star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Влиянието на лекарствата при опити за забременяване
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влиянието на лекарствата при опити за забременяване  (Прочетена 3393 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« -: Октомври 02, 2012, 13:52:48 »

Пускам тази тема за да си задам конкретно въпроса понеже не съм много наясно. Бях писала преди време че мъжа ми го хвана дископатия точно една седмица преди сватбата и от тогава е на най-различни хапчета и инжекции. Минахме през много лекари, невролози, терапевти, снимки правихме, масажи и т.н. Облекчи го това, но това което ни притеснява е дали някое от лекарствата които изпи той в последните 5 седмици би повлиял на евентуално забременяване при мен. Понеже се колебаехме за влиянието на лекарствата, та няколко пъти уж се пазехме, но от тия дни отново не се пазим и работим по въпроса. Та ако нещо вреди моля кажете за да знаем да спрем и да изчакаме да се изчисти организма му. Лекарствата са:
Афламил
Бевит форте
Неуробекс
Дексаметазон
Мидокалм форте
+ Фамотидин <--заради агресията на някой лекарства към стомаха
+Аулин <--заради болката
Не ги е пил всички на веднъж, а му ги сменяха на всеки преглед, но не е спирал да пие лекарства.
Моля за вашето мнение.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #1 -: Октомври 02, 2012, 15:38:01 »

Според мен само лекар/ медик може да каже, едва ли няколко форумни мнения ще са точни.
По принцип по-важно е какво пие жената и май не е фатално за лекарства, които той е пил и дори вече не пие. Но разбирам притесненията ти, затова на твое място бих питала гинеколога си.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2 -: Октомври 02, 2012, 15:58:31 »

той продължава да ги пие :(

Просто помислих че някой може да има наблюдения над приема на лекарства и влиянието им върху организма на мъжа....в тази насока...

едит: ако модераторите сметнат темата за ненужна и безмислена да я изтрият.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #3 -: Октомври 03, 2012, 11:31:39 »

Не е ненужна темата, дори напротив. Smile
Ако може някое мед.лице да се изкаже вещо- нека.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #4 -: Октомври 03, 2012, 12:27:01 »

Нека ги пие човекът и да се лекува. Ако някъде из листовките не пише, че уврежда сперматозидите значи няма какво да го мислиш. Ако пък временно нещо им прави на човеците, просто бебето няма да се захване, ако сперматозидите са кофти в момента. Ако много се тревожиш може да спрете, но все пак не ги пиеш ти тези хапчета. Природата е гениална,ако нещо не е както трябва просто не го допуска да се захване.
Допълвам: Приятелка прави ин-витро,когато съпрогут и беше на лечение за дископатия. Не ги зная лекарствата,ама те не са кой знае колко много за това лечение. Щом не са им спрели опита и са ползвали материал от мъжа, значи са счели за безопастни лекарствата.
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 12:38:51 от D.Dimitrova » Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7122

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #5 -: Октомври 03, 2012, 13:00:21 »

Татко лекар каза:

Да изчака да се изчисти от дексаметозон-а.

После добави : И се втилява момичето.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #6 -: Октомври 03, 2012, 13:26:52 »

хахаххаха мерси и на двечки ви за хелпа Smile

Дексаметазона му го биха от края на миналия месец точно преди сватбата в двойни дози около 10-15 дни не помня точно. Та ние от тия дни отново започнахме с опитите защото съм в овулация и каквото стане.
Ди, не мислех че ако нещо е кофти не се закача, по-скоро ме притесняваше да няма някакви проблеми или дефекти в следствие на лекарствата.

В такъв случай спирам да се втелявам и когато каквото стане Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #7 -: Октомври 03, 2012, 13:33:07 »

исках да ти кажа да не се вталясваш, няма нищо кофти да стане в следствие, защото ако нещо не е като хората просто няма да стане бебето този месец. Щом има докторско мнение чакаш да се изчисти това лекарство и действате, макар че с дископатията как ли действате, то по-голямо противозачатно от нея едва ли има Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #8 -: Октомври 03, 2012, 13:34:09 »

да именно....еми трудно е...заболява го  Rolling Eyes ама всичко е в името на опитите
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #9 -: Октомври 03, 2012, 14:11:44 »

Е, чакай, вие правите опити от вчера, как всичко в името на опитите Smile Правете секс за удоволствие, не за бебе Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #10 -: Октомври 03, 2012, 14:30:16 »

правим опити от няколко цикъла насам (имаше известни колебания заради лекарствата и се ограничихме миналия месец уж)....и да, правим го за удоволствие, не се мъчим Smile Имам предвид че попринцип си го боли но в името на това се изтърпява, а като го заболи повече се спира....ама и аз се изказах
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: