star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За мечтания дом или.... как да го превърнем в такъв!
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За мечтания дом или.... как да го превърнем в такъв!  (Прочетена 26734 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #100 -: Май 18, 2014, 23:26:15 »

Аз съм живяла цял живот на втори етаж. С мъжа малко поживях на четвърти (последен - силно не препоръчвам!), сега пак сме на втори. За мен е оптимален, защото и аз като теб страдам от проблема с височините. Дори на втория етаж като се покача на стол да мия прозорците, много лесно ми причернява и гледам да не се показвам много-много, че ще си падна като нищо. Май само първи етаж е добре за такива като нас, но и аз бих го избягвала, не ми е комфортно, освен ако не е висок. На мен ми се струва ок този етаж, за ЕПК блок е супер, при тях съм чувала, че на ниските етажи е кофти, особено ако има други високи блокове наоколо. С по-стабилен парапет за твое лично спокойствие и ако не държиш да се показваш цялата през прозореца да миеш стъклата, сигурно ще свикнеш малко или повече. На мен гледката от високите етажи ми харесва, ама ми се изпотяват дланите и ми се подкосяват коленете доста докато свикна.  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #101 -: Май 18, 2014, 23:40:08 »

Абсурд да се кача на стол да мия, ще си ги мия права. Cheesygrin
Хриси, да, много са им хубави разпределенията, всъщност на панелките са даже още по-хубави, но не виждам смисъл да се инвестират толкова пари в нещо, на което му е изтекъл срокът и при условие, че имам възможност да не го правя. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #102 -: Май 18, 2014, 23:53:30 »

Фата, има едни приспособления за миене на прозорци с дунапрен и гума. Не ти трябва ни да се качваш, ни да се надвесваш.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #103 -: Май 19, 2014, 09:04:04 »

Фата, и мен ме е страх от високото. Чак фобия не бих казала, че имам, но ми е страшничко. Свекърите живеят на 13-я етаж и като застана на терасата имам чувството, че паркингът започва да се върти и приближава. Предпочитам да гледам мега яката гледка от вътрешния прозорец  Big grin
Живяла съм винаги на 4-5 етаж, и смятам, че колкото по-високо, толкова по-далече от шума от улицата, от надничащите съседи от съседни блокове и има някаква вероятност за гледка. Макар че при нас от едната страна е много застроено и си е ми е отвратително да ползвам терасата и да си лафя с бивша съученичка от отсрещния блок, но пък задната тераса все още има гледка и простор и мога спокойно да си седя по гащи с епилатор в ръце или да карам кростренажора.
Фата, успех в покупката, пожелавам ти да си направиш чудесно гнездо и да си го пълниш жители по твое желание  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #104 -: Май 19, 2014, 15:07:36 »

Фатааа, идвай тука бързо в Дианабад- ще си ми що годе комшийка и ще ми идваш на гости!  Cheesygrin Кои са блоковете? По-близо до Г.М.Димитров или?

Ние живеем на 6-ти етаж и не ме е шубе (а мен по принцип адски ме е страх от високото). Като си вкъщи, някак си не ти се струва толкова пагубно високо (освен ,ако вкъщито не е на 16ти етаж,нали ).Има си и предимства - по-малко шумно е, не те е страх да си оставиш прозореца отворен да не би някой да се вмъкне, докато си на работа, и гледката е хубава Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #105 -: Май 19, 2014, 15:16:53 »

Фата, звучи ми готино като разпределение, давай смело, дано намалят и още и да ти стане супер изгодно. Чак ми стана и на мен ентусиазирано, да разказваш!

7ми етаж не е толкова високо, аз съм живяла на 6-тия, съвсем ок ми беше. Живяла съм и на втори и също ми харесва. Абе май съм космополитна и това не ми прави впечатление. Само да има асансьор, а не 3 етажа стълби, това не мога да търпя- ние все мъкнем багажи, чанти, уреди и би било ад.

Иначе на твое място не бих мислила апартамента спрямо магистратурата на сестра ми- нещо след години, за кратко, не е сигурно...А тя може да избере общежитие или квартира накрая. Та това според мен да не ти е критерий, по-скоро дългосрочно за дете е хубаво да има отделна спалня.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #106 -: Май 19, 2014, 15:26:18 »

Фата, разположението и на мен ми звучи много добре. Ти си специалист и сама можеш да си прецениш качеството на строителството, така че щом ти считаш, че е добро, какво по-хубаво  Cheesygrin взимай мнение от близките и скачай в дълбокото.

А ние с нашия съсед ще се съдим в крайна сметка  Cheesygrin не само че нямам намерение да му плащам да си прави неговия ремонт, но сериозно възнамерявам да си взема парите за нашите ремонти и нервите, които изхабихме в последните две години докато той се правеше, че не ни разбира какво му говорим.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #107 -: Май 20, 2014, 10:26:07 »

Съдете се, и това е вариант, ама все ми се иска да се избягва, щото нали съседите уж са за цял живот, ама пък и като са катили ...

Благодаря на всички за мненията, аз дадох стоп капаро. Cheesygrin
Вчера беше много драматично. Обаждам се да уговарям оглед с мама и брокерката ми казва, че няма смисъл, продавачите си стиснали ръцете с други купувачи, нищо не можело да се направи, ще търсим друг. Направо ми потънаха гимиите. Мислих, мислих и накрая измислих, питах за колко са го спазарили, дадох по-висока цена, казах, че веднага ще дам стоп капаро, докато с другите е била устна уговорка. И така бях свръх нахална и стана. Всъщност пак ще е по-евтин от преди месец, когато го гледах. Сега се надявам всичко да е наред с документите и банките и да вляза във владение до месец. Lol И тайно се надявам на нашите да им хареса, защото никой не го е виждал, само аз, но пък много си го харесвам. Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin

Корни, права си, и това съм си мислила, за детска стая, но засега магистратурата на сестра ми е доста по-реална от бъдещите ми чавета.
Мин, ще пием кафета на високо. Cheesygrin Иначе се намира много близо до метрото, срещу трите кули. Според мен мястото е един път, тъпото е, че ще съм на 100м от бившия ми офис, голяма работа съм. Lol Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #108 -: Май 20, 2014, 10:28:42 »

Ех, браво, щом се бориш със зъби и нокти, значи това ще е! Много трепетно звучиш, направо ти завиждам на емоциите  Lol Аз като си спомням с какъв ентусиазъм си търсехме под наем и какви претенции имах, аххахаха представям си един ден ако тръгнем да сменяме апартамента. Обаче ще кажа честито, когато окончателно кажеш, че е твое, да не развалям магията  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #109 -: Май 20, 2014, 10:32:56 »

О, да, само тогава честитки! Cheesygrin
Вълнувам се много Big grin, гледах близо 40 апартамента този месец и половина, та се радвам, че това свърши, а и като свърши сделката финално, тогава ще мога да приключа всичко и със стария работодател. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #110 -: Май 20, 2014, 10:42:18 »

Щом така си постъпила, това е дъ апартамент, да знаеш =)! Сигурна съм, че вашите ще го харесат. Но пък, в крайна сметка, ти ще живееш там Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #111 -: Май 20, 2014, 11:08:22 »

Браво, Фата! малко криво за другите хора, ама така трябва в живота, с рогата напред...

Искам да питам нещо, което май става за тази тема.

Имате ли клиамтици над легло? И ползвате ли ги за охлаждане?

Взехме си климатик за спалнята, защото лятото е ад, нощем и сутрин е адска жега. А и бебето ще спи там и е хубаво да има възможност за регукация на темп.
Обаче имаме 2 подходящи стени за монтаж, и на 2те има прозорци, като до единия има гардероб, а до другия- леглото ни и после кошарата. И единствен вариант е климатикът да е над леглото. Чудя се много ли е тъпо- ще настиваме ли, изобщо има ли смисъл да монтираме там?

Вариант е да пускаме на слабо или доакто не сме в стаята, ама все пак...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #112 -: Май 20, 2014, 11:09:48 »

За нищо на света не бих си монтирала климатика над леглото, направо ще ти падне врата ако го пуснеш да духа студено. Особено пък над главата на бебе.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #113 -: Май 20, 2014, 11:34:41 »

За нищо на света не бих си монтирала климатика над леглото, направо ще ти падне врата ако го пуснеш да духа студено. Особено пък над главата на бебе.

е не, бебето ще е в другия край, спалнята-легло е огромна, после малко място и чак в ъгъла кошара. Казах го само, за да стане ясно, че не може да се монтира в другия край на тази стена.
Другия вариант е да се махне гардеробът и да се сложи там вътрешното тяло.
Над прозорците не може заради щорите- те са на тавана закачени.

Много е тъпо, хем има нужда стаята от климатик, хем са супер малко вариантите...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #114 -: Май 20, 2014, 11:45:13 »

Ако в малка стая като спалня се слага климатик, според мен даже е най-удачно да е над леглото, защото като си го настроиш да духа на най-високото положение, към тавана, точно отдолу под него ще се усеща най-слабо. Нашият в момента е така. Но аз не мога да спя на климатик (студен) и по възможност си го пускам да охлажда като не съм в стаята. А пък за бебе съвсем. Смятам като стане мега жега, понеже сме пълен юг, през деня да оставям бебето в стаята на Дани и да оставям вратите отворени да се охлажда целия апартамент. А през нощта ще отварям терасите и така.

Фата, браво, браво, браво!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #115 -: Май 20, 2014, 11:45:31 »

Браво, Фата, явно наистина много ти харесва! Дано всичко ти се развие по план.

Корни, честно казано по-кофти варианта е климатик срещу леглото, защото тогава е по-трудно да избегнеш въздушния поток. Климатиците имат възможност за настройка на посоката на въздуха, така че това го мисли като гледаш мястото. Ако ще можеш да си го насочиш хубаво към тавана може би няма да е проблем. Виж с бебе аз например не знам дали бих рискувала изобщо да пускам климатик в стаята, но това ще си го прецениш в движение.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #116 -: Май 20, 2014, 14:59:10 »

Оки мерси за мненията. И аз не знам дали ще го пускам около бебето, по-скоро не, ще охлаждам стаята и после ще вкарвам бебето. Но в зимния сезон ще е от полза де, защото студуваме около месец преди да пуснат парното.

Основно го искам за 9тия месец на бременността, че още отсега като пекне слънце и дишам като куче, представям си след 2 месеца и двойни жеги как ще съм...
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #117 -: Май 20, 2014, 16:03:35 »

О, Фата... Sad eyes  Честито! Много се радвам за теб, съвсем си ми под ръка  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #118 -: Май 20, 2014, 16:24:15 »

Аз съм спала под климатик - пускам го преди да си легна да затопли малко и после го спирам. Ако го оставя да работи е събуждам със сухо гърло и запушен нос и го спирам. Не бих го причинила на себе си, още по-малко на бебе.

За охлаждане просто не съм го пускала и нямам мнение, но мисля ще е същия резултат. Бих сложила климатик във хол/всекидневна, но не и в спалня.

Браво на Фата за решителността  Smile
Сериозно търсене е било щом си разгледала 40 апартамента за месец и половина.
Ние гледаме по 3-4 месечно и нищо не сме харесали, несериозна работа  Razz
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #119 -: Май 21, 2014, 15:44:45 »

Корни, в стаята ми в България климатикът е точно над леглото и като насоча струята на максимално високо, изобщо не духа отдолу.

Фата, честит(о намиране на) дом! Stuart
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #120 -: Май 23, 2014, 15:38:18 »

Мин,  Kiss!

Сиана, не сте несериозни, на мен предимно това ми беше работата около месец, затова така се получи. А и аз гледах от Младостите до Люлините, при това и нови и стари тухли и бетони, обзаведени и необзаведени, докато реша какво искам, какво мога да си позволя, че и да ми свърши работа, май само панели не съм гледала. Ако тръгвате с ясни идеи точно какво и горе долу къде го искате не е нужно да се гледат милиони апартаменти.
Успех! Smile
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: