star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малката богиня Дея се роди!
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малката богиня Дея се роди!  (Прочетена 46689 пъти)
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« -: Ноември 13, 2012, 01:14:04 »

Добре дошла на малката богиня на мама Катя - Дея! Нека расте здрава, силна, умна и красива!

Не знам подробности засега, но малката е прекрасна!
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 01:28:21 от Tatty Teddy » Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #1 -: Ноември 13, 2012, 07:27:30 »

Наистина е прекрасна и аз я зърнах във фейсбук, да се повторя и от там Smile Пожелавам на Дея много здраве, щастие и много да радва мама и тати, а на Катенцето бързо възстановяване и я чакаме тук с разказ Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Ноември 13, 2012, 07:43:39 »

Добре дошла, на малката принцеса. Личи си, че мама добре се е грижила за нея, какви бузи, пък тези устни, ах, ах  Cheesygrin
Да ви е жива и здрава, Кате. Много радости да ви донесе.  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #3 -: Ноември 13, 2012, 08:25:20 »

Приказна е Дея!!! Пожелавам ви здраво и слънчево детенце, Кате!  Kiss По-късно ще ходя до морето за традиционните ми морски орисии  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #4 -: Ноември 13, 2012, 08:29:16 »

Колко е готино - "ще се видим в сряда за тонове", ъмм.... не, мамо, чакай малко, ще се раждам, би ли напънала само малко?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #5 -: Ноември 13, 2012, 08:53:08 »

ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА ДЕЯ!!! Прекраснооо име! Да ви бъде здрава, много ДЕЙна и многооо да ви радва и обича!

П.П. Не мога дса видя снимката... Sad ТТ, ама ти по много хубав повод се появяваш Kiss
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #6 -: Ноември 13, 2012, 08:55:52 »

Да е жива и здрава малката красотичка!!! Clover
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #7 -: Ноември 13, 2012, 09:23:08 »

Честита радост на новоизлюпените родители! Да ви е жива и здрава щерката и много да ви радва цял живот  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #8 -: Ноември 13, 2012, 09:43:29 »

(Фей, няма как..нали трябва да се донесе вестта до форума, не можех да пропусна  Kiss)

Иначе и аз съм впечатлена от хубави бузи и устни и прекрасност   Smile Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #9 -: Ноември 13, 2012, 09:46:33 »

И аз видях малката красотичка във Фейса.Много е сладка,прилича си със снимката от 4Д
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #10 -: Ноември 13, 2012, 10:04:07 »

Честито и оттук, прекрасна новина!!

Желая на Дея дълъг, щастлив и безгрижен живот!

Тези дни имам бебешки бум- вчера роди една приятелка (момче) + една приятелка на колежката ми (момиче), а днес форумно момиченце...три чакани бебета за два дена, все така да е !
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #11 -: Ноември 13, 2012, 10:12:06 »

Честито Кате  Smile добре дошла на Дея! Да бъде жива и здрава, да има много слънчево детство и много щастлив живот Smile бързо възстановяване на теб и скоро да сте си вкъщи Smile
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #12 -: Ноември 13, 2012, 10:18:44 »

Ееее, слава на Бога, че вече си имаме още едно бебче. Да сте живи и здрави и много да сте радостни. Малката красавица и приказна бузанка.  Clover
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #13 -: Ноември 13, 2012, 10:42:21 »

Честито момиченце! Да е много здрава, щастлива и с много късмет в живота!  Give flowers
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #14 -: Ноември 13, 2012, 13:05:52 »

И аз видях малкото прекрасно същество!!! Просто възхитителна!

Кате мило, честита приказка без край! Пожелавам много здраве и щастие на цялото ви семейство!
Активен

C’est tout!
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #15 -: Ноември 13, 2012, 13:23:38 »

И при мен има бебевалеж  Cheesygrin
Много радости пак! Ух, и дълъг и здрав сън на Дея!  Kiss
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2739

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #16 -: Ноември 13, 2012, 20:10:23 »

Кате, честито и тук! Видях мъничката Дея. Много е красива бебка. Да е много здрава!

п.п.
И аз като прочетох за тоновете в сряда си рекох, че няма да е така, ама Big grin
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 20:16:15 от paiachka » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #17 -: Ноември 13, 2012, 20:19:03 »

Честито бебе, нека малката принцеса е здрава и много умно и добро момиче. Мама и татко да бъдат търпеливи и издръжливи Stuart
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2926

« Отговор #18 -: Ноември 14, 2012, 00:51:17 »

Ай и тук честито на новоизгрялата мама! Много любов и само красота ви пожелавам! Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
kateto
Newbie
*
Публикации: 4354

« Отговор #19 -: Ноември 14, 2012, 11:34:38 »

Благодаря ви още веднъж Smile
да разкажа малко за бебка.. роди се в 00:25 на 13ти, 3050гр, 50см.. грозничето ми то..
доста бързо стана всичко..
в понеделник сутринта бях на запис на тонове и бях подготвена, че понеже преносвам ще ми направят и гинекологичен преглед, но не би.. дадоха ми час за сряда и ми казаха, ако имам болки да бягам към болницата.. сякаш съм знаела, че ще раждам и последно ядох в 11:30 сутринта, след това 2 курабийки.. към 4 и нещо взе пак да ми се стяга корема и се качих да дремна.. от 5 и нещо усетих, че освен стягането на корема започва да ме боли и кръста и звъннах на братовчедката на мъжо, която е акушерка в болницата, в която щях да раждам.. и се разбахме да засичаме и да се чуем по-късно.. стягането беше на 8 минути и не много болезнено.. когао се прибра мъжо към 6 продължи така, докато 7 без нещо не се чухме пак с нея и докато говорехме ми вика - като те слушам как дишаш доста си те боли.. ама за мен не беше кой знае колко болезнено, тогава бяха на 8 минути и се разбрахме, ако продължат така ритмично да ходя към болницата.. да обаче след като затворихме реших да се поразходя и хоп контракциите станаха няколко на 5 минути и след това на 3 минути с по-леко пристягане... а през това време си готвехме и аз умирах от глад.. ама..не дочаках.. бях решила в 8 да тръгнем, но се изтъркулихме от нас по-рано и в 8 и нещо вече бяхме в болницата.. доктора ме прегледа, каза 3-4см разкритие, айде да те качваме.. сутринта съм щяла да родя.. да ама неее Smile в 9 и 30 бях с 5см разкритие и докато се усетя в 11 вече доктора ме гледаше подозрително.. Smile а аз бях голяма картинка - легнала умирам от болка с контракции на 5 минути, разхождайки се съм добре с контракции на 3 минути.. студено ми е.. треперя от нерви и в същото време, докато лежа и имам контракции повръщам от болка и глад..  докараха едно друго момиче и докато й мереха тоновете, доктора й пукна мехура.. врътна се при мен и вика айде, да пукаме мехура и после ще напъваме.. това беше в 11:30.. да обаче мен ми беше толкова зле, че не можех да напъвам като хората.. искаха по 3 пъти на контракция, а аз успявах по 2.. легнала клекнала до леглото, все тая.. акушерката се опита да ми помогне, но това само ме разконцентрираше и накрая пак станах до леглото.. на 2 рата контракция тя ми вика айде да легнеш.. само дето аз не можех да си събера краката, понеже на малката главичката вече беше застанала на положение.. от там на магарето и с помощта на едни ножици, забавен доктор, ядосана мама и 2 контракции малката проплака още преди да й беше излязла цялата главичка.. малко след това имаше 30 минути шеф и кройка.. и ме оставиха под наблюдение, дадоха ми малката облечена, но след известно време ми я взеха.. и я върнаха в нейното й 'легълце', където тя нещо се кривеше и аз я успокоявах като й говорех.. малко след като се роди дребосъчка, вече не помнех колко ме е боляло.. не ми и пукаше как точно се измъкна от мен, исках само да си я гушна и да пия вода.. майка ми и свекървата, заедно със сестра ми от 12 бяха в болницата.. чакайки за новини.. в 1 се обадих на таткото и му казах, честито.. след това се чухме с майка ми и на тях не им бяха казали, че съм родила още.. но пък чакаха да ме върнат в стаята ми и да се качат..след това се обадих пак на таткото да му кажа, че ако дойде ще го пуснат и така.. след като първо се изнизаха бабите и лелята после таткото дойде, с една торбичка с манджата, която не успях да ям и огромна усмивка на лицето.. не помня какво ми каза, когато дойде и ме целуна.. но мисля, че никога няма да забравя, когато тръгвайки му казах хайде отивай да спиш, а той ми отговори с ' как да спя, след като видях това' и погали малката по главичката..
бабите и всички около нас ахкат и охкат колко е хубава малката, пък аз им викам, че е като сбръчкан дядо.. а таткото ми се кара, как може да говоря така, толкова била хубава, нали все пак си е нашата...
още вчера бях готова да се прибера у нас и като ме питат второ ще има ли - викам да, и пак естествено;) и както мъжо каза - 'ейй каза, раждам и роди'...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #20 -: Ноември 14, 2012, 11:41:21 »

Много хубав разказ, много хубаво раждане Smile Да ви е жива и здрава малката, да ви носи радост и с кеф да се гледате вкъщи Smile Откакто разбрах, че роди, не мога да спра да си спомням розовия форум и тийнейджърските ти любовни перипетии с твоя младеж, а виж докъде се докарахте Smile Бъдете много щастливи Smile
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 11:44:37 от bizzare » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #21 -: Ноември 14, 2012, 11:45:22 »

Пу, Катенце, дай боже всекиму такова раждане. Аз се чувствам яко цакана  Lol
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #22 -: Ноември 14, 2012, 11:57:13 »

Хехе, Кате, ти как деликатно не си описала най-трудната част, само... Но наистина много бързо се е появила малечка, искала е и тя да види мама и тати час по-скоро Smile
Активен

C’est tout!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #23 -: Ноември 14, 2012, 12:05:10 »

Много хубав разказ Smile Звучи, все едно си седяла на магарето и си раждала точно 5 минути- 2 контракции, ножици и айде. Дано наистина е така лесно, както го описваш  Cheesygrin За първи път не ми звучи страховито нечий разказ...А упойка не си искала никаква, така ли?
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4354

« Отговор #24 -: Ноември 14, 2012, 12:39:04 »

Биз, мдааа забавно беше преди ;) много благодаря за пожеланията: )
Миш, точно така си беше.. гадно беше напъването, защото хем когато напъваш не боли самата контракция и искаш да го правиш, хем трябва да държих въздуха, без да го изпускаш, хем усещаш как бебето се опитва да излезе.. следващия път ще искам да напъвам само на магарето, че там беше лесно - имаше за какво да се хвана и да напъна като хората, не да се чудя какво да правя..
биха ми някаква упойка точно преди да ме резнат и после докато ме шиеха, но предполагам е някаква обикновена локална.. иначе при приемането ми биха спазмалгон и след това бусколизин, ама не усетих никаква разлика..
колкото съм страхлива по принцип си оставам с един много хубав спомен от раждането.. не беше толкова лесно, но щом аз дето като си стъскам трън и изкуквам издържах.. ;) абе все пак имах някакъв късмет;) на фона на всичкото повръщане от началото на бременността, това си беше супер завършек:)
сега само дебна бебка да вземе най-накрая да се усмихне и да я снимам, че само се цупи.. още вчера засука, макар че няма някакъв режим.. дори днес след като заспа и сама пусна гърдата после мрънкаше без да иска нито биберон /за да я видя дали иска да суче/ нито на гърда.. искаше просто да ми спинка отгоре маймуната й с маймуна..
а за капак аз се разболявам - имам сополи и ми сълзят очите, сега си чакам парацетамола, капките за нос и осцилокопцинум /май тъй се пишеше?/ да почна да се лекувам, че работата зле..
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: