star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Напъваме за Аделина!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Напъваме за Аделина!  (Прочетена 49005 пъти)
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #25 -: Септември 22, 2012, 22:07:38 »

Ох, егати кефа! Честитоооо, честито! Да ви е жива и здрава адашката, направо мед ми капе на душата за това дете! Ох, много, много хубаво!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Септември 22, 2012, 22:12:47 »

А как е Паячката? Освен щастлива и доволна мама  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Септември 23, 2012, 09:16:18 »

Ох, много съм зле, снощи четох, четох и забравих да си напиша поздравленията  Shame

Паяче, честита ви дъщеричка! Сигурна съм, че ще сте страхотни родителите и ще подарите на Аделина невероятно детство и безкрайно много любов, затова ви пожелавам само да сте здрави и нямам търпение да разкажеш как това мъничко мишле е преобърнало живота ви за един миг  Kiss

Хахах а пък вчера в колата слушахме "Дим да ме няма" и тъкмо се бяхме разлигавили го краен предел и се надвиквахме и аз си мисля "малеее, сега Паякът ако беше тука, щеше да ми играе едно джиу джитсу" и после се сещам, че в този момент вече сигурно държиш едно малко сладко бебе и си представих как го душиш по главичката и му се радваш и ооооооо  Wub
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #28 -: Септември 23, 2012, 09:56:18 »

Честито девойче! Много взаимна любов да строи в семейството, много да те слушат и помагат всички, а дъщеричката да ви радва всеки ден!
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #29 -: Септември 23, 2012, 11:37:11 »

Благодаря ви, мили мои!
Възползвам се, че Ади спи, за да ви благодаря за подкрепата, просълзихте ме.
Мъничката ми звездичка се роди в 11.21ч. В 16ч. вече бе при мен и можех да започна да се страхувам да я вдигам и прочие Smile Успешно се закърмихме, на мама вампирчето е тя, остава само и кърмата ми да слезе, защото засега постигаме само, че свитки ми излизат и малко се разранявам. Мажа се с лансинох и я слагам на гърда през хранене, за да не се разраня прекалено. Разказ като се прибера, което се надявам да е вторник.
Още веднъж ви благодаря за милите думи, много ви целувам!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #30 -: Септември 23, 2012, 11:51:55 »

Честито, мили родители и добре дошла на Ади Smile

Пожелавам ви да сте живи и здрави, усмиханти и да имате най-прекрасните моменти тримата заедно.

Пиши също и как е таткото Smile Ти си герой и мое лично вдъхновение, но той как преживя раждането Smile))
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #31 -: Септември 23, 2012, 13:18:31 »

Честита дъщеричка! Нека бъде много здрава и щастлива и да ви радва много  Kiss
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #32 -: Септември 23, 2012, 15:02:38 »

Паяче честито мини паяче Smile Да порасне една хубава щура и не много послушна мома Smile Kiss
Егати кефа женското съсловие се разширява...и на мен ми се приражда нещо  Stuart
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #33 -: Септември 23, 2012, 15:31:44 »

Мамина сладка  Cheesygrin Нямам търпение за всички подробности около първата ви среща! Да сте живи и здрави и много сплотени цял живот  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #34 -: Септември 23, 2012, 18:37:09 »

Паяче, няма ли кой да помага със засукването? На лекцията обясняваха, че щом те боли, не слагаш бебето както трябва на гърда. И аз бях така с Тео, де, много съчувствам.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Септември 23, 2012, 19:47:37 »

Относно слагането на гърда - аз по принцип съм с вдлъбнати зърна и не много големи ареоли, честно казано силно се надявах изобщо да успея. Не зная дали е неправилно, като успея да изкарам зърното и да уцеля момента със захапването цялата  ми ареола й е в устичката. А иначе усещам, че хапва цялото зърно и усещам засукването, не ме боли самото зърно, а защото ми се разранява. То не се сплесква или каквото и да е, даже е много симпатично като излезе, приличам на нормална жена със зърна, не на детенце Lol
Та, след като посмуче ги мия, мажа лансинох, слагам на тампони за грим още лансинох и сутиен за кърмачки, за да се задържа. (Гале, обичам те!). Някакви съвети относно разраняването? Това което правя аз е, че единия път давам едната, та другата да почине поне малко, макар че ми казаха да я държа по 15 минути първо на едната, после на другата.
Та, чакам кърмата да тръгне, междувременно суче, но давам и по 10мл. адапте, толкова ни отпускат като добавка, защото ме е страх да не е гладничка. Днес колкото донесоха си го изяде + че сука на два пъти. Надявам се да започне да качва, защото е след сутрешната визитация е 140гр надолу. Нормално, ама ми е кофти все пак.
Пиша, защото имаме компютър с интернет във фоайето, а Ади спинка.
Лор - душа й главичката да, няма друго такова усещане Wub
А татко й е влюбен в нея, вчера се просълзи когато я видя за първи път. Sad eyes
Стига толкова от мен засега, утре ако имам време ще видя дали сте пуснали някой съвет за зърната. Целувам ви много.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #36 -: Септември 23, 2012, 19:52:39 »

Ами аз проблеми със зърната не съм имала, ама защо не пробваш със силиконови?
Чувала съм, че майките с плоски зърна така спасяват положението...
Спадът в теглото е напълно нормален, не я тъпчи с адапте, според мен! Давай си й да суче от двете и не я махай по часовник, а когато тя си пусне. Въпреки че, ако е като моето дете...то никога не пускаше Lol

Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #37 -: Септември 23, 2012, 20:14:52 »

Аз нали се спотайвам,ама викам време е,време еее -честито ти плоско-зърнеста,котко-любяща,по идиоти крещяща ,майка на красиво детенце. Особено одобрявам избора ви за име започващо с А.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 23, 2012, 20:43:55 »

Ами, Фей, аз разсъждавам,че от АМ нищо няма да й стане, но поне няма да стои гладна, защото не зная аз какво и дали й отпускам. Номера е да не свикне с лесното и да откаже гърда, но се надявам, че няма. А и бе боли си, нямам изк. зърна и как да стерилизирам в болницата, така че се примиряваме със ситуацията. Търпя до колкото мога, то и се свиква, но със сигурност следващия път ще дам само едната гърда дето почиваше и адаптето ако цръкне после, защото както казах не зная аз дали и колко пускам.
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #39 -: Септември 23, 2012, 20:51:05 »

И аз да се присъединя към съвета за силиконовите зърна.Макар,че не съм с плоски зърна,аз също имах проблеми със сукането в началото и тогава те ме спасиха.Акушерките ми препоръчаха на Авент,че били най-добрите.За стерилизация в болницата използвах една течност на Чико http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5730&cat=32
Много целувки за малкия сладкиш и за смелата му майка  Kiss
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #40 -: Септември 23, 2012, 20:53:33 »

Пускаш й. В момента стомахчето й е колкото грахче. Просто бъди спокойна и си вярвай.
А от теб, ако й е трудно да суче (заради зърната), а пък й се предоставя и лесното...по-вероятно е да си свикне с адаптето. Кърменето си е доста инат, Галето добре го каза преди време, май точно в твоята тема. Иначе нищо й няма от адаптето, разбира се. Въпросът е до колко ще си упорита с кърменето. Нооо...ти си знаеш. Отстрани винаги е по-лесно.

П.П. Освен течност има и таблетки за стерилизация. Може да ти донесат и в някакъв съд с вода да си ги стерилизираш.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #41 -: Септември 23, 2012, 22:05:20 »

Паюне, не прави глупости с това адапте, молАти се!!
Искам още, ощеее, няма да минеш с три изречения, не и ти!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #42 -: Септември 23, 2012, 22:14:40 »

Паяк, на другата майка, която беше при мен в родилното, така й се разраняваха зърната и освен Лансиноха, я спасяваше това да се вее по цици и да й стоят зърната на въздух - казваше, че много й помага. Недей да ги задушаваш със сутиени, та с подплънки - ти още кърма нямаш, за какво са ти?

За адаптето само и единствено ти си решаваш. При нас не даваха добавки, освен ако не си поискаш, а и аз си държах на кърменето, но първите дни детето ми пищеше денонощно от глад и чак като ми дойде кърмата се успокои. Така че изобщо не бих те съветвала за изключително кърмене на всяка цена, просто си следвай усещанията.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #43 -: Септември 23, 2012, 23:42:30 »

Оф, ми и аз не знам. Като дойде часа за хранене я сложих на гърда, тя посука сигурно над половин час, сама пусна и поспа час. После обаче се събуди и беше гладна (смукане на ръцете, физиономийки с устничките) и й дадох АМ, защото в това състояние на зърната ми не знам как ще издържа ако трябва на всеки час да я слагам на гърда.. А да ми плаче от глад не го виждам как ще стане, не за да млъкне го правя, а за да не е гладна. Rolling Eyes Криво ми е, много съм далеч от идеята да отвикне от гърдата, но как да си оставя детенцето гладно? Защото, пак казвам, разранени са и болят, след малко се попривиква, но не е приятно при всички положения..
Иии, много ми е гадно като плаче, не бих издържала ако трябва да я слушам как плаче от глад. То тая кърма егати, да слиза вече, поне да знам, че като се мъча е повече и си заслужава.
Дано ни изпишат още вторник, ще си взема зърна и още лансинох. А междувременно и аз ще се развявам по цици, има резон да помага, аз постоявам по малко, искам си вкъщи вече!!!

п.п.
Лек оплак, съквартирантката ми е малко досадна, казва си всяка мисъл на глас, като не я гледам докато ми говори само пита дали я слушам и е някаква мега бавна.. И същевременно супер нетърпелива и се чуди защо не й остава време и не й се получава с кърменето Rolling Eyes А бебето й сега е ревлив период и дано ги изпишат утре.. Rolling Eyes Съжалявам, че говоря така, но и тя ми създава допълнително напрежение.

п.п.2
Много благодаря на всички за съветите, оценявам ги. Днес ми хрумна и на мен да сменям положението, така че да захапе от друга страна и мина по-леко. Следващото хранене ще пробвам на другата пак от друго положение и дано издържа. Не ме боли чак безумно, след мъничко привиквам.. Но, не знам как да го обясня - не мога, няма как да я оставя да реве от глад, просто. Ако трябва после ще се цедя й ще и давам от шише, не на гърдата (ако недай си отвикне), но не мога, просто ми се къса сърцето да я оставя гладна. Да я гледам как си смуче ръчичката или плаче... Rolling Eyes Досега малко поплаках на татито ни, той ме успокояваше. Нямам търпение да си идем вкъщи на спокойствие Sad
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 00:00:05 от paiachka » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #44 -: Септември 24, 2012, 00:01:09 »

И мен ме успокояваха, че детето се засища от няколкото капки коластра, които пусках, и си мислех, че просто е ревлив и все иска да го гушкам или да суче. Но факт, че като ми слезе кърмата, направо стана нов човек, такова блаженство го обхвана. До след няколко дни като дойдоха коликите, де  Cheesygrin

Засега сякаш изчакай със силиконовите зърна, нормалното кърмене може да оправи формата на твоите. А болката и разраняването са почти неизбежни, все пак не са ти свикнали зърната още, и мен ме болеше ужасно, като натъртено, и винаги в началото на кърменето квичах от болка, но после си загрубяват и не се усеща. Ако тя може да захапе и да суче нормално, нямаш нужда от силиконови, просто не я оставяй по много време на една гърда, редувай ги на хранене, както правиш, и ще се подобрят нещата Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #45 -: Септември 24, 2012, 09:05:30 »

Оп и аз най-накрая се появих на линия и веднага бързам да честитя! Паяче, честито ти малко паяче. Нека госпожицата да е винаги здрава и много весела!!! Желая й едно невероятно детство.  Kiss Kiss Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #46 -: Септември 24, 2012, 09:12:13 »

Ако имаш при теб помпа можеш да дръпваш два-три пъти, преди да дадеш да сучка, за да ти изскочат зърната и да захапва по-лесно. Това е един от триковете с плоски зърна.
Иначе в родилното и мен ме бяха строили с тампоните на зърната, бяха ми станали адски неприятно чувствителни, а едното и разранена. Утешителното е, че за няколко дни ми се размина. Но бяхме гледка преди това де - Николът писука да суче, аз писукам, че суче... Шоу без завеса.
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #47 -: Септември 24, 2012, 12:02:30 »

чела съм, че не е хубаво да се мият зърна/гърди след сучене, защото точно кърмата помага за заздравяването на ареолите и зърната.. също за по-бързо слизане на кърмата можеш ръчно да се постискваш по малко, мен така ми казваха да правя в болницата, но после пък започнах да се препълвам, абе трудно е, но с желание и търпение и инат наистина се постига всичко, успех Паяк  Kiss цунки на Аделинчето, страхотно име!

а тва със съквартирантката и на мен ми се случи... пфф такова мрънкало беше, едва я изтраях, а пък и аз не съм от най-общителните... ти си силна, ще издържиш на досадата  Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 12:06:13 от PPP » Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Септември 24, 2012, 14:50:14 »

Ние от снощи след като писах сме без добавка. Мобилизирах се, подредих си приоритетите и взех решението. Приготвих ни да си лягаме след вечерното посещение, сложих я мъничката при мен в леглото, за да реагирам веднага като се събуди. И се кърмихме легнали. От едната докато пусна, после от другата. Боли като засуче, после се привиква, щом и придремвах измежду пиковете на болка = засукванията Lol Значи, яде АМ към 22ч вчера, после се кърмихме между 1.30-3.00, след това сутринта се опитах, но тя ми заспа скоро на гърдата. Явно е хапнала де, защото после една лекарка я повъртя насам-натам и тя повръна коластра. Това към 9ч. Оттогава не е яла особено, има жълтеничка и е малко вяла и само спинка. Сложих я на гърда към 13ч, тя сукна много малко и пак заспа. А докато сучеше от едната гърда, другата жизнерадостно си църцореше.. Та, пиша ви в часове, за да ме ориентирате малко ли й е това хранене, при положение, че не си иска, не плаче, или да не се притеснявам Confused
Сега я чакам пак да живне, да се оплаче, та да я слагам пак. Мисля да е на поискване, не под час, защото нямам никакъв успех с разбуждането честно казано. Но да не й е малко на писанка, притеснявам се...
Дадоха ми вода с глюкоза и се надявам жълтеницата да не се влоши до утре, за да ни изпишат, само от нея зависи дали ще е утре. Стискайте палци, защото не издържам на тоя болничен режим, у дома ще си ми е по-спокойничко.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #49 -: Септември 24, 2012, 14:56:53 »

Писанка... Wub

Много адекватно и сладко ми звучиш , Паяк Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: