star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За негативните последици от раждането
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За негативните последици от раждането  (Прочетена 27198 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #25 -: Септември 05, 2012, 15:21:02 »

Ще се допълня: дразня се на промяната, която настъпи в мен след раждането и тя е, че не успях да запазя спокойствието, че всичко ще е наред, ами това "детето да е добре" се превърна в някаква хипоходрия и сега постоянно намирам в какво да й се вторачвам и да се притеснявам. Чак аз сама си се дразня Razz Надявам се с времето да отмине и да не прерасне в тревогата дали съм добър родител и възпитател... Rolling Eyes

Ути, да, разбира се, че има хора, за които продължава лакираната маса да е по-важна. Или фигурата им. Не ги разбирам, но и не ги обвинявам. На мен детето може да ми е най-важно в живота вече, но определено не е единственото нещо в живота ми и статуса "майка" не е едиственото, което ме определя и характеризира. Аз съм още хиляди неща, някак си детето дава дори по-дълбок и богат смисъл на всичко друго, което правя или смятам да правя. Не знам дали ще ме разбереш и го обяснявам ясно.
Ами аз не познавам много майки, които се въртят само около детето си, често казано. Може би само има една-две в БГ МАММА, които са с по три деца и неизбежно с друго вече май хич не се занимават и мислят...Даже майките, с които се разхождаме от квартала, много се кефя какви са отворени и готини. Обсъждаме децата, разбира се, но много говорим и за книги, списания, разменяме си, филми, изкуство, работата ни, бъдещето - как ще работим, какво ще правим. Едната плете и шие, ама не така домакинската, а като хоби, прави страхотни неща. Другата прави едни интересни проекти. Абее...дълга тема, ама изобщо ако и памперси не са ни фокус. И страшно се радвам, че попаднах на такива интелигентни и приятни мацки.

А пък по въпроса със спирането на живота...То си е както си го направиш. Мнозина ме гледат странно, че заведох детето на 40 дни в Тетевен и на село, а на 5 месеца ще ходим на море, но за мен няма нищо странно.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #26 -: Септември 05, 2012, 15:38:57 »

Преди да изчета останалите мнения само искам да кажа на Ут- специално казах, че ме интересува ЗДРАВОСЛОВНО промените в тялото, а не за красота. Аз и сега не съм перфектна и много се чудех едно време на една приятелка като заяви, че няма да кърми, за да не си развали гърдите  Shocked За мен това е идиотско. Разни дреболии по кожата и т.н. не са проблем, те са необходима жертва. Но здравето е нещо съвсем друго.
И да, и двете насоки ме интересуват- здравословна и отношения с мъж/промени в живота.

И смятам, че е много по-добре да си задам най-гадните въпроси предварително и ако наистина си отговоря на повечето и все пак желанието ми наддалее, детето да е много по-желано и осмислено, отколкото ако се юрна напред без изобщо да знам за какво става въпрос и после да изпадам в депресии, да не съм добра майка и т.н. В смисъл аз и за кучето се колебах близо година дали ще се справя, а го исках от 8 годишна, за мен е важно да си знам всички страни на въпроса, а не да взимам прибързани решения.

и последно- основният ми проблем е, че не познавам нито една бременна или с малко дете. Нито има кой да ме запали, нито има малко бебе да гушкам, нито кой да ми разкаже какво е на практика и какви неща е преживял. И от случайните коментари се наслушах на ужаси и така...
Но очаквах да не ме разберете и да изляза последната кифла, а всъщност ако знаете колко се "грижа" за тялото си, ще се отчаете. Обаче здравето си е много важно. И не говоря само за смърт по време на раждане, това не го мисля, Алето се увлече...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Септември 05, 2012, 15:53:36 »

Сега изчетох всичко и има много интереси мнениея, не съжалявам, че пуснах темата- ще ме анатемосате тотално, но пък всеки споделя много лични и важни неща от собствения си живот и начин на мислене.

Мин, и аз мисля, че такива мисли имат повечето, ама само аз имам смелостта/глупостта да ги плесна във форума  Lol Ама според мен за всичко трябва да се говори, а не да се крие и да ме терзае тайно, няма теми табу.

Че отношенията си зависят само от нас, е така, аз по принцип си представям да си хойкаме с децата както досега с кучето- вече свикнахме да мъкнем много багажи и да намираме специален вид хотели, където е удобно за куче, сега ще ми се усложни задачата, ако трябва да става и за куче, и за деца, ама какво да се прави Smile Но ще има нервни моменти и караници, това е ясно, дано само да не са много. Досега за 7 години само 1-2 пъти мъжът ми ми е повишавал тон и всеки път го приемам много тежко (ревливо и свръзано с края на света  Lol ), ама сигурно ще претръпна  Lol А инак няма общо бракът с децата, едното не променя нищо практически, а другото променя всичко, така че не ми го давайте за пример.

По принцип и аз като Фей съм си мислела първо да имам едно или две свои деца и тогава да осиновя едно. Иска ми се все пак да изживея всички трепети по бременността. Ама искам ние да си го поискаме, а не просто да "ни е дошло времето". Лошото е, че времето ни наистина е ограничено и остава само да се надявам, че до 1-2 години ще си променим нагласата, за да не се налага компромис с едно от двете.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #28 -: Септември 05, 2012, 15:58:39 »

Е, Корни, възможно е да имаш здравословни проблеми точно толкова, колкото е възможно да имаш усложнения след пневмония, да те блъсне голфаджия на пешеходна пътека или да ти падне висулка на главата. Целият живот е свързан с някакви рискове.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 05, 2012, 15:59:06 »

Корни, нищо няма да ти стане на здравето. Пък и има хиляди неща, от които можем да започнем да страдаме и без бременност. Така че. Човек не може да предвиди всичко. Просто вярвай, че всичко ще е наред.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Септември 05, 2012, 16:01:53 »

Е, Корни, възможно е да имаш здравословни проблеми точно толкова, колкото е възможно да имаш усложнения след пневмония, да те блъсне голфаджия на пешеходна пътека или да ти падне висулка на главата. Целият живот е свързан с някакви рискове.

е, глупости, ако една от 3-4 бременности протича с усложнения и последици слд това, не ми казвай,че всеки трети човек е блъскан от кола или му е падала висулка на главата. В единия случай рискът си е доста голям. По принцип аз си представям при мен всичко да е наред и да имам обичайния късмет, обаче слушах толкова истории, че май все ще има проблеми и ужаси, въпросът е колко големи.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #31 -: Септември 05, 2012, 16:06:46 »

Е да, но колкото и да се информираш, няма как да се застраховаш, или затваряш очи и смело го правиш, или търсиш сурогатна майка, ако искаш свое дете и това е.

ПС Не помня кога, но пак пусна подобна тема, кога хората са усетили готовност за минаване на режим бебе, но тези неща колкото и да ги питаш, отговорите са си б теб и мъжа ти. Но това и ти си го знаеш, просто обичаш да нищиш нещата. В общи линии съм като теб, но екшънът гледам да си стои в моята глава. Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 16:09:01 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #32 -: Септември 05, 2012, 16:16:37 »

Говорих конкретно на/за Корнелия, никъде не съм обобщавала и определено не мисля, че тя е от изродите с нежелани деца, които трябва да се кастрират. Точно както на Паячето все се усмихвах и си мислех "ще видиш ти" и сега не мога да й се нарадвам каква е разнежена майка и няма нищо общо с хейтърските постове от едно време. Исках да кажа, че като цяло е малко излишно да се говори така хипотетично, защото човек намира неподозирани сили и способности в екстремни ситуации и сега мислиш, че може да е ужасно, а реално да си го изкараш мъжки, че и плюсове да намериш. И аз не съм предполагала, че чак толкова няма да ми пука колко ми е зле, но е факт - при първата бременност бях изправена пред перспективата да съм 9 месеца на легло, с нечовешки болки, а след отоците в белите дробове вече и за опасност за живота се говореше, а аз си мислех само за бебето и как съм готова на всичко. Просто като ти се случи нещо толкова емоционалнообвързващо, най-нормалното нещо е да си промениш гледната точка и нагласата.
И на мен взе да ми писва да ни обвинявате, че като сме родили си мислим, че владеем цялата вселенска мъдрост.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Септември 05, 2012, 16:17:02 »

ПС Не помня кога, но пак пусна подобна тема, кога хората са усетили готовност за минаване на режим бебе, но тези неща колкото и да ги питаш, отговорите са си б теб и мъжа ти. Но това и ти си го знаеш, просто обичаш да нищиш нещата. В общи линии съм като теб, но екшънът гледам да си стои в моята глава. Cheesygrin

Е, да, ама аз съм претръпнала кой какво ще си помисли за мен и с рогата напред си казвам всичко (почти)  Cheesygrin
Странното е, че иначе хич не обичам да споделям, даже са ми се сърдили приятелките, че обичам да ги слушам и да давам съвети, но не и да споделям свои проблеми примерно. А съм убедена, че имате съвсем друга представа за мен като за човек, който говори нон стоп и то някакви шокиращи лични неьа  Lol Имах такава приятелка, която на учителкитш говореше за тежкия си цикъл, ама аз съм точно обратното, просто тук ми е много топло, виртуално и различно от реалността  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2677

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #34 -: Септември 05, 2012, 16:19:51 »

Аз само да отговоря на Пупи - не се засягам, точно така си е! А мнението ми за децата беше ужасно.. Не искам да си спомням даже. От "достатъчно сме я пренаселили тази планета" през "не всеки пък трябва да ражда деца" до "малки паразити, пък аз съм егоист и няма да се справя" и какви ли не неща. Според мен чисти оправдания пред себе си.
Истината е, че обмислях аборт, защото беше непланирано, супер рано във връзката ми с мишо и т.н. Но не особено сериозно. А когато отидох на гинеколог и видях за първи път буболечката в мен нещо ми трепна и вече знаех, че ще съм мама. Знаех го до толкова, че бях готова да се разделя с баща й, защото той крайно не искаше и да си го гледам сама. Сега съм щастлива, че се разбрахме и ще имаме това дете заедно. Ние се опознахме много за тия 9 месеца (заедно сме от година), видяхме си и хубави и лоши страни, и промени в тялото и психиката ми и смятам, че можем да изградим нещо прекрасно заедно.
Но това е само споделяне, олеква някак да си кажеш.
Отрицателните последици за здравето - някак остава на заден план всичко.. Честно. Нали ви споделих, че се метнах по стълбите - глупав пример, ама за мен е най-съществения. Та, в този момент не ме интересуваше дали ще си счупя някое коляно, китка, носа или ще ми се сцепи челото - единствената ми мисъл беше "пази корема", буквално..
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Септември 05, 2012, 16:23:15 »

Корни, ами тогава не ходи по улиците, не карай кола, не карай ски, не се къпи в морето, опасности дебнат отвсякъде. А и не знам тая статистика 1 от 3-4 откъде я измисли.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #36 -: Септември 05, 2012, 16:32:01 »

И на мен взе да ми писва да ни обвинявате, че като сме родили си мислим, че владеем цялата вселенска мъдрост.

Да, много е тъпо Rolling Eyes

А като каза за риска за живот...Значи и при такава заплаха степенуваш първо бебето. Сигурна бях. Макар да не ми се е случвало.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 05, 2012, 16:37:30 »

Моите лични и неофициални статистики показват, че повече млади хора умират (и страдат) от гаден рак, отколкото от бебета, и да си стоим само вкъщи все тая. Smile
Последните теми са предпразнично уникални.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 05, 2012, 16:37:48 »

Корни, ами тогава не ходи по улиците, не карай кола, не карай ски, не се къпи в морето, опасности дебнат отвсякъде. А и не знам тая статистика 1 от 3-4 откъде я измисли.

Оф Ути, нищо общо няма. Аз поемам всякакви рискове под презумпция, че всичко ще е наред. Но почти всяка бременност води до негативни последици за здравето, въпросът е дали малки или големи- ето Фата спомена хемориди, Лора кръста и т.н., и т.н. Докато при твоите примери говорим за някакви слаби вероятности, тук говорим за сигурни проблеми, пак казвам въпросът е до каква степен, защото ако са най-дребните като стрии, целулит и няколко шева, се преживява.

И пак казвам, аз бих вярвала, че с мен всичко ще е наред, но предпочитам да знам възможните рискове, отколкото като приятелката на Фата да се облеща от ужас за едните хемороиди, защото не съм знаела/очаквала. Абе не мога да ви го обясня, по принцип съм винаги с хубави очаквания и точно това ми е проблемът- очаквам всичко да е идеално и при най-малката засечка се разочаровам и ядосвам много, тук искам да постъпя наобратно, на неприсъщото за мен "Очаквай най-лошото и остави доброто да те изненада".

Истината е, че просто още не обичам децата толкова много, че да си кажа, че всичко си заслужава в тяхно име. Ами не знам още дали си заслужава. В крайна сметка просто ще помоля мъж ми на случане принцип да започне да свършва в мен, без да знам, за да не го мисля толкова  Lol Защото съм убедена, че като забременея, ще се радвам и ще съм на друг акъл, имам  си майчински инстинкти, просто не са точно общоприетите.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #39 -: Септември 05, 2012, 16:40:26 »

В крайна сметка просто ще помоля мъж ми на случаен принцип да започне да свършва в мен, без да знам, за да не го мисля толкова  Lol
Lol Lol Lol

Ей това е! Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #40 -: Септември 05, 2012, 16:43:16 »

Пусни Галина да ви прегледа презервативите и до Коледа си готова  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Септември 05, 2012, 16:54:22 »

Корниела:
http://www.besthealthdegrees.com/health-risks/

Lol Lol Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #42 -: Септември 05, 2012, 16:59:41 »

Интересна тема, да видим дали ще мога да си формулирам правилно обърканите и противоречиви мисли.  Lol
По принцип нямам нищо против децата, да започнем оттам. Не ме дразнят, освен ако не са някакви крайно разглезени случаи. Трудно се умилявам от детенце, просто понеже е детенце, трябва да си заслужи умилението ми по някакъв начин, било и само да ми се усмихне. Някога се ужасявах от идеята за деца, има три неща, които промениха мнението ми по въпроса: 1. Форумът: като гледам мацките и девойчетата от едното време как узряват за идеята и се превръщат в прекрасни майки, как се радват на дечицата си, съпреживявам с тях радостите и просто мнението ми се промени много през годините. 2. Майка ми: тя "работи" с деца, де факто си е майка на пълен работен ден, но професионално (колкото и тъпо да звучи). Та нейните деца ме обожават, възхищават ми се, радват ми се... когато и помагам с тях, някак се привързвам и аз и съм се научила да обичам чуждите деца. Гледам ги такива хубави, умни, сладури и ми се свива сърцето като си помисля, че са изоставени от собствените си родители. И някак ми се изяснява цялото нещо в главата, като емоция, дори не мога да го опиша. И 3. Естествено, и мен не ме подминава биологичният часовник и явно ми е време да мисля по тези въпроси.  Razz
Това, което винаги ми е изниквало поради някаква причина като здравословен проблем при бременните, е, че им се унищожават зъбите. Много оплаквания съм слушала по въпроса и много ще се радвам да ме опровергаете, защото зъбите са ми болна тема Lol Както и да е, предполагам, че с профилактика може да се пооправят нещата. Други неща много-много не съм обмисляла.
Тук е моментът да вметна, че изцяло съм приела идеята, че ще раждам със секцио заради вродената ми двустранна луксация на тазобедрените стави. От малка съм подготвена психически, по контролни прегледи са ми го казвали лекарите, мама ми го обяснява от малка и общо-взето като мисля за раждане, това си представям. Може би по-добре, че няма да се двоумя и тормозя тепърва като ми опре ножът до кокала с плюсове и минуси. Най-забавното ще е ако ме "зарадват" в последния момент, че мога да си раждам естествено, но се съмнявам, положението ми е прекалено деликатно.  Razz
Ако изходим от настоящото ми положение и хипотетично предположим, че ще имам деца от сегашната си половинка, значи на 100% ще раждам при свекър ми. Той е просто най-добрият и като сложиш момента, че ще си изражда внучето, всякакви опасения дали ще бъде направено всичко възможно за мен и детето ми отиват в девета глуха. Така че съм абсолютно спокойна и по това направление, някак всичко ми е много претеглено в главата и нищо не ме тревожи. За опасно, сигурно е опасно, като го гледам той как трепери на всяка родилка и си прекъсва отпуски, и безсънни нощи кара, защото някоя родилка вдигнала температура 37.1... Просто като ми е всеки ден пред очите как е вечно притеснен, вечно звъни да се интересува от пациентките си, далеч съм от мисълта, че няма опасности, щом той като лекар, се притеснява толкова много. Но някак безрезервно вярвам в смелите хормони, за които легенди се носят, и знам, че ще ми дойде куражът и няма да се тревожа, когато се случи.
По въпроса с промените в тялото, тревожеше ме, когато бях на 18-19 и имах действително перфектно тяло и пилешки акъл. От днешната ми камбанария - килограми се качват, килограми се свалят, стрии и целулит са налице и без това, сланинките си ги имам, топя ги и си ги връщам в различни периоди, общо-взето видях, че не е толкова страшно да нямаш плосък корем. За гърдите някак имам вяра, че ще си ги харесвам и после, не знам защо съм толкова убедена.  Lol Сигурно понеже и без това са малки и нямам много какво да губя.  Lol
За връзката с половинката вече наистина ми се струва страшно индивидуално, не бих се наела да казвам нищо, понеже има и мъже, дето докато бременните им жени са на легло, ходят по чуждо, понеже се чувстват "незадоволени", ама силно се надявам във форума никой да не е попаднал на такъв мъж.  Razz Вярвам, че ще стана безпричинно зла, то и сега ПМС-то не ми прощава, но вярвам, че моят човек е достатъчно търпелив и няма да се стига до пререкания, колкото и да съм заядлива (поне изминалите 5 години ме навеждат на тази мисЛА). Дали засегнах всички аспекти на темата, не знам, ама в чест на Корни се изказвам пространно в темата и.  Cheesygrin Поздравления на геройски достигналите до края.  Lol
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 17:04:02 от Catherine » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #43 -: Септември 05, 2012, 17:07:04 »

Корни, и животоспасяващите операции, иронично, крият риск за здравето. И да не е животоспасяваща, както беше твоята, пак е някакъв избор към по-добър живот, който съответно си крие рисковете. Наистина не разбирам как можеш да принизяваш така нещата - идиотско ми се струва да не родиш, защото може да те заболи кръста или нещо друго неприятно. Първо са поправими неща, второ жени с ясното съзнание, че рискуват много повече - диоптър, някакъв реален риск за себе си, ако имат проблеми и т.н., без да се замислят се решават на дете и второ, което някой спомена - просто искаш ли дете, вече сам си на второ място и първо мислиш до дали ще е живо или здраво.
Освен това след 30 години неизбежно ще си имаш тия неща и не виждам как няма да ти е тъпо, че така и така си ги получил и здравето ти се е влошило, но само, за да го отложиш, не си създал някой по-умен човек от теб.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #44 -: Септември 05, 2012, 17:17:40 »

А, и аз имам здравословни проблеми, имам и диоптер, и неизяснени припадъци при висока температура, ама това са подробности, аз говоря генерално, че има още редица рискове. Не съм се замисляла, че всичко тъй или иначе ще се случи след години, това си е утешителна мисъл  Lol
По принцип съм доста калена и здрава и не съм хипохондрик, изобщо не го мисля здравето, докато не стане нещо (което е 2-3 пъти годишно). Но пък ненавиждам да ми има нещо и да не се чувствам пълноценна, пък било то и грип да е, просто за мен това е най-важното, да сме здрави, ама напълно. Затова мразя старостта и само като си помисля...ама да не влизам в други теми.

Катрин, ти ме надви многократно по дължина, но изчетох всичко, то бързо и лесно се чете. От всичко най-ти завидях, че имаш толкова добър ЧОВЕК и лекар до себе си.
О, за кръшкащите мъже на бременни жени ми е голям ужас. Не че моят ще кръшка, честно казано не мисля, че би го направил. Но да знам, че вижда всичките ми минуси и вече не съм най-красивата за него (не смея да мисля, че още ще бъда), че приятелите му вече не ме броят за пълноценна "мацка" (слушах как един обсъждаше мацките на плажа и аз като посочих една и той каза :остави я, тази е раждала, виж целулита. аааа, избеснях, значи вече не влизаме в категории за заглеждане, ако  сме родили??? Еми аман от такова отношение), та това ще ми е кофти мисъл определено :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Септември 05, 2012, 17:20:54 »

вече не съм най-красивата за него

Е стига де, сериозно ли мислиш, че си най-красивата за него??? Баси, само аз ли не живея в розов роман.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Септември 05, 2012, 17:27:42 »

вече не съм най-красивата за него

Е стига де, сериозно ли мислиш, че си най-красивата за него??? Баси, само аз ли не живея в розов роман.

Ми той наистина е такъв за мен, тъй че защо да не му вярвам за обратното, особено като ми го казва поне по един път на ден (не винаги с такива думи, просто ме нарича "красавице" като обръщение примерно и е мноооого капризен да хареса друга мацка от улицата, даже аз харесвам много по-често от него и го убеждавам в качествата й Lol Само за една моя приятелка признава, че е красива, но аз съм много горда с нея и изобщо не ревнувам)
Но това е за момента, не мога да съм сигурна, че след години ще е още така,особено около ражданията :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Септември 05, 2012, 17:36:13 »

Е нищо де, просто просто ще те нарича "краво", "овцо"...пак може да е миличко Lol Lol Lol
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #48 -: Септември 05, 2012, 17:45:19 »

Корни, аз пък имам два живи примера, които са казвали, че след като са разбрали, че са бременни е спряло да ги боли там, каквото ги е боляло. А едната даже казва, че никога не се е чувствала по-здрава отколкото по време на бремеността.

Даже и аз веднъж два дни си мислех, че съм бременна, и тогава имах просветление - и физическо, и психическо, честно  Razz
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #49 -: Септември 05, 2012, 17:48:14 »

Корни, аз пък имам два живи примера, които са казвали, че след като са разбрали, че са бременни е спряло да ги боли там, каквото ги е боляло. А едната даже казва, че никога не се е чувствала по-здрава отколкото по време на бремеността.

Даже и аз веднъж два дни си мислех, че съм бременна, и тогава имах просветление - и физическо, и психическо, честно  Razz

Брей, ето такива примери наистина ми действат много добре  Cheesygrin

Аз едно време бях точно с тази нагласа- представях си как изпитвам някаква невероятно щастие и спокойствие и ставам по-добър човек като забременея...уви, след форуми като този и останалите си промених представите  Lol Може би интернет трябва да се забрани  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: