гале, аз ти написах лично на теб, че се включваш неадекватно, така че не виждам що ми казваш, че не се държа мъжки Cheesygrin Както и да е, де, много тъп спор и не ми се води.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #152 -: Януари 07, 2013, 09:59:19 »

Ангелче, всъщност темата тръгна оттам, че всеки, взимащ си породисто куче, а не помияр, беше обявен за нечовек. Та в тази връзка нещата седят съвсем наобратно...
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #153 -: Януари 07, 2013, 10:06:11 »

Ангелче, всъщност темата тръгна оттам, че всеки, взимащ си породисто куче, а не помияр, беше обявен за нечовек. Та в тази връзка нещата седят съвсем наобратно...

сигурна съм, че и двете страни сте били доста крайни в изказвания, познавам си ви Smile за това и не смятам да чета, само вмъкнах този цитат, който ми е харесал преди време .. Big grin просто тази тема е толкова дъвкана вече, че ми се повръща от нея .. аз лично отдавна спрях да се обяснявам какво и защо правя  Rolling Eyes
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #154 -: Януари 07, 2013, 10:35:00 »

Бе и на мен ми е втръснало ,ама някой път ми избиват чивиите като някой ми дава наклон на уя. Особено отвратителна ставам като е за нещо,дето знам,че го върша по-добре от другите или имам повече познания. Щото не са много тия неща и трябва да се държа над водата нали.
За общ късмет,считам,че бях доста умерена.
Последното на Катерина няма да го коментирам какво се е имало предвид,защото пак ще стане стара тема на нов глас,но определено крайните изказвания не са чужди на никой в тая тема. Изненадващо само Утопия не се включи с апокалиптични примери Smile
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #155 -: Януари 07, 2013, 10:46:48 »

Изненадващо само Утопия не се включи с апокалиптични примери Smile

И аз тва ти разправям Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #156 -: Януари 07, 2013, 11:23:43 »

Катерина в момента ми напомня на акулите - като надуши кръв и атакува.  Lol Аз ти подавам ръка за примирие, търпеливо ти се обяснявам, извинявам се, посипвам си главата с пепел, че съм се изказала прибързано и грубовато и ти пак нападаш и ми говориш за някакви комплекси (и аман  Blink).  Confused Да, ще знаеш, нищо друго ценно в живота си не съм направила, само събирам животни и размахвам пръст и на това се гради цялото ми самочувствие. Даже не ми дреме за самите животни, всъщност само ги използвам, за да си правя ПР.  Lol Ако ти се обиждаш на това "човешко" и "нормално", което изтърсих, само ще кажа, че някой обясни: "Ми к'во толкова, съвсем човешко е да искаме да си изберем нещо красиво и здраво" и нали примерът за яйцеклетките се даде. И аз казах, че за мен човешко е да бъдем състрадателни, ама изведнъж всички решихте, че ви наричам нечовеци или де да знам  Confused И после това за генофонда, за което ти реши, че съм сбъркала думата явно и ми се подигра и обясни, всъщност точно това имах предвид. Това е животно с 10-20 години живот. То няма да наследи семейния бизнес, няма да наруши по някакъв начин това, което оставяме след себе си, в тоя ред на мисли - не си споделяме генофонда с него, че да е чак пък толкова важно да е чистокръвно. Ама все тая де, давай да видим след Майка Терези и аман от комплекси как ще захапеш този път, пък аз ще се обяснявам като ученичка, като ми е толкова акълът да влизам в спорове, в които се знаеше, че ще съм малцинство.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #157 -: Януари 07, 2013, 11:45:05 »

Майка Тереза е мой израз тук, и той нямаше за цел да обиди никого, просто трябваше да онагледи, че се прекалява много в изказванията. Ути, на теб нищо не съм ти казала в тая тема, освен, че те дъвча, задето реши да ме определиш като неадекватна, понеже не пригласям след всеки пост, ами се включвам когато аз преценя. Но очевидно си решила да адвокатсваш на Корнелия, понеже единствено към нея съм се обърнала поименно. Пиши си пледоарията и да се свършва, ще те изчета.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #158 -: Януари 07, 2013, 11:46:41 »

Определих те като неадекватна, не защото не се включваш след всеки пост, а защото се включи само, за да дрънкаш Корни без да казваш нищо по темата.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #159 -: Януари 07, 2013, 11:54:33 »

Абе в някои азиатски държави на хората им е забранено със закон да имат повече от едно дете, вие тука подскочихте, че някой ви се тросна как е по-хубаво да взимате безпородни кучета, понеже и без това има прекалено много.  Lol Егати се и прегрешението, ужасТ. Ми да, грубо и недодялано беше изказването ми, ама чак световен проблем да го направите... Продължавам да мисля така, но си взимам поука и само тайно ще се надявам вече, няма да казвам кой какво да прави  Razz Доволни? Гале, ти пък точно вярвам, че ме познаваш по-добре от това да смяташ, че се правя на Майка Тереза и трупам активи по тоя начин. Съжалявам, ако толкова съм ви бръкнала в здравето, съжалявам, че се казаха за мен неща, които са твърде далеч от истината, болно ми е, че любовта ми към животните ви кара да ме взимате за някаква откачалка, която трупа самочувствие като размахва милосърдието си и го сочи за пример. Болно ми е, че изобщо се стигна дотук и наистина, ама наистина адски съжалявам, че си отворих иначе малката уста.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #160 -: Януари 07, 2013, 11:58:12 »

Катрин, просто имаше един цитат, който бръкна на доста хора в здравето, може да не си го казала нарочно, може да не си си подредила думите правилно, но беше написано точно така, че всички да ти скочат с обвинения. Върни се, прочети си го и моля ви се, стига сте се затлачвали с глупости Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #161 -: Януари 07, 2013, 11:59:56 »

Кой точно?  Confused Много неща казах.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #162 -: Януари 07, 2013, 12:16:37 »

Аз като видя душица в беда, така ми подскача всичко отвътре, такъв майчински инстинкт ме обзема да я прегърна, да я защитя, да и дам шанс. И за мен това е нормалното и това е човешкото. Но много малко хора го усещат по този начин, за съжаление.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #163 -: Януари 07, 2013, 12:23:23 »

Точно това го обясних какво съм имала предвид. Някой каза - човешко е да си избираш красивото. Аз казвам - ми не, за мен човешкото е да изпитваш състрадание. Ако замениш думата "човешко" с "хуманно" (което е де факто същото), вече по-добре ли звучи?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #164 -: Януари 07, 2013, 12:23:49 »

Съжалявам, ако толкова съм ви бръкнала в здравето, съжалявам, че се казаха за мен неща, които са твърде далеч от истината, болно ми е, че любовта ми към животните ви кара да ме взимате за някаква откачалка, която трупа самочувствие като размахва милосърдието си и го сочи за пример. Болно ми е, че изобщо се стигна дотук и наистина, ама наистина адски съжалявам, че си отворих иначе малката уста.

Кат, не почвай така, тук разпознавам старата Кат  Cheesygrin Дръж си на думите и на начина на мислене, който за мен е правилен, макар и да съм в категорията с породисти кучета, очевидно не ти се разсърдих, а те подкрепих, тъй че не е у теб грешката ;) даже мен ме нахраниха с още по-лоши думи като малоумна, пилешки мозък и ненормална. Но се опитвам да не се връзвам, защото за мен моето мислене не е ненормално, а е повече от човешко и не искам да го променям заради репликата на еди кой си, разбрал- недоразбрал. Радвам се, че във форума има хора като теб, Алето и Ангелчето, надявам се някой ден и аз да помагам колкото вас.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #165 -: Януари 07, 2013, 12:29:07 »

Корни, аз продължавам да си стоя зад думите и мнението. Просто се извинявам, че с необмислената си и твърде емоционална формулировка съм засегнала и обидила. Най-забавното всъщност е, че съм единственият човек, който (ще) се извини. Макар че моите думи, макар и обидни, бяха детински и емоционални. Далеч от хладнокръвните обиди, които се изсипаха.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #166 -: Януари 07, 2013, 12:40:12 »

Не си взимай куче.
Тва също съвсем случайно ти се изплъзна, по детински и емоционално, айде. И Корнито във всеки пост ми съобщава как не обичам животни, хладнокръвно ми избиха и на мен чивиите.
За генофонда прочетох, че сме си го споделяли и за тва реагирах така-  Blink
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #167 -: Януари 07, 2013, 12:43:02 »

Казах, че не си го споделяме, а не обратното  Cheesygrin И между другото, това за не си взимай куче беше това, което остана от един оплетен и емоционален пост, който здравият ми разум ми каза да не пускам. След като в момент на прояснение го изтрих и затворих форума, емоцията ми отново надделя и просто го написах без да мисля. Така че, да, беше си емоционално.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #168 -: Януари 07, 2013, 12:52:07 »

Не си взимай куче.
И Корнито във всеки пост ми съобщава как не обичам животни, хладнокръвно ми избиха и на мен чивиите.

Добре Кате, бъркам ли, че преди 1-2 години ти беше с мисленето като решение на проблема  да се убият всички бездомни кучета (и цигани, но да не говорим за това, Гал е по темите с хуманността)? това според теб безрезервна любов към животните ли е? За мен двете се изключват, не може да обичаш живитни, но само породисти и с дом и да желаеш хладнокръвно смъртта на останалите.

Ако бъркам и друг с подобен на твоя ник е бил с посоченото горе мислене, се извинявам.

Сори че намесвам стара тема, ама имам си основания за мнението и постовете дотук, и то не е, че съм слабоумна.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #169 -: Януари 07, 2013, 13:20:00 »

Смятам, че следва да се опитат всички средства да се реши проблемът по друг начин. Ако това не даде резултат в някакъв приемлив срок, да, смятам, че все пак трябва да се реши, ако това означава да се избият някаква част-да, подкрепям. Защото иначе те започват да ни избиват, да не даваме примери. Това са нормални взаимоотношения между два вида. Ние като по-висши следва да дадем някакъв шанс на нещата, но при неуспех смятам, че другото е съвсем логичен и природосъобразен механизъм. Със сигурност бих се примирила по-скоро с това, отколкото с изядени и нападани хора, бяс и още кой знае какви болести.
Тва за циганите е абсурдно, такова нещо никога не съм казвала, аз се разбирам с тях  Lol
Активен
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #170 -: Януари 07, 2013, 13:21:18 »

Ами, съжалявам, че ще нараня всички любители на животните, аз се имам за такъв също. Но смятам, че трябва да бъдат хуманно приспани всички бездомни животни по улиците.
Та, може и аз да съм го казала преди.
Това не ми пречи да участвам в отглеждането на 3 кучета, едното от които има малко. Последното също остава на отглеждане у нас, защото никой не го поиска. Пък нека съм лоша.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #171 -: Януари 07, 2013, 14:59:11 »

Това не са нормални взаимотношения между два вида,най-малкото тези проблеми са прекалено много локализирани,че да е няква глобална теорема.

Тоя пост,дето Биз го е цитирала на Кат,не виждам с какво толкова би ви огорчило,според мен тя каза други по-обиждащи неща. Но този специално ми дъхка на гузност,нали хвърляме епитети малко наизуст днес та наред с комплекси,мятам и този.

Гледам,че темата ще се изкриви към онзи грозен диалог от преди години,а и ми се струва,че ще има пропищяли и ще помоля всички за въздържание .
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #172 -: Януари 07, 2013, 15:08:17 »

Ами аз го цитирах, защото всъщност на мен лично много ми се наби, докато четях. Няма да анализирам, защото предполагам, че не си е дала сметка много как звучи. Иначе и аз ще ви помоля за същото като Алето, макар, че сте големи деца, ако искате по такъв начин да си прекарвате времето - ваша воля, отделила съм ви Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #173 -: Януари 07, 2013, 15:08:50 »

Аз ли съм гузна, Але, че не схванах много?  Cheesygrin Ако не е било към мен, явно съм параноична.  Lol
И аз също най-учтиво моля да не се намесва темата за уличните кучета, тук говорим за нещо съвсем различно и е най-малкото неуместно.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #174 -: Януари 07, 2013, 15:15:47 »

Не си ти гузната,макар че ти набиват канчето периодично в момента.

Аз бих желала да попитам за повече информация отностно тези приюти,дето гълтат евро-пари?
 Аз дарявам пари на Let's Adopt Bulgaria ,щото тук бях закачена към сестринската им фирма и според мен нещата се следят доста добре. Парите се превеждат през пейпал,оттам може да видиш по сметката на кое куче или коте са преведени,а остатъците разпределени. Бих казала,че ми вдъхват доверие ,наясно съм,че всичко може да се манипулира,но специално тази организация не се спонсорира от никой и нищо-само хора като мен. А и познавам някои от отявлените доброволци,ако си летях по-често бих и пренасяла бездомници по летищата.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #175 -: Януари 07, 2013, 15:19:11 »

Съвсем нормални междувидови взаимоотношения са, Але, но както и да е.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #176 -: Януари 07, 2013, 15:43:02 »

Але, какво по-точно питаш за организациите?

Аз знам със сигурност за Дай Лапа, че са "непорочни", така да се каже, парично де  Lol Както и "Приятели на котката".

Ето тук темата с календара, има и сайт на самата организация сигурно, но нямам време да търся. Но можеш да агитираш хората за календари,супер яки са, с всички именни дни  Smile

http://forum.dog.bg/topic/51062-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-2013/topic/51062-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-2013/

За Let's adopt s Paypall мисля също, че са ок и са "сигурни".
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #177 -: Януари 07, 2013, 15:57:10 »

имам познати и близки хора от "приятели на котката", "friends for animals", "Animal rescue Sofia" и от форума в дог.бг .. всички хора са много читави  Exclamation Не знам кои лапат от европейски фондове, сигурно има такива .. но гореизброените се финансират почти 100 % от доброволни дарители и бачкат много здраво., повечето в личното си извънработно свободно време  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #178 -: Януари 07, 2013, 16:11:14 »

Дам, и моите наблюдения са като на Ангелчето. Само за Екоравновесие съм чувала кофти неща и лично съм виждала кучета с маркирани уши да имат бебета, т.е. очевидно не са кастрирани, макар и да се взети парите за това.

Но останалите организации се състоят просто от хора, обичащи животните, някои от тях имат общо 5 "члена" на кръст, т.е. момичета, които дават от личните си средства, време и обич, за да променят  нещо. И успяват, може да видите десетките теми за животни, намерили дом Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #179 -: Януари 07, 2013, 21:41:05 »

Четох, недочетох и искам да си кажа, тъкмо е затишие. Smile
Първо за на Катерина изискванията към ушите на животното. Все си мисля, че малко или много се знаем, тя така си анализира всичко и има изисквания към всичко, на мен ми е адски интересна и е човекът написал ясно и подробно какви са чертите на лицето й и как отделните му чаркове не са красиви и т.н., строга е за килата си, какво остава за кучето й, големият проблем, а тогава даже не беше казала за двете върнати кучета. Понеже сравнявахте с на Корни темата за децата, ако отворите ще видите колко майки й казаха, че всичко ще се намести, ще е добра майка и т.н., а тука бам, айде без куче.

След това Алето каза, че само тук й реагират гадно на любовта към животните. Съвсем откровено мога да ти кажа, че и аз не го разбирам. Много трудно мога да изляза от рамките на заобикалящата ме действителност и като ми се каже куче, не се сещам за немската овчарка, която като умря, ревах часове наред, а за уличните твари, колко силно и непоносимо ме е страх от тях. Оттам любовта и закрилата на някой към тях е все едно добро на моя враг, малко или много. Гадно, но не го чувствам другояче. Затова и хората смесват темата, Хепи и още кой беше, защото уличните животни не са беззащитни създания в очите на много хора, а са абсолютен враг.

И не правя нищо за децата, пускам само смс-и и даваме дрехи, колички и т.н. на циганчета. Но за мен нещата се карат по приоритети, тоест ако аз разпределям благата няма да започна с кучетата и котките, а с децата, защото хората за мен са номер 1 и всеки лев похарчен, за да бъде пратена котка в Германия, ми е трудно да го разбера, при условие, че има страдащи деца. Само дето не чета морал, винаги е обратното, защитниците на животните атакуват, а другите почват Ами децата ? и става мазало.

И съвсем сериозно да си питам за плъховете и мишките, те трябва ли да се защитават и изселват, защото аз бих ги избила без капчица жал. Наистина питам.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #180 -: Януари 07, 2013, 22:01:20 »

моите свекъри бяха намерили мишка в къщата и я изселиха в другия край на парка до тях  Lol искрено се гордея с тях, баба ми примерно няма да се поколебае да я удави в буркан с вода  Razz
хората са различни, нищо по-нормално от това .. и не може да изискваме другите да чувстват като нас, Але .. Аз си признавам, че през живота си не съм наранила нито едно живо същество с изключение на няколко комара, които съм успяла да улуча с чехъла (и хлебарките в кухнята преди години). Не мога да убия буболечка, пък какво остава за нещо по-голямо .. Едно време намирах мишките в капаните на село и ги пусках .. Бях на 5 години, когато дядо ми купи 2 пиленца от пазара, а на следващата година си поисках два заека (които се оказаха разнополови и после имахме 30-на  Lol) Та така де, не просто обичам животните - смятам ги за точно толкова значими, колкото и хората на тази планета. И се радвам, че познавам и други като мен, с които мога да общувам пълноценно и да не се чувствам некомфортно. А това, че много хора не го разбират, ми е през онуй   Razz
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #181 -: Януари 07, 2013, 22:22:50 »

Аз пък имах патенца,хахах,само че като достигнаха размер без да се усетя се превърнаха във вечеря и още не съм им го простила на бабините диваци.

Фата,минавам само да кажа,че съм те прочела и съм ти разбрала идеята,да не кажеш,че те отсвирят и никой не пише. Просто няма да коментирам,че мисля се разбра колко лесно мога да си изпусна нервите по тия случаи,макар че аз считам,че бях мека.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #182 -: Януари 07, 2013, 23:12:26 »

Аз винаги съм била с по няколко животни, докато не се изнесох от вкъщи, пък после си взех котарака. И то животни всякакъв калибър, вид, размер, породисти и непородисти, просто много. Всичките са били педантично обгрижвани, без изключения и без разделения.
И при все това съм анти, искрено анти настроена към грижата за улични животни, без да се поема отговорност - т.е. - не разбирам храненето на котки и кучета около блока, поощряването им по какъвто и да било начин, без реално да се поеме отговорност.
И смятам също толкова искрено, че проблемът с уличните животни трябва да се реши по един или друг начин, като не изключвам крайности, защото, особено в София, самата ситуация вече предполага и краности. Просто излиза извън контрол, глутниците разкъсват хора. Но и смятам, че проблемът се задълбочава също благодарение на хора - онези, които изхвърлят мъници на улицата и онези, които хранят вече уличните животни (предимно кучета визирам), те съответно свикват, събират се по много, а ако в един момент човекът, който ги храни, спре, се озлобяват. И не са виновни животните за това. Много съм "за" ефективни законови наказателни мерки и за двата типа хора, както и за онези, които убиват животни.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #183 -: Януари 08, 2013, 09:20:30 »

Аз обаче освен Форевър, която почти не писа, не видях кой се грижи за проблема чрез хранене на бездомни животни?
Не, да правиш нещо по въпроса означава да махнеш животното от улицата, да го заведеш на лекар, да го обезпаразитиш, ваксинираш, евентуално кастрираш и да започнеш да му търсиш дом.
Нито един човек, който се занимава поне малко с животни, освен бабите, не се задоволява само с хранене. Все пак това са интелигентни хора (в повечето случаи) и знаят, че това само може да задълбочи проблема.

За плъхове сори, ама не ми е минало през ум да ги спасяваме. Не за друго, ами носят адски много болести и са наречени неслучайно "вредители". И са ми гадни и ме е страх. Да, явно не обичам истински животните, защото за хлебарки и плъхове не ми става мило определено  Lol

Но пък мъж ми спасява таралежи и костенурки от пътя абсолютно винаги, чак му се карам, защото като спира и се връща на оживения път рискува много, не знам дали аз бих чак толкова често  Unsure

И не знам защо от малка нямам никакъв страх от кучета. А ме е хапало един път сериозно, май и втори път, ама по-леко. Но ги приемам за напълно дружелюбни и безопасни, ако видя глутница обаче, я заобикалям отдалеч, не ми се рискува.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #184 -: Януари 08, 2013, 09:45:32 »

Мен куче не ме е хапало, обаче много ме е страх от тях и дори някое да ми се радва, ме е шубе. Не храня улични кучета и не съм им голям фен, с радост бих приела хуманно решение на проблема, обаче нещо не ми изглежда да работи.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #185 -: Януари 08, 2013, 09:56:01 »

Мен куче не ме е хапало, обаче много ме е страх от тях и дори някое да ми се радва, ме е шубе. Не храня улични кучета и не съм им голям фен, с радост бих приела хуманно решение на проблема, обаче нещо не ми изглежда да работи.

То и нехуманното не би работило. Да речем, че всички се изловят и избият (което си отнема време и средства) и какво, като утре Гошо ще си окучи кучката, кученцата ще се родят черни, вместо жълти примерно и той ще ги остави на улицата. От тези 8 кученца след година ще има около 60 , а след още няколко години, не мога дори да изчисля...И това от един Гошо, от останалите 1000 като него по още толкова + тези, които ще си изхвърли купения от зоомагазина голдън, защото като е пораснал, не прилича особено на голдън. Примерно.

Т.е. докато мисленето на хората не се промени, никакви мерки няма да помогнат, хуманни или не.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #186 -: Януари 08, 2013, 10:00:31 »

Закони, строги и ефективни. Мислите на тия, дето си изхвърлят кучетата, докато се променят, си е една еволюция време.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #187 -: Януари 08, 2013, 10:02:00 »

Корни, съгласна съм, то едното върви с другото Smile

Къде мисленето да се промени, къде да има строги закони, кучетата чипирани и намери ли се изоставено куче, по чипа - собственика и такава глоба, че свят да му се извие, да видим дали ще го хвърли после.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #188 -: Януари 08, 2013, 10:16:14 »

Наистина ли проблемът с бездомните животни не може да се реши, поради постоянното изхвърляне на домашни животни на улицата? Защото аз през годините съм виждала единици кучета, които изглеждат като да са били домашни преди това, 99% от бездомниците са типичните безпородни, които са си такива от толкова много поколения, че чак са станали еднакви в липсата на характерни за някоя порода черти. И уж ги кастрират, но само в нашата градинка, където разхождаме кучо, за няколко години се смениха няколко глутници от съвсем нови и млади кучета.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #189 -: Януари 08, 2013, 10:24:46 »

Лора, наистина. Знам редица случаи за кучета, които изглеждат точно безпородни както ти описваш и са им правили генетични изследвания (в Германия, тук едва ли някой би дал толкова пари) и им излиза в рода 3-4 поколения назад- хъски, немска овчарка, лабрадор и т.н. А при кучето 3 поколения назад е 3 години, не 300. Т.е. може да изглежда като съвършено  улично и пак да е намесено домашно куче няколко години по-рано.
Разбира се, че 90% са си от типичните улични, но дори да изчезнат всички те, до няколко години пак ще се напълни, предимно заради хората- много ни е трудно например да приемам кастрацията като нещо естествено и здравословно за кучето и редовно някое домашно, примерно оставено на двора без надзор, си опложда и някоя женска бездомна...
А и домашните кучета без родословие имат всичко в гените си, т.е. може от домашно приличащо на лабрадор, да се родят напълно "обикновени" улични кучета. Външният вид изобщо не е гаранция за нищо.

Едит: Сетих за леля ми, която се води интелигентна жена...Всеки път като ни види с куч, ни гледа съчувствено и казва "вие нали скоро/като имате дете, ще се отървете?", искаше да взема котка,с идеята "ако се окаже много трудно, може да я пуснем, нали?". Сигурна съм, че не би се сетила и за кастрация преди това. Ето така мислят много хора.
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 10:27:14 от Korneliq » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #190 -: Януари 08, 2013, 10:28:07 »

Ние долу имаме една красота - черно хъски. Съвсем като хъски, ама с малко по-странни цветове. Даже и очите са си му небесносини. Това куче едва ли са го изхвърлили. По-скоро някой си е изтървал хъскито да заплоди улична женска. Ето ви и още нещо, което добавя към проблема.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #191 -: Януари 08, 2013, 10:49:42 »

Аз не знам дали това е основният проблем-"изхвърлянето" на домашни. Тук, след като решиха проблема, има само няколко маркирани кучета, през годините не забелязвам да се множат, демек най-вероятно са кастрирани. Ако хората изхвърляха толкова много, сигурно пак щяхме да си имаме проблем, а такъв няма повече от 10 години.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #192 -: Януари 08, 2013, 10:55:47 »

А да, забравих за изпуснатите животни. А пък колко хора съм виждала да си "разхождат" кучетата като просто ги пускат сами да бродят из квартала и те после си се прибират сами  Unsure
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #193 -: Януари 08, 2013, 11:13:17 »

А да, забравих за изпуснатите животни. А пък колко хора съм виждала да си "разхождат" кучетата като просто ги пускат сами да бродят из квартала и те после си се прибират сами  Unsure

мда, до нас в къщата гледат един такъв - ходи си по цял ден навън и се прибира вечер .. кой знае колко кучки е оплодил, не е кастриран  Rolling Eyes

иначе проблема с изхвърлянето на домашни животни е "да, наистина" .. лично съм намирала изхвърлени такива, няколко пъти  Razz пък покрай на св центъра няма много бездомни кучета, не съм виждала дори по две заедно  Rolling Eyes
Другият много сериозен проблем е оставянето на домашни мъжкари да оплождат бездомни женски ... правят го, и им е кеф да го правят  Razz
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #194 -: Януари 08, 2013, 11:38:52 »

не просто обичам животните - смятам ги за точно толкова значими, колкото и хората на тази планета.

Смятах и аз да пиша по темата, но сякаш това изречение е напълно достатъчно и няма какво да добавя.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #195 -: Януари 09, 2013, 23:24:01 »

ето ви прясна история, една от хилядите такива .. отделете 3 минути, за да я прочетете и после пак се чудете от къде идва проблема с бездомните кучета у нас  Razz
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=522086117826288&set=a.102216099813294.5165.100000747130093&type=1&theater
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #196 -: Януари 09, 2013, 23:31:39 »

Направо умирам от любопитство да разбера какво е в главата на човек, който е с грижата "ще й оставим 2, да не хване мастит", но другите ще ги задуши.
От друга страна съм сигурна, че това е практика от време оно, иначе нямаше да има още в приказките истории за вързани кученца, хвърлени в реката.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #197 -: Януари 10, 2013, 09:46:45 »

И аз се опитвах това да обясня едно време, за проблема със стотици кучета като Джена, гледани на верига, с давене на кученца, малко храна и т.н. Тогава Фата скочи да "защитава българското село" и аз се отказах от спора, защото изобщо не беше въпросът в това, много хора и по градовете гледат кучетата си така, до манталитет е. Но всеки път като видя такава история и нещо в мен се обръща...вярно, че кучетата могат да прощават до безкрайност, но защо трябва да им изпробваме тези качества като им причиняваме най-големите страдания :( Егати и "хората" сме...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #198 -: Януари 10, 2013, 10:13:07 »

Ами, Корни, според мен истината е, че хората едно време едновременно са били и безпощадни към животните, не е имало еко организации, които да ги пазят, но в същото време и много повече са се грижили за тях, като помощници на стопанството. Т.е. съвсем примитивно, както този човек - да остави кученца да сучат, за да не се поболее кучката му от мастит, но пък останалите са му излишни и като по-силния звяр, по естествен природен начин ще се справи с тях. Просто съм убедена, че това е практика от столетия.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #199 -: Януари 10, 2013, 10:21:19 »

Т.е. съвсем примитивно, както този човек - да остави кученца да сучат, за да не се поболее кучката му от мастит, но пък останалите са му излишни и като по-силния звяр, по естествен природен начин ще се справи с тях.

Аз така и така се показах малоумна вече в темата,обаче да кажа. Cheesygrin
Преди години, на моята куча дофторката препоръча раждане и кърмене , тъй като имаше бучка в гърдата , и било там нам си кво, което щяло да се оправи хормонално при бременност. Еми забременихме от расов татко, и тя ни награди с 11 (единадесет)малки приказни далматинчета.  Cheesygrin Подарихме ги почти всичките, даже последния симпатяга навърши 4 месеца преди да си намери стопанин. Но нито едно от бебетата не сме изхвърлили или омаловажили, дори ги хранехме с адаптирано мляко, защото след третата седмица някъде , майката отказа да ги кърми щото бяха зверове и я деряха и хапеха до кръв.Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #200 -: Януари 10, 2013, 10:27:16 »

Съгласна съм с Бизар, хората по селата са някак по-обезчувствени към животните, все пак основно ги отглеждат, за да ги заколят после и не се привързват към тях. Макар че има и такива като дядо ми, който като трябваше да се коли животно, си хващаше багажа и изчезваше за целия ден.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #201 -: Януари 10, 2013, 10:36:36 »

Те селата като че ли са от друга планета. И аз хем се ужасявам какви неща се вършат там, хем осъзнавам, че това при тях е нормалното и е от векове. Просто на село правилата са  други, и не можем да очакваме дедо Пешо, който е отгледан с тези ценности и цял живот ги е прилагал, изведнъж да се трогне от правата на животните и идеята за хуманното отношение. Така че честно казано тези случаи не ги съдя много-много. Там хората това си знаят, те не знаят друг начин. Ето например дядо ми, лека му пръст, винаги ми е бил пример за любов към животните, винаги много ги е обичал, плакал е, ако на любимото магаренце му стане нещо... абе такива работи. Но като се замисля - той беше ловец, пък и се занимаваше с коленето на животни и т.н. Ми разсъждавала съм много над тия въпроси и въпреки това не мога да приема, че той не е обичал животните и е бил жесток човек заради тези неща. Просто на село правилата са други...
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #202 -: Януари 10, 2013, 11:04:34 »

За Лора знам, че не яде месо, ти Кат? В смисъл, чак до там да стигат нещата и за домашните животни на село. МИ някои хора с това преживяват. Гледат си я някоя кокошчица, снася им яйца, след време заколят петела, като поостареят кокошките и тях. Гледат кози, овце - дават им мляко, ама и те като остареят ги колят. За какво да ги мъчат животните. Разбирам ви тезата, но някак някои неща ми идват твърде силни. В крайна сметка до там е стигнала еволюцията на човечеството, че се храним с животинско месо. За хубаво или за лошо.
И моята прабаба си спомням, като трябваше да коли някое животинче на село бягаше от вкъщи, защото тя страшно много се привързваше към животинките на двора. Винаги им благодареше, че им дават мляко, сирене, това много ярко си го спомням. Явно ми е направило впечатление. Но беше наясно, че това е част от нещата - един ден животното се коли. Аз така ги разбирам нещата - що се отнася до домашните животни. И още повече, че ям месо - всякакво.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #203 -: Януари 10, 2013, 11:16:26 »

А, как да не ям месо, може да е веднъж седмично, ама си ям Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #204 -: Януари 10, 2013, 11:20:02 »

Аз по принцип си говоря само за кучета, избягвам да споменавам други животни, защото нищо не разбирам от гледане на прасета или крави, нито от техния начин на мислене. Не казвам, че не заслужават добро отношение, просто наистина не се замислям за тях. Пък и съм признавала, че не обичам ВСИЧКИ животни заради плъховете  Lol Под "животни" обикновено разбирам кучета, котки, коне, горски животни, кокошките някак не мога да ги включа в списъка.

Макар че като бях малка, баба ми гледаше кокошки и въпреки молбите ми, изчезваха по Коледа :( Не ядях месо със седмици, за да съм сигурна, че няма да хапна от някоя от тях (бях си ги кръстила). Но вече нямам достъп до никакви стопанствени животни, затова нямам и отношение, сигурно пак би ми станало гадно...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #205 -: Януари 10, 2013, 11:22:00 »

И аз си ям, обмисляла съм да не ям, не от някакви хуманни подбуди, колкото понеже много малко месища могат да ме изкушат и наистина да ги ям с удоволствие, ама тези, които ме изкушават, ги обичам прекалено много, за да ги изключа  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #206 -: Януари 10, 2013, 12:28:42 »

оф айде пак .. не става дума да не се колят животни за ядене, много ясно, че много хора се изхранват така .. Едно е да ти роди кучето и да изхвърлиш потомството в селския дол, съвсем друго е да гледаш прасе и да го изядеш за коледа .. Не се правете, че не схващате разликата  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #207 -: Януари 10, 2013, 13:47:17 »

Не, не, никой не сравнява тези неща, нито ги оправдава по някакъв начин. Просто казвам, че там са малко претръпнали и не сядат да ронят горчиви сълзи като им прегазят гъската. Хем обичат животните и се грижат за тях, хем не са толкова мелодраматични като стане въпрос за съдбата им. Та и затова не ми е странно да чуя за подобно нещо.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #208 -: Януари 10, 2013, 13:52:18 »

Според мен си страдат за животните, дето са им дълги години верни - куче, котка, кон и т.н. Но потомството им явно им идват като просто отпадъчен продукт и затова са така безжалостни. Виж, все пак след толкова години да си изхвърлиш кучето и то на чуждо място, наистина ми се вижда гадно.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #209 -: Януари 10, 2013, 21:37:12 »

Тогава Фата скочи да "защитава българското село" и аз се отказах от спора, защото изобщо не беше въпросът в това, много хора и по градовете гледат кучетата си така, до манталитет е.
И пак ще скоча, няма да пропусна.
И да съгласна съм, до манталитет е, сигурно има и идиоти в града.
Но тогава и се съгласих с теб, че ги изхвърлят. Прадядо ми ги пускаше във външната тоалетна, в реката и т.н. Не ми е ново като информация, на село също така си вадят зъбите един на друг с клещи, дядо ми казва, че е било практика, когато човек е много зле и ще умира, да го обърнеш по гръб и да си излезеш, за да се свършва по-бързо. Също и ако имаш две деца, пък сестра ти нито едно, да й дадеш едното за отглеждане, за да си има и тя. Ако бабата умре, а на другя ден се жени щерката, бабата се съхранява в мазата на хладно, докато трае сватбата, защото яденето е готово и няма какво да се прави. Така и не разбрах как точно са се правили аборти, но знам, че е било мега изродско. На село нещата са така, жестоки и студени.
Също така много си обичат животните, както те си знаят, дядо ми щеше да умре, когато му се разболя овена, а като умря - рева цял ден, нищо, че скоро самият той щеше да го коли. Така ги разбират нещата, живеят по тези правила, не мислят другояче.

И на мен ми е гадно да гледам клане на животно, затова и се крия, но нямам никакъв проблем с миенето на черва, ваденето на вътрешности, рязането на крайници, явно съм взела малко повече от селото, отколкото ми се е искало.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 21:59:45 от Fata morgana » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #210 -: Януари 10, 2013, 21:49:57 »

Фата, защо го обръщат така човека като умира?
Активен

Моето име е Любов.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #211 -: Януари 10, 2013, 21:51:42 »

С билки са помятали предимно, наистина голяма гадост.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #212 -: Януари 10, 2013, 21:58:26 »

Мисля, че не съм чувала за билки, по-скоро са ги ровели с игли за плетене, прабаба ми имаше няколко аборта, защото 4 деца на цялата немотия са били достатъчни, а явно не са знаели да се празнят навън. Между другото, прадядо ми много я обичаше, даже се поболя, като умря тя и все пак й е правил нежелани деца, явно от невежество, малко като на кучката от историята.

Не знам защо са ги обръщали, нали от залежаването се влошават дробовете и има вода, та може би като го обърнеш се задушава по-лесно, не знам. Тези неща никой не ти ги попълва в лексикон, а питаш, ровиш се и каквото хванеш, ако някой, като подпийне, ти разкаже. Като малка ми се гадеше, сега го приемам за техния свят и гледам да не ги съдя много строго за друг живот, в друг свят, с други правила.
Активен

Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: