star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За негативните последици от раждането
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За негативните последици от раждането  (Прочетена 27173 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #100 -: Септември 17, 2012, 14:44:30 »

Само да кажа, че се нагледах на такива сладки руси усмихнати бебета в Хърватия, че сериозно ме изкушиха  Razz

По принцип си имам слабост към усмихнати бебоци и красиви играчки и детски стаи...Та, нямам търпение вече да гушкам бебета, особено племенници (дай Боже скорооо), виж, като стане детето на около година-две и следващите години ме ужасяват, изобщо няма да знам какво да го правя  Lol Малките бебета са много сладки и не разбират много, лигавиш им се, гушкаш и друсаш, големите деца пък след 4-5 годинки си играя с тях и им говоря като на големи...Обаче с деца между 2 и 4 годишни нямам никакъв подход, даже малко ми е неловко как ме гледат втренчено и не знам как да се държа  Unsure Но съм сигурна, че с моето няма да е така де, сигурно във всяка възраст ще ми изглежда прекрасно, каквото и зверче да е  Razz

а, и да споделя, че бях вече като горд родител, какви ли не хора от всякакви държави се изредиха да мачкат кучето и да ми обясняват колко е красиво, лепо, cute и т.н.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #101 -: Септември 17, 2012, 17:41:15 »

Е, намерихме приложение на майчинския ти инстинкт, няма да се мъчиш в следродилна депресия.Само ще се сдобиеш с VIP карта на Pedigree pal
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #102 -: Септември 18, 2012, 13:39:25 »

Е, намерихме приложение на майчинския ти инстинкт, няма да се мъчиш в следродилна депресия.Само ще се сдобиеш с VIP карта на Pedigree pal

Пфффхахахаха... Lol Lol Lol Сори, не се сдържах Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #103 -: Ноември 20, 2014, 18:23:52 »

Попднах на тази тема и реших да се отчета след раждането.

Разбира се, много по-различно е всичко, отколкото си го представях, проблемите не са там, където си мислех. Да чукна на дърво май нямам здравословни проблеми, поне засега не съм усетила (но още не съм ходила на зъболекар). Бременността беше точно както се надявах, лека, приятна и бях пълна с енергия. Раждането беше много по-леко, отколкото някога съм мислила, готова съм да родя още три пъти (ама не и да гледам скоро пак бебе под 3 месеца).

Отношенията с половинката- променени са заради липса на време, има дни, в които не успяваме дори да си кажем как е минал денят ни. Той се прибира към 8, обикновено докато къпя детето, ако не съм приключила, го карам да ми подава разни неща. После той извежда кучето, аз кърмя, после се редуваме да приспиваме и то става 10 и нещо и сме скапани и нямаме сили дори да ядем и си лягаме. Има и по-леки дни де, в които бебо заспива в 9, а ние сме свежи до 11. Поне не се караме, и двамата сме правили гафове с детето (да го ударим някъде и тн, аз редовно му чуквам главата в шкафа над повивалника  Lol) и се притесняваме дали е добре, но не се обвиняваме.

За красотата- тук за съжаление не е перфектно, не съм от фрапантните случаи на + 20 кг, но определено съм в най-дебелия период от живота си досега. При това на изписването си изглеждах добре и бях с плосък корем (баща ми каза, че съм по-хубава отвсякога, няма да го забравя  Wub ), но след това качих още кг и сега имам "излишности" почти навсякъде (освен краката). Ох да, и стриите, до 8ми месец нито една, след това къде ли не...

иии най-лошото- ежедневието. Вярно, че започнаме да пътуваме с него от втората му седмица, но докато съм в София е съвсем друго. Липсват ми адски много неща, като се започне от спането и се стигне до кино, кръчми и дори просто ей така да се мотая и да си бъда насаме със себе си.
И най-вече психически да имаш ревливо бебе е ужасно, това не знам защо никой никъде не го е споменал.

Отчетох се, и аз не знам защо, ама ми беше интересно какво ме е терзаело преди 3 години и какво в крайна сметка се оказа...имам още много "да видя", де  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #104 -: Ноември 20, 2014, 21:59:10 »

...но ако наистина си съспиваш здравето за цял живот?

Ох, Корни, това ме уби  Lol Нормален физиологичен процес, чак пък толкова негативи и съсипване на живота, наистина ли си го мислила??? (Без да се засягаш Wink )

Аз преди да забременея никога не съм чела бебешия раздел, просто не ме е интересувало,  не съм имала обкръжение от хора с бебета, и изобщо никаква информация. А винаги съм искала да имам бебе (когато намеря точния човек) и винаги съм била вътрешно убедена, че колкото и да е трудно просто няма как да не се справя. Сега виждам какви са ограниченията, повече са, от колкото си представях, но пък до тук за всяко нещо намираме решение. А малкото същество е толкова прекрасно като се усмихне, че не можеш да не го обичаш  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #105 -: Ноември 20, 2014, 22:03:29 »

Искам да се оплача - пада ми много коса, не знам дали е следствие от раждането и бременността или от друго...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #106 -: Ноември 20, 2014, 22:13:54 »

бременност, раждане и кърмене, тройно критично  Lol Вземи мерки, аз спрях да си връзвам стегнато косата, къпех от време на време с бебешки, мажех някакви ампули, подстригах се драстично и тя живна!. Минава, даже сега беше по-леко, при това се пооправи още докато кърмех.
Моите последици след второто не са толкова фрапантни, единствено диастазата ме тревожеше, но проблемът беше основно в главата ми. Знам кое ме раздува, знам след кои храни и напитки изглеждам дебела. Та като ми се наложи излизане или събиране, спирам поне 2-3 по-рано с тях  Razz
Килата са ми екстра, доволна съм, дупето по-широко, циците се оправиха. Абе стрии и целулит има, ама голям праз. Явно просто съм във фаза да се харесвам и да ме харесва мм, като ако имаме време да се уважим по-качествено, съвсем ми помага на самочувствието.
А време за нас си рядко намираме, децата не са спрели да боледуват от средата на октомври, станала съм медицинска сестра, лягам гроги, не спя по цяла нощ, вечер само ядене-бани-приспиване ни е в главите. Уикендът наваксваме, поне бабите ни са много печени Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #107 -: Ноември 20, 2014, 22:29:10 »

Сияна, нормално е да ти пада много коса, ще мине, няма да оплешивееш Cheesygrin...ужасно е обаче (аз имах същото нещо след спирането на ОК)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #108 -: Ноември 21, 2014, 09:47:32 »

моята спря да пада толкова много, може би защото спрях да ходя вързана - нали вече не е лято ..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #109 -: Ноември 21, 2014, 10:14:40 »

Моята първите 2-3 месеца след раждането изобщо не падаше, а очаквах да е много зле, даже отнесох комплименти на немита близо седмица коса  Lol Обаче от няколко дни/седмици започна много падане, редовно има косми в ръцете на детето, като прекарам ръка остават също доста косми. Ама чух, че и при нераждали сега е така, може да е от сезона. Нищо не й правя засега.

Кате, как с бебе невръзана, то без коса ще останеш  Cheesygrin Моят намира начин да си хване кичури дори когато ми е наполовина вързана или пък ако е по-свободно вързана, на изцяло пусната едвам го откачам от нея  Lol

Сияна, сега и на мен ми е смешно, но имах голям късмет, пък има и наистина страшни истории.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #110 -: Ноември 21, 2014, 11:21:57 »

...подстригах се драстично и тя живна!
Само това не Cry Точно ми е по-дълга косата от обикновено и подстригвам връхчетата на всеки месец-два, искам да расте още... Правих си маска преди 2 седмици, ще правя пак, даже ако намеря време искам и на дерматолог да отида, защото и някакъв сърбеж май се появи, а нямам пърхут  Unsure
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #111 -: Ноември 21, 2014, 11:29:00 »

Корни, моята е предимно легнала засега ;) иначе да, хваща си косъмчета.. а ми е в момента до средата на гърба ;) последното сериозно подстригване беше, когато разбрах, че съм бременна с Дея - до ушите, от тогава само връхчета ;) и пак ми се струва къса..
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #112 -: Ноември 21, 2014, 12:21:38 »

Ама това е просто коса  Cheesygrin Повечето ми познати момичета изпитват ужас да си подкъсят косата, все им се струва къса, все може и повече да порасне... Аз си отрязах тая година косата до над раменете, догодина ще съм  булка. Хората ми съчувстват как в такъв неподходящ момент съм я отрязала. Ма това е просто коса  Lol Все едно пък за да съм хубава булка, трябва непременно косата да ми е до кръста  Razz Аз отчасти я отрязах точно за да живне малко, и пак бих я отрязала, даже и повече. Фризьорката с такава мъка я отряза и все ме питаше "ама защо, ама как така, такова смело решение, ми тя после с години няма да може да стане толкова дълга..."  Confused
Иначе на мен всяко лято ми пада много, ама аз по котките се ориентирам  Lol Когато ни съвпадне косопадът, значи е естествен процес  Lol
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #113 -: Ноември 21, 2014, 14:08:38 »

хахах Кат, пак ме разсмя с котките!!  Kiss
иначе моята беше от средата на кръста и стана до ушите Smile ей сега бих отишла да я отрежа без да ми мигне окото ... ама с къса коса ми е много по-трудно да се поддържам - все ми пречи, застава на никъде, не ми харесва как изглеждам, че все стърчи.. не мога да я връзвам .. сега ми е супер лесно:) хем като изсъхне се накъдря супер, хем ако ми пречи мога да я вържа цялата, без да пада отникъде и да пречи Smile а аз като се погледна не виждам колко ми е дълга, нищо че е много дълга.. все ми се струва късичка, нали си е моята; )
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #114 -: Ноември 21, 2014, 16:35:48 »

Относно косата... дълги години бях с къса коса, момчешки тип - демек доста късо. Преди няколко години реших да я пусна. Преминала през процеса на растеж, съм от хората, на които не им пука дали ще им отрежат един или два пръста при фризьора. Защото дори за два пръста са ме питали "Ама сигурна ли си?". Наистина е коса и си расте, няма какво толкова да се притесняваме.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #115 -: Ноември 21, 2014, 17:03:32 »

Ох, Смайли, твоята коса е една от най-разкошните, които съм виждала. И супер много те харесвах с къса, но сега дългата всеки път като я видя искам да я пипам  Big grin

От моята, след двете бременности, нищо не остана, някакво жалко подобие на коса е в сравнение с преди. А след второто раждане, както при Сияна, ми се появиха и ужасни сърбежи, супер ми е раздразнен скалпът. Лятото се пооправи и сега пак е така. Сияна, ако ходиш при дерматолог, сподели, че ползвах какво ли не и нищо не помогна.

(докато пиша сега, малката ми се е залепила за гърба и постоянно се подава през рамото ми и вика "ку-кууу"  Lol Така че майната ѝ на косата  Big grin)
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #116 -: Ноември 23, 2014, 10:08:31 »

Ох, Смайли, твоята коса е една от най-разкошните, които съм виждала. И супер много те харесвах с къса, но сега дългата всеки път като я видя искам да я пипам  Big grin

Ами пипай, де Cheesygrin нямам нищо против.

(докато пиша сега, малката ми се е залепила за гърба и постоянно се подава през рамото ми и вика "ку-кууу"  Lol Така че майната ѝ на косата  Big grin)

Wub

Ох... бях чела темата преди време, когато все още не се замислях за деца. Сега отново я прехвърлих. Да има неща, които ме притесняват, но сякаш не ми вляят на желанието, не ме карат да се съмнявам. Малко останахме тук, които сме без деца, ама се чудя дали на някой друг му влияят разговори за негативните последици от раждането  Rolling Eyes
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #117 -: Ноември 23, 2014, 10:57:43 »

Мен ме притесняват, да.
Защото всички момичета тук родиха без особени усложнения, но съм виждала големи бруталии. Не ме спират стрии, отпусната кожа или косопад, въпреки че ще ми е кофти да се променя така. Страх ме от евентуални усложнения при самото раждане.
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #118 -: Ноември 23, 2014, 11:02:04 »

Ех, че хубаво, мислите ли за дечица вече момичета? Много се изкефих на тия постове в тая забравена тема, как растем  с годините Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #119 -: Ноември 23, 2014, 12:36:50 »

Ох Хепи, то винаги има лоши неща ... ама ако само за това мислим :(
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #120 -: Ноември 23, 2014, 13:05:11 »

Кате, така е. Обаче аз съм много увредена в тази насока. Преди няколко месеца като оперирахме дядо ми(махнаха му простатата след като 15 години го убеждавахме и накрая се закучи, не можеше да се изпикае и бяха жестоки страдания) си мислех, че аз самата ще умра докато премислях какво може да стане и да се усложни по време на самата операция и после. Това не е нормално! Хората са казали, че понякога като не знаеш си по-щастлив.
После го изписаха с хемоглобин 80, бяха правили ревизия уж не по-спешност. Ама с тоя хемоглобин е показан за кръвопреливане и ми беше ясно, че е изкървял, почнах да се питам какво са объркали и дали операцията е наистина завършена. Изписаха ми го на втория ден и се тревожех какво ще го правя, ако ми изкърви пак....абе луда работа. Въобще не се доверявам някак. Сега като се върна назад и като знам за какво обслужване, отношение и професионализам ставаше въпрос ми иде да си забия 5 шамара, ама на!!! Идиот съм си.

За раждането- искам да е нормално, не секцио, но в същия момент съм видяла доста критични ситуации и това ме плаши много. Плашат ме нещата от здравна гледна точка, не от козметична.

Ути, ми аз си мисля и съм готова, но искам брак първо. Разбрах, че за мен няма да има "удобен момент", понеже когато и да е ще ми бъде голяма спирачка кариерно. Човекът отсреща не е готов обаче.
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 13:07:08 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #121 -: Ноември 23, 2014, 13:19:20 »

Няма как да знаеш как точно ще протекат нещата, но съм се убедила, че негативните мисли единствено и само пречат. За себе си съм решила, че доверието в лекаря до мен има най-голямо значение, за да протекат успешно нещата. Две пъти секцио съм минала, готова съм да се подложа на трето. Опасност има, ти сигурно още по-добре от мен го знаеш, но не позволявам това да ми влияе. Притеснявам се, то ще е нечовешко ако си като дебил, но гледам дозата страх да е в разумни граници Smile
Смайли, много ме усмихна  Wub
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #122 -: Ноември 23, 2014, 14:45:13 »

Напълно си права! Просто аз съм патологичен случай Smile
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #123 -: Ноември 23, 2014, 14:56:51 »

Мен ме притеснява всичко, ама абсолютно всичко, хаха, и здравословно, и козметично, и усложнения, и "как ще се оправяме", и "моментът не е подходящ", та чак до "какво мога да му дам аз на това дете, как да го възпитавам, като аз самата съм пълно куку"  Lol Аз последна ще родя, ще видите вие  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #124 -: Ноември 23, 2014, 18:19:31 »

хихи радвам се, че раздвижих поне една темичка в умрелия форум  Razz Защото вече имам чувството, че на никой не му пука вече за нищо и никого, ако някой напише, че умира, всички ще подминат поста или дори няма да го видят...Пък по друг начин усещах хората преди, ама както и да е, стига оф топик.

Аз се притеснявах точно от това, което пише Хепи- и без да съм медицинско лице бях чувала за тежки случаи. За стрии и кг изобщо не мислех, ама се оказа, че все пак са си неприятни.

И все пак сигурно ще се повторя, че за мен най-опасни за емоционалните последици. Просто не всеки може (лесно) да издържи на тази огромна промяна и емоционално натоварване. До вчера си работил, говорил няколко езика, обучавал хора, посещавал курсове, излизал всеки ден с различни групи приятели и тн, и изведнъж- по цял ден бършеш дупета и сополи и слушаш ревове. И толкоз. Сега ще кажете, че пак има социален живот с бебе, ама всичко става много по-трудно и край на спонтанността- ама ял ли е, кога ли ще огладнее, наспал ли се е, здрав ли е и т.н. Трябва си здрава психика, много хора биха се сринали, аз съм по средата някъде, очаквах да съм по-добре, ама какво да се прави. Пак не съм от най-тежките случаи и се справям,макар и не особено добре...Уж бях подготвена, ама явно не достатъчно, та сега като ви наплаша така и ще се окаже, че ще ви се стори песен след ужасната нагласа  Lol
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: