star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Кучешка новогодишна
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кучешка новогодишна  (Прочетена 32344 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« -: Януари 03, 2013, 22:55:00 »

като е бебе, как да го нацели човек...?

Взимаш от официален развъдник с ясни родители, баби и т.н., кучетата имат родословие по-богато от нашето и развъдчиците обикновено са проучили подробно поне 2-3 поколения назад. Но като цяло по-важен е темпераментът и интелектът на кучето (пак спрямо порода с родословие, родители), инак то като порасне така или иначе ще е най-хубавото за вас Smile
Най-добре да отидете и да пообщувате по-дълго с набелязаните породи и ще видите кое ще ви допадне.

Ама защо пак се обръща на кучета в чужда тема  Cheesygrin

То ясно за развъдника, ама ако искам клепоухо ме интересува как да го позная или ако си е клепнало бебе дали си остава такова  Lol Някои са много сладки, ама други са смешни, не ща да се прецакам, и без тва ще ни е свърхусилие грижата за кучи.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #1 -: Януари 04, 2013, 00:45:30 »

На Коргито ушите се изясняват чак докато стане на 11-12 седмици,има някои трикове да му ги изправиш,дето ако не ме мързеше бих ги написала.

Не говорете така,прецакване,защо да е прецакване само,защото може да има някакъв дефект,същото животно си е- и на мен веждите ми са сключени,да ме върнат в родилното Smile Пък за кучета и много заето ежедневие хич не препоръчвам,особено тия мъници-умират от мъка като са сами.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #2 -: Януари 04, 2013, 10:21:44 »

Да, и на мен ми прозчува много грозно, все едно ако ти е нещо грозно детето, ще го върнеш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #3 -: Януари 04, 2013, 10:27:47 »

Да, и на мен ми прозчува много грозно, все едно ако ти е нещо грозно детето, ще го върнеш.

Дам, и на мен не ми звучи като да са готови за  куче, ама помня като ти напомних на теб отговорностите за един живот как ме насмели и затова сега си мълча  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #4 -: Януари 04, 2013, 10:50:25 »

Това е съвсем друго, аз си се възмущавам на критериите за избор, не й напомням, че е голяма отговорност, мисля, че има достатъчно акъл, за да знае, че е сериозна отговорност. Ама ти й напомни де, днес ми е криво Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Януари 04, 2013, 11:00:12 »

И аз си мечтаех за куче от определена порода, просто защото ми харесват. И исках да е мъжко, червено и с тъпа муцунка. И какво от това, нали в крайна сметка си го купуваш и имаш избор. То е ясно, че няма да го върнеш ако не стане точно като картинката от десктопа ти като порасне, но не виждам защо да нямаш изисквания за порода и белези.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #6 -: Януари 04, 2013, 11:05:41 »

е да Лор, и аз исках определена порода по принцип заради характер, но и външността имаше значение и даже предпочитах да е от по-кремавата гама цвят, а не по-тъмните (затова и си избрах по родителите). Но думи като "прецакам" и "свърхусилие" не сочат точно неизменна любов към кучетата според мен Smile
А трябва да я имаш, за да си добър стопанин. Животът с кучето трябва да се свързва с радост, а не с гореспоменатото Smile

Но това е форум и отдавна съм се научила, че всеки си пише както му падне и това нищо не значи, Катерина просто не се е замислила как се изразява вероятно, а ние сега ще изпишем 10 страници в анализи  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #7 -: Януари 04, 2013, 11:24:48 »

И ти така пишеш за бебетата, разсъждаваш логично, практично и безпристрастно, защото още не си емоционално обвързана.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #8 -: Януари 04, 2013, 11:35:58 »

Честита Нова 2013 година на всички! Да сме здрави, щастливи и усмихнати Smile

Чак днес се възстанових от голямото празнуване. Резултатът е, че съм много по-спокойна, заредена, с няколко килограма отгоре и с изминати общо около 2500 км. Cheesygrin В първият ден от Новата година пих кафе в 3 столици, а дано през цялата година да ми върви така.

За 2013 година си пожелавам здраве и нов дом Smile

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 04, 2013, 11:36:15 »

И ти така пишеш за бебетата, разсъждаваш логично, практично и безпристрастно, защото още не си емоционално обвързана.

Ами не баш, аз сама си казвам, че не съм готова, точно заради този начин на мислене/писане.

Когато го почувствам, ще се усети и по начина ми на писане (даже напоследък е по-смекчен), в смисъл според мен започва да се усеща преди да имаш бебе/куче още, а не след това.

Междудругото вчера точно едвам заспах с топка от притеснение в корема, понеже си мислех за бебета в по-реален план  Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 04, 2013, 11:42:19 »

Корни, това са глупости. Колкото и да си писала, че не си готова за дете, и за секунда не съм си помисляла, че ако ти се случи сега, няма да бъдеш добра майка, да обожаваш това дете и да даваш всичко от себе си за него. Какво означава готов/неготов, може да го искаш или не, но докато не го получиш, няма как да разбереш колко си готов.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #11 -: Януари 04, 2013, 11:45:55 »

Аз бях тотално неготова, ама тотално, в сърцето на купона и работеща на 200 оборота. Но то си е като сляпата неделя - идва без да пита, влюбваш се и установяваш колко всъщност си го искала и как не можеш даси представиш света и живота си без него. В един момент недоумяваш как може да не си го знаела винаги.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12 -: Януари 04, 2013, 12:04:10 »

Аз малко не съм съгласна. Имам предвид, да, най-вероятно всяка от нас даже, когато не се чувства готова, ако й се случи, ще бъде прекрасна майка, не се съмнявам в това. Обаче е малко рисковано да се тества така, защото някои наистина не се справят добре и после съжаляват, защото наистина не е било времето.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #13 -: Януари 04, 2013, 13:02:52 »

Сто процента съм съгласна с теб, нямах изобщо предвид хората безразборно да се тестват и изобщо да експериментират по какъвто и да е начин в тая посока. По-скоро мисълта ми беше, че ако се случи, не е повод да седнем да роним крокодилски сълзи тип "защо на мен", не да се плодим напосоки.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 04, 2013, 13:16:04 »

И аз мисля като Ут, иска ми се да го желаем истински и тогава да се случи, нали винаги всичко си представям перфектно- и бебето ми се иска да е плод на голяма страст и желание връзката ни да стигне на най-висшето ниво, а не случайност.
Макар че е ясно, че ако се беше случило дори преди години, щяхме да го обичаме не по-малко и да се адаптираме, но все пак...има и случаи, когато става много трудно, както е Петето например, тя е единствената, която си е признавала за безброй психически трудности около малкия, мисля си, че и аз щях да съм така преди години, дано сега вече да съм по-зряла...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #15 -: Януари 04, 2013, 13:24:12 »

Ние сме взели (почти) всички възможни мерки, за да не се случи неволно, даже се шегуваме как ако стане бебе, ще го кръстим Худини  Razz И все пак понякога си задавам въпроса дали някога изобщо ще станем готови в смисъл такъв да вземем осъзнато решение, а не за самото дете. Като че ли сме от хората, които ако не стане случайно, няма да се решат никога, ама пък сме параноици и сме взели такива драконовски мерки, че ставането случайно е почти в сферата на свръхестественото  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Януари 04, 2013, 13:26:03 »

Кат, и ние така, толкова обмисляме нещата, че се съмнявам някой ден мъжът да се почувства наистина готов и да се решим да бебеправим целенасочено.
От друга страна не сме взели никакви драконовски мерки, даже напротив, не сме много стриктни, а уж хич не искал деца на тоя етап.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 13:27:47 от utopia » Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #17 -: Януари 04, 2013, 15:47:09 »

Але, ама аз не искам да му ги изправям, искам клепоухо, ако ще е корги.
И леко се изнервих да ми обяснявате кое било грозно-ми искам определен вид куче, освен да е умно твърде държа да ми е симпатично. Ути, ти за кво не си взе от ония голите котки. Сигурно са много добри по душа. И който там ме поучава на отговорност, може да се гръмне просто, много се изнервих. Да, заети сме, представи си, не си клатим краката по цял ден, и тва е причината досега да нямаме куче. Имам акъл да се сетя, че не е само за гушкане.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Януари 04, 2013, 16:13:34 »

Бе ясно е, че имаш предпочитания за външен вид, просто чак такива подробности за ушите ми се сториха прекалени. А голите котки, брррррррррррр.

Корни, видя ли, че не само аз ти скочих на веждите за поучаването!
Кате, ма сигурна ли си, че знаеш каква отговорност е, корни може да обясни подробно Lol Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Януари 04, 2013, 16:19:03 »

Който се е занимавал с бездомни животни поне малко, знае на какво са способни дори много интелигентни хора и няма да скочи на предупрежденията.

Ако знаете какви интервюта и чудеса са преди да си осиновиш бездомно от организациите, щяхте да се поболеете  Lol

Например сега се сещам и колегите на Ути, които я съветваха да върне котето, когато се разболя и да вземе ново, здраво- нали е безплатно. Интелигентни хора, сигурно изглеждат и добри и нормални. Ако и на тях някой бе говорил за отговорности, също щяха да скочат "ама как?? Ние да не сме тъпи да не знаем??" И после да върнат котето на улицата, защото еди какво си...Алето знае сигурно за какво става въпрос.

В случая на Катето тъй или иначе не съм учила никого, даже казах, че ми е смешно как ще анализираме една случайно пусната реплика в десет страници  Lol тъй че не мисля, че някой ми е скочил на мен, Ут  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Януари 04, 2013, 16:26:25 »

Например сега се сещам и колегите на Ути, които я съветваха да върне котето, когато се разболя и да вземе ново, здраво- нали е безплатно. Интелигентни хора, сигурно изглеждат и добри и нормални. Ако и на тях някой бе говорил за отговорности, също щяха да скочат "ама как?? Ние да не сме тъпи да не знаем??" И после да върнат котето на улицата, защото еди какво си...Алето знае сигурно за какво става въпрос.

Просто не знам как да го коментирам това?! Намирам за изключително обидно и (айде да не казвам по-сериозна дума) да обясняваш на всички за отговорностите за животните, допускайки, че макар че изглеждат умни, всъщност може да са скрити олигофрени, в това число очевидно и аз.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 04, 2013, 16:29:41 »

Просто не знам как да го коментирам това?! Намирам за изключително обидно и (айде да не казвам по-сериозна дума) да обясняваш на всички за отговорностите за животните, допускайки, че макар че изглеждат умни, всъщност може да са скрити олигофрени, в това число очевидно и аз.

е сега ме уби, нали ти казвам, че говоря точно за твоите колеги, а вече е повече от ясно, че ти си с различно мислене, иначе нямаше да се възмутиш...Къде видя отново себе си?? Много си мнителна напоследък  Razz

Обяснявам чисто теоретично защо който се е занимавал с животни, по навик пуска по едно предупреждение, заради хора като въпрсните колеги и още хиляди като тях. Изобщо не говорех за теб и е повече от ясно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Януари 04, 2013, 16:30:57 »

Честита Нова 2013 година на всички! Да сме здрави, щастливи и усмихнати Smile

Чак днес се възстанових от голямото празнуване. Резултатът е, че съм много по-спокойна, заредена, с няколко килограма отгоре и с изминати общо около 2500 км. Cheesygrin В първият ден от Новата година пих кафе в 3 столици, а дано през цялата година да ми върви така.

За 2013 година си пожелавам здраве и нов дом Smile

Вив, много яко звучи това, пътуване в наш стил  Cheesygrin
Ние зимата сме по-скормни де, но лятото обичаме да направим едни 5-6 хиляди км за 1-2 седмици без проблем  Smile

Кои са трите столици? Загреб, Белград, София, познах ли? Stuart
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #23 -: Януари 04, 2013, 16:48:37 »

Вие сте луди, спорът Ви е напълно откачен Lol

Корни - Будапеща, Белград, София Cheesygrin

Кате, коргитата са страхотни, много рядко виждам по улиците такива. Доколкото знам са доста интелигентни. И пуделите са умни кучета. Най-неангажиращи ми се струват малчовците като йоркширчетата. Въпреки че не съм имала такова, е с големината на котка и нито има нужда от много разходка, нито нищо.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #24 -: Януари 04, 2013, 17:03:59 »

Аз винаги предупреждавам , едно заради причините изредени от Корни , друго да няма разочаровани собственици и т.н . На всяко осиновяване в хасково имах три върнати или променили решение  .
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: