star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Напъваме за Аделина!
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Напъваме за Аделина!  (Прочетена 48846 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #550 -: Януари 07, 2015, 15:22:13 »

Ето че отново не съм писала от страшно много време и ми се ще да отчета Ади.
По точките, които съм изброила предишния път има нови неща. Например имаме тотален успех с ползването на гърне/тоалетна, като много рядко вече има пропуски и то само напишкване. Казва си детето, слагам я да седне, а тя казва „аз викам мама като съм това (готова)“, излизам и след като се изпишка се провиква „Мамо, това съъъъъъъм“. Единствено нощем спи с памперс, защото още не съм си купила от непромокаемите чаршафи, а обикновено е пълен памперса сутрин.
Говори страшно много и непрекъснато задава въпроси. На Нова Година гледахме зарята и тя зададе резонния въпрос – „Мамо, а къде отиват капките? На къщите ли?“, визирайки падащите светлинки от зарята. Познава някои букви вече - „На Ади буката“ – А, „На мама буката“ –М, „буката на тате“ – там са две, защото Т е за тате и Д е за името му. Както и още няколко, на хората от обкръжението ѝ. Направих ѝ на един голям картон азбуката и когато прояви интерес седим и показваме.
Вече брои до 10 и знае толкова много песни.. На тържеството за Коледа дори имаше няколко песнички и си ги изпя всичките много гордо. Който ме има във ФБ, може да види клипчета. Не ѝ се разбира много де.
Напоследък има страшно много енергия и не иска да заспива до 11ч вечерта. Слагам я в кошарата в 9, но пее, играе, вика ни, минимум до 11ч. А наскоро дори се метна от кошарата и замислям да ѝ направя нормално легло, но тогава вече няма да има заспиване изобщо. Като голяма грешка си отчитам, че вечер съм я свикнала да си гледа детско преди сън и не зная как да я отуча. Ще ида и в темата за въпроси да питам Феята и други, които са с нашето креватче нещо.
Изключително много енергия има и не млъква. Непрекъснато е в движение и все измисля нещо за правене.
И така, не се сещам друго в момента, а те са си хиляди случки и няма как да напиша всичко. Стана вече на 2г и 3м и започвам да усещам колко бързо расте.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #551 -: Юли 07, 2017, 09:36:38 »

Ииихааааа, не съм писала за детето буквално от години Blink
Искам само да я похваля колко е смела. Вчера бе на зъболекар, работиха с машинка и не шукна това змейче, гледаше си детско, говореше си с лекарката и слушкаше.
Очакват ни още посещения за съжаление, но докторката е пич, има страхотен подход и се разбират чудесно, така че не очаквам драми.
А иначе ми е голямо момиче вече, само ми целува и прегръща корема и се хвали на останалите деца как ще си има братче Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #552 -: Юли 07, 2017, 11:00:50 »

Много е готина Ади. Много голяма. Гледам я по снимките. Миличката.
Активен

Страници: 1 ... 21 22 [23]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: