star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Дупе като барабанче - отминала или настояща мода?
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дупе като барабанче - отминала или настояща мода?  (Прочетена 31998 пъти)
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« -: Ноември 26, 2012, 13:54:16 »

И аз надушвам бързо добрите хора, но това, че някой е лош не ми пречи да общувам с него, даже ми е по-интересно и обикновено ми стават такива хора по-бързо близки. Нали аз съм добра овца, та други добри душици са ми скучни.. Обичам да изследвам различните от мен. Също по-лошавите люде са често привлечени от мен понеже моите действия, включително спрямо тях, често им се струват ирационални.

Аз лятото си мислех, че изглеждам добре, в Германия ходех по къса роклА и мъжките погледи тълкувах като комплимент. Прибрах се вкъщи, видях се с бивш любовник и първото, което той ми казва без да бъде питан за каквото и да било мнение - уау, изглеждаш супер, да не си си и помислила да отслабваш!!! Blink При което.. ама аз не мисля, че имам нужда да отслабвам Lol Те така.. не облякох повече къса рокля лятото... Unsure

Това, което ме дразни у нас не е факта, че слабото се харесва. Аз също харесвам слаби хора и намирам това за абсолютно нормално. Вбесява ме факта, че всеки очаква от теб да гладуваш и да се подлагаш на какви ли не мъчения, за да си слаб, без да се обръща внимание на най-важното нещо - здравето и тонуса. В противен случай си гнусен и нямаш право да бъдеш щастлив, да ходиш на плаж, да водиш пълноценен живот.
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #1 -: Ноември 26, 2012, 13:57:31 »

А,ама моля ти се - съквартирантката ми беше размер 6 или малък ,а гащите и XS ,при което гаджето- палав бургаски гларус я пощипваше палаво около пъпа с ехидно намигане. Аз точно тия ги чуквам,ама много бясно за наказание Smile)
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #2 -: Ноември 26, 2012, 14:01:28 »

Кретен
Активен

C’est tout!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #3 -: Ноември 26, 2012, 14:42:41 »

Е, хайде сега, кой точно у нас забранява на по-малко слабите хора да живеят нормално и да ходят на плаж?
Аз пък на плажа супер рядко виждам жени със стройно тяло, пълно е с всякакви и съвсем спокойно си ходят с изрязан бански, по прашки или дори по монокини, без значение как изглеждат. Дори чалга дивите, ако приемем, че са критерий за нашата култура (в което отказвам да вярвам), не са супер фини всичките- а може и да ми изглеждат така заради надутите бюстове, де. 

Аз за себе си още не мога да реша дали харесвам слаби или пухкави жени, май истината е по средата. Изпъкналите кокали ме ужасяват май повече от килограмите отгоре.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 26, 2012, 14:51:29 »

Майката на един съученик беше публикувала албум с "папарашки" снимки, които беше правила на плажа, на дебели жени и беше писала подигравателни заглавия към всяка снимка. Не го считам за нормално.
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*

« Отговор #5 -: Ноември 26, 2012, 14:52:54 »

Да,Корни- има забрана с табела " Ако нямаш вид на анорексичка- дотук!".

В Хасково има една улица,дето и казват КурвенЩрасе-ама е всъщност Сан Стефано . Та на нея всички кафета са и обърнат посока движението,че като седнеш и да не изпуснеш от поглед никой ,ама наистина никой. Модните подиуми ряпа да ядат. Ей,седнеш и почва отвсякъде - "виж и краката,виж и гъза" . А дефактно сега като се замисля,напълно нормални момичета с нормално телосложение. Но,вече и нормалното явно не се приема достойно . Аз като бях слаба анорексичка,пак съм отнасяла коментар,че дупето ми било изпъкнало,а пък вече бях на хапчета за поддъжане на апетит нали,хах.

Не знам дали повечето не сте свикнали да си живеете в мехурчета и наистина,в края на краищата след като нашите приятели и семейство не са такива -какво ни бърка. Ама като останалата паплач вибрира наоколо,на мен ми е много трудно да избегна.

Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #6 -: Ноември 26, 2012, 14:56:42 »

Виждала съм жени да изтерясват при намек, че може да са М, а не S. Като са ти пораснали гърди на голям гръб, как да ги набуташ в S,ама успяват ей. Ужасно гнусни, тъпи и шкембести мъже правят забележка на жени, че са дебели и те им се връзват и искрено страдат. Мъжете правят забележка на жените си в България, че са дебели, когато са бременни и тва с очите съм го виждала няколко пъти. Както и по-слаби жени си умират да тероризират голям гъз като моя, като си мислят, че може да ме обидят или наранят...ама не могат, защото не ми дреме за техен ужас. И пак не успяват да разберат, защо не се трогвам и не се терзая толкова.
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 15:01:28 от D.Dimitrova » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #7 -: Ноември 26, 2012, 15:09:32 »

Ама това с обсъждането по принцип няма общо с харесването, свалянето и гаджетата. Да не говорим, че по собствените ми наблюдения мъжете просто ей така си ръсят такива неща, за да се намират на приказка с приятелите си, а не, че наистина имат такива претенции към жените, с които се срещат. А и колко мъже познавате, които са в позицията да подбират. Всички могат да ви кажат, че хареват вирнати гърди и плоски кореми, но накрая са с тази, която им пусне и не са примирени, а истински щастливи и не им пука. Но все пак говоря за тези с IQ над настъпан здравец. Говоря за нормалните средностатистически мъже.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 26, 2012, 15:15:30 »

Ама това с обсъждането по принцип няма общо с харесването, свалянето и гаджетата. Да не говорим, че по собствените ми наблюдения мъжете просто ей така си ръсят такива неща, за да се намират на приказка с приятелите си

Мда, съгласна, говорят си глупости ей така без да мислят, но иначе на собствената си приятелка не биха дали да се подложи на тежки диети за отслабване.
Инак се чудя на примерите на Ди, една интелигентна жена ще търпи ли мъжът й да й се подиграва на външния вид по такъв начин пред чужди хора ?

Инак не съм съгласна, че пак у нас е най-лошо, нашите мъже най-прости и т.н. В много други държави имат култ към слабото тяло и модните парцалки повече, отколкото у нас. Плюс това идеалът за красота се мени с вековете, сега е за слаби жени, след години ще е пак към по-едри.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #9 -: Ноември 26, 2012, 15:19:22 »

И аз се чудя на тези жени как търпят, ама ей на търпят. Но Бизар е много права средностатистическият мъж не е  много в позиция да избира, познавам много момичета около и над 30, които с радост ще се сприятелят с абсолютно всякакъв размер дама, стига да им е на сърцето.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #10 -: Ноември 26, 2012, 15:46:18 »

Аз пък не мисля, че зависи чак толкова от коефициента на интелигентност, просто имам примери на големи тормозители на жени, с АйКю далеч над средното. Всичко е до някъде възпитание, до някъде малко нереална представа, създадена чрез медии и пр. и на последно място вкус. Аз не говоря само за мъжете, аз визирам цялото общество и Димитрова много точно е описала какво се случва масово.

Не знам кои страни визира Корни, предполагам тези, в които е живяла - Германия и Франция. Аз във Франция съм прекарала само седмица и нищо не мога да кажа, но в Германия нещата стоят различно. Харесва се умната и здрава жена, с хубава кожа, с бляскава коса. Килограмите са последното, което се гледа, но тъй като хората от интелигентни семейства имат стабилна спортна култура и упражняват по два  и повече спорта от малки, изглеждат добре, факт. Да не говорим, че никъде го няма това нашето обсъждане и цъкане с език само по външния вид на хората. Понякога сериозно си мисля, че сме израстнали в различни Българии. В моята България се срамувах да минавам по улицата с кафенетата, ако съм качила килограм след поредната изтощителна диета, в моята България ми казваха в лицето, че съм грозна, защото не приличам на еди кой си, в моята България ми създадоха жестоки комплекси, които някак успях да преборя, излизайки извън нея.
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*

« Отговор #11 -: Ноември 26, 2012, 15:53:07 »

Еми търпи се,ако не е това,ще е примерно шегички за тъщата нали,в смисъл наблюдавам,че си има такива едни подмятания -закачливи и недотолкова. Зависи и от поносимостта все пак,защото и аз съм се джафкала като кученца с някакви мъже,отстрани погледнато би било грубо,но реално си е наше си и се разбираме.

Лично за мен това впечатление ми е оставено от доста години. И все пак,да кажа,изобщо не съм горчива или кисела по тоя въпрос ,винаги съм била харесвана момиче/жена и в общи линии съм имала голямо поле за разврат. Но няма да си кривя душата,че си създадох (някои сама,някои с помощта на околните) доста комплекси и като слаба,и като дебела,които преодолях именно,защото напуснах страната.

Сега,като се замисля и аз съм така да се каже повърхностна , последните ми любовници и изобщо мъже ,съпрузи и жени са доста привлекателни -някои баш красиви във физическо отношение. Демек малко хърбел на щърбел се получи,ама нищо,аз често си противореча.

Корни,модното не е слабото тяло от няколко години, по нашите малко по-снобарски равнини все още е обаче,но ние сме малко по-назад,главно откъм медия и подобни. В което няма толкова лошо,защото в края на краищата пък да се счита "окей",че си 300 кила на 22 години и се придвижваш с електриково моторче наоколо не е изгодно. Аз бих казала,че нещата в Англия и Щатите седят съвсем различно от това,дето си мислиш честно казано. Тук няма никакво идолизиране на слабоватото тяло и честно казано ако нямаш дупе,ми се струва,че не те броят. Здравия вид е много по-котиран,извивките особено. И като кажа извивки- говоря за размер 8 до 12,а не 0 до 6. Пък в Уса-то да не говорим .
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Ноември 26, 2012, 16:23:38 »

Ох, добре, пак ние сме най-зле, Вуте е по-добре. Тука убиват с камъни, ако не ти стърчат кокалите. На плажовете има охрана и не пуска жени над 60 кг. В чужбинаТА хората по 300 килограма пеят дружно песнички, хванати за ръце и излизат на кориците на Плейбой. Слабите жени ронят горчиви сълзи и масово умират като стари моми, ако не успеят да качат над 80 кила. Никой няма комплекси там, всичко лошо е у нас. Само като минеш границата и изведнъж ставаш от Пепеляшка на принцеса.

Не ви ли хрумва, че просто сте в по-зряла възраст там? Мислите, че децата в училище в чужбина никога не изпитват комплекси? Вярно е, че ние не сме много толерантни към различията, но чак да ми обяснявате, че в България си обречен да страдаш, ако не си скелет, а еди къде си живееш щастливо...ами не е така. В природата си хората сме си едни и същи. Винаги децата ще се подиграват на различните, колкото и да са възпитани.

А Мишел пък изобщо не мога да я коментирам, помня откакто имаше фейс, че е красавица и като слушам за дебелина и комплекси, се чудя дали не е качвала фалшиви снимки там  Lol

Междудругото съм слушала за такива обсъждания и на Главната в Пловдив. Май само в София го няма това, понеже не се познаваме и нямаме главна (е, вече почти имаме  Lol )
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 26, 2012, 16:28:55 »

Ух,Корни,айде пак с тия патриотични неща . Не става дума за тая тема и айде да не навлизаме,че ми е много отвратна и без това. Стига се мята като риба на сухо и ти като Утопия, големи примери давате  двете по принцип -да,точно затова се говори-стари моми под 80 кг и дебелаци на реклами за Виктория Сикрет.

Аз и зряла си бях миналата година Корн,на всичкото и отгоре бях за изключително кратко време и все пак успях да попия отново тоя снобизъм.

Всъщност като се замисля не ми е толкова пък наранено или чак да се пеня,просто така да кажа -липсата на толерантност у нас ми е дразнител. Дали ще е дебел,къс,крив,на точки,с два носа и т.н.
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #14 -: Ноември 26, 2012, 16:41:04 »

Е, Корни, факт е, че здравословните извивки (никой не говори за 300-килограмови жени в Плейбой все пак) на запад не се приемат за нещо ужасно. Докато тук тенденцията е на мегаслабото да се казва красиво, а на слабото - дебело. За закръгленкото има чудесна думичка - "свиня". Т.е. аз ако мина по някоя главна улица облечена с пола, ще бъда наречена свиня по всяка вероятност. Наблюдавам с ужас в интернет пространството как това, което довчера мислех, за общоприетото "нормално", а именно около 50 кг., вече се има за дебело. Мацки по 175 см. пищят как са 50 кила и искат да свалят още, понеже не се харесват и са дебели. Искат да са "поне 48". Пълен потрес. Разни "мъжаги" пък констатират как с прасета по 55 килограма не искат да имат нищо общо, понеже ги отвращават. И понеже говорим за у на и на запад, има едно предаване на Тайра Банкс за модели, което аз, макар че не ми личи, следя с интерес всеки сезон.  Lol Та там кака Тайра упорито рекламира здравословната фигура, във всеки сезон вмъква поне по една по-мощна мадама (която по нашите географски ширини ще я замерят с домати, ако си позволи да облече бански примерно и да качи снимка във фейсбук), както и други мацки с дупета, бедра и всичко както си му е редът съвсем нормални като пропорции. Та светът си иска обратно фигурите тип Мерилин, закачалките стават все по-недолюбвани, обаче тук все още ако си над 55 килограма, ти си "прасе", ако коремът ти не е като дъска за гладене, значи имаш "шкембе", а ако имаш нещастието да получиш целулит, ти трябва да се опаковаш като мумия и никога да не отидеш на плаж, защото все някъде някой дебне и се залива от смях, че не те е срам да се показваш като си целулитено чудовище. Мен лично не ме интересува кой какво си мисли или как би ме обсъждал, ако някой възнамерява в лицето ми да ми каже, че съм дебела или не във форма, бих могла да го поздравя само с един среден пръст. Ще ми се повече момичета да се възприемаха така, вместо да се комплексират от тялото си.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 26, 2012, 16:44:48 »

Корни, само да изясним нещо - нямам комплекси за дебелина и грозота от доста време.. Аз натъртих на факта, че ми се говореха подобни неща в лицето от съученици и то в елитна гимназия, беше станала учебно заведение No. 1 в страната, докато учех там. Това ме потискаше тогава и сигурно дълго още щеше да ме потиска, знам ли. Да, разбира се, че има връзка с това, че сме били деца и сме били податливи на влияния и пр, но някои жени никога не се осъзнават, просто защото мъжете около тях никога не спират да мелят едно и също. Както и медиите.. Извинете, ама преди една година за последен път гледах сутрешното "лайф-стайл" предаване Огледала ли, Модерно ли.. нещо от тоя сорт, с оная квачка Радост. Еми единственото, за което се говореше беше как да сме по-слаби, колко хубаво е да сме слаби, как тези дрехи стоят само на слаби жени и т.н., и т.н.

И стига с тоя патриотизъм, аз също съм патриот и именно за това ме бОли за тая държава и и нищя слабите места, които искам нашето общество да промени.
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #16 -: Ноември 26, 2012, 16:46:47 »

Не ви ли хрумва, че просто сте в по-зряла възраст там?

Евала, точно това щях да напиша, след като прочетох поста на Мишел, обаче твърде много се ядосах, за да запазя добрия тон.
Това не е твоята България, Миш, това си била самата ти. Съжалявам, че си твърде огорчена, за да дадеш шанс на страната ти от сегашната си позиция, а не от тази на манипулируем и уязвим пубертет. Как не можете да разберете с Алето, че това, дето все го говорите за чалгата и простотията Не е стандарт. Аз ли съм кривата, дето от 30 години съм тук и никой не ме е критикувал за теглото или за каквото и да било друго, заобиколена съм от нормални хора, които не са злобни, клюкари, не висят по цял ден в уличните кафета и не обсъждат дали си качила едно кило, дето само ти си го виждаш. За един такъв простак имам десетки примери за обратното, слава богу. Ей сега като бяхме в Хасково как ми се напълни душата - гледах си колежките, всички вече не сме яките мацки от университета, качили сме бая килца, посбръчкали сме се, но сме в пъти по-щастливи, спокойни, влюбени, без критични погледи, без злоба, без фалш. Такива са всичките ми приятелки, такава ми е средата, такава съм и аз - сега! Защото помня каква бях на 18-19 и никога не бих обвинила някой друг или пък страната си, че съм се комплексирала за глупости.

Катрин, спри си интернета, щото ако това ти е реалността....
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #17 -: Ноември 26, 2012, 17:01:24 »

Лор,много хубаво мнение,много ми хареса как мислиш и преди съм казвала,но за съжаление не мога да се съглася напълно. Определено съм убедена,че е някакъв мащабен стандарт,пак казвам все пак не говоря за семейството си и близките ми приятели,избрала съм да съм заобиколена с качествени хора. Малко ще стане като това,дето разправяше Наком за градинка на терасата.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #18 -: Ноември 26, 2012, 17:02:23 »

Хора, ако някой е комплексиран от теглото си, непрекъснато му се привиждат хора, които го сочат с пръст. Един човек може да се чувства ок в кожата си и тогава няма да му се набиват в очите такива неща (е, говорим за здравословно тегло все пак, без крайности)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #19 -: Ноември 26, 2012, 17:06:49 »

Е, не съм толкова изпаднала, че това да ми е реалността, споко.  Lol Има и телевизия, списания, хора по улиците... Аз естествено съм си в моето си балонче от близки хора, никой никога не ми е правил забележка за тегло, което не пречи да виждам не толкова близки познати да живеят на солети, понеже били дебели. А и щеше да има смисъл от тая дискусия, ако темата за отслабването в същия този форум не се пълнеше периодично от хора, които твърдят, че не се харесват и искат да отслабнат. Just sayin'  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #20 -: Ноември 26, 2012, 17:12:06 »

Ами да, аз си живея в някакъв розов балон, обаче той е доста голям и включва голям процент от хората. Не чета списания, почти не гледам телевизия (със сигурност не и Радост Драганова), не ходя по чалготеки. Това лято се прежалих да отида в една от гъзарските дискотеки и видях това, за което говорите, но в клубовете, където аз ходя, е съвсеееем различно, питайте Бизар. Много хора са така, не си измислям някаква утопична България.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #21 -: Ноември 26, 2012, 17:24:43 »

Естествено, че ние си живеем в нашата реалност, и аз няма да седна по чалготеките да се разхождам и да се ослушвам какво мисли масата народ. То всеки може да се чувства добре в кожата си по този начин, стига да си го позволи. Но ако говорим за някакъв стандарт в публичното пространство, нещата е ясно накъде отиват. Което насажда комплекси у разни хора, които на свой ред решават, че трябва да се впишат в стандарта на публичното пространство, понеже мъжете гледат каките от Плейбой и сравняват, нали... Доколко е така наистина не знам, но девойките сериозно си го мислят. Тук е изключителна рядкост да се види пълна певица или друга публична личност. Примерно не знам как възприемат в чужбина напълняването на Кристина Агилера, но тук сериозно си я оплюват. И забелязвам, че много момичета (и тук дори не говоря за интернет пространството) си прекарват живота в диети, понеже не се чувствали добре в кожата си. И как да се чувстват, като гледат по телевизиите и списанията само кльощави крака и силиконови цици (извинявай, Корни  Cheesygrin)... А обективно погледнато, какво има да не се чувстваш добре, ако си със здравословно тегло, без реално да има какво да ти тежи, виси и да те "загрозява"? Просто да има какво да се пипне. Откъде идва това чувство за неудовлетвореност, ако не точно от тия стандарти? Повечето мацки, които познавам, са вечно недоволни от тялото си.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #22 -: Ноември 26, 2012, 18:19:06 »

Аз също съм на мнението на Лора, но не мога обективно да преценя дали съм представителна извадка или не. От години не съм срещала такова нещо като "Тая има голям задник и не ми се занимава с нея". Т.е., както казах и по-горе - това са изпуснатите реплики на непорасналите ми още приятели. Някои от тях ъпгрейднаха на "ами всъщност е пухкава/напълняла и т.н., но е много яка". Дори и тези, които могат да си позволят само лъскави мадами, залитат по тази, която душевно ги кефи в момента. Направо не помня от кога мой приятел е свалял някоя куха лейка, само, защото е яки гърди. От друга страна, все пак всички наближават 30-те, някои вече са поолисяли, пуснали коремче и т.н. и са наясно с това и като гледам избщо не им е на вълна да се свалят с някой по външен вид само. Повечето свободни (те и не останаха много) търсят някой свестен, за да си прекарват добре.

Отделно като гледам и на работа - и предната, и тук, няма никаква изолация на мацки с големи дупета или леко над нормата, напротив, най се обръща внимание на забавните и отворени момичета.

Направо ме накарахте да се замисля аз ли съм остаряла толкова Smile

Но пак повтарям - да, мъжете постоянно коментират, грозно дори. Но от това, което аз съм видяла - само чуждите.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #23 -: Ноември 26, 2012, 18:19:24 »

Е, хайде сега, Кристина Агилера на нищо не прилича, пълна свинщина, нейното според мен граничи с нездравословното, все едно да ми кажеш, че Адел е прекрасна. То манията да си слаб е кофти, че се насажда, обаче от друга страна не можеш да погледнеш видимо дебел човек и да кажеш: о, супер, той се чувства добре в кожата си. Колкото и да се харесва някой, има си здравословни норми все пак.

Едит: Биз, точно щях да кажа, че те и мъжете са цъфнали и вързали, та не върви да търсят толкоз кусури Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #24 -: Ноември 26, 2012, 18:30:55 »

Айде остави я Кристина Агилера, понеже при нея дрехите са шокиращи, ама като така и така споменаваш Адел, какво на кого пречи, че Адел е пълна? Нито го навира в носовете на хората, нито тресе сланини, доколкото съм я виждала, винаги е облечена според фигурата си. Точно за това говорим. Обсъждането на чуждите килограми по тоя начин, все едно едва ли не щом не можем да кажем "Егати яката мадама, колко е стройна и фина!", обезателно трябва да се прокоментира каква е свиня. Не, че съм и голяма фенка, но жената е много красива в лицето, и пее също страхотно. Кого го е еня колко тежи? Ако се беше родила тук, доникъде нямаше да стигне сигурно милата.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: