star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Напъваме за Аделина!
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Напъваме за Аделина!  (Прочетена 48844 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #525 -: Септември 23, 2013, 12:14:39 »

Честит рожден ден на принцесата (на патерици) Smile Да е здрава, много игрива и да радва мама и тати постоянно Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #526 -: Септември 23, 2013, 12:30:25 »

Със закъснение Честит рожден ден на малкото буболече.Да е много здрава и усмихната и да не ядосва много мама и тати.Целувкииии  Kiss Kiss Kiss
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #527 -: Септември 23, 2013, 13:05:48 »

Много ви благодаря, изкарахме си чудесно. Благодаря за прекрасните пожелания, да ви се връща Kiss

Адето хвана гребен и химикалка. Ще си има салонче и ще си го осчетоводява сама явно Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #528 -: Септември 23, 2013, 16:10:02 »

Не, ще бъде красива дългокоса писателка/бизнес дама  Cheesygrin

Яд ме е, че пропуснах, честит рожден ден на Ади! Представям си каква емоция е първият рожден ден  Stuart Да расте обичана и здрава!
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #529 -: Септември 24, 2013, 17:04:39 »

Честито, Паячке! Да ти е здраво момичето, много умно, будно и палаво!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #530 -: Октомври 02, 2013, 21:43:52 »

Моето голямо момиче явно вече не се има за бебе, защото не ще да пие мляко.. Вярно, не й го предлагам "примамливо" на цица Lol Най-странно ми е, че вече не иска да пие мляко вечер на заспиване. Обаче понеже е полезно за нея аз продължавам да й давам, през деня като видя че е жадна, сутрин след ставане.. Да пие детето, че си му трябва калций, а още не яде съвсем редовно кисело млекце.

И така, голяма хулиганка е, а в същото време е много послушна, не зная как е възможно. Хем ми тества границите, хем като дам предложение за нещо става и го прави. Любимото е като седна да пишкам тя да се навре в банята с мен и да я пратя да ми донесе нещо, най-често играчка. И тя докато се върне с нещото аз съм приключила Lol
Много ученолюбива ще дойде, все ми носи книжките си да й чета и да й показвам картинките. Аз я питам къде е кучето, а тя сочи и казва "ба ба".
Непрекъснато се опитва да мете в кухнята като награби метлата и лопатата.
Освен това като я питам "На колко годинки си мамо?" и тя показва с едното пръстче, а понякога казва и "На". Коронния номер и даже оня ден педиатърката щеше да падне като я попитах пред нея.
Като я накарам ме гуши и ме целува или по-скоро допира устни до бузата ми и прави "пф" Lol Дава целувка и с ръчичка.

А бе, сладък мишок е тя. Много бързо расте и страшно много ще ми липсва като започна работа, а тя е на ясла Wub Sad eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #531 -: Октомври 03, 2013, 13:03:40 »

Ох, колко сладко, сякаш разказваш за моето дете като беше колкото Адито Stuart Kiss
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #532 -: Декември 10, 2013, 12:23:50 »

Не съм отчитала скоро мишондера.

Адето е съкровище неземно! Cheesygrin Да си кажа само..

Ходи си на ясла, яде, разбира се с децата, даже ще имат Коледно тържество и явно репетират, защото вечер ми пее много и разиграва сценки. Ще я видим като дойде момента дали няма да се спече или ще играе заедно с по-големите деца за пред родителите.
Напоследък като й задам въпрос ми отговаря с ДА, а миналаат седмица посочи една жаба и каза "заба". Излишно е да казвам колко гордо ми стана.

Липсва ми през деня като не сме заедно, но зная, че е на готино място с дечица и не се терзая излишно.

Станала е много висока и тежка, но не съм я мерила скоро, та ще трябва! Вече й е къс повивалника на леглото и си опира дългите крака на мен докато я обличам ако е легнала.

Ии така, все така ми носи книжки да четем, сочи, опитва се да казва разни неща.
Снощи като пробирахме конструктура в кутията му аз й обяснявам да слага вътре, а тя каза "ъте" и продължи да прибира. Ще си общуваме скоро. Нямам търпение да проговори!!!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #533 -: Декември 10, 2013, 13:03:14 »

Браво за яслата, аз все чакам, освен Ди, да споделяш и ти опит Smile Може даже да пишеш в отделната тема за яслата Wink
А това за тържеството е супер, на такава малка възраст! При нас няма да имат, а повечето деца са по-големи от Цвета - тоест са между 2 и 3 г. Само дядо Коледа ще идва да им раздава подаръци, това май ще се случи идната седмица. Аз затова вече два пъти като обикаляме моловете я тикам при разни дядо коледовци пък дано свикне и не реве много като дойде в яслата Razz
Много е хубаво, че е толкова комуникативна, браво. Цвета е по-голяма пък като гледам е на нейното ниво на общуване...Даже отказва да отговаря като я питаш, ами аз й казвам: "Кажи "да"! И тя: "Да" Lol
За тежести не ми говори, че Цвета е 12 кг и едва я вдигам вече...В тази връзка - с гърнетата щях да питам как сте? Ама ще ида в съответната тема Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #534 -: Декември 10, 2013, 13:27:06 »

Супер е малката Ади, чак и разбира и говори (това у дома го очаквам към 6-годишна възраст да стане- хем да говори,хем и да иска да чуе какво му казвам). А пък с участие в тържеството направо ме разбихте. Наистина ли пее песнички? Страхотно човече. И други майчета главно на момиченца ми казват, че децата много пеят, танцуват на музика, явно женските са царете на купона. Ще си разкажем за тържествата в яслата. Нашето ще е без родители, децата щели да ходят в салона на яслата и там да празнуват. А па да ги видя как ще спрат моето да не участва в празника на сцената без да е в сценария.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #535 -: Декември 10, 2013, 13:37:26 »

Да и моето женско пее и танцува Lol
Аз май писах, че покрай яслата взе нон-стоп да пее Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #536 -: Декември 10, 2013, 14:49:19 »

Не е до пол, Николът също пее (нещо като рап сякаш идва, но мелодичен  Lol), танцува, че и свири. Просто при някои хлапета си го има усещането. Една приятелка наскоро се жалваше от дън душа колко фалшво пее щерка й...
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #537 -: Февруари 10, 2014, 18:22:24 »

Олеле, не съм писала от месец тук!

Ади е гордите 86см и 13кг! На мама голямото момиче, по цял ден пее, танцува, научила е да тананика "Мила моя, мамо", но толкова правилно, че се изумявам. Нейният текст на песента е :мама, тата, мама! папа баба мата! Но на мелодия го докарва едно към едно Cheesygrin

А от седмица някъде като я питаш "Къде е...", тя се оглежда и ако го няма нещото/човека, вдига ръце и казва "нямаааа".

Иначе ѝ хрумват само бели - цъка до припадък копчета, независимо на печката, ТВто, компа или готварската печка... Гледа ме дяволито, цъка и като се приближа или кажа нещо се крие. Знае маймуната кое може и кое не, обаче ѝ е голям кеф да ми тества търпението.

Яде с вилица самичка и е много сладка, защото в един момент ѝ писва да се занимава и започва с едната ръка да си държи вилицата, а с другата да яде от чинията Lol
Пие вода от чашка професионално с леко оливане. Но аз и не ѝ давам много да пие сега от чаша, защото у нас не е много топло и все чакам пустото време да се затопли и да минаваме на строг режим гърне/вода от чаша/всякакви дейности с вода.

Много е горда като се изака на гърне, но рядко ми казва предварително и се налага да я следя за признаците. Но в яслата са я подкарали вече, че и успешно. Дала съм бельо там, обаче се съмнявам преди и аз да се заема сериозно да махнем памперса.

За уикенда беше при нашите и много се смяхме като ми я докараха, защото ми разказваха как в един момент ѝ е писнало явно и си е награбила раницата, обула си ботушите и се наредила на вратата да си идва вкъщи. А като ме видя бе голяма радост и прегръдки. А и май не спи много спокойно когато не е в нейното си легло вкъщи, защото у нас си спи като порче, а при бабите не. Но и при нас знае, че не рипваме на всяко мрънване и заспива пак, а там само ѝ носят води/млека и си се буди да си ги търси.

И така, не се сещам друго в момента.
Голямо сладурче е, не мога да ѝ се нагледам. На моменти осъзнавам колко бързо расте и ме боли сърцето. Гледах ѝ наскоро снимките от съвсем бебе и ми е много странна, изобщо не си спомням, че е била без коса, с по-големи бузи и прочие. Добре че са снимките.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #538 -: Февруари 11, 2014, 17:46:36 »

Колко много функции поддържа това Ади-то гърне, то отговаря, облича се да си ходи. Браво на голямото момиче.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #539 -: Февруари 11, 2014, 18:01:27 »

много голяма звучи Smile толкова много неща да прави, иначе и ние така ядем с вилицата - няколко пъти и после с ръка Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #540 -: Февруари 11, 2014, 20:35:12 »

Оххххх,миличката тя.Вече е голямо момиче.Да я нацелуваш :* :* :*
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #541 -: Февруари 15, 2014, 23:26:15 »

порасна малката муцуна, колко е самостоятелна вече....кога ли ще дойде и при нас този момент, струва ми се цяла вечност Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #542 -: Февруари 16, 2014, 09:41:07 »

След половин година вече ще видиш проявленията  Cheesygrin

Даже липсва момента на безпомощното бебче.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #543 -: Май 31, 2014, 09:47:52 »

Олеле, не съм писала от февруари.. Unsure

Адето вече е голямо момиче. Говори, всичко разбира и започна да си отстоява позицията с тръшкане.. Повечето пъти успявам да я уговоря нещо или да я разсея, но когато изпадне в истерия я оставям да се наплаче. Снощи не искаше да излезе от банята и плака половин час в захлас, гола на спалнята с потръшкване. Lol Щях да умра от смях ако не знаех, че ще стане по-лошо като ме види да ѝ се смея.
Понякога успява да ми каже измежду хлипанията какво иска и аз я похвалвам, казвам "Ето, виж като ми кажеш как се разбираме и получваш желаното." или нещо такова. Засега се изразява с по една, максимум две думи, например дай ам, тате кола, Ади тоуа (което значи, Ади е готова), мамо ела, текаммм (така със звучно М накрая) и прочие.
Като я накарам да направи нещо или я питам нещо понякога не ми отговаря веднага, защото е заета с друго например, но може да са минали и 10 минути дори, спира да прави другото и казва "Да". Аз вече съм забравила, но тя помни и отговаря.
Опитва се да се облича сама, яде сама, макар и с риск да си изсипе купичката пред нея и да си яде с ръце, защото вече се е обезсърчила колко е трудно с вилицата Lol Сутрин и вечер се строява пред мивката сочи си четката за зъби с делови вид и казва "Дай!", а после я връща доброволно чак когато реши, че е приключила, иначе пак филма с тръшкането.
Непрекъснато пее и много обича да гледа детски песнички в ютуб, но само тези, които ѝ харесат, иначе казва Не и ме поглежда няколко пъти, накрая започва да цъка по клавиатурата, за да си я смени.
Вечер ѝ казвам "Ади, лека нощ, да спиш във кош и да сънуваш златен грош", а тя ме гледа дяволито и накрая казва "Да!" и ми се усмихва.
С памперса още нямам напредък, все го чакам това пусто време да се оправи, защото си е студ направо.. Няма желание да сяда на гърне, скоро ще ѝ взема седалка за тоалетната да видим дали няма да се заинтригува. Казва "Ако" само  на свършен факт.
Брои до пет, като папагалче де, но е много сладка, пропуска "две" и след три ги изстрелва много бързо Lol
И е много дашна на играчки, както и обикаля и си играе с чуждите неща, но ако види, че някой тръгва да се сърди му го връща с потупване по рамото, щях да се гътна от смях първия път. Lol
Иии, има още разбира се, но ще пиша пак, за да не става много дълго. То, детски работи, нищо особено, но в моите очи това е малък гений Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #544 -: Май 31, 2014, 10:41:02 »

Браво на Ади, голямо момиче е вече Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #545 -: Май 31, 2014, 10:43:04 »

Хаха, с потупване по рамото  Cheesygrin не ви е скучно. Колко бързо растат, още помня като се видяхме с Лора в Добрич и тя ми каза "Паячка е родила". А бебето вече си е човече  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #546 -: Май 31, 2014, 10:47:05 »

Ох, душицата малка.. Да я отчиташ по - често, че ей сега ще тръгне на училище и ще ти се иска да си писала повече Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #547 -: Май 31, 2014, 18:48:51 »

Мноого сте ми сладки всички като пишете как растат и откриват нови неща дребосъците  Smile
Живи и здрави!  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #548 -: Юни 02, 2014, 13:30:49 »

Голямата Ади Smile много сладко звучи всичко отстрани Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #549 -: Юни 02, 2014, 17:41:12 »

Хах, Кате, и аз това си помислих  Cheesygrin
А на мен, като изкрещи Лора "Ииижкоо" - Рижко, котката - и ми се изправят косите, вместо да се радвам, че е казала още една дума  Lol Отивам в нейната тема да разказвам за перипетии.
Активен

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: