star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Бучка под мишницата
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бучка под мишницата  (Прочетена 5597 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« -: Август 26, 2012, 15:22:30 »

Хора, вчера майка ми ми съобщи, че от шест месеца имала бучка между мишницата и гърдата, която я боляла и се надувала преди цикъл, а сега от месец постоянно била надута и боляща. Направо ме фрапира, тя има операция на същата гърда, преди 4 месеца е ходила на мамография, но само са я снимали и като си взела резултата пишело, че състоянието на млечните жлези било съответно на възрастта. Но не я е виждал лекар, не е опипвал това нещо. Сега я карам да се организира и да отиде, но се чудим какво може да е. Щом се активизира около цикъл явно е свързано с хормоните, лимфен възел толкова дълго да се надува и да не минава не ми се вярва, само се надявам да не е пак бучка за отстраняване или нещо по-сериозно  Sad
« Последна редакция: Август 26, 2012, 15:27:01 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #1 -: Август 26, 2012, 17:37:52 »

Ще кажа каквото знам, за съжаление от близки впечатления, пък дано ти помогна. По принцип, щом боли, не е нещо опасно. Те повечето такива бучки са свързани с хормоните. Трябват си изследвания, но лекар да реши точно какви. Добре е да се отиде при добър мамолог, за да се проследят нещата. Когато е ходила на лекар, тази бучка имало ли я е? Майка ти в менопауза ли е?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #2 -: Август 26, 2012, 17:53:41 »

При кого е ходила, Теди? Ако трябва, казвай да давам координати на добри специалисти, че там сме запознати добре вече.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #3 -: Август 26, 2012, 22:06:15 »

Мишленце, тя все още не е в менопауза. Може би е в някакъв ранен етап на критическата, понеже вече има топли вълни и понякога има отклонения в МЦ, но все пак всеки месец си има.
Лори, изобщо не я е виждал мамолог! Тя отишла след работа в някоя клиника (Санита или на Марешки, не съм сигурна), правят и снимка, и на следващия ден си получава резултата. И се е успокоила явно, че щом нищо не се е видяло е ОК. Но това топче е продължило да расте с месеците, а аз изобщо не знам една мамографка снимка обхваща ли областта и под мишниците.
Ще съм ти благодарна за координати, тази седмица ще я накарам на всяка цена да отиде.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #4 -: Август 26, 2012, 22:32:25 »

о, майка ти още не е в критическата..браво Cheesygrin Ясно е, че е за лекар, но щом се влияе от цикъла навярно е по-голяма мастопатия т.е нищо страшно. Дано всичко е наред и по-бързо да иде на лекар. Оф, тези майки като от гората са, моята не беше ходила 12 години на гинекологичен профилактичен преглед!!! Че като я заболя яйчника и чак тогава замина на преглед, нищо и нямаше слава богу, ама като каза от кога не е ходила, за мамолог не смея да я питам дали е ходила, май се сещам отговора.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Август 27, 2012, 00:05:51 »

Във вторник се прибираме във Варна и ще разпитам майка ми подробно къде ще е най-добре да ви насочим. Че то едно е да ти направят снимка, съвсем друго да я разчетат правилно и да те пратят при подходящия специалист след това.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: