star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За мечтания дом или.... как да го превърнем в такъв!
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За мечтания дом или.... как да го превърнем в такъв!  (Прочетена 26735 пъти)
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #75 -: Август 21, 2012, 15:55:58 »

Аз реших вече да спирам с работата... Трябваше да пиша и днес до довечера, но просто не мога.. Подготвям една-две книжки да взема с мен в България и колкото и да ми се искаше да не пиша у нас, ще се наложи. Просто от месец само над книгите стоя и вече тотално изперках..

Утре съм на фризьор, после кратка разходчица до касата на операта, за да си купя билети за няколко есенни балета и след това събиране на багаааж! Boat
Активен

C’est tout!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #76 -: Август 21, 2012, 16:07:48 »

Корнелио, внимавай, нещо много ме кълвеш днес  Razz Cheesygrin

Споделям, че ми омръзна да работя по цял ден и цяла нощ, а междувременно и да правя опити за домакинстване. Отчаяно се нуждая от дълга морска почивка, която ще бъде след още цели 2 работни седмици. И всички познати си лежат на плажа и си пият коктейлчета, а аз съм затворена между четири стени и се зомбирам пред компютъра.

така се е случило, нека бъде мир  Kiss А това ми стана смешно как парадоксално звучи  Lol

Мда, кофти е да си на работа в разгара на лятото, но пък аз така предпочитам- спокоен период е, а и след като всички се върнат от почивка, излизаме ние  Razz (и ние сме след 2 седмици, вижда ми се скоро)

А при мен напоследък домакинстване + работа от вкъщи ми се получава много лесно- отделям още от сутринта по час-два за пералня и бързо чистене и готвене и поне няколко дена няма нужда да се прави кой знае какво.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #77 -: Август 21, 2012, 16:16:00 »

E, щом Мина започна да говори за вили за по 10 милиона, ето моята скромна градска мечта - http://jdsa.eu/bir/, и то само за милионче Cheesygrin
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15632

« Отговор #78 -: Август 21, 2012, 16:40:23 »

Абе само аз ли нямам мечта за такива палати Rolling Eyes
Аз съм ебаси темерутът...нито палати, нито коли и прочие ме влекат...
Сега като пуснахте тази тема, та разбрах, че нямам мечтан дом (а пък всички излязоха с някакви доста интересни идеи, чак се почувствах загубена) или поне не като някаква луксозна или скъпа къща/апартамент, а просто като културно пространство "покрив над главата", което да обитаваме с моите мишки...
Скоро видях мезонета на едни приятели в Борово (само отвън, ама беше достатъчно да добия представа) и завидях единствено на огромната тераса. Даже на Алекс винаги съм завиждала за същото, най-благородно.
Иначе съм съгласна, че би било супер да имаме къщичка, не за друго, а за дворчето, на което да може децата да са на свобода, а и ние да дишаме...
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #79 -: Август 21, 2012, 16:50:28 »

Достатъчно съм скромна в реалния си живот, че да трябва да скромнича и в мечтите си.  Cheesygrin Определено не ми стига малка къщурка- ако ще е гарга, да е рошава!
Пък тази къща съвсем реално може да не е 10 милиона, а много по-малко. Парцела го взимам със скандална заменка- гора, на майка си в кътния зъб срещу приличен парцел край Варна, точно над морето. Пъки 12 спални и 1112 бани не ми трябват, както и панорамен асансьор.Само от инфинити басейна не се отказвам за нищо на света! Размечтах се май.. Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #80 -: Август 21, 2012, 16:55:04 »

Най-хубавите къщи за мен са в Изток и Изгрев. Там бих живяла в къща,с  най-голямо удоволствие. Иначе позицията ми е като на Утопия горе долу Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #81 -: Август 21, 2012, 17:01:38 »

Ама не, ако само ще си мечтаем, съм ок, ама като говорихме за Бояна миналата година по това време водихме големи дебати, защото романтиката настрана, ама да чакам някакъв автобус в Бояна, дето минава смръзнат веднъж на високосна на някаква плашещо тъмна спирка, до която се стига през 8 км преспи и ако ме хване разстройство да си клеча самотно, докато някой се добута до най-близката аптека - не, мерси. (не, че не се набутахме на подобно място, ама все пак...)

А иначе в Изток/Изгрев и аз бих живяла, прекрасно е, ама и ценичките са едни, мани бегай.
Между другото гледах и в Симеоново преди време някакъв комплекс къщички, ама те си бяха баш мечтаните еднофамилни къщи, вътре със супермаркет и аптеки, детски прощадки, кътове и прочие, изглеждаше страхотно, беше мега скъпо, разбира се...но пак остава проблемът - кола/транспорт/деца.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

michelle
Newbie
*

« Отговор #82 -: Август 21, 2012, 17:28:09 »

Аз не, че съм темерут и не, че не харесвам луксозни неща - напротив, харесвам свръх луксозни.. обаче също не искам къща. Виж, да имам вила в планината, цялата от дърво, много стъкло и камък, да..със същия успех бих плащала да прекарвам ваканцията си на такова място и да не бера грижи по имота. Не си мечтая да живея в къща, имам страх от големи необитаеми пространства. Бях казала, че искам голям дрешник, но наистина не искам много други помещения.. Мечтая си да живея в пентхаус на покрива на някоя стара сграда в центъра на Щутгарт, градът който вече цяла година не спира да ми липсва. Имам страх и от големи градове, затова не искам да живея нито в София, нито в която и да било друга столица. Не обичам анонимността, макар често да имам нужда да бъда сама със себе си, затова и някое много малко градче би ме подтискало. Да се върна на апартамента - основното ще бъде, естествено, терасата.. С много цветя... с дюшеци и възглавници в единия край, а в другия солидна маса за хранене от старо дърво... А залезите в Щутгарт са едни от най-цветните, които съм виждала, така че за декорите няма да се налага да плащам допълнително. Мечтая си да посрещам тези залези с приятели, които да наминават в четвъртък вечер след работа за по питие и порция набързо приготвена салата, а уикендите дълго да се излежаваме на слънце. Като помещения не искам много - малка спалня с голяяяяям дрешник и средно голяма дневна с кухненски остров от този тип в нея, защото обожавам докато готвя да си говоря с някой...
И така.. не съм грандоман по душа, нямам жажда за недвижимости. Живот и здраве, бих си купила собствена кола и жилище, че не е оферта да се живее под наем цял живот.. Но вили, яхти... все неща, които създават допълнителни главоболия по поддръжката, а могат да се наемат при нужда, не са ми нужни. По-скоро си мечтая да имам възможността да прекарвам свободното си време по разнообразни начини, да инвестирам в хобитата си и т.н.
Активен

C’est tout!
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #83 -: Август 21, 2012, 17:59:33 »

Офисът е кв. Изток, и понеже обикновено ходя до банки,община и т.н. пеша, доста съм си повървяла из квартала, особено на Чехов, все едно съм в някое спокойно градче, а Цариградско е само на пет минути път.
Настоящата квартира се намира в Малинова долина, в една пресечка на "Климент Охридски", излезеш ли от булеварда, все едно минаваш в друга реалност - спокойствие, деца с колелета тичат по шосето, едни красиви и просторни къщи, сутрин, когато вървя към спирката на автобуса, е едно от любимите ми времена през деня, толкова да ме зарежда тая липса на хора и коли, че не е истина.

Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #84 -: Август 21, 2012, 20:25:16 »

Винаги съм се чудила за островите. Практично ли е това, някоя ползвала ли е на живо?
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #85 -: Август 21, 2012, 21:47:43 »

Хахах, нали си има тема, голямо чудо, сега и в двете пишете успоредно, модераторът и тя. Razz Lol

Благодаря, на който ни подреди толкова бързо, за пореден път! :*
« Последна редакция: Август 21, 2012, 22:15:23 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #86 -: Август 21, 2012, 21:50:28 »

За много малко и ми хареса, особено, че и сок да правиш може да си към хората, или като готвите няколко човека. Най-мразя в стандартните, че си с гръб към народа. Призовавам Алексия да каже. Smile
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #87 -: Август 21, 2012, 23:50:33 »

Аз не съм готвила на такъв, но мога да си представя колко е удобно... А и островът може да се ползва за маса за ядене, ако са малко хора. Идеята от тигана директно да отива в чинията много ми харесва, особено ако са довършителни штрихи като запичане на кедрови ядки или пък някаква гарнитура... Другото е с пространството - с приятели си готвим обикновено заедно и е хубаво всеки да си има работна площ.
Активен

C’est tout!
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #88 -: Август 22, 2012, 00:54:35 »

И моята мечтана кухня е такава. Няма по-голям кеф да ти е широко, пък ако ще и само тостера да пускаш Smile освен удобство, "островът" има социален елемент - да се събираме така с приятели и близки, да си правим палачинки, сладки или суши Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #89 -: Август 24, 2012, 08:23:21 »

Още две къщи отпаднаха вчера. Едната беше читава къща на ужасно място - като в Ню Орлиънс - колонален стил на средата на нищото, в съседство два двора, пълни с пчели, пътя свършва и после реката.
А другата - страхотен двор, един път, на чудесно място, барбекю, гаражи, лятна кухня - супер. Но къщата... рядко съв виждала така осрана къща като ремонт, явно внуците са имали планове да я правят на бардак, по никакъв начин не мога да си обясня баня в спалнята със стъклени прегради, точно до стаята тип "за купони", която е на половина мухлясала заради теч от банята... И цялата тази композиция на едно полуетажче, допълнително вкопано, за да става за стаи. Шоу без завеса.
Търсенето продължава.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #90 -: Май 18, 2014, 15:26:22 »

Разбутвам!

Искам да питам на какви етажи живеете и страх ли ви е от високото. Сега съм си харесала жилище в Дианабад, но ми пречи най-силната ми фобия, страхът от високо - на 7 етаж е. Та се чудя, определено съм по-добре от преди години, свикнах, живяла съм около 2-3 години на 6 етаж, и пак като видя някой качен на стол на терасата и полудявам от страх. Та мислите ли, че се преодолява? Аз все си представям летящи хора от високо.
От друга страна, понякога се събираме в колега, който живее на 3 етаж и там пак ме е страх някой като се подпре на парапета, та какво толкова, само ще ме е страх малко повече 4 етажа нагоре. Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #91 -: Май 18, 2014, 15:44:05 »

ние сме на първи и не ми е много хубаво. Прозорците ми са вечно мръсни, котки пикаят по терасата, клони ми късат мрежата на прозорците, под нас маза и е студено, входната врата все се чува как се тряска. Не можах да им свикна на тия неща за 5 години. Свекърите са на 8-ми последен, на мен лично ми харесва, гледката е уникално добра, над теб само небе. Винаги можеш да си го обезопасиш...или пък ако позволява, да се остакли, щом толкова те е страх. Но на мен ми е далечна тая фобия, само ти си знаеш какво ти коства да го преодолееш. Последен етаж ли е? Много неприятно се чува от машинното на асансьора, особено за голям блок, където асансьор се ползва непрекъснато.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #92 -: Май 18, 2014, 16:57:50 »

Не е последен, 7 от 16 е, има доста народ над мен. Асансьорът е далеч, външен е апартамента, но това не е непреодолим проблем в днешно време. И аз мисля в посока обезопасяване и остъкляване на едната тераса, мисля, че една е повече от достатъчна за пиене на кафе, скара или дори простиране.
Реших утре да дам оферта и навивам нашите да дойдат, е свикна с високото (дано  Razz Cheesygrin), но не мога съвсем сама да реша, искам да се посъветвам поне с още един човек, дано не го изпусна покрай всички гимнастики. Харесва ми доста, отделни хол, кухня и спалня, като кухнята е голяма и може спокойно да е втора спалня, 78 кв.м за подозрително добри пари. Иначе е пълен коптор, но тъкмо ще го ремонтирам както искам, хубав вход с портиер в поддържан блок.

Пупи, не звучи добре и аз бих имала трудности да свикна, а и тук в Сф ми се струва много опасно първи етаж.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #93 -: Май 18, 2014, 17:07:52 »

Ние сме на закътано място, безопасността не съм я мислила до сега, мерси  Razz Lol Но добре го описваш, хващай някой сигурен под ръка и върви пак на оглед. Дано е твоето местенце  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #94 -: Май 18, 2014, 18:13:19 »

Ние сме на 7-ми сега и е страхотно усещането. Аз никога не съм имала страх от високо, бая съм се катерила по стръмни чукари, обаче откакто родих, получавам паник атаки и аз като видя някой да се приближава до парапет. Но пък сега апартаментът е на отстъп и реално надолу виждам покривчето на тези под нас, не улицата. Обаче това усещане за пространство, гледката, едно спокойствие и свобода...невероятно е. И между другото, машинното на асансьора е баш в нашия апартамент - в него си складирам коледната украса  Lol Мислех, че ще ме побърква шумът, обаче не ми прави впечатление изобщо, не се чува чак толкова.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #95 -: Май 18, 2014, 18:47:29 »

В момента сме на първия еатж и силно не препоръчвам. Опасно е, мръсно е и е шумно. Преди бях на шестия и ми беше много добре. Предполагам, че се свиква с височината, защото аз в нас нямах никакви проблеми на терасата, но в приятели на деветия си ме е било шубе.
Друг въпрос имам аз. Някой да е имал проблеми с течове от съседи? Съседа отгоре тече като лейка и не му пука. Последно ни съсипа ремонта, който правихме миналия месец и въпреки че хиляда пъти говорихме с него, продължава да бездейства. Вече сме готови на всякакви мерки, така че приемам идеи всякакви.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #96 -: Май 18, 2014, 19:47:00 »

Ние сме на 4ти и е чудесно, нито е последен, нито е първи, нито е много високо.

Фата, каква е сградата, стара/нова, тухла/панел...аз там съм останала с впечатлението, че са основно стари панелки...
« Последна редакция: Май 18, 2014, 19:59:57 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #97 -: Май 18, 2014, 20:28:35 »

От вода и височина имам адска фобия! И въпреки това от 10 години живея на 11-тия етаж. Не се свиква, особено при възможност от трусове,но гледам да не се замислям за това. Решила съм си проблема като в момента, в който вляза в асансьора съм се задължила съзнателно и подсъзнателно да забравям на кой етаж се качвам. Но пък гледката от такава височина е разкошна!
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #98 -: Май 18, 2014, 21:45:29 »

Жули, освен да му ремонтирате банята, няма какво друго. Каквито и изолации да си сложите само на вашия покрив, пак няма да има смисъл, водата винаги си намира пътя надолу. Не знам, качете се, поговорете, вижте му фугите и сифоните, доста е тъпо така.

Ути, ЕПК е, високите блокчета от бетон, за които съм сравнително спокойна, според мен са правени както трябва, яко се е блъскало армировка и бетон, на това разчитам, че ще векуват. Консултирах се де с що можах и мисля, че това е най-доброто решение за мен. Новите за парите, които имаме и ще тегля, са спалня и дневна с бокс, което не ми върши работа. Сестра ми иска да идва в Сф, да кара магистратура и да живее тук, не искам и не можем да делим спалня, ще е военна зона, колкото и да се обичаме. А и честно казано, повечето, които гледах са доста ужасни като разпределения, решения, супер миниатюрни. Е, има и хубави, но не са по моя джоб. Smile

И на мен трети ми е любим, но са по-скъпи, а и няма толкова, отделно, че гледах няколко, но други съществени неща не ми допадат.

Ми според мен ще свикна, аз имам доста фобии, но повечето от тях преборвам като ми се наложи. Тази ми е най-силната, не толкова за мен, колкото за други хора, но ще се преодолява явно.
Е, Лила, как живееш и то на още по-високо? Rolling Eyes
« Последна редакция: Май 18, 2014, 21:47:51 от Fata morgana » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #99 -: Май 18, 2014, 22:43:08 »

Аз съм живяла на първи етаж и не бих повторила. Иначе съм била и на 6ти и на 10ти. Сега живея на третия. Като цяло не съм за първи и последен етаж.

Фата, хубавото на старите блокове е, че апартаментите са по-големи и с по-смислени разпределения.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: